RSS Servisi
Yeni Akit'in tüm içeriğinin, sürekli güncellenen son haberlerin otomatik olarak size ulaşmasını sağlayan bir haber akışı servisidir.
Bundan sonra son dakika haberlerini, Yeni Akit’in tüm içeriğini, güncellenen her bilgiyi RSS servisi sayesinde anında bilgisayarınıza indirebilecek, Türkiye ve dünyadaki tüm gelişmeler hakkında rahatlıkla anında bilgi sahibi olabileceksiniz.
Yeni Akit RSS Servisinden faydalanmak için yapmanız gerekenler çok basit ve zahmetsiz! Bilgisayarınızda bir RSS okuyucu programına sahip olmalısınız ve haberler listesinden ilginizi çeken bölümleri RSS okuyucu programınıza kayıt etmelisiniz.
RSS nedir?
RSS (Real Simple Syndication), site içeriğini dağıtmak için geliştirilmiş XML (Extensible Markup Language) tabanlı bir veri sunuş biçimidir.
Dünyada, sahip olduğumuz bilgiyi güncel tutabilmemiz için taramamız gereken milyarlarca web sayfası bulunmaktadır. Her siteye girmek ve her linke tıklamak yerine dünyada olan biten gelişmelerin, en son haberlerin zahmetsizce ve doğrudan size ulaşması hoşunuza gitmez miydi? İşte artık bunu yapabileceksiniz... RSS servisi size bu hizmeti sağlıyor.
Daha açık söylemek gerekirse RSS, istenilen içeriğin tanımlanmasına ve sadece o içeriğin doğrudan kişiye ulaşmasına olanak tanıyan bir hizmettir. İlginizi çeken en son haberin verisini size göstererek gündemi zorlanmadan takip etmenizi sağlar, sizi zahmetten kurtarır.
RSS servisini nasıl başlatacaksınız?
Bunun için bilgisayarınızda bir RSS okuyucu programı olmalıdır. Bu program bilgisayarınızda yoksa, kullandığınız işletim sisteminizde çalışacak RSS okuyucu programlarından birini aşağıdaki listeden seçip bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
Haberler listesinden ilginizi çeken bölümleri RSS okuyucu programınıza kayıt etmelisiniz. Mesela; son dakika haberleriyle ilgileniyorsanız son dakika karşısındaki adresi haberler listesinden alıp bilgisayarınızdaki okuyucu programına eklemelisiniz. Teknoloji haberleri size doğrudan gelsin istiyorsanız teknoloji xml adresini okuyucu programınıza tanıtmalısınız.
Bazı tarayıcılar (Firefox, Opera, Safari, vb) otomatik olarak RSS servisinden yararlanmanızı sağlar.

Haberler

  1. * Tüm Haberler https://www.yeniakit.com.tr/rss/haber
  2. * Günün Manşetleri https://www.yeniakit.com.tr/rss/haber/gunun-mansetleri
  3. * Bugünkü Akit https://www.yeniakit.com.tr/rss/haber/bugunku-akit
  4. * Özel Haberler https://www.yeniakit.com.tr/rss/haber/ozel-haber
  5. Siyaset https://www.yeniakit.com.tr/rss/haber/siyaset
  6. Gündem https://www.yeniakit.com.tr/rss/haber/gundem
  7. Ekonomi https://www.yeniakit.com.tr/rss/haber/ekonomi
  8. Teknoloji https://www.yeniakit.com.tr/rss/haber/teknoloji
  9. Dünya https://www.yeniakit.com.tr/rss/haber/dunya
  10. Spor https://www.yeniakit.com.tr/rss/haber/spor
  11. Aktüel https://www.yeniakit.com.tr/rss/haber/aktuel
  12. Kültür - Sanat https://www.yeniakit.com.tr/rss/haber/kultur-sanat
  13. Otomotiv https://www.yeniakit.com.tr/rss/haber/otomotiv
  14. Emlak https://www.yeniakit.com.tr/rss/haber/emlak
  15. Sağlık https://www.yeniakit.com.tr/rss/haber/saglik
  16. Medya https://www.yeniakit.com.tr/rss/haber/medya
  17. Yaşam https://www.yeniakit.com.tr/rss/haber/yasam
  18. Yerel https://www.yeniakit.com.tr/rss/haber/yerel
  19. Eğitim https://www.yeniakit.com.tr/rss/haber/egitim

Yazarlar

  1. Ali Osman Aydın https://www.yeniakit.com.tr/rss/yazar/ali-osman-aydin
  2. Ali Sandıkçıoğlu https://www.yeniakit.com.tr/rss/yazar/ali-sandikcioglu
  3. Alparslan Aydar https://www.yeniakit.com.tr/rss/yazar/alparslan-aydar
  4. C. Yakup Şimşek https://www.yeniakit.com.tr/rss/yazar/c-yakup-simsek
  5. Fahrettin Dede https://www.yeniakit.com.tr/rss/yazar/fahrettin-dede
  6. Faruk Erzen https://www.yeniakit.com.tr/rss/yazar/faruk-erzen
  7. Halit Kanak https://www.yeniakit.com.tr/rss/yazar/halit-kanak
  8. Mahmud Sami https://www.yeniakit.com.tr/rss/yazar/mahmud-sami
  9. Necdet Kutsal https://www.yeniakit.com.tr/rss/yazar/necdet-kutsal
  10. Prof. Dr. Yusuf Ziya Kavakçı https://www.yeniakit.com.tr/rss/yazar/prof-dr-yusuf-ziya-kavakci
  11. Recep Kırış https://www.yeniakit.com.tr/rss/yazar/recep-kiris
  12. Turhan Utku https://www.yeniakit.com.tr/rss/yazar/turhan-utku
  13. Vehbi Kara https://www.yeniakit.com.tr/rss/yazar/vehbi-kara
  14. Zekeriya Say https://www.yeniakit.com.tr/rss/yazar/zekeriya-say

Videolar

  1. 15 Temmuz https://www.yeniakit.com.tr/rss/video/15temmuz
  2. Bilim-Teknoloji https://www.yeniakit.com.tr/rss/video/bilim-teknoloji
  3. Biyografi https://www.yeniakit.com.tr/rss/video/biyografi
  4. Çocuk-Eğitim https://www.yeniakit.com.tr/rss/video/cocuk-egitim
  5. Dünya https://www.yeniakit.com.tr/rss/video/dunya
  6. Ekonomi https://www.yeniakit.com.tr/rss/video/ekonomi
  7. Emlak Rehberi https://www.yeniakit.com.tr/rss/video/emlak-rehberi
  8. Gezi https://www.yeniakit.com.tr/rss/video/gezi
  9. Güncel https://www.yeniakit.com.tr/rss/video/guncel
  10. Gündem https://www.yeniakit.com.tr/rss/video/gundem
  11. Hayat-Aktüel https://www.yeniakit.com.tr/rss/video/hayat-aktuel
  12. İslam https://www.yeniakit.com.tr/rss/video/islam
  13. Kadın - Aile https://www.yeniakit.com.tr/rss/video/kadin-aile
  14. Kültür Sanat https://www.yeniakit.com.tr/rss/video/kultur-sanat
  15. Medya https://www.yeniakit.com.tr/rss/video/medya
  16. Ramazan https://www.yeniakit.com.tr/rss/video/ramazan
  17. Siyaset https://www.yeniakit.com.tr/rss/video/siyaset
  18. Spor https://www.yeniakit.com.tr/rss/video/spor
  19. Trafik Kazaları https://www.yeniakit.com.tr/rss/video/trafik-kazalari
  20. Türkiye https://www.yeniakit.com.tr/rss/video/turkiye
  21. Web TV https://www.yeniakit.com.tr/rss/video/web-tv
  22. Yaşam https://www.yeniakit.com.tr/rss/video/yasam
  23. Yemek Tarifleri https://www.yeniakit.com.tr/rss/video/yemek-tarifleri
  24. Yerel https://www.yeniakit.com.tr/rss/video/yerel