• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Selma Savcı
Selma Savcı
Selma Savcı
TÜM YAZILARI

LGBT bayrağı açtı: Eurovision'da hedef aile, sapkın proje devrede...

15 Mayıs 2024
A


Selma Savcı İletişim: [email protected]

İsrail protestoları ve Filistin'e desteğin damga vurduğu Eurovision'u "İsviçre" kazandı kazanmasına ama öylesi görüntüler izledik ki pes artık denilecek cinstendi doğrusu…

Sapkın Eurovision'un sistematik yüzü! LGBT'yi böyle gözler önüne serdi. Tüylü ceket ve pembe saten etekle sahneye çıkan İsviçreli Nemo, 591 puan ile Eurovision'da birinciliği kazandı. Eurovision bir müzik yarışmasından tamamiyle çıkmış aile, toplum ve manevi değerlerin hedef alındığı bir organizasyona dönüşmüştür.

Sapkınlıkların dünyada giderek arttığını bu organizasyonda da görmek mümkün. İsviçre adına yarışma kazanan Nemo’nun şarkısı özellikle kamuoyunda çok farklı yorumlansa da, şarkı, kendi "ikilik dışı" (non-binary) cinsiyetini keşfeden şarkıcının hikayesini anlatıyor. Bu nedenle Nemo'nun yarışmayı kazanmasının "çeşitliliğin ve LGBTİ topluluğunun önemli bir zaferi" olduğu yorumları da yapılıyor.

Geçen yılın kazananı Loreen ise, "Eurovision çeşitliliği ve varolmanın farklı biçimlerini kabul eden bir topluluk" yorumunu yaptı.

HEDEF AİLE

Primitifleşen bir dünyaya tekrar geri dönüyoruz maalesef. Giderek ahlak sınırlarında zorbalaşan ve bunu tüm dünyaya zorla kabul ettirmeye çalışan LGBT sapkınlıklarının çok rahat bir şekilde sergilendiği bir gündemle zihinlerimiz meşgul edilmek isteniyor.

Bu edepsizlikler kazanılan 1.liklerle giderek masumane bir havaya sokuluyor. Ve milyonların takip ettiği bir organizasyonda herkesin gözü önünde sergilenmekten çekinilmiyor.

İşte LGBT denilen sapkınların da tam arayıp bulmak istedikleri ve gençliği zehirlemek için kamuoyunu çok iyi kullanabilecekleri bir alan Eurovision… Zaten çok iyi biliyoruz ki burada yapılan bir yarışma değil ülkeler arası menfaatlerin dünyaya ilan edilmesiyle oluşan bir siyasi platforma dönüşen bir yapı…
Birbirini seven ülkelerin birbirlerine şarkıya bakmaksızın kayıtsız şartsız puanlar dağıttığı bir ortamdan söz ediyoruz. Tabi ki sapkınlıkların ardı arkası kesilmezken bir de 2024 Eurovision’a damga vuran olay kuşkusuz Barbar devlet İsrail’e yapılan protestolar zinciri…

İsrail’in 375 puanla beşinci olarak tamamladığı yarışmada, Finalde sahne alan İsrailli şarkıcı Eden Golan'ın performansı boyunca seyircilerce yuhalandığı ve "Özgür Filistin" sloganlarının atıldığı videolar sosyal medyada geniş yer buldu.

İsrail sunucusunun ülkesinin jüri oylarını sunmak için arenaya canlı bağlandığı sırada da protesto ıslıkları ve yuhalama sesleri yükseldi. Jüri oyları sırasında protesto edilen bir diğer isim de Avrupa Yayın Birliğinin (EBU) süpervizörü Martin Österdahl oldu. Finale saatler kala EBU'nun, Hollanda'nın temsilcisi Joost Klein'in diskalifiye edildiğini duyurması tepkilere yol açmış ve karardan saatler sonra Norveç'in geçen yılki temsilcisi Alessandra, Filistin'de "soykırım yaşandığını" söyleyerek, finalde ülkesinin oylarını sunma görevinden çekildiğini duyurmuşlardı.

Alessandra'yı sırasıyla Hollanda ve Finlandiya temsilcileri izledi. Finlandiya'nın 2023 temsilcisi Kaarija, Instagram hesabından kararını, "Bu akşam puanları sunmak doğru hissettirmiyor." sözleriyle açıklamış ve bütün dünya bu yapılanlar karşısında büyük bir şaşkınlık yaşamışlardı.
Siyonist devlet İsrail’in bu tür organizasyonlarda yer almasının şarkıdan dolayı olmadığını ya da sanatsal bir faaliyet olmadığını iyi okumak lazım. Kaldı ki, Eurovision 2024'te İsraill'i temsil eden sanatçı Eden Golan, kostümlü prova için çıktığı sahnede performansı sırasında yuhalanmış ve ikinci yarı finalde de, "Özgür Filistin" sloganlarıyla yoğun bir şekilde protesto edilmişti.

İsrail için reklamın iyisi kötüsü olmaz anlayışının hakim olduğunu da şarkıcının mimiklerinden ve yaptığı hareketlerden anlamak mümkün. Çünkü böylesi ucuz isimlerin sanat adına yapacakları birşey olmadığı için böylesi olaylara tevessül etmesi de haliyle mümkün.

Her ne olursa olsun katil devlet İsrail’in her platformdan şartsız şurtsuz infazları gerekmektedir. Burada İsrail’e çıkan 375 puan bile aslında ülkeler bazındaki samimiyetsizliğin de açık bir göstergesi olmasına rağmen bizler biliyoruz ki, İsrail katil bir devlettir, İsrail eli kanlı bir devlettir ve en önemlisi de İsrail çocukları katletmekten zevk alan iğrenç bir devlettir…

Bunu değil Eurovision, tüm dünyanın idrak etmesi ve tüm samimiyetiyle bu onursuz devlete haddini bildirmesi her ortamda lazımdır…
Selam ve dua ile…

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

İBB ye bak! CHP ye bak!

İBB LGBT müdürlükleri açacaktı zorunlu LGBT dersleri verdiriyordu artık CHP li belediyelerde ellerini çabuk tutsunlar rahat rahat açabilirler bir yanda dua şovları Kuranı Kerimi reklam yap diğer yandan LGBT ye yol ver oh oh Tunç Soyer LGBT baya istekli emrinizdeyiz demiş nasıl olsa PKK partiside istiyor yani belediyeler büyük oranda CHP PKK yönetiminde e hadi ikiside batının oyuncağı LBT ler CHP li belediyelerde başlayacak hep bunu bekliyorlardı uzaklarda arama CHPKK ya bak!

Abdullah

Eğer bu bayraklardan, kıyafetlerden Avrupanın Amerikanın çocukları değil de bizim çocuklar etkileniyorsa belki de sorun bizim çocuklardadır.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23