• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Selma Savcı
Selma Savcı
Selma Savcı
TÜM YAZILARI

Gençlik ve çocuklar tehlike altında! Sapkınların şeytanca planı

19 Mayıs 2024
A


Selma Savcı İletişim: [email protected]

Gün geçmiyor ki, sosyal medya denilen canavar karşısında giderek ezilmeyelim. Evlatlarımızın her daim cep telefonları olsun, tabletler ve bilgisayarlarla kuşatıldığını her geçen gün daha da derinden hissediyoruz maalesef. Evet elimizden ne gelecek gün geçtikçe bunu daha da iyi analiz edeceğiz kuşkusuz ama şunu net olarak söylemek mümkün ki, sosyal medya denilen bu lağım çukuru gittikçe çocuklarımızın yakasına yapışıyor.

Haberlerde mutlaka izliyorsunuzdur, sosyal medyaya atılan anlamsız videolar, orada çıkan gereksiz tartışmalar bütünü ve bunlara bakarak ömürlerini anlamsız bir şekilde harcayan biz insanlar topluluğu…

Öyle garip bir iş ki bu sosyal medya denilen anlamsız güruhların oluşturduğu birliktelik… Geçtiğimiz günlerde yine sosyal medyada çok izlenen bir video bu kadar da olmaz dedirtti. Açık saçık bir kıyafet giyen takma sakallı erkek bir sapkın, sahnede sema gösterisi adı altında rezillik yaparak sözde sosyal medyanın iliklerine kadar herkesi bu ahlaksızlığa ortak olmaya davet ediyor…

Bir gece kulübünde yapılan iğrenç gösteri, izleyenlerin tepkisini aldı. Hangi gece kulübünde çekildiği belli olmayan görüntülerde özel olarak hazırlanmış ve semazenlerin giysisini andıran bir kıyafet ile erkek bir sapkın sahnede oynuyor. Aksesuarı tamamlamak için takma sakal da takılmış. İzleyenleri cinsel içerikli koreografisiyle coşturmaya çalışarak sahnede sema gösterisi yapıyor ve bir şekilde de LGBT’cilere selam çakmaya devam ediyor. Burada asıl amaç sosyal medya diye pompalanan sözde özgürlükçülerin oluşturduğu ve sapkınlar tarafından da goygoyun dibine vurulduğu bir sahneden söz ediyoruz…

Bu konu hakkında çok büyük çalışmalar yapılıyor elbette, bunlardan biri de ülkemizin gözbebeği olan Milli İstihbarat Teşkilatımız…

Milli İstihbarat Teşkilatımız (MİT), resmi internet sayfasında, çocuklara sosyal medya mecralarını güvenli ve dikkatli şekilde kullanabilmesi için neler yapmaları gerektiğine ilişkin uyarılarda bulundu.

MİT'in resmi internet sayfasında "Çocukların Sosyal Medyayı Güvenli Kullanımı" başlığı altında 5 madde sıralandı.

Hesapların gizli tutulması, tanınmayan kişilerle iletişime geçilmemesi, paylaşım yaparken dikkatli olunması, sosyal medyanın güvenli kullanılması ve siber zorbalığa izin verilmemesi başlıkları altında bulunulan uyarılar şöyle:

"Hesabınızı gizli moda alın ve paylaşımlarınızı yalnızca tanıdığınız kişilerin görebildiğinden emin olun. 'Hesap ayarları' bölümünden gizlilik ile ilgili ayarları yapın.
Tanımadığınız kişilerden gelen arkadaşlık ve takip isteklerini kabul etmeyin. Tanımadığınız kişilerden gelen, özellikle rahatsız edici mesajları ailenizle ya da güvendiğiniz bir yetişkinle paylaşın.

Sizinle iletişim kurmaya çalışan kişilerin aslında söyledikleri kişi olmayabileceğini aklınızdan çıkarmayın. Size yapmak istemediğiniz şeyleri yapmanızı söyleyen kişiler ile karşılaşırsanız mutlaka ailenizle paylaşın.

İnternette her şeyin kayıtlı kaldığını unutmayın. Hem kendinizle hem de başkalarıyla ilgili herhangi bir fotoğraf ya da içerik paylaşmadan önce iyice düşünün.
Başkalarının fotoğraflarını izin almadan paylaşmayın.
Doğum tarihiniz, yaşadığınız yer, okulunuzun adı, aile üyelerinin isimleri gibi kişisel bilgilerinizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayın. Sosyal medya hesaplarınızı güçlü bir parolayla koruyun. Bu parolayı unutmanız durumunda size vermeleri için aileniz dışında kimse ile paylaşmayın.
Her bir sosyal medya hesabınız için ayrı parola kullanın.

Yaşınıza uygun olmayan uygulamaları indirmeyin. Linklere tıklarken seçici davranın, tanımadığınız kişilerden gelen linklere tıklamayın.
Sosyal medyada geçirdiğiniz zamanı sınırlayın. Sosyal medyada çok fazla vakit geçirmek gündelik hayatınıza ve sosyal ilişkilerinize zarar verebileceğinden arkadaşlarınızla zaman geçirmek, sanatla uğraşmak ve kitap okumak gibi aktivitelerinize daha çok vakit ayırın.
Yaptığınız yorumların başkalarını küçük düşürebileceğini ve onları kötü etkileyebileceğini göz önünde bulundurarak hareket edin. Sizinle aynı fikirde olmayan kişilere karşı saygılı olun ve hiçbir zaman hakaret etmeyin. Sizi rahatsız eden ve zorbalık yapan kişileri engelleyin ve sosyal medya platformuna şikayet edin."
Öylesi bir derin konu ki bu aslında, üzerine haftalarca, aylarca analiz yapıp evlatlarımızı bir uçurumun kenarından kurtarmalıyız. Gereksiz paylaşımlar ve özellikle bu paylaşımlara tüm saflığıyla ayrıntısına kadar detaylandırma yapan evlatlarımızın masumaneliğini bir şekilde eline geçirip hunharca katleden bir tayfanın olduğunu unutmamak ve unutturmamak gerekli.

MİT’in yaptığı açıklamalarda görülüyor ki, olay kesinlikle basite indirgenmemeli, olay rahatsızlık boyutuyla insanların mahremiyetine dil uzatan alçakların ülkemiz sınırları tarafından da tespit edilip nokta atışıyla temizlenmesine kadar gidilmeli. Çünkü bu spektrum açısından herkesin masaya yatırması gereken bir ders niteliği taşımaktadır.

Bu konu hakkında sayısız yorumlar hem MİT başta olmak üzere devletin yetkili organları tarafından her gün hem kısa mesajlarla hem TV’ler hem de yazılı ve görsel medya tarafından açıklansa da hala bu durumdan aklıyla hareket edemeyen bir takım zevatın da olduğunu kesinlikle unutmamalıyız.

Olay ciddi anlayacağınız, olay çocuklarımızın geleceğini bile etkisi altına alabilecek kadar hassas, onun için gelin sizler de bugün evlatlarınızla hasbihal edin, kapatın TV’leri, kapatın sosyal medyayı evlatlarınızla birebir iletişim kurarak onları dinlemeye çalışın. Emin olun çok iyi hissedeceksiniz.

Selam ve Dua ile…

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ABudllah

Hadis ne diyor? Gerekirse çocuklarınızı dövün. Namaz kılmayan, iman etmeyen çocuğu hizaya getirmek gerekir, hadis söylüyor bunu. Peygamberden daha iyi bilecek değiliz.

Pusula

Sosyal medya hayatımıza virüs gibi girdi,pek çok insan sosyal medya aracılığıyla kendini göstermenin peşinde!Bir melodi var bindik bir alamete gidiyoz kıyamete,bizim durumumuzu anlatan güzel bir melodi!Sosyal medyaya kendimizi öyle kaptırmışız ki neredeyse su gibi yemek gibi hava gibi hayatımızın her alanındaBurada vatandaşı bilinçlendirmek bir yana devletimizin de üzerine düşeni yapması gerekir!Örneğin topluma zararlı uygulamaları kapatırsak ne kaybederiz bu metodu birkaç ülke yapıyor.Milli istihbarat teşkilatının uyarıları bu anlamda işe yarayacağını sanmıyorum ki bunları bilmeyen de yoktur,çünkü kendimizi sosyal hayatın büyüsüne kaptırmışız!Anne ve babanın eğitimde rolü öğretmenden önce gelir o zaman aile müessesemizi güçlendirmek zorundayız.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23