• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Selma Savcı
Selma Savcı
Selma Savcı
TÜM YAZILARI

Ebrar Karakurt ve Eda Erdem'den uçak ile zehirleme yolu!

29 Mayıs 2024
A


Selma Savcı İletişim: [email protected]

Dünyanın gündemi bir o kadar yoğunken, Rusya-Ukrayna krizi tüm hızıyla sürerken, Afrika’daki aç kalan çocukların sayısı gün geçtikçe artarken, Ortadoğu’da müslüman kardeşlerimiz her gün kan ve gözyaşı içinde boğulurken, bizim güzel ülkemizde ise bambaşka bir konu gündemi yine meşgul ediyor.

A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncularından eşcinsel sapkın olan Ebrar Karakurt ve kaptan Eda Erdem Filenin Sultanları diye her gün beyinlere sokulmak istenen zincirleme tamlamasının havasına girmiş olacaklar ki, absürd bir konuyla Türkiye’nin gündemini zehirleme yolunu seçtiler.
Öncelikle olayın detaylarını bir paylaşayım sonra bu iki kendini bilmez hanıma okkalı iki çift lafımız elbette olacak.

A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncularından Ebrar Karakurt ve kaptan Eda Erdem tüm uçuş planlaması ve biletleme süreci federasyona ait olmasına rağmen ekonomi sınıfında ayarlanan Amerika yolculuğu için ülkemizin en değerli markaları arasında olan Türk Hava Yolları’na tepki göstermişler.

Neymiş efendim niye ekonomi sınıfında yolculuk yapıyorlarmış bu arkadaşlarımız. Malum dünyaya business class yolculuğuyla merhaba demişler galiba ki, 13 saatlik ABD uçuşunu neden ekonomi uçuşunda yapmışlar. Bu iki voleybolcunun işte tüm derdi bu… Yahu bunlar milli takım armasını taşısa ne olur, taşımasa ne olur… Bu ne densizlik, bu ne arsızlıktır… Bunun neresinden tutalım, neresini düzeltelim hakikaten şoklar içerisindeyim.

Geçtiğimiz yıllarda bir duvara yazılan “Lezbiyen Ebrar” yazısının fotoğrafını X’ten paylaşan sapkın sporcu, "Ağlayarak duvarlarınıza yazabilirsiniz" yorumunu yapıp bir de pişkince "Gökkuşağı çizmeyi unutmayın" notunu eklemişti. Bu arkadaşımız şimdi ise, 13 saatlik ABD uçuşuna tarifeli uçakla ve ekonomi sınıfında uçmasına öyle bir içerlemiş ki hanımefendi,

"Başka takımlar için özel uçak tahsis etmeye devam, bize gelince ekonomi” diyen Ebrar Karakurt THY üzerinden bir algı operasyonuna girişti. THY'yi etiketleyen Karakurt "13 saatlik Amerika yolculuğumuza economy bölümünde başlamış bulunmaktayız. Çok teşekkürler @turkishairlines" yazarak sözde o küçücük beyniyle koskoca bir markayı zedelemeye yönelik hamle yapmış aklınca…

Ve yine Ebrar’ın bu çanak tartışmasına Milli takımın kaptanı ve aynı zamanda Fenerbahçe’ye kupa kazandırmak öte, krizlerle yöneten Ali Koç’un adına heykeller diktiği Eda Erdem ise, “"13 saatlik ABD uçuşu başlasın. Fotoğraftaki takım arkadaşlarımızı bulunuz" yazarak THY'yi etiketleyip Ebrar’ın trenine binerek goygoy yapmayı tercih etti..

Bu iki hanımefendiye öyle güzel cevaplar verildi ki, öncelikle THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat bir anda X’in de en çok konuşulan konuları arasına maalesef giren bu konu için şunları söyledi:

“Türkiye Voleybol Federasyonu’na 3 katı bütçe verdik. Federasyonlar THY bütçelerini istedikleri gibi kullanıyorlar, kabin tercihi federasyonlarda. Ekonomi uçuşlarda müsaitse business upgrade ediyoruz. Bugünkü uçuş full doluydu, alanda açılan koltuklarla şuan 3 sporcumuz business uçuyor.” ifadelerini kullandı.

Ve yine olayla ilgili Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün de açıklama yaparak, “Gerek ulusal, gerek de global düzlemde sporun ve sporcunun en güçlü sektörel destekçilerinden biri olan markamızın, sponsoru olduğu tüm federasyonlarımız için yıllık uçuş kapasitemiz dikkate alınarak, sene başında belirli bir uçuş planlaması yapılmaktadır. Bu kapsamda gerçekleştirilen biletleme süreçlerine dair tüm detayların sorumluluğu ilgili federasyonlara ait olup, yetkililerince sağlanmaktadır." dedi.

Evet konunun bir ve iki numaralı aktörleri olayı o kadar net açıklamışlar ki, Ebrar ve Eda’nın yaptığı düpedüz pişmiş aşa su katmaktan ibarete dönüyor… Yani bu iki hanımefendi de aklınca gündeme gelerek; “kendi cenahlarına bakın biz buradayız ve istediğimize de kim olursa olsun parmak sallarız ha” moduna girmişler.
Ne büyük zavallılık dimi, yani kendi federasyonunuzun yapamadığı bir olayı bile ülkenin en büyük firmasına laf çakarak kendi takipçilerinizin gözünü boyamayı tercih ediyorsunuz. Hakikaten büyük yazıklar olsun Ebrar ve Eda’ya…

Bu olayla ilgili dikkat çeken iki paylaşımı da tam bu esnada sizlerle paylaşmak istiyorum. CHP’nin eski avukatı Mustafa Kemal Çiçek yaptığı açıklamada, bu iki oyuncu için şımarık sözünü kullanarak şu paylaşımı yaptı: “Bu elemanlar iyi alıştı; şatavata, özel olmaya, konfora, el üstünde tutulmaya! Bu ülke için hudutta, görev yaparken ağır yaralanan ve nakil için helikopter, uçak bulunamadığı için şehit olan sayısız vatan evladı oldu... Benim şehidimin bir damla kanı, topunuzun nazarımda ehemmiyeti olmayan marifetinden çok daha üstündür! Söyleyin Ekrem başkanınıza, sözde spor için Roma seferinde yaptığı gibi özel uçak tutsun! veya Ulaştırma bakanı olan Uraloğlu, rönesans holdinge, kendisi için değil, bu kere sizin için rica etsin JET'i tahsis etsin...! Bir daha halk adamı gibi davranmayın! bu şımarık davranışlarınız dahi olmadığınızın kanıtıdır!

Ve yine; Gazeteci Cüneyt Özdemir yaşanan olayda Voleybol Federasyonu'na tepki göstererek "THY'nin bu olayda hiçbir kusuru yok. Voleybol Federasyonu'nun uçuşa üç gün kala business class bilet istemek akıllarına gelmiş. Daha önce de aynı şeyi yapmışlardı hatırlarsanız. THY kibarca 'bizi kimse zamanında arayıp bilet istemedi' diyor. Voleybol Federasyonu okyanusu geçiyor ama derede boğuluyor. İhale'de THY'ye kalıyor... Nereden baksanız büyük beceriksizlik...." ifadelerini kullanmıştı…

Ulaştırma Bakanımız Sayın Abdulkadir Uraloğlu’nun devreye girmesiyle ağlaya ağlaya business class’ı kapan Ebrar ve Eda bakalım sosyal medyalarında bu sefer ne paylaşacaklar onu da merakla bekliyoruz doğrusu…

İşte biz de buradan Eda kaptan ve sapkın eşcinsel Ebrar’a şu anlamlı atasözüyle seslenmek isteriz…

‘Cahile söz anlatmak, deveye hendek atlatmaktan zor’ olsa da sizin gibi iki tane cahil arkadaşa şu tavsiyede bulunmayı isterim, siz siz olun ülkenin gündemine bu denli gereksiz konularla gelmektense, spor dünyasında alacağınız başarılı sonuçlarla gelmeniz hem sizler için hem de ülke sporu için daha da kıymetli olacaktır.
Yoksa sizin ABD uçuşunuzun rahatlığı inanın Türk insanı için hiçbir önem teşkil etmiyor, bunu da kulaklarınıza küpe ederseniz iyi olacaktır…

Selam ve dua ile…

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

KAMİL ÇOLAK

Selma Hanım, Ebrar Karakurt için kullandığınız ifade DİNEN caiz mi? Gıybet etmiyormusunuz? ben dahi söylemekten haya ettiğim bu ifade Harama yakın bir ifade değil mi..Hani İslam sevgisi, hani peygamber tebliği- yolu.Peygamberimiz bile Müşriklere bu tarz ifadelerde bulunmadı. hatta Beddua edin dendiğinde Beddua etmem. Allah ıslah etsin demiştir. ne oldu müslümanlara .yeni bir ilmihal mi yazılıyor İslami Cenahta! Kimsenin cinsel tercihini savunma durumunda değilim. Selma Hanım, Dinimiz der ki; kimsenin günahını yada kusurunu aranızda dahi olsa deşifre etmeyin. GIYBET etmeyin diyor. İslam dini; Kişinin varsa bir kusuru içinizde saklayın diyor. Milyonlarca insan bu ifadeyi okuyacak . Bunun günahını nasıl vereceksiniz. Teşekkür mü edecekler size. Bilmiyorum ama, birileri teşekkür etsin diye mi böyle bir ifadeye başvuruyorsunuz. Allaha emanet olun.

Dogan

Mazlumlar katledilirken ve bu insani degerlerini yitirmiṣ sapıklardan çıt çıkmazken, birde hizmet begenmiyorlar hemi. Bunlara karṣı bu kadar eziklik nereye kadar çok merak ediyor ve bekliyorum.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23