Yerel seçimlere giderken

27 Mart 2019 Çarşamba

Önemli bir günün öncesinde, yeni bir dönemin eşiğindeyiz. Beklenen gün, artık çok yakın. Ülkemiz, yeni bir seçime doğru gidiyor.

Bu topraklarda, her seçim hayati öneme sahiptir. Bundan sonra da sayısız seçim olacaktır. Bu seçim başka…

Özellikle bu seçim, öyle görünüyor ki, oy kullanmak, bir işlemden çok daha fazla olacak. Siyasetin ötesinde, millet katında ve memleket hizasında. 

Sadece yerel temsilcileri seçmeyeceğiz. Vereceğimiz karar, milletin istikbalini ve memleketin istiklalini yakından ilgilendiriyor.

Türkiye’nin bundan sonra ne yapacağını, hangi yönden ve yoldan gideceğine karar vereceğiz. Milletin, memleketin ve ümmetin kaderine tesir edeceğiz.

Türkiye, kırılgan bir fay hattı üzerine inşa edilmiş bir ülkedir. Bu coğrafyanın, hain kontenjanı her zaman yüksektir. Sadakat ve ihanet kapı komşusudur.

Henüz varılmamış bir menzilin akşamındayız. Hava, soğuk ve karanlık. Huzurlu değiliz, rahat edemiyoruz. Tedirgin ve tetikteyiz.

Herhangi bir partinin üyesi değilim. Aziz milletin, vatanını seven bir ferdiyim. Mümkün mertebe tarafsız olmaya çalışıyorum. Gelişmeleri parti kulisinden değil, millet penceresinden seyrediyorum.

Manzara bize neyi gösteriyor? Şunu…

Bir tarafta, içinden çıktığı toplumu hor gören, insanları azarlayarak bir şeyleri düzeltebileceğine inananlar var. Bölücü örgütü destekleyenler, Gezi kalkışmasını körükleyenler, FETÖ ihanet şebekesinin mensupları aynı siperdeler.

Sadece bunlarla sınırlı değil elbette. 

Geride kalmanın acısıyla, haset ve husumete dayalı siyaset yapanlar; sadece kusurları görüp, meziyet ve hizmeti yok sayanlar; tek derdi ve gündemi Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan olanlar. Onlar da birer yabancıya dönüştüler. 

Sözleri söz, niyetleri niyet değil. Milletin, memleketin ve ümmetin hayrına olan ne varsa, hepsine karşılar. Millete rağmen halkçılık, milliyetçilik, demokratlık yapıyorlar.

Gündemlerinde, “beka” diye bir konu yok. Milli meselelere ayıracak vakitleri yok. Türkiye’nin kuşatılması, terör koridoru ve böyle bir tehlikeye müdahale etmek gibi bir dertleri yok. Onların derdi belli: Güya, “Tek adam rejimi sona erdirmek.”

İki elin parmakları kadar seçim kaybetmesine rağmen, oturduğu koltuğa iki eliyle tutunan biri, bunu söylüyor. Ülkemizi yıllarca tek parti sistemi ve tek adam zihniyetiyle yönetenler, buna inanmamızı bekliyor. Elbette inandırıcı değiller.

Ne derler bilirsiniz: Elinden gelmeyenin, dilinden gelir. Bu kirli dili çok iyi biliyoruz. O güzelim bahar kelimesini bile kirlettiler.

Diğer tarafta: Anadolu insanının hissiyat ve hassasiyetlerini iyi bilen, milletimizin ana gövdesini yeniden bütünleştiren, zalimin karşısında, mazlumun yanında duranlar.

İktidar partisine ait belediyelerin birçok hizmeti oldu, oluyor. Aksini söylemek, büyük bir haksızlıktır. Belediyeler fakir fukaraya, garip gurebaya sahip çıkıyor. Aç ve açıkta insan bırakmıyor. Ücretsiz sağlık ve sosyal yardım hizmeti veriyor.

Memleketin imkânlarını kendi lehine kullanmak yerine, millete hizmet etmeyi tercih ediyorlar. İstanbul’un birçok bölgesine metro hatları, yollar, köprüler, tüneller yapıldı, yapılıyor. İstanbul havalimanı, Avrasya tüneli ve üçüncü köprü İstanbul’a büyük değer kattı.

İnsanın ömrü, eserleri ve hizmetleri kadardır. Yapılan bu hizmetleri, kim unutur? İnsanlar unutsa, milli hafıza unutmaz.

Her şeyin tozpembe olduğunu söylemiyorum. Ülkemizin ve şehirlerimizin birçok derdi, sorunu, sıkıntısı var.  Bizim de itiraz ettiğimiz, eksik bulduğumuz bazı konular var. Fakat şimdi şikâyet gününde değiliz. Fırsatları değil, vatanı korumak, ümmeti kollamak zorundayız.

Sadece şunu söyleyelim: İktidar olmak, yönetmek yorucudur. Yıpranma payı yüksektir. Uzun soluklu iktidarlarda, şu veya bu nedenden dolayı, küsenler meydana gelir.

Hata yapmak insana mahsustur. Her insan hata yapabilir. Önemli olan bunu görmek, sebepleri doğru teşhis etmek ve gereğini yerine getirmektir.

İktidar olmak, mesuliyeti de beraberinde getirir. Kaybedecek bir ferdimiz yok. Tek başına yatırım yetmez.

İktidarın en büyük başarısı, millet ile kurduğu sıcak temastır. Kırılanlara ve mağdurlara kulak vermek, gönüllere dokunmak gerekir.

Malzeme arayanlara fırsat vermemek için bu kadarıyla yetinelim.

Görüntüyü netleştirelim: Türkiye’ye yakın duranlar ile terör örgütlerine yol verenleri birbirinden iyi ayırt etmemiz gerekiyor. Bizi seven ile kullanan insanları, aynı kefeye koyamayız.

Milletimiz feraset ve basiret sahibidir. Yürüyüşünü yavaşlatacak veya durduracak olanları görür. Millet hayatını tehlikeye atanlara ve onlarla saf tutanlara yol vermez.

Milletimiz, şahsiyat yapanı değil, şahsiyeti olanı tercih eder. Haddimizi bildirmek isteyenlere, hadlerini bildirir. Kararını ona göre verir.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • zarifzarif1 ay önce
  Hangi olumsuzluk başımıza geliyorsa din ve dincilikten geliyor, şanmızı yüz karası osmanlılarla kaybetik şayet Asya'nın devi Pis araplara değilde ÇİN lilerle temas kurulaydı pis araplarla kurmaktan çok daha faydalı idi. Çünkü yalan,dolan ,hırsızlık kısaca terbiyesiz ne kadar ahlaksızlık varsa hep araplardan bize geçmiştir. Zaten eskilemiz boşuna demiş ti NE arabın yüzü NE şamun şekeri onun için cahilliğin,hırsızlığın, fakirliğin ve fuhuşun pirim yaptığı bu anyış Büyük Atatürk kültürü ve anlayışı yerin dibine gömecektir
 • Oyumuz Reis içinOyumuz Reis için1 ay önce
  Oy verdim. Durmak yok yola devam dedim. Kafirlere inat Reis'im emrindeyiz dedim.
 • ----------------------1 ay önce
  Sevgili ,YAZAR, yazını okumadım. Ve bu yorumumu yayınlarsın veya yayınlamazsın umrumda bile değil.. Yalnız şunu bil:Medyada okadar çok İktidar lehine yayın, pompalama, bilinçaltı gönderme , hipnoz, dalkavukluk, yalakalık vs. vs yapılıyor ki nasıl bol yağlı yemek insanın miğdesini bulandırır benimde miğdem aşırı yağdan yalakalıklardan şiddetle bulandı veYıllarca oy verdiğim malum partiye oy vermeye tövbe ettim!!!.. Yahu adam öksürse " o kadar güzel öksürdünüz ki kulaklarımızın pası silindi, melodi gibi geldi, lütfen bir daha öksürün.." diyecekler nerdeyse... Medya yalakalığının ve taraftarlığının ne dereceye ulaştığını anlatmak için dedim bunu.. Aynı dalkavukluğu maalesef gazeteniz de yapıyo, kötülediğiniz ensonhaber sitesinin birçok haberini başlığını hatta resmini bile değiştirmeden olduğu gibi yayınlıyorsunuz(ve diğer tüm taraflı gazeteler gibi)...Mevcut yönetimi eleştirmekten şiddetle korkuyorsunuz, eleştiri yapanlarınız bile amman başıma bi iş gelmesin diye 50 tane çalı dolaşıp çoooook ama çoook dolaylı yönden eleştiri yapabiliyo...BİR Pilin artı ve eksi iki kutbu olur. Medya tek kutuplu pil gibi...
 • Cumhur İttifakıCumhur İttifakı1 ay önce
  Cumhur İttifakını destekliyoruz.
 • Ak PartiliAk Partili1 ay önce
  BEKA İÇİN AK PARTİ....
 • CevdettCevdett1 ay önce
  AK PARTİNİN GİRDİĞİ BÜTÜN SEÇİMLERDE ERDOĞAN İÇİN OY VERDİM. ÖZAL'A HİÇ OY VERMEDİM ÇÜNKÜ HAK VE HAKİKAT PEŞİNDE OLAN ERBAKAN HOCAM VARDI. AMA MAYMUN GÖZÜNÜ AÇTI. ARTIK ERDOĞAN'IN MİRASINDAN FAYDALANANLARA DEĞİL, HAK VE HAKİKATIN PEŞİNDE OLANLARA OY VERECEĞİM YİNE. SAF VE SAMİMİ OLANA.
 • Durmuş KoçDurmuş Koç1 ay önce
  ÜLKEMİN GENÇLERİNE MEKTUPÜLKEMİN SİZ GÜZİDE GENÇLERİ,ON BEŞ,YİRMİ YIL ÖNCESİNİ BİLEMEZSİNİZ..ÇÜNKÜ YAŞAMADINIZ, BEDEL DE ÖDEMEDİNİZHER ŞEY ÇOK HIZLI GELİŞİYOR VE DEĞİŞİYOR,OLUP BİTENE BİR ANLAM VEREMİYORSUNUZTERÖR SALDIRILARI, DARBE TEŞEBBÜSLERİ, NE FIRILDAKLAR DÖNÜYOR, GÖREMİYORSUNUZ.BUGÜNÜ ANLAMAK İÇİN, KEŞKE DÜNÜ YAŞASAYDINIZ..AH GENÇLER AH!..SÖZE NEREDEN VE NASIL BAŞLAMALIYIM BİLEMİYORUM.....DÜN MAZOT KOKULU, YÜKÜ BEDENİNDEN AĞIRMİNİBÜSLERİMİZ VE OTOBÜSLERİMİZ VARDI.TEK ŞERİTLİ YOLLARDA, STRESLİ YOLCULUKLAR YAPARDIK.HER GÜN YÜZLERCE ARABA KAFA KAFAYA ÇARPIŞIR,YÜREKLERİMİZ YANAR, OCAKLARIMIZ SÖNERDİ.KÖYLERİMİZDE TELEFON FALAN YOKTURAHMETLİ EBEM ELİNİ KAŞINA TEREK YAPAR,ŞÜKRÜM'DEN BİR HABER VAR MI DİYE,TAYYARELERE SESLENİR, KENDİNİ AVUTURDU..BİZ UÇAKLARI, HAVADA KARGA SANIRDIK..ÇOCUKLUĞUMUZ, GAZ VE MAZOT KUYRUKLARINDA,ÇAY, ŞEKER, EKMEK KUYRUKLARINDA GEÇTİ..MUAYENE OLMAK İÇİN HASTANELERDE,İLAÇ ALMAK İÇİN ECZANELERDE KUYRUKLARA GİRERDİK.AMELİYAT OLMAK İÇİN, ARSAMIZI, YOKSA EVİMİZİ SATARDIK.BORCUNU ÖDEMEK İÇİN BÖBREĞİNİ SATANLAR VARDI..KAPİTALİST PARA FONU 'IMF'YE BORCUMUZ VARDIYILLARDIR ANAPARASINI BİLE ÖDEYEMEDİĞİMİZ..SINAVLAR SADECE BİR KAÇ İLDE OLURDUSINAVA GİRMEK İÇİN, KİLOMETRELERCE YOL GİDER,GÜNLERİMİZ, PARALARIMIZ, ENERJİLERİMİZ HEDER OLURDU..FAKÜLTELERDE, FABRİKALARDA, ASKERİYEDE,..NAMAZLARIMIZI MERDİVEN ALTLARINDA,KARTONLAR ÜZERİNDE, GİZLİ SAKLI KILARDIK..ANNELERİMİZ KAPALI OLDUĞU İÇİN ZİYARETİMİZE GELEMEZDİ.ÜNİVERSİTELERDE TÜRBANLI OKUMAK YASAKTI.KUR'AN KURSLARINA YAŞI KÜÇÜK ÇOCUKLAR ALINMAZDI..İMAM HATİPLERİN, MESLEK LİSELERİNİN ÖNÜ KESİLMİŞ,KAPILARINA KİLİT BİLE VURULMUŞTU..HAKKI HUKUKU SAVUNAN, SUYA SABUNA DOKUNAN, DOĞRU İŞ YAPAN, SÜRGÜNE GÖNDERİLİRDİ..DAHA DÜNE KADAR MİLLET VEKİLLERİ,YAŞLI BAŞLI, KELLİ FESLİ KODAMANLARDAN OLURDU.BİZDEN BİRİLERİ OLAMAZ, OLSA BİLE ELİ KOLU BAĞLANIRDI.DÜNYA İLE İRTİBATIMIZ KOPMUŞ, İÇİMİZE KAPANMIŞTIK,ÖZ GÜVENİMİZ YOK, ONURUMUZ AYAKLAR ALTINDAYDI.DEVLET ADAMLARIMIZ CLİNTON'UN ÖNÜNDE EL PENÇE DİVAN DURURDU..SEÇİMLER OLUR, VEKİLLERİMİZİ SEÇERDİK.O HALİM SALİM, İÇİMİZDEN BİRİLERİ,MECLİSE GİRER GİRMEZ BİZİ UNUTURLARDI.HELE BAŞBAKANLARIMIZI, CUMHURBAŞKANLARIMIZIANLAMAKTA, TANIMAKTA ZORLUK ÇEKERDİK..SEBEBİNİ YENİ YENİ ÖĞRENİYORUZMEĞER DERİN GÜÇLER, ÜST AKILLARBAŞBAKANLARA RAHMETLİ MENDERES’İN,İDAM SEHPASINDAKİ RESMİNİ GÖSTERİRLERMİŞ..YANİ ONLARA BİR MESAJ VERİRLERMİŞ..BİLMEM ANLATA BİLDİM Mİ ÇOCUKLAR…AH ÇOCUKLARIM AH!..27 MAYIS, 12 MART, 12 EYLÜL, 28 ŞUBAT...NE DEMEKTİR HİÇ BİLİR MİSİNİZ?..O GÜN BU GÜNDÜRHER 27 MAYIS GELDİĞİNDE YARALANIR,12 MARTLA KARALANIR,12 EYLÜLLE HÜZÜNLENİR,28 ŞUBATLA ÖFKELENİRİZ..ŞU KANAYAN YARALARIMIZ O GÜNLERDEN KALDI BİZE..DÜNE AİT O KADAR ÇOK Kİ YAZACAKLARIM SİZE...AH GENÇLER AH!..BU GÜNLERE KOLAY GELMEDİK.BU GÜNLERE GELMEK İÇİN , NE BEDELLER ÖDEDİK....ŞU BÖLÜNMÜŞ YOLLAR, KÖPRÜLER, BARAJLAR,..HAVA LİMANLARI, HASTANELER, OKULLAR...KALKAN YASAKLAR, YIKILAN TABULAR, BOZULAN OYUNLAR, TARİHE GÖMÜLEN KOALİSYONLAR, KRİZLER, ENFLASYONLAR.DAHA NELER NELER...BİNLERCE ŞÜKÜRLER OLSUN..HAYAL BİLE EDEMEDİĞİMİZ NİMETLERE KAVUŞTUK BUGÜN.ÇOCUKLARIM ŞİMDİ ANLADINIZ MI, BİZİMLE NİYE UĞRAŞIYORLAR.EY GÜZEL ÜLKEMİN GÜZEL ÇOCUKLARI!.SİZİ ÇOK SEVİYOR VE SİZE GÜVENİYORUM..ÇOCUKLARIM, TAM DA MEKTUBUMU BİTİRİYORDUM Kİ,15 TEMMUZ GECESİ BİR KABUSU YAŞADIK..O GECEYİ KEŞKE YAŞAMASAYDIK, AMA YAŞADIK..BİLİYORUM KORKTUNUZ VE ÇOOK ÜZÜLDÜNÜZ.NEYSE Kİ ÇOK ŞÜKÜR UCUZ ATLATTIK, AZ KALSIN BATMIŞTIK.SİZE BİR DESTAN ANLATTIM, SİZ DE DİNLEDİNİZ..BİR DESTAN DİNLERKEN, BİR DESTAN YAZDINIZMAHZUN OLMAYIN ÇOCUKLARIM,“SİZİN DE ARTIK ÇOCUKLARINIZA VE TORUNLARINIZA ANLATACAĞINIZNİHAYET BİR DESTANINIZ” OLDU..SÖZLERİME SON VERİRKEN, BİR RİCADA BULUNUYORUMÇOCUKLARA, GENÇLERE, ÜLKEMİN TÜM İNSANLARINA DİYORUM Kİ;VAKİT, ESKİ GÜNLERE DÖNMEK İÇİN KURULAN İTTİFAKLARI,KİRLİ KİRLİ OYUNLARI BOZMA,..BİR OLMA, DİRİ OLMA, İRİ OLMA VAKTİ.DOĞRU TARAFTA OLMA, İLKELERİ SAVUNMA,VAKİT ''GECENİN RAHMİNE GÜNÜ DÜŞÜRME VAKTİ''.VAKİT DARBELERİ TARİHE GÖMME,VAKİT DARBECİLERDEN HESAP SORMA VAKTİ..VATANIMI SİZLERE,SİZLERİ ALLAH’A EMANET EDİYORUM..
 • DadaşDadaş1 ay önce
  Gardaş Allah senden razı olsun. Ellerin dert görmesin.
 • ÖZGÜL AGIRLIKÖZGÜL AGIRLIK1 ay önce
  Yazar demiski:"Sadece yerel temsilcileri seçmeyeceğiz. Vereceğimiz karar, milletin istikbalini ve memleketin istiklalini yakından ilgilendiriyor." YUHHH YAAA. NE ALAKASI VAR KARDESIM YA....ALTI ÜSTÜ BELEDIYE BASKANI SECIYORUZ YA...IPLER ZATEN CUMHURBASKANININ ELINDE.ISTEDGINI ATIYOR; ISTEDIGINI SATIYOR...(DAVUTOGLU, I:M:GÖKCEK, ÖRNEGINDE OLDUGU GIBI) BÖYLE DEMKLE INSANLARI AK PARTYIE DÜSMAN YAPIYORSUNUZ ... BIRAKIIN INSANLAR HANGI PARTIYE OY VERIYORSA VERSINLER:...SANKI AK PARTININ OYU DÜSERSE CUMHURBASKANI GIDECEK...CUMHURBASKANI BILE HER GÜN DOLASIYOR, NERDE GÖRÜLMÜS CUMHURBASKANININ BELEDIYE SECIMLERINDE 24 SAAT PROPAGANDA YAPTIGI YA...TAS YERINDE AGIRDIR...DAHA ÖNCEKI CUMHURBASKANLARININ INSANLAR NEZDINE SAYGINLIGI, YERI, KONUMU%80-90 IKEN SIMDI %50 in ALTINDA..KI ONLARINDA COGUNLUGU SEHVEN ; YANI BASKA KIME VERELIM KI DIYENLERDEN OLUSUYOR: BU KADAR SEVIYESINI DÜSÜRMEMELIYDI...
 • Salih KurtoğluSalih Kurtoğlu1 ay önce
  Yazını okuyana kadar kafam karışıktı. Yalan yok oy vermeyi düşünmüyordum. Kararımı değiştirdim. AK Parti kaybederse kazanan kim olacak? Haklısın oy kullanmazsam başka partiye oy verirsem filmi başa sarmış olucam. Allah korusun çok kötü hallere düşebiliriz. Sandığa gidicem ve son kez AK Parti'ye vericem.
 • sedatsedat1 ay önce
  "Fakat şimdi şikâyet gününde değiliz".asıl şimdi şikayet günüdeyiz.çünkü seçimler şikayetimizi en etkili olarak iletebileceğimiz tek ortamdır.vatanın milletin ümmetinkoruyuculuğu tek başına iktidar olanlara ait değildir.
 • CengizhanCengizhan1 ay önce
  Oyum AK Partiye...

Günün Özeti