• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ali Karahasanoğlu
Ali Karahasanoğlu
TÜM YAZILARI

İP grubunda bir ülkücü yok muydu?

26 Haziran 2022
A


Ali Karahasanoğlu İletişim: [email protected]

“Basın özgürlüğünü savunma” iddiası ile karşımıza çıkanlar..

Keşke basın özgürlüğüne gerçekten inansalar.

Ellerine güç geçtiğinde, basını susturan isimler olmasalar..

Tahminden bahsetmiyorum..

“Sizin elinize güç geçerse, böyle yaparsınız” iddiasında bulunmuyorum..

“Sizin elinizde güç olduğunda, bunu yaptınız” diyorum..

Ne mi yaptılar?

Ne yaptıklarını söylemeden önce..

Manşetimizde yer aldığı üzere, bunların eline güç olmadığında bile neler yaptığını kısaca özetleyelim..

Şu an CHP’nin elinde, merkezi yönetim anlamında bir güç var mı?

Yok..

İyi Parti’nin böyle bir gücü var mı?

Yok..

Ama bakıyorsunuz..

CHP’liler de.. İyi Partililer de.

Genel başkanları başta olmak üzere.

Genel başkan yardımcıları sıraya girmek üzere..

Kendilerine yönelik eleştirilere, hemen dava açıyorlar..

Küçücük bir eleştiride, istenilen ceza miktarı 4 ay hapisten başlıyor..

2 yıla kadar hatta 4 yıla kadar çıkıyor..

Yanlış okumuyorsunuz..

Bir genç kızı boğarak öldürüp..

Varile koyup yakan adamın..

Bir iddiaya göre ise ölmeden önce bidona koyup canlı iken yakmaya kalkışan canavarın 23 yıl hapis cezası aldığı bu ülkede..

Ki, o cezanın fiilen yatılacak süresine de hatırlatalım..

Canavarca his ile bir insanı öldürüp, delilleri de ortadan kaldırmaya çalışan vahşi insanların bile sadece 16 yıl kadar bir süre ile cezaevinde kalacağı bu ülkede..

Meral Akşener, kendisine şu veya bu sıfatla hitap eden Adana’daki sıradan bir esnaf için..

Samsun’daki emekli amca için..

Antalya’daki işçi için..

Aylarca hapis cezası istiyor..

Ha, şunu da teklif etmeyi ihmal etmiyor:

“Üzülme, anlaşırız..”

 Nasıl yani?

“10 bin TL verirsen, şikayetimi geri çekerim.”

Bazı dosyalarda..

“15 bin TL ödersen, şikayetimi geri çekerim” deniyor..

Böyle, binlerce dosya olduğundan bahsediliyor.

İcraat yapan Cumhurbaşkanı için, “Mahkemelerde şu kadar şikayeti var, bu kadar davası var” diyenler..

Kendilerinin ortada bir icraatları bile yok iken..

Yönetimde bile değiller iken..

Binlerce ceza ve tazminat dosyası ile, halkı susturmaya çalışmaları, düşünce özgürlüğüne ne kadar önem verdiklerini de bize gösteriyor..

Kendileri, şehit bacısına sinkaflı küfür eden milletvekiline (İyi Partili Lütfü Türkkan) bir disiplin soruşturması bile başlatmadılar..

Ama vatandaşa dava üstüne dava açarak, susturmaya çalışıyorlar.

Muhalefette iken bile düşünce özgürlüğünü kısıtlayıcı mahiyette davalar açan partiler, kimbilir, iktidara gelirlerse, neler yaparlar?

“Sarayın yargısı” diyerek tahkir ettikleri hakimlere koşup, “Bana şu hakaret edildi. Bana bu söz söylendi” diyerek, hapis cezası talebinde bulunanlar..

Bir de iktidara geldiler mi..

Adalet Bakanı koltuğunu ele geçirdiler mi..

İçişleri Bakanı koltuğuna oturdular mı..

Seyredin siz gümbürtüyü..

Sadece bugün değil, dün de bunların kafası, aynı yasakçı kafa idi..

Cumhurbaşkanı’na yönelik en rezil küfürlerde bile, Canan Kaftancıoğlu’na sahip çıkıp, “Rakibine siyasi ceza verdiriyor” derler ama..

Kendilerine hiçbir sert eleştiriye, tahammül etmezler..

Hafta içinde İyi Parti’nin grup toplantısına çıkarak, milliyetçi ve ülkücü geçinen vekillere hitap eden Nazmi Bilgin, basının susturulmak istendiğini iddia etti.

Oysa aynı Nazmi Bilgin, şunun şurasında 10 yıl kadar önce, görev yaptığı Basın Kartları Komisyonu’nda, “Başörtülü gazetecilere sarı basın kartı veremeyiz” diyen bir adamdır..

Sadece başörtülülere mi?

“Bıyıkları sarkık erkeklere de, sarı basın kartı verdirmem” diyen bir adamdır..

Şimdi bu isim..

“Ben 52 yıllık gazeteciyim” diyerek..

İyi Parti’nin kürsüsünden, çakma ülkücülere hitap edip, “Basın susturuluyor” diyor..

Kimse alınganlık göstermesin..

Ülkücülüklerinde samimi olanların, karşılarına getirilen adamın “Başörtülülere ve sarkık bıyıklılara basın kartı verdirmem” açıklamasını görüp, “Biz bu adamı ne dinleriz, ne de alkışlarız” demeleri gerekmez miydi?

Basın Kanunu’nda yapılmak istenilen değişiklikleri kamuoyuna taşımak için, Nazmi Bilgin’den başka bir adam bulamadınız mı?

Geçtiğimiz hafta Sözcü gazetesinde ve daha rezil haberlere imza attırmak için çıkarttığı Korkusuz gazetesinde bir haber vardı..

Sözcü’ye 17 gün, Korkusuz’a ise 29 gün resmi ilan kesme cezası verilmiş..

“Nerde hukuk, nerde basın özgürlüğü” diyorlar..

O zaman buyrun, ben size hukuk örneği vereyim.

Ben size basın özgürlüğü örneği vereyim..

İP grup toplantısında konuşturduğunuz Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, aynı zamanda Basın İlan Kurumu’nda yıllarca yönetim kurulu üyeliği yapmış, Basın Kartları Komisyonu’nda yıllarca üyelik yapmış Nazmi Bilgin’in şikayetçi olduğu bir dosyada..

Akit gazetesine ne kadar ceza verilmiş.

“Tahmin edin” diyeyim..

Bir yılda Sözcü 17 gün resmi ilan kesme cezası almış ise..

Cumhurbaşkanı’ndan bakanlara, resmi kurumlara kadar, onlarca devlet yetkilisini sabah akşam hedef alan Sözcü bir yılda 17 gün resmi ilan kesme cezası almış ise..

Ve bu ülke “Diktatörlük” olarak tanımlanıyorsa..

Bunların özledikleri 2000’lerin başında..

Sadece ve sadece.. Bir kişiye yönelik haberleri sebebi ile, Akit gazetesine verilen resmi ilan kesme cezasını söyleyeyim, küçük dilinizi yutun:

Tam 30 gün..

Kendiliğinden açılan bir soruşturma falan sanmayın..

Basın İlan Kurumu’nda yönetim kurulu üyeliği yapan Nazmi Bilgin’in bizzat şikayet dilekçesi ve organizesi ile..

Akit gazetesine verilen 30 günlük resmi ilan kesme cezası..

Sözcü’ye bir yılda, onlarca iftirası için 17 gün..

Akit’e, tek bir kişiye yönelik haberleri için 30 gün birden..

“Ayinesi iştir kişinin, lafına bakılmaz” demiş atalarımız..

Nazmi Bilgin basın özgürlüğü için değil, kendi sultalarını sürdürmek için, iktidarı iftiralarla değiştirebilmek için kanundaki değişikliğe karşı çıkıyor..

“Özgürlük”te samimi olsalardı, yönetim kurulunda oldukları kurumdan, Akit’e 30 günlük astronomik cezayı verdirmek için, çırpınmazlardı..

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

KEMAL Çakır

Hepsinin ortak yanı gerçek Türk milliyetçisi,gerçek müslüman düşmanlığı dır.. Bunların kini İslam'a ve inananlara. Aynı zamanda yoldastir, soydaş tır bu munafiklar. İyi parti sebatayist Yahudi lerin partisidir,CHP pakrudiniler tarafından ele geçirilmiştir,Hdpkk Taşnak Ermenilerin partisidir, Hepsinin terörle bağlantıları vardır ve hepsi bir arada pkk,dhkpc ve fetö ile bağlantılı ve bu terör örgütlerinden emir alırlar, aynı merkezden yonetilirler, Amerika ve İsrail'e hizmet ederler,sen burada Soros iti kavalaya ceza kesersin feryad taa amerikalardan,içimizdeki hainlerden cikar,g...tünee kazık sokulmuş gibi bagrislar feryatlar bu Yahudi,Ermeni,Yunan itlerinden cikar ,kudurmuş it misali feryad figan ederler,o münafık ve kâfirler kendilerine hesap sorulamaz,ceza kesilemez sanirlar Bitti o devletin içine yerleşmiş fetö çiler de kendi g.. korkularından ellerinden bir şey gelmiyor ve baştaki iktidarda pek takmıyor dışarıdan gelen baskıları,iceriyide karistiramiyorlar,gezi ve kavaladan sonra durumları çok vahim bu münafık kâfir ecnebi piclerinin. Marulyan 15 temmuzda fetonun ağzıyla,sınır ötesi harekat ta ise dağdaki PKK li ağzıyla konuşuyor aynı cümleleri kuruyorlar aynı bagris ve hezeyanları giriyorlar tek merkezden yonetildikleri ayan oldu, inşallah bir tane dahi gerçek müslüman bu İslam düşmanı vatan hainlerine aldanmayacaktir, inşallah muhacir kardeşlerimiz kendilerinden olan vatansever Muharrem İnce ye oy verecektir,Biiznillah ehli küffar ve vatan hainleri sandığa gömülecek ve tez elden kacacaklardir bağlı oldukları ülkelere,2023 ten sonraki seneler ise mazlumun zalimden öcünü alacağı günler,İslam'ın ehli küffara galebe çalacağı günler. Bu münafık kâfirler Allah'a ve şeriatina ,müslümanlara savaş açmışlardır 100 yıl saltanat sürdüler lakin zaman hesaplaşma vakti ettikleri zulmde bogulacaklar ve tek tek hepsinin hesabı sorulacak ve bedeli odetilecektir. Saat yaklaştı. Dağın taşın ağacın gel arkamda Yahudi sebatayist pakrudini Ermeni saklanıyor öldür onu diyeceği günler çok yakın inşallah. 100 yıl önce hainlikle ,hile ve tuzaklarla yiktiklari ,yaktıkları,zulm ve herturlu hainlikleri ile ele geçirdikleri devlet sayesinde kimliklerini gizleyerek yüzyıl kâfirlerin borusunu otturduler cumhuriyetin ta başında kendilerine engel teşkil oluşturabilecek vatan evlatlarini hile ve tuzaklarla ve düzmece mahkemelerle ve hain münafık kâfir hakimler ve yasalarla idam ettikleri katlettikleri onbinlerce insanımızın hesabi sorulacak ve Allah'ın kanunlarına göre yargılanıp kısas uygulanacaktır,bire hur,köleye köle,kadına kadın bedelini ödeyecekler. Az kaldı o saate, o saat Ve hesaplaşma günü Allah tarafından takdir edildiği için engel olamayacaksınız,ettiğiniz zulmde bogulacaksi n iz.

Kafa

CHP pakrudini ,Iyi parti siyonistlerin partisi, buna oy verenler ki,toplumun yüzde 50 hain ,amerikan uşağı falan. Akp vatansever ve meleklerin partisi öyle mi. Kafa kafa değil ki. Kendince arkadaş hüküm dağıtıyor.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23