• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Şevki Yılmaz
Şevki Yılmaz
TÜM YAZILARI

Yeni partiye değil, hak ve adaletle yeniden dirilişe ihtiyaç var!

19 Temmuz 2019


Şevki Yılmaz İletişim: [email protected]

Bismillahirrahmanirrahiim

Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allahımıza hamd; Başöğretmenimiz, Önderimiz, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehlî Beyti’ne, Ashabına, canımız Ana ve Babamıza, Allah (c.c)’ın ilke ve inkılabı İslam’a tabi olanlara, Din ve Vatan muhafızı Şehid ve Gazilerimize salat ve selam olsun!

Hak ve adalet ilkelerini uygulayan iktidarları yenecek ve yıkacak hiçbir güç yoktur!

Hak ve adalet ilkelerinden ayrılanları da yıkılmaktan kurtaracak hiçbir güç yoktur!

Allah’ın değişmez ve değiştirilemez yasalarından olan hak ve adalet ilkesi ancak ehliyete, emanete ve meşverete önem veren kadrolarla gerçekleşir!

İktidarları uzun ömürlü kılan hak ve adaletin tecellisi için acil eylem planı için olmazsa olmaz tavsiyelerimiz;

- Tamamen sahasında ehil kişilerle oluşan kolektif aklın istişaresi manasına gelen meşvereti uygulamalıyız!

“..Onlar işlerini aralarında danışarak karara bağlarlar!.. (Şura S. 38)” ayet-i kerimesi ve “İstişare eden aldanmaz” hadis-i şerifi gereği Allahımızın emri ve Peygamber (s.a) Efendimizin tatbiki sünnetini mutlaka hayata geçirmeliyiz!

- Irk, mezheb ve parti ayırmadan ehil, emin ve sadık olan hasbi bürokratlar ve hasbi bakanlarla yola devam etmeliyiz! Etrafımızdaki ehliyetsiz, liyakatsiz ve sadakatsiz arabozucu hesabi dalkavukların şerrinden mutlaka kurtulmalıyız!

- Halkımızın devasa sorunlarını çözebilmek için Millet Meclisinin tatilini azaltıp devamlı çalışır hale getirmeliyiz! Hususun menfaati yerine umumun menfaati olan yasaların çıkarılmasını sağlamalıyız!

- Devletlerin bekasının ilk şartı olan güçlü aile hedefimizi önleyecek Siyonizm’in ve taşeronu feminizmin her oyununu bozmalıyız!

Öncelikle, ahlakımızı dinamitleyen İstanbul Sözleşmesi derhal iptal edilmelidir! Bu sözleşmeyi hazırlayarak iktidarımıza tuzak kuran o dönemde FETÖ hegemonyasının her kesimde hissedildiği Aileden Sorumlu Bakanlığımız olmak üzere ilgili ve bu işi kasten planlayan tüm bürokrat ve siyasetçi destekçilerini acilen AK Partiyle olan ilişiklerine son vermeliyiz! Ve bu işin sorumlularını bir an önce “Aileyi ve devletin bekasına yönelik kasıtlı eylemlerinden dolayı” yargı önüne çıkarmalıyız! Güçlü erkek ve güçlü kadın ancak güçlü aileyle gerçekleşir! “Güçlü aile de maddi ve manevi güçlü bir devletle gerçekleşir!” gerçeğini asla unutmamalıyız!

- Süresiz Nafaka zulmüne acilen son vermeliyiz.

- Erken yaşta evlendiği için cezaevlerinde yatan eşlerine acilen af çıkarmalıyız!

- Cezaevlerinde haksız yere yatan Sivas davası mahkumlarının, 28 Şubat mağdurlarının, Mustazafların, Fetö’zedelerin vs. tüm mazlumların affını acilen gerçekleştirmeliyiz!

- Milli Eğitim tamamen millî ve ahlaki ilkeler üzerine inşa edilmelidir! Karma eğitim felaketine acilen son verilmelidir! Üniversiteler ehil, emin ve sadık milli kadrolara teslim edilmelidir! 

- Öğretmenler rastgele değil, yüksek puanlarla, titizlikle ve seçerek alınmalıdır! Özetle, din ve vatan hainlerinin öğretmenlik mesleğinde yer almalarını önlemeliyiz!

- Irkçılık söylemlerinden ve övgülerinden mutlak kaçınmalıyız!

- Devletin bekası adına tedbiren getirilen KHK ile işten çıkarılıp mahkemelerde beraat eden kardeşlerimizin mağduriyetini önlemek için acilen görevlerine iade etmeliyiz!

- EYT mağdurlarının sorunları dinlenmeli. Bürokratların suikastvari yanıltıcı sözlerine iltifat edilmemeli! Emekli kanunundan önceki müktesebatları çiğnenmemeli! Ve bu surette hak ve adalete uygun taleplerini acilen uygulamalıyız!

- Emekliler arasındaki maaş adaletsizliği zulmü ortadan kaldırılmalı! Ayrıca memurlarımıza yıllar önce verilen 3600 ek gösterge sözümüzü yerine getirilmeliyiz!

- Çok mağdur edilen fahri, vekil muallim, teknisyen, hemşire ve diğer görevlilere tüm sosyal hakları hak ve adalet ölçülerince acilen vermeliyiz! 

- Orman ve tarım köylümüzün yüzünü güldürecek kontrollü adil teşvik, tohum, fidan, ilaçlama, hayvancılık vb. sahalarda milli programlar uygulanarak ithalatçı mafyanın belini mutlaka kırmalıyız. Milyonlarca üreticiyi ve tüketiciyi malum mafyaya asla feda etmemeliyiz!

- İktidarımıza her zaman destek veren STK›larımız sadece seçimde hatırlanmamalı! İlgilendikleri sahalarda görüşleri alınmalı. Ehil olan kadroları öncelikle değerlendirilmelidir!

- Halkı canından bezdiren esnafımızı ve diğer iş adamlarımızı perişan eden faiz belasından, tüketime dayalı israf felaketinden, adaletsiz vergi sisteminden acilen vazgeçmeliyiz! Üretime dayalı milli bir ekonomiyi yeniden hayata geçirmeliyiz!

- Özelleştirmeleri hususa değil, umuma yaygınlaştırarak banka mafyasının belini kırmalıyız! İşsizliğin ve bereketsizliğin önüne faizsiz ve israfsız milli bir ekonomi modeliyle geçmeliyiz!

Bu dostane tavsiyelerimiz ve yazamadığımız daha nicelerini acil eylem planıyla hayata geçirecek iktidarımızı, değil bir parti, bin parti kurulsa asla hiçbir güç yıkamaz!

Aksi halde tüm geçmiş iktidarlar gibi acı son, yanlışında ısrar eden ve yanlışını göremeyenlerindir! Allah (c.c), acı sondan korusun. Hak ve adalet ilkeleri doğrultusunda daim yar ve yardımcımız olsun. Âmin.

Hak ve adaletin tecellisiyle fethin sembolü Ayasofya’mızın açılması, Mescid-i Aksa’mızın özgürlüğü ve tatil olması dileğiyle Cuma Bayramımız kutlu olsun.

Selam, sevgi ve duayla...

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23