Yeni partiye değil, hak ve adaletle yeniden dirilişe ihtiyaç var!

19 Temmuz 2019 Cuma

Bismillahirrahmanirrahiim

Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allahımıza hamd; Başöğretmenimiz, Önderimiz, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehlî Beyti’ne, Ashabına, canımız Ana ve Babamıza, Allah (c.c)’ın ilke ve inkılabı İslam’a tabi olanlara, Din ve Vatan muhafızı Şehid ve Gazilerimize salat ve selam olsun!

Hak ve adalet ilkelerini uygulayan iktidarları yenecek ve yıkacak hiçbir güç yoktur!

Hak ve adalet ilkelerinden ayrılanları da yıkılmaktan kurtaracak hiçbir güç yoktur!

Allah’ın değişmez ve değiştirilemez yasalarından olan hak ve adalet ilkesi ancak ehliyete, emanete ve meşverete önem veren kadrolarla gerçekleşir!

İktidarları uzun ömürlü kılan hak ve adaletin tecellisi için acil eylem planı için olmazsa olmaz tavsiyelerimiz;

- Tamamen sahasında ehil kişilerle oluşan kolektif aklın istişaresi manasına gelen meşvereti uygulamalıyız!

“..Onlar işlerini aralarında danışarak karara bağlarlar!.. (Şura S. 38)” ayet-i kerimesi ve “İstişare eden aldanmaz” hadis-i şerifi gereği Allahımızın emri ve Peygamber (s.a) Efendimizin tatbiki sünnetini mutlaka hayata geçirmeliyiz!

- Irk, mezheb ve parti ayırmadan ehil, emin ve sadık olan hasbi bürokratlar ve hasbi bakanlarla yola devam etmeliyiz! Etrafımızdaki ehliyetsiz, liyakatsiz ve sadakatsiz arabozucu hesabi dalkavukların şerrinden mutlaka kurtulmalıyız!

- Halkımızın devasa sorunlarını çözebilmek için Millet Meclisinin tatilini azaltıp devamlı çalışır hale getirmeliyiz! Hususun menfaati yerine umumun menfaati olan yasaların çıkarılmasını sağlamalıyız!

- Devletlerin bekasının ilk şartı olan güçlü aile hedefimizi önleyecek Siyonizm’in ve taşeronu feminizmin her oyununu bozmalıyız!

Öncelikle, ahlakımızı dinamitleyen İstanbul Sözleşmesi derhal iptal edilmelidir! Bu sözleşmeyi hazırlayarak iktidarımıza tuzak kuran o dönemde FETÖ hegemonyasının her kesimde hissedildiği Aileden Sorumlu Bakanlığımız olmak üzere ilgili ve bu işi kasten planlayan tüm bürokrat ve siyasetçi destekçilerini acilen AK Partiyle olan ilişiklerine son vermeliyiz! Ve bu işin sorumlularını bir an önce “Aileyi ve devletin bekasına yönelik kasıtlı eylemlerinden dolayı” yargı önüne çıkarmalıyız! Güçlü erkek ve güçlü kadın ancak güçlü aileyle gerçekleşir! “Güçlü aile de maddi ve manevi güçlü bir devletle gerçekleşir!” gerçeğini asla unutmamalıyız!

- Süresiz Nafaka zulmüne acilen son vermeliyiz.

- Erken yaşta evlendiği için cezaevlerinde yatan eşlerine acilen af çıkarmalıyız!

- Cezaevlerinde haksız yere yatan Sivas davası mahkumlarının, 28 Şubat mağdurlarının, Mustazafların, Fetö’zedelerin vs. tüm mazlumların affını acilen gerçekleştirmeliyiz!

- Milli Eğitim tamamen millî ve ahlaki ilkeler üzerine inşa edilmelidir! Karma eğitim felaketine acilen son verilmelidir! Üniversiteler ehil, emin ve sadık milli kadrolara teslim edilmelidir! 

- Öğretmenler rastgele değil, yüksek puanlarla, titizlikle ve seçerek alınmalıdır! Özetle, din ve vatan hainlerinin öğretmenlik mesleğinde yer almalarını önlemeliyiz!

- Irkçılık söylemlerinden ve övgülerinden mutlak kaçınmalıyız!

- Devletin bekası adına tedbiren getirilen KHK ile işten çıkarılıp mahkemelerde beraat eden kardeşlerimizin mağduriyetini önlemek için acilen görevlerine iade etmeliyiz!

- EYT mağdurlarının sorunları dinlenmeli. Bürokratların suikastvari yanıltıcı sözlerine iltifat edilmemeli! Emekli kanunundan önceki müktesebatları çiğnenmemeli! Ve bu surette hak ve adalete uygun taleplerini acilen uygulamalıyız!

- Emekliler arasındaki maaş adaletsizliği zulmü ortadan kaldırılmalı! Ayrıca memurlarımıza yıllar önce verilen 3600 ek gösterge sözümüzü yerine getirilmeliyiz!

- Çok mağdur edilen fahri, vekil muallim, teknisyen, hemşire ve diğer görevlilere tüm sosyal hakları hak ve adalet ölçülerince acilen vermeliyiz! 

- Orman ve tarım köylümüzün yüzünü güldürecek kontrollü adil teşvik, tohum, fidan, ilaçlama, hayvancılık vb. sahalarda milli programlar uygulanarak ithalatçı mafyanın belini mutlaka kırmalıyız. Milyonlarca üreticiyi ve tüketiciyi malum mafyaya asla feda etmemeliyiz!

- İktidarımıza her zaman destek veren STK›larımız sadece seçimde hatırlanmamalı! İlgilendikleri sahalarda görüşleri alınmalı. Ehil olan kadroları öncelikle değerlendirilmelidir!

- Halkı canından bezdiren esnafımızı ve diğer iş adamlarımızı perişan eden faiz belasından, tüketime dayalı israf felaketinden, adaletsiz vergi sisteminden acilen vazgeçmeliyiz! Üretime dayalı milli bir ekonomiyi yeniden hayata geçirmeliyiz!

- Özelleştirmeleri hususa değil, umuma yaygınlaştırarak banka mafyasının belini kırmalıyız! İşsizliğin ve bereketsizliğin önüne faizsiz ve israfsız milli bir ekonomi modeliyle geçmeliyiz!

Bu dostane tavsiyelerimiz ve yazamadığımız daha nicelerini acil eylem planıyla hayata geçirecek iktidarımızı, değil bir parti, bin parti kurulsa asla hiçbir güç yıkamaz!

Aksi halde tüm geçmiş iktidarlar gibi acı son, yanlışında ısrar eden ve yanlışını göremeyenlerindir! Allah (c.c), acı sondan korusun. Hak ve adalet ilkeleri doğrultusunda daim yar ve yardımcımız olsun. Âmin.

Hak ve adaletin tecellisiyle fethin sembolü Ayasofya’mızın açılması, Mescid-i Aksa’mızın özgürlüğü ve tatil olması dileğiyle Cuma Bayramımız kutlu olsun.

Selam, sevgi ve duayla...

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Kim DinlerKim Dinler27 gün önce
  Şevki Bey temennilerinize katılıyorum , eksiği var fazlası yok.Ak Parti İlk Dönemlerdeki kadro yapısını gözetmel, En önemlisi ilkeler ve sistem üzerine yoğunlaşmalı , çıkar, torpil, israf,şımarıklık,eş dost akraba kayırmacılık bölgecilik özellikle KARADENİZBÖLGECİLĞİ ilkelliğinden kurtarılmalı, yapılan işlerde denetimnerdeyse yok böyle devlet yönetimi olurmu kişilerin keyfine bırakılan her iş zarar, Üslup çok önemli baştan aşağı yıkıcı hatalar yapıldı biraz azaldı ama devam ediyor. Adaletle ilgili problemler çok fazla bir türlü düzelmiyor bunlar gözetilseydi AK PARTİGücünden bir şey kaybetmezdi bu danışmanlar ne iş yapar bu yorumları hiç okumazlarmı güneş gözlüklerini çıkarıp biraz olup bitene kafa yorsunlar yazılanları okusunlar içinde bulundukları makamların emanet olduğunu unutmasınlar vaziyet iyi değil gidiş hayra alamet değil
 • Ahmet Meydani Ahmet Meydani 27 gün önce
  Bu yazının her satırına imzamı atıyorum. Şayet bu uyarılara kulak verilmezse sonuç -Allah cc muhafaza-Hem dünyada hem ahirette hüsran olur.
 • FuadFuad28 gün önce
  Yapılan hataları görmezden gelerek her yapılana doğru, bu adamlar yanlış yapmaz diyerek, feto fanatikliği gibi iktidar fanatikliği yaparsanız hakeza iktidarlar, ben yaptım oldu, benim yaptığım doğru yanlışına düşerse, son seçimlerde görüldüğü üzere bir kısım seçmen sandığa gitmez veya başka denizlere yelken açarsa "Eğer yanlış yaparsam ne yaparsınız" diyen Ömer'e "Seni kılıcımızla düzeltiriz ey Ömer" diyen sahabe gibi olmadığımız müddütce ALLAHIN İNDİRDİĞİYLE hükmetmedikçe bu memleket düzelmez.
 • Ali TOKATAli TOKAT1 ay önce
  Yazip çizmek kolay..dilin kemigi yok ve karsinizda kimse yok yazarken..Lakin sn.Yilmaz 17 yillik iktidarinixin hangi doneminde hakka hukuka ve kul hakkina riayet edildi...bir koyun calinsa dicle kenarinda hesabinin emirel muminden sorulan bir inancin mensubu iseniz bir kisinin bile hakki yenmemeli...oysa ne kaideniz kaldi ne kuraliniz..ne hukuk ne adalet...demis ya; kalkinmaniza bisey demiyorum da adaletiniz mi var?Beyefendi her elestiriyi yikici muhalefet olarak gormeye devam ederseniz bu kibire girer..Ben sizi 1994 yilinda Tokat Resadiyeye getiren MGV lilerden de biriyim...Hakikaten soyluyorum bir facia yasaniyor bilesiniz...Atamalarda...memurlarin yerdegistirmesinde..partide adaminiz varsa nefes alabiliyorsunuz yoksa Allah yardimciniz olsun...Şu Suriyeliler meselesi bir başka facia..acilen cozulmeli...biran once gitmeliler...birakin ensari muhaciri...vatanina sahip cikmayanin ne ensari olur ne muhaciri...vatan imandir..vatan namustur..Saadetteki kardeslerine bile zillet/illet ve teror sevici diyecek kadar hasmane tutuma sokanlar sizin dostlariniz degil bilesiniz..Bakin toplumda sadece riyaya dayali ..sekilci ve suursuz bir islami anlayis yasanmakta ..musebbibi iktidariniz ve uygulamaları olarak gorulmekte..bence de sorumlusunuz...Istisare etmek sünnettir malumunuz ama halktan koptunuz..halkin icine girin..ama riyaci takiyyeci menfaatci ve şaksakci tayfasinin degil butun bu uygulamalariniza ragmen dünyevileşmemis hala damarinaharam lokma girmemis ve makam ve para hirsina teslim olmamis kardeslerimizi dinleyin... Neyse...Gercek kaide belli er yada gec "Allah nurunu tamam edecek" .
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Yol Rasûlü değilse yol değildir.Yol laiklik yolu ise Rasulu değildir. Yol Kuranla yol alıyorsa yol dur. Yol itikad la TEVHİDşirksiz olursa yol yoldur.YOLUNU SÖYLE ME
 • Şevki beyŞevki bey1 ay önce
  şu genelev işine de bir el atsan. 17 yıldır iktidarda olup da hala kapatamadınız ya. Sonra millet sana da Celal Doğan’a dediğin şeylerin aynısı der. 
 • Vahdet M.GVahdet M.G1 ay önce
  SAYIN ŞEVKİ ABİ SİZLER OSMANİYEYE 1993 TE YANILMIYORSAM GELDİNİZ -1990DAN BERİ *******YENİ AKİTİMİZİ OKUMAKTAYIZ..(BÜYÜK HARFLERLE YAZIYORUM BU BAĞIRMA KABALIK OLARAK ALGILANMASIN)RİZEYE 3 KEZ GELDİM...VEKİL EĞİTMCİLİK ÖZEL EĞİTİMCİLİK YAPTIM....İYİ Kİ AKP VAR 17 YILDIR DİNİ VECİBELERİMİZİ GÖNÜL RAHATLIĞIYLA YAPIYORUZ bçg-çyd.dini yurtların kapsına irtica faaliyet diye kilit vurdu 2002 öncesi..süleymancılar bunu ısrarlaanlamamakta bazı cemaatlarda aynı şekilde nefsi emmmare tuzağında.....bir chpli öğretmen hükümet her yere İMAM HATİP AÇIYORHAŞA NE GEREK VAR DİYOR...Ahiretimizin kapısı İMAM HATİPLER DİL UZATMAK KAÇ YILDIR VAR NE YAZIK Kİ..GÜZELİM İMAM HATİP ORTA VE LİSEYE LAYIK OLMAYAN OKUMAYA LAYIK OLMAYAN ÖĞRENCİ PESPAYELERİ GELİYORBİR VELİYİM AYNI ZAMANDA İMAM HATİPİZE 28 ŞUBATLA PUAN DÜŞÜRME DARBESİ YAPILMIŞTI BAŞ ÖRTÜSÜ DÜŞMANLIĞI TAVAN YAPMIŞTI....ÖĞRETMENLER40 DAKİKA ÖĞRENCİYLE BERABERBİLĞİYİ ONDAN ALIYOR AYNI OKULDA GÖREV YAPAN MÜDÜRDEN (MÜDÜR YARDIMCISINDAN)ÖĞRENCİ KEDİ GİBİ KORKUYOR AMA ÖĞRETMENDEN ASLA .KORKMUYOR GÜY A ÖĞRENCİ ÖZĞÜRCE DÜŞÜNCESİNİ İFADE EDEBİLMELİ ...80 YILLARDAKİ GİBİ ÖĞRETMENDEN KORKARAK DEĞİL ÖZĞÜRCE ÖĞRETMEN KARŞISINDA KONUŞMALIYMIŞ...ŞİMDİKİ ÖĞRENCİ BIÇKINLARI ÖĞRETMENDEN GÜZELİ İMAM HATİPLERİMİZİ KORKMADIKLARI İÇİN DERSE ÇALIŞMIYORLAR....GÜZELİM İMAM HATİPLERİMİZİ PUANI DÜŞÜK LGS ÖNCEDEN TEOGDAN ÇALIŞMAYANEBEYNİ TAKMAYAN ÖĞRENCİ KİTLESİ İMAM HATİP VE MESLEK LİSELERİNİ DOLDURUYOR EMEKLİ BİR MÜDÜR DİYOR..ŞİMDİKİ MÜDÜRLERÖĞRENCİ OLSUN ÇAMURDAN OLSUN KÖYLERİ- MEZRALARI-.YAYLARI-ŞEHİRİ DOLAŞARAK ÖĞRENCİ BULMA PEŞİNDE BULUNDUĞU İL-İLÇEMİLLİ EĞİTİMDEN ***AFERİN ***ALMAROMANTİZİMİNDE.. NE ACI Kİ BU AKP HER ZAMAN OY VERECEĞİMİZ HÜKÜMETİMİZİN 16 YILINDA ZUHUR ETTİ ....AVRUPA METAZORİ -AB-GİRMEK İSTEY-EN ÜLKELERDE ARANAN ÖZELLİK TEN BİRİDE OLMAZSA OLMAZ100%100 HALK EĞİTİM YAZAR OLACAK.....1980 YILLARI BİZ VELİLERMUM IŞIĞIYLA ŞİMDİ ARIYORUZ ÖĞRENCİ BİZLERİ DİNLEMİYOR KİÖĞRETMENİ DİNLEYİP DERS ÇALIŞSIN ETTİĞİMİZ MASRAFLAR YERİNİ BULSUN...BİR ÜLEKNİN TEMEL TAŞI EĞİTİM ,,,NASIL OLDUDA BU HALDE ...FEN LİSELERİ -SOSYAL LİSELERE GİDEN ÖĞRENCİLERİ GÖRDÜK CUMA NAMAZINI 6 REKAT KILAN BİR ELİN PARMAĞINI GEÇMEZ...BİRBİRLERİYLE DERS ÇALIŞMADA JAMAİKALI ATLET -USAİN BOLTU BİLE GEÇMEYE ÇALIŞRILAR....YARIN BUNLAR DOKTOR VE AVUKAT OLSA VİCDANLARI TOZ PEMBE OLACAK MI İBADETİMİZİN SADEC CUMA NAMAZINI 6 REKAT GÜNLÜK NAMAZI KAFESLEMİŞ ÖĞRENCİ KİTLESİ....NASIL OLUR ..BU ÖĞRENCİLERİN KORKMASI İÇİN HERKES MÜDÜR VEYA MÜDÜR YARDIMCISI OLSA DERSİ KİM ANLATACAK....KENDİNİ HAKİKATEN OKUMAYA VERMİŞ EVLATLARIMIZA....SAYIN CUMHURBAŞKANIMZ İMAM HATİPLİ BU DURUMDAN MANEVİ OLARAK-ADAP VE ÖRF OLARAK İLMİN MERKEZİ İMAM HATİPLERİMİZİ KURTARMALI..............KALİTELİ ÖĞRENCİLER İMAM HATİPLERİMİZE GELMELİ ÜLKEMİZİN DÖRT KÖŞESİNDEFEN LİSELERİ SOSYAL LİSELER GİBİ ÇALIŞKAN İDEALİST ÖĞRENCİ GELMELİ ...MARAZLI...PSİKOZLU ÖĞRENCİ DEĞİL kim şu cennet vatanına olmaz feda ..şuheda toprağını sıksan fişkıracak şuheda ...şairimiz Necip Fazıl masum ANADOLU çocuğunun -SAKARYA şiirinde bu dava hor bu dava kimsesiz...saygılarımla
 • FakirsefilemekliFakirsefilemekli1 ay önce
  Alaman sevki zengin sevki o nassi gulus ole memlekette insanlar ac yuvalari daaldi bu akp partu rejimibden sen siritiyin gemde degisik yok bole huhuhaa sen diyinki aynen devam sefilacyuvasi daatilmis vatandas aynen akp ye devam diyin biz yiyiz diyon siz surunuyonuz devam diyin huhuhaa vakifa bak sevki nassi cokuyi huhuhaaaaynen devam diyo sevki tipki bakaraci bi akp li vardi sevkide bi suru arapca alinti bize siz sefil yasayin cennete gideceniz diyo biz yiyoz ossun diyo huhuhaa
 • Şehbaz Şehbaz 1 ay önce
  Biz yetkiyi ağaya verdik ister yapar ister yapmazyaparsaahirette lehine, yapmazsa aleyhine şahadet ederiz.
 • TurkTurk1 ay önce
  Sevki yilmaz... bu yazinin altina imzami atarim
 • Hikmet erHikmet er1 ay önce
  Sayin yazar.bu yazdiklarınız hepimizin altına imza atmayı istedigimiz guzel likler..hocam inanın bu millet ak partiyi sevmeye seviyor lakin feminizmin ne alakası var bu toplumla. Hadi bir yanlıslık yapıldı niye geri dönmüyorlar..birde bu baskanlık sistemi ak partinin kendi kendine intiarı bir tanıdıgım söyle demişti bu parti icindeki hainlerin son tuzagı parlementer sistemde yenemiyorlar bu yolla zoraki ittifaklarla ak partiyi bitirecekler goreceksiniz demişti haklı cıktı..hatip bey tarım ve hayvancılıgın yeniden düzelmesi icin göc meselesinin derhal durdurulması lazım her önüne gelen istedigi yere gidiyor bir taraf bosalırken bor taraf yıgılıyor işsizlik sosyal meseleler yeşil kartın bu kadar cok çogalması hukumetin göç ve iskan politikasının olmaması.malesef cok yumusak lık iyi degil bazen otoriter bazen yumusak olmak lazım saygılar yazar bey.
 • Dadaş 25Dadaş 251 ay önce
  Hay Allah senden razı olsun.Toplumun tüm beklentilerini dile getirmişsiniz.Bu konular tüm ülkemiz insanlarının özlem duyduğu konu.Rabbimiz sizden razı olsun.
 • Dadaş 25Dadaş 251 ay önce
  Hay Allah senden razı olsun.Toplumun tüm beklentilerini dile getirmişsiniz.Bu konular tüm ülkemiz insanlarının özlem duyduğu konu.Rabbimiz sizden razı olsun.
 • AlpdoguAlpdogu1 ay önce
  Sayın az kardeşim, senin gibi binlerce cesur yürek çıkması gerek bu memlekette doğruları söylemek adına ki milyonlarca insana ulaşılabilsin.
 • emekli.emekli.1 ay önce
  önce git sayın başkanı ikaz et ne kadar islam a aykırı kanun varsa çıkarılıyor hayat sadece paradan mı ibaret bak o kadar yardım ettin sanatçı iş adamlarına sana oy vermediler hatandan dön artık mazlumları koru. solculardan sana bir tek oy bile gelmez isterse boktoyatsınlar sen altından köşk yaptır yine vermezler bu fırsatı iyi kullan yoksa sende giersin.
 • ÇARE SİZÇARE SİZ1 ay önce
  SİZİ DE OKUDUKLARINA YA DA CİDDİYE ALDIKLARINA İNANMIYORUM. NE KADAR İYİ NİYETLE OLURSA OLSUN. "TENKİT" EDEN "TENKİL" EDİLİYOR. ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN. ZATEN DEDİKLERİNİZİ YAPSALARDI, NE BÜYÜK ŞEHİRLER DÜŞERDİ, NE DE 4 YIL SONRAKİ SEÇİM RİSKE GİRERDİ. NE DE BİRİLERİ PARTİ KURMAK İÇİN PLAN YAPABİLİRDİ.
 • ahmet koçakahmet koçak1 ay önce
  hocam ALLAH c.c razı olsun,ak partimizin kaybetmeye başladığı gücünü tekrar hızlı bir şekilde toparlayacağı eksikleri ve yapılması gerekenleri o kadar güzel özetlemişsinizki ,bu maddeler hak ve adalet çerçevesinde uygulansın bakın göreceksiniz ak parti %55 ile tek başına iktidarını devam ettirecek güce ulaşacaktır.sayın başkanımız ERDOĞAN sizin gibi dostlarının sözlerine itibar eder yol haritasını bu maddelerle bağdaştırırsa evvel ALLAH bizi kimse tutamaz.RAB bim onlara bu tavsiyeleri yerine getirmeyi nasib etsin.
 • MUHAMMED HANEFİMUHAMMED HANEFİ1 ay önce
  Hiç bu kadar çürümemiş ve bozulmamıştık, boğazımıza kadar bataklığa saplanmamıştık, hem maddi hem de manevi bu kadar dibe vurmamıştık. Ama, yiğit düştüğü yerden kalkar. Hz. Mehdi'nin ayak seslerini duyuyorum sanki. Fatih'ten, Süleymaniye'den, Beyazıt Meydanı'ndan, Sultanahmet'ten, Eminönü'nden, Topkapı'dan Ayasofya'ya akan insan selini görür gibiyim. Ve yeri göğü inleten tekbir seslerini... Allah'ım, sana kavuşmadan, bizi O güne kavuştur Yarabbi. Allah'ım, O günü bize yaklaştır Yarabbi. Allah'ım, O günü yaşamadan bizi öldürme Yarabbi. Allah'ım şu mübarek Cuma gününde, dualarımızı geri çevirme Yarabbi.(Amin).
 • Esefle söylüYORUM Kİ!Esefle söylüYORUM Kİ!1 ay önce
  Vs,vs,vs;O KADAR GÜZEL KONULARA DEĞİNMİŞNİZ Kİ;İÇİNDE ENGELLİLER VE DAR GELİRLİ AİLELERE HİÇ YER YOK!!!???MALESEF...
 • hüseyinhüseyin1 ay önce
  "Biz bir ülkeyi/medeniyeti mahvetmek istediğimizde, onun servet ve nimetle şımarmış elebaşlarına emirler yöneltiriz/onları yöneticiler yaparız da onlar, orada bozuk gidişler sergilerler. Böylece o ülke/medeniyet aleyhine hüküm hak olur; biz de onun altını üstüne getiririz." İSRA 16
 • yasin aydoğanyasin aydoğan1 ay önce
  Teşekkürler sayın Yılmaz. size de böyle yazmak yakışır. Millete tercüman oldunuz..İlgili ve yetkililere ithaf olunur...
 • Nazım KARAMEHMETNazım KARAMEHMET1 ay önce
  Tebrikler Şevki Yılmaz.Bu sözlere kulak verilmeli.
 • HalilHalil1 ay önce
  Hahaha inşallah bu söylediklerinizi yaparlar. Göreceksiniz iyice b.... batacağız. Belki o zaman aklınız başınıza gelir diyeceğim ama siz yine kabullenmeyip içimizdeki münafıklar yüzünden cezalandırılıyoruz diyeceksiniz. MÜSTEHAK!
 • TAVSİYELERTAVSİYELER1 ay önce
  Hocam, keşke Ayasofya konusunu açmasaydınız. Yüreğim sızladı. Kelimeler boğazımda düğümlendi. Belki bir başkası bu konuyu açsa, bu kadar hüzünlenmezdim. Biz, sizin kasetlerinizi dinleyerek büyüdük. Bilmiyorum belki de bundandır sebebi. Çok acılar gördük, çok şeyler yaşadık. Ama umudumuzu hiç kaybetmedik. Allah sizden razı olsun. Allah sizin gibileri başımızdan eksik etmesin. Allah'a emanet olun.
 • asilzadeasilzade1 ay önce
  yahu cok sorunu varmis bu upkenin.tam sorunlar yumagi.bu ulkeyi 17 yildir tek basina isare eden cehape zihniyeti.bu uljeyi isare eden 17 yillik cehape zihniyeti acil degismeli...acilll
 • Fatih1453Fatih14531 ay önce
  Tebrik ederim.
 • YektaYekta1 ay önce
  Allah sizlerden razı olsun hocam
 • TAVSİYELERTAVSİYELER1 ay önce
  "Evet; Ayasofya...! Öksüz, yetim, sahipsiz,kimsesiz. Bir Çamlıca, bir Kocatepe kadar değerin olmadı Senin. Hep yalnız ve çaresizdin. Çok geldim İstanbul'a, ama Sana kavuşmak nasip olmadı. Fetih kokan duvarlarına dokunamadım. Mübarek taşlarına, diz çöküp te oturamadım. Ayakkabılarla nasıl çiğnerdim seni, nasıl basardım üzerine. Seni öyle görünce dayanamadım; için için ağladım. Bilmem ne kadar, kaç sene yaşarım. Ama, eğer açarsan kapılarını, bir ömür sana koşarım." MUHAMMED HANEFİ
 • GalupGalup1 ay önce
  Para bitmiş ülke iflas etmiş..siz ne anlatiyorsunuz.. acil yapılması gereken iş ekonomiyi düzeltmek..bizim insanımız ahlaktan ziyade cebine önem verir sayın hocam
 • Allah GörüyorAllah Görüyor1 ay önce
  Demek ki istenirse gerçekleri görebiliyoruz. Dava davacık olmayabilir. İnsan insancık olmayabilir. Ama görmek istemezlerse de elden bir şey gelmiyor. Siz sürekli yanlışları ve yapılması gerekenleri hatırlatsanız da sizi dinleyen kim. Tüm gücünüzle doğruları söylesenizde sizi dinleyen takan var mı? Yine de size Allah razı olsun diyorum. Durmak yok dosdoğruları söylemenize devam etmenizi istiyorum. Söyledik amma dinlemediler der siteminizi yaparsınız. YAPMIYORLARSA (yani dirilmek istemiyorlarsa) DÜZELMEK İSTEMİYORLARSA NE YAPILACAK O ZAMAN? ONU DA Bİ ZAHMET SÖYLESENİZ? Aynen yazdıklarınıza katılıyorum. Çokta güzel bir yazı olmuş. Durumumuz tam yansıtılmış. Hatta sürekli Ayasofya laneti üzerimizden kalksın diye sürekli Cuma yazılarınızda hatırlatmanıza uyarmanıza rağmen sizi dinleyen anlayan oldu mu? Ayasofya’nın cami olarak kullanılmasına geçilebiliyor mu? Bu yanlışlardan birini de hem de çok üzülerek gözyaşı dökerek ben yaşıyorum. Sizin gibi gördüğü duyduğu anladığı bildiği halde, görmezden duymazdan, bilmezden anlamazdan gelindikçe daha da kötüye hatta parçalanmaya gidiyoruz. Bizden ise yanlışta olsa görmezden gelelim gibi bir düşüncenin olduğu şüphesi oluşmaya başladı ki o da iktidarın inişini hızlandırıyor. Adaletin isimde değil uygulamada olması durumunda başarılı olabiliriz. Gerçekleri görmemek için elimizden geleni yapıyoruz? Bende CHP zamanında baskılar yüzünden başörtüsü zulmü sonucu istifa etmek zorunda kaldım. Ama gel gör ki aynı zulmün bir benzerini hatta daha beterini şimdiki iktidar ile görüyorum. Hem de neden kaynaklandığını bilmeden sorgusuz sualsiz konuşmana bile izin verilmeden görüyorum. Kriter ne, neden suçlanıyorum, ne yanlışı yapmışım bilmeden. Sana sorgusuz sualsiz vatan haini denip KHK ile adın yayınlansa idi, yıllarca vatan haini olmadığını ispatlamak için bekletilseydin, sana yapılan bu zulmü alkışlayabilir miydin? Hem de zıkkımın kökünü yiyin diyerek, hem de bulunduğun ülkede çalışma hakların elinden alınarak, sürekli damgalama ile yaşamaya mecbur edilerek, hem de bizimle aynı görüşe sahip olup ta zulüm gören masum ve mağdurları kastederek milleti güldürmek için espri yapan bir milletvekili çıkıp utanmadan gülerek, “Bizim için yanı verin, ne olmuş yani” denilerek yapılan hatalarını insanları güldürüp yağ gibi üste çıkarak desteklediklerini düşünün. Ya komedi oynuyoruz yada aklımızla dalga geçiyoruz. Yani masum ve mağdur varsa bizim için yanı versin diyorlar. Neden masumlar ve mağdurlar kendileri için yanacak anlamış değilim. İslam yaşın yanında kuruyu yakın mı diyor? İslam iftira atın mı diyor? İslam gerçekleri görmemek için güneşi balçıkla sıvayın mı diyor? İslam doğrular ortadayken söylemeyip yalan konuşun mu diyor yani mızrak çuvala sığmadığı halde mızrağı çuvala sığdırın mı diyor? İslam dünyaya at gözlüğüyle bakın kendi yanlışlarınızı görmeyin mi diyor? İslam üç maymunu çok güzel oynayın mı diyor? Ortada çamur olacak ve bunun sonucu ülkede hiçbir işe giremeyeceksin, damgalanmaya devam edileceksin. Suçun ise belli değil. İftira mı, sui zan mı, hiçbir şey bulunamamış ise sui zannın okkalısı kripto olabilir denilerek zulüm yapılacak. Sahi dışarıdaki zulümden ne farkı var? Filistin'deki, Çin'deki Müslümanlara yapılan zulümden ne farkı var? Buna da ADALET diyorlar. Bu yapılan zulüm İslami yaşayışımızda ki güzelim örneklerle ne kadar örtüşüyor? Zaten yaptığımız geçmişimizle övünmek ama yaşamaya gelince sadece kullanıyoruz, uygulamaya bir türlü dökemiyoruz yada dökmemek için elimizden geleni yapıyoruz. Hep birilerini etkilemeye çalışıyoruz ama adımız gibi olup yaşamaya dökemiyoruz, dosdoğru uygulamayı yapamıyoruz.. Nasihat var maalesef uygulama yok. DARBECİNİN, SORU ÇALANIN, YARGIYA, POLİSE FESAT KARIŞTIRANIN CANI CEHENNEME! Ama bunu bahane edip hiç alakasızları yakmak Müslümanlığa sığar mı? Bende darbeye karşıyım. Hatta ailemle birlikte günlerce hükumet meydanlarındaki protestolara katıldım. Ama gel gör ki sorgusuz sualsiz ihraç edildim. Daha sonra hakkımda soruşturma açılmış. İfademi verdim. Mahkeme neden atıldığımı sorduğunda bilmediğimi söyledim. Çünkü mahkemenin kendisi de neden atıldığımı bilmiyor ve bana kurumundan şikayet olmamış, araştırmalarına bakarak, sen neden ihraç oldun diye bana soruyor. Allah aşkına anlattıklarınızın hepsine aynen katılıyorum da dışarıdaki zulümden farksız uygulamaya bakıldığında bana yapılan bu lekelemeye ne diyeceksiniz? Benim darbeye hiçbir katkım olmamasına rağmen iftira ile atılmama ne diyeceksiniz? Vatandaşa bu yargısız infazı söylediğimizde "Bir şey olmasa atmazlardı" diyerek cevap veriyor. “Yanlış hesap varsa mutlaka düzelir”, diyor. İnanın inancım olmasa idi çoktan intihar etmiştim. İntihar etmeyi çok kez düşündüm. Psikolojim bozuldu. Sadece benim değil aileminde psikolojisi bozuldu. Bir kişiyi değil tüm aileyi çamurladılar. Hiçbir suçun olmayacak gelip alnına vatan hainliği çamuru atılacak. Yanlışlık varsa yıllar sonra adalet yerini bulacak. Tabi hastalanıp ölmezsek, intihar etmezsek, delirmezsek. Hatta bu durumlarda olup ölenlerin daha sonra yanlışlıkları düzeltilmiş ve iadeleri verilmişti. Yani adam intihar etmiş, üzülüp kalp krizi geçirip hastalanıp ölmüş, yanlışlık öldükten sonra düzeltilmiş iadesi sağlanmış. Buna adalet mi diyorsunuz? Gerçekten suçluysam asılmaya razıyım. İtirazım olmaz. Seve seve ölüme giderim. Hatta yanlışlıkla bile olsa idam edilmeye razıyım. Böyle yaşamaktansa idam edilmeyi çok isterim. Çünkü hiç olmazsa şehit olmuş olurum. Devlet benimle çalışmak istemiyor olabilir. O zaman çamur atmadan istifamı istesin. Seve seve veririm. Neden olmadığım halde çamurlanayım. CHP zamanında da başörtüsü mücadelesinde istifamız istendi. Baktık olmadı. İstifamızı verdik. Ama bu yapılan zulüm CHP nin yaptığından daha beter. Hem de adı Müslümanım diyen kardeşim dediğimiz yapıyor. Sui zannı tavan yapıyor. İftirayı önce kendi yapıştırıyor ve vatandaşa da devam etmesini istiyor. Sadece çamurlanmakla kalsaydık. Yakınlarımdan üzülüp kalp krizi geçirerek ölenler oldu. Yine yakınlarımdan beni çekemeyenler sevinip her türlü hakareti yaptılar. Çocuklarım yapılanları görünce din bu ise olmaz olsun diyerek dinden soğudu. Namazlarını kılmaz oldu. Hatta cumaya bile gitmez oldular. Yine bir cuma günü oğlumun cumaya gitmeyişini görerek üzüleceğim. Din bu yanlışları yapmıyor, insanlar yanlış yapıyor desem bile inandıramadım. Onlarında psikolojileri bozuldu. İnsanlar neden deizm oluyor sanıyorsunuz? Can ciğer dost sandığım insancıklar bile beni bilmelerine rağmen korkularından uzaklaşıp görülmez oldular. Sui zanna hareket etmelerine devam ettiler. Korkmaları da normal. Çünkü lekelenen haklarını arayamıyor. Arasa bile sui zan tavan olunca damgalamaya devam ediliyor. Kimseye masum olduğunu anlatamıyorsun. Onlara da bu yüzden sitem bile edemiyorum. Çünkü korkuyorlar. Adaletin olmadığını yanlış anlayabileceklerini düşünüyorlar. Onlara bu yüzden bir şey de diyemem.Allah aşkına “İslam dinini” böyle mi anlatacağız, böyle örneklerle mi yayacağız, yaşayacağız? Halen mahkeme KYOK vererek soruşturmamı bir yıl önce bitirmesine rağmen ohalkomisyonu 3 yıl oldu karar veremiyor. Hem de sıramı atlayarak diğer KHKlılara karar vererek, karar veremiyor. Hani sıraya riayet edilecekti. Hani yanlışlık varsa hemen düzeltilecekti. Birçok kriterlilere, kritersizlere iade verilirken bana HİÇBİR KRİTERİM OLMAMASINA RAĞMEN sıra gelmiyor, karar verilemiyor. Birçok sayılan kriterler birçok insanda hem de fazlasıyla varken hiçbiri ihraç olmuyor, önemli bir çok makamlarda görev yapmaya devam ediyor. Ama adı çıkan, çamurlanan saf vatandaşlarımız ise yok sms atmış, yok kitapçının önünden geçmiş kitap almış, yok sohbette görülmüş, yok yasal olan sendikaya üye olmuş, yok yasal olan dershanelerine gitmiş yok okullarında okumuş, yok onlarla beraber gezmiş … vb. gibi bahaneler üretilerek lekelenmeye çalışılıyor. Sanki insanların gelecekten haber alma gücü varmış veya insanların alınlarına bakarak kimin ileri de darbeci kimin vatansever olacağını bile biliyormuş gibi yeteneğe sahipmişçesine düşünülerek hiçbir şeyden haberi olmayan vatandaşlarımız suçlanabiliyor. Sanki bir ilah gibi insanların düşüncelerini okuyan yöneticilerimiz var. Kalpleri okuyan geleceği gören insanların ileri de katil mi iyi insan mı olacağını gösteren bilebilen teknoloji gelişti de bizim mi haberimiz yok? O zaman çocuklar doğar doğmaz kimin katil kimin vatansever olduğunu bilin. Katil olacak olanları yani sorunlu olacakları doğar doğmaz katledin. Bu nasıl bir düşüncedir Allah aşkına! Buna da adalet diyoruz. Bu bahaneler herkese uygulansın bakalım suçlanmayan kimse kalır mı? O zaman kim adaletten şikayet edebilir? Şeriatın kestiği parmak acımaz. Adalet uygulanırsa tabi. Ama adalet hem gecikiyor hem de adamı olana değil olmayana iftira ile gerçekleşiyor görünümü yayılıyor. Yani adalet kendimize göre uygulanıyor. Bu durumda güveni yok ediyor. Şüpheleri artırıyor. Adalet geciktirilerek, masumlar cezalandırılarak acaba ne hesaplanıyor? ZORLA MİLLETİ KÜSTÜRMEYE Mİ ÇALIŞILIYOR? YOKSA GİRDİĞİMİZ VEBALLER AZ OLDUĞU İÇİN DAHA ÇOK VEBALLERE GİRELİM Mİ DİYE Mİ ÇABALAMA YAPILIYOR? Hani sui zan kötü idi. Hani iftira çirkindi. Hani kul hakkına girmekten çekiniyorduk. Hani Allah'tan korkuyorduk. Allah'tan korkan bu yanlışları yapabilir mi? Demek ki çok büyük şüpheler doğuyor. İmanımızda çok büyük yanlışlar var. İslam’ın adı var. Uygulaması yok. Müslümanın adı var, yaşayışı yok. Adımız gibi dosdoğru olmayacak mıydık? Bana darbeci diyen, iftira atan hiçbir şey olmasa bile kriptodur diyen herkese haklarımı helal etmiyorum. Buna yol açanların, vesile olanların asıl kendileri fetöcüdür. İthamlarını kendilerine iade ediyorum. Tekrar söylüyorum. DARBECİNİN, SORU ÇALANIN, YARGIYA, POLİSE FESAT KARIŞTIRANIN CANI CEHENNEME! Darbe yapmak isteyen şer odaklara karşı direnirken canını feda eden 15 Temmuz Şehitlerimize ve diğer tüm şehitlerimize Yüce Allah’tan gani gani rahmet diliyorum. Bir an önce it izi at izine karıştırmaktan vazgeçilmeli. Güneş balçıkla sıvanmaya çalışılmamalı. Üç maymunu oynamaktan vazgeçilmeli. Adalet partimizin adında kalmamalı ve uygulanmalıdır. Adalet geciktirilmemeli, herkese eşit uygulanmalı. İslami sözler çokta uygulama olmadıktan sonra din sanki kullanılır hale gelmiş gibi görünüyor. Dürüstlüğün cezalandırıldığı bir ortamdayız. Durmak yok ama dosdoğru yola devam olursa yola devam olmalı. Allah Müslümanlara akıl fikir versin. İftira ederek ölmüş kardeşinin etini yiyenlerden Allah bizleri korusun. Allah yar ve yardımcımız olsun. Sözleri mi Fatih Sultan Mehmet’in sözleriyle bitirmek istiyorum. Fatih Sultan Mehmet Han der ki: “Aklı öldürürsen ahlak da ölür. Akıl ve ahlak öldüğünde millet bölünür. Kadı’yı satın aldığın gün adalet ölür. Adaleti öldürdüğün gün Devlet de ölür.”
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Adalet olmayan yerde ot bile yeşermez. Tarihte her siyasi dönüm noktasının arkasında, nice muktedirlerin tarih olmasında hep adaletsizlik ana sebeptir. Kur'an daki kıssaları haşa hikaye gibi değil de ders mahiyetinde okuyup analiz ettiğinizde bu gerçek karşınıza çıkar. Adaletsizliğe sapan bir topluluk da o tutumlarından çok zor dönerler be hocam. Sadece ninova halkı istisnadır
 • Mustafa coşkunMustafa coşkun1 ay önce
  Sayın hacam beğeniyle sizi izliyorum lütfen allahın rızası için istanbul şehir dozleşmesinden biranönce vaz geçilmeli ve tepeden tırnağa kadar gelir adaletsizliği düzenlemelidir bukadar vekilinden bürokratına kadar yeterli ve liyakatli kadar bırakılmalı
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  HİÇ KİMSE İMAMLARI KÖTÜLEDİĞİMİ SANMASIN! SORUMLULUKLARI ÇOK YÜKSEK! YAŞANMIŞ CANLI ÖRNEK, 1.Merkez köy İmamı kardeşimiz "27 yıl sabah namazımı evimde kılmadım" diyor. 2. Kütahya ilçesi....... Kaplıcaları bir haftada iki sabah namazı iki namaz kıldırma memuru ikisi bir yok. (izin günleri değil) Müftülüğe gerekli müracaat yaptık! bir söz söyle bin ah işit! haklarında şikayetler varmış, biliyorlarmış, falan falan! YANİ BALIK BAŞTAN KORKUYOR! müftü nün gereğini yapacaksın. 3. Beş vakit namaz kılan kardeşim söyledi " Bursa...... Camii üç görevli var" bir sabah namazı üçüde yoktu " diyor! EL İNSAF. DEVLETİMİZ CAMİİ LER DEKİ GÖREVLİ SAYISINI TEKRAR DEĞERLENDİRSİN! MEMUR SAYISINI ASKERDEN POLİSTEN GÜVENLİKTEN KISMAK TASARRUF ETMEK ÇOK ZOR. ÖZAL DAN BERİ BÜTÜN HÜKÜMETLERE MEMUR FAZLALIĞI EKONOMİ OLARAK GÜNDEME GELMİŞ HİÇBİR TEDBİR ALAMAMIŞLARDIR. SINIR ÖTESİNDE SAVAŞ DURUMUNDAYIZ! GAVUR IRAK, SURİYE, AKDENİZ DE.. ASKERİ HARCAMALAR ÇOK ARTTI! UÇAKLAR SİNEK GİBİ UÇUYOR SU YAKMIYORLAR, BOMBA YERİNE TAŞ ATMIYORLAR, en küçük makineli tüfek mermisi 3-5 TL olmuş! 250 lik şerit 30 saniyede bitiyor! Nereden geliyor bu değirmenin suyu? SINIR ÖTESİNDEN UZUN YILLAR DÖNEMEYİZ! ON YILLAR SÜRER! TEDBİR ALMAZSAK ÇOK AĞIR EKONOMİK DURUMLARLA KARŞI KARŞIYA KALACAĞIZ! SAVAŞLAR EKONOMİYİ ÇÖKERTİR, ÇOK AĞIR ANLAŞMALARA İMZA ATMAK ZORUNDA KALIRIZ. TARİHTE ÇOK ÇOK ÖRNEĞİ VAR! SEVRİ DAYATIP LOZANI İMZALLATTILAR! SAĞ GÖSTERİP SOL VURDULAR! LÜZUMSUZ MEMUR AMİR LERDE TASARRUF! DİYANET TE REFORM ŞART! DİĞER KURUMLARIDA SİZ İNCELEYİN!
 • Feti GönenFeti Gönen1 ay önce
  Saygıdeğer Şevki Yılmaz'ın yukarıda dile getirdiği her düşünceye imzamı atarım. Allah ondan razı olsun. Yaşadığımız bu zamanda düşündüklerini yazan böyle bilgili, tecrübeli, imanlı, cesur kimselere çok ihtiyaç var. Yapıcı olarak eleştirenler ve çözüm yolu gösterenler geleceğimizin mimarları olacaklardır. Dalkavuklar ise bugün varlar, yarın kendilerini insan çöplüğünde bularak hatırlanmayacaklardır. Allah'tan dileğim milletin vekillerinin, asıl değil vekil olduklarını bilerek, hatırlayarak kendilerine imani doğru yolu gösterenlere kulak verip doğru adımları atmalarıdır.
 • yusuf aslanyusuf aslan1 ay önce
  Allah razı olsun söylenmesi gerekenleri söylemişsiniz.
 • MazlumMazlum1 ay önce
  Şevki abi eşimin hiç bir adlı soruşturması yok ohal komisyonundan red geldi sebep olarakta kızım üniversite hazırlık kursuna gitmişti kursa ödenen parayı çocuğu dersaneye giden herkez bilir o dönem hafta sonu deneme sınavları yapılırdı bu deneme kitapçıkları da zaman gazetesiyle haftada bir verilirdi bu nedenle her öğrenci Zaman gazetesine abone yapılırdı kitapçıkları alabilmek için bundan dolayı bir yıllık Zaman gazetesine ödenen para delil gösterilmiş birde ihraç olduğu kurumun kanaati o dönem gerçek fötöculer kendilerini kurtarmak için bizim gibi bir sürü masumu yaktılar Şevki abi Allah rızası için bu mağduriyetleri dillendirin Allah aşkına devletin açtığı izin verdiği dersaneye çocuğumuz gitti diye insan terörist ilan edilirmi benim çocuğum dershaneye gittiği zaman bu yasa dışı bir şey degildiki biz nereden bilebilirdik devlet büyüklerimiz bile kandırıldık dedi
 • ayşe gülayşe gül1 ay önce
  sizce yaparlar mı bunları? aşırı inatlık dan vazgeçilmeli.
 • Mertürk Mertürk 1 ay önce
  Bu yazdıklarınız sorunlar yenimi ortaya çıktı ,yoksa eskiden beri mi vardı, AMA siz yeni yeni yazıp ikaz ediyorsunuz. Biraz geç kalmadınız mı hocam? Bu saatten sonra bir faydası olur mu ?. Mal,makam ,mevki ,bazı gerçekleri görmemizi engelledi mi? Ama hala açık ve net değilsiniz.. Yaradıcımıc,Yöneticimiz,Allahımız böyle durumlarda nasıl davranmazı emrediyor. Malum mafya diyorsunuz kime göre malum, niye tam olaraksöylemiyorsunuz.? Bu bizi messuliyetten kurtarır mı?
 • Kamil dursunKamil dursun1 ay önce
  İhtiyaç varsa yeni partiler kurulur, adam diyor özgürlük yok, gerçekten yok eleştiriyorsun adam diyor vatan haini sin, ne alaka adalet istiyorum diyorsun diyor fetocusun, PKK lısın, ama kendisi öcalan kardeşleri TV de kullanıyor, barınç un oğlu mvekili yapılıyor damadı feto dan kurtulıyor diyorsun lanet olsun
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  Hocam, İMAMLARI YAZMAYI UNUTMUŞSUNUZ! ÖĞRETMEN VE İMAMLAR LİYAKATLI OLMALI, ÖĞRETMEN VE İMAMLARIN KALİTESİ ARMADIKÇA YERİMİZDE SAYARIZ! ÇOK ZAYIF ÖĞRETMEN VE İMAMLAR VAR! İMAMLAR ÇOK ÖNEMLİ! BİZİM CAMİİ İMAMIMIZ TEK ÇALIŞMA TARAFTARI YILLARDIR TEK BAŞINA, BEŞ VAKİT EZÂNI KENDİSİ OKUR, KIRAATI ÇOK MÜKEMMEL HUŞU İÇİNDE NAMAZ KILDIĞIMIZI ANLIYORUZ, HAFTADA ÜÇ DÖRT DEFA CAMİİ Yİ (yaklaşık 900 m2) SÜPÜRÜR, HER ZAMAN TER TEMİZ, CAMİİ ONUN HERŞEYİ! ADAM İZİN KULLANMIYOR! AŞK BU OLSA GEREK. BÖYLE HOCALARI NEDEN DAHA ÜST YERLERDE DEĞERLENDİRMEZLER ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL! BURSA ULU CAMİİ 7-8 DİN GÖREVLİSİ VAR (Güvenlik temizlik hariç) BÜTÜN TÜRKİYE DEN CEMAAT GELİYOR! HOCA EFENDİLER BİR ZAHMET FARZA DURURKEN ORTAYA ÇIKIYOR! Bİ ZAHMET NAMAZLARDAN 10-15 DAKİKA ÖNCE GELİNDEN CEMAATE BİR KELİME ÖĞRETİN, HER AN CAMİİ DE İNSANLAR VAR! İNSANLAR DİNİ BİLGİLERE AÇ, TOPLUM CAHİL KALDI! HOCA EFENDİ KASILA KASILA SON DAKİKA DA FARZA DURUYOR, ALLAH TAN KORKMUYORMUSUNUZ? MAAŞLARI NASIL HAKEDECEKSİNİZ? SADECE NAMAZI KILDIRINCA OLUR MU? KENDİNİZDEN HİÇBİR FERAKAT OLMADAN NASIL OLACAK? ZATEN HERŞEY MERKEZDEN GİDİYOR! EZAN MERKEZDEN VAAZ MERKEZDEN! İMAMLAR BİZDEN CAHİL KALDI! BARİ NAMAZI DA MERKEZDEN KILDIRIN! BU NE YAV NE ZAMAN DÜZELECEK BU KONULAR! BU İKTİDARDA DA DÜZELMEYECEKTE NE ZAMAN DÜZELECEK? KÜÇÜK KÜÇÜK CAMİİ LERDE İKİ GÖREVLİ! (İmam müezzin anlaşabilen kaç Camii var acaba?) BAZI CAMİİ LERDE İKİ GÖREVLİYE GEREK VAR MI? HER MÜSLÜMAN TÜRK ERKEĞİ MÜEZZİN LİK YAPAR, YAPMASI GEREKİR. DİYANETTE REFORM ŞART.
 • selim selim 1 ay önce
  haaa unuttum birde nafakacilar...istedigi zaman bosanip eslerini ve cocuklarini sokaga birakip sehvetlerinin pesinde kosan mubarekler!!!!! vah vah...birde kycuk kizlari kandirip erken!!!!.evlenenler.......cozum ne biliyormusunuz.....onuda birazdan tazacagum
 • Abdulkâdir CeylanAbdulkâdir Ceylan1 ay önce
  (Rabbiğfir verham ve ente hayrurrâhimîn).Cumanızı tebrik eder, dualarınızı bekleriz..

Günün Özeti