• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Şevki Yılmaz
Şevki Yılmaz
TÜM YAZILARI

“Sana uymayan ölçü, hayat olsa teperim!”

23 Ekim 2020


Şevki Yılmaz İletişim: [email protected]

(Ve Ey Resulüm! Kelime-i Tevhid’de adını adımla beraber anmak, böylece yerde ve göklerde saygınlığa ulaştırılmak suretiyle) Senin zikrini (şanını ve ünvanını) yükseltip (şerefini) arttırmadık mı? (İnşirah S.4)” İlahi Mesajının bir mucizesi olarak dünyada her gün Kur’an-ı Kerim’den çok okunan hiçbir Kitab ve Hz. Muhammed (s.a) Efendimizden çok anılan hiçbir şahsiyet yoktur! Ve asla da olmayacaktır! Aleyhte yapılan her türlü propagandalara, saldırılara ve engellemelere rağmen tarih boyunca başarılı olamadılar ve olamayacaklar da!

Milyonlarca Cami’nin minarelerindeki Ezanlarda, Namaz öncesi Kametlerde, namazın içinde ve dışındaki Salavat-ı Şerife’lerde her gün milyarlarca defa anılan tek şahsiyet ve tek Önder sadece ve sadece Hz. Muhammed (a.s) Efendimizdir! 

Hak ve gerçek bu iken; 

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimizin Kutlu ve Mutlu Doğumunu sadece Diyanet İşleri Başkanlığımızın kutlaması eksiktir! Noksandır! 

Zira; Allah’ın (c.c) yeryüzündeki elçileri olan Peygamberler, ruhban sınıfının liderleri değil, tüm İnsanların, tüm kurumların Önderleridir! Ve İslam’da da zaten ruhbanlık sınıfı yoktur!

Hepsi zulme ve zalime başkaldıran yiğitlerdir! Kölelerin ve tüm ezilenlerin hamisi ve Kurtarıcı Önderleridir! 

İlmin, Hakk’ın, Adaletin, Sevginin, Sadakatin, Merhametin ve güzel ahlakın yaşayan örneği Önderlerimizdir! 

Hukukun, İktisadın, Siyasetin, Savaşın, Barışın, Sağlığın velhasıl hayatımızın, huzurumuzun ve bereketimizin rahmet örneği Önderlerimizdir! 

Tüm Hristiyan âlemi Hz. İsa (a.s) Efendimizin mucizevi doğumunu devlet töreniyle haftalar öncesinden kutlarken, doğumu aşkına; çalışan-çalışmayan, inanan-inanmayan herkese ikramiye verirken biz ne haldeyiz? Ne zaman dirilip uyanacağız? 

Peygamberlerin sonuncusu, tüm varlık Âlemine Rahmet ve Hidayet Önderi olarak gönderilen Sevgili Peygamberimizin doğumunu Devlet Töreniyle, tüm Resmi ve Sivil Kurumlar tarafından ne zaman kutlayacağız? 

Resmi günleri ve zafer haftalarını özel yapım 3 boyutlu gösteriler, sinevizyon gösterimleri, lazer şovları ve içeriğine uygun konserlerle kutlayan İletişim Başkanlığımızdan bu yılki Kutlu Doğum Mevlid Gecesi’nde muhteşem bir anma ve Efendimizi anlama programını heyecanla bekliyoruz. 

Anaokullarımızdan liselerimize kadar Siyer-i Nebi ve Ahlak dersleri niçin seçmelidir? Niçin mecburi ders değildir? Üniversitelerimizde bu dersler ne zaman mecburi olacak? 

Sevgili Peygamber (s.a) Efendimizin en büyük emaneti Ana Yasamız Kur’an-ı Kerim’i nefsimize, neslimize ve ülkemize ne zaman Hayat Kitabı yapacağız? 

Unutmayalım ki; 

Ülkemizde ve Dünya’da ilmi, siyasi, iktisadi ve Fikri İktidar; ancak ilim ve ahlakla donanmış Müjdecim, Kurtarıcım, Efendim, Peygamberim! Sana uymayan ölçü, hayat olsa teperim!” inancıyla sadece Peygamberimizin İzinden giden dindar nesillerle gerçekleşir!  

Hiç kuşkusuz Allah ve Melekleri, Peygambere Salat ederler.( Allah, Peygamberine karşı çok merhametlidir; O’na daima sevgiyle yönelir. O’nu över, O’na değer verir, işlerini bereketli kılar, ismini yüceltir ve O’nun üzerine Rahmetini indirir. Meleklerde Peygamberi çok severler, O’nun en yüce makamlara ulaşması, İslam’ın ve Müslümanların üstün gelmesi için Allah’a dua ederler. O’nun şerefini gözetmeye, şanını yüceltmeye özen gösterirler.) O halde Ey inananlar! Sizin kurtuluşunuz için her şeyini feda eden bu Peygamberin izinden yürüyün, tüm gücünüzle davasını destekleyin, O’na saygılı ve edepli olun! Böylece Siz de O’na Salat edin ve O’na tüm kalbinizde esenlikler dileyerek, içtenlikle selam edin.” ‘’Çirkin iftiralarla İslam’a saldırarak Allah’ı gazaba getiren ve O’nun Peygamberini sözüyle, yazısıyla ve eylemiyle inciten münafıklara, kâfirlere ve zalimlere gelince, Allah, onları dünyada da ahirette de lanete uğramış (rahmet ve affından kovmuş) ve onlar için alçaltıcı bir azap hazırlamıştır.” (Ahzab S. 56-57. Ayet-i Kerime tefsirli meali) ilahi mesajları ışığında Sevgili Peygamberimizi dünyaya teşriflerinin Miladi 1449. yılında saygıyla hürmetle, muhabbet ve teslimiyetle anıyoruz! O’nun dünyamızı şereflendirdiği mübarek Rebi’ulevvel ayının 12. Gecesi, 28 Ekim Çarşamba günü ifa edeceğimiz Mevlid Gecemizi şimdiden tebrik ediyorum. 

Allah (c.c), ülkemizi ve hepimizi sadece Eşsiz Önderimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimizin İzinden ve yolundan gidenlerden eylesin. Amiin! 

Salı Akşam saat 20.30’da Akit TV ve Kanal 68 Canlı yayın “Milli Diriliş!” programında “Kutlu Doğumu” sohbet ve dualarla anmak dileğiyle Allah’a emanet olun!   

Hak, adalet, ehliyet, merhamet, ilim, iman, irfan, İhsan, İhlas, edeb, terbiye ile eğitilecek Din ve Vatansever nesillerimizin kuracağı  “Tam Bağımsız Süper Güç Türkiye” eliyle “İslam Sözleşmesi ”nin uygulanması, Mescid-i Aksa’mızın özgürlüğü ve tatil olması dileğiyle Cuma Bayramımız kutlu olsun.   

Selam, sevgi ve duayla...  

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Gülümsüyorum..

Hak, adalet, liyakat, merhamet ... ile yetiştirilecek nesil mi dediniz... Bunu bırakın sizin gibileri dünyada İslam devletlerinde yapacak tek ülke yada topluluk var mi? Ama kötüledigimiz batı devletlerinden onlarca örnek verebilirim... Hiç düşünmez misiniz neden böyle... Artık boş kabullerimizle değil biraz düşünerek yazalım... Önce tedpitleri doğru yapalım.. bunları saldırı gibi değerlendirmeyelim.. Dilipak hocamız çok çırpınıyor biraz destek verelim .. vebali olacak bunu yapamaz isek..
 • Yanıtla

6284 Mağduru

Son paragrafla sayın yazar güldürdü beni. Allah da onu güldürsün. Bir de "İslam Sözleşmesi" diyor ya, hemen aklıma "İstanbul Sözleşmesi" geliyor. Başlığa uygun bir mesaj size, açın okuyun: Nisa Suresi 117.ayet Bu yol o hedefe ulaştırmaz. Demedi demeyin. Kalın sağlıcakla...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23