“Saadetimiz için Dostça uyarılar!”

15 Şubat 2019 Cuma

Bismillahirrahmanirrahim

Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allahımıza hamd; Başöğretmenimiz, Önderimiz, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehlî Beyti’ne, Ashabına, canımız Ana ve Babamıza, Mümin kardeşlerimize, Allah (c.c)’ın ilke ve inkılabı İslam’a tabi olanlara, Din ve Vatan muhafızı Gazi ve Şehidlerimize salat ve selam olsun!

Başöğretmenimiz, Eşsiz Önderimiz ve Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimiz: “Müslüman, Müslümanın Kardeşidir!” 

“Sizden biriniz kendisi için istediğini Müslüman kardeşi için de istemedikçe iman etmiş olmazsınız!”

Sizler iman etmedikçe cennete giremezsiniz, birbirinizi sevmedikçe de iman etmiş olmazsınız!

 “Mü’min mü’minin aynasıdır, mü’min mü’minin kardeşidir, ihtiyaç duyduğunda onun geçimini temin eder. O’nu zarardan ve ziyandan korur! Gıyabında da elinden geldikçe onu savunur!” buyurduğu ilaçlara, dünden daha çok muhtacız!

Ana Hayat Yasamız Kur’an-ı Kerim ve O’nun yaşayarak uygulayıcısı Sevgili Peygamberimiz (sav) bizi birbirine düşman etmek için değil, dost yapmak için gönderildi!

Ey Mü’minler! Size ne oluyor ki! Sizler, kitabın (Kur’an’ın) tamamına iman ettiğiniz için sizi sevmeyenleri seviyorsunuz! Onlar, sizinle karşılaştıkları zaman: “Biz de inanıyoruz!” derler. Birbirleri ile baş başa kaldıklarında ise, size karşı duydukları kin ve öfkelerinden parmaklarını ısırırlar! Onlara de ki: “Kahrınızdan ölün!” ‘’Allah eninde sonunda nurunu tamamlayacak, Hak Dini İslam’ı üstün kılacaktır. Hiç kuşkusuz Allah, kalplerin içindeki bütün gizli niyetleri bilmektedir.” (Al-i imran S. 119. ayet) İlahi mesajında bildirildiği gibi Ana Hayat Yasamız Kur’an-ı Kerim ve O’nun yaşayarak uygulayıcısı Peygamberimiz, Allah ve Dininin düşmanlarını dost, dostlarını düşman yapmak için asla gönderilmedi!

Bilakis; Din, Vatan, Namus ve Can dostlarını dost, düşmanlarını düşman görebilme basiretini, ferasetini ve imanını kazanabilmek için Kur’an-ı Kerim ve uygulayıcısı Peygamberimiz gönderildi! 

Hz. Adem’den bugüne Tevhid Mücadelesinin şanlı saflarında liderlik yapan Peygamberler, ashabları, havarileri, davanın serdengeçtileri, erenleri, alperenleri, kalperenleri; dünyanın ayartıcı ve aldatıcı süsleri karşısında zerre sarsıldılar mı? 

En büyük imtihanlara tabi tutulan geçmiş kavimlerin iman edenleri Ashab-ı Uhdud’lar ateşe sevgiliye koşar gibi koşmadılar mı?

Bunca fedakârlık örnekleri varken, Yusuf (as)’ı kuyuya atanlar, Uhud’da Resul’ün ordusundan ayrılanlar mı örneğimiz olacak? 

Ümmet ve insanlık olarak Milli Nizam’ın Selamet’in, Refah’ın, Saadet’in yolu birlikte midir? Ayrılıkta, ihtilafta, kardeşi kardeşe düşman etmekte midir?

Bu sebeble; 

Din ve Vatan Muhafızılarıyla beraber olmak İmanımızın gereğidir!

Din ve Vatan Muharibleri ile beraber olmak ise gaflet ve ihanetin gereğidir! 

Şeytani Darbelerlerin ve Devrimlerin karşısında olmak Din ve Vatan sevgisinin gereğidir!

Şeytani Darbelerin ve Devrimlerin yanında olmak gaflet veya ihanetin gereğidir!

Din ve Devletin bekası ve nesillerimizin selameti için birleşmek ve çalışmak Rahman’a kulluğun gereğidir!

Din ve Devletin ifnası ve nesillerimizin felaketi için birleşmek ve çalışmak

Şeytana esaretin gereğidir!

Mazlum Coğrafyanın Emperyalist esaretten kurtulması için şart olan süper güç “Yeniden Büyük Türkiye”nin inşası ve ihyası için çalışmak Milletin ve merhametin gereğidir!

Henüz yeni uyanmakta olan Osmanlı’nın oğlu Türkiye’nin ifsadı ve iflası için çalışmak zilletin ve zulmün gereğidir!

Azınlıklar dahil tüm İnsanların Hak ve Hürriyetlerini korumak vatan ve haksever Cumhur olmanın gereğidir!

İnsan Hak ve Hürriyetlerini yasaklamak ise Batılsever Millet ve Vatan düşmanlığının gereğidir!

Son Kalemiz Anadolumuzda huzur, bereket ve saadet içinde yaşamak istiyorsak iktidarı ile ve muhalefeti ile dost uyarılarına kulağımızı ve gönlümüzü açmalıyız!

Acı gün dostlarını birbirine düşman eden, kardeşler arasında hased ve makam hırslarını körükleyen nefislerimizin heva ve heveslerine ve şeytanın tuzaklarına karşı gözlerimiz bakan kör olmaması için dost uyarılarına hem kulağımızı ve hem de gönlümüzü açmalıyız!

Celaleddin Rumi’nin “Hatasız dost arayan, dostsuz kalır!” dediği gibi hatalara ve yanlışlara öfkelerimizle İnsan Haklarının Gasıpları ve Vatan düşmanlarının safında ihanetlerine ortak olmamalıyız!

Dünya ve Ahiret Saadetimiz için dostça uyarılara ihtiyacımızın olduğunu unutmamalıyız! 

Nasıl mı!?.....

Salı Akşamı saat 20:30’da Akit TV ve Kanal 68 ekranlarından canlı olarak yayınlanan Milli Diriliş programında daha detaylı analiz etmek üzere İnşAllah!

İçimizdeki malum İsrailcilerin talimatlarıyla yüzyıl evvel Cuma’yı Pazar’a çevirerek yasallaştırdıkları Cuma Tatili yasağının kalkması, El birliğiyle maddi ve manevi çalışmalarımızla oluşacak sadece İslami İlkelere bağlı Bağımsız Türkiye’mizin yeniden dünya nöbetini beşli çeteden alması, Fethin sembolü Ayasofya’mızın açılması, Mescid-i Aksa’mızın özgürlüğü ve tatil olması dileğiyle Cuma Bayramımız kutlu olsun.

Selam, sevgi ve duâyla…

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • m. zeki Yükselm. zeki Yüksel3 ay önce
  Sayın hocam Yönetimle ilgili, adaletle ilgili, hak, hukukla ilgili ayet ve hadislerden de bahsedin 6666 ayeti de yazın. Yöneticiler de hak hukuku adaleti ve sorumlu bir yönetim uygulamalıdır. ''Camiyi yık adaleti yıkma.'' Hz. Ömer. İhlas Finans ile ilgili önergekimler tarafından kabul edilmedi.
 • Muhammed AvcıMuhammed Avcı4 ay önce
  Müslüman siyasetsiz kalmamalı; siyaset ile ilgilenmeyen Müslümanı siyaset ile ilgilenen Yahudi yönetir.
 • Mecit HaraçMecit Haraç4 ay önce
  Bence pazar tatilini kaldıralım.Muslumana cuma günü değil sadece cuma saati çalışmak haramdır.
 • AbdullahAbdullah4 ay önce
  Fazileti unutmuşsun
 • Gün - Dem Gün - Dem 4 ay önce
  Bir zamanlar konuştuğunda milli görüşcülerin ŞEVKi'ni arttıran davanın sözüm ona YILMAZ savunucusu geçenlerde katıldığı bir programda Ak Partiyi desteklemesinde hiç bir menfaati olmadığını söylemişti. Aslında doğru söyler Şevki efendi kendi menfaati yok oğlunun var. Yalvar yakar oğlunu Kocaeli den Milletvekili yaptı. Hala Ak Parti Kocaeli Milletvekili ee yani Şevki efendi Ak Partiyi desteklemesinde ne yapsın?
 • Dadaş 25Dadaş 254 ay önce
  Sayin hocam uyarılarınız yerinde ama Rahmetli Erbakan Hoca sonra tüm oylarımızı hep Akparitiye verdik. Oylarımız bölenmesin 28 Şubat sürecindeki o dönemin aktörleri müslümanlara zulüm etmesin. Ama şimdi bakıyoruz o dönemin Aktörleri elleri sarmaş dolaş dolaşıyor .15 Temmuz darbesindebunlar feto ile iç içediler.Şimdi bakıyoruz Hükümetimize bağlı kanallarda kendileri bı darbe içinde olmadıklarını söylüyorlar. Buna Kargalar güler.Artık kırılan Gönüllerin alınması gerekir. Sadet partisine bu kafat yüklemek doğru değildir. Gönüller alınırsa fitne be fucurlara kimse fırsat vermiyecektir. Artık birlik günü, Helaleşme zamanı, ayırışmadan kuçaklaşmamız gerekir. Selam dua ile kalın.
 • MehmetMehmet4 ay önce
  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından başta İktisadi ve İdari Bilimler, Siyasal Bilgiler, İktisat ve İşletme Fakültesi mezunu adaylar için gerçekleştirilen KPSS A Grubu Alan Bilgisi sınav sonuçları 29 Ağustos 2018 tarihinde açıklandı. Aradan 6 aylık bir zaman dilimi geçmesine ve diğer tüm mezun gruplarına ihtiyaç duydukları unvan ve sayılarda kadro müjdeleri verilmesine rağmen İİBF mezunları için henüz emeklerinin karşılığını alabilecekleri ciddi bir ilan gelmedi.
 • ayhanayhan4 ay önce
  şevki bey 1- saadet partililere ne diye yalvarıyorsun? herkes oyunda özgür...kerametin varsa hdp ye oy verenleri etkile...saadet partiye gönlünü verenler akp oy verse ne olur oy vermese ne olur tasası sana mı düştü? 2-cuma günü neden tatil oluyormuş? nereden çıkardın? ben kuranda dini bayramların olduğu günler dışında tatil( o da bayramı bırakıp sayfiye ve deniz kenarlarına koşmak bayramı orada geçirmek değil) falan görmüyorum. sadece cuma namazına çağrıldığımızda işi gücü ticareti bırakıp cumaya gitmemiz emrediliyor...namazdan sonrada dağılıp rızkımızı aramamız bildiriliyor. yahudi hristiyan tatil yapıyor diye onlar gibi olmak zorunda değiliz (o pazarı bu c.tesini...eh bizede cuma kaldı gibi icat çıkarmayın)
 • eyüp yılmazeyüp yılmaz4 ay önce
  sayın yılmaz,"altın vuruş" diye ifade ettiğim, sgk ve vergi yapılandırmalarını faizsiz 72 eşit taksite acilen çevrilmeli,ve çalışanların asgari ücret miktarı maaşlarına icra ve haciz uygulamasınınyasaklanmasını teklif ediniz...sn c. başkanımıza bunu aktarın..vatandaşa ve esnafakredi ile desteklenmesinden dahabüyük etki yapar..faizlerin gevşemesine dramatik etki yapar..genel yara bu iki alanda kangren olmuş.0532 232 50 28
 • eski refah partilieski refah partili4 ay önce
  saaden partisine farları tutmuşlar, birde ne görsünler , karşılarındafetö tavşanını görmüşler...içi boş kendi boşsempatizanları aynı fetö cüler gibibeynini kullanamayan sabit fikirli mankurtlaşmış kişiler olmuş... yazıklar olsun...
 • Kim DinlerKim Dinler4 ay önce
  Muhterem Şevki Bey yazdıklarınızda haklısınız ama Ak Parti bütün alıcılarını kendisini sevenlere kapatmış yeni dostlar bulmuş Bazen apaçık hataları haksızlıkları israfları şımarıklıkları ulaşıp anlatayım diye uğraşıyom KiM DİNLERUlaşmak mümkün değil Ne Bimer,Ne Cimer,Ne Akim hepsi arızalı sanki,İl başkanıyla görüşmek istedim üç gün sonraya randevu verdiler gittim derdimi anlatayım içeri doluböyle çalışma olurmu çok kırgın ve kızgınım biziadam yerine koyan yok,bizden hep hamallık isteniyor bizde hep hamallık yaptık zaten hep destekledik amma gidişat hayra alamet değil dost acı söyler
 • FarikiFariki4 ay önce
  Helal sana Şevki hoca çok güzel. Zaten aklı başında olan zararın kârın nerde olduğunu biliyor
 • AraştırmacıAraştırmacı4 ay önce
  Büyük devlet ve millet adamı Sayın Necmettin Erbakan Hoca'nın özenle ve gayretle yapılmasını sağladığı fabrikaları satmak emperyalistlerin oyuncağı olmak değil mi? Yine bütün emperyalistlere gögüs gererek oluşturduğu havuz sistemini terk etmek emperyalistlerin oyuncağı olmak değil mi?Akpartinin tek korktuğu Saadet.Niye?Çünki sağ duyulu aklı başında ki insanların son mercii Saadettir.
 • FARUK FARUK 4 ay önce
  Saddet liler siz kimi ihanetle suçluyorsunuz Milli gorus yıllarca aleyhine oy istediğiniz CHP ve pkk ile ittifak edip ümmetin ekserisinin sığındığı Ak partiye kılıç çekmekle mı oluyor. Sizin çoğunuz bunusadece kin ve hasedle bunu yapıyorsunuz
 • BedirBedir4 ay önce
  Hocam selamün aleyküm Bu emeklilikte yaşa takılan lar varya çok tepkili cumhur ittifakınabirçözüm bulamadılarbakalım 31 martta durum neyi gösterecek hayırlısı
 • FarukiFaruki4 ay önce
  Ebu cehil partisi CHP ve pkk partisi HDp ile ittifak yaparak mı Koca yureklikik yapıyorsun CANKURtARan Size yazıklar olsun
 • CankurtaranCankurtaran4 ay önce
  “Saadetimiz için Dostça uyarılar!”Şevki bey sen SAADET tireninden atlayalı çok oldu uyarılarını kendine sakla. Siz kendi yolunuza Biz kendi yolumuza. Sadece kendini yürekli zannet me SAADET de nice KOCA YÜREKLİ İNSANLAR VAR.
 • ayhanayhan4 ay önce
  şevki bey 1- saadet partililere ne diye yalvarıyorsun? herkes oyunda özgür...kerametin varsa hdp ye oy verenleri etkile...saadet partiye gönlünü verenler akp oy verse ne olur oy vermese ne olur tasası sana mı düştü? 2-cuma günü neden tatil oluyormuş? nereden çıkardın? ben kuranda dini bayramların olduğu günler dışında tatil( o da bayramı bırakıp sayfiye ve deniz kenarlarına koşmak bayramı orada geçirmek değil) falan görmüyorum. sadece cuma namazına çağrıldığımızda işi gücü ticareti bırakıp cumaya gitmemiz emrediliyor...namazdan sonrada dağılıp rızkımızı aramamız bildiriliyor. yahudi hristiyan tatil yapıyor diye onlar gibi olmak zorunda değiliz (o pazarı bu c.tesini...eh bizede cuma kaldı gibi icat çıkarmayın)
 • AhadAhad4 ay önce
  Teb dili kiyafetle toplum icine bir cik hele.adalet. hak .hukuk yok artik.turkiye. dunyevi yasayanlar icin cennet yaptiniz.nerdeyseniz oradan bahsedin.
 • Kocasolak Kocasolak 4 ay önce
  Hocam geçen biriyle tartıştım, sizin neden 28 şubat mahkesinde DAVACIolmadığınızı, sormamı istedi. SP, Şevket Kazan davacı olmadı da sanki Şevki Yılmaz davacı oldumu dedi? Sahi hocam Uğur Dündar, Reha muhtar, Fatih Altaylı, Gülgün Feyman gibi medya fareleri hakkında NEDEN dava açmıyorsunuz? Aydın doğan ın yanına kâr kaldı.
 • MustafaMustafa4 ay önce
  Kâfirlere , beniisrailogullarina, Tevrat inananlarına ,Zebur inananlarına , müşriklere , münafıklara ,fasiklara, murtetlere, zalimlere gelen ayetler önce Kur'an'a iman ettiğini söyleyen her mümine geldi her mümin bu ayetlerden ders alıp emri bil maruf yapmaya yemin etmiştir, çünkü o iman etme iddiasindadir.
 • MustafaMustafa4 ay önce
  2006 da Kabe'de sizde oradaydınızKur'an mı değişti siz mi değiştiniz . Allah subhanehu ve teâlâ nın koruduğu Kur'an nın Hangi tevhidi ayet değişti hangi taguti ayet değişti hangi şirk ayeti değişti. Sadece az zamanda çok kar edenler ayetleri unuttu veya bu ayetler müşriklere , kâfirlere, Yahudilere , geldi diyenlerdenmisiniz?
 • MustafaMustafa4 ay önce
  Allah subhanehu ve teâlâ aşkına söyleyin kaç kişi hacca giderken Kula olan borcunu ödeyerek helallik istiyor.
 • samisami4 ay önce
  İşinize gelmeyen yazıları yayınlamıyorsunuz ya,çok hoşuma gidiyor.En azından sizin tarafınızdan okunduğunu bilmek bile yeterli,birde şu kendini hoca zanneden mahluka da okutunda geçmişte neler yaptığını millete neler söylediğini nereden nereye geldiğini hatırlasın.Davacıyız,hakkımız var onda bir gün alacağız.
 • TuranTuran4 ay önce
  “Sizden biriniz kendisi için istediğini Müslüman kardeşi için de istemedikçe iman etmiş olmazsınız!” ne demek oluyor bu simdi zinanin serbest olmasini sevki yilmaz mi istedi. Ben mi yanlis anliyorum
 • iyildiziyildiz4 ay önce
  Dünya ve Ahiret Saadetimiz için dostça uyarılar diyerek, SAADETe her hakareti yapacaksın, sonra damazlum, salih rolüne bürüneceksin... Nereden nereye.... Yazıklar olsun...
 • KAMİLKAMİL4 ay önce
  hatasız dosttan kasıt hatası az olan saadettir.yoksa çocuk yogasını meb e temel karamolla mı soktu
 • alkanalkan4 ay önce
  tayyip kardeşinin izmir adayı zeybekçi biz ak partililer içkimizie içeriz namazda kılarız.zeybekçi şarap üretiminin desteklenmesi gerektiğinin belirterek bu bir üründür bir sanayidir bir ticarettir bu bir ekonomidir sonuçta ben dini kimliği kişiliği olanbir müftü değilim.diyanet işleri başkanı değilim orası beni hiç ilgilendirmez derkensizler ve akp liler sıradan vatandaşıyla imamıyla müftüsüyle diyanet işleri başkanı kadroları üç maymunları oynadınız.yoksa sizden birisi oldugu içinmi içkiyle ilgili ayet ve hadisleri görmezden geldiniz.yarın mahkemeyi kübrada hesap gününde bunun hesabını vemeyceğinizimi zannediyorsunuz.
 • müslümmüslüm4 ay önce
  Sayın yazar siz Milli Görüş gömleğini çıkaranlarla beraber iken nasıl Milli Görüş ten bahsediyorsunuz. kendinize başka bir şey bulun. Milli Görüşe ihanet edenlerle beraber olanların Milli Görüşten bahsetmeye hakları yoktur... Vesselam...
 • HASAN HASAN 4 ay önce
  Ayasofya'nın açılması cümanın tatil olması şeriata yönetilme hayırdır 16 yıldır iktidarda CHP mı var her halde o varki zina serbest çıkarılan aile yasaları İslam'a ters aileyi bitiriyor okullarda cinsel eşitlik dersi ha yogi dersinde hayırlı olsun kız torununu sıktırmalı taytla gönderirsin artık erkek kız karışık ruhları nı temizlerler arınırlar sakın göndermem deme ha reisin çok kızar Allah size akıl versin ne diyeyim
 • Orhan ÖZTAŞOrhan ÖZTAŞ4 ay önce
  Allah razi olsun, yillarca Anadoluyu karişkaris,gezip hak ve adaleti anlatan ve şimdilerde örnek gosterilen nesil'in uyanmasina vesile olan, başka kalemler gibi dar görūşlū birilerine şirin görunmekomplerksine girmeden Allar rizasi için yazdigianadūnya ve Ahirette şahidiz.Allah razi olsun.
 • Yunus 16 Yunus 16 4 ay önce
  SAADETİMİZİN YÖNETİMİ!! BAŞKA ELLERDE. ESAD IN, KRAL ABDULLAH IN VE TEMEL İN EŞİ ;İNGİLİZ. Başka söze gerek yok. TARİHTEKİ EN BÜYÜK DÜŞMANIMIZ İNGİLTERE. (Bize kıytırık Yunan, Bulgar, Ermeni diye öğrettiler) 13 KASIM 1918 DE İNGİLTERE NİN ÖNCÜLÜĞÜNDE HAÇ LI DONANMASI, İSTANBUL BOĞAZINA DEMİRLEDİ!!! KUR'AN-I KERİM DEN KOPARILDIK UZAKLAŞTIRILDIĞIMIZ TARİH 13 KASIM 1918. EN BÜYÜK DÜŞMAN İNGİLTERE. TEMEL İN VE ÇOCUKLARININ EĞİTİM ALDIĞI YER. (ABD DE YILLARDIR EĞİTİM ALAN KURMAY SUBAYLAR Amerika nın doğurdukları 15 TEMMUZ 2016 DA DARBE GİRİŞİMİ YAPTI)???
 • Abdulkâdir CeylanAbdulkâdir Ceylan4 ay önce
  {Allâhümme salli alâ Muhammedin ve alâ Âli Muhammedin mâ dâretil eflâkü ve decetil ehlâkü ve sebbehatil emlâkü.}Cumanızı tebrik eder, dualarınızı beklerim.
 • nknk4 ay önce
  saadet te birleşeleminşaallah
 • HASAN BALHASAN BAL4 ay önce
  ALLAHTAN PEYGAMBERDEN DEM VURACAKSIN SONRADA HUKUKSUZLUKLARA YOLSUZLUKLARA, HIRSIZLIKLARA VE İFTİRALARA GÖZ YUM GEL BERABER OLALIM DİYECEKSİN ÖYLEMİ KENDİNE GÖRE MÜSLÜMAN'''''''''''
 • şevkışevkı4 ay önce
  BARİ bu yaştan sonra insanlar seni beğenmese hakaret de etse SEN OMURGALI OL. cık ve ıtııraf et demokrasi ile şeriatın olmayacagını
 • dost mu?dost mu?4 ay önce
  Saadet artık dost değil, başlık; "domuza uyarılar" olabilirdi, daha güzel giderdi...
 • BirolBirol4 ay önce
  Tek sesli bir Türkiye istiyorsunuz.Doğru veya yanlış,her icraat alkişlansin istiyorsunuz.Sizin birlik beraberlik dediğiniz bu.Kimse haksızlığa karşı çıkmasın.Türkiye, öyle bir ülke değil,hiç bir zaman da olmayacak.

Günün Özeti