Post mu? Dost mu?

01 Şubat 2019 Cuma

Bismillahirrahmanirrahiim

Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allahımıza hamd; Başöğretmenimiz, Önderimiz, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehlî Beyti’ne, Ashabına, canımız Ana ve Babamıza, Mümin kardeşlerimize, Allah (c.c)’ın ilke ve inkılabı İslam’a tabi olanlara, Din ve Vatan muhafızı Gazi ve Şehidlerimize salat ve selam olsun!

Vatanımızı; dış ve iç düşmanlara karşı geçilmez yapan şehid ve gazilerimizi rahmetle ve saygıyla anıyoruz! Allah (c.c)’ın yardımıyla yedi düvele karşı kazanılan bu kutlu zafere yeni ekonomik, siyasi ve silahi zaferler katmak için aynı birlik ve kardeşlik ruhunu yeniden dönmeliyiz.

Aynı aşkla nefsimizi ve neslimizi; din ve vatan uğruna kurban verecek bir iman ve ahlak idealizmiyle terbiye etmeliyiz!

Birbirimize karşı hased, kin ve düşmanlık hastalıklarını terk etmeliyiz! Irk, mezheb, tarikat, parti ve hatta inanç farklılıklarımız bizi asla birbirimize düşürmemeli aksine Din ve vatan savunmasında, nesil ve namuslarımızın korunmasında Çanakkale’deki birlik ve dayanışma destanını yeniden yazmalıyız!

Balkanlar’dan başlatılarak İslam coğrafyasına yayılan ve Osmanlı Cihan Devletini yakan ve yüz yıldır hâlâ devam eden Irkçılık ve mezhepçilik yangınlarına faşizm benzini dökerek daha da alevlendirmemeliyiz!

Bilhassa iktidarımız, muhalefetimiz ve hepimiz, ırkçılık kokan tehlikeli söylemlerden ve işaretlerden acilen vazgeçmeliyiz!

Zira önümüzdeki 31 Mart’ta, Sultan Abdulhamid’in otuzüç yıllık iktidarına son verilmesinde olduğu gibi ikinci bir 31 Mart Vak’ası yaşamamak için; dünün bilgi ve birikimiyle bugünün şartlarını doğru okumalı ve doğru siyasetle gerekli tedbirleri ferasetle almalıyız!

O günlerin acı tecrübelerini bir daha yaşamak istemiyorsak;

Şimdi; yaraları deşme değil, ümmet ruhuyla sarma zamanı!

Şimdi; haklı da olsak ve haksızlığa da uğrasak dinimizin, vatanımızın, nesillerimizin ve mazlum coğrafyamızın istiklal ve istikbali için sabrederek var gücümüzle çalışma zamanı!

Şimdi; küfür ve şirk ateşini benzinle harlamak değil, İslam suyuyla söndürmek zamanı!

Şimdi; fitneleri dedikodu ve gıybet körüğüyle alevlendirmek değil, sevgi, birlik, kardeşlik suyuyla söndürme zamanı!

Şimdi; havadan ve sudan daha çok muhtaç olduğumuz hayâ, edeb ve ahlaki ve milli değerlere dönüşü hızlandırma zamanı?

Şimdi; Feto vs. terör örgütlerinin ağına düşmüş ama pişman olmuş zavallılara devlet ana şefkatiyle el uzatma zamanı!

Şimdi; kurunun yanında yaşı yakmaya hâlâ devam eden kriptoların suikast ve sabotajlarına kurban edilmiş Sivaszede ve Fetozede mağdurları mazlum kardeşlerimizden özür dileyip onların mağduriyetlerini acilen giderme zamanı!

Şimdi; dolar ve faiz ihaneti sebebiyle giderek artan ekonomik krizlerle el yakan piyasaları ve vatandaşlarımızı rahatlatıcı üretime dayalı milli bir ekonomi seferberliğine başlama zamanı!

Şimdi; maddi, manevi ve ahlaki yangınlar söndürülmeden vatan evini ve iktidarımızı korumamızın mümkün olmadığı gerçeğini idrak etme zamanı!

Şimdi; post kavgalarını bırakıp, herkesi kucaklayacak dost kampanyalarını artırma zamanı! 

Nasıl mı? 

Salı Akşamı saat 20:30’da Akit TV Milli Diriliş Canlı Yayınında daha detaylı analiz etmek üzere İnşAllah!

Allah (c.c), dalkavukların tuzaklarını bozacak uyarıcı gerçek dostlarla yürümeyi hepimize lütfetsin dua ve temennisiyle içimizdeki malum İsrailcilerin talimatlarıyla yüzyıl evvel Cuma’yı Pazar’a çevirerek yasallaştırdıkları Cuma tatili yasağının kalkması, el birliğiyle maddi ve manevi çalışmalarımızla oluşacak sadece İslami ilkelere bağlı bağımsız Türkiye’mizin yeniden dünya nöbetini beşli çeteden alması, fethin sembolü Ayasofya’mızın açılması, Mescid-i Aksa’mızın özgürlüğü ve tatil olması dileğiyle Cuma Bayramımız kutlu olsun.

Selam, sevgi ve duâyla…

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • harunharun8 ay önce
  Hocam bizde formata uygun dizilerde ayadofyanın bizim oldugu kadar ümmetin de oldugu vurgusunu yapsak ne kaybederiz
 • Yaşlı DoçentYaşlı Doçent8 ay önce
  Sayın Cumhurbaşkanımız; Malumunuz, Profesör olmak için Doçent olarak 5 yıl beklemek gerekmektedir. Oysa 25-30 yıl boyunca Üniversitelerimizde öğretim elemanı olarak çalışmış; 10 binlerce öğrenci mezun edip deneyim kazanmış Yaşlı Doçentler olarak, koskoca 5 yılı boşu boşuna tüketip biyolojik ve psikolojik olarak ezilme sürecine girmemek adına; yaşlılıkta beklenmesi bir ömür kadar uzun olan söz konusu bu 5 yıllık bekleme süresi belasından, emeklilik hakkını elde etmiş biz Yaşlı Doçentleri kurtarmanızı saygılarımızla istirham ediyoruz.
 • eyüp yılmazeyüp yılmaz8 ay önce
  sayın hocam.yorumlara bakarsak sevenin! çokmuş..bunlar sizin eski takım arkadaşların!.." it ürür kervan yürür" diyelim.kafamda bir çok konu var, ama acil iki meseleye odaklansa " altın vuruş" olur.1.esnafın sgk ve vergi yapılandırmalarını faiz siz 72 taksit e ,2.çalışanların asgari ücret mıktarı gelirine icra işlemi yapılamasın.bu 2 hamle çok ses getirir, lâzımdır,elzemdir..faizlerin düşmesine dahidirekt tesir eder.hem esnafı hem çalışanı faizci tefeci takımına karşı korur..bu iki iblise en okkalı tokat olur.bizi kimse adam yerine koymaz hocam.bu iki teklifi sn c.başkanımıza ulaştırın..seçimler için de tam bir altın vuruş olacak..0532 232 50 28lütfenselâmlar
 • adiladil8 ay önce
  hala birlik ve beraberlikten bahsedebiliyorsunuz ya helal olsun.ortaya böyle yazı yazacağına o sütunlardan c başkanına seslenen bir mektup yaz önce.bak biz aklımızı kullanıyoruz ama birileri hala burnunun doğrultusunda devam ediyor.
 • MalatyaMalatya8 ay önce
  Hocam eğer bir sorun sıkıntı varsa milletvekili olan oğlun Mehmet Akif YILMAZ'a söyle. Bizim elimizden bir şey gelmez. Zaten yapacak kudretimiz yetkimiz yok. Biz oğlunu senin bahsettiğin işleri düzeltsin diye seçtik.
 • MuhammadMuhammad8 ay önce
  Tam bir siyonist kopegidirKopek gibi yalvara yalvara hiristiyan alemine kacti.
 • Aşağı Çeşme Aşağı Çeşme 8 ay önce
  Şimdi ; ilk önce sabah namazında Sultan Ahmed camiini doldurun o zaman Ayasofya'yı açarız diyen gizli güçlerin adamını şakşaklayanları inanma zamanı.
 • Göcendereli Göcendereli 8 ay önce
  Allah cc Hükmü idam cezası kalkmış, adam beş yaşındaki çocuğu tecavüz ediyor sonrada öldürüyor senin iktidar hapishanede adama tosunlar gibi Ömür boyu bakıyor, sizin gibi dindar görünenler kör sağır dilsiz moduna giriyor.
 • GöceunderesiGöceunderesi8 ay önce
  Türkiye'de zina serbest nesil bozuluyor sen bize gazel okuyorsun,
 • Recep ağrıtmisRecep ağrıtmis8 ay önce
  Çocuklarımız için ne yapıyoruz.islami geleneğimizde uygun çizgi film bulamıyoruz. 2 3 yaşındaki çocuklarımız için, ağaç yaşiken eğilir.
 • NİHALNİHAL8 ay önce
  Sayın Hocam çok güzel bir yazı ama gelde bunu CHP lilere anlat anlatamazsın anlamazlarda;Örneklendireyim Başöğretmen Ulu önder bize öğretilen Atatürktür.yazıda ümmet kavramından bahsetmişsiniz bilirsinizki Nutuk çizer Türk milliyetçiliği dayatır.Siz Allahın ilke ve inkilaplarından bahsetmişsiniz halbuki bize inkilap ve ilke dendimi Atatürkü öğrettiler onu anlarız.Gelde bunu CHP zihniyetine anlat ah ah ah.
 • Mertürk Mertürk 8 ay önce
  Türkiyeyi askeri güç ile yıkamazlar. Tek seçenekleri ağır bir ekonomik kriz ile iç karışıklık çıkararak yapmak. Aç ve işsiz insanları hiçbir güç bir arada tutamaz. Son yirmi yıldır yapılan aşırı dış borçlanma ve borsa faiz ,bono vb.deki on milyar larca dolar sıcak para ile bunu yapabilecek güce eriştiler. Erbakan Hoca nın ,uyardığı " borca mahkum et esir al "tuzağına düştük. Aldığımız borçları ,döviz kazandırıcı ,gelir getirici ,sanayi-üretime aktaracağımıza ,ölü yatırım dediğimiz, emlak konut ,inşaata yatırırsan,o borçları ödeyemezsiniz. Emlakta lazım,inşaatta lazım, Ama önce sanayi ile üretim ile gelir elde etmen lazım tassaruf üretmen lazım. İnşaatta kullandığın malzemelerin aramal ve hammaddesini yerli üretmen lazım.Tarım ve hayvancılıkta dışa bağımlı hale gelmiş sen ,tuzak tamamlanmış demektir.
 • ahmet muratahmet murat8 ay önce
  sevgili hocam ikinci bir 31 mart vakası yaşamamak için diyorsunuz çok doğru ama bugun asgari ücretten emekli olan sgklıya 1200 tl emekli maaşı bağlanıyor akpartinin 2008 yılında çıkardığı kanun yuzunden akpartinin kendine oy verenlere yaptığına bakın.yüksek emekli maaşı bağlananlar zaten akpartiye oy vermiyor.
 • VatandaşVatandaş8 ay önce
  çok güzel tespit. Bu güne kadar sürekli destek vermemize rağmen bir türlü bizlere yardımcı kimse olmadı. Birileri bizler için yalan haberler düzüp madur edildik. İki çocuk okutuyorum,hastamda olmasına rağmen bir türlü tayin işlemim olmuyor. Biz ötekileştirildik. Her dönem Ak Partiye destek verdik ve desteğe de devam ediyorum. İkiyüzlü ve sahtekarlar her zaman işini yapıyorlar. Ben bu güne kadar hep doğru çalıştım. Haram yemedim ve yedirmedim. Rüşvet almadım ve garibanlara yardımcı oldum. Hiç bir zaman davamdan vazgeçmedim.Her zaman halk tarafından sevildim. Ama birileri bizim yalan bilgiler verip bizi uzak tuttular. Bizim gibi bazı arkadaşlar vardır. Bunların gönlü alınmalıdır. Reisimizi seviyoruz ona destek vereceğiz.
 • samisami8 ay önce
  Nasıl olsa atı alıp üsküdarı geçtin bir elin yağda bir elin balda,çocuğunu da vekil yaptın,parti içinde dediğin dedik çaldığın düdük gel burada millete ahkam kes.Sen bu uyarıları ilk önce milleti ötkikelştiren ayrıştıran kendinin siyasetini beğenmeyen insanları HAİN TERÖRİST FETÖCÜ İLLET VE ZİLLET diye ayrıştıranlara anlat,ülkeyi ne hale getirdiniz tüm dengeleri en önemliside seksen milyonun kardeşlik duygularını zedelediniz haberiniz yok galiba.Çuvaldızı kendinize batırın iğneyi millete,millet kazık yemekten bıktı artık.
 • TolgaTolga8 ay önce
  Haci abi yapma hep aynisin batiyi surekli elestirirsin ama basin sikistiginda hemen avrupaya siginirsin.ayrica 2.abdulhamit doneminde yani 1912 yilinda 12 adalari italyanlara biraktik.ayrica bu ulke deki tum kurumlari sadece akp mi yonetecek merak ediyorum kiyamet gunune kadar
 • Kunta Kürde Kunta Kürde 8 ay önce
  Milleti tv dizileri ile iyice aptallaştırdınız ! Kendiniz gibi hala birilerinin sultan paşa olduğunu zan ediyorsunuz ya Osmanlı çöktü çöktü ALOOOOO ÇÖKTÜ ÇÖKTÜ ! :) devşirmeler paşa hayali kuruyor !

Günün Özeti