Ne zaman hoş geleceksin?

17 Mayıs 2019 Cuma

Bismillahirrahmanirrahim

Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allahımıza hamd; Başöğretmenimiz, Önderimiz, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehl-î Beyti’ne, Ashabına, canımız Ana ve Babamıza, Allah (c.c)’ın ilke ve inkılabı İslam’a tabi olan Mü’min kardeşlerimize Din ve Vatan muhafızı Şehid ve Gazilerimize salat ve selam olsun! 

19 Mayıs 2017’de kaleme aldığımız ‘Ne zaman hoş geleceksin?’ başlıklı yazımızı,önemine binaen revize ederek siz okuyucularımızın ilgi ve istifadesine tekrar arz ediyoruz.

Onbir ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif’e her sene “Hoş Geldin” diyoruz da, Kur’an-ı Kerim’e ne zaman “Hoş Geldin” diyeceğiz!? 

Ramazan-ı Şerif ayına üstünlük veren ve otuz günlük oruçlarımızı üç yüz altmış beş günlük oruçtan üstün kılan anayasamız Kur’an-ı Kerim’dir! Ramazan-ı Şerif, Kur’an-ı Kerim’in bize emanet edildiği aydır! 

Kadir Gecesi’ni, ‘’bin aydan hayırlı’’ kılan da anayasamız Kur’an-ı Kerim’dir! 

‘’Ölçü’’ ve ‘’paha biçilmez kıymet’’ manasına gelen (Leylet’ül Kadr) Kadir, Kur’an-ı Kerim’in iniş gayesini tek kelimeyle özetlemektedir! Kur’an-ı Kerim, Allah’ın (c.c) üzerimizdeki sayısız nimetlerinin en kıymetlisi ve paha biçilmez hediyesidir! 

İnsan ve akıl sahibi olma nimetlerinden de üstün, en büyük nimet Kur’an-ı Kerim’dir! 

Kur’an-ı Kerim, ölçü ve ilke kitabımızdır! 

Hayatımızın oksijeni ve ilmi, ticari, siyasi, hukuki ve ahlaki tüm ölçülerimizin kaynağı Kur’an-ı Kerim’dir! 

Kur’an-ı Kerim anayasamız, Sünnet ise anayasamıza uyum yasaları olan hukukumuzdur! 

Kur’an-ı Kerim, Sünnet-i Seniyye, Salih Ulema’nın icması, kıyas ve içtihadı tüm kanunlarımızın temel dayanağıdır! Eşyaların ustasını bilen insanoğlu kendi yegane ustası ve sanatkarı; yaratıcımız ve yaşatıcımız Allah’ımızın yöneticilik sıfatını unutarak terk ettik! 

Ve büyük günahlarımız için şefaat dileyecek olan Sevgili Peygamberimizin (sav) “ … Ve Peygamber, ya Rabbi dedi, bu kavmim, şu Kur’an’ı ihmal etti, terkedilmiş bir hale getirdi’’ (Furkan 30) ifadeleriyle şikâyet ettiği toplumlardan olduk!

“Onlar hâlâ Cahiliyye dönemlerinin hükmünü mü arzuluyorlar? İnanan bir toplum için kimin hükmü ve hukuku Allah’ın hükmünden ve hukukundan daha güzeldir?!” (Maide 50) 

Yaratan yönetmeyi bilmez mi?’’ (Mülk 14) 

Dikkat edin! Yaratmak da yönetmek de sadece Allah’a aittir!”(A’raf 54) 

Yoksa kitabın bir kısmına inanıp bir kısmını inkar mı ediyorsunuz? Sizden böyle yapanın cezası; dünya hayatında rezil olmaktan başka bir şey değildir. Kıyamet gününde ise onlar, azabın en şiddetlisine uğratılırlar. Allah, yaptıklarınızdan gafil değildir.!’’ (Bakara 85) 

Kim zikrim olan ilkem İslam’dan Kitabım Kur’an’dan yüz çevirirse o kişi ve topluma tam bir hayat darlığı vardır! Onlar Kıyamet günü kör olarak diriltilip haşrolacaktır!” (Taha 124) 

Ey Muhammed! Senin Rabb’in olan zatıma yemin olsun ki; Kur’an’ın bir kısmını serbest bir kısmını yasaklayarak parçalayanların hepsinden mutlaka hesabını soracağız ama mutlaka!!’’ (Hicr 91-92) ilahi mesajlarının ışığında; nefsimiz, neslimiz, hanemiz, ticarethanemiz, mahkemelerimiz, meclimiz, askeriyemiz ve medyamız ne zaman Kur’an-ı Kerim’e hoş geldin sefalar getirdin diyeceğiz!? 

Ramazan ayı tek kelimeyle Kur’an-ı Kerim’e kavuşma ayıdır! 

Ramazan ayı; Kur’an ayı, Kur’an bayramıdır! 

Ama ne acı ki Kur’an, tam yüz yıldır hayattan kovuldu! 

Ona; siyasi, içtimai, ticari ve ahlaki tüm kapılar kapatıldı! 

Haramları serbest, birçok helali de yasaklatıldı! 

Ana hayat yasamız öğrenilmesin ve anlaşılmasın diye İslamî harflerimiz kaldırıldı! 

İslam medeniyetini övmek suç sayıldı! 

Öğretenler idam sehpalarında sallatıldı! 

Yeter artık! 

Yeter! 

Roma merkezli zulüm, şirk ve necis kanunlarını tarihin çöp sepetine ne zaman atacağız? 

Ne zaman; hanemizi, okulumuzu, adliyemizi, meclisimizi, kışlamızı, gönlümüzü Allah katında tek düzen olan İslam nizamına açacağız? 

Kabir başlarında sadece ölülere okunan kitap haline getirilen ana hayat yasamız Kur’an-ı Kerim, ölmüş kalblere, perişan nesillere, harabeye dönmüş ailelere, mazlumun ağladığı, zalimin güldüğü adalet saraylarına, ahlakımızı ve devletimizi çökertmekle görevli ahlaksız tapınak şövalyesi medyaya ne zaman okunacak!? 

Ana hayat yasamız Kur’an-ı Kerim’in yaşayan öğretmeni Hz. Muhammed (s.a) Efendimizin “Size iki emanet bırakıyorum! Allah’ın kitabı Kur’an ve benim Sünnetim! Bu emanetlere sahip çıktıkça ve ihanet etmedikçe asla şaşırmaz ve sapıtmazsınız ve saptırtmazsınız!” mesajlarına uyan sadıkların Ramazan-ı Şerif ayı mübarek olsun! Allah (c.c) bizleri; tüm azalarıyla, yasaklara uyarak oruç tutanlardan eylesin! 

Ramazan ayımızın evvelini rahmet, ortasını mağfiret, sonunu da cehennemden ve günahlardan azad kılsın! 

Amin! 

Maddi ve manevi çalışmalarımızla oluşacak, sadece İslami İlkelere bağlı, Adil bir Hukuk Devleti Türkiye’nin inşasıyla yeniden dünya nöbetini beşli çeteden alması, Fethin sembolü Ayasofya’mızın açılması, Mescid-i Aksa’mızın özgürlüğü ve tatil olması dileğiyle Cuma Bayramımız ve Ramazan-ı Şerif Ayımız kutlu olsun.

Selam, sevgi ve dua ile…

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Yüksel cömertYüksel cömert1 ay önce
  Kur'an ın güzel hükümlerini güzel müslümanlar uygular müslüman hak hukuk tanımazsa müslüman cimri olursaMüslüman merhametsiz olursa müslüman kapı komşusuna eşini çocuğunu emanet edemezse ben müslüman bir ülkeyim diyen bir ülkede çocuklara kadar tecavüz baş göstermişsehırsızlık yalan dolan riya ayyuka çıkmışsaHak etmeyen toplumlara Cenabı ALLAH hükümlerini bedavadan uygulatmaz önce biz adam gibi müslüman olacağız, sonra cenabı ALLAH'tan kur'an hükümlerini uygulamamız için yardım isteyeceğiz.Ne yazıkki bütün islam dünyasının genel durumu çoğunluk olarak bu, az sayıdaki takvalı müslümanları tenzih ederim.Müslümanların kalp ayrılıklarından dolayı cenabı Mevlam islam coğrafyasına kafirleri musallat etmiştir.Bizim başımıza gelenler kendi yaptıklarımızdandır.Selam ve dua ile.
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer1 ay önce
  Kaleminize..yüreğinize..sağlık.
 • MidyatlıMidyatlı1 ay önce
  sevgili hocam sizi dinledikçe sizin yazılarınızı okudukça ben huzur buluyorum vallahi. ALLAH sizden razı olsun Amin.
 • SincapSincap1 ay önce
  Hocam sizin gençliğinşzde gavvur kafir olduğunuz söyleniyor bu konuda Birgün bizi TV de aydınlatırsanız çünkü bazen birçok kişi sonradan dine dönüyor saygılar hocam
 • ZiyaZiya1 ay önce
  Sevki yilmaz abimize laf dokunduran ve iftira atan iki yuzluler kininizde bogulun ..
 • MimarMimar1 ay önce
  Hocam günaydın pazar bayram artık şöyle bir çık meydana bırak bu teraneden ıvır zıvır Atatürk muhabbetini bu arada bayılıyorum sizin gibilere gündüz meydana çıkıp toplanan kalabalığa hışımla cihan ümmet savaş Kudüs diye bağırıp eve dönerken tam diplomat edasıyla güzel bir alışveriş torunu görme isteği yani falan ya hoca idealler ülküler öyle değil işte yazmışsın birde ramazan hoş gelsin artık falan ramazan bize boş sana 12 ay hoş
 • galipgalip1 ay önce
  Gülen fetö,oktar Adnan ceza alsa ,karşıyım ama idam edilse 50 yıl sonra derler ki bu hocaları haksız yere astılar
 • KerimKerim1 ay önce
  Saygılar hocam yazılarınız sürekli olsa iyi olacak yıllardır ne dediği merak edilen birisiniz ve bu arada hacı ramazanın başı ortası sana güzel sonunda da Bi Karadeniz yayla tatili yaparsın e hal vakit yerinde zaten bayılıyorum yahu şu hal vakit yerinde olup bir güzel rahatça ayet sıralayana özeniyorum genede hoca elinize sağlık hayırlı cumalar
 • ANADOLU KARTALIANADOLU KARTALI1 ay önce
  hocam eline diline sağlık roma merkezli necis pislik o kanunları önce kalplerimizden sonra evimizden sokağımızdan mahallemizden beldelerimizden ve ülkemizden atacağız laik necis pislik ithalkanunları tanımıyoruz
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Siz evet siz nezaman tagutu ne zaman red edeceksiniz. Bakara suresi 256 ve 257 de ki tagutu red
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Tagutu red ettiğimizde Kurana hoşgeldin diyeceğiz.
 • GerçekGerçek1 ay önce
  İnşallah hep beraber göreceğiz o günleri.

Günün Özeti