“Kur’an-ı Kerim’in Kadrini bilemedik!”

31 Mayıs 2019 Cuma

Bismillahirrahmanirrahiim

Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allahımıza hamd; Başöğretmenimiz, Önderimiz, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehlî Beyt’ine, Ashabına, canımız Ana ve Babamıza, Allah (c.c)’ın ilke ve inkılabı İslam’a tabi olan Mümin kardeşlerimize, Din ve Vatan muhafızı Şehid ve Gazilerimize salat ve selam olsun!

Ana Hayat Yasamız ve Ana Yasamız Kur’an-ı Kerim›e kavuşmamızın mükâfatı olarak bin aydan hayırlı kılınan Kadr gecemiz mübarek olsun!

Kadr kelimesi “..Kendisine güvenenlere Allah yeter! Allah emrini kararını mutlaka yerine getirir. Hiçbir güç buna mani olamaz! Muhakkak Allah her şey için bir kadr(ölçü) koymuştur! (Talak S.3) ayetinde belirtildiği gibi paha biçilmez çok değerli ölçü manasınadır! Alışverişlerde kullandığımız miktar kelimesi de kadr kelimesinden türemiştir!

Kutsal Kitabımızı ölüler Kitabı yapmayalım diye Allah (c.c), Kur’an-ı Kerim›i Bize emanet ettiği bu geceye paha biçilmez ölçü manasına gelen kadr ismini vermiştir!

Ferdi, Ailevi, Hukuki, İlmi, İktisadi, Siyasi ve Ahlaki tüm sosyal hayatımızın ana ölçüsü yani ilkelerimiz Kur’an-ı Kerim›dir!

Bu Kulluk ölçülerimizin ana Kaynağı Kur’an-ı Kerim, Sünneti Seniyye ve muhlis mürşidi kâmil âlimlerimizin içtihadına dayalı İslami ölçülerimiz tüm hayatımızın değişmez ve değiştirilemez ilkeleridir!

Bu İslami İlke, İnkılab ve ölçülerin tamamına İman edenlere Mümin, tatbik edenlere Müslüman, İnkâr edenlere ve yasaklayanlara Kâfir ve İslami İlkelere sadece dil ile inanıp tatbikatını yani yaşanmasını engelleyenlere de Münafık sıfatlarını veren Yüce Dinimiz İslam’dır!

Tarih boyu Müslümanlar, İslami İlkeleri yaşama uğrunda Kâfirlerin yaptığı hile ve eziyetlerin en az iki katını Münafıklardan çekmiş ve çekmeye devam ediyoruz!

Asr-ı Saadet’te bile Ashab-ı Kiram (r.a) Efendilerimizi Cemel ve Sıffın savaşlarında birbirleriyle savaştıran bu nifak ehlinin akıl almaz, vicdanlara sığmaz hile ve tuzaklarıdır!

Asırlardır kapanmayan yaramız Kerbela meydanında Hz. Hüseyin (r.a) Efendimizi ve Ehl-i Beyt’ini acımasızca katlederek şehid ettiren de aynı nifak ehlinin hile ve tuzaklarıdır!

Ağaçların içindeki kurtlar gibi gizlenerek Müslüman Ülkelerin ve tüm Müslümanların birliğini, dirliğini kurutan nifak ehlinin hilelerini önleyecek ölçülerimizin ilacı Kur’an-ı Kerim nimetidir!

İlk emri oku olan ve okunacak manasına gelen Kur’an-ı Kerim›in okunmaması, anlaşılmaması ve yaşanmaması için harflerinin devrimlerle yasak edilmesini sağlayan küfür ve nifak cephesinin oyunlarını ne zaman idrak edeceğiz?

Bu ihanetleri sebebiyle, Ana Hayat Yasamız Kur’an-ı Kerim’in paha biçilmez kıymetini (kadrini) hâlâ bilemedik! İdrak edemedik! Anlayamadık!

Allah’ımızın sayısız nimetleri içinde İnsan ve Akıl sahibi olma nimetlerinden de üstün en büyük nimeti Kur’an-ı Kerim›in kadrini kıymetini bilseydik vakit geçirmeden nefsimize, hayatımıza, Vatanımıza ölçü Kitabı yapmaz mıydık?

Kur’an-ı Kerim›in kadrini kıymetini bilip ilmi, iktisadi, siyasi ve ahlaki ölçülerini öğrenip yaşayabilseydik fert, aile, toplum ve devletlerarası ihtilaflar, isyanlar, düşmanlıklar ve nefret, kin, haset, hırs nedeniyle nifak savaşları artarak devam eder miydi?

Kur’an-ı Kerim’i ölüler kitabı değil de ölçüler kitabı yapsaydık Irkçılık, Mezhepçilik, Tarikatçılık ve Particilik hastalıklarıyla birbirine düşman gibi bakar mıydık?

Kur’an-ı Kerim›in kadrini kıymetini ve paha biçilmez ölçülerini bilseydik Mümin kardeşler topluluğu olarak bir bina gibi sarsılmaz parçalanmaz tek bir Ümmet olmaz mıydık?

Kur’an-ı Kerim’in tüm Varlık âlemine gönderilen en büyük nimet olduğunu bilseydik İlim, Hak, Adalet, Ehliyet, Emanet, Meşveret, Merhamet, Uhuvvet, Sadakat, Vefa, Hayâ, Ahlak ve Yer Yüzünde rakipsiz Süper Güç olma nimetlerinden mahrum olur muyduk?

Okunması, ezberlenmesi ve dinlenmesi mucizevi eşsiz güzellikte olan şifa, rahmet ve mutluluk ve sevgi kaynağımız Kur’an-ı Kerim’e kavuştuğumuz Kadr gecemiz ve Kur’an-ı Kerim ile Oruçlarımızla, Sadakalarımızla, aslımıza ve yaratılış gayemize yani Kulluk ayarlarımıza dönüşümüzün mükâfatı olan Fıtr (fıtratımıza, özümüze) Bayramımız mübarek olsun!

Allah (c.c),  Kur’an-ı Kerim’in kadrini ve kıymetini bilip yaşamak için Başöğretmenimiz ve Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) Efendimizin izinden yürüyenlerden eylesin!

Kadir Gecemiz münasebetiyle yazamadığımız «İmam›a değil, İmam ve ekibini uyarıcı cesur Müezzinlere ihtiyacımız var! Nasıl mı?» yazımızı özrümüzle haftaya inşallah!

El birliğiyle maddi ve manevi çalışmalarımızla oluşacak sadece İslami İlke ve İnkılabına bağlı Bağımsız Türkiye’mizin yeniden dünya nöbetini beşli çeteden alması, Fethin sembolü Ayasofya’mızın açılması, Mescid-i Aksa’mızın özgürlüğü ve tatil olması dileğiyle İstanbul’un Fethi, Cuma ve Ramazan-ı Şerifimizin hediyesi Fıtr (Kur’an ile öze dönüş) Bayramlarımız mübarek olsun!

Selam, sevgi ve dua ile...

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Türkiyede aç kalan (fransa da olmak isteyen)Türkiyede aç kalan (fransa da olmak isteyen)1 ay önce
  Sn Şevki bey;BU RAMAZAN AYINDA BU ÜLKENİN GARİBANLARI AÇ KALDI BİLİYOR MUSUNUZ?DEVLETİN HİÇBİR KURUMUNDAN VE MÜSLÜMAN VATANDAŞINDAN DESTEK GÖR(E)MEDİ...ENGELLILERE VERİLEN 3-5 KURUŞLUK AYLIKLARINI VERMEYİP BAYRAMA PARASIZ GİRDİRDİLER...SÖZDE SOSYAL DEVLET;SOSYAL YARDIM ALAN GARİP GUREBASINA DA HİÇBİR YARDIMDA BULUN(A)MADI...ONLARDA PERİŞAN BİR RAMAZAN AY'I VE BAYRAMI GEÇİRDİLER...BU KONUDA EN KISA ZAMANDA BİR YAZINIZ ÇIKMAZ İSE VEBALİ BOYNUNUZA;HESABI AHİRETDE OLSUN İNŞALLAH!
 • NeidüzamanhazretleriNeidüzamanhazretleri1 ay önce
  Siz Kuranın kadrini tabi ki bilemezsiniz.Hem sen neden sürekli Kurandan bahsederek müslüman insanları rencide ediyorsun kardeşim? Git napıyorsan yap , dinin neyse onu yaşa.Müslümanlara ve onların kutsallarına dokunma!!!!
 • NeidüzamanhazretleriNeidüzamanhazretleri1 ay önce
  İlk emri oku olan ve okunacak manasına gelen Kur’an-ı Kerim›in okunmaması, anlaşılmaması ve yaşanmaması için harflerinin devrimlerle yasak edilmesini sağlayan küfür ve nifak cephesinin oyunlarını ne zaman idrak edeceğiz?Diyorsun münafık!!!1Böyle bir şey olmadı. 2.O dediğin Kuran harfi değil arap alfabesi ya da Arap harfleri.3.Yeni Türk alfabesi kabul edilirken Arap harfleri yasaklanmadı.4.Kuranın okunmaması ve anlaşılmaması için diyorsun ve zır cahilden de öte şeytanca kurnazlık yapıyorsun.Biz Arap mıyız da Arapça Kuranı anlıyacağız.Sen anlıyor musun Arapçasını? Türkçe tercümesini defalarca okudun değil mi? Bir zararını gördün mü?En azından sizin dininiz olmadığını öğrenmişsindir.5.Zira sizin dininiz İslam değil.Ama Arapçası Türkçe' ye çevrilince ifşa oldunuz:))))
 • HarunHarun1 ay önce
  Şevki çok doğru söylüyorsun eğer bilsen ballı emekli maaşını almazsın
 • Kahya Kahya 1 ay önce
  Tebrikler hacı bugün mubarek gece için yazılanlara siyaset karıştırmamışsın zatenöylede yap hacı yahu bu reis hep yan çiziyor hocam ya Allah bismillah diye bağırdı müminler idam dendi dünde tam sevimsiz baro başkanına ve
 • Milli şuurMilli şuur1 ay önce
  Hocam çok güzel yazmışsınız.Ancak 90 yılların milli şuur dava gençlerini arar olduk yeni nesile bunlar kifayetsiz kalıyor. Tessettür uğruna verilen mücadellelerin dava insanlarının yerini, tesettür modası adı altında nargile cafelerde starbuckslarda ellerinde sigara nargile kollarında sevgilileri el ele kol kola tesettürlü kardeşlerimiz her yerde hatta scope denen zamanın deccalısosyal canlı video paylaşım kanallarında hafif meşrep tavırlarıyla boy gösterir oldu.Ne elimizle düzltebiliyoruz ne dilimizle artık kalben buğz etmekle yetiniyoruz...
 • hocam yine gerçekleri yazmızsın eline sağlık bütün islam aleminin bayramı mübarek olsun
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  TEVHİD ten uzak TAGUTlarınızla birliktelik şirk mi hak getire bizde kattiyetle yok diyenlerin KURAN İLE İŞİ OLMAZ
 • Trabzonspor Trabzonspor 1 ay önce
  Emevi hadis dini yaşadığınız için asla da Kur'an ıkerimi anlayamayacaksınız.rusvet ,irtica,irtikap,yobazlık,bencillik,bizim adamcilik,hırsızlık,kayirmacilik sayamayacağım daha birçok şey sizin emevi dininizde olduğu için hicbirzaman anlayamayacaksınız gerçek müslümanları.artik taraftarlarınız türban in altına dar pantolon giyiyor gizli bira içiyorlar.keske hiç iktidar olmasaydinizda hep bekleseydik müslümanlar gelecek ve bizi kurtaracak diye.
 • Abdulkâdir CeylanAbdulkâdir Ceylan1 ay önce
  “Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin tıbbil-ku­lû­­bi ve devâihâ ve âfiyetil-ebdâni ve şifâihâ ve nûril-eb­sâri ve diyâihâ ve alâ âlihî ve sahbihî ve sellim.” Cumanızı ve Kadir Gecenizi tebrik eder, dualarınızı bekleriz...

Günün Özeti