“Kimler geriyor?! Ve niçin geriyorlar?!”

10 Mayıs 2019 Cuma

Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allahımıza hamd; Başöğretmenimiz, Önderimiz, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehl-î Beyti’ne, Ashabına, canımız Ana ve Babamıza, Allah (c.c)’ın ilke ve inkılabı İslam’a tabi olan Mü’min kardeşlerimize Din ve Vatan muhafızı Şehid ve Gazilerimize salat ve selam olsun! 

Ana Yurdumuz Anadolumuzu; ya siyasetle ya da savaşla elimizden almak isteyen Emperyalistlerin içimizdeki maşaları; “Ak İktidarı Türkiye’yi geriyor! Yeter artık kavgalardan bıktık!” propagandasını bilerek yayıyorlar! Gerginlik üzerinden kaos çıkararak seçmeni gerginlik oyunuyla yanıltmak istiyorlar!

Tüm dünyanın göz diktiği ve hedef seçtiği Anadolu’nun İslam Medeniyetine kavuştuğu 1071 tarihinden bugüne kadar, bin yıldır ne zaman huzurumuzu tam tadabildik?

Bin yıldır gerilimsiz hangi sene yaşayabildik?

İç ve dış ihanetlerle sevinçlerimizi hüzne, bayramlarımızı mateme çevirmediler mi?

Gerilimsiz hayat istiyorsak ya bu vatanı Emperyalistlere bedel ödemeden terk edeceğiz ya da savunmak için ter dökeceğiz! 

Can vereceğiz! 

Ve elbirliğiyle gerilimlere göğüs gereceğiz!

Tarih boyunca Siyon- Haç işgal kuvvetlerine direnenlerin hepsi, gerilimci damgasıyla tescillenmediler mi?

İtalyan İşgal Kuvvetlerine karşı vatan savunması yapan Şeyh Ömer Muhtar direnişi bir gerilim midir?

Filistin direnişi Siyonistlere göre gerilimdir! Ama  bize göre gerilim midir?

Mısır’da Hasan El Benna önderliğinde başlayan ve Mursi ile devam eden İhvani Müslim’in Siyasi Mücadelesi gerilim midir?

Balkanların işgaline direnen Aliya İzzetbegoviç ve arkadaşlarının Milli Mücadelesi gerilim midir?

Dedelerimizin, düşmanların işgaline karşı yaptıkları İstiklal ve istikrar Mücadeleleri gerilim midir?

Çanakkale ve İstiklal Savaşları bir gerilim midir?

İşgal kuvvetlerinin bin yıldır yapamadıklarını devrimlerle İslami ilkeleri bir bir devirerek başaran CHP zulmüne karşı çıkan siyasi hareketler bir gerilim midir?

Mandacılığa karşı çıkan kişileri ve kuruluşları, ülkeyi germekle suçlayan bu masonik zihniyetin oyununu ne zaman fark edeceğiz?

CHP’nin kontrolündeki sözde İstiklal mahkemelerinin yargısız infazıyla idam edilen on binlerce alimimiz ülkemizi “germekten” asılmadılar mı?

Türkiyemizin maddi ve manevi kalkınmasını istemekten başka hiçbir suçları olmayan Adnan Menderes, Prof. Necmeddin Erbakan ve Turgut Özal ülkemizi “germek” iftirasıyla tasfiye edilmedi mi?

Kimi asıldı! 

Kimi mahkûm edildi! 

Kimi de zehirletildi!

Darbelerin tamamı ülkemizi gerdikleri iddiasıyla Milletin İktidarlarına yapılan bir ihanet değil midir?

Darbeler öncesinde gerilen halk değil; bir avuç putlu ve mutlu azınlık sermaye ile onların uşakları ticaret, siyaset ve medya patronları olmadı mı?!

Onlar kamuoyunu germe planlarıyla ve yalanlarıyla darbelere zemin hazırlamadılar mı?

Şimdi de aynı oyunu, 17 yıldır Gezilerle ve tanklarla yıkamadıkları AK İktidarımızı gerilim yaygaralarıyla Milletimizin eliyle sandıkta yıkmayı deniyorlar!

Bu şeytani oyunlara bazı Milli çizgideki siyasilerimiz hâlâ alet olmaya devam ediyor! İktidar gemisini delmek isteyenlerin ekmeğine yağ sürüyorlar!

Bir kısım kardeşlerimizin gözünü makam hırsı, kin ve haset bürümüş, bir kısmı propagandaların etkisiyle aldatılmış ve bir kısmı da Ak İktidarı içindeki AKP’li hesabilerin ihanetlerine sabırsızlıkları sebebiyle Bizans entrikalarının aleti olmaya devam ediyorlar!

Bu kardeşlerimiz akl-ı selimle vicdan muhasebesini ne zaman yapacaklar?!

Pirelere kızıp Vatan yorganını yakmak isteyenlere alet olmaktan ne zaman vazgeçeceğiz!

Tayyib Kaptanın Allah’ın yardımıyla yönettiği Türkiye Gemisini; sabatayist, mason, Ermeni pakrudin dönmeleri korsanlara teslim ettikten sonra mı?

Abdulhamid Sultanı devirenlere destek verdikten sonra bin pişman olup kadın gibi ağlayanlardan olmamak için kardeşlerimizi uyarıyoruz: Onları sevmeyenlerin, onlar gibi inanmayanların safından vakit geçmeden ayrılmaları mazlum Milletimizi ve coğrafyamızı sevindirecektir!

YSK’nın İstanbul seçimlerini iptal kararı Siyonist İsrail ve uydusu Devletlerin gerilimlerini artırmıştır Elhamdulillah! 

Ve kirli çıkarlarına şimdilik gölge düşürmüştür Elhamdulillah!

Bu millet; hastane, eczane, SSK ve maaş kuyruklarında çile doldururken, bırakın hastasını vefat eden ölüsünün naaşını bile morgtan alamazken, faiz, gecelik repo ve off-shore hesaplarıyla köşeyi dönenler varken, Türk Liramız dolar ve mark karşısında bir gecede güneş altındaki kar gibi erirken gerilim yoktu! Sağcı-solcu diye Anadolu genci birbirine kıydırılırken gerilim yoktu da şimdi mi var?

Büyükşehirlerde sandıklarda yaptıkları operasyonla gerilimleri çıkaran ve çıkartan dış ve iç mihrakların oyunlarını yeniden  Cumhuri ittifak içinde bozmalıyız! Hatta bu büyük gerilim tehlikesini önlemek için ittifakı genişleterek Irk, Mezhep, Meşrep, Parti ayırımı yapmadan “Büyük Ümmet İttifakı!” İçinde Anadolumuzun işgal planınını görmeli ve buna hep birlikte dur demeliyiz!

Asla unutmayalım ki;

İstanbul’u korumak Anadolu’yu korumaktır!

Anadolu’yu korumak, Mukaddes Beldelerimizi ve tüm Mazlum Coğrafya’yı korumaktır!

Bunun için de;

Selahaddin Eyyubi ile Sultan Alparslan torunları olarak; Hz. Eba Eyyub’el Ensari ve Fatih’in Emanet ettiği İstanbulumuzu İslam Medeniyetimize yüz yıldır 6 Okla saldıran Bizans’ın Avukatı CHP’ye asla teslim etmeyeceğiz!

“Zulmün 1453 tarihinde başladığına” inanan bu çarpık zihniyete gereken cevabı 23 Haziran’da AK Oylarımızla vereceğiz İnşallah! 

Allah (c.c), “Gerilimsiz ve sorunsuz  hayat sadece Ahiretteki Cennet Yurdudur” (Nebe S.35) İlahi mesajına inananların ve bu kulluk şuuruyla çalışanların daim yar ve yardımcısı olsun!

Maddi ve manevi çalışmalarımızla oluşacak, sadece İslami İlkelere bağlı, Adil bir Hukuk Devleti Türkiye’nin inşasıyla yeniden dünya nöbetini beşli çeteden alması, Fethin sembolü Ayasofya’mızın açılması, Mescid-i Aksa’mızın özgürlüğü ve tatil olması dileğiyle Cuma Bayramımız ve Ramazan-ı Şerif Ayımız kutlu olsun. Selam, sevgi ve dua ile…

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • ŞuayipŞuayip11 gün önce
  Allah razı olsun hocam güzel izah etmişsiniz lakin halkı maddi kıskaca alıp yön değiştirmeye çalışıyorlar bunda da bi hayli başarı elde ediyorlar şu eyt konusunu bir halletseler bir orta yol bulsalar Allah'ın izniyle yıkamazlar ümidimiz odur ki seçime kadar adaletli bir davranış sergilerler de bu musibeti de atlatırız inşaAllah.
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer12 gün önce
  Kaleminize..sağlık..sevgili..Hocam.
 • hercaihercai12 gün önce
  Tolga, bu ulkeyi Amerikaya satan bastaci ettigin kisidir. Internete gir o sahsi Amerikali bir buyukelcinin yaninda konusmasini dinle, anlarsin!
 • H u H u12 gün önce
  Bana kedisinegönül rahatlığıyla oy verme imkanı sunan R.T Erdogan’a sonsuz tşk.
 • TolgaTolga12 gün önce
  Menderes bu ulkeyi abd ye satan ilk politikacidir.koreye asker gon.natoya girildi incirlik ussu onun zamaninda acildi marshall yardimi onun zamaninda ataturk un izmirde kapadifi abd okulunu acan menderes.pkk nin palazlanmasina sebep olan ozal mi masum.bir tek rahmetli erbakan hocam masumsur.akp turkiye batiriyor.gene ataturk gibi bir kahraman gelir.bu yorum akit in isine gelmez ve yayinlanmaz
 • TolgaTolga12 gün önce
  Senin masum dedidigin menderes bu ulkeyi abd ye satan ilk
 • ZeynepZeynep12 gün önce
  Dualarinıza amin. Allah razi olsun.
 • GüneyrüzgarıGüneyrüzgarı12 gün önce
  Daha başkan Aponun heykelini dikeceğiz diyen kıravatlı terörist ve onun serbest kalmasını,fikirlerine kulak verilmesini isteyenler,cezaevinde ziyaret ettim ülke için çok güzel düşünceleri var dinlemek gerekli diye zırvalayanlar,siyasi fikrini beğeniyordum,diyenler.YPG terör örgütü değildir,vatanını savunan bir oluşumdur,Fetö için,mazlum ve biz mazlumu savunuruz,cezaevlerinde PKK,DHKP-C ve diğerlerini ziyaret ettik diyen,YSK üyelerini ÇETE yapan,ittifak kurduklarına değil bu ittifaka tepki gösteren millete terörist diyen.Bu iktidar dünyanın en iyi işini de yapsa desteklemeyiz,evet çıksın sizi İzmir'e kadar kovalayıp denize dökmezsek adam değiliz ulan,Türkiye girmiyorsa İzmir Türkiye'den ayrılsın biz AB'ye girelim diyenler.Bu topraklar vad edilmiş topraklar,geldiler buralarıda kirlettiler diyenler ve daha yüzlercesi birleştirici,AK partililer ise ülkeyi geren ve ayrıştıranlar.Türkiye PKK've ABD'ye teşekkür etmeli,ben PKK'nın yerinde olsam Ramazan ayında Türkiye'ye saldırırım,bizim yapamadığımızı Fetullah ve ekibi yaptı,şimdi cemaati !destekleme zamanı,diyen ABD uşakları tarafsız ve bağımsız gazeteci,diğerleri ise yandaş,yalaka,iktidar uşağı gazeteci.B..unda boğul Türkiye,mesele ağaç değil sen halâ anlamadın mı ve benzeri kahpelikleri dillendirenler sanatçı,kültürlü,eğitimli,aydın,vatansever iken diğerleri iktidar tayfası,hain,uşak,namussuz,benzer örnekleri çoğaltmak mümkün.Eeee aynı kafanın ataları,işgale gelen ve Çanakkale'yi geçemeyen haçlılar için " Medeniyet ayağımıza kadar geldi ve fakat ne yazık ki millet karşı koydu " diye ağlayanlar değilmiydi.Eeeee öyle bir nakış işlediler ki,ülkeyi kurdu diye övündükleri isimle,ülkeyi yıkmak,parçalamak isteyenin posterleri beraber dalgalandı da lakin ne gam ota,b.ka,börtü,böceğe yürüyen ve tencere tava ile horona duranlar buna ses dâhi edemediler vatan,millet,ülke kahrolsun bilmen ne bilmem kim,hadi oradan.
 • CumhurCumhur12 gün önce
  Çok güzel bir yazı.
 • MisafirMisafir12 gün önce
  Leküm dinikum veliye din...
 • OrçunOrçun12 gün önce
  Hocam saygılar hem yazınıza bakıp hem düşüncemizi aktarıyoruz teşekkür ler bunun için sadete gelince eskiden beri bilirim durumu tuzu iyi olanlar bin sene önce yada Osmanlı yada Çanakkale Zaferi söyleyip şimdiki duruma göre durumunu belli ederler kimisi dükkanına Osmanlı resmi kimisi cumhuriyet falan ben açık söyleyim yahu bize ne bin sene önceden destandan şundan bundan kul olmanın görevi bugün bir insana yardımcı olabiliyorsan görevin odur ve ben ve insanlar iyi olacaksa papenduruya bile oy veririm zira seçim ler günahtır çünkü sen oyu verirken o oyla diğer insan kötü olacaksa bile kendi çıkarımız için başka kişiye veririz üstelik kendi kendimize başkan seçerek bir kula yetki verip vebal alırız a kişinin b kişisinden iyi olduğuna biz karar veremeyiz artık bu masallar bu geçmiş mavralar yerine bir aile yada bir kişiye bile bir imkan bir olanak yada bir çaresize çare olmak ülkü olsun gerçek yaşam budur dünyada ülkede kurtulur herkez mışıl mışıl uyuyup keyfini sürüp sabahta vatan destan edebiyatı bıraksa saygılar
 • atilaatila12 gün önce
  iyi de hocam,umre kervanını ne zaman kaldırıyorsun, fiyatlar uygun mu ?
 • ORHAN İNANORHAN İNAN12 gün önce
  ALLAH(CC) RAZI OLSUN GÜZEL İFADELER İLE NE GÜZEL ŞEYLER YAZMIŞSINIZ.İŞTE MİLLİ GÖRÜŞ BU..BU SÖZLERİN ÖTESİNDE Kİ BÜTÜN MİLLİ GÖRÜŞE AİTMİŞ GİBİ GÖSTERİLEN SÖZ VE DAVRANIŞLARDÜZMECE,RİYAKARCA VE HAİNCE GÖRÜŞLERİN YANSIMASI.BU DÜN DE BÖYLEYDİ BU GÜN DE BÖYLE.DEĞİŞEN GÖRÜŞLER DEĞİL ,FİTNE ÇIKARMA AMACI GÜDEN İLTİSAKLI VE İRTİBATLI İNSANLAR,SİYASETÇİLER..İNŞAALLAH TEZ ZAMAN DA BU ASİL MİLLET HEPSİNİN HESABINI YİNE SANDIKTA GÖRECEK VE ONLARI BİR DAHA ÇIKAMAMAK ÜZERE SİYASET MEYDANINDAN GÖNDERECEK. SAADETÇİ LİDERİ UTANARAK İZLİYORUZ.BİR MÜSLÜMAN BU KADAR ZELİL NOKTALARDA BULANABİLİR Mİ? FETÖ YE NASIL ŞAŞIRMIŞ İSEK BUNA DAHA ÇOK ŞAŞIRDIK.MÜSLÜMAN MAHALLESİNDE SALYANGOZ SATMANIN DA ÖTESİNDE BU İŞİ MÜSLÜMAN HIRKASI VE SARIĞI İLE YAPMALARI TİKSİNDİRİCİ BİR HAL ALMIŞ DURUMDA..ELLERİNİZE SAĞLIK.HÜRMET EDİYORUM.
 • AraştırmacıAraştırmacı12 gün önce
  Ak İktidarı içindeki AKP’li hesabilerin ihanetlerine sabırsızlıkları sebebiyle Bizans entrikalarının aleti olmaya devam ediyorlar! diyorsun ya ne yazık ki Akp'li hesabiler hep baş rolde. Hesabilerin sözü dilenir hasbiler trenden indirilir.
 • taliptalip12 gün önce
  Toplaşmış dedikodu yapıyonuz valla. 90-LI 80 li yıllarda basın neyse şimdi aynısı olmuşsunuz .ha hakkınızı vermek lazım bi tek cıbıl karılar yok :) ehe ehe
 • ZiyaZiya12 gün önce
  İstanbul asla isgal edilemeyecek yeniden istanbul emin ellere
 • hüseyinhüseyin12 gün önce
  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 24 Haziran seçimleri sırasında söylediği sözleri akla getirdi. Erdoğan, 24 Haziran'daki seçimler sırasında yaptığı bir konuşmada, ”24’ünde siz bu kardeşinize yetkiyi verin. Ondan sonra bu faizle, şunla, bunla nasıl uğraşılır göreceksiniz” demişti.
 • MertürkMertürk12 gün önce
  BİZİM ,BİZE YAPTIĞIMIZI ,KİMSE BİZE YAPMAZ. Devlet bankaları,0,98% aylıkfaizle zararına konut kredisi vererek, müteahitlerin elindeki konutların satılmasını sağlayıp , müteahhitler zengin ediliyor. Müteahhitler sattıkları konutların parasını alıp ne yapacaklar. Büyük ihtimalle dövize çevirip bir yerlerde stoklayacaklar. Yeni konut yatırımları mı yapacaklar, hayır, çünkü piyasada çok fazla arz fazlası ,satılmayı bekleyen ,yüzbinlerce konut var.Millette de bu konutları alacak para yok. Ayrıca ,artan döviz nedeniyle ,inşaat maliyeti, bir iki yıldır nerdeyse iki katına çıktı. Almancılar ve yabancılar dışında fazla yeni konut alan pek yok.Devlet bankaları ,20% üzeri faizle halktan ,ve dışardan dövizle para bulacak ve bu parayı 13% faizle zararına konut kredisi vererek müteahhitler zengin edilecek. Zararıda ,görev zararı olarak, hazineye, yani milletin sırtına yüklenecek....YAZIK... Bugünak parti sayesinde zengin olan ve ak partininyanındaymış gibi görünen müteahhitlerin çoğu ,yarın ak parti iktidardan düşerse ,hemen yeni iktidar partisine yanasacaklardır. Tarih bunun örnekleri ile doludur. Olan ,ülkeye ve millete olacaktır.Temel bir kuraldır,ekonomik sıkıntı zamanlarında, eldeki kıt kaynaklar,üretime aktarılır. Üretim ile dışarıya mal satılıp döviz geliri elde edersin, içeriye mal satıp ,aynı malın ithalinin önüne geçerek dövizindışarı çıkmasını önleyerek, tassaruf ,finans elde edersin. Bu sayede ,ekonomik sıkıntılardan ,çalışıp üreterek çıkarsın. İNŞAAT BİR ÜRETİM DEĞİLDİR. Ama İnşaatta kullanılan çeliği üretmek bir üretimdir, inşatta kullanılan boya,izolasyon malzemesini ,sunta ahşap ,plastik malzemesi ve bunların aramalve hammaddesini üretmek bir üretimdir. Amainşatta kullanılan doğrudan ithal mal dışında, birçok yerli ürünün bile aramal ve hammaddesi ithal girdidir. Evetinşaat 180 sektörü beraberinde çalıştırır ama, inşaat maliyetinin 40% ve üzeri ,dolaylı ve dolaysız ithal girdidir.Lüks inşaatların ve büyük inşaat projelerinin , maliyetinin ,en az 60% üzeri dolaylı dolaysız ithal girdidir. Yerli boyanın,izolasyon vb birçok yerli üretim malzemeninbile,aramal vehammaddesi ithaldir. Yerli inşaat çeliğini bile üretirken, ilkönce çelik hurda olarak ithal ediliyor. Çeliği eritip ,inşaat çeliğine dönştürmek için kullanılan elektrik bile 60% civarı ithal doğalgaz ve ithal kömürden elde ediliyor. İnşatta kullanılan işmakinelerinin çoğu ve bunların kullandı yakıt ithal.....vb.vb.vb. Sen ilk önce inşaat ithal girdi oranını 20% altına çek ,sonra inşaat işlerini destekle. Mesela inşaat çeliğini yurt içindeki demir cevherlerinden elde edilmesi için ,cevherden çelik üretimini destekle. Mesela ,izolasyon, boya,plastik ürünlerin hammaddesini üreten petkim gibi 4-5 fakrika kurulmasını,hazine garantili krediteşviği ile sağla. Mesela ,ucuz fiyattan dışarıya satılan bakır cevherinin, yurt içinde işlenip ,elektrik tesisat malzemesine dönmesi için ,yatırımların yapılmasını sağla. Mesela ,sanayinin veekonominin ana girdisi olan elektrik üretiminin ,tamamen yerli ve milli kaynaklardan sağlanması için, yenilenebilir ,RES ve güneş enerjisi ekipmamlarının yerli üretilmesini destekle. Yerli linyit ve kömür ile çalışan ,termik santrallerin kurulmasını destekle. vb.vb.vb...Almanya 2014 yılında, kendi elektiriğinin 45% kadarını,türkiyenin toplam üretiminden daha fazlasını ,kendi yerli kömüründen elde ediliyordu,. Şimdilerde ise hızla yenilenebilir ve güneş enerjisi yatırımı yapıyor, bizim yarımız kadar güneş görmezken. Almanların aklına ,bizim gibi , al yada öde doğalgaz anlaşmaları ile ithaldoğalgazdan elektrik üretmek akıllarına gelmemiş!!! Türkiye ,ithal ettiği doğalgazın 60-70% kadarını sadece elektrik üretmek için kullanıyor 2011 yılında ,BAE devleti ,Afşin Elbistan bölgesinde 12 milyar dolar yatırımla ,kömür ile çalışacak santral projesi çalışması yapmış ,arap baharı başlayınca ,projeden vazgeçtiler. Halbuki ,biz projeyi devam ettirseydik, bugün ,sadece elektrik üretmek içindoğalgaza verdiğimiz on milyarlarca dolar cebimizde kalacaktı. Yüz binlerce insanımızada iş sağlanacaktı. Yukarıda saydığım işleri yapmak ,bilgi ister,emek ister, çalışmayı gerektirir, ter akıtmayı gerektirir. Eldekini avuçtakini satarak, dışardan sürekli borçlanarak,emlak konut inşaat rantı üzerinden zahmetsiz,fazla kafa yormadan,para kazanmak varken, Kim yapacak bu işleri ,kim uğraşacak bu işler ile. PEKİ AMA NEREYE KADAR
 • mehmetmehmet12 gün önce
  Sayın hocam milii görüş gömleğini çıkardıktan sonra düşüncelerin ne kadar da tezatlaşmış.hükümetin yanlışlarını ne niyetle olursa olsun savunmak adına dün özalaislama aykırı icraatlarından dolayısöylemediğini bırakmıyordun. belki de sizin kasetleriniz ve mitinglerinizdeki söylemleriniz özalıbitirdi...milli görüş ferasetinden mahrum olmak böyle bir şey olsa gerek..üçkuruşluk dünya menfaatini allayıp pullayıpülkenin bekası ümmetin bekası diye satmayın yazık..
 • KahyaKahya12 gün önce
  Hocam selamlar yazınız bugün cazip gelmedi sonuçta siz nasıl tuttuğunuz partiyi yenilmesin diye bugün yazıyorsanız karşı tarafta yenmek için taktik yapıyor ve insanlarda kıyamet alameti çok hızlı geçen zamanda da kendine daha iyi bir imkan sağlayacak birilerini bir parti de arayabilir siz ekonomik rahatlık içinde olup ta 1071 lere gidebilirsiniz Nasılsa keyif iyi misali ama öyle düşünmeyin halk yani herkez iyi yaşam ister sn hocam belkide akşam bütün vaktinizi ailenize sağlığınıza ayırıp sabah kalkınca da hade bakam bir vatan millet yazayım şöyle bir Malazgirt ümmet cihan dolaşayım deyip olmaz biraz düşünün sağlıcakla kalın
 • dilipakdilipak12 gün önce
  PEK SAYGIDEĞER ŞEVKİ HOCAMESSELAMÜN ALEYKÜMYILLARCA PEŞİNDEN KOŞTUK VİDEOLARINI İZLEDİK.SOHBETLERİNİ DİNLEDİK.28 ŞUBATTA ÇOK ATEŞLİYDİNİZ... SONRA RP KAPANDI ERBAKAN HOCAMIZ YASAKLANDI. SİZ SOLUĞU HAÇLILARIN YANINDA ALDINIZ..... NEYSE KÖPRÜNÜN ALTINDAN ÇOK SULAR AKTI VE TEKRAR SAHNEYE ÇIKTINIZZZZŞİMDİ ÖĞRENDİMKİ "DİN İMAN" DİYEREK DÜNYALIĞI YAPMIŞSINIZ. YALOVA DA DEVLET ARAZİSİ BIRAKMAMIŞSINIZ ... OĞLAN VEKİL KIZ MÜDÜR YEĞEN AMİR vs vs.. EEEEBİZ GARİBANLARA: BEKA BEKA BEKA.... SAHURDA BEKA YİYOZ HOCAM İFTARI BEKA İLE AÇIYORUZ.....ELHAMDULİLLAHHHHHH
 • Mertürk Mertürk 12 gün önce
  BİZİM ,BİZE YAPTIĞIMIZI ,KİMSE BİZE YAPMAZ. Devlet bankaları,0,98% aylıkfaizle zararına konut kredisi vererek, müteahitlerin elindeki konutların satılmasını sağlayıp , müteahhitler zengin ediliyor. Müteahhitler sattıkları konutların parasını alıp ne yapacaklar. Büyük ihtimalle dövize çevirip bir yerlerde stoklayacaklar. Yeni konut yatırımları mı yapacaklar, hayır, çünkü piyasada çok fazla arz fazlası ,satılmayı bekleyen ,yüzbinlerce konut var.Millette de bu konutları alacak para yok. Ayrıca ,artan döviz nedeniyle ,inşaat maliyeti, bir iki yıldır nerdeyse iki katına çıktı. Almancılar ve yabancılar dışında fazla yeni konut alan pek yok.Devlet bankaları ,20% üzeri faizle halktan ,ve dışardan dövizle para bulacak ve bu parayı 13% faizle zararına konut kredisi vererek müteahhitler zengin edilecek. Zararıda ,görev zararı olarak, hazineye, yani milletin sırtına yüklenecek....YAZIK... Bugünak parti sayesinde zengin olan ve ak partininyanındaymış gibi görünen müteahhitlerin çoğu ,yarın ak parti iktidardan düşerse ,hemen yeni iktidar partisine yanasacaklardır. Tarih bunun örnekleri ile doludur. Olan ,ülkeye ve millete olacaktır.Temel bir kuraldır,ekonomik sıkıntı zamanlarında, eldeki kıt kaynaklar,üretime aktarılır. Üretim ile dışarıya mal satılıp döviz geliri elde edersin, içeriye mal satıp ,aynı malın ithalinin önüne geçerek dövizindışarı çıkmasını önleyerek, tassaruf ,finans elde edersin. Bu sayede ,ekonomik sıkıntılardan ,çalışıp üreterek çıkarsın. İNŞAAT BİR ÜRETİM DEĞİLDİR. Ama İnşaatta kullanılan çeliği üretmek bir üretimdir, inşatta kullanılan boya,izolasyon malzemesini ,sunta ahşap ,plastik malzemesi ve bunların aramalve hammaddesini üretmek bir üretimdir. Amainşatta kullanılan doğrudan ithal mal dışında, birçok yerli ürünün bile aramal ve hammaddesi ithal girdidir. Evetinşaat 180 sektörü beraberinde çalıştırır ama, inşaat maliyetinin 40% ve üzeri ,dolaylı ve dolaysız ithal girdidir.Lüks inşaatların ve büyük inşaat projelerinin , maliyetinin ,en az 60% üzeri dolaylı dolaysız ithal girdidir. Yerli boyanın,izolasyon vb birçok yerli üretim malzemeninbile,aramal vehammaddesi ithaldir. Yerli inşaat çeliğini bile üretirken, ilkönce çelik hurda olarak ithal ediliyor. Çeliği eritip ,inşaat çeliğine dönştürmek için kullanılan elektrik bile 60% civarı ithal doğalgaz ve ithal kömürden elde ediliyor. İnşatta kullanılan işmakinelerinin çoğu ve bunların kullandı yakıt ithal.....vb.vb.vb. Sen ilk önce inşaat ithal girdi oranını 20% altına çek ,sonra inşaat işlerini destekle. Mesela inşaat çeliğini yurt içindeki demir cevherlerinden elde edilmesi için ,cevherden çelik üretimini destekle. Mesela ,izolasyon, boya,plastik ürünlerin hammaddesini üreten petkim gibi 4-5 fakrika kurulmasını,hazine garantili krediteşviği ile sağla. Mesela ,ucuz fiyattan dışarıya satılan bakır cevherinin, yurt içinde işlenip ,elektrik tesisat malzemesine dönmesi için ,yatırımların yapılmasını sağla. Mesela ,sanayinin veekonominin ana girdisi olan elektrik üretiminin ,tamamen yerli ve milli kaynaklardan sağlanması için, yenilenebilir ,RES ve güneş enerjisi ekipmamlarının yerli üretilmesini destekle. Yerli linyit ve kömür ile çalışan ,termik santrallerin kurulmasını destekle. vb.vb.vb...Almanya 2014 yılında, kendi elektiriğinin 45% kadarını,türkiyenin toplam üretiminden daha fazlasını ,kendi yerli kömüründen elde ediliyordu,. Şimdilerde ise hızla yenilenebilir ve güneş enerjisi yatırımı yapıyor, bizim yarımız kadar güneş görmezken. Almanların aklına ,bizim gibi , al yada öde doğalgaz anlaşmaları ile ithaldoğalgazdan elektrik üretmek akıllarına gelmemiş!!! Türkiye ,ithal ettiği doğalgazın 60-70% kadarını sadece elektrik üretmek için kullanıyor 2011 yılında ,BAE devleti ,Afşin Elbistan bölgesinde 12 milyar dolar yatırımla ,kömür ile çalışacak santral projesi çalışması yapmış ,arap baharı başlayınca ,projeden vazgeçtiler. Halbuki ,biz projeyi devam ettirseydik, bugün ,sadece elektrik üretmek içindoğalgaza verdiğimiz on milyarlarca dolar cebimizde kalacaktı. Yüz binlerce insanımızada iş sağlanacaktı. Yukarıda saydığım işleri yapmak ,bilgi ister,emek ister, çalışmayı gerektirir, ter akıtmayı gerektirir. Eldekini avuçtakini satarak, dışardan sürekli borçlanarak,emlak konut inşaat rantı üzerinden zahmetsiz,fazla kafa yormadan,para kazanmak varken, Kim yapacak bu işleri ,kim uğraşacak bu işler ile. PEKİ AMA NEREYE KADAR
 • Veysel Karani Veysel Karani 12 gün önce
  Senelerce sizin peşinizde koşmuş ve sizinle omuz omuza namaz kilmiş bir kardeşiniz olarak size soruyorumdur;- daha düne kadar hem sözlerinizle ve hemde elimdeki kitablarinizla rahmetliTurgut Özal'a karşi çikan vede onuiktidardan indirmek Milligörüşde siyaset yapan yani rahmetli Özal'i kötüleyen bizzat siz değilmiydiniz?!Şimdi ne deyiştide Özal'i savunur oldunuz,yoksa dün Özal hakliydida senmi haksizdin.Eğerki dün sen haksiz idiysen o zaman Özal'i savunmadan önce ondan herkesin önünde özür dilemen gerekmezmidir aksi takdirde biz halki aptal yerine koymuş olmuyormusundur????Lütfen böyle çelişkinizden öncesi bir açiklama yapiniz çünkü bunu istemek bizim hakkimizdir ....
 • Yunus 16 Yunus 16 12 gün önce
  GELİNEN NOKTA ; BAŞKAN ERDOĞAN IN İŞİ HER ZAMAN Kİ GİBİ ÇOK ZOR. TREN DEN İNENLER DEĞİL! TREN DEN ATILANLAR. METAL YORGUNLARI DEĞİL! BUNLARIN GERÇEK ADI ; FETÖ. PARTİ KURMA FALAN HİKAYE! ASIL AMAÇLARI ERDOĞAN IN FETÖ MÜCADELESİNİ YAVAŞLATIP DURDURMAK. ÇÜNKÜ BU ZAT LARIN YA KENDİSİ FGÜLEN SEVER YA EŞLER DEN BAĞLI, YA DAMATLAR DAN YA DA ÇOCUKLARDAN FETÖ BAĞLANTILARI VAR. ÖRGÜT ÖYLE BİR İÇLERİNE GİRMİŞ Kİ PAÇAYI KURTARAMIYORLAR!!! PANİK İÇİNDE MUHALEFET VE GAVURLA AYNI ÇİZGİYE GELDİLER!! VAKTİ ZAMANINDA ERDOĞAN DERSANELER HAŞ HAŞİLER DİYE BAS BAS BAĞIRIRKEN HİÇBİRİSİ ERDOĞAN IN YANINDA DEĞİLDİ!! ERDOĞAN A İNANMADILAR!! 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNDEN ÖNCE DÖRT TANE DAHA DARBE GİRİŞİMİ OLDU!! ŞUBAT 2012 MİT MÜSTEŞARI KRİZİ NDE ERDOĞAN A KELEPÇE TAKILACAKTI!! BU ZAT LAR AGÜL, BARINÇ, DAVUTOĞLU, BABACAN, ALTEPE, FÇELİK, HÇELİK, ŞİMŞEK, SADULLAH...... GİBİ ZAT LARIN HİÇ SESİ ÇIKMADI!! MAYIS-HAZİRAN 2013 GEZİ PARKI OLAYLARI YAŞANIRKEN!! 31 MAYIS 2013 BURSA TÜRKÇE OLİMPİYATLARIN DAN BARINÇ, FGÜLEN PAPAZINA SEVGİLER SAYGILAR İLTİFATLAR GÖNDERİYORDU!!, 17 - 25 ARALIK YARGI DARBESİ ÇIT YOK! ERDOĞAN IN YANINDA OLMADILAR, OCAK 2014 MİT TIR'LARI İHANETİ NDE YİNE İNANMADILAR, ERDOĞAN I YALNIZ BIRAKIP İHANET ETTİLER! BU ESKİCİLER ERDOĞAN I SIRTINDAN HANÇERLEDİLER!! BUNLARIN EN TEHLİKELİSİ AĞACIN İÇİNDEKİ KURT!!! TRENE SON ANDA OĞLUNU BİNDİREN BARINÇ, BU ZAT AK PARTİLİ GİBİ OYNUYOR!! BİR TARAFTADAN DA İÇERİDEN KEMİRİYOR!! FETÖ SORUŞTURMALARININ KENDİLERİNE UZANACAĞINI ÇOK BİLDİKLERİ İÇİN PANİK HALİNDE NE YAPACAKLARINI BİLEMİYORLAR!! ŞİMDİLİK PARTİ KURMAK İLE ERDOĞAN I TEHDİT EDİYOR SIKIŞTIRMAYA ÇALIŞIYORLAR. ŞİMDİİİİİ GELİNEN NOKTA ; BİR TARAFTA ERDOĞAN IN BU 10-15-20-30 YILLIK İHANET EDEN ARKADAŞLARI!! BİR TARAFTADA BAŞKENTİMİZİ DÜŞMEKTEN KURTARAN 250 ŞEHİT, 2200 GAZİ VE ONBİNLERCE KAHRAMANIN YÜKÜ HAKKI VAR!!! BENİM BİLDİĞİM, TANIDIĞIM, DAVASINA İNANDIĞIM ERDOĞAN KESİNLİKLE BU İHANETÇİLERE FIRSAT VERMEZ HEPSİNİ ÇÖPE ATAR. ERDOĞAN ŞEHADET AYETİNE İNANIR, HESAP GÜNÜNÜN ÇOK ÇETİN OLACAĞINA İNANIR, 80 MİLYON DAN HESABA ÇEKİLECEĞİNE İNANIR VE BU FETÖ CÜLERİN BU AMERİKAN ÇOCUKLARININ GEREĞİNİ YAPAR.
 • NahitsazogluNahitsazoglu12 gün önce
  Ulkeyisiyonistuzantisipartilermedya sermayegeriyorbunlarakarsimilletiuyarmaliyizlionsrotarymasonkuluplerineacilentedbiralmaliyiz
 • Osman TürkOsman Türk12 gün önce
  Bu arada yorumlarda yine aynı belli kesim iftiraları, kinlerini kusmuşlar. Onlar böyle devam edecekler mutlaka, bizi de Allah doğru bildiklerimizden şaşırmasın. Hocam, bir zamanlar seni tek bırakanlar şimdi de sana saldırıyorlar ama biz onları 20 sene önce deşifre ettik.
 • Osman TürkOsman Türk12 gün önce
  Allah razı olsun hocam.Kutuplaşma yaygarasıyla aklımızla dalga geçenlere gereken cevabı verdiniz.
 • ikram AVCIikram AVCI12 gün önce
  ülkesini seven biri şuanreisin ülkeyi geriyor demesi tam bir haçlı ağzı tam bir fetö aklı azgın azınlığın maddeci zihniyetin ta kendisidir uyuşturulmuş bir zihniyettir osmanlıda böyle yavaş yavaş yıkmaya çalışan abdülhamid-i yıkan mandacı haçlının geride bıraktığı pisliktir ama başaramayacaksiniz
 • CobraCobra12 gün önce
  Hocam sizin kardeşim dediğiniz haçlı çocukları dır bakmayın müslüman gibi görün düğünebunların kanı bozuk biz den olmayanlar para makam için dağası efendilerine hizmet için yapmayacakları şey yoktur yeterki efendilerine layık olsun artık bunlara kardeşim demeyi bırakalım bunların kıblesi İngiltere İsrail Almanya ABD bu kişiler ancak batı taparlar ALLAH CC herkezin gerçek yüzünü ortaya çıkarıyor
 • MURO MURO 12 gün önce
  EVET VAAZIMIZ GÜZEL OLMUŞ, İŞSİZLİK ORANI ÇİFT HANE, FAİZLER ÇİFT HANE, ENFLASYON ÇİFT HANE, 2018 MAYIS AYI$ 4.20, 2019 MAYIS$ 6. 20, VATANDAŞ PERİŞAN, BİRAZ DA VATANDAŞ İÇİN ÜZÜLELİM, HİLAFET KALDIRILDI, BİLDİĞİM KADARIYLA SALTANAT DA KALDIRILDI, YENİ SALTANATLAR OLUSTİURMAYALİM.
 • samisami12 gün önce
  Tabi şu siyonist güdümlü akp sayesinde 17 senede sen malı hamuduyla götürdün nasıl olsa,okullar dersaneler nadideler var çocuğunu da vekil kıldın,yeğenlerini müdür yaptın,ne mal derdin ne para derdin ne geçim derdin var,senin vatan derdin bile yoktur nasıl olsa sıkışınca yurt dışına kaçabiliyorsun.Senin ekonomiden hayatın zorluğundan işsizlikten evine çoluğuna çocuğuna para götürememek gibi bir derdinde yok.Kalkmışsın Millete ahkam kesiyorsun.Senin cemaziyel evvelini bu millet çok iyi biliyor şevko efendi.Millete akıl vereceğine Sen ilk önce kendine çeki düzen ver.
 • hüseyinhüseyin12 gün önce
  Sen piyasaya bak efendi tarım ve hayvancılık öldü, herşey ithal, millet yarı aç geziyor, bırakın siyaseti de Üretim için ülkeyi yönetenleri biraz eleştirip yol gösterin.
 • YunusYunus12 gün önce
  Her saat her kanalda birilerine had bildirenlerden bıktık artık, sayelerinde televizyon belasından kurtulduk
 • Büyük OsmanlıBüyük Osmanlı13 gün önce
  Ah Rant, senin gözün kör olsun. Seni bırakmamak için İnsan zannettiklerimiz ne kılıklara giriyor. Sap ile Samanı nasılda karıştırıyorlar. Memleket batmış Dolar 6,30 sınırına dayanmış. Hiç umurlarında degil. Yeterki musluklarımız kesilmesin diye nasılda gayret gösteriyorlar. Hakkımız haram zıkkım olsun.
 • CccCcc13 gün önce
  28 şubat zihniyeti devam ediyor aktörler değişti. ...gerilim vatandaşa hakaret eden kimse o geriyor ....bu kadar mi uzaksiniz halktan. ...
 • KasimKasim13 gün önce
  Abdulkadir Ceylan, amin.
 • 0406 0406 13 gün önce
  Sayın dilipak bilerek yada bilmeyerek CHP fitnesine yardım ediyor ve inananların kafasını karıştırıyor
 • Demir BeyDemir Bey13 gün önce
  Şevki bey her muhalifi her AKP'yi eleştirenleri ihanetle suçlamaktan ne zaman vaz geçeceksiniz...12 Eylülcüler, 28 Şubatçılarda sizi hain olarak görüyorlardı değil mi? Evet Tayyip Erdoğan toplumu çok geriyor,ülkeyi karpuz gibi bölüyor, maalesef bunu göremeyen yobazlarvar hala bu ülkede...tek dertleri tek adamın varlığı...hem de dini siyasete alet ederek.
 • Abdulkâdir CeylanAbdulkâdir Ceylan13 gün önce
  [Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammedin salâten tüncînâ bihâ min cemî’il ehvâli vel-âfât ve takdî lenâ bihâ cemî’al hâcât ve tütahhirünâ bihâ min cemi’isseyyiât ve terfe’unâ bihâ a’ledderecât ve tübelliğunâ bihâ aksal ğâyât min cemî’il hayrâti fil hayâti ve ba’del-memât.] Cumanızı tebrik eder, dualarınızı bekleriz..
 • EyyübEyyüb13 gün önce
  Hocam sizin gibi insanlar niye yönetime yardımcı olamıyor.Sizin düşünüpte buraya yazdıklarınız bütün aklıselim insanların onayladığı şeyler.Allah devlet büyüklerimize başarı ve kolaylıklar nasip eylesin
 • vatandaşvatandaş13 gün önce
  memleketi geren tek kişi kibir putu,ayrıştırıcı,hırsızları kollayan recep efendidir.Vallahirecep efendisebebiyle ak partiliyken ak partiye hasımhale geldim.

Günün Özeti