• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Şevki Yılmaz
Şevki Yılmaz
TÜM YAZILARI

İmam Hatipleri imha değil, ihya ve ıslah etmeliyiz!

01 Ekim 2021


Şevki Yılmaz İletişim: [email protected]

Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allah’ımıza hamd; Önderimiz, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehlî Beyti’ne, Ashabına, canımız ana ve babamıza, Allah (c.c)’ın ilke ve inkılabı İslam’a tabi olan Mümin kardeşlerimize, din ve vatan muhafızı şehid ve gazilerimize salat ve selam olsun! 

Çocuklarımla beraber; mensubu ve mezunu olmaktan Allah’a hamd ettiğim Firavun zulümlerini ve sihirlerini yıkan Hz. Musa’nın (a.s) asa’sı misalidir İmam Hatip Okullarımız!

Harf Devrimiyle, İslam Medeniyetinden mahrum bırakılan Osmanlı torunlarının yeniden dirilişinin ana ocağıdır İmam Hatip Okullarımız!

Çetin bir mücadeleyle ve çok ağır bedeller pahasına kurulmuştur İmam Hatip Okullarımız! 

Yıllarca üniversite kapılarının yüzüne kapandığı ama sabırla o zincirleri kırmayı başaran azimdir İmam Hatip Okullarımız!

Sadece Türkiyemizi değil, Dünya’yı saran gönül doktorları ve Cumhur resimiz gibi ülkemizi yöneten nice yöneticiler yetiştirmiştir İmam Hatip Okullarımız! 

Başta Vatikan’daki Papa’nın bizzat talimatıyla ve içimizdeki piyonlarının raporlarıyla emperyalist ve siyonistlerin hedefi haline getirtilerek darbelerle defalarca kapatılmasına rağmen yeniden filizlenmeyi başarmıştır İmam Hatip Okullarımız!

Ancak;

Darbelerle önü kesilemeyen, yükselişi önlenemeyen İmam Hatip Okullarımızın inanç, amel, milli ruh ve şuurdan yoksun yetişmelerini sağlamak yani içini boşaltma planlarının dün olduğu gibi bugün de bazı kripto idareci ve öğretmenler eliyle uygulanmakta olduğunu üzüntüyle takip ediyoruz!

Dinimiz İslam’ın değişmez ve asla değiştirilemez esasları olan Kur’an-ı Kerim, Sünnet-i Seniyye, İcma ve Kıyas Hükümlerine saldırmaya devam eden bu bir avuç Batıni ve Harici grub yönetici ve öğretmenin İmam Hatip Okullarımızda ve birtakım ilahiyat mecralarında talebelerimizi ifsad etmeye devam ettikleri acı bir hakikattir! Hatta diğer okullarımızda da Din Derslerine giren bir kısım sapkın öğretmenler eliyle de bu tahribata devam edilmektedir! 

Oryantalistlerin maddi destekleriyle organize edilen Hadis-i Şerifleri ve Ehl-i Sünnet’i inkâr, şirkin ve laisizmin maskelenmiş adı olan deizm, faşizm (ırkçılık) vs. şeytani cereyanlarının okullarımızda ve ilahiyatlarda talebelerimizi zehirlemeye devam ettikleri süreçte çare okulları imha ve ifna değildir! İmam Hatip Okullarını kapatmak Papa’nın, siyonistlerin ve kontrollerindeki Işid, PKK, Batıni, Mu’tezile ve Harici kafaların ekmeğine yağ sürmektir!

Haşereler için nasıl bina yakılmaz ve yıkılmazsa içimizdeki bir avuç din taciri keneler içinde İmam Hatip Okullarımız asla kapatılamaz!

Okullarımızı ifsad planlarını bozmanın tek ilacı imha değil, yeniden ihya ve ıslahtır! Rastgele, kura ile öğretmen atamalarına son vererek bizzat mülakatla seçerek öğretmen alımını acilen başlatmaktır! Ve puanlamayla müdür ve yardımcısı atama yöntemine son vermektir!

“Köpeklerin salınıp taşların bağlandığı” meydanda susturtulan Ehl-i Sünnet çizgisindeki ilmiyle âlim, muhlis ve mürşidi kamil âlimlerimizin bu okullardaki sohbetlerine acilen başlatmaktır! 

TRT, Diyanet TV ve aynı çizgideki tüm milli medyamızda da okullar arası talebe münazaralarını ve sohbetleri acilen başlatmaktır!

İktidarımızın nimetleriyle zıkkımlanıp iktidar aleyhine, Devlete ve Ehl-i Sünnet’e düşman nesil yetiştirmeye devam eden malum derin odakların acilen maddi musluklarını ve bürokrasideki güçlerini kesmektir!

Bu ve benzeri tavsiyeleri icra için görev başında olan Din Eğitimi Genel Müdürümüze ve Diyanet İşleri Başkanımıza itimadımız tamdır! İşbirliği içinde projeleriyle ve Ehl-i Sünnet çizgisindeki ekibiyle bu bir avuç batıni ve harici ifsad şebekesinin oyununu bozmaya devam edeceklerdir.

Asrımızın en büyük vebası, kanseri ve korona virüsleri olan inkâr, esrar, eroin, alkol, moda vb. yollarla uyuşturucu müptelası olmuş nesillerimizin kurtulmaları İmam Hatip Okullarımızdaki Asım’ın nesli eliyle olacaktır İnşallah!

Temelleri 1950’li yıllarda Üstadlarımız Celal Öktem, Tevfik İleri, Mahir İz, Ömer Nasuhi Bilmen, Ali Haydar Efendi, Muhammed Zahid Kotku, Mahmud Sami Ramazanoğlu merhumların ve vb. hasbi bir avuç irfan ve irşad sahibi gönül doktoru kadroların eliyle atılmış İmam Hatip okullarımız, Medreselerimiz ve Kur’an-ı Kerim Kurslarımız kıyamete kadar içimizde ve dışımızdaki hesabilerin hesaplarını, Kur’an-ı Kerim ve Sünnet-i Seniyye’ye dayalı İslami Eğitim ve Öğretim Planıyla mutlaka bozacaktır İnşallah!

Allah (c.c), Din-ü Devlet, Mülkü Millet Muhafazası için çalışanların daim yar ve yardımcısı olsun! Müesseselerimizi ve nesillerimizi imha ve ifna yerine ihya ve ıslah etme yolunu seçme hikmet, feraset ve basıretini hepimize lütfetsin! Amiin,

Nefsimizde, ailemizde ve ülkemizde “İslam Sözleşmesi”nin uygulanması, Mescid-i Aksa’mızın özgürlüğü ve tatil olması dileğiyle Cuma Bayramımız mübarek olsun.

Selâm, sevgi ve duayla...

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Şahika

Amiiiiin.! Rabbim bir hayır duası olarak sizi çok çok sevsin..
 • Yanıtla

ele alınacak yanları kalmadı artık

İhya ve islah için önce üzerlerine şeltox sıkıp kökten imha edilmeli, sonra yeniden kurulmalıdırlar; başka hiç bir şey kurtarmaz.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23