Hicreti ve Hicri Yılbaşını Özledik!

07 Eylül 2018 Cuma

Yaratıcımız, yaşatıcımız ve yöneticimiz  Allah’ımıza (c.c) hamd; Başöğretmenimiz, Önderimiz, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehl-i Beyti’ne, ashabına, canımız ana ve babamıza, mü’min kardeşlerimize, Allah’ın(c.c) ilke ve inkılabı İslam’a tabi olanlara, din ve vatan muhafızı gazi ve şehidlerimize salat ve selam olsun…

Önümüzdeki Pazartesi’yi Salı’ya bağlayan gece Hicri Yılbaşımız. Bu geceyi törenlerle anacak, kutlayacak Müslümanlar nerede? STK’lar nerede? Partiler nerede? Devletler nerede? Ve Medya nerede?

Terk etmek, göç etmek ve bırakmak manalarına gelen Hicret, hayatımızın en büyük imtihanıdır!

Ana karnından Dünya’ya Hicret! Dünya’dan toprak altındaki ahiretin gümrük kapısı kabir evine Hicret! Kabir’den Ahiret yurduna Hicret! Ve Ahiret dirilişinden sonra Cehennem veya Cennet yolculuğuyla sona erecek Hicret!

Batıl’dan Hakk’a, zulümden adalete ve haramlardan helallere Hicret! Küfürden ve şirkten imana ve İslam düzenine Hicret!

İnsan hak ve hürriyetlerini yasaklayan Firavun ve Ebu Cehil’lerin zulüm ve işkencelerinden sadece Allah’a (c.c) kulluk görevlerini yapabilecek bir vatana Hicret! 

Peygamberlerin ve izinden gidenlerin hayatlarını; bu kutlu Hicret yolculuğu şereflendirmiştir!Eşsiz önderimiz Hz. Muhammed (s.a) efendimiz ve sadık arkadaşlarının Yesrib’i Medine-i Münevvere’ye dönüştüren kutlu Hicretinin 1440. yılını mahzun olarak ihya ediyoruz!

Gafil olarak, habersiz ve hazırlıksız olarak! Lakin tüm bu eksikliklerimize rağmen hamdolsun ki; günün muhacirlerine ensar olarak!

“Peygamber buyurdu; Ey Rabb’im! Kavmim İslami ilkelerinden ayrılarak bu Kur’an’dan Hicret etti! Kur’an’ın emir ve yasaklarını terk etti” (Furkan S.36) İlahi uyarısına daim muhatap olduğumuz bir karanlık asırdayız!  

Tam yüz yıldır, Hicri yılbaşımızdan, Cumamızdan, alfabemizden, İslami medeniyetimizden ve özetle Allah’tan Avrupa’ya, Peygamberimizden Deccalların çarpık yollarına Hicret ettik! Allah’ın yolunu terk edince de düşmanların idarelerine terkedildik!

Hak’tan Batıl’a Hicret edince maddemiz ve manamız, bedenlerimiz ve ruhlarımız, vatanlarımız ve devletlerimiz şeytan ve avenelerince faiz, fuhuş, kumar esrar, eroin alkol vs... günahların işgaliyle esir alındı!

Bir kâğıda yazılan fermanla devletleri dize getirdiğimiz o izzet dönemlerinden dolar kâğıdının fermanlarına muhtaç ve mahkûm zillet dönemine hicret edeli tam bir asır oldu!

İslam’ın ışığındaki tüm maddi ve manevi ilimlerden, ticaretten, teknolojiden ve güzel ahlak ilkelerinden hicret edeli, ekonomisi ve teknolojisiyle beraber batının tek işi kalmış canavar medeniyetine âşık ve mahkûm olalı da bir asır oldu!

Bu karanlık asrın neticesi olarak; cehalet, işgal, terör ve sömürüden hicret etmeyi hâlâ başaramadık!

Nefislerimizin Allah’a, nesillerimizin namaza, hayâ ve edebe, zenginlerimizin zekâta, alimlerimizin ihlas ve irşada Hicretini özledik! Batı modalarının esiri kızlarımızın İslami tesettüre hicretini özledik!

Yoksulluğun, bereketsizliğin ve fakirliğin baş belası faizden ve israftan iktisadi bereketin kaynağı üretime ve helal ticarete hicreti özledik!

Nefretten sevgiye, düşmanlıktan kardeşliğe, ayrılıktan birliğe hicreti de özledik!

Haçlı âleminin Noel törenlerinin ve yılanbaşına dönen yılbaşı gecelerinin çılgınca kutlamalarını terk ederek kendi milli yılbaşımıza Hicreti özledik!

Topyekûn millet ve devlet olarak tekrar her yerde, her zaman kayıtsız ve şartsız Allah’ın egemenliğine ve Resulullah (s.a) Efendimizin önderliğine Hicreti çok ama çok özledik!

Ama hiç ümitsiz değiliz! 

Karanlık gecelerin aydınlık sabahına İslami Diriliş Hicretiyle ulaşacağımız günler yakındır! 

Nasıl mı?

Daha kapsamlı anlatım imkânıyla 11 Eylül Salı Akşam saat 20.30’da Akit TV Canlı Yayını “MİLLİ DİRİLİŞ” Programında hasbihal edebilmek duasıyla inşallah!

İslam’a Hicretle oluşacak Bağımsız Türkiye’mizin güçlü elleriyle yeniden dünya nöbetini beşli çeteden almamız, fethin sembolü Ayasofya’mızın açılması ve tatil olması dileğiyle Cuma Bayramımız, yeni 1440. Hicri Yılımız ve Yılbaşı Gecemiz mübarek olsun! 

Allah’a (c.c) emanet olununuz.

Selam, sevgi ve dua ile… 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • MOHAÇMOHAÇ5 ay önce
  Tam yüz yıldır, Hicri yılbaşımızdan, Cumamızdan, alfabemizden, İslami medeniyetimizden ve özetle Allah’tan Avrupa’ya, Peygamberimizden Deccalların çarpık yollarına Hicret ettik! Allah’ın yolunu terk edince de düşmanların idarelerine terkedildik!Diyorsun:))))))))Hacı dayı bize biraz da şu dönemden behsediver;1699 - 1920Bundan bahset baba sonra ne olmuş ? Bizi aydınlat.Neden keşke yunan galip gelseydi diyor üstat :) Mısıroğlu ? Bizi aydınlat ki bilelim doğruyu.Resmi tarihte anlatılanlar hiç olmamış değil mi hocam?Şeyh Sait çok muhterem bir zat imiş ...aaahh ah!!! Bilemiyoruz ki gerçekleri.Hocam anlatsan bize.Bir gecede nasıl cahil bırakıldığımızı ? Kuvayı Milliyenin nasıl Yunanlar ve İngilizler le işbirliği yaptığını.İstiklal savaşını halifenin ordusunun kazandığını filan:))))
 • mahmutmahmut5 ay önce
  hocam dini islami çin mücadele veriyorsun o zaman herşeyi yazacaksın ... davut oğlu veya gül parti kurarsa inan parti çöker yazık birisi alllah c.ci çin reisi uyarsın reis ben sade vatandaşım beni dikkate almazama senALLAH C.C için uyarmazsan vebal altındasın şahit ol ya rabbi
 • TolgaTolga5 ay önce
  Sayin yazar m.vekilligi yaptiginiz donemde alkolden kumardan alinan vergilerle maas aldin o para helal mi soylermisin
 • Milli görüşMilli görüş5 ay önce
  Haca 17 25 Aralık'tan sonra barış elçiliği yapıyordun feto hükümet arasında seni kocaeli başiskelede herkes iyi tanır ama Türkiye tanımaz söylemle uygulamaları uymayan adam
 • Mustafa KöseMustafa Köse5 ay önce
  Sn Şevki Yılmaz by artık camiler de selfie çekilme mekanlarına döndü. Ne namaz nede neden namaz kıldığınin farkında koptuk imandan imanın yerini ameller aldı ameller iman oldu ne tevhid den ne tagut tan nede şirk ten haberimiz var. Her tarafımız gizli şirk dolu.Allah subhanehu ve teâlâ dan korkan kalbine başka korkugirmez .Allah CC korkan ve O na dayanan kafirden yardım beklemez ölmeye yakın ölmemek için domuz haddi aşmamak kaydıyla yiyebilir. Ama kafirden yardım beklemez( Rasulullah sav Yahudi kadından bir parça et ısırdı zehirlendi) lanetli kâfir bu. Okuyalım çalışalım kafirden aman dilemeyelim ,hep kâfirler ve müşrikler aman beklesin müminlerin ah bir de okursa çok şey değişecek işte 57/23 ayet 1400 yıl önce madde ve hedef Rabbimiz daha ne yazsaydı Müslümanım deyip de yan gelip yatarken tank ve top'a (ol ) mu deseydi ? Hadit yirmi beşi oku ve uyan müminin diyen Kur'an oku, kuran da daha çok derin manalar bizim anlamanızı bekliyor
 • mehmet yıldızmehmet yıldız5 ay önce
  noeli,yılbaşını bilmem neyi kutluyorlar diye illa biz de onların bu kutlamalarının karşısına bir kutlama adeti koymak zorundamıyız.son zamanlarada cenazelerde cenaze marşı,alkış yerine icat edilen davranışlar gibi daha çantanızda neler var.
 • TEBRİKLERTEBRİKLER5 ay önce
  HOCAM TEBRİKLER YILLAR ÖNCE SÖYLEDİĞİNİZİN ARKASINDASINIZ UMARIM BU SÖZLERİNİZİ İKTİDAR CİDDİYE ALIR
 • HukukçuHukukçu5 ay önce
  Sayın Cumhurbaşkanımız; Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki öğrenci kıyımına müdahale edip, kıyımı durdurmanızı, saygılarımızla, istirham ediyoruz.
 • Ali rızahoca Ali rızahoca 5 ay önce
  Hocam sizinkisi özlem o kadar biliyorsun Bosnalı çocuklar için topladığınız paralarıcebe attınız şimdi dinden imandan Bahs ediyorsunuz hidayete ermeniz yine iyi bir şey
 • ŞaşkınŞaşkın5 ay önce
  Hasretini çektiğiniz 100 yıl önce İngilizlerin böğründen hançerlediği, hasta adam dediği bir Osmanlı vardı! Hançeriniz hazırmı ABD, İngiliz ortaklığında Türkiyenin böğrüne saplamaya? Osmanlıyı hançerlerken sizin gibileri kullanmıştı İngilizler, bugün yerinizi korumanıza şaşırmıyoruz!.. Ama bilin ki bunları da aşacak bu millit. Sizin gibi dini sermaye olarak kullanan, ilk zorda hıristiyanlara sığınan sahte müslümanların İngiliz ortaklığında bu ülkeyi yıkmalarına izin vermeyeceğiz!..
 • Uğur KartalUğur Kartal5 ay önce
  Yeni bir sözün var mı?
 • Şevki k Şevki k 5 ay önce
  Sayin hocam iyi söylüyorsun teşekkür ederım yanlız söyliyeceğim çok çok önemli bilmiyorum ümeti muhammed görmiyor bu trafik ışıklarında dilen o kadın kucaklarında o çocukları gormiyorsunuz bu insanlığa yakşıyomu ben ölüme razıyım
 • aliali5 ay önce
  sayın hocam bırakın artık geçmişi bu güne ve geleceğe dair bir şeyler söyleyin
 • AdAk AdAk 5 ay önce
  Eyvallah Hocam. Ağzınıza, yüreğinize ve ferasetinize sağlık. İyi ki varsınız ve iyi ki imandan haberdar esenlerdensiniz. Allah işinizi rast kılsın. Cumamız mübarek olsun.

Günün Özeti