Hedefteki yeni plan! Kaptan Erdoğan!

12 Nisan 2019 Cuma

Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allahımıza hamd; Başöğretmenimiz, Önderimiz, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehlî Beyti’ne, Ashabına, canımız Ana ve Babamıza, Allah (c.c)’ın ilke ve inkılabı İslam’a tabi olanlara, Din ve Vatan muhafızı Gazi ve Şehidlerimize salat ve selam olsun!

16 Nisan 2017 Referandumu sonrasında kaleme aldığımız ‘’Hedefteki yeni plan! Erdoğan!’’ başlıklı yazımızı, 31 Mart seçimlerinin hemen akabinde önemine binaen revize ederek siz okuyucularımızın ilgi ve istifadesine arz ediyoruz.

Allah’ın (cc) yardımı, milletimizin basireti ve engin ferasetiyle ‘’Devletin Milleti’’ yerine ‘’Milletin Devleti’’nin önü açıldı Elhamdulillah! 

Yalan-dolan ve iftira ağlarına takılarak oyunu veren milyonlarca vatandaşımıza; iktidarımız, adil icraatıyla nasıl kandırıldıklarını göstermelidir! 

Aksi halde 15 Temmuz Darbesi gibi, 16 Nisan Sandık Darbesi ve 31 Mart şimdilik püskürtülse de mandacı darbeciler asla pes etmediler ve etmeyecekler! 

Bilakis, sandık sonuçları neticesinde umutları ve iştahları daha da kabardı! 

Şimdi, Netanyahu-Fetanyahu ve Papanyahu şeytan üçgeninin yeni planında hedef; ilk seçimlerde Receb Tayyib Erdoğan kardeşimizi halkın oylarıyla devirtmektir!

Planladıkları sandık darbesini gerçekleştirmek için var güçleriyle mücadele edecekler ve her türlü Bizans entrikalarına başvuracaklardır!

Öyleyse bize düşen, olası ihtimaller üzerinden bugün ve yarın da olsa yapılacak olan sandık darbesini önlemenin tedbirlerini bir an evvel hayata geçirmek olmalıdır! Şöyle ki;

Yaralı dertli ve gönlü kırık hasbi taban şûrası (demokrasisi) acilen hayata geçirilmelidir! Bu şûraya gece gündüz çalışan ve maalesef sadece seçimlerde hatırlanan STK’larımız da dahil edilmelidir! 

Seçimden seçime hatırlanan ve sadece yemekli toplantılara davet edilen gönülleri kırık, tecrübeli ve vefalı eskimez dostlarımızla ve kanaat önderleriyle “seçimlerden alınacak dersler ve çareler” müzakere edilmelidir! 

Hasbi tabanın beklentileri doğrultusunda Ak Partisi yerel yönetimlerden Merkezi yönetimlere kadar tüm kadrolar ehliyet, emanet, sadakat ve güzel ahlak ilkeleri doğrultusunda yeniden belirlenmelidir! 

Her seçimde rüzgarımızı kesen bürokratik oligarklara, bürokrasideki üst düzey görevlilere ve mahalli idarelere acilen neşter atılmalı! Bilhassa ihalelerde ve imar konularında haksızlık, yolsuzluk yollarına alet olanlar ve Fetönyahu kadrolarına hâlâ çanak tutanlar görevden alınarak adli makamlara teslim edilmelidir! 

15 Temmuz Silahlı Eşkıya darbesini başaramayan üst aklın, B planıyla İktidarımıza düşman etmek için bilerek mağdur edilen Fetö karşıtları vatansever memur ve işverenlerden özür dilenerek, acilen tüm hakları iade edilmelidir! Bunların içinde Öğretmen, Polis, Subay ve Bank Asya’da çalıştığı için işten atılan ve diğer kurumlara geçişi bile yasaklanan Fetö karşıtı yüzlerce samimi kardeşimiz hâlâ görevdeki bazı Fetösalcı bürokrat ve militan-ulusalcı savcılar eliyle bilerek mağdur ve mazlum edilmelerindeki sinsi plan deşifre edilmeli, tedbirler acilen alınmalıdır!

Seçme-seçilme haklarını verdiğimiz ama çoğunluğunun aldatıldığı gençlerimize eski Türkiye’yi hatırlatıcı ve ebedi sabıkalı CHP’nin zulüm dolu, hâlâ karanlık ihanetlerini anlatan sohbetleri artırmalıyız! 

Sandık ihtilaliyle iktidarımızı devirmek isteyenlerin medyasıyla ahlaki değerleri oy bilinci ve vatandaşlık görevleri unutturulan ‘’Hababam Sınıfı’’ vurdum duymaz bir gençliği oluşturma eylemlerini milli ve ahlaki bir eğitim planıyla mutlaka bozmalıyız! 

Bürokrasimize, Üniversitelerimize, YÖK ile beraber acil tedbir alarak sahip çıkmalıyız! Önce savcı ve hakimlerimizle, hocalarımızdan başlayarak, talebelerimiz fakültelerde ve kredi yurtlarında seminerlerle bilgilendirilmelidir! 

Sadece MİT’in raporuyla atanan YÖK dahil tüm kadrolaşmalarda yerel siyaset ve STK’ların görüşleri mutlaka alınmalıdır! 

Devletin asıl yükünü omuzlayan çiftçi, işçi, memur emekli, esnaf vs. halk kitlelerinin maddi ve manevi sorunlarına devam eden destekler artırılmalıdır! 

Fahri görevlilerimize ve kamuda müjde bekleyenlere verilen sözler acilen yerine getirilmelidir! 

Seçmeni kızdırmak için seçime yakın mali cezalar yağdıran kamu kurum ve kuruluşlardaki hainler tesbit edilerek cezalandırılmalıdır! 

Alınacak tedbirler saymakla bitmez

Nasip olursa inşaAllah gelecek haftalarda tedbir, tavsiye ve tekliflerimize devam edeceğiz. 

Aylarca, bilhassa Güney Doğu’daki yoğun konferans programlarım sebebiyle yollardaydık! Bu acı gerçekleri yerinde gören ve yaşayan sadece din ve vatan sevgimizden dolayı yola devam bir kardeşinizim! 

Ve yorulmadan, usanmadan dilimizle ve kalemimizle hatırlatmalar yapmaya devam edeceğiz İnşaAllah! 

Her hezimetin, çevremizdeki şakşakçı dalkavukların tuzaklarıyla yaşandığını acı tecrübelerimizle artık anlayıp gereken tedbirleri acilen almalıyız!  Ülkemizde, uluslararası santraç oyununun şahı ve Türkiye gemisinin kaptanı Receb Tayyib Erdoğan kardeşimize ve ondan bilerek uzaklaştırılmak istenen gerçek dost ve vefalı arkadaşlarına karşı hazırlanan bu tehlikeyi sezip, göremeyenlere ve tedbir almayan kardeşlerime Allah feraset ve basiret versin.

Zira bu santraç oyununda şah düşerse; ülkemizin manevi ve maddi istikrar, istiklal ve istikbalinin mat edileceğini bilmemek tam bir gaflettir! 

Tarih boyunca iktidar ve kaptanlarının etrafında dalkavuk çok, dost ise az olmuştur! Lakin dost acı söyler ve yazar! Ne yazarsa ülkesini ve Reisini sevdiğinden yazar! 

Sandık sonuçlarıyla tüm emperyalist ülkeleri ve içimizdeki Mandacı Mason odaları sevindirmeyen, iktidarımızı ve bizleri de şımartmayan Allah’ımıza sonsuz hamd olsun! 

Tebrikler Türkiye! 

Tebrikler oylarıyla oyunları bozan Milletimiz! 

Ve tebrikler oylarını dua ile kullanan tüm Mazlum Coğrafya!

Salı Akşamı saat 20.30’da Akit TV ve Kanal 68 TV ile ortak Canlı yayın “Milli Diriliş” Programında buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz!

Fethin sembolü Ayasofya’mızın açılması, Mescid-i Aksa’mızın özgürlüğü ve tatil olması dileğiyle Cuma Bayramımız kutlu olsun. 

Selam, sevgi ve duayla…

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Yaşlı DoçentYaşlı Doçent6 ay önce
  Sayın Cumhurbaşkanımız; Malumunuz, Profesör olmak için Doçent olarak 5 yıl beklemek gerekmektedir. 25-30 yıl boyunca Üniversitelerde öğretim elemanı olarak çalışmış; 10 binlerce öğrenci mezun edip deneyim kazanarak EMEKLİLİK HAKKINI ELDE ETMİŞ Yaşlı Doçentleri, yaşlılıkta beklenmesi bir ömür kadar uzun olan söz konusu bu 5 yıllık bekleme süresi belasından kurtarmanızı saygılarımızla istirham ediyoruz.
 • Sinan şahbudakSinan şahbudak6 ay önce
  Allah razı olsun. Bu milletin Ülkemizin ve Reisimizin sizin gibi mert ve vatansever dostlara ihtiyacı var. Bir khk ile atılan vatan evladı olarak reisimin daima duacısıyım. Allahım ona adalet ve feraset versinde çevresindeki dalkavukları kovalayıp yerine ona sadece doğruları söyleyen vatanperver dostlar nasip etsin inşallah.
 • Yaşlı DoçentYaşlı Doçent6 ay önce
  Sayın Cumhurbaşkanımız;Malumunuz, Profesör olmak için Doçent olarak 5 yıl beklemek gerekmektedir. 25-30 yıl boyunca Üniversitelerde öğretim elemanı olarak çalışmış; 10 binlerce öğrenci mezun edip deneyim kazanarak EMEKLİLİK HAKKINI ELDE ETMİŞ Yaşlı Doçentleri, yaşlılıkta beklenmesi bir ömür kadar uzun olan söz konusu bu 5 yıllık bekleme süresi belasından kurtarmanızı saygılarımızla istirham ediyoruz.
 • Kim DinletKim Dinlet6 ay önce
  Şevki Hocam,AKSARAY ili Ak Partininher seçimde yüzde yetmişin üzerinde oydan ,yüzde kırka kadar düştüğü bir ilimiz ,Neden acaba hiç araştırılıyormu , soruluyormu , soran olsaydı sebeblerini tek tek sayardım ama kimin umurunda , yalnız yönetimdekilere zengin hırsızlaradeğil , Yıllardır bu şehirde kahır çekenlere sormak lazım , onlarıda zaten kimse adam yerinekoymaz , Halbuki onlar dava adamıdır. Adamdır onlar ikbal peşinde koşmazlar, o yüzden kimse onları adam yerine koymaz, adam sanılanların , partimizi getirdiği hale bakın
 • DayıDayı6 ay önce
  Hadi geçmiş olsun Fenerbahçe yi tutan genç bir aday eşi tesettürlü olsaydı kesinlikle kazanırdı. Usta seni yine yanilttilar referandum dada oyun düşmüştü İstanbul da uyanamadin.
 • meleknurmeleknur6 ay önce
  MEKANI CENNET OLSUN TİMURTAŞ HOCA EFENDİNİN VAAZLARI BUGÜNLERE HİTAP EDİYOR. SANKİ BUGÜNLERİ GÖRMÜŞTE SOHBET ETMİŞ. ONUN İÇİN DURMAK YOK YOLA DEVAM. KONFERANSLARINIZI YENİDEN CANLI TUTARAK İL İL GEZİN
 • YusufYusuf6 ay önce
  ABD ile yaşadığımız S-400 krizi, Türkiye’nin başını bir hayli ağrıtacak... Ruslarla Amerikalıların burada Türkiye’yi tuzağa düşürmek için gizli anlaşma yapmış olabilecekleri gerçeğini aslâ gözardı etmeyelim, diyorum
 • eyup yilmazeyup yilmaz6 ay önce
  hoca sizi okuyan " hâyta" rumuzlu  ,ileparadan başkasını tanımam diyen "trabzon " rumuzu ile yazan karadenizin yüz karası durumuna bakarmısınız.. bunlarınbüyük dedelerisavaş kacaklarıdır...israrla fitne ve munafıklık yapanlarne yazık ki sizin eski parti arkadaşlarınız...bunların tamamına yakını eski chp liler den dönmelerdir..ben ülkücüyüm , darbe öncesi akıncılar bize niye düşmanca davranıyor diye hayret etmiştim? çünkü biz onlara hiç kötü bakmıyorduk..ta o zaman kitoy halimle bile tespit ettim ki, bunlar chp den msp ye dönme babaların cocukları, hayretle müşahade ettim... şu an erdoğana ve size söğenler işte o günün dönme cocukları....kan işte böyledir! aslına çeker...sizde ya hu bizim adamlarımız idi de neden bir türlü gerçekleri anlamıyorlar..gerçeği inkâr eder gerçek ismini gizler,soytarılar...0532 232 50 28
 • feyzı ozmenfeyzı ozmen6 ay önce
  Hocamın dediklerine bire bir katılıyorum. Malesef AKP ye oy veren sesiz çoğunluğun hiç bir derdine derman olunamıyor. Devlet kadroları düzenbaz yalaka ve fırıldaklarla doldurulmuş. Eğer adil bir yönetim olmazsa korkarımki iktidarı kaybedebilir. Ehliyet ve liyakat ön pılana çıkmalıdır.
 • Bekir Kocakaplan Bekir Kocakaplan 6 ay önce
  Teşekkürler Şevki hocam. Mazlumların sesi Hakkı gasp edilenlerin Umudu olduğun için. İnşaallah bu tespitleri aklı ilerler görür.
 • KarikatürKarikatür6 ay önce
  Şevki yılmaz gibi dini bütün insanların tabi bu yine Allah ın bileceği bir şey. Böyle insanların hocalık yapmalarını dini siyasete karıştırmamalarını isterim.
 • insan..insan..6 ay önce
  Hocam Allah sizlerden razı olsun. Şöyle ki, sayın Cumhurbaşkanımıza ve AK Parti Hükümetine karşı haince bir tutum içine giren bu güruhtan (Hala inanarak arkasından gidenler kastedilmiştir.) tartışarak 2014 yılında ayrıldım. Ancak 2018 yılında göz altına alındım. Bildiğim her şeyi anlattım. Adli kontrolle serbest kaldım. Düşübebiliyor musunuz aynı gün hem adli kontrol imzası attım hemde Sayın Cumhurbaşkanımıza oyumu verdim. Bu açıklamayı trajikomik durumumu görün diye yazıyorum. Allah (c.c.) zaten biliyor. Sonra 701 KHK ile ihraç ediliyorum. Yani fetö beni hain ilan etmiş. Devletim fetöcüsün diyor. Bir yıldır bu şekilde bekliyorum. Bir iddianame bile yazılamadı. Şimdi bu seçimlerde gidip oyumu yine AK Partiye verecektim. Ancak o anki ruh halim ve ailecek yaşadığım acıların etkisiyle parti amblemlerini arasına gelecek şekilde her yere bastım ve oyumu geçersiz yaptım. Pişman oldum ancak eşimin oyunu AK Partiye vermesi beni psikolojik olarak azda olsa rahatlattı. Şİmdi birileri bana enayi nevinden cümlelerle içerlenecek. Ama ben inanıyorum ki bizim gibilerin bu halinden yine bu partinin yöneticileri ancak anlayabilir. Öbürlerinin bol keseden sallamasına inamıyorum. Devletimin durumumu netleştirmesi için iki sene miad belirlemişim. Araştıracak tabiki de. Zor ve çetrefilli bir süreç. Ancak durumum bu şekilde neticelenirse, sebep olan herkesi; Hakimin kendisinin şahit olduğu mahkemede, her şeyi gören ve dahi bilen Alemlerin Halıkı (c.c.) olan Yüce Rabb'ime şikayet edeceğim. Sayın Hocam sizin gibi feraset sahibi yazarlarımızın yazdıkları yüreğimize su serpiyor ve bir nebze olsada rahatlıyoruz. Rabbim sizlerden razı olsun. Rabbim bu güzel ülkemizi içte ve dıştaki tüm hainlerin şerlerinden muhafaza eylesin. Hayırlı cumalar, hayırlı haftalar olsun..
 • Mustafa Mustafa 6 ay önce
  Maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisi diye birşey duydun mu sayın yazar?Öncelik temel ihtiyaçlar, yani açlık,ısınma barınma vs. sonra güvenlik ihtiyaçlarıhak hukuk vs..sonra aidiyet vs diye devam eder.Ülke maalesef iyi yönetilmiyor. Heryere liyakat yerine sadakat gözetilerek yöneticiler atanmış.Kurumlar için düzenlenen Sayıştay raporlarına,özellikle sgk ile ilgili olanına bir bakmanızı tavsiye ederim.Seçmen mesajı almak bu kadar zor mu?
 • ahmetahmet6 ay önce
  Sayın yazar ayasofyanının açılmasını hepimiz bekliyoruz ve istiyoruz ancak bu günkü konjöktürde reise daha fazla sıkıntıda verirmi vermezmi yoksa inceldigi yerden kopsunmu ne dersiniz
 • KEMALİSTKEMALİST6 ay önce
  "Sandık ihtilaliyle iktidarımızı devirmek isteyenlerin " HALKIN BASKISI ,YÖNETİMİ ELEGEÇİRMESİ YANİ İHTİLAL)DARBE DEĞİL DE :" İHTİLALİ "DEMEK İSTİYORSUN ..İHTİLAL ,ÖYLEMİKAÇ MİLYON OY ALMIŞ BİR BELEDİYE BAŞKANINA...ŞEVKET BEY, SORA BİLİRMİYİZ? BU HALKIN YARI OYUNU ALAN BİR PARTİNİN SUÇLANDIĞI İDDAYA BAKARMISINIZ DEMOKRASİ YERİNE İHTİLAL HALK HAREKETİ OLAN İHTİLAL KİME YAPILIR? ESKİDEN ALLAH'A YAKIN OLANI ANLATIRDINIZ ,BİZLERE HANİ BİR KELİME VARDI? SONRA TÜRK PİLOT OLUP GÖKLERE YÜKSELME HEDEFİNİZ HAYALLERİNİZ …(!)ONLARDA GERÇEKLEŞMEYİNCE YA SONRA? " CAMİNİN GÜLÜ OLDU MU DEDİKLERİNİZ"?BİRİLERİ SİZİ İSTEMİYORDU DA SİZ HEP BUNA SİTEM EDERDİNİZ, KÜRSÜLERDEN ACABA AYNI POZİSYONA MI DÜŞTÜK?ŞEVKET BEY ,SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ TAKAZÜRHENYANİ BEĞENMEMDE DÜNYA GÖRÜŞÜ VE POLİTİK AÇIDAN BEĞENMEM AMMAVELAKİN BİR ŞEYE ŞAHİTLİK EDERİM; MÜSLÜMANLIK ADINA, NE HARAMA EL UZATMAYA , NEDE DİNİ İNKARA ,NEDEBUNLARI YAPACAK BİR ŞEYİN ALTINA İMZA ATMAYA, ANILMAYA, KORKARSINIZ,HAYTTA Kİ ENBÜYÜK KORKUNUZDUR BU, BU SEBEPLE BENCE SİZ BİRAZ POLİTİK SÖYLEMLERİN DIŞINDA KALIN YALAN DOLAN İŞLER HELE BU İŞLERİ SİZ SAVUNURKEN,KEKELER MAÇHUP VE PERİŞAN DÜŞERSİNİZ YANILIYORMUYUM...?
 • harunharun6 ay önce
  Hocam her hafta sizi ve her sabah ali beyi takip ediyoruz tabi müsait oldugunda abdurrahman dilipakıda kaçırmamaya dikkat ediyoruz. Allah her daim hepinizin yar ve yardımcısı olsun
 • HaytaHayta6 ay önce
  Sahi hoca ne olacak o programda ne maval anlatılacak vatanın kurtarıcısı o milli diriliş seyredenler bravo diyenlerdenmi oluşacak yahu millet alem olmuş ilk önce kendi işine aşına keyfine bakıp gece yatarken yada kalkarken yav dur hele bir ikide ben Bi vatan millet yazayım havası şu anki konjonktüre göre cephede gazi olan bu kadar laf etmiyor zaten de etmemek lazım biz büyük devletiz deyiniz ki hep gençlerimiz huzurlu gezsin
 • ercanercan6 ay önce
  Sayın yazar 18 ila 25-30 yaş arasındaki gençler arasında sosyal medyaya bakarak ak partinin oy oranının niye düşük oldugu görülüyor. Bu konuda partinin il ilçe gençlik kolları kafa yormuyormu?.
 • NihanNihan6 ay önce
  Sizlerin atadığı proflar... Rektör yardımcısı Bülent Arı: ''Cahil halk ülkeyi ayakta tutacak'' demişti oysa Şevki Bey tam tersini söylüyor! Peki hangisi?
 • Allah GörüyorAllah Görüyor6 ay önce
  Laf çok uygulama tam tersi.Doğruyu söyleyen çok ama hep yanlış yapılıyor. Allahtan korkan lafta çok ama uygulamada ise yok. Kadrolaşacağız diye mağdur ve masuma iftira edip yakanları nereye koyacaksınız? Gerçekten kul hakkına girmekten çekiniyor muyuz? Adaletin olduğuna inanıyor musunuz? Adalet yıllar sonra gelecekmiş buna adalet mi diyorsunuz yoksa zulüm mü? Haini aşın ama hiçbir vebali olmayana iftirayı yapıştırmak şirke girmek kul hakkına girmek olmuyor mu? Vatanseveri terörist hain yapmak, hiçbir referansı olmayanı yıllarca bekletmek, Allah (cc) gelsinde seni kurtarsın demek ne anlama geliyor? Kısaca adalet diyerek adaletsizlik yaptıkça güven kayboluyor. Fetö diyerek fetöcüler garibanı yakmaya devam ettikçe güven kaybolmaya devam eder.Eden eninde sonunda bulacak. Men dakika dükka. Allah yar ve yardımcımız olsun.
 • Orçun Orçun 6 ay önce
  Evet sn hoca milli diriliş te ne anlatılacak yav bırakın bu işleri azıcık bir şeker tansiyon yani kısaca ufacık bir sağlık problemi yaşasanız hemen kendim eyvah dersiniz komşu az gürültü yapsa ama ya denir ve üstelik bizde 96 yıllarında Siirt te yaptım askerlik şartlar kötüydü şimdi çagrılsak gene gidilir lakin lafı edilmez vatana yapılanın cumhur başkanı fikir değiştirse sizde inanın vatan millet diyene ırkçı dersiniz geçmişteki gibi saygılar sn yazar
 • ÇukurovafatihiÇukurovafatihi6 ay önce
  Allah razı olsu nabim allahyovd kluğunuzu vermesinvc
 • Mertürk Mertürk 6 ay önce
  Şevki hocam,gerçekten ,sn Cumhurbaşkanını destekliyor musunuz? Tabiki diyeceğinizden eminim.. O zaman gelin,aşağıda yazdığım yazıları değerlendirin. Ekonomi konusunda samimiyetine inandığınız uzmanlara yazılarımı inceletin, ne diyecekler. Hırsız içerden olursa kapı kapı kilit tutmaz. Gelin içerdeki hırsızları bulalım ve sn Cumhurbaşkanını bilgilendirelim. Bu riskli ve zahmetli bir işde olabilir. Ama başka ülke yok ,başka vatan yok. Eğer ülkemiz ağır bir ekonomik kriz ile, iç karışıklık çıkarılmaya çalışılırsa hiçbirimizin gidecek yeri yok.Birileri sn Cumhurbaşkanını fena halde yanıltıyorlar.Bimer ve cimerde 2015 yılından beri yazdığım 600 civarı yazım var. 2015 yılında ,ekonomi daha iyi durumda iken bile ,bimerde yazdığım yazının konusu; Osmanlıyı kapitülasyonlar yıktı, Türkiye Cumhuriyetini ise ,düşük kur ile yerli üretimin çökertilmesi yıkacak diye yazmıştım.Geçen yıl ,bu konuda ,bimer yazılarımın özetinden derlediğim,90 sayfalık bir kitap bile yazdım. İsterseniz ,daha fazla matematiksel veri içeren yazıları size gönderebilirim. Allah şeytanı bile açlıkla terbiye etmiştir. Açlık işsizliğin insana yaptıramayacağı şey yoktur. Sudan da yapılan darbe bile ,ekonomik sıkıntılar üzerinden,halkın sokaklara inmesi üzerinden yapıldı
 • 2.özal vakası2.özal vakası6 ay önce
  Rahmetli özala ve partisine söylemediğini bırakmamıştın. Şimdi 2.özal (işbirlikçi ve taklitçi) olma yolunda emin adımlarla ilerleyenin arkasından iyi koşuyorsunuz. Hadi hayırlısı bakalım.
 • GolgeAdamGolgeAdam6 ay önce
  Siyasi partiler iktidar olmak icin varlardir iktidar olmak icin iktidari indirmek siz ve sizin gibi gerizekalilar tarafindan darbe olarak goruldugu muddetce biz daha cok batiya teslim oluruz
 • Biz Biz 6 ay önce
  .s.aleykum Şevki hocam abdurrahman dilipakla reise danişman olun.milletin holdingzedeler ihlaszedeler eyt.lgbt.cifte cinsiyet .vb bir sùrù proplem var ama akp den cozum yok.parti icinde temizlik yapsin.bakin bir komisyon kurmak zormu? Milletvekillerin memleketlerinde mmali goturmùş diye dedi kodular almis basini gitmiş.aincin oglu vekil yapilmis.vs...bunlar 17 yilin ardindan cokuse sebeb oluyor.medyaya bir bakin .eskiden millet akp li olmasa bile hizmet icin oy veriyordu.ama bu gùn kizginlik magduriyet var.YENIDEN REFAH PARTİSİ de kuruldu.bu da akp nin saadetin alternatifi parti.secmen buraya kayarsa buda mumkùn %10 baraji aştigi takdirde MHP-ÌYÌ parti gibi olur.akp nin oyuda %25-30 arasina dùşer.saygilarimla. s.aleykum....
 • CobraCobra6 ay önce
  Hoca Tayyip Tayyipdiyorsunuz bizi bu hale getiren tayyibin takendisi dir bırakın hep CHP eleştirmeyi biraz da akp ve Tayyip Erdoğan'a laf edin ülkeyi batır dı Ken di adamları zengin etmek ten fakire bak madı bile ne oldu kendi zengin ettikleri kendilerini vurdu ALLAH'IN sopası yoktur yandaş larını zengin etmeyi bırakıp fakiri gözetseydi bunlar olmazdı beter olsunlar deli kanlıysa gitsin zengin ettiklerin den hesap sor Sun AKP ye Tayyibe tapmayı bıraksınlar
 • Ahmet KoçakAhmet Koçak6 ay önce
  hocam ALLAH c.c razı olsun.şu sıraladığınız sorunlara gereken önem verilse inanın AK partimiz gene %50 lileri geçecek.memurken fetö kumpası kesin olan hainliklerden dolayı devletimiz bilerek veye bilmeyerek gerçekten fetö karşıtı memurları mağdur etti.sürekli buralardaki yorumlarla durumumu anlatmaya çalışıyorum.tabiiki burda çözüm olmaz.lakin halkımız bilsin istiyorum.devletin ihraç ettiği herkes kesin fetöcü değildir.bunu benim başıma gelince daha iyi anladım.mahkemenin araştırma yapıp hiç bir bağlantısı yoktur dediği halde ihraç olan oğlum içimizi yaktı.işinden olduğu gibi birde"silahlı terör örgütü üyesi"diye mahkeme edilecek.bakın bunun yüzündende partimizin hızla oy kaybına uğruyor.kurşun sıkan ve hala destek veren idam edilsin.lakin temizliğin zor olduğu bu ortamda pisliğe bulaşmayanlarla mücadele farklı olmalıydı.bunu sağ duyulu bir çok alim,yazar ve sivil kuruluşlar hep yazıyor.lakin hükümetimiz yanlışlarda ısrar ediyor.at izi it izine karıştı denildi,12 000 kişinin mor beyin mağduru olduğu hükümet tarafından açıklandı.bizde diyoruz ki şu şu kişilerede yanlış yapıldı mağdur edildi.sesimizi duyan yok.temmuz ihraçlarından sonra ahlar çoğaldı.gidişatımız iyi değil.küffar tüm gücüyle saldırıyor.hükümetimiz kendi taraftarlarını cezalandırıyor.sonuç ortada.bunu düzeltmek hiçde zor değil.bu işler kolay yürüsün diye sayın ERDOĞAN ı biz başkan yaptık.lakin karşılık bulamıyoruz.sadece ve sadece adaletle hükmedilmesini istiyoruz.
 • MazlumMazlum6 ay önce
  Sayınhocam hiç bir suçumuz yokken bir gecede elimizden ekmeğimiz işimiz alındı ak parti il başkanıyla gittik konuştuk biz ak Parti'ye oy veren bir aileyiz dedik hiç ilgilenmediler iki buçuk yıldır sesimizi kimseye duyuramadık Allah aşkına devletin izin verdiği dershaneye çocugumuzu gönderdik diye insan terörist olurmu biz nereden bilebilirdik Koskoca devlet bile Allah bizi af etsin aldatıldık dedi Çocuklarımız dinden soğudu Kimseye sesimizi duyuramadık ama adil olan Rabbimiz seccademize döktüğümüz göz yaşlarımızı görüyor feryatlarımızı duyuyor
 • Ahde vefaAhde vefa6 ay önce
  Ah hocam ah. Yorumların hepsi ayrı ayrı değerli okuyup değerlendirin lütfen.Size diyecek sözüm kocaman GÜNAYDIN. OY ve seçim kaybetmedik İTİBAR kaybettik.Kazanmış olsak dahi de KAYBETTİK. siz ve sizin gibi önde gelenlerin sessiz kalıp halının altına süpürmenizden. Hani öğrendiğimiz masa, kasa, Nisa.
 • Fatih GurganFatih Gurgan6 ay önce
  Dogru sozlere her zaman destek vermeliyiz.
 • GOCA KARTALGOCA KARTAL6 ay önce
  Şimdi artık gelelim Ebû Müslim Horasânî’nin o meşhur sözüne…''Onlar; zararından emin oldukları için dostlarını uzak tuttular. Düşmanlarını kazanmak için yakınlarına aldılar. Yanlarına aldıkları düşmanları dost olmadığı gibi, uzakta tuttukları dostları da düşman oldu. Herkes düşman safında birleşince, yıkılmaları mukadder oldu.''
 • AKSOYAKSOY6 ay önce
  Demokrasi ile yönetilen ülkelerde seçim (SANDIK) İLE iktidarolunurEğer ülkeyi iyi yönetemeseniyi hizmet veremessenadaletli şekilde yönetemssenhalksana oy vermez.Size ve Sizin gibilerine Yazar demeye dilim varmıyor ama Lütfen kabugunuzdan çıkıp etrafınıza bir bakın. Aşağdaki-KAYBETMEK-rumuzla yazılanı okumanı tavsiye ederim.
 • enesenes6 ay önce
  Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, Küçükçekmece'de halka hitap etti. Anadolu Ajansı'nın seçim gecesi veri akışını kesmesine yönelik tepkisi yineleyen İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek, "AA'nın başındaki kişiler, kimse... Lütfen kurumsal anlamda cezasını verin. Buradan sesleniyorum Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Recep Tayyip Erdoğan, sizi aldattılar" şeklinde konuştu.Ekrem İmamoğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:Bu kadar yalan, bu kadar dolan, bu kadar ayıp üzerine kurulu bir sistemle halkın oy verip seçtiği belediye başkanının elinden başkanlığı almaya kimsenin gücü yetmez. Çok net.Buna ne vicdan, ne ahlak yetmez, hiç kimse hesap veremez. Dolayısıyla ben buradan duyuruyorum. Sayın cumhurbaşkanı sizi kandırıyorlar, sizi aldatıyorlar. Hak yiyorlar.Lütfen yanlıştan dönün. YSK, bu süreçte tarihi vazifelerini yerine getiriyor. Tarihi vazifelerinden birisi de 350 bin insanı rencide etmek üzere olan sisteme dur demektir.İlk gece söyledim, şimdi bütün başkanlarımla, vekillerimle söylüyorum, bir kişinin hakkını yemedim, sizlerin hakkını da yedirtmeyeceğim. Bu kadar net.31 Mart akşamı, saat 17.00'de seçimler bitti. Sandıklar açıldı, yasaklar bitmeden bazı yandaş kanallar sonuçları vermeye başladı. Saat 19.00'dan sonra bir kestiler devam ettiler. Rakamlar şöyle başladı, rakibimizin oyu yüzde 68, bizim oyumuz yüzde 33. Arkadaşlar beni arıyor. Dedim acele etmeyin.
 • Mertürk Mertürk 6 ay önce
  Yerli kömür ve yenilenebilir kaynaklardan elektrik ihtiyacımızın tamamını karşılama imkanımız varken ,al yada öde doğalgaz anlaşmaları ile kendimizi doğalgaz ithalatına mahkum bıraktık, Yazık. 5 yıl öncesine kadar ,Almanya ,Türkiye elektrik ihtiyacımızın tamamından daha fazlasını kendi yerli kömüründen sağlıyordu. Türkiye ithal ettiği doğalgazın 70% kadarını sadece elektrik üretmek için kullanıyor. Elektirik üretimini yerli kaynaklardan sağlasak ,yılda 12-13 milyar dolar cari açıktan tassaruf yapıldığı gibi ,yüz binlerce yeni istihdam sağlanabilir. Afşin Elbistan da BAE devleti ,2011 yılında 15 milyar dolarlık yerli linyit ile çalışan termik santral yatırımı için çalışma yapmış ,arap baharı başlayınca proje yattı. Halbuki biz kendi imkanlarımız ile yerli firmalarımıza bu yatırımı yaptırsaydık ,ithal doğalgaza bu kadar fazla para verilmezdi,şimdiye kadar 50-60milyar dolar üzeri para ülkemizde kalırdı. Her yıl 7-8 milyar dolar ithal enerji faturasından tassaruf edilirdi. Yüz binlerce insana iş sağlanırdı. Yine bunun gibi ,90% ithalatı yapılan petrokimya yatırımı için ,10 milyar dolar yatırım ile ,Petkim gibi 5-6 tane yerli firmalara, teşvik ilepetrokimya fabrikası kurdurulsa idi , ülkemiz her yıl 5-6 milyar dolar ithalatın önüne geçip cari açık azaltılırdı, dolaylı dolaysız yüz binlerce yeni istihdam sağlanabilirdi. Petrokimya hammaddesi ithal ,ama sonuçta ,bir dolarlık hammaddeyi işleyip 3-4 dolarlık katmadeğeri yüksek yeni bir ürün üretiliyor. Yenilenebilir enerji kaynakları ekipmanlarının yerli üretilmesi ,ve led teknolojisi ile elektrik-elektronik malzeme üretim tesisleri içinvestel,arçelik vb. firmalara destek sağlansa,ülke teknolojik aramallardabu kadar dışabağımlı hale gelmez.Bu liste dahada uzatılabilir. Bunlar özel sektörün işi devlet ne yapsın denilebilir. Ama devlet üretimdeki eksiklikleri belirleyip, buna göre gerekirse hibe teşviklerle bile özel sektörü üretime yönlendirdirmelidir. Devlet hibe teşviği verse bile Uzun vadede,istihdama ,ihracata ,ekonomiye yapilacak katkı nedeni ile devlet kat kat faydasını görecektir. Uzakdoğu ülkeleri bu şekilde kalkındılar. Ama biz ,emlak konut ve inşaat rantına o kadar kendimizi kaptırmışız ki , gözümüzü açtığımızda çok geç kalmış olabiliriz
 • mustafamustafa6 ay önce
  ALLAH cc Ülkemizin başında İslamı yaşayan ve yaşatan yöneticileri daim etsin.Hocam yazınızın başlama bölümü harika.ALLLAH cc sizden razı olsun
 • Mertürk Mertürk 6 ay önce
  Hesapsız kitapsız, dış borçlar ile yapılan ,emlak konut inşaat ile aslında ülkenin mezarı kazılıyor. Nasıl mı? İnşaat 180 civarı sektörü beraberinde çalıştırıyor,doğrudur. AMMA VE LAKİN , doğrudan ithal malzeme dışında, inşaatta kullanılan yerli üretim birçok malzemenin bile aramal ve hammaddesi ,ithal kaynaklıdır. İnşaat maliyetinin enaz 40% ve üzeri dolaylı ve dolaysız ithal girdidir. Bu oran, büyük inşaat projelerinde ve lüks konutlarda 70% ve üzeridirDolayısı ile inşaat ,ithalat yolu ile ,ithalatı artırıp, cari açığı artırarak, ülkeyi dışardan gelecek borç paraya ve sıcak paraya mahkum hale getirir. İnşaatta kullanılan yerli üretim ,çelik,boya,izolasyon vb. birçok malınaramal ve hammaddesi ithal kaynaklıdır. Yerli inşaat çeliğini bile hurda olarak ithal ediliyor. İnşaat çeliğini eritmek için kullanılan elektrik bile 60% civarı ithal doğalgaz ve ithal kömürden elde ediliyor. İnşaatta ,dolaylı dolaysız bu kadar ithal girdi varken, ülkemizde ekonominin lokomotifi inşaattır denip , inşaat destekleniyorsa , varacağımız yer hüsrandır. Son 17 yılda ,ekonomide inşaatın ağırlığı ,8% lerden 17 lere çıkmış, sanayinin ağırlığı 28% lerden ,16% lara inmiştir. Tasarrufları artıran ,ülkeyi finansal açıdan dışa bağımlılıktan kurtaran temel sektör sanayidir ,üretimdir. İlk önce ,inşaatta kullanılan malzemelerin aramal ve hammaddeside dahil olmak üzere , inşaatta kullanılan malların 80% üzeri malzemesini sanayi ile yerli olarak üret , sonra inşaat işlerini yap. Akıl mantık bunu gerektirir
 • KIZILELMAKIZILELMA6 ay önce
  hayırlı cumalar hocam.doğru tesbitlerde bulunmuşsunuz insanların genel sıkıntılarını belirlemişsiniz.bende derdimi yazayım .taşerondan kamu işçisi olduk okulda hizmetli olarak çalışıyorum.ak partinin üyesiyim.geçici işçi statüsü verildi 10 ay çalışmak zorunda bırakıldık.2005-2006 yılında reis başbakanken geçici işçi çalışma süresini bakanlar kukararıyla 9 ay 29 günden 11 ay 28 gün yaptı.bu nedemek ben şunu anlarım böyle bir durum varken kadroya geçiş dönemindeki bakanın seni takmamış.sana işçiden garibandan gönül dostlarından başka fayda yok.yeni bir parti oluşumu olursa bırakacağım.sebebi ise 3 çocuğum var 15-16-12 yaşlarında bunlar genç istekleri var elde gördükleri gözlerine hoş geliyor.beni 2 ay işsiz bırakacaksın ben bunlara bunu nasıl anlatırım.cahiller yoktan anlamıyorlar.hani insanı yaşatki devlet yaşasın ilkeleriniz.kör değiliz sağır değiliz delide değiliz bekaysa bize hergün çanakkale küt-ul amare yeterki dostarımız bizi ite muhtaç etmesin.
 • Mertürk Mertürk 6 ay önce
  Ülkemizin beka sorunu ,ekonomik sabotajlara açık hale gelmemiz nedeniyledir . Son 16 yıl ,ak parti hükümeti döneminde kısmen ,ekonomik refah dönemi yaşandı. Fakat bu ekonomik refah ,bizim üreterek kazandığımız bir ekonomik refah değilidir. Tüketerek, devletin fabrikalarını ,varlıklarını satarak , kamu-özeldışardanborçlanarak ,dışardan gelen sıcak para ile yaşadığımız bir refahtı.VeArtık deniz bitti. Şimdi ise,dışardan aldığımız borçların ödenme vakti geldi ve içerideki sıcak paranın çıkmaya başlaması riski ile karşı karşıyayız. Sıcak paranın çıkmaması ve dışardan daha fazla sıcak para getirmekiçin yüksek faiz vermeye devam ediyoruz. Buda içerdeki sıcak paranın dahada artmasına ve ülkeden çıkarken verecekleri tahribatı artıracaktır. Bunun olmaması içinde küresel para fonları ile iyi geçinmen gerekir. Bu durumda nasıl bağımsız ve milli bir politika izleyebilirsin. Sıcak para ve yüksek dış borç ile bağımsız bir politika izleyemezsin. Son 16 yıl elimizdeki kaynakları emlak konut inşaat işleri ile betona gömmeyip, döviz geliri getirici sanayi üretim ve ihracat ile fabrika yatırımlarına yatırsaydık, finansal açıdan bu kadar dışa bağımlı hale gelmezdik. Çünkü sanayi ve fabrika;para üretir ,gelir getirir ,tasarruf üretir,refah üretir ,zenginlik üretir. Sanayi-üretim , dışarıya mal ihraç ederek döviz geliri getirir, aynı zamanda içeriye mal satarak , ithalatı azaltarak ,dövizin dışarı çıkmasını önler,ülkenin dövize ihtiyacını azaltır. Döviz ihtiyacın yüksek ise yüksek faiz vermek zorunda kalırsın ve ekonomin dış sabotajlara açık hale gelir. Yerli silah sanayinde kazandığımız başarıyı ,sanayinin diğer alanlarında gösteremedik. Altay tankı ve fırtına obüsleri için 1500 beygir gücünde yerli bir motor üretemiyoruz. Eğer sanayi ağırlıklı büyüme olsaydı,bu motorları rahatlıkla üretecek sanayi altyapımız olurdu. Son 16 yılda sanayinin ekonomideki ağırlığı ,28% lerden ,16% lara düştü. Eldekini avuçtakini satarak,dışardan sürekli borçlanarak ,ölü yatırım dediğimiz ,emlak konut inşaat işleri üzerinden dönen rant ekonomisi ile bir süre refah yaşarsınız AMA VE LAKİN geleceğinizi ipotek altına alırsınız. Gelecek on yıllarınızı kaybedersiniz. Allah ,kur an da bir çok ayette , hiç akletmez misinizdiyor. Müslümanlar için Aklettmek ,aklını kullanmak ,farzı ayındır. A planları FETÖ ihaneti ile başaramadıklarını ,B planı, ağır bir ekonomik kriz çıkararak ,insanları aç ve işsiz bırakarak ,iç karışıklık çıkararak yapmaya çalışacaklardır, ve yanlış ekonomi politikalarımız nedeni ile,tarihte hiç olmadıkları kadar bunu yapabilme kabiliyetlerine sahipler. İşsiz ve aç insanları hiçbir güç bir arada tutamaz. Ülkemizin beka sorunu ,ekonomik sabotajlara açık hale gelmemiz nedeniyledir.Allah yöneticilerimizin ferasetini artırsın
 • Mertürk Mertürk 6 ay önce
  Ülkenin bekası ,ülke ve millet çıkarlarının ,müteahitlerin çıkarlarının üstünde tutulması ile olur. Buda,inşaat ekonomisinden,beton ekonomisinden çıkıp , sanayi ve üretim ekonomisine geçmek demektir.Üretim ekonomisine nasıl geçilir? Türkiye ,ithalatıtını yaptığı malların envanterini çıkarıp bu malları yurt içinde üreten firmaları ,üretimlerini ve kalitelerini artırmak için her türlü kredi ve teşviği vererek, üretimlerini arttırmaları sağlanmalıdır. Ülkemizde üretilmeyip ,üretimi yapılabilecek, aramal ve hammadde üretimi için ,gerekirse varlık fonu 49,9% ortaklık ile ,bu malların yurt içinde üretimi proaktif bir şekilde desteklenmelidir. Aynı şekilde ihracat firmalarıda teşvik edilmelidir.Eldeki kıt kaynaklar üretime aktarılmalıdır müteahitlere değil.Akıl ,mantık bunu gerektirir.Bu durum, ak partinin etrafını sarmış olan müteahhitleri üzecek?. Ama buna mecbur ve mahkumuzda. Ancak bu şekilde finansal açıdan dışa bağımlılıktan kurtulabiliriz. Lakin müteahhit çıkarları, ülke ve millet çıkarları üzerine ağır basarsa halimiz nice olur. Bu durumda IMF bile bizi kurtaramaz. Eldeki kıt kaynaklar üretime aktarılacağına ,devlet bankaları,0,98% aylık faiz ile zararına konut kredisi vererek ,müteahhitler zengin ediliyor, YAZIK
 • Sinan Sinan 6 ay önce
  Ah hocam bir bilsen bürokratların nasıl davrandığını Telekom’un müşterilerine neler yaptığını Eletirik firmalarının avukat oyunlarını hukuki yazı gönderip gittiğinde dava açılmış 400 /500 tl nasıl tahsil etiklerini cimere şikayet etiğinde verdikleri yalan cevapları
 • Mertürk Mertürk 6 ay önce
  Ak partinin yaptığı devasa hizmetlerden bahsedilir.Devasa hizmet olarak dış borçlar ile yapılan ,köprüler,hastahaneler, tüneller,otoyollar, köprüler,havaalanları vb. Ölü yatırım dediğimizinşaat yatırımlarıdır. Peki ,Küresel para çetelerinden yapılan dış borçlanmalar ileyapılan bu inşaat işleri ne kadar doğru. Bu Erbakan hocanın sürekli uyardığı, dış güçlerin " BORCA MAHKUM ET ,ESİR AL" Tuzağına düşmek değil mi? Müslümanlar olarak ,aklımızı kullanıp, ilk önce ,döviz geliri getirici ,sanayi ve üretime dayalı fabrika yatırımları ile , gelirimizi ve tasarrufları artıracak yatırımlar ile gelir elde edip, daha sonra inşaat işlerini yapmak doğru değil mi? Ülkemizin ,içerdeki sıcak parayıda sayarsak,özel+kamu 600 milyar dolar civarıdış borcu var. Dışardan döviz ile borçlanıp , bu parayı, emlak konut inşaat işleri ile betona gömmek ne kadar doğru? Dış borcun kamusu özeli olmaz. Sonuçta özel sektör döviz borcunu ödemek için ,türk lirası gelirini ,dövize çevirmek zorunda, eğer ülkede yeterli döviz geliri getirici,sanayi, üretim alt yapın yok ise,bu durumda,döviz fiyatı fırlar ve ekonomin bozulur. Ekonomin dış sabotajlara açık hale gelir. Ülkemizin ,en büyük ekonomik sorunu, yeterli döviz geliri getirici ,üretim altyapın yokken ,yüksek dış borçlanmalar ile ,ölü yatırım dediğimiz ,emlak konut inşaat yatırımları yapılmasıdır. Eğer Bu dış borçların bir kısmı ile sanayi-üretime dayalıfabrika yatırımları yapılsaydı , bu fabrikaların yapacağı üretim ile ,dışarıya ihracat yapılarak döviz geliri getirerek, ve iç piyasaya mal satarak ,içerdeki dövizin dışarı çıkmasını engelleyerek , döviz tasarrufu oluşturarak, bir kaç yıl içinde ,dış borçlar öder duruma gelinirdi. Daha sonraki yıllarda inşaat işleri için kaynakta oluştururdu. Bu şekilde ,milyonlarca yeni istihdam oluşturularak ,işsizlik sorunu halledilebilirdi. Allah bir çok ayette hiç aklettmezmisiniz diyor. Müslüman ,aklını kullanıp dış güçlerin oyununa gelmemesi lazım. Yerli silah sanayinde dışa bağımlılıktan büyük ölçüde kurtulduk. Ekonomide niye bunu başaramadık. Tam bağımsızlık, ekonomik bağımsızlıktan geçer.Sn Cumhurbaşkanı etrafındaki bazı kriptolar, bilerek sn Cumhurbaşkanı nı yanlış mı yönlendirdiler? Ülke ekonomik açıdan dış güçlerin tuzağına mı düştü. Sn Cumhurbaşkanı ,ekonomide adeta Halep emiri El Aziz durumuna düşmüştür. Etrafındakiler ,yanlış, eksik,çarpık ekonomik bilgiler ile sn Cumhurbaşkanını adeta zehirliyorlar. Sn Cumhurbaşkanın ekonomik gerçekleri öğrenmemesi için herşeyi yapıyorlar. İyi niyetli yapılan uyarılarıda ,ak parti ve Recep Tayyip Erdoğan düşmanı gibi göstererek ,kendi ihanetlerini örtmeye çalışıyorlar
 • Mertürk Mertürk 6 ay önce
  Sn Cumhurbaşkanı ,ekonomi konusunda nasıl mıyanıltılıyor.? Ülkemiz ,850 milyar dolar GSMH olan büyük bir ekonomi deniyor.Ama . Ülkenin ,GSMH sı ,ağırlıklı olarak dış borçlanma ve sıcak para üzerinden, tüketime, ithalata ve inşaat üzerinden varlığa dayalı ,bir ekonomidir, üretim ağırlıklı bir ekonomi değildir. Budaufak bir krizde yerle bir olur. 2015 yılına kadar ,Sıcak para ve aşırı dış borçlanma üzerinden gelen bol ucuz döviz ile ,döviz kur u düşük tutularak ve milli gelir hesaplama yöntemi değiştirilerek ,GSMH yüksek gösterilmiştir. Bu şekilde bak borcumuzun ,GSMH ya oranı diğer ülkeler ile karşılaştığında düşük denilerek, sn Cumhurbaşkanı yanıltılmıştır. Ayrıca diğer ülkelerin borcu dış borç değil. Mesela Almanya ve Japonya kendi devlet kurumlarınında ortak olduğu ,banka ve kendi halklarının ortak olduğu hedhe vb. fonlara borçludur.Bu borçonlar için bir tehlike oluşturmaz. Ama Türkiyenin kamu+özel 480 milyar dolar+borsa ,bono tahvildeki 100 milyar dolar civarı sıcak paradan oluşan borç, dış borçtur. En tehlikeside budur. Ayrıca bankalarımızın 70% kadarı yabancıların elinde, başka ülkelerde, finansal risk bakımından ,bankaların 20% den fazlasının yabancılara satılması yasaktır. Bankaların döviz cinsi kar transferleri, döviz sıkıntısına neden olabilir. Bu konular sn Cumhurbaşkanı ile tam olarak paylaşılıyormu acaba. Yoksa gittiği yere kadar deyip , hertürlü ekonomik sıkıntıyı dış güçlerin üzerine atıp , ihanet derecesindeki ekonomik yanlışlara neden olan sn Cumhurbaşkanı danışmanlardan hesap sorulmayacak mı? Elbette ,düşman düşmanlığını ,gavur gavurluğunu yapıp , ekonomi üzerinden ülkemize sabotajlar yapacaklardır. Mümin olarak feraset ile hareket etmeyip ,onlara bu fırsatı vermekle ,bizde de suç yok mu
 • AliAli6 ay önce
  Patates Papa’nınSoğan fetönün işi yani.Yahu nerde o maharetli Mahir seçimden sonra dolar 5in altına da düşecek demişti.seçim gitti zamlar başladı(gerçi bi ayarla CHP enflasyonu düşük çıkarır gene)
 • Mertürk Mertürk 6 ay önce
  Cumhurbaşkanı etrafındaki ekonomi danışmanları , ekonomik gerçekleri sn Cumhurbaşkanından gizliyorlar ve sn Cumhurbaşkanın ekonomik gerçekleri öğrenmemesi için herşeyi yapıyorlar. Danışmanlar,Sn Cumhurbaşkanını mitingden mitinge, toplantıdan toplantıya, programdan programa vb. koşturtarak adeta kafasını kaşıyacak zaman kalmasına fırsat vermiyorlar. Bunu da ,bak sn Cumhurbaşkanı ülke için nasıl koşuşturuyor deyip, bunun devamını sağlıyorlar. Bu şekilde sn Cumhurbaşkanının değişik kesimlerden uzmanlar ile ekonomistler ile, işadamları ile vb. istişare yapıp sn Cumhurbaşkanın ekonomik gerçekleri öğrenmesinin önüne geçiyorlar. Evet mitingde lazım,nutuksal toplantılarda vb. lazım, Ama ,her kesimden uzmanlar ile istişare ,meşveretde lazım. İşte sn Cumhurbaşkanı etrafındaki bazı danışmanlar ,sn Cumhurbaşkanının değişik kesimlerden uzmanlar ile istişare yapmaması için herşeyi yapıyorlar,bu tür görüş fikir belirten kişileri Cumhurbaşkanı karşıtı gibi göstererek kendi ihanet derecesindeki yanlış yönlendirmelerininortaya çıkmasını önlüyorlar.Bu nedenle ülkenin geleceği ile ilgili ,çok iyi fikir, görüş ve önerileri olan hiç bir kimse ,sn Cumhurbaşkanına ulaşamaz.Danışmanlar, bu görüşlerin sn Cumhurbaşkanına ulaşmasını engellerler. Es kaza bir şekilde sn Cumhurbaşkanına ulaşılsa bile ,etrafındaki bazı ehliyetsiz ve liyakatsız danışmanlar tarafından o kişiler ,itibarsızlaştırılmaya çalışılır. Yoksa bazı çok iyi ekonomistlerimiz varken , sn Cumhurbaşkanın bunlar ile hiç irtibata geçmemesi nasıl anlaşılır. Erbakan hoca ,refahyol hükümetini kurarken, görüşüne fikrine bakmadan çok iyi bir ekonomi kurmay kadrosu oluşturmuş ,görevde olduğu sürede ,dışardan borçlanmadan,tarihte hiç eşi görülmemiş bir ekonomik başarı göstermiştir.Zaten 28 şubatın asıl nedenide ,Erbakan hocanın, bu ekonomik başarısını önleyip , ekonomik bağımsızlığının önüne geçip ,tam bağımsızlığını önleme projesiydi. Çünkü ,tam bağımsızlık ,ekonomik bağımsızlıktan geçer
 • Mertürk Mertürk 6 ay önce
  Sn Cumhurbaşkanı etrafındaki birçok danışman ,ehliyetli ve liyakatlımı?! Özellikle ekonomidanışmanları. Bu danışmanlar,yanlış, eksik çarpık ekonomi bilgiler ile,bilerek veya bilmeyerek, sn Cumhurbaşkanını adeta zehirliyorlar. Bu danışmanlar ,uzun yıllar düşük kur un ,ekonomi için iyi bir şeymiş göstererek, düşük kur ile tarımda,sanayide yerli üretimin çökmesine neden olmuşlardır. Mesela 2002-2012 yılları arası 212% bileşik enflasyona rağmen ,döviz sepeti 22% cüzzi miktarda artmış(tüik verileri) ,türk lirası 80% üzeri aşırı reel değerlenerek ,tarımda,sanayide, aramal ve hammadde üretiminde yerli üretim çökertilmiş. İthalat,inşaat ,hizmet sektörü büyüme ile yüksek cari açıklar verilmiştir. 1923-2002 yılları arası toplam 57 milyar dolar cari açık verilmişken, son 17 yılda 580 milyar dolar civarı cari açık verilmiştir. (cari açık demek ,dışardan bulman gereken dövizdir) Ülke dışardan gelecek borç paraya ve sıcak paraya mahkum hale gelmiştir. Borç alan emirde alır demiş atalarımız. Ülke bu kadar dış borca ve sıcak paraya mahkum hale gelmişken , bağımsız ve milli bir dış politika izleyemezsiniz. Ülke ekonomik sabotajlara açık hale gelmiştir. Bu durum Cumhurbaşkanı etrafındaki bazı kripto danışmanlar tarafından bilerek mi oluşturuldu? Ki bu danışmanlar kraldan çok kralcı görünerek, en büyük Tayyip Erdoğan Taraftarı görünerek kendi hainliklerini gizlemeye çalışıbilirler. Allah yöneticilerimizin ferasetini artırsın
 • Cüneyt BeyazCüneyt Beyaz6 ay önce
  Sandık darbesi.....vay be ....tayyip erdoğanda 2002 de yüzde 33 oy ile tek başına iktidar olurken sandık darbesi mi yaptı
 • Trabzonspor Trabzonspor 6 ay önce
  Eyt geçmezse 2023 te busefer hiç oy yok.emeklilik hakkımızı versinler ondan sonra din.vatan.dava falan filan oturup konuşuruz.
 • ramazan erkeramazan erke6 ay önce
  Millet iradesine sandık darbesi diyorsunuz.ben buna katılmıyorum. işçinin, emeklinin ,esnafın ,öğrencinin hangi sorununu dinlediler. köprü ücretleri, elektrik faturaları ,yüksek enflasyon ,yüksek faiz, pazar fiyatları, market fiyatları ,bakanların icabetsiz konuşmları neden bunları gözardı ediyorsunuz.
 • Mustafa MahoMustafa Maho6 ay önce
  Ak parti içindeki rüşvetçiler, müteahhitler, kendi akrabasını bacanağını önemle göreve getirenler adam kayıranlar ve Türkiyede uyuşturucu satan, huzursuzluk veren mülteciler bu sandık darbesi sürecini hızlandıracaktır.
 • kaybetmekkaybetmek6 ay önce
  Sayın yazar, maalesef yazdığınız düşmanlar, canavarlar vs söylemlerden dolayı AKP kaybetmedi. Neden sizde Ali Karahasanoğlu gibi inanmak istemiyorsunuz. Akp dış güçler şöyle yaptı, içimizde ki masonlar böyle yaptı diye kaybetmedi.1-EKONOMİK SORUNLAR (SOĞAN, PATATES,PATLICAN VS)2-EYT3- SAVURGANLIK 4-ASGARİ ÜCRET 5-EMEKLİ MAAŞLARI bakın bu kadar basit. Şimdi anlaşıldı mı?
 • Abdulkâdir CeylanAbdulkâdir Ceylan6 ay önce
  "Allahümme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ Âli Seyyidinâ Muhammed."Cumanız mübarek olsun.Dualarınızı bekleriz.
 • AHMEDAHMED6 ay önce
  Kaleminize sağlık Hocam.Darbe, güç kullanarak veya hile ile halkın çoğunluğunun seçtiği iktidarı devirmek demektir. Sandıkta hırsızlık , sahtekarlık yapıp hakkı olmadığı halde seçimikazanmış numarası yapmakda "Sandık Darbesidir" Allah bu sahtekarlıkları destekleyenlere akıl fikir versin.
 • O.uralO.ural6 ay önce
  Bu ç.h.p. ve zillet ittifakı küffârın içimizdeki adamlarıdır ve bunlar Allah'ın izniyle içimizden temizlenmelidir şuda bilinmelidirki vatan+Erdoğan,Erdoğan+Vatandır ve biz bu değerler için baş alır baş veririz ölümüne yanındayız reisin.
 • Allah akıl fikir versinAllah akıl fikir versin6 ay önce
  Hayatımda sandık darbesi kadar bir kelime görmedim.

Günün Özeti