• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Şevki Yılmaz
Şevki Yılmaz
TÜM YAZILARI

“Gerçek bayramları nasıl eda edebiliriz?” 

16 Temmuz 2021


Şevki Yılmaz İletişim: [email protected]

Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allah’ımıza hamd; Önderimiz, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehlî Beyti’ne, Ashabına, canımız Ana ve Babamıza, Allah (c.c)’ın ilke ve inkılabı İslam’a tabi olan Mümin kardeşlerimize Din ve Vatan muhafızı Şehid ve Gazilerimize salat ve selam olsun!

“Duyur Ya Muhammed! Benim dua ve yakarışlarım, namaz, zekât, oruç, hac ve kurban başta olmak üzere bütün ibadetlerim, (tüm kulluk görevlerim) kısacası hayatım (yaşayış gayem) ve ölümüm, sadece Âlemlerin yegâne Rabb’i Allah içindir! ve Allah’a aittir! Sadece O’nun rızasını kazanmak için ve yalnızca O’na yönelerek dua ve ibadet ederim. Ancak O’nun Egemenlik ve otoritesine boyun eğerek yaşarım ve ancak O’nun öğrettiği ve emrettiği değerler uğrunda malımı ve canımı veririm.” (Enam S.162) Ayet-i Kerime’sini okuyarak dua ve Tekbirlerle eda edeceğimiz Kurbanlarımız ve Kurban Bayramımız mübarek olsun. 

“Yakın olmak” manasında olan Kurb ve akraba kökünden gelen Kurban, Allah’a yakın kul olmanın vesileleri olan tüm ibadetlerimizdir!  

Allah’ımızın sayısız nimetleri karşısında sadece O’na secde ve şükür vesilesi için Namaz kılmak, Zekât vermek, Kurban kesmek ve güzel Ahlaklı olmak İbadi (kulluk) görevlerimizin en mühimlerindendir! 

Devlet de, İktidar da, Aile de ve Vatan da bu mühim görevlerin ifası için görevlidirler! Ve varoluş gayesi de budur! Yani Aile, Devlet ve İktidarın asıl görevi İnsanları Allah’ımıza ve İlkesi İslam’a yakınlaştırıcı, Şeytan ve düzenbazlarından uzaklaştırıcı tedbirleri almaktır!  

Tüm İbadetlerin hepsi ile İnsan, Şeytan ve yandaşlarından uzaklaşarak Allah’ımıza yakın (mukarreb) Kul Olmanın nimetine kavuşur! 

Namaz, Zekat gibi tüm İlahi Emirler ve Faiz, Fuhuş gibi tüm Yasaklar karşısında Hz. İbrahim (a.s) Efendimizin Sadakatini ve oğlu İsmail (a.s) Efendimizin teslimiyetini hayatımıza ölçü yapmak Kurbanlarımızın ve diğer tüm İbadetlerimizin ilk Şehid Habil (r.a)’in hasbi kurban ibadeti gibi kabul edildiğinin en büyük işaretidir!
Allah’ın rızasına dayanmadığı ve hesabi olduğu için Kurban İbadeti reddedilen ilk katil Kabil gibi Kurbanlarımızın sevabının yanmamasını istiyorsak yaşayış gayesinden uzak nesillerimizin ve tüm yeryüzü mazlumlarının işgalden ve her türlü sömürüden kurtulmaları için mallarımızı, vakitlerimizi ve gerekirse canlarımızı kurban etmeliyiz! 

Aksi halde, yıllar önceki yazımızda da dediğimiz gibi; 

“Katil Kabillerin egemen olduğu dünyada sadece hayvanlar değil, bebeklerimiz, çocuklarımız, genç ve ihtiyarlarımız bombalar altında feci şekilde kurban edilirken, hayvanları kestik diye nasıl gerçek bayramları eda edebiliriz ki?” 

Allah’ımız, hepimizi bu manada gerçek hasbi Bayramlara ulaştırsın! Ve Dinimizin, Devletimizin ve Mülkümüzün (Namus, Can, Nesil, Vatan ve Mukaddes Beldelerin) emniyeti ve muhafazası için, Canlarımızı ve Mallarımızı sadece Allah’a kurban eden ve Allah adına nöbete koşan Şehid ve Gazilerden eylesin! Amin. 

Pazartesi Sabah Namazıyla başlayıp Bayramın dördüncü günü İkindi namazıyla sona erecek olan teşrik tekbirlerimiz hayatımız boyunca şirkin her çeşidini reddederek Tevhidi İmanla ve İslami İlkelerle yaşamamıza vesile kılsın! 

Nefsimizde, Ailemizde ve Ülkemizde “İslam Sözleşmesi ”nin uygulanması, Mescid-i Aksa’mızın özgürlüğü ve tatil olması dileğiyle Cuma ve Kurban Bayramlarımız mübarek olsun. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

AA

ŞEVKİ HOCAM KAFALAR ÇOK KARIŞIK SİZİNDE BU DÖNEMDE NEDEN TV PROĞRAMLARINIZIN BİTİRDİĞİNİZİ ANLAMADIM SİZMİ YOKSA AKİT TV Mİ BİTİRDİ BİLMİYORUM AMA ÜLKEMİZE VE ÖZELLİKLE İÇİMİZDE ALDATILAN KARDEŞLERİMİZ İÇİN GERÇEKTEN ÇOK ÇOK FAYDALIYDI ŞİMDİ BU KAOS DÖNEMİNDE SİZİN GİBİ OLAYLARIN İÇİNDEN GELEN BİLGİLİ BASİRETLİ İNSANLARIN SÖZÜNE İTİBAR ETTİĞİ HATİPLERE İHTİYAÇ VAR ŞİMDİ DEĞİLSE NE ZAMAN HİZMET SİZDEN MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZİN DOĞRULARI DAHA İYİ AÇIKÇA NET ÖĞRENMELERİ VE ALDATILMAMALARI İÇİN TV PROĞRAMLARINIZI AKİT OLUR BAŞKA BİR KANAL OLUR TEKRAR BAŞLATMANIZIN ÇOK ÇOK FAYDALI OLACAĞINA İNANIYORUM
 • Yanıtla

Zeki

Kişi için bayram tamamen hastalık, bela, musibet, fakirlik ve zilletten kurtulduğu zaman olur. Bu sağlanırsa gerçek bayram olur.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23