Din bezirgânlarına dikkat!

18 Ocak 2019 Cuma

Bismillahirrahmanirrahim

Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allahımıza hamd; Başöğretmenimiz, Önderimiz, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehlî Beyti’ne, Ashabına, canımız Ana ve Babamıza, Allah (c.c)’ın ilke ve inkılabı İslam’a tabi olan Mümin kardeşlerimize, Din ve Vatan muhafızı Şehid ve Gazilerimize salat ve selam olsun!

Hak; “zaman ve şartlara göre değişmeyen doğrunun adıdır.” Batıl ise;  “zaman ve şartlara göre değişmeyen yanlışın adıdır!” prensibi gereği emir ve yasaklarıyla, helal ve haramlarıyla değiştirilemez ve değiştirilemeyecek  “Çağlar üstü tek Hak yol İslam’dır!” gerçeğine rağmen, hâlâ Yüce Dinimizin İlkelerini tartışmaya devam eden günümüz Bel’amları, âlim müsveddeleri olan Din Tacirleri ne yapmak istiyor?!

Hedefleri nedir?

Hangi odakların taşeronlarıdır?

Müslüman ülkelerin perişanlığı, açlığı ve sefaleti, kâfir toplumlar karşısında zilleti zirve yapmışken Afgan, Arakan, Filistin, Irak, Suriye vs. gibi işgal edilmiş ülkelerin acı çileleri artarak devam ederken; Bizans, Osmanlı kuşatmasındayken papazların; meleklerin dişi mi erkek mi olduğunu tartışmasına benzer konularla uğraşması örneğinde olduğu gibi bugün de bazı din taciri, Bizans ve Haçlı’nın ekmeğine yağ süren bir kısım bezirgânların, Bel’amların kürsüde ve medyada anlattıkları arızi, lüzumsuz, sözde ‘’dini’’ konularla akılları karıştırmaya ve gündem saptırma ihanetlerine devam ettiklerini görüyoruz!

Piyasada çeşit çeşitler! Al birini vur ötekine!

Aklımı koru Allah’ım! Ne hezeyanlar ve İslam’a ne iftiralar!

’Allah Teala geleceği bilmez’’ diyen hainden ‘’Kur’an bize yeter! Sünnete gerek yok’’ diyene!

’Kader yoktur!’’ diyenden ‘’Kâfirler de cennete girecekler! La İlahe İllallah demek yeterlidir’’.

“Allah’a iman kâfidir. İslam ilkelerini hayata ve hayatımıza uygulamaya gerek yoktur!’’ diyen Deist (Laik) sapıklara kadar!  

Aman Allah’ım kimlere kaldık!

Türlü iftiralarıyla İslam’a yönelenlerin kalplerine şüphe mikropları saçıyorlar! Kitleleri etkilemeye çalışıp, itikadı bozuk nesiller oluşsun diye çalışıyorlar!

İnsanlara duyurmak için Peygamberlere indirilen İslam Dini dün nasıl; Rahip, Haham ve Papazlar eliyle Peygamberler devre dışı bırakılarak Budizm’e, Yahudiliğe ve Hristiyanlığa dönüştürüldüyse bugünde; Cemaleddin Afgani, Muhammed Abduh vb. aveneleri gibi Bel’am Âlimler eliyle son Din İslam’ı yaşanamaz hale dönüştürme oyunlarına halen devam ediyorlar!

“Bir mü’min erkek veya bir mü’mine kadının, Allah (cc) ve Resulü (sav) bir emir ve hüküm verdiklerinde artık kendi görüşüne dayanarak aksi yönde bir tercihte bulunması kesinlikle söz konusu olamaz! Şunu iyi bilin ki, her kim kendisinde böyle bir hak görerek Allah’a ve Resulüne başkaldıracak olursa doğru yoldan apaçık sapıklığa düşmüş isyankârlardır! (Ahzab S.36 )

“Yolun doğrusu kendine apaçık belli olduktan sonra Peygambere karşı çıkan ve müminlerin takip ettiği İslam yolunu terk ederek başka yollara sapan kimseyi saptığı yönde bırakırız ve onu cehenneme atarız. Orası varılacak ne kötü bir yer ve ne korkunç bir son! (Nisa S.115)”

“Çirkin iftiralarla İslam’a saldırarak Allah’ı gazaba getiren ve O’nun Peygamberini inciten münafıklara ve kâfirlere gelince, Allah onları dünyada da ahirette de lanetine uğratmış ve o mel’unlar için alçaltıcı bir azap hazırlamıştır!” (Ahzab S. 57)” vb. Ayet-i Kerimelerinde işaret edilen “Kur’an indiği çağa hitab eden tarihsel bir kitaptır! Vahiy Peygambere inzal olmuş ve Resul O vahyi konjonktüre göre ifade etmiştir ve hatta ayetlerin bir kısmı Peygamberin kendi sözleridir!!!” gibi (Haşa) iftiraları yaymak suretiyle müsteşriklerin ve Misyonerlerin uşaklığına soyunarak Allah’a ve Resulüne ihanet eden Din Bezirgânlarına (Tacirlerine) ve Tahripçilerine karşı çok dikkatli olmalıyız!

Başta Diyanet Teşkilatımız olmak üzere, Muhlis ve Mü’min Âlimlere düşen görev Hz. Muhammed (s.a) Efendimize yapılan çirkin saldırılara reddiyeler hazırlayıp, toplumu tv’lerden, sosyal medyadan ve her platformdan bilinçlendirmektir!

Din Bezirgânlarının alçakça ve şerefsizce iftiralarına devam ettikleri malum Radyo ve TV’leri boykot ederek Halkımızı Diyanet TV’den Dini konuları öğrenmeye teşvik etmeliyiz!

Her Cuma hutbede aslını okuduğumuz Hiç kuşkusuz Allah ve Melekleri Peygambere çok önem ve çok değer verirler! Allah, Peygamberine karşı çok merhametlidir; O’na daima sevgiyle yönelir, O’nu över, işlerini bereketli kılar, ismini yüceltir ve O’nun üzerine Rahmetini indirir. Melekler de Peygamberi çok severler, O’nun en yüce makamlara ulaşması İslam’ın ve Müslümanların üstün gelmesi için Allah’a dua ederler. O’nun şerefini gözetmeye, şanını yüceltmeye özen gösterirler. O halde, Ey inananlar! Sizin kurtuluşunuz için her şeyini feda eden bu peygamberin izinden yürüyün, tüm gücünüzle davasını destekleyin, O’na saygı duyun, O’nu yüceltin; Böylece Siz de O’na Salat edin ve O’na tüm kalbinizle, esenlikler dileyerek içtenlikle selam edin!”(Ahzab S. 56 ) İlahi mesajının manasını da okuyarak Peygamber düşmanlarının oyunlarını bozmalıyız!

Ve aklını başkalarına ipotek eden gafillerin kurtuluşunu sağlamalıyız! Allah’a kul, Resulü Hz. Muhammed (s.a) Efendimize Ümmet olanlara ve izinden gidenlere selam olsun!

Anayasamız Kur’an-ı Kerim, uyum yasalarımız Sünnet-i Seniyye ve yönetmenliklerimiz İctihad-ı Ulema ve Kıyas-ı Fukaha yolunda yürüyenlerin Allah (cc) daim yar ve yardımcısı olsun!

Salı Akşamı saat 20.30’da Akit TV Canlı Yayın programı “Milli Diriliş” te buluşmak dileğiyle Allah’a emanet olunuz.

El birliğiyle maddi ve manevi çalışmalarımızla oluşacak sadece İslami İlkelere bağlı Bağımsız Türkiye’mizin yeniden dünya nöbetini beşli çeteden alması dileğiyle Cuma Bayramımız kutlu olsun. Selam, sevgi ve dua ile…

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • ORHAN İNANORHAN İNAN4 ay önce
  BAHSEKONU SAPKINLARIN MİLLET OLARAK FARKINDAYIZ.ANCAK ,ETRAFIMIZDA ZEHİRLEDİKLERİ AKRABALARIMIZ ,DOSTLARIMIZ VAR..BUNLARI GÖRDÜKÇE KAHROLUYORUM. BUNLAR,MÜSL,ÜMAN MAHALLESİNDE SALYANGOZ SATIYORLAR VE NE HİKMETSE MÜSLÜMANLARDAN DA ALICI BULUYORLAR.BU SAPKIN FİKİRLERİ YAYANLAR İLE İLGİLİ OLARAK BÜTÜN İLGİLİ MERCİİLERE DİLEK VE ŞİKAYETİMİ İLETTİM VE FARKINDALIK MESAJLARI ALDIM.BU YETERLİ DEĞİL..CANLAR ,GÖNÜLLER BİRBİRİNDEN KOPUYOR..DEVLETİN GÖREVİ İNSANLARIN İNANÇ HÜRRİYETİNİ DE KORUMAKTIR.HER DİN KENDİNİ KORUR İKEN(PAPALIK,HAHAMLIK VE ARKASINDAKİLER)İSLAM SALDIRIYA UĞRAYINCA SAHİBİ YOK.SİZLERİN DIŞINDA DOĞRULARI İFADE ETMEKTEN BİLE KAÇIYORLAR.MİLLET DÜŞMANI MEDYA BUNLARIN BORAZANLIĞINI YAPIYOR..ONLARI HEP GÜNDEMDE TUTUYOR.YAPTIKLARI İSLAMI ANLATMAK DEĞİL.DERTLERİ MÜSLÜMANLARI YOLDAN ÇIKARMAK,BÖLMEK VE PARÇALAMAK..LÜTFEN İSİMLERİ VE KİTAPLARI İLE ,YAPTIKLARI HİTAPLARI İLE BUNLARIN SAPKINLIKLARINI MİLLETE DUYURALIM.BİR KERE YAZDIK TAMAM GÖREVİMİZİ YAPTIK MODUNDA OLMAYALIM. MÜSLÜMANLARA VE BU MİLLETE EN BÜYÜK ZARARI BUNLAR VERİYOR VE NİHAİ NOKTADA HER TÜRLÜ İHANETİN İÇERİSİNDE OLABİLECEK İNSAN YETİŞTİRİYORLAR.YAZI ÖNEMLİ..ELİNİZE SAĞLIK..
 • misafirmisafir5 ay önce
  Bir zamanlar büyüklerimizden biri,fakir niye fakir Biliyormusunuz demişti.! çalmasını bilmediginden fakir'dir demişti,bizde o ninnilerle büyüyüp o büyüklerimizin peşine takılıp gitmiştik.sonra gördükki hepsi gelişmiş serpilmişler ve bize nasihat ettikleri konuda uzmanlaşmışlar.. sevgili hocam bu konudada bizi aydınlatirsaniz çok müteşekkir oluruz.. sizler zeki insanlarsiniz anladınız yani. şöyle tafsilatlı olsun.!!!
 • A ÖzcanA Özcan5 ay önce
  Senin burada anlattıklarınla ,latince Kadın iç çamaşırı satan pazarcıarasında hiç fark görmüyorum.Bizim köyde,din taciri,İslami pazarcılar,hırsızlar,namussuzlar'la dolu.Senin tarifine uyarsak Hayrı amcanın hali ne olur?..Sayın Şevki efendi.Sen kendini Peygamber ilan edeceksin ama yanında yeterli AKP li yok..
 • muhammedmuhammed5 ay önce
  ... sevki bey  ..iman gençlik elden gitti gidiyor. esn kaç sene geriden takip ediyorsun gündemi.ha bu arada tavsiye ettiğin diyanetin gidişatı da hiç iyi değil!!
 • Oku mayınOku mayın5 ay önce
  Adam ın biri ben büyük günah işledim bu işlediğim günahtan bir an önce çıkmam lazım diyor , etrafındaki yalakalar o bu günahı işlemiştir diyor. Adam itiraf ediyor yalakalar hayır böyle birşey yapmadı diyor bu ne yaman çelişki. Dalkavukluk böyle birşey , yahu yardımcı olunda bu günahtan sıyrılsın . Siz böyle yaptıkça o günahla ölecek.
 • Oku mayınOku mayın5 ay önce
  Hiçbir ayette biraz yanıp sonra cennet yok . Cennette ebedi cehennemde ebedi tercihi dünyada yapıyoruz. Günahkâr olsada sadece şirk koşmayanlar Allah subhanehu ve teâlâ nın affıyla cennete girecek.
 • Oku mayınOku mayın5 ay önce
  Türkiye'de cami cemaati biraz yanıp cennete gideceğineinanıyor.
 • Oku mayınOku mayın5 ay önce
  Aliimran suresi__24 - Bunun sebebi, onların "belli günlerden başka bize asla ateş azabı dokunmaz" demeleridir. Uydurageldikleri yalanlar dinlerinde kendilerini aldatmaktadır.
 • Oku mayınOku mayın5 ay önce
  Bakara suresi ___80 - Bir de dediler ki: "Bize sayılı birkaç günden başka asla ateş azabı dokunmaz". De ki; "Siz Allah'dan bir ahit mi aldınız? Böyle ise Allah sözünden dönmez. Yoksa siz Allah'a karşı bilemeyeceğiniz şeyleri mi söylüyorsunuz?"
 • Oku mayınOku mayın5 ay önce
  Evet yanlız cuma kılan cennete gideceğine inanmiyormu . Sadece mevlitler ve kandiller de kutlu doğum haftasında camiye giden yahut sadece mesaj atanlar cennete gideceğine inanmiyormu. Türkiye de dört hak mesheb var deniliyor. Uygulamada Murciye meshebi hakim . Ateş bize Biraz dokunacak biraz yanıp sonra ver elini cennet.
 • MUAMMERMUAMMER5 ay önce
  HOCAM AĞZINIZA VE KALEMİNİZE SAĞLIK İT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR FİRAVUNLAR GEBERDİ FAKAT FİRAVUNLUK DEVAM EDECEKTİR ÖNEMLİ OLAN BULUNDUĞUMUZ ZAMANDA VE MEKANDA HAKKIN İZİNDE MÜDAVİM OLMAK
 • Metin YükselMetin Yüksel5 ay önce
  Allah dedimmi akan su durur. Allah dilerse bugün islam hükümdar olur dünyaya. Nitekim unutmayalim, burasi sadece imtihan yeri
 • mahmutmahmut5 ay önce
  günümüzbelamlarının lideri sensin senden korkulur.sen hocaya bile kazık atmaya kalkanlardansın Almanyadadönderdiğin dolabları unutmadık.
 • Murat baytokMurat baytok5 ay önce
  Allah şevki hocamdan razı olsun allahtan sıhhat ve afiyet diliyorum murat baytok
 • emiremir5 ay önce
  bu konuda senden bezirgani ve yobazi yok sevki
 • D.eD.e D.eD.e 5 ay önce
  Sayin hoca din bezirganlari derken kimi ve kimleri kast ediyorsun bilmem amma bir gercek varki sizin gibi hocalarin din bezirganligini yapan iktidara payande olnalari Siyasal islamin iktidar oldugu cennet vatanda deist ve dinsizlerin cogaldigini goruyoruz bunu nasil aciklamak istersin musluman gorunup baska yasayan sozde siyasileri ne zamana kadar tasiyacaksiniz Allah hesap sormazmi basda alim gecinenlerden elbet sorcaktir Saygilar
 • CankurtaranCankurtaran5 ay önce
  Seni tanımasam dediğine inanacağım BEZİRGAN MI DEDİN.
 • Allah nefesini daim eylesinAllah nefesini daim eylesin5 ay önce
  Hocam ağzınıza sağlık,çok güzel müslümanları uyarıyorsunuz. Ama, hala uyumaya direnenler var. Allah onları uyarsın, feraset ve şuur versin.Siz görevinizi yapıyorsunuz. sizi kırk yıldır tanıyor ve dinliyorum. bu davaya kendinizi adamışsınız. Allah sizden razı olsun.Allah sizin gibilerin sayısını artırsın ve Allah hayırlı uzun ömürler versin.
 • Din bezirgânlarına dikkat!Din bezirgânlarına dikkat!5 ay önce
  Şevki Yılmaz ,Bu köşede yazdıklarını bazen okuyorum.Hangi dine inandığını bilmiyorum ve zaten önemsemiyorum.Ama sürekli İslam dinine saldırıyor , Kuranı , Allah' ı , ve biz müslümanların sevgili peygamberi Hz.Muhammed' i , pis ve kirli din ticaretine alet ettiğin yetmiyormuş gibi , onları sürekli referans vererek karalıyor ve suç ortağı yapıyorsun.Biz müslümanlar son yıllarda peydah olan bu akımdan rahatsız ve rencide oluyoruz.Beyhude çırpınma! Dinde zorlama yoktur.Senin dinin sana benim dinim bana!
 • ORHAN İNANORHAN İNAN5 ay önce
  ELLERİNE SAĞLIK KIYMETLİ HOCAM.ÇOK ÖNEMLİ VE GÜZEL BİR KONUYA DEĞİNMİŞSİNİZ.ANLATTIĞINIZ TİPLERİN BİZLERE "GELENEKSELCİ,HURAFECİ,OKUMAYAN BİLGİSİZ MASALLARA İNANAN İNSANLAR OLARAK BAKMALARINDAN VE BUNU AÇIKÇA İFADE ETMELERİNDEN SIKILDIK VE BUNLARIN BİZLERİ AYRI BİR DİNİN MENSUBU İMİŞİZ GİBİ AŞAĞILAMALARINDAN DA USANDIK.İSLAMIN BÜTÜN KUTSALLARINA DİL UZATMAKTAN,İTİKADİ ALT YAPIMIZIN BİLGİ,KİTAP,ALİM VE DİĞER GÖNÜL EHİLLERİNE ŞİDDETLİ SALDIRMALARI VE ÇOK ÇİRKİN HAKARETLER YAPMALARI,KABUL EDİLEBİLİR ŞEYLER DEĞİL.MÜSLÜMANLAR KARDEŞTİR VE BUNU HEM SÖZÜNDE HEM DE HAREKETLERİNDE GÖSTERMEK ZORUNDADIR.SELAM EDİYORUM.
 • FerhatFerhat5 ay önce
  Cumaniz mubarek olsun hocam. Bu mukaddes günümüzü güzel yazimizla daha aydinlattiginiz icin Allah sizden razi olsu. Yazilarinizin devami dilekleri ile
 • ali usta ali usta 5 ay önce
  deistlermi sapıkyoksa diğerlerimiömer 57 yaşında muhammedinon yaşındaki kızına talip oluyorneseki alamıyor sonra 62 yaşında ali ninkızı ümmü gülsümü alıyor kızın yaşını bilseniz neysekim sapık mecburmuyuz bu arapları günlük yaşantılarını din diye görmeye haysiyetiniz varsa yayınlarsınız
 • mhmtmhmt5 ay önce
  Allah razı olsun. İki gün önce köşe yazısında sayın Mustafa Çelik hocam da son paragrafta çok güzel özetledi. "Hüküm ancak Allah’a aittir. Hâkimiyet Allah’a aittir. Allah’tan başka hiç kimsenin hüküm koyma hakkı, hâkimiyet yetkisi yoktur. Bu dünyada kullarının hayat programlarını belirleme hakkı, kullarına yasa belirleme hakkı sadece Allah’a aittir. Yaşanan bu hayatın kanunlarını, değer yargılarını belirleme hakkı sadece Allah’a aittir. Tek olan, Kahhâr olan, kullarının tümüne egemen olan O’dur. Hayata Hakîm olan O’dur. " (Mustafa ÇELİK 16/ 01 /2019). Doğruyu söyleyenler çoğaldıkça yanlışlarımız artıyorsa acaba nerede yanlış yapıyoruz? Dosdoğruyu anlatıp yanlışta direnmez isek başarıya ulaşabiliriz. Yoksa demokrasi ile demogoji yapıp her şeyi kitaba uydurmak din tüccarlığı olur. Yani bir koltukta iki karpuzu taşımak gibi olur ki herşeyi mahvederiz. Dinin yanlış anlaşılmasına bozulmasına yol açarız. Ecnebilerin yaptığı gibi kitabı tahrip edemeyiz ama dini istismar ettiğimiz için inandırıcılığımız kalmazken şüpheleri artırdığımız için yanlış anlaşılmalara yol açtığımız için dini kendimize uydurma yapıldığından dine zarar veririz. Dini dosdoğru anlatsak bile dosdoğru uygulamalara imza atılmadıktan sonra hatta yanlışta ayak direndikten sonraağzımızla kuş tutsak bile inandırıcılık yapamayız. Tebliğ, irşat anlatılıp yaşanmıyorsa ne anlamı var?. Din bireysel yaşanacak, uygulamaya dökülecek. Yanlış yapanlara bakmayın, dosdoğru yaşayın dedikçe hiçbir zaman başarıya ulaşamayız. Damlaya damlaya göl olur. Ama bizde damlalar bir araya gelmeyip ayrışıyorsa sonuç böl parçala yut olur ki fitne başarıya ulaşır. Öncelik fitnelere yol açan bataklıklar kurutulmalıdır. İşte o zaman çözümler başlar. Her kafadan çıkan sesler zenginlik değil ayrılık oluşturuyorsa fitne görev başındadır. Fırkalar çorbalara yol açıyor demektir. Çözüm örnek yaşayıştadır. Kuranın yaşanmasındadır.İrşat ve davet metodu budur. Kainatı yoktan var eden, fiziki kanunları yaratan, zerrelerden yıldızlara tüm kainata hâkim olan Allah’ın gösterdiği doğru yol olan İslam dininin kanunlarına şeriat kanunları denir. Şeriat hükümleri Kur’an-ı Kerim, hadis-i şerif ve icmaya dayanır. Şeriat Allah’ın koyduğu dini ve dünyevi hükümlerin tümüdür. Sevgili Peygamberimiz(sav) buyuruyor: “Ey amca! Allah’a yemin ederim ki GÜNEŞi sağ elime, AYı da sol elime verseler yine de bu davadan vazgeçmem, Ya Allah bu dini hakim kılar ya da ben bu yolda yok olur giderim.” Resul-i Ekrem (s.a.v) Efendimiz, servete, şöhrete ve debdebeye asla itibar etmedi. Zaman oldu ki, Arabistan’ın bütün hazineleri ve altınları eline geçtiği, tabir caiz ise, dünya her şeyi ile O’na iltifat edip, kendisini cezp etmek istediği halde, O onlara itibar etmedi ve onlardan ne KENDİSİNE BİR PAY ayırdı, ne YUMUŞAK YATAKTA yattı, ne LEZİZ YEMEK yedi ve ne de İHTİYACINDAN FAZLA BİR KAT ELBİSE giydi. Medine’ye hicret ederek az zamanda birçok fütuhata mazhar olduğu, dünya O’na boyun eğip meftun olduğu halde, O, asla dünyaya itibar etmedi. Hz. Ömer (r.a) şöyle anlatıyor: “Bir gün Allah Resulünü ziyarete gitmiştim. Hizmetçisi Rebah’dan izin istedim ve içeri girdim. Allah Resulü bir hasır üzerine yattığı için, yüzüne hasırın izleri çıkmıştı. Tahtadan yapılmış olan dolaba baktım; bir tasın içinde sadece biraz arpa vardı. Bu manzara karşısında duygulandım, gözlerim doldu ve kendisine: Ey Allah’ın Resulü! KİSRALAR ve KAYSERLER saraylarında lüks ve rahat içinde yaşarlarken sen burada sıcağın altında, mübarek vücuduna hasırın izleri çıkmış olarak yatıyorsun. Halbuki sen Allah’ın Resulüsün. Müsaade etsen de sana bir yumuşak yatak yaptırsak.” dedim. Allah Resulü tebessümle yüzüme baktı ve şöyle buyurdu: “Dünya benim neme gerek Ya Ömer! Dünya onların, ahiretin ise bizim olmasına razı olmuyor musun?” Kainatı yoktan var eden, fiziki kanunları yaratan, zerrelerden yıldızlara tüm kainata hâkim olan Allah’ın gösterdiği doğru yol olan İslam dininin kanunlarına şeriat kanunları denir. Şeriat hükümleri Kur’an-ı Kerim, hadis-i şerif ve icmaya dayanır. Şeriat Allah’ın koyduğu dini ve dünyevi hükümlerin tümüdür. Sevgili Peygamberimiz(sav) buyuruyor: “Ey amca! Allah’a yemin ederim ki güneşi sağ elime, ayı da sol elime verseler yine de bu davadan vazgeçmem, Ya Allah bu dini hakim kılar ya da ben bu yolda yok olur giderim.” Resul-i Ekrem (s.a.v) Efendimiz, servete, şöhrete ve debdebeye asla itibar etmedi. Zaman oldu ki, Arabistan’ın bütün hazineleri ve altınları eline geçtiği, tabir caiz ise, dünya her şeyi ile O’na iltifat edip, kendisini cezp etmek istediği halde, O onlara itibar etmedi ve onlardan ne KENDİSİNE BİR PAY ayırdı, ne YUMUŞAK YATAKTA yattı, ne LEZİZ YEMEK yedi ve ne de İHTİYACINDAN FAZLA BİR KAT ELBİSE giydi. Medine’ye hicret ederek az zamanda birçok fütuhata mazhar olduğu, dünya O’na boyun eğip meftun olduğu halde, O, asla dünyaya itibar etmedi. Hz. Ömer (r.a) şöyle anlatıyor: “Bir gün Allah Resulünü ziyarete gitmiştim. Hizmetçisi Rebah’dan izin istedim ve içeri girdim. Allah Resulü bir hasır üzerine yattığı için, yüzüne hasırın izleri çıkmıştı. Tahtadan yapılmış olan dolaba baktım; bir tasın içinde sadece biraz arpa vardı. Bu manzara karşısında duygulandım, gözlerim doldu ve kendisine: Ey Allah’ın Resulü! Kisralar ve Kayserler saraylarında lüks ve rahat içinde yaşarlarken sen burada sıcağın altında, mübarek vücuduna hasırın izleri çıkmış olarak yatıyorsun. Halbuki sen Allah’ın Resulüsün. Müsaade etsen de sana bir yumuşak yatak yaptırsak.” dedim. Allah Resulü tebessümle yüzüme baktı ve şöyle buyurdu: “Dünya benim neme gerek Ya Ömer! Dünya onların, ahiretin ise bizim olmasına razı olmuyor musun?” Ömründe bir kere olsun yalan söylememiş, demogoji yapmamış, örnek yaşayışla nasıl yaşayacağımızı bizzat uygulamalarıyla göstermiş olan sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) irşad ve davette bize yeter. Örnek yaşayış yerine ördek yaşayışları dikkate aldıkça bataklıkta bulunur ve bataklıkları büyütürken bataklıklarda boğuluruz, debelendikçe de daha çok batarız. Elini kaptıran gövdeyi de başı da kaptırır. Bir koltukta iki karpuz taşınmaz. Taşındığını sanarız ancak kendimizi kandırırken milyonları da batırırız.Dava adamı, davasına inanan, davasını anlayan, davasını kendi hayatında fiilen yaşayan ve gücü nispetinde davasını başkalarına anlatan, itikat ve amel sahibi kimsedir. Pratik hayatı, j ve savunduğu dava ile çelişen ve çatışan bir kimse, dava adamı olamaz. Cumamız mübarek olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun.
 • hasanhasan5 ay önce
  Geçenlerde mustafa karataş hoca zaide yetisin programında kuranda geçen her şey farz değildir dedi. Belki doğrudur belki yanlıştır bilmiyorum ama bilgisine birikimine güvendigimiz hocalarımızdan bu konuda bilgi vermesini bekliyoruz
 • erhanerhan5 ay önce
  Elit imtiyazlı kesimin son yıllardaki gözde hocası caner taslaman. Sonra ihsan eliaçık ve cemil kılıç hocalar.
 • Büyük OsmanlıBüyük Osmanlı5 ay önce
  Allah Müslümanları sizin gibi Din bezirganlarından korusun.
 • İhsanİhsan5 ay önce
  Konuyu çok biliyor neden acaba kendisinin en güzel yaptığı iş bu hatta mesleği bu kimse eline su dökemez bu konuda allah var
 • görkemgörkem5 ay önce
  sevki bey "tabiatta degismeyen tek sey, degisimin ta kendisidir.."
 • samisami5 ay önce
  "O halde, Ey inananlar! Sizin kurtuluşunuz için her şeyini feda eden bu peygamberin izinden yürüyün, tüm gücünüzle davasını destekleyin, O’na saygı duyun, O’nu yüceltin; Böylece Siz de O’na Salat edin ve O’na tüm kalbinizle, esenlikler dileyerek içtenlikle selam edin!”(Ahzab S. 56 )" Siz ve destek verdiğiniz zihniyet bu ayetin neresinde şevk bey.Siz hiç bu ayete göre yaşıyormusunuz.Milleti haramlara boğdunuz,insanların ahlakını bozdunuz,bumu Allah ın emri peygamberin yolu.
 • Uğur KartalUğur Kartal5 ay önce
  Şevki Bey sizingeçiminizi sağladığınızmesleğinizyada uğraşınız nedir?
 • Veysel Gümüş Veysel Gümüş 5 ay önce
  Bu söylediğiniz Ísyanoğlu gibi sözde hocalari iktidar/Devlet neden önlemezki yoksa bunlarda illaki iktidara/Devlete karşi bir darbemi yapmalari gerekiyordur.Mesela Dinler arasi diyalogcu FETO'DA onlarca sene Dine zarar vermeye çalişmiştir ama Dine zarar veriyor diye üzerine gidilmemiştir ne yazikki sadece Íktidara/Devlete zarar verdiği için üzerine gidilmiştir.Keşke Dinimiz için baştan Fetonun üzerine gidilseydide ne Dinimize nede Devletimize bir saldiri yapabilseydi.Şimdi ikinci Feto olan bu Ísyanoğlu gibilere yine suzuluyordur galiba bunlarinda illaki bir darbeye kalkişmalari gerekiyordur.Böylelerine karşi çikmanin ilk ana sebebi Dinimiz için olmalidir satende bu yapilinca yani bunlari baştan engelleyince diğer yapacak olduklarinda engellenmiş olacaktir...
 • tolgatolga5 ay önce
  Sayin yazar en guzel ticaret din ticaretidir sermayesi okumayan cahiller gelirisi ise trilyonlar.cubbeli hatipoglu ve diger sozde sin adamlari fakire sukretmeyi ogretip kendileri trilyonlari goturur.tabi akit vu yorumu yayinlamaz cunku isine gelmez
 • sevkisevki5 ay önce
  bir numaralı din bezirgani sensin
 • Ahmed SerhendAhmed Serhend5 ay önce
  Kardeşlerim; tashîh-i i'tikâd lazım, tashîh-i i'tikâd lazım, tashîh-i i'tikâd lazım...
 • Abdulkâdir CeylanAbdulkâdir Ceylan5 ay önce
  "Allâhümme salli 'alâ seyyidinâ ve mevlânâ Muhammedin 'adede mâ zekerehüz-zâkirûn. Allâhümme salli 'alâ seyyidinâ ve mevlânâ Muhammedin 'adede mâ ğafele 'an zikrihil ğafilûn."[(Delâilül-hayrât) kitabından alınmıştır.] Cumanız mübarek olsun kardeşim. Dualarınızı taleb ediyoruz...

Günün Özeti