Beraatımız ne zaman?

19 Nisan 2019 Cuma

Bismillahirrahmanirrahim

Bizleri, nefislerimizin esaretinden, Mal Makamların köleliğinden, düşmanlarımızın her türlü hile ve işgallerden Berat’ın yani kurtuluşun tek yolu olan İslam Nizamının müntesibi kılan Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allahımıza hamd olsun! Kur’an-ı Kerim’in yaşayarak öğreticisi Başöğretmenimiz, Önderimiz, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize ve izinden gidenlere salat ve selam olsun. İslami Düzenin Ana kaynağı, Ana Hayat Yasamız Kur’an-ı Kerim’in Levh-i Mahfuz’dan Cebrail (a.s)’e teslim edildiği bu gecemiz hepimiz hakkında mübarek olsun.

Başımıza gelen tüm mükafat, mücazat ve musibetlerin tamamı; ellerimizin, eylemlerimizin ve söylemlerimizin neticesinde Allah’ın (c.c) takdiridir!

Mahkûmların Beraatı, suçsuzluğunu isbatıyla gerçekleşir!

Biz kulların Beraatı ise, Allah’a isyanı terketmemizle sağlanır!

‘’Dönmek’’ manasına gelen Tevbe, Dünya ve Ahiret Beraatımızın şartıdır.

Ölümle dönmeden evvel, hayattayken Allah’a ve Nizamı İslami ilkelere dönmek Dünya’da Cehennemi hayattan, Ahirette ise Cehennemden Beraatın tek yoludur!!

Din ve vatan düşmanlığıyla tescilli zihniyetlerin ve savunucularının tevbe etmeden, Hakk ve halk katında Beraat etmeden yani aklanmadan desteklenmesi başımıza gelmiş ve gelecek musibetlerin en büyüğüdür!

Hz. Mevlana ismiyle ma’ruf Celaleddin-i Rumi’nin: “Hakk bela vermez kul azmadıkça!” dediği acı hakikatleri son gelişen olaylarla tatmaya devam ediyoruz.

Ne zaman akıllanacağız?

Ne zaman ferasetle, basiretle, hikmet ve meşveretle  belaları def etmeği öğreneceğiz?! Ne zaman?

Ne zaman içimizdeki beyinsizleri, sefihleri ve hesabileri ayıklayacağız!? Ne zaman?

Ne zaman acı gün dostlarına kapanan kapıları açacağız?! Ne zaman?

Ne zaman ittifakları önce kendi içimizde yapmaya başlayacağız!? Ne zaman?

Birleşmemek üzere birleşme” hastalığını, iman ve uhuvvet ilacıyla tedavi edip ne zaman birleşeceğiz!? Ne zaman!?

Hesabi pirelere kızıp, vatan yorganını oylarımızla yakmaya başladığımızı ne zaman farkedeceğiz?! Ne zaman?

İçimizdeki kriptoların tuzaklarını ne zaman idrak edip Hakk’ın tuzağıyla bozacağız!? Ne zaman?

Bu kriptoların teşviki neticesinde ellerimizle çıkardığımız aileye zulüm yasalarını ne zaman kaldıracağız!? Ne zaman?

Bu kriptoların hilesiyle kurban ettiğimiz göreve dönmeyi bekleyen 28 şubat mazlumları olmak üzere; FETÖ’zede mağdurları, Sivas, Selam tevhid, Malatya, Mustazaflar vs. davalarının mahkumlarını affederek onlara kendimizi ne zaman affettireceğiz?! Ne zaman?

Her seçim yaklaştıkça seçmeni hayatından bezdiren, cezalar yağdıran zalim, işbirlikçi bürokratik oligarşiyi ne zaman yıkacağız?! Ve bu bürokratlardan hesabı ne zaman soracağız!? Ne zaman?

Daha baba hayattayken, miras kavgasına giren evlatlar gibi liderlik mirasını kapma yarışına  giren yakınımızdaki makamkolik gafillerden ve harislerden ne zaman hesap soracağız!? Ne zaman?

‘’İsraf eden iflas eder!’’ gerçeğini hatırlayıp, tüm kurum ve kuruluşlardaki aşırı lüks tüketim savurganlığından ne zaman Beraat edeceğiz!? Faiz belasından uzaklaşıp üretim seferberliğini ne zaman ilan edeceğiz?!  Ne zaman?

Allah, emanetleri ehliyetli kişilere vermenizi size emrediyor!” ayet-i kerimesiyle;

İşler- görevler ehliyetsiz kişilere verildiğinde kıyameti bekleyiniz!” hadis-i şerifindeki İhtarı Nebeviyye’yi, tüm kurumlarımızda ne zaman hayata geçireceğiz?! Ne zaman?

Bağde harab’ül Basra!”(Basra harabe hale geldikten sonra mı?)

Başta İstanbul, Ankara gibi şehirlerden sonra Türkiye Gemisinin Tayyib Kaptanımız Sandık darbesiyle indirilip, Korsan Kemaller tilki kurnazlığıyla Gemimizi Batı Limanına tekrar demirlettirdikten sonra mı?!

Vakit geçmeden küçük belalardan ders alıp, büyük belaları önleyici tedbirleri acilen almak için yeniden dirilerek birleşmeliyiz! Durmadan, yorulmadan yolumuza devam etmeliyiz!

“Gevşemeyiniz! Paniklemeyiniz! Korkmayınız! Üzülmeyiniz! İnanıyorsanız mutlaka üstün geleceksiniz!” Ayeti, ölçümüz ve oyunları bozucu beraatımız olmalı!

Zira Erzurumlu İbrahim Hakkı hazretlerinin dediği gibi;

Hakk şerleri hayr eyler

Zan etme ki ğayr eyler

Ârif ânı seyr eyler

Mevlâ görelim neyler

Neylerse güzel eyler…

...

Her söyleyeni dinle

Ol söyleteni anla

Hoş eyle kabul canla

Mevlâ görelim neyler

Neylerse güzel eyler…

...

Vallâhi güzel etmiş,

Billâhi güzel etmiş,

Tallâhi güzel etmiş,

Allah görelim n’etmiş,

N’etmişse güzel etmiş

...

Netice;

Kulluk ve millet planında Beraatimiz için;

Mukaddes Medeniyetimizin öğretileri, İbretlik tarihimizin yol haritası, dünün bilgi ve birikimi, bugünün kazanım ve kayıpları yarınımızı oluşturmada anlayana altından daha kıymetlidir. 

Ne mutlu ibret alana! 

Dersler çıkarana! 

Ve acil tedbir alana!

Bu dua ve dileklerle Beraat Gecemiz Mübarek olsun!

Salı Akşamı saat 20.30’da Akit TV ve Kanal 68 TV ile ortak canlı yayın “Milli Diriliş” programında buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz!

Fethin sembolü Ayasofya’mızın açılması, Mescid-i Aksa’mızın özgürlüğü ve tatil olması dileğiyle Cuma Bayramımız kutlu olsun. 

Selam, sevgi ve duayla…

Not:  

13 Haziran 23 Haziran tarihlerinde İnşallah bizim de katılacağımız, evladlarımıza en güzel karne hediyesi “Ailece Yaz Tatili Umresi” için aşkın, sevginin ve merhametin merkezi Kabe-i Muazzama’ya ve Medine-i Münevvere’ye ziyarete var mısınız? 

İrtibat: 0535 548 3153 / 0532 516 0153

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • SerhatSerhat28 gün önce
  Allah razı olsun hocam çok güzel tesbit etmişsiniz.İnşaallah sizi dinlerler. Bir an önce ülkenin lehinekararlarını verip birlikte hareket ederler.
 • Mevlüt GökMevlüt Gök28 gün önce
  Hocam, Allah sizden razı olsun. Ulvi bir talepte bulunuyorsunuz, canıgönülden katılıyorum. Hatasız, kusursuz insan olur mu? Elbette olmaz, zaman içerisinde her birimiz bir yerlere savrulabiliyoruz. Bu itibarla yeniden bir araya gelebilecek yolu bulabilmemiz lazım. Bunu yapamazsak, korkarım bahsettiğiniz tehlikelerle karşılaşmamız mukadderdir. Allah korusun. Yeniden diriliş mahiyetinde bir hareket, elbette Reis'imiz ve Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılabilir. Selam ve dua ile
 • robinrobin29 gün önce
  men dakka men dukka. rahmetli hoca geldi aklıma. nur içinde yat hocam
 • Gurbetteki garipGurbetteki garip29 gün önce
  Selamün Aleyküm devletli hocam, çok isabetli yazınızın bereketli ve tesirli olmasını devlet ricaline Rabbim nasip etsin. Amin . Tabandakilerle ve küskünlerle bir araya acilen gelinmesi şuanki en önemli Türkiye meselesi , neyi paylaşamıyorlar!!! Eğer Allah cc adına çıkılmış ise bu yola ! Acilen Reisin bazı danışmanları değişmesi lazım. Vessalam
 • Ahmed SerhendAhmed Serhend1 ay önce
  Hiç kimseye hor bakma/İncitme gönül yıkma/Sen nefsine yan çıkma/Mevla görelim neyler/ Neylerse güzel eyler..(İbrahim Hakkı Hazretleri)Berât Kandilinizi tebrik eder, dualarınızı bekleriz..
 • HekimHekim1 ay önce
  İslam dünyası nin beratı Allah en iyisini bilir...ama zalim firavun ve nemrut karakterli insanların yönetimden gitmesi ile olur .ne alakası var derseniz toplumu munafiklastiriyorlar .
 • Milli DüşünceMilli Düşünce1 ay önce
  Bir insanın beratı, kul hakkı yemediği zamandır!
 • Ahmet KoçakAhmet Koçak1 ay önce
  ALLAH c.c. razı olsun,oy kaybına sebep olan her mağdur kesimin sesi olan bir yazı olmuş.şu maddelere eğilip sorunlar irdelense en kısa zamanda küskünler geri dönecek.lakin mağduriyetler kabul edilmedikçe bu sorunlar büyüyerek devam edecek bunca emeğe,alınan yola yazık edilmemeli sayın ERDOĞAN teşkilatları değil direk "sıkıntım" var diyenleri dinlese işler yoluna girecek.inşaallah bu basirete kavuşurlar.
 • Mertürk Mertürk 1 ay önce
  Hocam ,mücadele etmeden sadece dua ile çözüm olmaz. İçimizdeki kriptoların,ehliyetsiz ve liyakatsızların,beyinsizlerinayıklanması için mücadele etmeliyiz. Mücadele olmadan Allahın yardımı gelmez. Mücadele olmadan ,oturduğumuz yerden ,rahat koltuklarımızda oturup,Allahım yardım et demek ,ne kadar doğru? Çıkarlarımız ve menfaatlerimiz sözkonusu olduğunda riske girmeyip ,mücadele etmeyip,sadece dua edip Allahtan yardım isteyenlere,Allah yardım eder mi?
 • hocamhocam1 ay önce
  hayirli kandiller ve cumalar on yedi yili ne guzel elestirmissiniz.
 • ahmet muratahmet murat1 ay önce
  Ne mutlu ibret alana! Dersler çıkarana!Ve acil tedbir alana!Çok haklısınız hocam 2008 yılında çıkarılan kanun yüzünden bugün asgari ücretten emekli olana 1125 tl maaş bağlanıyor akparti kendi ayağına kurşun sıkıyor.siz oy aldığınız kesime bu kötülüğü nasıl yaparsınız.
 • alkanalkan1 ay önce
  mehmet zorlusiz urfada ve sivasta akp ye oy vererek beratınızı aldınız öylemi.bu beraatınızı alacagınızı kim hangi ayet ve hadise göre size berat verdi.ab uyum yasalarına uyarak bayagı mesafe almışsınız.ab ülkelerinde cenneti papazlar satarken ilham kaynagı islam birliği değilde ilham kaynagımız ab diyen ve ab uyum salarına göre islama aykırı kanunlar çıkaran akp sizlere beratınızı verdi öylemi.cehennemin yolları iyiniyet taşlarıyla dizili. ALLAHSİZE AKIL FİKİR HİDAYET VERSİN BU MUBAREK GÜNLERDE.
 • Mertürk Mertürk 1 ay önce
  Çok geç kaldık be hocam. Elin gavurundan borçlanıp,borçlanıp paraları yerken ,bunlar aklımıza gelmiyordu. Binali bey 1 ay kadar önce demişti, dışardan borçlanıp yemişiz, ödeme vakti geldiğinde de nerden çıktı bu borç diyoruz diye. Boçların ödenme vakti geldiğinde aklımız başımıza geliyor. Allahaklını kullanmayanlar için ne diyor.
 • samisami1 ay önce
  Allah ın indirdikleri ile hüküm vermeye başladığımız zaman beratımızı alırız inşaallah, lakin şu siyonist güdümlü amerikancı avrupa birlikçi faiz ci kumarcı zinacı içkici akp zihniyeti ile olacak iş değil bu.Sırtlarından çıkarıp attıkları o tertemiz milli görüş gömleğini giymedikçe ne bu ülke ne siz nede bu halk beratını alamaz alamıyor da zaten yaşıyor ve görüyoruz.Laf ile peynir ekmek gemisi yürümüyor yazar bey icraat lazım icraat.
 • gerceklergercekler1 ay önce
  bı cay bır sımıt 30 çarpı 30 hesabınıda rabbım sorar demi bırgün bu ınsanlardan ne ıstedınız özel şöferler kendıne yontulan keserler 55 bın tl alan danışmanlar...güzel rabbim sor hesabını
 • BatıleziciBatılezici1 ay önce
  Ali şimdi Müslüman olmayan (tabi batını bilemeyiz, zahire göre, şartları yerini getirip getirmediğini gördüğümüz kadarıyla söylüyorum) memur yok mu sanıyorsun? Cuma Müslümanlarının bile 5 katıdır. 
 • DOĞRUDOĞRU1 ay önce
  LİYAKAT!İmandan önce gelir PEYGAMBER EFENDİMİZ (S.A.V) Mekke fethinden sonra müşriklerden kabe anahtarını dahi almamıştır şimdi dayın varsa müdürsün bugün düştüğümüz durum bu dostları düşman düşmanları dost edindiler amma düşmanları dost olmadı dostları düşman oldu kaybetmeleri mukadder oldu VESSALAM
 • mehmet zorlumehmet zorlu1 ay önce
  geç kalmışın dostum biz beratı sıvasta ak partiyi urfada akpartiye oy vererek almadıkmı
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Bırakın birilerini korumayı . Kuran indi ineli müminin tek vazifesi imanı kurtarma ebedi cenneti kazanma zamanı.
 • AliAli1 ay önce
  Ehliyet dedin de...Peygamberinize Hicret’te yol gösteren Bedevi bile müşrikti ama emanetin ehliydiHz Ömer’in müslüman olmayan memurları vardı.Ya şimdi?

Günün Özeti