• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Şevki Yılmaz
Şevki Yılmaz
TÜM YAZILARI

“Bari Rahmet Ayında…!”

09 Nisan 2021


Şevki Yılmaz İletişim: [email protected]

Ana Hayat Yasamız ve Anayasamız Kur’an-ı Kerim›e kavuştuğumuz Rahmet, Bereket, Mağfiret ve (kul hakları hariç) günahlarımızdan Af ile kurtuluşa vesile ayımız Ramazan-ı Şerifimize yeniden kavuşuyoruz Elhamdülillah! 

Mübarek Ramazan ayında, İmsak’tan İftara kadar nefsini şehevi arzudan, içmek ve yemekten kendini tutmak yani alıkoymak ve günahları yakmak manasına gelen Oruç (Savm ve Sıyam) “Ey inananlar! Oruç, sizden öncekilere farz kılındığı gibi, günahlardan kötülüklerden korunabilmeniz için size de farz kılınmıştır”” “Ramazan Ayı, insanlara yol gösterici,  (Hak ile Batılı, doğru ile yanlışı) ayırmanın açık delilleri olarak Kur’an’ın indirildiği aydır. Öyle ise sizden ramazan ayını idrak edenler O ayda oruç tutsun. Kim o ayda hasta veya yolcu olursa (tutamadığı günler sayısınca) başka günlerde kaza etsin. Allah sizin için kolaylık ister, zorluk istemez…. (Bakara S. 183-185)  İlahi Mesajlarıyla geçmiş Ümmetlere ve kıyamete kadar Biz Müslümanlara farz kılınan en mühim kulluk ödevlerimizdendir! 

“Nice Oruç tutan var ki tuttuğu Oruç o kişiye sadece açlık ve susuzluk bırakır!” Hadis-i Şerifinden haber verilen şanssızlardan ve müflislerden olmamak için bu Rahmet ve bereket ayını çok iyi değerlendirmeliyiz. On bir ay yorulan günahlarla bunalan Vücut arabamızı rektifiye almalıyız! Oruçlarımızı Oburluk yani Yemek Yarışmasına dönüştürmemeliyiz! Sadece Midemizle değil, haram yolları ve kötü davranışlarımızı terk ederek Bedenimizin tüm azalarıyla Oruç tutmalıyız! 

Bunun için bari bu Rahmet ve Af Ayında;

Küskünlükleri, dargınlıkları, kin ve nefreti terk edip Mümin Kardeşler topluluğu olduğumuzu hatırlayarak barışalım ve kucaklaşalım! 

Bilhassa Afrika ve Asya’da Senenin tüm gün ve gecelerinde adeta Oruç tutarcasına aç, sefil ve yoksul mazlum kardeşlerimize akraba ve çevremizden başlamak üzere sadaka ve zekâtlarımızla İmani ve İnsani görevlerimize devam edelim!

Kangren olmuş en büyük hastalıklarımızdan Particilik ve Irkçılık belasına tövbe ederek hasretle beklediğimiz Ümmet İttifakını eyleme dönüştürelim! 

Bari Rahmet ve Af Ayında; 

Çin Emperyalizminin işgali altında Hak ve Hürriyetlerinden yoksun Doğu Türkistan Mazlumlarının kurtuluşu için Arakan Mazlumlarının, Irak, Suriye, Filistin Direnişçilerinin İstiklali için çalışalım ve dua edelim!

Başta elleri ve ayakları öpülesi can Ana Babamız olmak üzere en büyük Farzlardan olan Sılayı Rahim İbadetini yerine getirmek için akraba ziyaretlerini artıralım!

İş ve Aş telaşıyla aylarca ihmal ettiğimiz Nefislerimizi ıslahı için Kur’an-ı Kerim ve Ahiret ağırlıklı sohbetlerle, tesbih ve zikirle terbiye edelim!  

Melun ve menfur Şeytanların ve şeytanlaşmışların en güçlü tuzağı malum Fitnevizyon Kanalizasyonlarından evlerimize akmaya devam eden necis yayınları boykot edelim! Rahmani çizgideki Medya programlarını dinleyelim!

Allah (c.c), oruçlarımızı, namazlarımızı, zekât, sadaka vs. hayırlarımızı ve dualarımızı, din ve vatan uğrundaki çalışmalarımızı dünya ve ahiret cennetimize vesile kılsın! Hepimize tüm azalarıyla, yasaklara uyarak oruç tutmak için haramlara bakmaktan, tutmaktan, yürümekten, Haram olan şeyleri yemekten ve dilimizi, gıybet, hased, yalan ve iftira etmekten korusun! Oruç vesilesiyle, sağlıksız bedenimizi, azgın nefsimizi, maddileşmekten taşlaşmış kalbimizi ıslah etmeyi lütfeylesin! Amiin.

Perşembe Akşamı Saat 22.00’de Sosyal Medyamızda ve Kanal 68 TV’deki Canlı Yayın Ramazan sohbet ve dualarımızda buluşmak üzere Allah (c.c)’a emanet olunuz!

Nefsimizde, Ailemizde ve Ülkemizde “İslam Sözleşmesi ”nin uygulanması, Mescid-i Aksa’mızın özgürlüğü ve tatil olması dileğiyle Cuma Bayramımız ve Ramazan-ı Şerif Ayımız mübarek olsun. Selam, sevgi ve duayla...                                                             

Selam, sevgi ve dua ile…

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

hakkı

islamın emir ve yasakları evrensel, zaman şumül, mekan şumül, hayat şumüldür. Tahsis ne zaman çıktı? Bu da sizden mi? Selam ve dua ile...
 • Yanıtla

SOKAĞIN SESİ

NEDEN? "Bir zamanlar Çukurova" dizisindeki KAREKTER, dizinin en yalancı en sahtekar en karektersiz oyuncunun ismi NEDEN GAFUR ? Bu tesadüf olamaz. BİRDE İKTİDAR YANLISI ATV! ATV Yönetimi mı İKTİDARI kandırıyor, İKTİDAR BİZİ Mİ KANDIRIYOR? ATV DİZİLERİ DE İYİCE RAYINDAN ÇIKTI
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23