• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Şevki Yılmaz
Şevki Yılmaz
TÜM YAZILARI

‘’Ayasofya aslına döndü Elhamdülillah!”

24 Temmuz 2020


Şevki Yılmaz İletişim: [email protected]

Bugün tarihi bir gün! Kâbe-i Muazzama’nın kutsal şubelerinden Fethin Sembolü Ayasofya Camii Kebiri’ni; Allahımızın yardımı, ikramı ve lütfu sayesinde tekbirlerle tekrar açıyoruz Elhamdülillah!

Sevincimiz çok büyük! Bugün Cuma Bayramımızla beraber çifte Bayram yaşıyoruz elhamdülillah!

Sevgili Peygamberimiz, Hz. Muhammed (s.a) Efendimizin övgüsüne mazhar olmuş Fatih Mehmed Sultanımızın ve kahraman ordusunun Fetih Emaneti Ayasofya’yı aslına döndürerek bedduasından kurtuluyoruz elhamdülillah!

Akın akın, melekut âleminde ki melekleri ağlatacak şekilde fevc fevc Ayasofya’da Cuma kılmaya yürüyoruz elhamdulillah!

Attığımız her adımda birbirimizle selamlaşıyor, kardeşliğimizi pekiştiriyor, yüzümüzde tebessüm ve hamd gözyaşlarıyla kılacağımız Cuma Namazı için ‘’Ayasofya’da itikafa niyet ediyoruz’’ elhamdulillah!

Yeniden Bizans zulmünün karanlık çağını kapatıp, Hak ve adaletin aydınlık çağının kapısını açıyoruz elhamdülillah! 

Fatih Sultan Muhammed Han’dan itibaren tüm padişahlar dahil olmak üzere, Akşemseddin gibi manevi liderlerimizin her birinin namaz kıldığı o mübarek mekanı torunları olarak yeniden açıyoruz elhamdulillah!

Tebrikler Türkiyem! Tebrikler Milletimiz!
Tebrikler Başkanımız Receb Tayyib Erdoğan kardeşim!

Roma Merkezli fitne ve fesad dünyasından, İstanbul Merkezli Barış Dünya’sına dönüşün kapılarını açıyoruz İnşAllah!

İçimizdeki Siyonist uşaklarınca zincirlenen Ayasofya’mızın kapatılışından ondört sene sonra ilan edilen Siyonist Rejim İsrail’in kurulmasıyla, küresel emperyalistler ve uşakları tarafından esir edilen Mescid-i Aksa’mızı ilelebet özgürlüğüne kavuşturmanın kapısını bugün prangaları kırarak açıyoruz İnşallah!!

Değişmez ve değiştirilmesi asla teklif dahi edilemez Ana Yasamız Kur’an-ı Kerim’de İnsanların canları, namusları ve malları gibi Mescidlerin tamamı da Mü’minlere emanet edilmiştir!

“Allah’ın mescidlerinde Allah’ın adının anılmasına ve hükmünün özgürce ifade edilmesine ve yaşanılmasına engel olan ve içki, kumar, fuhuş gibi her türlü ahlaksızlığı yaygınlaştırarak camiye giden yolları tıkayan, buraların toplumsal etkinlikten yoksun, cemaatsiz ve harap olması için çaba harcayanlardan daha zalim kim olabilir? İşte öylelerine, bu mescitlere ancak korku içerisinde girmek yaraşır. Onlar için bu dünyada aşağılık, âhirette ise çetin bir azap vardır!” (Bakara S.114) Ayet-i Kerimelerdeki İlahi tehditlere aldırış etmeden İslam Medeniyetimizle birlikte Mabetlerimizi Müzeye çeviren Firavun ve Şeddadilerin Allah’ın gücü karşısında nasıl yenildiklerine bugün yeniden şahid oluyoruz elhamdülillah! 

Bugün, Medeniyetimizin ve Mabedimizin göğsüne değen nâmahrem eli kırdık ve Ayasofya’mızı aslına döndürdük! İslam Medeniyetimize kavuşacağımız kapıları açtık! Elhamdülillah!

Zira;

Bütün mescitler ve bütün câmiler sadece Allah’ındır ve yalnızca O’na ibâdet amacıyla yapılmış kutsal kurumlardır!  Bütün secde makamlarında sadece Allah’a kul olun! Allah ile birlikte başka hiç kimseye kulluk yapmayın! Sakın el açıp yalvarmayın!” (Cin S.18) 

“Allah’ın mescitlerini (dini ve manevi hizmet merkezlerini), ziyaret etme ve oraların bakım ve gözetim hizmetlerini yürütme işini, ancak Allah’a ve âhiret gününe iman eden, namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren ve Allah’tan başka hiç kimseden korkmayan Müslümanlar yapabilirler. İşte umulurki onlar doğru yola ulaşan kimselerdendir! (Tövbe S. 18)

İlahi ihtar ve ikazlarına uymak için Ayasofya’mızı şirkin her çeşidinden temizleyerek aslına döndürmek İmani görevimizdir! 

Mekke’de Hacılara su dağıtmayı ve Mescid- Haram’ı (Beytullah’ı) onarmayı, Allah’a ve ahiret gününe iman edip (sevabını sadece O’ndan umarak) Allah yolunda cihad edenin (yaptıkları) gibi mi saydınız? (Cihadla diğer hayırları bir tutmakla aldanmaktasınız. Bunlar) Allah katında asla bir olmazlar. Allah (Hakk hâkim olsun ve insanlar huzura kavuşsun diye yapılması farz olan cihadı terk ederek) zulmeden bir topluluğu hidayete asla ulaştırmayacaktır. (Tövbe S.19)” Ayet-i Kerime’nin gereği Ayasofya’mızı Camiye yani aslına döndürürken Maddi ve Manevi Cihadi sorumluluklarımızın artığını asla unutmamalıyız! 

Ayasofya gibi tüm Mabetlerimizin, Canlarımızın, Namuslarımızın, Mallarımızın ve Vatanımızın sigortası İmanlı, İlimli, ahlaklı güçlü nesil, güçlü toplum, Hak ve Adaletin hâkim olduğu süper güç bir Devlet ile sağlanacağını da asla unutmayalım!

Allah (c.c), İslam’a ve Müslümanlara kilitli diğer kapıları açarak, sadece kendisine Kul olmak için çalışan Müslümanların daim yar ve yardımcısı olsun! Sultan Fatih ve ordusuna rahmet etsin, makamlarını sevenleriyle birlikte cennet eylesin. Amin

Hak, adalet, ehliyet, ilim, iman, irfan, İhsan, İhlas, edeb ve terbiyeyle oluşacak “Tam Bağımsız Süper Güç Türkiye” eliyle “İslam Sözleşmesi ”nin uygulanması, Mescid-i Aksa’mızın özgürlüğü ve tatil olması dileğiyle Cuma Bayramımız kutlu olsun.

Selam, sevgi ve duayla...

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Başpapaz Özvilla buyurdular ki:

"Eyyy, Türk gençliği: Azınlık vakıfları, Danıştay'ın Ayasofya kararını mahkemeye sunacak, el konulan mülklerinin iade davalarını çatır çatır kazanacak. Bu saatten sonra ayak diretmeye kalkarsan, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne gidecekler, çatır çatır tahsil edecekler. Ayasofya' da iyi Cuma kılmalar.."
 • Yanıtla

Ben mi yanlış biliyorum...

Hagia Sopiha'nın aslı kilise...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23