“Allah İçin Saflarımızı Sıklaştıralım!”

23 Ağustos 2019 Cuma

Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allahımıza hamd; Başöğretmenimiz, Önderimiz, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehlî Beyti’ne, Ashabına, canımız Ana ve Babamıza, Allah (c.c)’ın ilke ve inkılabı İslam’a tabi olanlara, Din ve Vatan muhafızı Gazi ve Şehidlerimize salat ve selam olsun!

26 Ağustos 1071’de Allah’ın yardımıyla Romalılara karşı kazanılan Malazgirt Savaşı ile 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar Savaşı’nın ve yeryüzündeki tüm Şehid ve Gazilerimizi rahmetle ve saygıyla anıyoruz!

Ecdadımız ağır bedeller ödeyerek Anadolu gibi paha biçilmez bir vatanı bize emanet ettiler!

Bu zaferlerin temelinde sarsılmaz bir İman ile beraber İlim, İktisad, Savaş Sanayi ve vazgeçilemez olan uhuvvet, meşveret, birlik, ehliyet, emanet, sadakat, hak ve adalet ilkeleri vardı!

Ecdadımızın Allah’ın lütfuyla gerçekleştirdiği destansı zaferlerine yeni zaferler katmak istiyorsak: “İyi bilin ki Allah; kendi yolunda birbirine kenetlenmiş, kurşunla perçinlenmiş müstahkem bir bina gibi saf bağlayarak mücadele eden kimseleri sever. (Saff S. 4)” İlahi Mesajındaki dayanışmayı, kaynaşmayı ve kardeşliği yaşayarak sağlamamız gerekiyor!

Dört tarafımızın tuzaklarla ve ateş çemberleriyle sarıldığı Anadolu’muzu nefis ve nesillerimizle beraber tilkilere, çakallara, kurtlara, sırtlanlara yem yapmamak için vakit geçmeden, “ah vah” etmeden safları sıklaştırmamız gerekiyor!

Asrımızın baş belaları Siyonist İsrail ve emrindeki, Beşli Çete Canavarları istediği yeri istediği zaman işgal ediyorlar! Kanayan yaramız Mescid-i Aksa’mızın muhafızı İşte Filistin! İşte mazlum, aç ve susuz Afrika! İşte Kırım, İşte Keşmir! İşte Doğu Türkistan! İşte Arakan, İşte Moro! İşte Irak! İşte Suriye!

Uyanmaz ve safları sıklaştırıp birleşmezsek pusuda bekleyenlerin hedefi ise dün olduğu gibi bugün de ve yarın da hep Türkiye!

Bütün bu işgal altındaki bölge halklarının cehaleti, ekonomik sefaleti, Irk, Mezheb ve Tarikat ayrılığı, Mal ve Makam sahiplerinin cimriliği ve ihanetleri Emperyalist zalimlerin böl, parçala ve yut planını hayata geçirmiştir!

“Biz birbirimizi yemezsek bizi asla kimse yiyemez. Biz birbirimizi yenmezsek bizi kimse asla yenemez!”

Biz Allah için safları sıklaştırsak, omuz omuza dayanışmayı sağlarsak, tüm maddi ve manevi enerjimizi birleştirsek, Süper Güç dediğimiz güçler Vallahi ve Tallahi sinek güce dönerler!

Allah (c.c), bu ırkçılığın, mezhepçiliğin ve ayrımcılığın belasını versin!

Tarih boyunca birbirine hısım olanları hasım haline getirenleri de kahretsin!

Türkçülük, Kürtçülük, Arapçılık gibi ırkçı faşizm mikrobunu kalbimizden atarak Ümmet ruhuyla birleşirsek bizim bileğimizi kim bükebilir? Bizi hangi güç yenebilir?!

O halde gelin;

Laisizm, Kapitalizm, Sosyalizm, Komünizm ve Kamalizm gibi şeytani rejim tuzaklarının esaretinden kurtulup İslam Nizamıyla özgürlüğümüze kavuşma adına devletimizi güçlendirmek için safları sıklaştıralım.

Üretimi artırarak, tüketim, israf ve faiz zehirlerini terk ederek Milli bir Ekonomik kalkınma adına yerli mallarımızı kullanmak ve korumak için safları sıklaştıralım!

Eroin, esrar, alkol, bonzai, kumar, moda vs. Siyonist bombalarla bağımlılık hastalığına yakalanan nesillerimizin iflahı, ıslahı ve mutlu gelecekleri adına ahlak ve maneviyat ekseninde milli bir eğitim seferberliği için safları sıklaştıralım!

Karadeniz, Akdeniz ve Güneydoğu sınırlarımızla, Ortadoğu’da Haçlı-Siyon eliyle planlanan büyük savaşlara karşı Malazgirt, Sakarya ve 30 Ağustos destanını yeniden yazmak istiyorsak, maddi ve manevi güce sahip adil bir hukuk devleti Türkiye için safları sıklaştıralım!

İçimizdeki satılmış beyinsizler yüzünden devam eden terörün kurbanları ve mağdurlarının bitirilmesi adına dullar, öksüzler, can analar ve babalarımız artık ağlamaması için safları sıklaştıralım!

 Ve Mukaddes Beldelerin kıyamete kadar muhafazası adına Allah için saflarımızı sıklaştıralım!

“Allahım! Kalplerimizin ve saflarımızın birliği için Müslümanları Müslümanlarla İmtihan eyleme! Ve Müslümanları Müslümanlara musallat eyleme! Ve Müslümanları Düşmanlarına karşı daim muzaffer eyle!” Amin!

İlim, İman,Terbiyeyle oluşacak Ahlak ve İrfan toplumuyla; Fethin sembolü Ayasofya’mızın açılması, Mescid-i Aksa’mızın özgürlüğü ve tatil olması dileğiyle Cuma Bayramımız mübarek olsun.

Selam, sevgi ve duayla…

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Mehmet Saki CanbayMehmet Saki Canbay22 gün önce
  Selamünaleyküm hocam ben 90'lı yıllardan beri programlarınızı yazılarınızı takip ediyorum Allah sizden razı olsun.
 • MikiforovMikiforov23 gün önce
  Sevki hocam oyle bu işler temennilerle olmuyor herkes imkanı nispetinde mucadele etcek sizi cedaw istanbul sozlesmesi zararlı tmk maddeleri6284 kadem suresiz nafaka genc evlilerin zulum gormesi hususunda aydinlatmak adina cok dil doktuk gec uyandiniz ulkenin musluman evlatları ciddi risk altında konuyu bir kere iki kere gundeme getirdiniz sonra yine bosladınız vebal altındasıniz temennilerle birseyler duzelecek olsa idi bugun bu halde olmazdık sorunlar gun gectikce daha da buyuyor
 • Mustafa Mustafa 23 gün önce
  Kendimizi aldatmayalım. Faizle yaşayanlar karşı cephede Allah ve Rasulu size savaş ilan etti. Mümin iseniz faizden uzak durun. Yok ben faizle yaşayacağım diyorsanız çok büyük yenilmez orduya savaş açtınız ......... Bakara Sûresi 278 - Ey iman edenler! Allah'tan korkun ve artık faizin peşini bırakın, eğer gerçekten müminler iseniz.279 - Eğer böyle yapmazsanız, o zaman Allah ve Resulü tarafından size savaş açılmış olduğunu bilin.......
 • Mustafa Mustafa 23 gün önce
  Türkiyede şirketlerin öz sermayesi %37 %63 faiz bu şirketler batar batmaya mahkum. Önce dürüst ortaklık mantığı ile birlik olup dürüstlerin bir ortağıda Allah subhanehu ve teala mantığı ile birlik olup 0 faizle üretim o zaman kalkınılır. Şimdi herkez yalan söylüyor. Faizle kalkınma olsaydı Allah cc faizi haram kılmazdı
 • Mustafa Mustafa 23 gün önce
  Lukman suresi. 13 - Hani bir zaman Lokman, oğluna öğüt vererek demişti ki: "Yavrucuğum! Allah'a ortak koşma, çünkü Allah'a ortak koşmak (şirk), elbette büyük bir zulümdür. DAHA BÜYÜK ZULUM VAR MI.
 • Vahdet M.GVahdet M.G23 gün önce
  SELAM… ABİ S…AYFANIZI… HER …CUMA… OKUYORUZ…...CELAL DOĞANA ….GEREKLİ… LAFI SÖYLEDİNİZ…..ÇÜNKÜ ….HAK ETMİŞTİ…..ALLAH …..CEZALANDIRSIN…..KAHRAMANMARAŞ****GAZİANTEP***ŞANLIURFA****COĞRAFYASI***ÇETİN DAĞLARLA***ÇEVRİLİ***DEĞİL****VE BURADA***DİN TURİZMİNE ***KATKI ***SAĞLAYACAK***SAHABE***YATAĞMESAFE ***MESAFE****GAZİANTEP***NURDAĞINDA HZ.***ÖKKEŞ *****HZ*** PEYGAMBERİMİZİN****(S.A.V) MÜHRÜNÜ ÖPEN SAHABE….ADIYAMANDA…SAHABELER*****ŞEYHLER ****ALİMLER***BİLAL***EFENDİ**NURDAĞINDA***OTOBÜS İŞLEMİYOR…..HALK…STRESLİ***ÇAĞIN***HASTALIKLARINDAN***KURTULMAYI**ARARKEN ***81**İLİMİZDEN****HAMİDYE***KÖYÜNE***GELİYOR..BU ..MÜBAREK***ZAT***BİLAL**EFENDİNİN**OĞLU**3 **ÖĞÜN YEMEK VERİYOR****PARA **ALMADAN **HİKMETLİ**BEREKETLİ**YEMEKLERİYLE***DUALARIYLA*****HZ ÖKKEŞ SAHABE HAZRETLERİNE*** BİR*** HALK*** OTOBÜSÜ*** İŞLEMİYOR…*ANKARA **KALESİ TEPESİ GİBİ***GÜNEYİN ***ORMANLARI***KENDİNDEN UZAK 40KM OTOBAN**OTOYOL….NE… HÜSRAN Kİ GÜZEL… BİR YOL YOK…VE… ARAÇ… İŞLEMİYOR…ÖZEL GELENLERİN… OTOSUNAÇÇ BİNEREKÇÇ GİDİLİYORÇÇ VEYA ÇÇOTONUZ ÇÇÇVARSA ÇÇGİDİLİYOR…BU ..MÜBAREKLERİN…HER …KARIŞ… TORPRAĞINDA …..SAHABE…TABİİN…KİTAP İNDİRİLMEMİŞ…. HZ… PEYGAMBERLER ….MAKAMI…DUALARA .. TÜM… İSLAMA… İNAN …HALKIMIZ…..VE HÜKÜMETİMİZİN…SON DERECE ***İHTİYACI***OLDUĞU…GÜNLERDE…BU GÜZEL-AKDENİZ… İKLİMİNİN …ZEYTİN …BAĞLARININ…ÇEVRELEDİĞİ….ŞANLI..URFAYA ..KADAR .. HIZLI.. TREN İNŞAA… EDİLMELİ…..SAMSUN….SİVAS…KAYSERİ….KAHRAMANMARAŞ…..ADIYMAN…MALATYA…..G.ANTEP…DÜNYADA …2 ŞEHİRLE ***YARIŞAN MARDİN...TURSİTİK....****E KADAR…HIZLI TREN OLMALI…(KUDÜSVE VENEDİK SİT OLAN HALA.. HALKIN …YAŞADIĞI …EVLER …VAR… MARDİNDE …BUNLARDAN… BİRİ…DUALAR… ALINMALI YALNIZCA..…İSTANBUL..ANKARA ..KONYA..HIZLI..TREN.OLMAMALI….(BU ŞEHRİLER ARASINDA..UÇAK…OTOBAN..OTOYOL….DUBLE..DUBLE…).ARTVİNDE… DÜNYANIN..EN ..YÜKSEK…İLK BEŞE ..GİREN..BARAJI…SETİ..YAPILDI…O..DAĞLAR..Kİ…KÜÇÜK …AĞRI… DAĞINI ARATMAZ….HÜKÜMETİMİZ…JAPONLAR..GİBİ..O…YÜKSEK..YALÇIN…DAĞLARI….DELDİ..GEÇTİ….YUNUS..EMRENİN ..BİR ŞİİRİ..VARDIR….ŞU YOLUMA.. ENGE..L OLAN….. BAŞI…KARLI.. YÜCE DAĞLARI..YALÇIN KAYA… OLAN ….DAĞLARI… AŞARMISIN……..ANLAMINA… GELEN …MISRALARI…..GİBİ…BU…ŞEHİRLER..OY ..VERMENİN….ANATOMİSİNİ…..METABOLİZMASINI ..OLUŞTURMUŞKEN….YILLARCA…HÜKÜMETİMİZ ..BİR ..AN ÖNCE..EL….ATMALI…..
 • Bekir YilmazBekir Yilmaz23 gün önce
  Şevki abimiz, milli ve yerli gayet yerinde görüşleri bizlere ufuk çizgisini göstermiştir. İnşallah, bizde bu hedeflerde kilitlenecegiz.
 • Hiçbir şeyi göremeyenler!Hiçbir şeyi göremeyenler!23 gün önce
  İstanbul Sözleşmesi diye AKP’ye saldıranlar LGBT CHP’ye İstanbul’u kaptırdı!Sonra diyor “hani Ayasofya açılacaktı?”Bunları gûya eleştirenler esas sebeplerin eline yağı,ekmeği,balı tutuşturup ekmeklerine sürüyorlar!Salak müslüman!
 • Hakikî VatanseverHakikî Vatansever23 gün önce
  CHP’liler AKP’li yerlerde cinayet işlendikçe bir yerlerine kına yakıyorlar;halay çekmedikleri kaldı!
 • Tata TongaTata Tonga23 gün önce
  Ayasofya Ayasofya diye bağıranlar kimlerdi? Ayasofya'nın müzeden camiye çevrilmesi bir KHK ya bakar.... şimdi hiç sesleri çıkmıyor...Ayasofya Ayasofya değip Atatürk e saldıran soytarılar kimlerdi merak ediyorum... yazar da merak ediyor mu?
 • FaniFani23 gün önce
  Hocam Allah razı olsun sizden .amma gazetenizde bile birlik olunmuyorsa çok ve zor hocam
 • şenay doğan şenay doğan 23 gün önce
  ... benim hedefim yeryüzünde küfrün kökünü kazımak allaha emanet olun
 • şenay doğan şenay doğan 23 gün önce
  mesajımın baş kısmını yayınlamamışsınız gerçekten çok özür dilerim kafanızı pişirmek istemiyorum bu adamın yazısını okuyunca cinlerimin tepeme çıkacağını defalarca tecrübe etmeme rağmen olacak ya yazıyı okudum hıncımı alamıyorum ama bundan sonra okuyup kendime de sizlere de eziyet etmem inşallah bugünlük sabredin ve kusuruma bakmayın allaha emanet olun
 • şenay doğan şenay doğan 23 gün önce
  anadolunun her tarafı çakallarla nasıl doldu yoksa birileri saltanatını yeryüzüne yaymak istedi de aynı arazide çirit atmak isteyen çakallarla mı karşılaştı davası nefis para şan şöhret iktidar koltuk davası olduğu için allah da onu davası ile başbaşa mı bıraktı acaba allaha emanet olun
 • şenay doğanşenay doğan23 gün önce
  islam dünyası inşallah düzlüğe çıkacaktır ama önce bir saflar belli olsun kara günlerde kim bir sıkımlık canıyla ibrahimin ateşine su taşıdı nemrutun saltanatı kimin gözünü kamaştırdı da bize de bir kemik düşer mi acaba diye ibrahimin ateşine odun taşıdı bir çıksın ortaya kim şeytanlarla ortaklık kurdu insanları ibrahimin ateşine odun taşımaya çağırdı bir belli olsun önce ki habibullah nurlar saçan bir kandil olarak tecelli ettiğinde onu en zayıf anında kollayan haticelerin ebubekirlerin makamı oluşsun habibullah iktidarını sağlamlaştırana kadar ona itaat etmeyecekler de bir belirlensin yani herkes hakkettiği makam için amelini ortaya koysun da toz duman dağılınca islam dünyası inşallah selamete çıkacaktır allaha emanet olun
 • şenay doğanşenay doğan23 gün önce
  bir daha ... peygamberler ordusu herşeylerini habibullaha fedaya hazır sizinle aynı safta savaşmak istemiyorlar allahım bizleri nas suresi ile koruyup hıfzet allaha emanet olun
 • Ak KoyunluAk Koyunlu23 gün önce
  safları sıkılaştıralım sıkılaştırmaya da önce imam kıblesini düzeltsin şevki bey. bu yöneldiğimiz yön kıble değil, gittiğimiz yol da yol değil.
 • selim ustaselim usta23 gün önce
  ey Allah in aslani, milli dirilis programi ne zman tekrar basliyor? merakla bekliyoruz, dört gözle...sizdeki feraseti kimsede göremiyorum...bize daim yol gösterici oldunuz...Allah ebeden razi olsun, ailenizi korusun...insallah birgün sizinla karsilasip elinizden öpüp sarilmak aglamak istiyorum...
 • samisami23 gün önce
  Dayamışsın devlete sırtını,yapmışsın dünyalığını,yerleştirmişsin çoluğu çoçuğu devletin en üst kurumlarına karnın tok sırtın pek,oohh ne ala memleket millete ahkam kesiyorsun efendi şevki bey.18 senede şu akp sayesinde yaptığın dünyalığı şu gariban millete dağıt da ondan sonra saflarımız sıkı olsun olmaz mı.
 • Materyalist zihniyetMateryalist zihniyet23 gün önce
  Kibarcik olaylara materyalist bir kafayla bakmaktan kurtul yoksa helak olursun Allah korusun. Benden sana küçük bir tavsiye canım kardeşim.
 • İzzet İzzet 23 gün önce
  Mhmt 10 numara yazmışsın ağzına sağlık
 • KeyifliKeyifli23 gün önce
  Hoca iyi yazmışın lakin akşam için tandır baklava siparişi hazırdır evde birde torunlar ee kıyak emeklilikte var ben olsam bende saydırıveririm vatan millet edebiyatı yahu hocam ulusalcı emekli albay lar gibi kendi yaşantınızdan zerre ödün vermezsiniz lafa gelince cihan ümmet gırla gider bugün doktorunuz biraz dikkat ediniz dese sıcakta
 • İzzet İzzet 23 gün önce
  Hocam ülkemizde öncelikle adaletin olduğuna inanmıyorum. Hocam din bir siyasettir Kur'an kerim anayasasıdır. Malesefki biz Kur'an kerimde ne yasaksa bizim ülkede serbest gençliğimde sızın kasetleri çok dinledim.faiz konusundaki hassasiyetiniz.bilmem hatırlarmıssınız. Şimdiki sistemde faiz var ve serbest ıçki kumar zımbalık serbest. Ayeti kerimeleri daha iyi bilirsiniz "kim Allah hükmüyle hükmetmesse kafirdir " Kim Kur'an hükmüyle hükmetmessezalimdir." İnanlar zulümgörüyor gariban ve inananlar ceza evindeSiz bunları islamcımı zannediyorsunuz. Müslüman yalan söylemez ama ne acıdırki doğru söyleyen yok. Çıkarcılık
 • mhmtmhmt23 gün önce
  Kendin çal kendin oyna gibi olmuş. Sizi dinleyen var mı? Siz söylediklerinize inanıyor musunuz? Saf mı kaldı? "Allah Görüyor" adlı yorumcunun aylardır sitemini duymadınız mı? Yorumu okursanız ne demek istediğimi anlarsınız. Aynen aktarıyorum. "Öncelikle bana 3 yıldır zehir zıkkım olan kurban bayramınızı kutlarım. Kendimi kurbanlık koyun olarak görüyorum. Bu yüzden beni kurban olarak seçen sisteme, sistemin gaddar insanlarına haklarımı helal etmiyorum. Yine de herkesin kurban bayramını kutluyorum. İnşallah gerçekten dosdoğru yaşayan birlik beraberliğimizi sağlayan bir bayram olması temennisideyim. Sayın yazarın serzenişini en iyi anlayanlardan biriyim. Bu zamanda doğruyu konuşmak yürek ister. Kendisini tebrik ediyorum. Yok aslında birbirimizden farkımız. Sağ sağı kullanıyor, solda solu kullanıyor. Her ikiside arada masum ve mağdurları gerekirse harcıyor ve vicdan azabı duymuyor. Kul hakkı ise masal sanki. Sağı solu yok hocam bu işlerin. Kapitalist düzelde İslamı da kapitalist islam yapıverince adına da kapitalist islam dedik. KURANI okuyoruz, anlatıyoruz kapitalizmi uyguluyoruz. Hem dine uydurarak uyguluyoruz. Kendimizi kandırıyoruz ardından bolca sevap aldığımızı sanıyoruz. Deveye boynun eğri, demişler; nerem doğru ki, demiş. Bizden ise yanlışta olsa görmezden gelelim gibi bir düşüncenin olduğu şüphesi oluşmaya başladı ki o da iktidarın inişini hızlandırıyor. Adaletin isimde değil uygulamada olması durumunda başarılı olabiliriz. İstenirse gerçekler görülebiliyor. Gerçekleri söylemeniz durumunda bile acımadan vicdanlar sızlamadan hakaretler edilebiliyor. Ahir zaman dedikleri zaman bu zaman herhalde. Her ne söylersen söyle gerçekte olsa işlerine gelmiyorsa hep yanlış anlaşılıyorsun. Gerçekleri görmemek için elimizden geleni yapıyoruz? Gerçekten islam yaşanmış olsaydı ülkemizde ve diğer ülkelerde Müslümanlar huzur içinde yaşamaz mıydı? Filistin, Suriye, Libya, Mısır, Çeçenistan, Doğu Türkistan, Bosna, Afrika ve diğer zulüm gören Müslümanların yaşadığı beldelerde gerçekten zulüm var. Bizde yok mu? Onlardan aşağımı kalıyoruz? Bende zamanında İHH derneği ile çocuklarımın sağlıklı olması düşüncesiyle 6 akika kurbanı bağışladım. Bende CHP zamanında baskılar yüzünden başörtüsü zulmü sonucu istifa etmek zorunda kaldım. Ama gel gör ki aynı zulmün bir benzerini şimdiki iktidar ile görüyorum. Hemde neden kaynaklandığını bilmeden sorgusuz sualsiz konuşmana bile izin verilmeden görüyorum. Kriter ne, neden suçlanıyorum, ne yanlışı yapmışım bilmeden. Sana sorgusuz sualsiz vatan haini denip KHK ile adın yayınlansa idi, yıllarca vatan haini olmadığını ispatlamak için bekletilseydin, sana yapılanın diğer ülkelerdeki yapılan zulümden farkı olur muydu? Hemde ağaç kökü yeyin diyerek, hem de bulunduğun ülkede çalışma hakların elinden alınarak, sürekli damgalama ile yaşamaya mecbur edilerek, hem de bizimle aynı görüşe sahip olup ta zulüm gören masum ve mağdurları kastederek milleti güldürmek için espri yapan bir milletvekili çıkıp utanmadan gülerek, “Bizim için yanı verin, ne olmuş yani” denilerek yapılan hatalarını bir de yağ gibi üste çıkarak desteklediklerini düşünün. Yani masum ve mağdur varsa bizim için yanı versin diyorlar. Neden masumlar ve mağdurlar kendileri için yanacak anlamış değilim. İslam yaşın yanında kuruyu yakın mı diyor? İslam iftira atın mı diyor? İslam gerçekleri görmemek için güneşi balçıkla sıvayın mı diyor? Doğrular ortadayken söylemeyip mızrak çuvala sığmadığı halde mızrağı çuvala sığdırın mı diyor? İslam dünyaya at gözlüğüyle bakın kendi yanlışlarınızı görmeyin mi diyor? İslam üç maymunu çok güzel oynayın mı diyor? Ortada çamur olacak ve bunun sonucu ülkede hiçbir işe giremeyeceksin, dışarıya bile gidemeyeceksin, damgalanmaya devam edileceksin. Suçun ise belli değil. İftira mı, sui zan mı, hiçbir şey bulunamamış ise sui zannın okkalısı kripto olabilir denilerek zulüm yapılacak. Sahi dışarıdaki zulümden ne farkı var? Filistin'deki, Çin'deki Müslümanlara yapılan zulümden ne farkı var? Buna da ADALET diyorlar. Anlattınız örneklerle veya İslami yaşayışımızda ki güzelim örneklerle ne kadar örtüşüyor? Zaten yaptığımız geçmişimizle övünmek ama yaşamaya gelince sadece kullanıyoruz. Hep birilerini etkilemeye çalışıyoruz ama adımız gibi olup yaşamaya dökemiyoruz. Nasihat var maalesef uygulama yok. DARBECİNİN, SORU ÇALANIN, YARGIYA, POLİSE FESAT KARIŞTIRANIN CANI CEHENNEME! Ama bunu bahane edip hiç alakasızları yakmak Müslümanlığa sığar mı? Bende darbeye karşıyım. Hatta ailemle birlikte günlerce hükümet meydanlarındaki protestolara katıldım .Ama gel gör ki sorgusuz sualsiz ihraç edildim. Daha sonra hakkımda soruşturma açılmış. İfademi verdim. Mahkeme neden atıldığımı sorduğunda bilmediğimi söyledim. Çünkü mahkemenin kendisi de neden atıldığımı bilmiyor ve bana kurumundan şikayet olmamış, araştırmalarına bakarak, sen neden ihraç oldun diye bana soruyor. Allah aşkına anlattıklarınızın hepsine aynen katılıyorum da dışarıdaki zulümden farksız uygulamaya bakıldığında bana yapılan bu lekelemeye ne diyeceksiniz? Benim darbeye hiçbir katkım olmamasına rağmen iftira ile atılmama ne diyeceksiniz? Mum dibine ışık vermez diyorlar. Çevreyi görüyoruz ama dibimizi göremiyoruz. Doğruları çok güzel özetlemişsiniz ya yanlışları ne zaman göreceksiniz? Vatandaşa bu yargısız infazı söylediğimizde "Bir şey olmasa atmazlardı" diyerek cevap veriyor. “Yanlış hesap varsa mutlaka düzelir”, diyor. İnanın inancım olmasa idi çoktan intihar etmiştim. İntihar etmeyi çok kez düşündüm. Psikolojim bozuldu. Sadece benim değil aileminde psikolojisi bozuldu. Bir kişiyi değil tüm aileyi çamurladılar. Hiçbir suçun olmayacak gelip alnına vatan hainliği çamuru atılacak. Yanlışlık varsa yıllar sonra adalet yerini bulacak. Tabi hastalanıp ölmezsek, intihar etmezsek, delirmezsek. Hatta bu durumlarda olup ölenlerin daha sonra yanlışlıkları düzeltilmiş ve iadeleri verilmişti. Yani adam intihar etmiş, üzülüp kalp krizi geçirip hastalanıp ölmüş, yanlışlık öldükten sonra düzeltilmiş iadesi sağlanmış. Buna adalet mi diyorsunuz? Gerçekten suçluysam asılmaya razıyım. İtirazım olmaz. Seve seve ölüme giderim. Hatta yanlışlıkla bile olsa idam edilmeye razıyım. Böyle yaşamaktansa idam edilmeyi çok isterim. Çünkü hiç olmazsa şehit olmuş olurum. Devlet benimle çalışmak istemiyor olabilir. O zaman çamur atmadan istifamı istesin. Seve seve veririm. Neden olmadığım halde çamurlanayım. CHP zamanında da başörtüsü mücadelesinde istifamız istendi. Baktık olmadı. İstifamızı verdik. Ama bu yapılan zulüm CHP nin yaptığından daha beter. Hem de adı Müslümanım diyen kardeşim dediğimiz yapıyor. Sui zannı tavan yapıyor. İftirayı önce kendi yapıştırıyor ve vatandaşa da devam etmesini istiyor. Sadece çamurlanmakla kalsaydık. Yakınlarımdan üzülüp kalp krizi geçirerek ölenler oldu. Yine yakınlarımdan beni çekemeyenler sevinip her türlü hakareti yaptılar. Çocuklarım yapılanları görünce din bu ise olmaz olsun diyerek dinden soğudu. Namazlarını kılmaz oldu. Hatta cumaya bile gitmez oldular. Kurban bayramını buruk olarak gerçirmeye devam ediyorum. Aslında 3 yıldır kendimizi açık cezaevinde gibi hissediyorum. Hayata küstüm. Eve kendimi kapattım. Hapishaneye atılmış olsaydım bundan farklı olmazdı. Hapis hayatı yaşıyorum. ŞİMDİ BEN SOLA MI YOKSA SAĞA MI GÜVENMELİYİM? Bundan sonra insanlara siz olsaydınız güvenebilir misiniz? Çocuklarıma din bu yanlışları yapmıyor, insanlar yanlış yapıyor desem bile inandıramadım. Onlarında psikolojileri bozuldu. İnsanlar neden deizm oluyor sanıyorsunuz? Can ciğer dost sandığım insancıklar bile beni bilmelerine rağmen korkularından uzaklaşıp görülmez oldular. Sui zanna hareket etmelerine devam ettiler. Korkmaları da normal. Çünkü lekelenen haklarını arayamıyor. Arasa bile sui zan tavan olunca damgalamaya devam ediliyor. Kimseye masum olduğunu anlatamıyorsun. Allah aşkına “İslam dinini” böyle mi anlatacağız, böyle örneklerle mi yayacağız, yaşayacağız? Halen mahkeme KYOK vererek soruşturmamı bir yıl önce bitirmesine rağmen ohalkomisyonu 3 yıl oldu karar veremiyor. Hem de sıramı atlayarak diğer KHKlılara karar vererek, karar veremiyor. Hani sıraya riayet edilecekti. Hani yanlışlık varsa hemen düzeltilecekti. Bir çok kriterlilere, kritersizlere iade verilirken bana HİÇBİR KRİTERİM OLMAMASINA RAĞMEN sıra gelmiyor, karar verilemiyor. Bir çok sayılan kriterler bir çok insanda hem de fazlasıyla varken hiçbiri ihraç olmuyor, önemli bir çok makamlarda görev yapmaya devam ediyor. Ama adı çıkan, çamurlanan saf vatandaşlarımız ise yok sms atmış, yok kitapçının önünden geçmiş kitap almış, yok sohbette görülmüş, yok yasal olan sendikaya üye olmuş, yok yasal olan dershanelerine gitmiş yok okullarında okumuş, yok onlarla beraber gezmiş … vb. gibi bahaneler üretilerek lekelenmeye çalışılıyor. Sanki insanların gelecekten haber alma gücü varmış veya insanların alınlarına bakarak kimin ileri de darbeci kimin vatansever olacağını bilebiliyormuş gibi yeteneğe sahipmişçesine düşünülerek hiçbir şeyden haberi olmayan vatandaşlarımız suçlanabiliyor. Yani insanların düşüncelerini okuyan yöneticilerimiz var. O zaman çocuklar doğar doğmaz kimin katil kimin vatansever olduğunu bilin. Katil olacak olanları yani sorunlu olacakları doğar doğmaz katledin. Bu nasıl bir düşüncedir Allah aşkına! Buna da adalet diyoruz. Bu bahaneler herkese uygulansın bakalım suçlanmayan kimse kalır mı? O zaman kim adaletten şikayet edebilir? Şeriatın kestiği parmak acımaz. Adalet uygulanırsa. Ama adalet hem gecikiyor hem de adamı olana değil olmayana iftira ile gerçekleşiyor görünümü yayılıyor. Yani adalet kendimize göre uygulanıyor. Bu durumda güveni yok ediyor. Şüpheleri artırıyor. Adalet geciktirilerek, masumlar cezalandırılarak acaba ne hesaplanıyor? ZORLA MİLLETİ KÜSTÜRMEYE Mİ ÇALIŞILIYOR? YOKSA GİRDİĞİMİZ VEBALLER AZ OLDUĞU İÇİN DAHA ÇOK VEBALLERE GİRELİM Mİ DİYE Mİ ÇABALAMA YAPILIYOR? Hani sui zan kötü idi. Hani iftira çirkindi. Hani kul hakkına girmekten çekiniyorduk. Hani Allah'tan korkuyorduk. Allah'tan korkan bu yanlışları yapabilir mi? Demek ki çok büyük şüpheler doğuyor. İmanımızda çok büyük yanlışlar var. İslam’ın adı var. Uygulaması yok. Müslümanın adı var, yaşayışı yok. Adımız gibi dosdoğru olmayacak mıydık? Bana darbeci diyen, iftira atan hiçbir şey olmasa bile kriptodur diyen herkese haklarımı helal etmiyorum. Buna yol açanların, vesile olanların asıl kendileri fetöcüdür. İthamlarını kendilerine iade ediyorum. Tekrar söylüyorum. DARBECİNİN, SORU ÇALANIN, YARGIYA, POLİSE FESAT KARIŞTIRANIN CANI CEHENNEME! Darbe yapmak isteyen şer odaklara karşı direnirken canını feda eden 15 Temmuz Şehitlerimize ve diğer tüm şehitlerimize Yüce Allah’tan gani gani rahmet diliyorum. Bir an önce it izi at izine karıştırmaktan vazgeçilmeli. Güneş balçıkla sıvanmaya çalışılmamalı. Üç maymunu oynamaktan vazgeçilmeli. Adalet partimizin adında kalmamalı ve uygulanmalıdır. Adalet geciktirilmemeli, herkese eşit uygulanmalı. İslami sözler çokta uygulama olmadıktan sonra din sanki kullanılır hale gelmiş gibi görünüyor. Dürüstlüğün cezalandırıldığı bir ortamdayız. Allah yar ve yardımcımız olsun. Sözleri mi Fatih Sultan Mehmet’in sözleriyle bitirmek istiyorum. Fatih Sultan Mehmet Han der ki: “Aklı öldürürsen ahlak da ölür. Akıl ve ahlak öldüğünde millet bölünür. Kadı’yı satın aldığın gün adalet ölür. Adaleti öldürdüğün gün Devlet de ölür.”" Allah için saflarımızı sıklaştıralım diyorsunuz ya böyle mi sıklaştırma yapacağız? Adaletve kalkınma partisinin döneminde adalet aramak zorunda kalıyorsanız Allah aşkına nasıl safları sıklaştıracağız? Kimi kandırıyoruz?
 • kibarcikkibarcik23 gün önce
  işte ne dıyonm hocam dıyor nankör18yıldayapılanlarıgörmüyorgörmek ıstemıyor kuyrukları yokluklarıözlüyor rabbım bu gıbılere varlık ıcınde yokluk göstersın amın
 • Mertürk Mertürk 23 gün önce
  Üretimi artıralım demişiniz. Bizimkiler üretim deyince emlak konut anlıyorlar, daha çok emlak daha çok lüks konut yapmayı ,üretim sanıyorlar. İnşaat bir üretim değildir. Ama inşaata kullanılan malzemeleri, aramalar ve hammaddeleri üretmek bir üretimdir. Şu anda inşaatın maliyetinin enaz yarısı ithal girdi dır,inşaatın maliyetinin yarısı kadar para döviz olarak dışarı çıkar, bu nedenle Destursuz şekilde yapılan bütün inşaat işleri ,yüksek cari açıklar oluşturarak ülkeyi dış borç tuzağuna düşürür,zaten düşürdü de. İnşaatta kullanılan malzemeleri ve bunların aramalar ve hammaddelerini yerli olarak üretip ,inşaatta dolaylı dolaysız ithal girdi oranını 20% altına çekmeden ,inşaat ağırlıklı büyümek ,ülkeyi felakete sürükler. Ak partinin etrafınını saran müteahhitlerin doymak bilmeyen iştahları nedeniyleyapılan arz fazlası elde kalan konutlar için hala, devlet bankaları ,0.99% aylık faizle zararına konut kredisi verip, zararıda görev zararı adı altında milletin sırtına yüklüyorlar. Bu müteahhitler 5-10 yıl önce yapılan imar değişiklikleri ileoluşan rantlar ile devasa,paralar kazanırken ,bu kazançlarını milletle paylaşıyorlar mıydı da ,şimdi arz fazlası elde kalan konutlar için ,eldeki kıt kaynaklar bunlara aktarılıyor. Menfaatin,paranın partisi olmaz. Menfaat için rant için ,ak partiyeyanaşmış olanlar ,yarın ak parti iktidardan düşerse ,rahatlıkla yeni iktidar partisine yanaşırlar. Olan millete olacaktır. Hacam cesaretiniz varsa bunları açıklayın. Rahat koltuğumuzda ,hiçbir riske girmeden ,dua ile mücsdelenin olacağını sanmıyorum. Duanında yeri var ama mücadele olmadan sadece dua ve temenni ile bu olmaz. Mücadelede lazım. Yoksa, Allahın yardımıyla kızıldenizden geçip, çeşitli nimetler ile bir rahatlığa kavuşan yahudiler durumuna düşeriz. Kızıldenizi geçip Allahın verdiği nimetler ile bir süre refah yaşayan yahudiler ,karşılarına bir düşman çıktığında, Ne demişti yahudiler hz Musaya , Allaha yalvarda bizim için karşımızda duran şu düşmanı bizim için yok etsin demişlerdi. Mücadele olmadan sadece dua ile Allahtan zafer dilenmez
 • Dadaş 25Dadaş 2523 gün önce
  Hocam yerinde bir yazı.Allah razı olsun.İnşallah idrak ederler.Tüm islam aleminin Cuması mübarek olsun.
 • AhmetAhmet23 gün önce
  Müslümanların kaynaşma yeri olan camilerde farz namazlarda bile sanki bu konudaki hadisi şerife inat ;neredeyse tüm cemaat birer karış arayla saf tutuyorlar.Uyaran müslümana da tepki gösteriyorlar.Bunu yapmayan müslümanlar sosyal hayatta safları sık tutabilir mi?
 • DEVRANDEVRAN23 gün önce
  HEP BERABER TÜRKİYEDE YAŞIYORUZBİZ DERKENKİMİ KASTEDİYORSUN. MESELA BEN SİZİN İÇİNİZDEMİYİM.VEYA SİZ KİMSİNİZ , İYİMİSİNİZ, KİME GÖRE İYİSİNİZ.,VS.VS.
 • Ne diyon hocamNe diyon hocam23 gün önce
  Hocam birlik olup 18 yılgibi koca bir zamanı harcayan sorunları büyütmekten başka bir iş yapmayan iktidar için mı birleşelim yoksa artık sizde güçlü bir biçimde yanlışa yanlış demede mi birleşecegiz artik. Yazık oldu bu koskoca 18 yıla yazık. Hepimizi oyaladılar zamanı var zamanı var diye yazık.
 • şenay doğanşenay doğan23 gün önce
  dün polonyada turistler hava günlük güneşlik diye düşünüp metal haç bulunan bir yere çıkmışlar onlar haçın bulunduğu yere çıkınca müthiş bir fırtına çıkmış üstlerine yıldırım düşmüş 3 ölü 22yaralı helopterler kurtarma faaliyetlerinde zorlanmış bunu senin atan yapmadı allah ve ordusu yaptı hiristiyanlar hani gökler çatlayacaktı ya çatladığı falan yok deyip benim kitabımı yalanlıyorlardı alın size gök çatlaması peygamberimden için göğe kaldırılan mı (isa ası kastediyorlar) yerin dibine sokulan mı şerefli diye peygamberimi aşağılıyorlar isa as habibullahla tek yürek yeryüzüne gelmeyi arzuluyor inşallah rabbim de ol diyecektir öyle umuyor ve bekliyorum o zaman görürler yerin dibini senin atan bir zafer kazandıysa ben bugün ailemi değil ümmetimi isterim diyen peygamberimin isarı onu böyle dizayn eden rabbimin kendi katından ona bahşettiği şeref sayesindedir bakıyorum da bu zaferlerde emeği geçenler yerin dibinde emek harcayanların şereflendirdiği ise ölmeyen diri atam da atam bugün habibullabın isarı asrı saadetteki isarının çok ötesindedir kurban olduğum yüce zatını habibini ve ordusunu galip ve muzaffer eylesin allaha emanet olun
 • ilhan çelikilhan çelik23 gün önce
  Esrar kokain bonzai uyuşturucu... Haklısın da hocam atı alan üsküdarı çoktan geçti. Gençlerimiz zehirlendi kana karıştı malesef. Sizin savundugunuz akp yıllarca göz yumdu bu torbacı şerefsizlere. Daha yeni yeni baskı kuruyor onların üzerine. Geçmiş olsun..
 • mertmert23 gün önce
  Saygıdeğer Şevki hocam, muhteşem yazınızdaki bütün dileklerin dileklerimizdir, Bu güzel dileklerin gerçek olması için şu mübarek Cuma bayram günümüzde yaratıcmız ve sahibimiz olan yüce Mevlama hep beraber dua ve niyaz da bulunalım İnşaallah.
 • Cem İYİ Cem İYİ 23 gün önce
  İstanbul zaten bir semboldür. Her hafta takmışsın Ayasofya da Ayasofya , orda mi doğdun. Nedi bu boş sevdan. Olmayacak duana her hafta amin diyler.Yorma milleti.
 • Ahmed SerhendAhmed Serhend23 gün önce
  (الجماعة رحمة، والفُرقة عذاب)
 • Abdulkâdir CeylanAbdulkâdir Ceylan23 gün önce
  (Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin küllemâ zekerehüzzâkirûne Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin küllemâ ğafele an zikrihil-ğâfilûne.)Cumanızı tebrik eder, dualarınızı bekleriz.
 • Yunus 16Yunus 1623 gün önce
  Hocam çok güzel söylüyorsunuz da! Bizim YILLARDIR OY verdiğimiz, bizim OYLARIMIZ ve ERDOĞAN IN takdiri ile VEKİL BAKAN, BAŞBAKAN, CUMHURBAŞKANI olan, Eşleri ile birlikte DİNDAR MUHAFAZAKAR görünümlü ABDULLAH, AHMET, ALİ,..... gibiler neden BİRLİK OLMUYOR BÖLÜCÜLÜK YAPIYOR? ONLAR BU YAZDIKLARINIZI BİLMİYOR MU? YOKSA KOLTUK GİTTİ DAVA BİTTİ Mİ??? ALİ AHMET ABDULLAH A ! BENİM VERDİĞİM OYLAR HARAM ZIKKIM OLSUN!

Günün Özeti