Af mazlumlara! Zalimlere asla!

04 Ekim 2019 Cuma

Bismillahirrahmanirrahiim

Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allahımıza hamd; Başöğretmenimiz, Önderimiz, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehlî Beyti’ne, Ashabına, canımız Ana ve Babamıza, Allah (c.c)’ın ilke ve inkılabı İslam’a tabi olanlara, Din ve Vatan muhafızı Gazi ve Şehidlerimize salat ve selam olsun!

Kıymetli Kardeşlerim, bir takım temaslar için bulunduğumuz Katar’daki yoğun programlarımız nedeniyle bu haftaki yazımızı kaleme alamadık. Yargı Reformunun tekrar gündeme geldiği bu günlerde, geçen yıl kaleme aldığımız yazımızı önemine binaen bir kez daha istifadenize sunuyoruz...

Ana Hayat Yasamız Kur’an-ı Kerim ve Resulullah (s.a) Efendimizin örnek hayatıyla oluşan Uyum Yasalarımız, bizim tartışılamaz Prensiplerimiz ve İlkelerimizdir!

Önce insanı eğiterek, cehalet bataklığını İlimle, İmanla ve Ahiret nasihatleriyle kurutarak edebli, ahlaklı nesil yetiştirmeyi hedef alan Dinimiz, cezaları; caydırıcı en son çare olarak uygulamaktadır!

Nizamımız ve Düzenimiz İslam; Yaratılan her canlının hukukunu korurken, bilhassa yeryüzünün nöbetçisi İnsanın Aklını, Canını, Malını, Namusunu, Neslini, düşünce ve İnancını dokunulmaz kılmıştır! Varlık vesilemiz bu değerlere dokunanları da terörist ilan ederek cezalandırılmalarını emretmiştir! 

İnsanın aklına, canına, bedenine namusuna musallat olan kumar, alkol esrar, eroin, fuhuş ve faizi yasaklamış bunlarla meşgul olanları müfsid yani terörist ve zalim ilan etmiştir!

Ölüm, Ahiret ve Büyük Hesap Günü eğitimini yasaklayan ve Dinimizin İlkelerini Devletten ve Hayattan kaldıran Laisizm belasının oluşturduğu bu suç bataklığı devamlı suçlu üretmeye devam ediyor! 

Sosyolojik bir vak’a olarak görmekteyiz ki; Af Yasaları defalarca çıkarılmasına rağmen cezaevleri boşalmıyor, adalet saraylarındaki(!) davalar azalmıyor! 

Cezaevleri yine tıka basa dolu! 

Yeni cezaevleri ise ihtiyaca cevap vermiyor!

Son günlerde Türkiyemizin gündemine gelen Af Yasası sorunları kökünden çözecek şekilde mevcut yaraya neşter atıcı değil, pansuman tedbir olarak gündeme getirilmiştir.

İyi niyetli olduğundan şüphe duymadığımız bu durum beraberinde olası riskleri de barındırmaktadır!

Toplum üzerinde öfke oluşturmadan, çok dikkatli bir şekilde gündeme gelen af tartışmalarında işaret etmek istediğimiz birkaç konu başlığını tavsiye niteliğinde arz etmek isteriz, şöyle ki;

- Çıkarılacak afta mutlaka mazlumlar affedilmeli! Bebek katili, tecavüzcü sapıklar, hırsızlar, esrar, eroin üreten, satan uyuşturucu ve fuhuş tacirleri vs. Zalimler asla!

- Hiçbir suçları olmayan mazlumlar, affın olmazsa olmaz ilk şartı olmalıdır!

- Derun-i Devletin tuzağıyla ömürlerini cezaevinde geçiren Sivas, Selam, Mustaz’af vs. Mağdurlar af kapsamına mutlaka dahil edilmelidir!

- 28 Şubat Post Modern İhanet Darbesinin kurbanları cezaevindeki yüzlerce kardeşimiz bu düzenlemeden öncelikle faydalanmalıdırlar! 

- Allah’ımıza, Kitabımıza, Peygamberimize, Dinimize ve Mukaddesatımıza hakaret edenlere hiçbir dava açılmazken, fikri düzeyde eleştiri ve tenkitlerde bulundu diye 5816’nın ‘’mağduru’’ olan ve hapse mahkûm edilen yazarlarımız da mutlaka Af kapsamına alınmalıdır!

- Dinimizin müsaadesiyle evlenen fakat, zalim rejimin 18 yaş engeli sebebiyle mahkûm edilen binlerce aile reisi masum ve mazlum gençlerimizde af edilmelidir! Pavyonlarda eğlence meta-ı edilen binlerce 18 yaş altı kızların feryadına ses çıkarmayan aile düşmanı Feministlerin tuzaklarına meşru evlilik yaparak yuvalarını kuran mazlumları kurban etmemeliyiz!

Daha evvel 1977 yılı seçim hezimetimize sebeb olan af kanunuyla ilgili daha detaylı anlatımlarımızla Salı Akşam saat 20:30’da Akit TV ve Kanal 68 TV’den Canlı olarak yayınlanan “Milli Diriliş!”te buluşmak duasıyla Allah’a emanet olunuz.

İlim, İman ve Terbiyeyle oluşacak ahlak ve İrfan toplumuyla; fethin sembolü Ayasofya’mızın açılması, Mescid-i Aksa’mızın özgürlüğü ve tatil olması dileğiyle Cuma Bayramımız kutlu olsun.

Selam, sevgi ve duayla...

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer11 gün önce
  Mafya..üyeleri..serseriler..de..af..kapsamı..dışında..kalmalı.
 • KucakbanKucakban11 gün önce
  THY İstanbul da seçimi CHP kazandı diye Hamidiye suyunu almıyor Fransız danone suyunu alıyor.
 • AhmetAhmet11 gün önce
  Kur'an ve sünnetten ayrıldığımız sürece başımızdan bela nüsibet eksik olmaz yapmamız gereken kuran ve sünnete sımsıkı sarılmak
 • ÜnalÜnal12 gün önce
  O işlere devleti yormayın zaten feto borsası var paralarda akıyor kimin kasasına belli değil affa ne gerek yeni yatırımlara gerek yok verin feto borsasına bir günde halletsinler
 • Sayın yazarSayın yazar12 gün önce
  Keşke böyle deneseydiniz mazlumlar affedilmezler affedilmezlermazlumlar af değil adalet ister adalet bekler.af suç ve suçlular içindir..mazlum olanın neyini kim hangi sıfatla affedecek..
 • sahisahi12 gün önce
  maalesef hocam bu güne kadar olduğu gibi. buda yargıda reform değil yargı katlıamıdır. asıl reform suçlunun en hızlı bir şekilde caydırıcı bir daha yapamayacağı ve mağdur ve mazlumun hoşnut olacağı şekilde cezalandırılması, hakkın en hızlı tesisi olması gerekirken tam tersi. mağdur ve hak iadesiyle ilgili hiç bir şey olmadığı gibi suçlu korunup kayrılıyor. 15 yaşından küçüklere, gebe ve yaşlılara sınırsız suç işleme hürriyeti geliyor. kamudaki alçak hırsız namussuzlara da yargı yolu kapatılıp vatan din namus hainleri yargılanmasının önü kapatılıyor. çünkü en önmeli bir hususu olan kamu davları savcının yani birilerinin telefonunun insiatifine bırakılıyor.
 • hayalleri adam asmakhayalleri adam asmak12 gün önce
  Fiziki yaşı Muazzez nine kadar olmasa da, ondan ruhen 150, 200 yaş daha ihtiyar bir amca var: emin çölaşan: hâlâ 1923 yazıları yazıyor: Recep Bey, bu başkanlık işini beceremedi, gördünüzmü diyor! (ona göre tamer genç' in başkanı olduğu meclis ülkeyi 3, 5 aylık hükümetlerle acayip sağlıklı, pardon solluklu yönetiyordu) Onu aynen Menderes gibi yapacaz diyor. Mahkeme kuracağız, hesap verecek diyor, ona bak neler yapacaz, asacağız diyor vs... 
 • ahmet kahmet k12 gün önce
  can isimli yorumcu fetöcüler afdan yararlanmasın diyorsun,hükümetimiz bu konuda adaleti ve hukuku geri plana atmış durumda.sen merak etme içerden herkes çıkar fakat fetöcü denilen,iftiraya uğrayan,imei numarası çakışan bu yüzden ceza alanlar bunları bile bırakmıyorlar !! adam mahkemeden beraat almış mahkeme araştırmış bunda suç unsuru yok deyip temize çıkarmış bunları bile takmıyor.sen bunlara af gelecek diye korkma.fakat bu yapılan adaletsizlikler partimiz için hiç de iyi olmayacak.eğer suçu yok bu karambolde suçsuzken mağdur olanların yanında olmazsak gelecek tokat bizi şaşırtmasın.bakın suçu sabit olanları,hala fetö iyi zannedenleri savunmuyor,onların haklarını konuşmuyoruz.naci bostancı ne dedi,evet diyor adamın suçu yok fakat devlet istemiyor diyor.o zaman kişiyi terör örgütü diye niye karalıyorsun,avukatlığına neden engel oluyorsun.adam zaten devletin bünyesinde kalmak istemiyor,bari bırak özelde geçimini temin etsin,arkadaşlar yanlışlar ve zulüm büyük ancak yaşayan bilir,ismi adalet olan partimiz bizi büyük hayal kırıklığına düşürdü.
 • ŞEVKİ BEYŞEVKİ BEY12 gün önce
  BU AKP NİN BÜTÜN POLİTİKALARI YALAN ÜZERİNE KURULUDUR,,,BİZ MAZLUMLARI AFFEDECEĞİZ DİYORLAR,,,,MAZLUM ZATEN SUÇSUZ İSE GİDER MAHKEMEYE DİLEKÇE VERİR,,BAKIN BEN MASUMUM DER,,DAVA TEKRAR GÖRÜLÜR,,SONUN DA MASUM İSE SERBEST OLUR......SİZE BASİT BİR ÖRNEK VEREYİM EYY CEMAATİ MÜSLÜMİN,,,,ALPARSLAN KUYTUL HOCAMIZ,,,MAHKEMEDE SUÇSUZ OLDUĞU KANITLANDIĞI HALDE,,,SERBEST BIRAKILDI,,,VE AYNI ŞEKİLDE AKP YE YÖNELİK MUHALİFLİK YAPTIĞI İÇİN 1 HAFTA SONRA TEKRAR İÇERİ ALINDI SUÇSUZ OLDUĞU HALDE....HADİ GELDE BU AKP YE İNAN BAKALIM EY MÜSLÜMAN
 • keskin yuvarlanışkeskin yuvarlanış12 gün önce
  Ben önceden Babacan için: Erdoğan' ın yanındaki adam diyordum! Şimdi ise; çerçici Ali' nin torunu, ya da esnaf Hilmi' nin oğlu olarak bakıyorum artık ona!
 • MazlumMazlum12 gün önce
  Neye göre mazlum? Senin mazlumunmu, onun mazlumunmu? Mesela sözde islami Holdinglerin parasını cebellezi yaptıkları kişiler mazlummu değilmi? Şevki seni Milli Görüşten tanırım, tanımaz olaydım.
 • CanCan12 gün önce
  Acaba su af dediginiz gibi belli basli suclari sirf kapsayacak diye sonradan anayasa mahkemesi tarafindan esitlige aykiri diye genel afa dönüsmesin ve fetöcüleri de salivermeye dönerse eger. Bu afin cikarilmasin sebebi cezaevlerin dolup tasmasi degil mi? Insaat sirketler zaten kan agliyor cezaevi yaptirin. Genel ahlak niye bozuldu bir de onu yazin.
 • MücahidMücahid12 gün önce
  Uyuşturucu satanların kim af kanunundan yararlandırırsa bu kanunda ucundan kıyısından katkısı bulan herkesin evlerine ateşler düşsün yedi ceddinin yuvaları dağılsın.Rabbim hem bu dünyada hem Ahirette ateşlere atsın.
 • hacıhacı12 gün önce
  Yerel seçimler AKP'nin sonunun başlangıcı oldu ve işte o aşamada panik yaşamaya başladılar. Hazineleri elden gitti…Nalıncı keseri gibi hep kendileri ve yandaşları için kullanmaya alıştıkları avantalar elden çıktı. Ellerinde sadece bir tek güç kaldı: Besleyip semirttikleri yandaş medya… Devşirilen, her gün iktidar borazanlığı yaptırılan gazeteler, televizyon kanalları ve internet siteleri!Hak, hukuk, adalet kavramları yok edildi. Yargı iktidarın emrine verildi. Yolsuzluklar ayyuka çıktı, iktidar umursamazken toplum kan ağlıyor. Meclis'te artık gensoru önergesi verilemiyor. Denetim mekanizmaları sıfırlandı.Evet, sayın iktidarımız denizin bittiğini hepimizden önce gördü ama bunu açıklaması mümkün olmuyor.Şimdi o yüzden cumhurbaşkanı seçimi bundan sonra yüzde 50 artı 1 olmasın, bunu yüzde 40 artı 1'e indirmeyidüşünelim gibi fantezilere sarılmak zorunda kaldılar. Korku dağları bürüdü.Hukuku bitirdiler. Demokrasiyi ve devletin bütün geleneklerini yok ettiler. Ekonomiyi ve piyasaları çökerttiler. Milyonlarca insanımızı işsiz bıraktılar. Ötekiler hiç yokmuş gibi başımıza bir de Suriye belasını açtılar.Şimdi hiçbirinin altından kalkamıyorlar. Niçin yapıldı bütün bunlar? Başkanlık sistemi ile birlikte tek adam rejimi iyice yerleşsin, herkes o iktidarın kucağında otursun, toplum korkutulup susturulsun ve kimseden çatlak ses çıkmasın diye!Olmadı, başaramadılar. Adına başkanlık sistemi denilen ve Türkiye gerçekleri ile uzaktan yakından ilgisi bulunmayan bu hilkat garibesi artık çöktü. Resmen olmasa bile Türk Milleti'nin gözünde, beyninde ve gönlünde çöktü.Bu saatten sonra onu kimse kurtaramaz." Kaynak Yeniçağ: "Bu saatten sonra onu kimse kurtaramaz"
 • NurullahNurullah12 gün önce
  "fethin sembolü Ayasofya’mızın açılması ve tatil olması dileğiyle Cuma Bayramımız kutlu olsun" diye dua etmişsiniz. Bu dileklerinizin gerçekleşmesi için CHP'nin bir an önce iktidardan inip, muhalefet partisi Ak Parti'nin iktidar olması lazım. Bu CHP başta olduğu sürece bu dilekleriniz gerçekleşmez.
 • VefaVefa12 gün önce
  Önce kendinizle bir yüzleşin bakalım..
 • Tata TongaTata Tonga12 gün önce
  hani diyorum şu Nadira kadirova konusuna da bir el atsanız. tren kazaları, maden kazaları... hani güçsüzleri savunuyorsunuz ya... işin aslını anlatın da tatmin olalım, içimiz ferahlasın...

Günün Özeti