“Acil Gençsel Dönüşüm!”

08 Şubat 2019 Cuma

Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allahımıza hamd; Baş öğretmenimiz, Önderimiz, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehlî Beyti’ne, Ashabına, canımız Ana ve Babamıza, Mümin kardeşlerimize, Allah (c.c)’ın ilke ve inkılabı İslam’a tabi olan mümin kardeşlerimize, Din ve Vatan muhafızı Gazi ve Şehidlerimize salat ve selam olsun!

Ana Kabrinden Dünya’ya gelen İnsan, toprak Kabrinden dirilip sonsuz hayatını tadacağı Ahiret Âlemine hesabını vermek üzere son hicretini tamamlar!

Bu değiştirilemez ve önlenemez ölüm ve diriliş gerçeğine rağmen hâlâ gaflet içinde uyumaya devam ediyoruz!

Devletlerin asli görevi vatandaşların sadece dünya hayatında emniyet, huzur ve mutluluğunu sağlamak değildir! Bilakis, yaşayış gayemiz olan sadece Allah’a (c.c) kul olmamızın ve ahiretimizin  cennet olmasının zemini hazırlamakta ana görevidir! Zira geçici dünya hayatında emniyet içinde huzurlu ve mutlu olmanın tek yolu ölüm ve ötesindeki hayata hazırlıklı olmaktan geçiyor!

Bunun için Devlet; Kentsel dönüşüm ile modern şehirler yaptığı gibi Milli, Manevi ve Ahlaki değerlere bağlı “Gençsel Dönüşüm!” projelerini de acilen hayata geçirmelidir!

Zira; Ashab-ı Kehf gençliği olmasını istedğimiz nesillerimizin iman ve şuurunu ihmal edersek sigara, alkol, esrar, eroin, fuhuş bağımlısı Ashab-ı Keyf gençliği eliyle modern şehirlerimizde magandaların hâkim olduğu terör merkezlerine dönmekte olduğu acı gerçeği ile yüzleşmekteyiz.

Bu vurdumduymazlığımız, nemelazımcılığımız ve modernleşme hastalığımız yüzünden çalmayı gece seven hırsızlar ve soyguncu çeteler şimdi gündüzleri sever oldular!

Bu büyük tehlikeyi önlemek ve ahlaksızlık yangınını söndürmek için Din ve Vatansever tüm Partilerimiz, Merkezi ve Yerel Yönetimlerimiz, STK’larımız, Tarikatlarımız ve hepimiz yaşanabilir bir Ülke için “Gençsel Dönüşüm Projesini!” hayata geçirmek için seferber olmalıyız!

Şizofren ve esrarkolik çocuklarının saldırılarından yatak odalarını kilitleyen Ana Babaların çoğalmaması için gençlerimize sahip çıkmak imani ve insani yurttaşlık görevimizdir!

Başta Milli Eğitim olmak üzere Aile ve Sosyal, Gençlik Spor ve Diyanet vs... Kurumlarımız Gençsel Dönüşüm Projesini hayata geçirmenin sorumlularıdır!

Allah’ın varlığını ve yaratıcılığını inkâr eden Ateist, Allah’ın yöneticiliğini inkâr eden Deist (Laik ve müşrik) Barış ismiyle müsemma İslam Dinimizi çıkar ve terör vasıtası gören Deişt (İşid) kafalı nesil yetiştirmeye devam eden materyalist eğitim acilen bırakılmalıdır! Manevi ve Ahlaki Milli bir eğitim seferberliği acilen başlatılmadır!

Bir ülkeye atom atmaktan da tehlikeli kız-erkek karma eğitim belasına acilen son vermeliyiz!

AVM’leri değil, Kabe-i Muazzâmanın şubesi Camileri dolduran bir gençlik yetiştirmeliyiz.

Kahve köşelerinde içki ve kumarla değil Millet Kütüphanelerinde vaktini Kitapla değerlendiren bir gençlik yetiştirmeliyiz!

Toplum içinde Silahla dolaşan soyguncu vurguncu değil, mazlumlara yardım için imanla, ihlasla ve selamla dolaşan bir gençlik yetiştirmeliyiz!

Gençliğimizin Dünyevi ve Uhrevi hayatını karartmakla görevli Medya Mafyası, Uyuşturucu Mafyası, Kumar Mafyası, Fuhuş Mafyası ve Faiz Mafyasını acilen çökertmeliyiz!

Bizzat sohbet için defalarca gittiğim TÜGVA ve TÜRGEV’in organize ettiği Gençlik kamplarını Spor Bakanlığının sınırsız destekleriyle diğer kuruluşlarımızı da ülke geneline yaygınlaştırılmalıyız!

Netice; Hak ve Özgürlüklerin önündeki engellerin kalktığı bu dönemde seçilenlerin de seçenlerin de Allah katında mazeret dönemi bittiğini asla unutmamalıyız!

“İstikbal göklerden önce Gençlerdedir” gerçeğini artık anlamalıyız! Zira Milli Gençliği olmayan devletler ne gökte ne yerdedir! Nasıl mı?

Salı Akşamı saat 20:30’da Akit Tv “Milli Diriliş” Canlı Yayınında daha detaylı analiz etmek üzere İnşallah!

Allah (c.c), İslami İlkelerin izinden gidecek bir gençlik yetiştirmek için çalışanların yar ve yardımcısı olsun.  

İçimizdeki İsrailcilerin talimatlarıyla yüzyıl evvel Cuma’yı Pazar’a çevirerek yasallaştırdıkları Cuma Tatili yasağının kalkması, El birliğiyle maddi ve manevi çalışmalarımızla oluşacak sadece İslami İlkelere bağlı Bağımsız Türkiye’mizin yeniden dünya nöbetini beşli çeteden alması, Fethin sembolü Ayasofya’mızın açılması, Mescid-i Aksa’mızın özgürlüğü ve tatil olması dileğiyle Cuma Bayramımız kutlu olsun.

Selam, sevgi ve duayla…

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • AdımAdım4 ay önce
  Bunu ak partililere değil akp kilere söylüyorsun değilmi?
 • Duguk DayıDuguk Dayı4 ay önce
  Hocam idam Allah cc nün emri Avrupa'ya yaranmak için idam kaldırıldı ,küçük çocuğa tecavüz eden hapise konup tosunlar gibi milletin vergisiyle bakılıyor.
 • Göcendereli Göcendereli 4 ay önce
  Eskiden Müslüman yalan Söylemez ,Müslüman Rüşvet yemez ,Müslüman Hırsız olmaz diyorduk.sizin iktidar sayesinde bunları söyleyemez olduk.
 • GöcendereliGöcendereli4 ay önce
  Gençleri mezhebleri hor gören ,kendini imamı azam imamı Şafii lerden üstün gören gençsellere dönüştürdünüz.
 • Boşbakan Boşbakan 4 ay önce
  Kartal'da çöken bina bir patlama sonucu meydana gelmiştir ? Neden yayın yasağı konuldu ?
 • Dadaş 25Dadaş 254 ay önce
  Hocam hayırlı Cumalar. Biz sizi Rahmetli Erbakan döneminde en fazla sizlerin fikrinden yararlanıyorduk. Çünküdönem tek parti CHP dayatmaları vr tüm devlet kurumlarının islama karşı her türlü uygulamaları mubah ve istediklerini yapıyorlardı. Zulüm ve haksızlık had safasına varmıştı. Zalimin zulmü varsa, mazlumun Allahı var.Bu gün Cumhurbaşkanımızdan habersiz haksız uygulamalar var. Ne konuşan ne bu uygulamaları Devlet Başkanımıza bildiriyor. Özellikle Adalet , liyakat, zamlar konusunda Vadandaşlarla istişare yapılarak yapılmalı. Yoksa bizde aynı tek paryi dönemi gibi anılmaya başlarız. ALLAH MUHAFAZA EYLESİN.
 • DADAŞDADAŞ4 ay önce
  KAMU VATANDAŞI DEVLETE DÜŞMAN EDİYORTV'LER GENÇLERİMİZİ BİTİRİYORGDO'LU ÜRÜNLER SAĞLIĞIMIZI BİTİRİYORBELEDİYELER TEDAŞ MALİYE BAŞTA OLMAK ÜZERE EKONOMİMİZİ BİTİRİYORVS ..... UCU AÇIK ÜLKEMİZİ İÇİMİZDEKİ HAİN VE GAFİLLER YÜZÜNDEN BİTİRECEKLER
 • TurgayTurgay4 ay önce
  Siz bu treni kaçıralı çok oldu. Hırsızlık yapan 3 bakanı Meclis'de akladığınız gün zaten sizin için sonun başlangıcı başlamıştı. Tapelere yok fetö darbesi yok bilmem ne dediniz ama hepimiz ve hepiniz bunların bal gibi gerçek olduğunu biliyorduk, biliyordunuz. Üstüne üstlük bir de bunlara şatafatı,israfı,kibiri de eklediniz mi al sana yeni yetişecek nesli rol modeli.
 • Gökhan çevikGökhan çevik4 ay önce
  Allah razı olsun hocam, amin
 • Eyüp KARAEyüp KARA4 ay önce
  Hocam Erdoğan da 28 mağduru kendi ciktimi cikti kisa sure sonra digerleri ne oldu olduler icerde hala da yatiyorlar ya Allah aşkina hani nerde dava hani nerde dava ruhu ben inanmiyorum kendilerinde o ruh varmida o ruhu canlandirqcaklar
 • Ömer Ömer 4 ay önce
  Hayırlı cumalar öncelikle bir genç olarak vatan için askerlik yaptım ardından jandarma uzman cavuslugu kazandım lakin askerlik şartının kalkmasıyla askerlik yapmayan bir çok vatandaş göreve başladı bizler askerlik yapanlar hala atama bekliyoruz bu adalet mi
 • MehmetMehmet4 ay önce
  Bu saatten sonra yapılacak tek bir dönüşüm var. O da maymuna dönüşüm. Maymun oldu gençler. CB Erdoğan, Erbakan gibi değildir. Erdoğan'ın davasıyla Erbakan'ın davası arasında 23 milyon ışık yılı fark var. Erbakan iyi nesiller yetiştirmesi için gençler yetiştirdi. Erdoğan'ın tayfası ise torpil bulmaya çalışan gençler yetiştirdi. Sonuç olarak torpil bir yerlerde patladı. Maalesef İslam davası torpillerle beraber patladı.Ampul kafalı, samimiyetsiz ve çakma müslümanların elinde İslam adeta bir oyuncak oldu. Müslümanlar kendini boş işlerle avutur oldu. Okulların tabelası imam hatip oldu, içindeki ahlak anlayışı tamamen bitti.İmam hatip demek 'zor bir davaya baş koymak' demekti. Şimdi ise 'çocuğum işsiz kalmasın', 'rahatça torpil bulsun'dan öteye geçmiyor. Bravo yalamalar, İslam'ı bitirdiniz. Sizin de bitişiniz yakındır.Bir de şu unutulmamalı, İnsanlar gelip geçicidir. Elbet bir gün AKP'de gidecektir. Şu an susturduğunuz, korkuttuğunuz gençler varya, hani muhalif olanlardan bahsediyorum. Onlar da dahil olmak üzere hiç kimse hiç bir şey için kendini tehlikeye atmayacak artık. Yani birisi başörtüsüne el uzatacağı zaman kimse meydana çıkmayacak. Çünkü sizler solcu gençleri susturmak için ülkedeki protesto yapma kültürünü yok ettiniz. Sizin bitişiniz çok acı olacak.
 • ahmet aliahmet ali4 ay önce
  Hocam 1976 da köyümde deprem olmuştu. Însanlar dışarda ateş yakarak çadır kurarak dışarda yattı bir ay kadar çünkü günde birkaç kere yeraltından gürültü ile sarsıntı oluyordu birden halkın nerdeyse %80-90'ı evde camide namaza başlamıştı. Ama bahar ayının gelmesi iş güç derken namaz kılanlar sayısı yine aynı seviyesine geldi 4-5 ay sonra.
 • hüseyinhüseyin4 ay önce
  Maaşları 21 bin lira olan ve genellikle AKP’li eski milletvekillerinin atandığı bakan yardımcıları da artık bütün giderleri devlet tarafından karşılanan “özel tahsisli konutlarda” oturacak. Yeni düzenlemeyle birlikte 50 bakan yardımcısı için 50 ayrı konut tahsis edilecek. Konutların tamamı, bakanlık bütçesinden karşılanmak üzere bakan yardımcılarının isteğine göre dayanıp döşenecek. Ayrıca konutların tamamında ısınma, aydınlatma, elektrik, su, gaz, temizlik, telefon, kapıcı, ahçı, kaloriferci, bahçıvan ve benzeri giderler ile her türlü işletme, bakım ve onarım giderleri de görev yaptıkları bakanlıkça ödenecek.
 • A.R.EKİNCİA.R.EKİNCİ4 ay önce
  Sayın hocam sizi seviyorum müstakim bir yolda olduğunuzu biliyorum. Bilgilerinize Sayın başkanım tayip Erdoğan seni çok seviyorum senin sevabınla günahını kendi vicdanıma göre tarttığımda sevabın ağır basıyor, ama hatalarından da dönmek bir erdemliktir. 1-Yazarlardan aldığım duyuma göre Siz bir futbol takımı kuruyorsunuz kurarsanız finansı nereden sağlarsınız. Ya bir şirket kurarsınız ya beytülmalden yani devlet hazinesinden veyahut beli başlı zenginlerden yardım istersiniz. Hiçbir şey karşılıklı değil zevk nefis keyif haz gibi nefsi emare yani nefsine esir olan herkes zarardadır. 2- Bazı Resmi kurumlara dürüst adamlar atanamıyor, sizinle çalışıp hain münafık siyasi ve bürokrat adamlar var. Öyle münafık devlet haini zere kadar ülkesini düşünmeden kendileri gibi insanları başımıza musallat ediyorlar ve kendileri gibi insanlar yetkilendirip dürüst insanları çarkın dışına itiyorlar gel keyfim gel; vay benim ülkem! Örnek: Osmanlı imparatorluğun yıkılışı UYAN EY UMMET UYAN.
 • Zekeriya BULANIKLIZekeriya BULANIKLI4 ay önce
  Şevki beye inamam için 16 nisan için söylediği Hadisi Şerif cümlesini ispat etmesi gerekir ,Müslümanların şu anda boyunları bükük .
 • umutumut4 ay önce
  Hocam biliyorsun evinde HD uydu alıcısı olmayanlar akittv yi izleyemiyor
 • halilhalil4 ay önce
  Hocam ekranlarda ihsan eliaçık cemil kılıç namık kemal zeybek caner taslaman mustafa öztürk gibi hocaları izlediginiz dinlediginiz oldumu. Bu yazarken illada sizden reddiye yapın demek için yazmadım sadece durum ortaya koydum
 • enverenver4 ay önce
  Hocam okullarımızda din derslerinin son 5-10 dakikasını 114 sureden birini okumaya okutmaya ayırsa öğretmenlerimiz olmazmı. Neden dersrniz kendimden bahislede insan kendi okuyunca bir başka etkileniyor kulaktan duyunca ya az etkileniyor ya hiç etkilenmiyor. İnsan 114 sureden mesela içki kumar iftira gıybet fitne büyüklerimizle ilgili ayetleri okurken güncel tabirle van minut diyor kendine. Ama karşısındaki insan ne anlatırsa anlatsın şahıs ona tam güven duymuyorsa hiç tesiri olmuyor insanlar üzerinde. Allah sizin gibi vatan millet ümmetdavasını kendisine şiar edinmiş insanların yar ve yardımcısı olsun. Hayırlı cumalar
 • tarzantarzan4 ay önce
  Bu gün sokakta 20-25 yaş altı gençlere oy pusulası verip oy kullandırsak akşam 17.00 de yapacagımız sayımda ak partinin ilk iki partiden biri olacagını tahmin etmiyorum. Sebep solyal medyaya baktıgımda sebep mahalle baskısında sebep dizilerdeki rol modellerin durumu.
 • KIZILELMAKIZILELMA4 ay önce
  her taraf adaletsizle dolmuş taşıyor ken bahsettiğiniz konulara gülmek geliyor devlette torpil adam kayırmaca almış başını gidiyor diyorlarki insanı yaşatki devlet yaşasın hz ömer adaletini savunuyorlar allaha nasıl hesap verecekler bunlar gününü kurtaran müslüman olmuşlar.taşeronlar perişan milli eğitim okullarında çalışan işçiler 10 ay kadro almışlar 2 ay neyapacaklar kira geçim boğaz bunlar nasıl olacak başkan vekiller adalet nerde ondan zsonra ahlaktan bahsediyorlar işallah kendilerde 2 ay işsiz kalırlarda evlatlarının gözüne baka baka erirler bu şartlarda ben nasıl yaşayabilirim ya maliye bakanı çıkmış şöyle 1,2,3 sıralıyor market pazar yanıyor 100tl ile 5 parça bir şey alamıyoruz bunları onlara anlatın buda müslümanlık görevi yoksa 31 mart çöküş 2023 bitiş olur
 • YunusYunus4 ay önce
  Bu ülkeye kominizm bile gelecekse biz getiririz,aynı mantık din bizim tekelimizde onu kimse anlatamaz,yorumlayamaz,biz ne dersem o.Anlaşıldı mı
 • RüzgarRüzgar4 ay önce
  Sayın Şefki Yılmaz kardeşim, güzel ve çok önemli bir meseleye parmak başmışsınız. Bir toplumun geleceği gençlerdir. Fakat bizim yaşlı tayfası gençlerinde kendileri gibi hileci olabilecekleri endişesi taşıdıklarından onlara güvenememekteler. Neden çünkü Kur'an'ı kendileri anlayarak kavramadıkları için gençlerinede birşey öğretemediler. Ama bir hakikat var Allah sözünü yüceltecek bir nesil yetiştirmeye başladı. Müminlere şefkatli kafir ve münafıklara sert davranacak Allahın iziniyle. Bakalım önümüzdeki günlerde zafer kimin olacak göreceğiz üzülmeyesin sen. Selam olsun bu kullara.
 • DayıDayı4 ay önce
  Hacı bu CHP HDP ip i anladım da saadet partisi taraftarları neden bu kadar düşman Tayyip Erdoğan'a bı çözemedim.
 • Abdulkâdir CeylanAbdulkâdir Ceylan4 ay önce
  Essalâtü vesselâmü aleyke yâ resûlellâh.Cumanızı tebrik eder, dualarınızı bekleriz...
 • Davut GençselDavut Gençsel4 ay önce
  Hocam millet kıraathaneleri açılarak, içinde bedava çay, kek ve çorba dağıtılarak o dediğin gençsel dönüşüm çoktan yapıldı. Şimdi sıra gençsel imar affında, yani bütün gençsel dönüşüme rağmen kafası çalışmayan arızalı, kaçak katlı gençleri belli bir meblağ karşılığında affederek hukuk, tıp ve mühendislik fakültelerine yazdırmak. Ardından da gençsel OGS (otomatik geçiş sistemi) ile bu gençleri belli meblağlar karşısında sınavsız otomatik sınıf geçme sistemine sokarak mezun etmek. Devletimiz bunları yaparsa bu gençler yetişir, Türkiyemiz gelişir.

Günün Özeti