31 Mart Vak’ası tekrarlanmasın!

07 Aralık 2018 Cuma

Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allahımıza hamd; Başöğretmenimiz, Önderimiz, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehlî Beyti’ne, Ashabına, canımız Ana ve Babamıza, Allah (c.c)’ın ilke ve inkılabı İslam’a tabi olan Mümin kardeşlerimize Din ve Vatan muhafızı Şehid ve Gazilerimize salat ve selam olsun!

Tarihçi ve Sosyolog İbni Haldun’un dediği gibi  “Devletler İnsanlar gibidir! Doğarlar, yaşarlar ve ölürler”

Devletleri uzun ömürlü kılan;

Cehaleti yenecek güçlü bir İlim!

Hak, Adalet, Ehliyet, Emanet ve Sadakat ilkelerine dayalı güçlü bir İktidar!

Herkese Adalet ilkelerine dayanan güçlü bir Hukuk Nizamı! 

İman, ahlak, sevgi, saygı, sadakat ve sabırla oluşan güçlü bir Aile!

Üretime dayalı Faizsiz güçlü bir ekonomi! Ve güçlü bir Savunma Sanayii!

Osmanlı bu ilkeleri uyguladığında rakipsiz Dünya’yı yönetmeyi başarmıştı!

Cihan Devletimiz Osmanlı’yı savaşlarla yıkamayanlar Kanuni (!) Sultan Süleyman’a imzalattırdıkları Kapitülasyon antlaşmasıyla önce yükseliş dönemini durdurttular, asırlar sonra da Faiz belasına kapılarını açınca da Osmanlı’yı yıkmayı başardılar!

Kapitülasyonlarla dışa bağımlı ve tüketime dayalı ekonominin neticesinde başta aile bağlarımız olmak üzere ahlaki değerlerimizi bir bir yitirdik! 

Miladi 1500 yıllarda Meşhur Şairi Fuzuli’nin “Selam verdim, Rüşvet değildir deyü almadılar!” şiiriOsmanlı’nın yıkılış nedenlerinden sadece biridir!

“ (Servetlerini, Makamlarını, zamanlarını, güç imkân ve yeteneklerini) böyle boş yere saçıp savuranlar, bu tavırlarıyla şeytanların dostları ve kardeşleri olmuşlardır. Şeytan da (tıpkı İnsan gibi) Rabb’ine karşı çok nankördür!” (İsra S. 27)  İlahi mesajına aldırmadan yüklü faiz borçlarıyla lüks hayat ve çılgın moda yarışına girilince Hayme Anaların eliyle zor şartlarda kurulan Osmanlı Devleti yine, saray entrikalarıyla kuruluş ilkelerine bağlı olmayan kadınlar ve kapıkulları eliyle yıkıldı!

Bu yıkılışı durdurmaya çalışan Sultan Abdülhamid gibi bir deha Lider bile, ahlaki ve iktisadi sistemi çökmüş Devletin yıkılmasına mani olamadı maalesef! Devasa hizmetlere rağmen aldatılan halkının eliyle Sabataist dönmelerin başını çektiği meşhur 31 Mart 1325 (1909) ayaklanmasıyla 33 yıllık(!) İktidarına son verildi!

Anadolu’yu geçemeyen Siyonist ve Haçlıların başaramadığı Medeniyetimizi yıkmak için yaptıkları Devrimlerle yeni Türkiye’mizi ayağa kaldırtmadılar!

Bu Mandacılara karşı direnenleri de yine bir 31 Mart 1930 Menemen Vak’asıyla tasfiye ettiler! Ülke genelinde İstiklal Savaşlarımızda “Ya İstiklal Ya Ölüm!”  diyerek savaşan Milli Mücadele Kahramanlarını İstiklal Mahkemelerinde on binlercesini idam, on binlercesine de sürgün hayatı yaşattılar!

Bu Vatanı ve bu Ülkeyi yukarıdaki ilkelerle güçlü kılmak isteyen Liderleri aynı darbelerle bir bir tasfiye ettiler! Kimini idam, kimini sürgün!

Tüm bu darbelere rağmen yıkılamayan ve güçlenmeğe devam eden ülkemiz bugün de aynı İktisadi ve Ahlaki saldırılarla karşı karşıyadır! Hem aile yuvalarımızı saldırılar ve hem de ekonomimize saldırılar artarak devam etmektedir.

15 Temmuz darbesiyle yıkılamayan İktidar şimdi yeni bir 31 Mart sandık Vak’ası darbesiyle yıkılmak istenmektedir! En tehlikeli olanı da budur!

Sultan Abdülhamid döneminde 31 Mart’ta sadece İstanbul’da seçim olsaydı Abdülhamid Han hizmet ettiği ama iftira, yalan şantajlarla aldatılan halkın eliyle sandıkta yıkılacaktı! Halkın aldatılmasında Sultanın şartların gereği kurduğu İttihad Terakki Hükümetinin ve Bürokrasinin ihanet dolu tuzaklarını anlayamazsak aynı akıbeti önümüzdeki 31 Mart 2019’da tekrar yaşarız endişesini taşıyoruz. Allah korusun!

Dolar Bombası ve Faiz Füzesiyle vurulan on binlerce müteahhit, taşeron ve esnafın işyerlerinin enkaza çevrilmek istendiğini artık acilen görmeliyiz! Belediyelerimiz işlerini bitirmiş hakedişlerini teslim etmiş firmaların alacaklarını acilen ödeyemezse halkımız ülkemizin düşmanlarının içimizdeki piyonlarının tuzağına yeniden düşürülür endişesini taşıyoruz! Allah korusun!

İktisadi saldırılar artarak devam ederken bazı bürokratların ücretli köprülerde, trafik cezalarında, elektrik, su, vergi vs. sahalarda cezaları artırıcı saldırılarıyla, Mel’un Feto terör örgütü müntesibi iftirasına uğramış Fetozede ve başta Sivas olmak üzere 28 Şubat mağdur ve mazlumlarına hâlâ el uzatılamaması da halkımızın öfkesiyle İktidarımıza sandık suikastına dönebilir endişesini taşıyoruz! Allah korusun!

“Bir bela bin nasihatten iyidir!” acı hakikati tecelli etmeden uyarılarımızı yapıyoruz ki yeni belaların gelmesini hep beraber önleyelim!

Netice de, “Kendi düşen ağlamaz!” Ama tüm milletimizle beraber mazlum coğrafyamız ağlamasın diye bu İmani kardeşlik görevimizi yapıyoruz! 

Allah (c.c), Ülkemizi ve Ak İktidarımızı zayıflatarak ele geçirmek isteyenlerin şer tuzaklarını birlik, kardeşlik, engin feraset, hikmet ve basiretimizle bozsun!

Salı Akşam saat 20.30’da Akit TV Canlı Yayın programı “Milli Diriliş!”te buluşmak duasıyla Allah’a emanet olunuz.

 El birliğiyle maddi ve manevi çalışmalarımızla oluşacak sadece İslami İlkelere bağlı Bağımsız Türkiye’mizin yeniden dünya nöbetini beşli çeteden alması, Fethin sembolü Ayasofya’mızın açılması, Mescid-i Aksa’mızın özgürlüğü ve tatil olması dileğiyle Cuma Bayramımız kutlu olsun.

Selam, sevgi ve dua ile…

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • İsmailİsmail3 ay önce
  Nankör!.. dür bunca kazanımlara rağmen zina eden, edilmesine müsaade eden, aracı kurum çalıştıran, hesaplarını tutan...Nankör!.. dür faize tenezzül eden, ettiren, edilmesine müsaade eden, aracı kurumlara destek veren, verdiren...Nankör!.. dür, bunca nimete inat kumar oynayan, oynattiran, oynanmasına müsade eden, yayan, teşvik eden, tebrik eden, kazanılan paradan hayır yapılmasında sakınca yok diyen... değil mi hocam..
 • Yaşlı DoçentYaşlı Doçent3 ay önce
  Sayın Cumhurbaşkanımız; Doçent olduğumuz gün, emsallerimiz hangi dosya ile Profesör oluyorlarsa, biz de aynı dosya ile Profesör olmak istediğimizi; deneyim kazanmanın murat edildiği 5 yıl Doçentlik kadrosunda boşuna kalmak istemediğimizi; 5 yılın 5 katından fazla Üniversitemizde öğretim elemanı olarak çalışıp, 10 binlerce öğrenci mezun edip deneyim kazandığımızı; Üniversitemizde Doçentlik kadrosunu almak için gerekli olan puanın 5 katından fazla bir puanla Doçentlik kadrosunu aldığımızı; emeklilik yaşımızı geride bırakıp ömrümüzü verdiğimiz Üniversitemizde, Profesör olmak için 5 koca yıl beklemememiz gerektiğini; dosyası dolu ama ömrü de dolu Yaşlı Doçentler olarak, Profesör olmak için, zaman sınırı olmadan, dosyamızı Doçent olduğumuz Üniversitemize sunmamıza kapı aralamanızı sizden istirham eder, saygılarımızla taleplerimizi arz ederiz:A-)1-5 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent 5 yıl sonra Profesör olabilmelidir.B-)5-10 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent 4 yıl sonra Profesör olabilmelidir. C-)10-15 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent 3 yıl sonra Profesör olabilmelidir.D-)15-20 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent 2 yıl sonra Profesör olabilmelidir. E-)20-25 yıl öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent 1 yıl sonra Profesör olabilmelidir. F-)25 yıldan fazla öğretim elemanı olarak çalışmış bir Doçent hemen Profesör olabilmelidir.
 • Yaşlı DoçentYaşlı Doçent3 ay önce
  Sayın Cumhurbaşkanımız; 25-30 yıl boyunca Üniversitelerde öğretim elemanı olarak çalışmış; 10 binlerce öğrenci mezun etmiş; 50 yaşlarını çoktan geride bırakıp emeklilik aşamasına gelmiş Yaşlı Doçentlerin, Profesör olabilmek için, 5 koca yıl beklemelerine gerek olmadığına karar vermenizi, Yaşlı Doçentler olarak, sizden istirham eder, saygılarımızı arz ederiz.
 • AdaletAdalet3 ay önce
  Hocam iyisin hoşsunda başta benim yaşadığım ildeki ilçe belediyesi ve büyüklehir belediyesi olmak üzeri ki her ikisi de Ak Partide ve yine bizzat gördüğüm birkaç il ve ilçe belediyesinde de aynı şekilde rüşvet rantçılık kamu malını yandaşlarına peşkeş çekme uçkuruna hakim olamayan yetkililer yine aynı yerlerdeki teşkilat mensuplarının kamu kaynaklarını sömürme ve ceplerini doldurma çabalarını göre göre biz bu adamlara nasıl tekrar oy verelim. Gayretullha dokunmaz mı, Cenabı Hak bize hesap sormaz mı. Gözümüzün gördüğü bizzat şahit olduğumuz pislikler var yerel yönetimlerde. Öyle manipilasyon dezenformasyon dış güçlerin oyunu falan değil. Ak parti teşkilatlarından haramzadeleri paraya tapanları müteahhitleri emlakçıları namuzsuzları uzaklaştırmalı.
 • Metin YurttutanMetin Yurttutan3 ay önce
  İktisadi ve ahlaki saldırı diyor ...  Hangi ahlak? Hangi iktisat? Sen evvela kendi özünde, sonra eğitim hayatında ahlakı ikame edebildin mi? Ne saldırısı yahu? Saldırılacak kadar ahlaki bir düzen mi var? Saldırmaya ne hacet...
 • Sedat Sedat 3 ay önce
  ... islamın güneşi illaki doğacak ama Allah ... nasip etmez
 • ayhan dayhan d3 ay önce
  Menemen Vakası 31 Mart 1930 değil, 23 Aralık 1930'da yaşanmıştır..
 • E. ÇelebiE. Çelebi3 ay önce
  Bir padişah, Osmanlı toprak kaybetme şampiyonu olmuş ise ve hiç bir savaş kazanmamış ise ona ulu hakan demek caiz midir?
 • Mes'ûdîMes'ûdî3 ay önce
  Hocam devlet bütçemiz Kanuni'den beri 500 yıldır açık veriyor. Ayrıca Osmanlıda da Fatih zamanından itibaren kar payı sistemi uygulanmış ve kar (ribh) ile borç verilmiştir. Kanuni döneminde yüzde 12 ribh ile borç verilir iken Avrupada yüzde 4 ile verilirmiş.
 • Oku mayınOku mayın3 ay önce
  Kâfir, müşrik mecusi, putperest ile ,ticaret var komşuluk var dostluk yok müminin dostu ancak mumindir. İspanya ve İngiltere Endülüs İslam devletini büyük bir katliamla müslümanları yok ederken . Osmanlı yardım etmedi. Denize terk edilen lanetli Yahudileri Osmanlı batı Trakya yerleştirdi. Atamızda var lanetlikâfir ve yahudi aşkı
 • memetmemet3 ay önce
  BU YAZDIĞINIZA %100 İMZAMI BASARIM. ÇÜNÜ ÖRNEĞİNİ GÜNÜMÜZDE FAZLASIYLA GÖRÜYORUZ (Servetlerini, Makamlarını, zamanlarını, güç imkân ve yeteneklerini) böyle boş yere saçıp savuranlar, bu tavırlarıyla şeytanların dostları ve kardeşleri olmuşlardır. Şeytan da (tıpkı İnsan gibi) Rabb’ine karşı çok nankördür!” (İsra S. 27)
 • MUSAKARLIDAĞMUSAKARLIDAĞ3 ay önce
  HOCAM AKPARTİ KARNITOKSIRTIPEKİNSANLAARI GÖRÜYOR.EVKİRALARIBİZİ BUNALTIYOR 1000 TL 1200 TL1700 TL 2500 TL KİRALARİSTENİYOR.ALDIGIMIZPARAMASRAFAYETMİYOR.DEVLETİNŞAATFİRMALARINIMEMNUN EDİYOR.DAR GELİRLİHALKAYÖNELİK KONUTPROJELERİBEKLİYORUZ.İKAMETETİGİMBİNADA 20-30 SÜRİYELİDAİREYE GİRDİ1200 TL KİRA VERİYORLAR EVE GİREN PARA AYLIK30 40 TLVERDİGİ KİRA ONLARIETKİLEMEZ.AYNI KİRAYI DİGERDAİRELERDE İSTİYORLAR BENİM ELİME GEÇEN2200 TL5KİŞİLİK AİLE 900 TL İLE NASIL GEÇİNELİM.ERDOGAN ZENGİNAGIZIYLAKONUŞUYOR BUDABENİRAHATSIZEDİYOR.KENDİNEGELSİN YOKSAHALKINTOKADINIYİYECEK.
 • Abdülkâdir CeylanAbdülkâdir Ceylan3 ay önce
  {Essalâtü vesselâmü aleyke yâ Resûlallah}. Cumanız Mübarek Olsun. Dualarınızı taleb ediyoruz.
 • alkanalkan3 ay önce
  devlet fabrika yapmaz deyip imf isteği özelleştirmeleri yapanlar yetmiş milyar dolara satılan fabrikaları bu gün yapılmak istense yediyüz milyar dolara yapılamayacagı ortada iken yap işlet devret modeliyle uluslar arası şirketlere kazançlar saglamak çagdaaş kapitalisyon lar değilmi.fabrika kurmak yerine millet parkı adı altında parklar yapıp milletin çaykek yiyerek yatıp yuvarlanmalarını sav unan ve destekçilerinin bu milletede mazlum halkada verecek hiç bir şey yoktur.yavuz sultan selim köprüsü dünyada benzeri köprülere göre onkatda fazlamaliyete yapılması kırk bin araç geçiş garantisi verilerek ondokuz bin araş geçmesine ragmen geçmeyen araçlarıparasınıda deli dumrul misali halkın verğilerinden ödenmesi kapıtılasyon değilmi.
 • Yunus16Yunus163 ay önce
  ALEYKÜMSELAM VE RAHMETULLAHİ VE BERAKATUHADALET; FIRAT IN KENARINDA BİR KOYUN KAYBOLSA ÖMER DEN SORULUR. HZ. ÖMER.DİCLE NİN BOYUNDA BİR KOYUNU KURT GÖTÜRSE BENİM MESULİYETİMDEDİR.'' R.T.ERDOĞAN 20.5.2014
 • mustafagülmustafagül3 ay önce
  geçmişte ...
 • AlisAlis3 ay önce
  ...sistem feto ve ak parti sayesinde faprika ayarlarina dondu.dunyevi olanlarin cok rahat oldugu muslumanlarin kendini gizledigi,her donemin adamlari ise muslumanlarin altini oydugu bir donem yasaniyor.kimse kimseye guvenmiyor.insanlar gonul rahatligi ile kendini acik edemiyor.
 • TolgaTolga3 ay önce
  Sayin yazar .. .medrese ve tekkerde insanlar ilim irfan ogrenecek.ayrica tc c.baskanligi makami ve belediyeleri akp ye mi aittir sadece.baska partiler iktidar olamazmi
 • ABDULLAH AYDINABDULLAH AYDIN3 ay önce
  ESSELAMU ALEYKÜMVERAHMETULLAHİ VEBERAKATÜHU CANIM HOCAM AĞZINIZA YÜREĞİNİZE KALEMİNİZE SAĞLIK CENABI ALLAH AZZEVECELLE SİZDEN RAZI OLSUN EMANETCİLERİN EN GÜZELİ CENABI HAKKA EMANET OLUN İNŞALLAH SELAM VE DUA İLE ABDULLAH AYDIN
 • ABDULAH BİRİSİABDULAH BİRİSİ3 ay önce
  Sayın hocam yazınız çok güzel 16 yııllık ak parti iktidarında herseçimde kerhen oy verdik.NE yazık ki içimizdengelerek ana sütü gibi helal olsun diye vermedik .Hep büyük fotoğrafa baktık.Bizler bu duyarlılığı gösterirken tayyip bey aynısını göstermedi.BİZE HERŞEY DESİNLER İŞ BİLMİYOR DESİNLER AMA HIRSIZ DEMESİNLER.Geçmişin liberal partilerinde politika yapan haramzadelerin hepsi iktidar partisineçökmüş durumda 200 yıllık emek yok olup gidecek ben M.T.T.B. KÖKENLİYİM BU DEFA ARTIK VERMEK İSTEMİYORUM. KÜLTÜR BAKANI KIBRISTAVEYUNAN ADALARININ en büyük otellerinde kumar oynatıyor.M.E.BAKANI LİBERALERİN ADAMI 2006 DA TALİM TERBİYE KURULU BAŞKANI NE YAPTIKİ . ŞİMDİDE ONU YAPSIN. Vakit akşam zaman kısa tayip bey uyanmalı selamlar.
 • abdulmuttalib el-Arabi bin Rükneddinabdulmuttalib el-Arabi bin Rükneddin3 ay önce
  "ilim" derken neyi kastediyorsunuz muhterem-.. Ben matematik, fizik, kimya, biyoloji, teknik yani FEN zannediyorum.. Dogru mu?
 • VicdanVicdan3 ay önce
  Devletleri uzun ömürlü kılan;Cehaleti yenecek güçlü bir İlim! VAR MI?Hak, Adalet, Ehliyet, Emanet ve Sadakat ilkelerine dayalı güçlü bir İktidar! VAR MI?Herkese Adalet ilkelerine dayanan güçlü bir Hukuk Nizamı!VAR MI?İman, ahlak, sevgi, saygı, sadakat ve sabırla oluşan güçlü bir Aile! VAR MI?Üretime dayalı Faizsiz güçlü bir ekonomi! Ve güçlü bir Savunma Sanayii! VAR MI?Var olan Ergenekoncuların egemenliği, seküler dindarlar, yalancı ve riyakar ehliyetsiz yöneticiler. Anıtkabire davet eden REİS.16 yılın hatimesi. Milletin iktidarı olamayanları millet liyakatlıları ile değiştirir inşallah.
 • Ramazan ÇelikRamazan Çelik3 ay önce
  Yazdıklarınıza katılmamak mümkün değil hocam. Ehliyetsiz ve liyakatsız oluşturulan bürakrasi emin olun durumu daha da kötüleştirecek. ALLAHTAN korkmayan, kuldan utanmayanabir de makam ve yetki verilirse .... ALLAH yardımcımız olsun . Onlarca mağdur edilen (fetöden) insanlar perişan olurken kriptolar hala ortada ve yetkili konumda. İNŞALLAH Sayın cumhurbaşkanımız tavsiyelerinizi dikkate alır,
 • İSMAİL AYDEMİRİSMAİL AYDEMİR3 ay önce
  Hayırlı Cumalar. Yazınıza katılmakla beraber, görünen tablo Ak iktidarımızın (Gri oldu İNŞAALLAH siyaha dönmeden) aklını başına alması, lakin alacak gibi durmuyor malesef. Aslında yerel seçimler iyi bir ders olur İnşaallah. Genel seçime toplanırlar. Neticede genel seçim daha önemli.
 • şenay doğan şenay doğan 3 ay önce
  beladan korkana iki dua tavsiye edceğim peygamber efendimiz savin duası arama motoruna allahümme inni euzu bi rızake yazarsanız çıkar dua çok güzeldir bir de isa as ın gökleri titrten duası var onu da internetten bulabillirsiniz bilgisayarı olmayanlara da ulaştırabilirseniz çok sevap olur allah karşılıksız koymaz allaha emanet olun
 • şenay doğanşenay doğan3 ay önce
  bana allahın seni kahretmeyeceğinden emin misin diye soruyorlar elbetteki haddini bilen bundan emin olmaz peygamber edendimiz sav ve hz cebrail allahın hilesinden emin olamıyoruz diye ağladıklarında allahu azimüşşan sizler benim katımda kulların en değerlilerisiniz ağlamayın buyurmadı emin de olmayın zaten buyurdu kulluk hafv reca arasında dengede kalmaktır
 • şenay doğan şenay doğan 3 ay önce
  4-onun nurunu tamamla kıyamet günü onu şefaati makbul sözleri beğenilen tutulan adaletle konuşan açık hüküm verenbir peygamber kıl allahım bizi onunla bşrlikte bizi onunla birlikte rahat bir yaşam sürekli nimet sevinç ve ikram içinde yaşat -amin-ikram kelimesinden emin değilim kitabın o sayfası kayıp ama kelime ikram değilse bile benzer birşeydir cumanız mübarek olsun allaha emanet olun
 • şenay doğan şenay doğan 3 ay önce
  3-o açık yol işaretleri dikti aydın hükümler getirdi o senin güvenilmiş eminindir gizli ilminin bekçilsidir din gününde şahidindir hak ile halka gönderdiğin rasulündür allahım ona senin gölgenin altında geniş yer ver nimetinle onu kat kat hayırlarla mükafatlandır allahım onun binasını bütün bina yapanların binasının üstüne çıkar ona katında yer ver
 • Baris demirBaris demir3 ay önce
  Çok güzel hocam yazdiklariniz fakat insanlar sadece kendi çıkarları doğrultusunda hareket ediyor kimsenin devlet millet islam diye bir derdi kalmamış sonumuz hayrolur ınşaallah
 • N.ÖztürkN.Öztürk3 ay önce
  Sayın Yazar, hepsine eyvallah, ama Osmanlı'da üretim mi öndeydi ganimet mi ? Üretim durumu dediğiniz gibi olsaydı, zaten Avrupa bizi sollayamazdı.
 • şenay doğan şenay doğan 3 ay önce
  2-kendisine yüklenen teklifi taşıdı buyruğunu yerine getirdi rızanı kazanmaya çalıştı bu yolda asla geri kalmadı iradesinde asla zaaf göstermedi vahyini belledi ahdini tuttu buyruğunu yerine getirmek için yürüdü nihayet çaktığı ateş tutuştu karanlık yolda yürüyenlerin yolunu aydınlattı fitnelere günahlara dalmış kalpler onunla hidayete kavuşturuldu
 • şenay doğanşenay doğan3 ay önce
  anlamı--1-allahım ey yayılanları yayan -yerleri- döşeyen yükseltilmişleri -gökleri- koruyan kalbleri fıtratı üzerine bahtsızlık ve mutluluk üzere yaratan salatların en şereflilerini bereketlerinin en çoğunu kulun ve rasulün muhammede ver o rasul ki peygamberlerin sonuncusu oldu dalaletle kapanmış kalpleri açtı hakkı halka ilan etti sapıkların saldırılarını kırdı
 • şenay doğan şenay doğan 3 ay önce
  allahümmecma beynene ve beynehu fi bardil ayşi vekarari ni'meti ve munaşşehevati ve ehvail lezzat ve rahaaid deati ve müntehat tuma'nineh ve tuhafi'l kerameh -amin- arapçası hususunda hocaların allah rızası için size yardımcı olacağını umuyorum ama arapçasına ulaşamazsanız allahın bir ikramı olarak okuyuş esnasında yaptığınız hatalar bir melek tarafında düzeltilir allah katına hatasız kaldırılır
 • şenay doğan şenay doğan 3 ay önce
  4-allahümmefsah lehu mefsehan fi zillik veczihi muda'afatil hayri min fadlik allahümme ve ali ala binail banine binaehu ve ekrim ledeyke menziletehu ve etmim lehu nurahu veczihi min ibtiasike lehu makbuleş şehadeh mardiyyel makaleh za mantıkın adl ve hutbetin fasl
 • şeşe3 ay önce
  3-hatta evra kabesel kaabis ve ada'at tarika lil habıt ve hutiyet bihil kulub ba'de havdatil fiten vel asam ve akaame bi mudihatil a'lam ve neyyiratil ahkamfehüve eminukel me'mun ve hazinu ilmikel mahzun ve şehidüke yevmiddin ve baisuke bil hakk ve rasuluke ilal halk
 • Canın cehennemeCanın cehenneme3 ay önce
  Bu millet ...
 • şenay doğanşenay doğan3 ay önce
  2-vel mu'lini el hakka bil hakkı ved dafii ceyşatil ebatil veddamiğisavlatil edalil kema hummile fadtala'a kaaimen bi emrike müstevfizen fi mardatik ğayra nakilin an kudum vela vahinfi azm va'iyen li vahyik hafizan li ahdik madiyen ala nefazi emrik
 • şenay doğanşenay doğan3 ay önce
  1-allahümme dahiyel medhuvvat ve daimel memsukat ve cabilel kulubi ala fıtratiha ve şakiyyiha ve saidiha .ic'al şeraife salavatike ve nevamiye beraketikeala muhammedin abdike ve rasulik elhatimi lima sebak vel fatşihi lima inğalak
 • şenay doğan şenay doğan 3 ay önce
  allah yolunda sadakaların en faziletlisi allah yolunda kurulan bir çadırın gölgesi allah yolunda bir mücahide verilen hizmetçi ve allah yolunda bağışlanmış bir erkek devedir rasulullah muhammed mustafa sav cumanız mübarek olsun bugün size hz alinin bir salavatını hediye etmek istiyorum habibullahın tavsiyesidir hz aliye arapçasını yazamıyorum hem elimde yok hem de zaten arapça msj yazmayı da bilmiyorum
 • Metin UyulanMetin Uyulan3 ay önce
  Trafik de Vatandaş kaderiyle baş başbaşa . Ticaret de ise Tefeciyle . Allah CC ye şükürler olsun ki sizin gibi geniş Vatandaş kitlesine ulaşa bilen biri bu işleri feraset gözüyle görüp yürek gücüyle paylaşıyor . Bakalım ne olacak dün İstanbul’u Arabayla be yayan gezdim sanki Milyonlarca Sanat eseri parçalayan Sarı Yeleklinin arasında kaldım hissine kapıldım . Quo Vadis Türkiye sormaktan başka bir şey aklıma gelmiyor .
 • okuyucuokuyucu3 ay önce
  He, he heee....
 • Adem beyAdem bey3 ay önce
  İsrailoğullarından kâfir olanlar, isyan etmeleri ve haddi aşmaları yüzünden Dâvûd ve Meryem oğlu İsâ diliyle lânete uğradılar. Onlar -kötülük-yaptıkları zaman birbirlerini kötülükten alıkoymağa uğraşmazlardı. Bu yapmakta oldukları ne çirkin şeydi!” (Mâide: 5/78,79) Erkek ve hanımı beraber çocukları, evleri olmuş, bir hayat düzeni kurmuşlar. Birgün hanım; Ben ayrılmak istiyorum, hür ve istediğim gibi yaşamak istiyorum diyor. Mahkemeye şikayet ediyor; -Evden, çocuktan... uzaklaştırıyor. Erkek ne olduğunu bile anlayamıyor, ne yapsa boş. En sonunda kan dökülüyor! inanıyorum ki bu dağılan yuvadan dökülen kandan, belki de geleceğin suçlusu yetişen çocuğun veballerinden, haksız yere ödenen nafakalardan!!! başta BAŞKAN ve diğer idareciler de hissedarlar. Hem Ahirette sorulur amma burda da iktidarda olması ile FESADA Sebep ve Devamcısı olur.!!!Yuva dağılmasında Şeytan avanasini toplayıp yaptıkları işleri sorduğunda her biri yaptıkları işin büyük ve başarılı olduğunu düşünerek: Hırsızlık, yalan, içki, zina, adam öldürmek... gibi suçlar sayarken bunların küçük işler olduğunu söyler. Yaptığını küçük görüp saklanırcasına geri kalana sorduğunda; ben de bir yuvayı yıktım, karı kocayı ayırdım dediğinde: Aferin sana en büyük ve başarılı işi sen yapmışsın diyerek Tebrik ettiğini (Kutsi Hadis) biliyorum, yanlış değilse. Daha ne kadar Şeytan sevindirilecek, mü'minler, aile bireyleri ve toplum üzülecek. Bunları bilen ve anlayan idareciler bir çare aramazsa, bulmazsa ötekilerin eline fırsat geçse ne olur? Onlara gerek yok biz yapıyoruz mu diyorlar. Yazık. Selam ve hürmetler.
 • Adem beyAdem bey3 ay önce
  Muhterem Hocam!Yazılarınızda ve Tv deki uyarılarınızda ne kadar içiniz yandığını anlıyoruz. Mevlam içinizi yakan yangının sebeplerini kaldırarak döndürsün. Fakat sizdeki UYARAN sıfatınızı söndürmesin. Sizlere ulaşarak aracılığınızla Başkanımız Erdoğan,a bir önemli uyarı da bulunmuş olalım. Öyle anlaşılıyor ki çevresi "DUVAR ÖRMÜŞ" hem sağır hem kör hem dilsiz yapıyorlar. Seçim sonrası Metal Yorgunluğu bahanesiyle birkaç kişiyi değişmekle Yenilendiğini mi zannediyor. Gerekirse Mute Harbin deki Komutan'ın yeni kuvvetler gelmiş gibi değişikliğini yakın çevresine uygulasın!!! Bir de kadının delilsiz ispatsız sözüyle eşlerini evden uzaklaştırarak hem yuvalar kolay yıkılıyor hem de çocuklar babaya düşman ediliyor. Hem yeni evlenmelerin önü kesliyor hem de kurulu yuvalarındağılması için kötü örnekler oluyorlar. 31 Mart'ta kaybetmesin ama kılpayı kazansın belki uyanır, uyarılara kulak verir diye düşünüyorum. Selamlar ve hürmetler.

Günün Özeti