• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Mehmet Duvarbaşı
Mehmet Duvarbaşı
TÜM YAZILARI

‘Fincancı’ katırlarını ürkütmeye devam...

17 Ocak 2022
A


Mehmet Duvarbaşı İletişim: [email protected]

Selamun aleyküm sevgili Yeni Akit okurları. Bundan böyle haftada bir gün bu köşede sizlerle birlikte olacağız inşaallah. Dualarınızı esirgemeyin... 

 

 

 

Adından başka hiçbir yerinde ‘Türk’lük ile ilgili bir emare bulunmayan Türk Tabipler Birliği, her zaman yaptığı gibi yine milli değerlerimize saldırdı. 

PKK aşığı, terörist sevici Şebnem Korur Fincancı’nın yönetimindeki TTB’nin Genel Sekreteri Prof. Dr. Vedat Bulut, Türk bilim insanlarının binbir gayretle üretip, milletimizin ve insanlığın hizmetine sunduğu TURKOVAC aşısı için, “Aşı değil solüsyon” ifadesini kullandı. 

Milli aracımız TOGG için, “Yapılamaz, yapılsa da piyasası olmaz” diyen zihniyetle; Türk Tabipler Birliği’nin sergilediği yerli aşıyı karalama kampanyasının, ya da “3. havalimanına hayır, NGS’ler iptal edilsin, İstanbul Havalimanı yapılmasın” diye naralar atan Gezi’ci kafanın arasında bir fark var mı?

Kimse kusura bakmasın, artık büyüyen, kendi ayakları üzerinde yükselen ve kimseye ‘Eyvallah’ demeyen güçlü bir Türkiye var. Ve bu millet ‘Fincancı’ katırlarını ürkütmeye devam edecek...

 

***

Maneviyat üzerinden ‘kara’ kampanya

Malum, geçtiğimiz günlerde acı ama bir o kadar da ibretlik bir olay yaşandı. Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Enes Kara, Elazığ’da bir binanın 7. katından atlayarak canına kıydı. Kara, olaydan yaklaşık bir ay önce çektiği videoda ise ailesinin isteğiyle kaldığı cemaat evinde baskılara maruz kaldığını ve psikolojik olarak yorulduğunu söyledi.

Kayıtlardaki en ilgi çekici noktalardan biri ise, Kara’nın kendisini “ateist” olarak tanımlaması...

Peki; ateist olduğunu, Allah inancı bulunmadığını söyleyen Enes üzerinden iktidarı ‘kara’layanlar; umutsuzluğun, şuursuzluğun, inançsızlığın gençler üzerindeki manevi yıkımını, bu kıyım üzerinden hâlâ görmeyecekler mi?

Eğer sen kalkar da, maneviyatın harcının karıldığı 4-6 yaş Kur’an kursları için ‘Ortaçağ zihniyeti’ dersen, imani, insani ve vicdani eğitimin verildiği, genç neslin ruh dünyasının Allah ve Peygamber sevdasıyla şekillendirildiği imam hatiplere savaş açarsan, dini kurum ve kuruluşları hedef tahtasına koyarsan, Allah korusun böyle başka ‘kara’ hadiseler yaşanılması kaçınılmaz olur...

 

***

Ahlaksızlığa aldan‘mayın’!

Televizyon kanallarımızın birçoğu, aile ve toplum yapımızı dinamitleyen, zihinlere şeytani mayınlar döşeyen sözde dizilerle dolu...

Halkımız her gün evine, gönüllü olarak ahlaksızlığı, misyonerliği ve vandallığı davet ediyor maalesef... 

Bakıyorsunuz bir dizide, evde eşinin yüzüne gülen, bir dediğini iki etmeyen koca, kapıdan dışarı çıkınca kazanovaya dönüşüp başka kadınlarla gönül eğlendiriyor, bunu er ya da geç öğrenen kadın da kocasından intikam almak için zina ahlaksızlığına başvurmaktan çekinmiyor!

Bir başka dizide ahlaksızlık daha da uç noktada... 

Sözde zengin ve güçlü adam, afedersiniz iç çamaşır değiştirir gibi eş değiştiriyor; 3 kadından 5 çocuk yapıyor ve bu ahlaksızlık da halktan rağbet görüyor! 

Bir başka dizide ise, kurşunlar, bombalar, silahlar havada uçuşuyor. Mafyatik serseriliğin, adamlık ile karıştırıldığı bu tür dizilerde gençlere yanlış mesajlar verilip, sokak ortalarında yok yere patlayan silahların, sağa sola savrulan kanlı bıçakların fitili ateşleniyor bir nevi.

Peki, durum bu kadar vahim mi? Elbette değil. Şükürler olsun ki; tarihimizi, ecdadımızı, dinimizi, özümüzü tanıtan diziler çoğaldı son dönemde. Ahlakın, tevazunun, imanın, kul hakkının ve hepsinden önemlisi de insanlığın ön plana çıktığı nice yapımlarla karşılaşmak dileğiyle. 

Hoşça kalın....

 

 

 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ali Erol

Allah kaleminize güç versin, hayırlı olsun

Edep ya hu

En yakın akrabalar bile çocuklarımızı eğitimini ve öğretim için akıl veriyorlar ama gel edep için ahlak için olumlu bir şeye katkı sağla dediğimiz de ise, bizleri karıştırma diyerek çıkarken . Akrabalar im Kur'an dan ve sunettullah dan ne kadar uzak olduğunu görünce Allah cc için uzak durmayı tercih ediyoruz. Çünkü çocuklarımıza daha çok zarar verdiklerini görmekteyiz. çocuklarımız da farkında olmalarını sağlamak amacıyla önceki dönemlerde olanları tarihleri anlatıyoruz . Daha başka olayları gördükçe ve yaşadıkça daha yapılacak çok işlerin olduğunu farkında olmaya çalışıyoruz.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23