• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Mehmet Duvarbaşı
Mehmet Duvarbaşı
TÜM YAZILARI

Akşener’in ‘İP’iyle kuyuya inilir mi?

04 Nisan 2022
A


Mehmet Duvarbaşı İletişim: [email protected]

 

Okyanus ötesinden gelen sufleler eşliğinde, önce MHP’yi yemeye kalkışan, ‘lokma’ büyük gelince bu defa, ‘hakiki’ hatta ‘özhakiki’ ülkücü bir parti kurma safsatasıyla İYİ Parti’yi siyasi hayatımıza sokan Meral Akşener, HDP’nin sempatisini kazanmak uğruna, yol arkadaşlarını harcıyor.

Ülkücü-muhafazakar tabandan gelen, “HDP ile iş tutmayın” çıkışlarını ‘ip’lemeyen Meral hanım, PKK yandaşlarıyla dirsek temasına karşı çıkan Yavuz Ağıralioğlu ve Koray Aydın gibi ülkücü isimlerin de ‘İP’ini çekti. 

Gözünü iktidar hırsı bürüyen Meral Hanım, HDP ve sapkın kesimlerden gelecek oyları kanalize etme adına tasfiye operasyonu başlatırken, ‘Demirtaş’a özgürlük’ naraları atan ve LGBT eylemlerinde sapkınların arkasında duran Bahadır Erdem’i Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanlığı koltuğuna oturtuverdi.

Milliyetçi olduğunu iddia etmesine rağmen; şehit bacısına küfreden Lütfü Türkkan’ı partiden atamayan, Siirt ziyareti sırasında kendisine “Burası Kürdistan” diyen esnaf karşısında ‘kem küm’ eden Akşener, partisinin kurucularından Ümit Özdağ’ı da sahipsiz bırakmış ve istifaya zorlamıştı. İP İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun “FETÖ ile iltisaklı” olduğunu ileri sürerek, terör örgütlerinin partiye sızdırıldığını söyleyen Özdağ, Akşener bu konuda bir adım atmayınca 2021 Mart’ında partiden istifa etmişti. 

HDP ile aynı torbaya girilmesine ve FETÖ ile iş tutulmasına karşı çıkan isimlerin sesini kesip İP’ini çeken Meral Hanım, ittifak ortağı CHP’li başkanlara ise methiyeler düzmesiyle meşhur. 

2020’deki Zafer Bayramı kutlamaları sırasında CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ‘Fatih Sultan Mehmed Han’a benzetme gafletinde bulunan Akşener, geçtiğimiz yıl katıldığı bir canlı yayında ise, ablasının İmamoğlu’nun yüzünde ‘rabbi yessir’ gördüğünü söylemişti. 

İş yapmaktan ziyade keyif süren, İstanbul’un nimetlerini kendi çıkarına kullanan, Haçlı elçilerle yatıp elçilerle kalkan İmamoğlu’nun yüzünde ‘rabbi yessir’ gören Akşener’in Kandil’in kravatlı militanlarının yüzünde hangi ‘meymenet’i gördüğü merak konusu. 

Belli ki İP’liğini pazara çıkaranları yanından uzaklaştıran Akşener, terörist Demirtaş ile kahvaltı yapacağı masanın etrafını temizliyor...

Velhasılı kelam;

İP’sizlerle, sapsızlarla, yüzsüzlerle iş tutmayın ki halkın içine çıkmaya yüzünüz olsun!

 

Randevu sistemine dair sitemler!

Son dönemlerde vatandaşlarımızın en büyük sıkıntılarından birinin hastanelerden randevu almak olduğunu müşahade ediyoruz. Gerek çevremizdeki yakınlarımız gerekse mail ve telefon yoluyla bizlere ulaşan çok sayıda okuyucumuz, haftalarca hatta aylarca randevu alamadıklarından yakınıyorlar.

Bu serzenişe katılanlardan biri de naçizane şahsım. Günlerdir uğraşmamıza rağmen, cildiye, göz ve beyin cerrahi gibi kliniklerden bir türlü randevu alamıyoruz. Hele ‘endokrin’ gibi bir branştan randevu alabilmek neredeyse imkansız gibi. Hastalar önce alt birimlerden (Dahiliye, üroloji, nefroloji gibi) kayıt açtırmaya yönlendiriliyor daha sonra takip edilmesi gereken hastalar ‘yeşil liste’ye alınarak bu liste üzerinden randevu oluşturması isteniyor. Ancak bunu başarabilen hasta sayısı yok denecek kadar az.

“Alo 182”den de aranılsa, MHRS sistemi üzerinden de girilse randevu çabalarının beyhude kalması, vatandaşın canını yakıyor.

Buradan Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Sağlık Bakanımıza seslenmek istiyorum. Son teknoloji ile donatılan devasa hastaneler yapıldı. Doktor, hekim sayısı tarihin en üst seviyesine çıkarıldı. Ancak bu vatandaşlar bu nimetlerden yeterince yararlanamıyor maalesef.  

Hastanelerimizde işini seven, hastasına saygı duyan onbinlerce sağlık çalışanımız var elbette. Ama bunların arasına karışan ve sistemi kilitlemeye çalışan, devlet ile milleti karşı karşıya getirmeye uğraşan bir kesimin olduğu da aşikar. Yetkililerden beklentimiz, ‘doktor-sağlık çalışanı’ kisvesi altında millete düşmanlık yapanların ayıklanması ve randevu sisteminin bir an önce ‘sağlıklı’ bir yapıya kavuşturulmasıdır. 

Nasıl ki geç gelen adalet tam manasıyla adalet değilse, can kaybından sonra yapılacak tedavinin de bir anlamı olmayacaktır…

 

ÇUVALDIZ!

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İçişleri Bakanlığı’nın Polis Merkezi Amirlikleri ve resmi ekiplerin çalışma saatlerine ilişkin yaptığı düzenleme için “Ha şöyle, yola gelin” paylaşımında bulundu. Akşener’e tepki gösteren EGM’den, “Uyuşturucu, terörle mücadele ve birçok alanda polislerimiz şehit oldu. Polis uçağımız düştü, kahraman mesai arkadaşlarımız şehit oldu. Tüm bu acılarımızda Sayın Akşener bir kez bile bizi arayıp başsağlığı dileklerini iletmedi” açıklaması geldi. Akşener ‘milliyetçi’ lider. Yersen!..

 

LAF’IN ÖZÜ

Ramazan’ın bir muhasebe, müzakere ve şükür ayı olduğunu ifade eden Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “Namaz dinin direği, müminin miracıdır. Orucu tutup namaz kılmamazlık yapmayalım. Namazı terk eden dinini yıkmış olur. Ayrıca zekatı vermekten imtina eden büyük vebal altına girer” dedi. Bizleri sabır, ibadet ve imtihan iklimi Onbir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif’e kavuşturan Rabbimize şükürler olsun...

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

İstanbul hayranı

Meral hanım Chp=Hdp aşkına, bazı dava arkadaşlarını kenara çekiyor.

Alptuğ

Sözde millet özde zillet ittifakı umduklarını nail olmasınlar inşaallah
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23