• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Şevki Yılmaz
Şevki Yılmaz
TÜM YAZILARI

Nereye koşuyoruz ve ne zaman uyanacağız?

08 Eylül 2023
A


Şevki Yılmaz İletişim: [email protected]

Allah’ımız, geçici durağımız evimiz ve yurdumuz Dünya’yı sağlam ve noksansız olarak biz kullarına teslim etmişti! Ama sonradan Şeytanların tuzağına düşen insan cahilce nefsine uyarak işledikleri isyan ve günahlar eliyle, savaşlar, işgaller, füze denemeleri, suni virüs vs. ihanetlerle ekini ve nesilleri bozup, mevsimleri ve hatta yaşadığımız yeryüzünün iklimlerini değiştirerek Dünya Evini tahrip ettiler ve etmeye devam ediyorlar! Bu sebeple zelzele, sel ve heyelan ve yangın gibi bela ve musibet afatların sonu kesilmiyor!

Asırların en büyük afatı Kahramanmaraş merkezli büyük afat depremi ile yıkıldık, dilhun olduk!

Arkasından artarak devam eden ve edecek olan seller ve zelzeleler afeti devam edip durmakta.

Devasa Üniversite ve Şehir Hastahanelerine rağmen adeta bila kayd-u şart yetkilerle donattığımız DSÖ’ün dayatmaları ve küresel ihanetleri sebebiyle artmakta olan kanser ve kalp krizi gibi yaygın hastalıklar afeti...

Varlık içinde bereketin kalktığı; işsizlik, eşsizlik ve enflasyon belalarının oluşturduğu haksız vergiler, zam ve faiz fuhşuna dayalı gayri milli maliye yangını afeti...

Ahlakın, dürüstlüğün, doğruluğun, vefanın, sadakatin ve spor sahalarında, bilhassa sokaklarda ve düğünlerde hayânın, edebin, terbiyenin, saygı ve sevginin mumla arandığı aile ve toplum yangını afeti...

Ahlaksız dizilerle ve hala resmen varlığını devam ettiren İSÖ’ye dayalı zulüm yasalarıyla teşvik edilerek boşanmaların artırıldığı, domuzların bile reddettiği cinsi sapıklık ve gayri meşru birleşmelerin yaygınlaştığı tam bir fuhuş yangın afeti...

Şanlı tarihine, engin medeniyetine yabancılaşarak batı aşığı moda perest, putperest ve şehvetperest nesil yetiştirme ocağına dönen gayri Milli Eğitimin yangın afeti...

Turistleri ülkenin kalkınmasında(!!!) fırsat gören şaşkın ve nakıs aklın neticesinde manevi ziyaret yerleri olan Mevlana ve Eyyub Sultan gibi zatların mekân ve makamlarına müze muamelesi yapılması neticesinde ibadethane ve kutsal mekanlar özelliğinden çıkartılarak müzeye çevirircesine ve çırılçıplak turistlere O Manevi Mekânlara şartsız ve kontrolsüz girme izni ve emri verildiği yetmezmiş gibi; bu mübarek zatların kabirlerinin önünde dahi görev yapan tesettürlü güvenlik görevlilerine takdir edilen üniformaların İslami Tesettür ruhuna aykırı hale getirilmesine kadar aciz ve gafil bir gayri milli Kültür yangını...

İşte bu ancak bir kısmını yazdığımız maddi ve manevi afet yangınları yollarıyla “Yeni Dünya Düzeni”nin uygulayıcıları olan Siyonist eşkıya çetelerinin ihanetleriyle dünya evini adeta kıyamete hazırlıyorlar!

Bu maddi bela ve musibetlerin zararlarından korunmak için maneviyattan uzaklaşmamız sebebiyle çoğalan ahlaki afet belalarını önlemek için Müslümanlar olarak hepimiz nefsi muhasebemizi ve akli muhakememizi acilen yapmalıyız.

’Biz nerde adaletten ayrılıp zulüm yaptık! Biz nerde haksızlık yaptık! Niçin zelzele sel ve yangın gibi toplu afetler, sosyo-kültürel, ekonomik yangınlar durmuyor, nesillerimiz neden yozlaşıyor ve bu yozlaşma artarak niçin devam ediyor?’’ sorusunun muhasebesini yapıp ne zaman kendimize döneceğiz ve çareleri üzerine uykularımız ne zaman kaçacak, ne zaman?

Bize ne oldu?

Allah’ımız ve değişmez nizamı İslam varken kimlere ve neye, hatta nereye koşuyoruz?

İzinden koştuğumuz cücelerden ne zaman ayrılıp Allah’ımızın yolunda koşacağız!

“Bu nedenle Biz (haram ve haksız yollarla kazanılmış) bol geçimi ile şımarıp azmış (fuhuş ve fesatlığa dalmış) nice ülkelerin halkını helak ettik. İşte meskenleri (harap olmuş şehirlerinin ve semtlerinin viraneleri, şimdi sahipsiz ve değersiz haldedir); çok az (bir zaman) dışında (oralarda da) kendilerinden sonra oturulabilmiş değillerdir. (Onlara ve tüm imkânlarına gerçek sahip ve) Vâris olanlar Biziz.

“Senin Rabb’in, ana yerleşim merkezlerine, kendilerine ayetlerimizi okuyup kendilerini uyaracak bir Elçi veya dâvetçi göndermedikçe, hiçbir ülke halkını helâk edecek değildir. Zaten Biz, halkı zulüm ve haksızlık peşinde koşmadığı sürece, hiçbir ülkeyi helâk etmeyiz.” ?” (Kasas S.58-59) İlahi mesajları ve ültimatomları karşısında ne zaman düşüneceğiz ve hem kul ve hem de devlet planında gerekli adımları atacağız, ne zaman?

Ana Hayat Yasamız Kur’an’ı Kerim ve Sünnet-i Seniyye’ye göre dürüst, emin, sadık ve ahlaki bir hayat yaşadığımız zaman mı üstünlüğü ve başarıyı elde edip bu bela, musibet ve afat yangınlarından kurtulabiliriz!? Yoksa ahireti unutup İslam dışı yollarda koşarak arzularımızın peşine düştüğümüz zaman mı?

Kurtuluş nerededir? Ve kurtuluş kime koşmakladır? Necat ve nusret için kimlerin himayesine talibiz? Her 10 yılda bir ülkemizde darbe yapan NATO’nun mu? Nesilleri mahveden UNESCO’nun mu? Ekonomimizi batıran IMF, Dünya Bankası, Libor yada (Dünya Ekonomi Forumu) WEF’in mi? İslam Dünyası kana dönerken 3 maymunu oynayan (BM) Bir LEŞ miş Milletlerin mi? Tartışmasız yetkilerle donattığımız DSÖ’nün mü?

Necat ve nusret için kimlerin himayesine talibiz, kimlerin?

O korkup çekindiğimiz felâketler, ekonomik krizler, planlı salgınlar, küresel dayatmalar iman edip Hakk’a tabi olduğumuz takdirde mi başımıza gelecek yoksa inkâra yöneldiğimiz zaman mı? Veya zalimlere, hainlere ve gafillere sessiz ve seyirci kalıp meylettiğimiz zaman mı!? O halde Nereye koşuyoruz? Ve başımıza, yuvamıza, ülkemize daha büyük felaketlerin gelmesini mi bekleyeceğiz?

Ne zaman uyanacağız!

“Oysa (ey Resulüm!) Sen onların içlerinde bulunduğun sürece, Allah onları azaplandıracak değildir. Ve onlar, (tevbe istiğfar edip  İslami Hayat tarzına dönerek) bağışlanmalarını dilerlerken de, Allah onları azaplandıran olmayacaktır.” (Enfal S. 34) İlahi Mesajında yangın, zelzele, sel gibi afat yangınlarını azaltıp zararlarını önleyen, olmazsa olmazlarının yolu apaçık gösterilmişken hala nereye koşuyoruz?

Yoksa gökten ve yerden bela, musibet, afetlerin gelmesiyle mi uyanacağız?

“Ey Allah’ım! Bize tarafından rahmet ve merhamet ihsan eyle. Bizim şu içinde bulunduğumuz durumdan kurtulmamız için, kurtuluş planımızı kolaylaştır.” Amiin!

“Ey Belaları def eden Allah’ım! Bizden tüm belaları def eyle!” Amiin!

Nusret ve necatın ancak sana Kul olmamızla ve eşsiz önderimiz, izinden gitmekten şeref duyduğumuz, tek lider, tek önder Muhammed Mustafa’nın izinden gitmekle olduğunun bilinç ve şuurunu kalbimize, dimağımıza ve bileğimize nakşet! Amiin.

Nefsimizde, Ailemizde ve Ülkemizde “İslam Sözleşmesi ”nin uygulanması, Mescid-i Aksa’mızın özgürlüğü ve tatil olması dileğiyle Cuma Bayramımız mübarek olsun.

Selam, sevgi ve duayla… 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Sıradan vatandaş

Aah hocam aaah çook dertliyiz aşşağılık bi lezbiyeni gençlere başarılı sporcu diye örnek gösteriyorlar sokaklar et pazarı insanlar aç gözlü kira zulmü yuva yıkmaya başladı erkekler kıskanmaz kadınlar utanmaz oldu, faiz kredi zina aşk oldu Allah celle celalühü ümmeti muhammedi hayırla hidayete erdirsin bizi hayırla uyandırsın mevlam

akalkan

İyide anlattıklarınız 20 senede zirveye ulaştı. Tedbir...?
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23