• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Şevki Yılmaz
Şevki Yılmaz
TÜM YAZILARI

Bize bayram yaşatmak istemiyorlar!

21 Nisan 2023
A


Şevki Yılmaz İletişim: [email protected]

 

Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allah’ımıza hamd, Önderimiz, Sevgili Resulümüz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Resul Efendilerimize, izinden gidenlere, Ehlî Beyti’ne, Ashabına, canımız Ana ve Babamıza, Allah (c.c)’ın ilke ve inkılabı İslam’a tabi olan Mü’min kardeşlerimize, Din ve Vatan muhafızı Şehit ve Gazilerimize salat ve selam olsun!

Mescid-i Aksa’da kahpe saldırılar, Sudan’da darbe girişimi, Hindistan’da; “KÂBE’Yi YIKALIM!” çağrısı yapan sözde din adamlarından cüret alan katillerin canlı yayında eski Müslüman vekil ve kardeşine yaptıkları kanlı suikast, Tunus’ta Nahda’nın kapısına vurulan kilit! Depremin yaralarını sarmaya devam ederken bir yandan devam eden yüzyılın seçimi. 

Bu zor günlerde Bizi Bayrama kavuşturan Rabb’imize hamdolsun

Mekke’de Hacer’ul Esved’i selamlayarak tazelediğimiz misakımızı, Medine’ye vararak, gül kokusu alarak, huzuru Nebi’de selama durarak devam ettiriyoruz elhamdulillah. 

Bu girizgahla sizlere de selam ve dualarımızı gönderiyor bu kutlu sefer nedeniyle yazımızı kaleme alamadığımız için 2018‘deki bayram yazımızı ilginize arz ediyoruz…

Medine-i Münevvere’den selam ve dua ile…

Yine bayramı yaşayamadık!

Sağlığımızın şükrü oruçlarımızın ve mallarımızın şükrü infakların karşılığı olan Fıtr (Ramazan) Bayramına kavuşacağız ama insan olarak yaratılmanın, akıl sahibi olmanın ve fıtratımızı İslamlaştırmanın bayramını birlikte yapacak bayramları yine özledik! 

Zira; Gladionun tertiplediği Sivas faciasında hiçbir suçları olmayan ve tam 24 yıldır cezaevinde suçsuz yatan mahkûm ve mazlum kardeşlerimiz yine bayramsız bayrama girecekler! 

Ve Mustaz’aflar, Selam Davası ve Jak Kamhi vb. davaların kurbanları kardeşlerimiz de bayramı yine cezaevlerinde geçirecekler! Yıllarca göremedikleri ailesi ve çocuklarıyla demir parmaklar arasından bayramsız bayramlaşacaklar! Genç yaşlarda girdikleri cezaevinde yaşlandılar! Ailesine, çocuklarına doyasıya sarılamadan ve dostlarıyla bayram sabahlarında kucaklaşamadan ömürlerini yaşlattılar!
Geçmiş 30 yılda askerimizin, polisimizin ve vatandaşlarımızın katilleri cani terör örgütü PKK’ya defalarca Pişmanlık Yasası çıkaran iktidarlar gerçek mazlum bu mahkûm kardeşlerimizi tahliye ederek ne zaman gerçek bayramlara kavuşturacak! Ne zaman?

Hepsi bir bir cezaevinde hayatlarını bitirip kabir evine göç edince mi! Ne zaman?

Ülkemizin başarılı iktidarlarını silahlı darbelerle yıkıp Başbakan ve bakanları darağacında sallattıran yasakçı zalim zihniyetin devamı vesayetçiler, darbeciler, 28 Şubatçılar, Ergenekoncular bile affedilirken Sivas vb. mağdur kardeşlerimiz ne zaman bayram edecek? Erzincan Başbağlar şehidlerimizin katilleri hâlâ serbest dolaşırken suçsuz mazlum kardeşlerimiz tahliye edilerek gerçek bayramlarına ne zaman kavuşacak?

AK iktidarımız mazlum ve mağdur mahkûm kardeşlerimizin çığlıklarına ne zaman imdat elini uzatacak! Ne zaman?

Hele mel’un Fetö operasyonlarının Fetosal ve ulusal ellerce kasıtlı tutuklanan, işten çıkarılan ve mesleklerinden ihraç edilen fetözede hale düşürülen mazlum ve mağdurları suçsuz kardeşlerimiz hürriyet bayramlarına ne zaman kavuşacak? 

Hakları kendilerine ne zaman iade edilecek! Ne zaman?

Ve Siyonist İsrail’in piyonu Feto’nun, 15 Temmuz silahlı işgal hareketini kan ve canlarıyla önleyen şehidlerimizin, gazilerimizin ve ülkemizin katilleri gerçek FETÖ hainlerinin cezalandırıldıkları bayrama ne zaman kavuşacağız! 

“Sadece Müminler kardeştir” ilahi düsturu gereği mazlum coğrafyanın mağdurlarının bayramı tadamadıkları bir atmosferde yine gerçek bayramı yaşamayacağız! 

Anayasamız Kur’an-ı Kerim ve uyum yasaları Sünnet-i Seniyyenin nefis ve nesillerimize tüm cihana hayat olacağı güne kadar bayramları asla tatmayacağız! Fikri ve fiili işgaller altında bayram nasıl yapılır ki? 

Allah (c.c), tüm Müslüman coğrafyamızı vatani, bedeni ve ruhi işgalleri kaldıracak bir fetih bayramına kavuştursun! 

Bu duygularla Fıtr Bayramımızı tebrik ediyorum!

Nefsimizde, ailemizde ve ülkemizde “İslam Sözleşmesi ”nin uygulanması, Mescid-i Aksa’mızın, Osmanlıcamızın özgürlüğü, tatil olması dileğiyle bizleri çifte bayrama kavuşturan Rabb’imize hamdolsun. Cuma ve Ramazan Bayramımız mübarek olsun.   

Selam, sevgi ve duayla...  

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

bir

Laiklik deyip Cocuklara genclere insanlara Kur'an Azimussani yasaklayan Diyaneti kapatacaklarini soyluyenlerle Dini Milli Degerlerimize saygi gosterip uygulayanlarlaCahillerle teknoloji sevenlerin seçimi

Göynük

Muhterem Şevki hocam düşüncelerine katılmamak mümkün mü. ADALET,ADALET ADALET. İnşaallah bugünkü yazınız ilgili makamlara ulaştırılır ve gereği yapılır. Adı ADALET olan yönetimden beklenilenin yerine getirilmesidir hesaplar uzamadan ve dahi âhirete kalmadan. Seçimden önce neden olmasın. Şevki hocam mübarek günde gönüllere dokundunuz, Bayramınızı tebrik ederim
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23