• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Şevki Yılmaz
Şevki Yılmaz
TÜM YAZILARI

Aile yangınlarının acilen söndürülmesi için!

07 Temmuz 2023
A


Şevki Yılmaz İletişim: [email protected]

Hem iktidarımız hem de milli muhalefetimiz, seçim öncesi verdikleri sözlerin en mühimi olan aile ve ahlak yangınlarını tetikleyen mutfak yangınlarını söndürmede çözümler ortaya koyarak sorumluluklarını yerine getirmekle mükelleftir.

Mekke-i Mükerreme’de tam 13 yıl süren mücadele hayatında Sevgili Önderimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, Allahımızın öğrettiği İslam Dinimiz önce sevgi, saygı, güven, merhamet ve yardımlaşmayı kulluk görevlerinin en başında öncelikli olarak Müslümanlara şart koşmuştur!

Namaz, Oruç, Hac vb. ibadetlerden önce sevgi, saygı, merhamet (İhsan) Güven (İman) ve yardımlaşma (İnfak) Ayet-i Kerimeleri Allahımıza İmanın ilk temelleridir. Efendimiz (sav) tarafından önce garip gurebaya, fakir fukaraya kol kanat gerilmiş, sömürülen ezilenler himaye altına alınmıştır. Fakirleri, mağdurları ve mazlumları gözetmek olmazsa olmazımızdır. 

İşsiz ve aşsız olduğu için eşsiz olanlar ve işsiz, aşsız olduğu için bunalımlarla yuvalar yıkılmasın için; acıyı ve mutluluğu birlikte paylaşmak, üzüntüleri ve sevinçleri, darlığı ve bolluğu birlikte yaşamak Müslüman olmamızın olmazsa olmaz ilk şartıdır!

Hukuk, Adalet ve Sosyal Devleti oluşturmak için çalışan iktidarları silahlı ve siyasi darbelerle yok etmek asla mümkün değildir!

Maddi sahada devasa hizmetleri yaptığına şahid olduğumuz Merhum Özal İktidarının manevi sahadaki ihmalleri, ahlaki sahadaki yozlaşmalar ve bilhassa yanlış ekonomik programlarıyla meydana gelen mutfak yangınları sebebiyle mahalli idareler seçimlerinde Malatya ili hariç bütün il Belediyelerini niçin kaybettiğini asla unutmamalıyız!

Birçok iktidarın yıkılmasına sebep olan mutfak yangınlarını söndürmek için; faize, israfa, aşırı tüketime dayalı vahşi kapitalist ekonomi modellerini bırakıp tasarrufa ve üretime dayalı faizsiz milli ekonomiye geçmeliyiz!

Bunun içinde iktidarımız geçmiş iktidarları tarihten silen 24 Ocak Kararları gibi IMF, bilhassa ABD ve batı dayatmalı borçlanmaya dayalı ekonomik zehirli paketleri yeniden uygulamaya koymaktan kaçınmalıdır! 

Bereketin bolluğun ve huzurun kapısının, Allahımızın emir ve yasaklarına kayıtsız şartsız ve itirazsız teslim olmakla açılacağı unutulmamalıdır!
Maliyetleri artırarak, üretimi katledip, ithalatı artıran faizin bütün pahallığın, bela ve afetlerin ana sebebi olduğunu unutmamalıdır!

“Allah, faizli işleri dara sokar, sadakaları, zekâtı büyüme aracı yapar”( Bakara S.276)
Bir ülkede ticaret varsa faiz yoktur, faiz varsa ticaret yoktur. Çünkü gece ile gündüz nasıl bir arada olmazsa ticaret ile faizde bir arada olamaz. Ticaret bereketi, faiz ise felaketi artırır! gerçeği unutulmamalıdır!

Allah’a savaş açmakla aynı olan faiz belasını kazanç zanneden şuursuz Müslümanları İktisadi ve Uhrevi sohbetlerle eğitmelidir!

Mutfak yangınlarının söndürülmesi için altın değerindeki İslami tavsiyelerimize haftaya devam etmek duasıyla İnşallah!

Allah’ımız; Dinimize, Vatanımıza ve Milletimize yapacağı Hak, Adalet ve Faizsiz Ekonomi ilkelerine dayalı hizmetlerde başta Cumhur resimizin ve ekibinin daim yar ve yardımcısı olsun! Amiin.

Nefsimizde, ailemizde ve ülkemizde “İslam Sözleşmesi ”nin uygulanması, Mescid-i Aksa’mızın, Osmanlıcamızın özgürlüğü, tat il olması dileğiyle Cuma Bayramımız mübarek olsun.  

Selam, sevgi ve duayla... 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

okur

turkiye yuzyili basladi ohhhhhhhhhhhh

AKINCI 1453

Mal,muhalefet yapacak dedigini hükümet 2005 de yapti,anadolu koyunu biraz arastir sorustur sorgula !
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23