Hakk’ın hatırı yücedir

18 Mayıs 2019 Cumartesi

Kılıçdaroğlu’nun lüks bir yatta gizli bir görüşme yaptığı günlerdir konuşuldu durdu. Acaba kiminle ne konuştu? Cevabı basit: Kılıçdaroğlu görüşmedi; sadece emri tebellüğ etti. Kendisine, eğer Ekrem seçilemezse valizlerini hazırla, denildi. O da olur efendim, diyerek emri tebellüğ etmiş oldu. Emri kim verdi? Daha önce CHP’ye genel başkan olmasını kim emretmişse yine onlar. Kılıçdaroğlu, siyaseten artık daha bir teferruat. Üzerinde fazla durmaya değmez.  

Hırsız eve girmiş, en kıymetli ne bulduysa onu çalıp kaçmış. Kendisi için daha az değerde olan şeylere dokunmadı diye hırsızın hırsızlığını kabullenmemek nasıl bir akıl yürütmedir, anlamak mümkün değil. Aynı zarfa koyduğumuz pusulalardan sadece İstanbul Büyük Şehir İl Belediye Başkanlığı pusulasında yapılan hırsızlıkları ve buna munzam gerçekleştirilen kanunsuzlukları, usulsüzlükleri böylesi düz bir mantıkla irdelemek yerine diyalektiğin en aptalcasına sarılmak, çaresizliğin ve suçüstü yakalanma psikolojisinin tetiklediği bir travmatik hal ya da FETÖ elebaşının kullanmayı ve başkasına isnat etmeyi çok sevdiği hâlbuki kendisinde en yoğun şekliyle bulunan anguaz denilen rahatsızlık olsa gerektir.

Bu kadar belge usulsüzlüğü, kanunsuzluğu ve hırsızlığı hançeresini yırtarcasına bağırırken hâlâ bizim aklımızla dalga geçmeye kalkanlar bu milletin engin feraseti karşısında kündeye gelip yıkıldıklarında pek çok şeyle beraber bu milletin aklıyla alay edilemeyeceğini de sonunda akıl etmiş olacaklar.

Yılını hatırlamıyorum. Bir zaman dokuma fabrikalarından birinde tuhaf bir hırsızlık olmuş ve gazeteler de yazmıştı. Adam bir top kaput bezini beline sarmış, tam kapıdan çıkarken, belindeki abartılı şişkinliği gören kapıdaki görevliler tarafından yakalanmış. Görevliler adamın beline sardığı kaput bezini almak için çekerken o da hem kendi etrafında dönüyor hem de “Allah Allah bu bezi benim belime kim sardı ki, benim hiç haberim yok” diye mırıldanıyor, yeminler ediyormuş. Adli soruşturmalar mutlaka derinleştirilmeli, şu anda olanlardan habersiz ya da olanlarla ilintisiz gibi görünmeye çalışanlar ve özellikle belindeki çalıntı oylarla rol kapmaya çalışmış siyasi aktörler de soruşturmaların kapsamına dahil edilmelidir.  

 Zaten işin FEFÖ ayağı ayan beyan ortada. Konuyla ilgili gözaltına alınanlardan ikisinin Halit Esendir, Sadettin Başer ve İsmail Cingöz gibi müseccel FETÖ militanlarıyla elli defadan fazla telefon görüşmesi yaptıkları kanıtlanmış durumda. Halit, Sadettin, İsmail gibi isimler ara istasyon. Son durak FETÖ elebaşı. 

Oy hırsızlığı ilk gündeme geldiğinde, böylesi organize hırsızlığı ancak FETÖ yapabilir, demiştim. Soruşturma derinleştikçe dediklerimizin isabeti bir bir günyüzüne çıkıyor. Sakın bu deşifre ile onların geri çekilip hırsızlıktan vazgeçeceklerini sanmayın. Eğer ciddi teknik önlemler alınmazsa bunlar önce yaptıkları neler varsa hepsini yeni şartlara uyarlayarak tekrar yapacaklardır.

Dış güçlerin Güneydoğuyla ilgili bütün hain plan ve emelleri kursaklarında kaldığı gibi, İstanbul seçimlerini sıçrama taşı yaparak başka alanlarla ilgili kurguladıkları bütün hain plan ve düşünceler de seçimin yenilenmesi kararıyla kursaklarında kaldı ve kalacak. Bazı dost bildiğimiz, aklı başında sandığımız zevatın da oynanmak istenen oyunu görememeleri ve bu sebeple hain emeller güdenlerle aynı siyasi safı paylaşmaları esef verici olsa da onların heveslerinin kursaklarında kalmasını önleyecek güçte ve ölçekte değildir. Zaten seçim sonrası yaşayacakları hezimet onların da intibaha gelmelerini sağlayacak ve pek çoğu itibariyle onları yuvalarına geri döndürecektir. Evet, iş Devlet Bahçeli’nin dediği gibidir: İstanbul seçimi bir beka meselesidir.  

Ramazan ayındayız. Bu ay ve çağrıştırdıklarıyla ilgili yüzlerce konu varken ve biz de bu konularla ilgili yazılar yazabilecek durumdayken şu yazdığımız konuya öncelik vermemiz elbette siz engin ferasetli okurlarımız tarafından da konunun önemi ve ciddiyeti açısından takdir edilip değerlendirilmiştir.

Bu vesile ile diyorum ki, daha önce Ak Partiye, MHP’ye ya da Cumhur İttifakı bütünlüğüne oy veren kardeşlerimiz, bu seçimde hangi sebep ve saikle olursa olsun Cumhur İttifakına oy vermemişse hatta muhalefete oy vermişse tavrını tekrar tekrar gözden geçirsin, milli birlik, beraberlik ve bekamızı tehdit eden her türlü dış ve iç mihrakların oyununa geldiği gerçeği ile yüzleşsin ve tekrar edilecek seçimde mutlaka Cumhur İttifakı lehinde olmak üzere oyunu kullansın. Maddi manevi bütün değerlerimiz adına henüz çok geç olmadan, basit kırgınlıkları, kişisel ve sübjektif alınganlıkları bir tarafa bırakarak “Hakk’ın hatırı yücedir” diyelim ve mutlaka bu kararlılıkla sandığa gidelim.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • GökmenGökmen4 ay önce
  Allah Teala yardımcınız olsun üstad.
 • Osman AkarOsman Akar5 ay önce
  Sandık başkanı usülsüzlüğü Binali Yıldırımın kazanmasına karşı kurulmuş tuzaktı, tıpkı cumhurbaşkanlığı seçiminde olduğu gibi.. fakat Muharrem İncenin "adam seçimi kazandı kardeşim" açıklamasıyla ağızlarını kapadı çünkü o kurnazda biliyorduki çalınanlar yeterli olamamış birde itirazla meseleyi deşifre etmeyelim akıllılığını göstermiştir. Şimdi ise Binali Yıldırım lehine enaz 50 bincivarındaki sonucu, hertürlü hile ve hırsızlıkla kendi lehlerine çevirebilmişlerdir, onun için bu seçimi enaz 200-250 bin farkın üstüne çıkarmak gerekir. Ve ben eminimki Cumhurbaşkanı seçimi de enaz yüzde 53 idi...
 • Sade Vatandaş FazılSade Vatandaş Fazıl5 ay önce
  Ey FETÖ uşakları! Biz Akit okurlarının gözünde Latif Erdoğan kahramandır. Niye mi?FETÖ nün en güçlü olduğu yıllarda, devleti inek sağar gibi sağdığı dönemde yollarını ayırmıştır. Bedelini ödeyeceğini bile bile. Ödemiştir de.Elbette sizhocanızdan kopyaladığınız yöntemler ve şeytani sözlerle O'nu karalamaya ve gözden düşürmeye çalışacaksınız. Ama nafile.Elhamdülillah Elhamdülillah Elhamdülillah. Hidayet Allah C.C.'tandır.
 • Nazım KARAMEHMETNazım KARAMEHMET5 ay önce
  Evet hakkın hatırı yücedir. Milletin selameti,bekası en öndedir.Bu işin lami cimi yok, düşman bastırıyor.Basit meselelere takılmakla olmuyor. Aman ha, oyumuza sahip çıkalım, algı oyunlarına takılmayalım, onlar birer olta.
 • REİSREİS5 ay önce
  Sevgili hocam REİS'in DAVOS çıkışı sonrası ABD kucağına oturan FETÖ"ye gelen abd'liheyetin "TC'yi ya SİZ ALIN sizin ol-sun yada ESKİ sahipleri "beyaz Türk " alır ON-ların olur"teklifine niçin TC'yi kimse alamaz demediler çünkü eski sahip beyaz KEFERE"nin yanında ÇIRAKLIK yapan FETÖ" elamanları beyaz Türk"ün GÜCÜ saltanatı efendi ve tek hükümdar olarak en KIYAK makam mevki maaş FORS yazlık kışlık HAYAT ve imkanlarına İMRENEREK bakmış onlara HEP HAYRANLIK duymuşlardı ve müslümanlara efendi olmak onlar için DÜNYADA CENNET gibiydi AHİRETİ İNKAR eden KAFİR UÇAKLARLA saldırdı TEK GAYE EFENDİ olmak SALTANAT SÜRMEK"tiama müslümanlar RAB"lerinin yardımıyla .Gezide beyaz kafiri 15 temmuzda FETÖ kafirini ve ibn TANRI"larını yenmiştir .
 • LatifLatif5 ay önce
  “Hakk’ın hatırı yücedir” diyelim ve mutlaka bu kararlılıkla sandığa gidelim. "Hersey çok güzel olacak"
 • sade vatandaşsade vatandaş5 ay önce
  öyle mi hey bir zamanların fetöcüsü,şimdilerdeise derin yerlerin ve akepenin ajanı ve diktatörden menfaat elde etmek için münafıkane davranan latifçik pek temiz bir düşünce sahibi değilsin hainsin
 • nonamenoname5 ay önce
  Eğer ortada bir hırsızlık varsa Niye "bu seçimde hangi sebep ve saikle olursa olsun Cumhur İttifakına oy vermemişse hatta muhalefete oy vermişse tavrını tekrar tekrar gözden geçirsin" diyorsunuz zaten mevcut yetiyordur ?Hırsızlık yoksa yinesizin dediğiniz gibiyse oy vermeyenleri tekrar cağıracak ne yapıldı ki adamlar dönsün
 • ŞakirŞakir5 ay önce
  Aynı ekip yine sahnede, efendiniz mezardan adam çıkartıp oy kullandırıyodu şimdi sesi kesildi oy isteme işi size mi düştü? Size kadar düştüyse durum çok vahimdir
 • FazılFazıl5 ay önce
  Yazar efendi madem Fetöye dair herşeyi biliyordun niye zamanında gerekli yerleri uyarmadın? 15 Temmuzda masum insanlarımız sizin yüzünden öldü, kaçan gitti Amerika'da kafe açtı kaçamayan da kendini güya yazar olarak pazarlıyo, bir gün hesap vereceksiniz elbet
 • ZeynepZeynep5 ay önce
  Yıllardır emir tebelüğ eden kim acaba? Sizler bu işleri iyi bilirsiniz piri oldunuz artık, 1-2 şakşakçı bulmuşsunuz neymiş sizi eleştiren Fetöcüymüş utanmanızda kalmamış
 • hmdhmd5 ay önce
  Ne zaman bu asrın hain münafığından söz açılsa aklıma beni lsrail oğulları gelir. Allah cc. bu beni lsrail e çok büyük niğmetler vermiş ama onlarda verilen onca niğmete nankörlük ederekfitneye hainliğe tuzak kurmaya devam ettiler. Allah da onları lanetlendi hor ve zelil etti. sözde yerli bu hain inde hor ve zelil akıbeti çok yaklaştı. İnşaAllah.
 • Ünisex pantollu adamın dolapları:Ünisex pantollu adamın dolapları:5 ay önce
  Kemalettin erbakan anlatmış: Kaçak yaşadığı o günlerde fetö kendini ziyaret etmiş. (ne biçim ilişkilerdir bunlar, bilen varmı?) fetö' nün gtünde zibidi gibi daracık bir pantolon varmış; tanınmasın, ibne zannetsinler diye bu pantolla dolaşıyormuş! (zaten de ibne farkeden ne?) tam ayrılırken: "merak etmeyin bana bir şey yapamazlar" demiş! Yani; beşibiryerde biraderler ona; "biz seni aratıyor gibi yabacaz, sen de kaçıyor gibi yap da, şu aptal millete ayıp olmasın" demiş! Topu birden ne pislik bunların! Kimi mezara girdi bile; geri dönüşsüz!
 • Doğan NecimoğluDoğan Necimoğlu5 ay önce
  Penisilvanyaşakirtleri ABD’de yine haber oldu:“ABD’de FETÖ okulunda müdürlük yapan (Dikkat FG müdür yaptıysa şeksiz şüphesiz sadık şakirttir) Danny Necimo (Gerçek ismi Doğan Necimoğlu) ikinci kere “Cinsel taciz” suçlaması ile mahkemeye verildi. Davayı açan FETÖ okullarında çalışan Amerikalı bir bayan öğretmen. ABD’de yaşayan Türkler! Çocuklarınızı “güvenli liman” diye FETÖ okullarına şakın ola göndermeyin Bu mahluklara güvenmeyin! Çoluk çocuğunuzu FETÖ’ye emanet etmeyin. Bunlar kendi milletini ve ülkesini ekonomisini batırmak devletini acze düşürmek için batının ve İsrail in uşaklığını yapacak kadar alçaktırlar. Bediüzzaman”Hiçbir müfsid ben müfsidim demez”veya “Bilmiyerek ifsad eder”sözü bunların Hocasına tam tamına uyar. Latif Erdoğan Abim mütemadiyen bunları yazmakta. Çünkü bu dehşetli fitneyi herkesten daha yakinen biliyor ve kalemiyle mücadele ediyor. O nedenle FETÖ nünhedefindedir. Ama “Hakiki iman sahibini kürre-i arz bomba olsa patlasa korkutmaz.”Bu yazının altınaLatif Erdoğan’ı karalayan bazı yorumlar okuyacağız.Emin olunuz kiLatif Erdoğan ı karalayan bir yorumcu yüzde yüz FETÖ elemanıdır.
 • FarukFaruk5 ay önce
  Hakkın hatırı yüce olduğu için yine aynı adaya oy verecek, egri olan adalet terazisini doğrultmaya çalışacağız.. TV de bir adam izlemistim. İşlediği günah ve attığı iftiralar yüzünden yüzü simsiyah idi. Aslında kendini çok iyi biliyordu. Fasık adam fıskdan çıkmak ister ama çıkamaz demişti üstadı. İşte boylu bir kuyunun dibinde idi. Sadece soru sorulunca uyuşmuş zihninden uydurduğu sacmaliklarla cevap veriyordu. Bu adamı izleyince ahiretini düşünüp üzüldüm. Zira dünyasıni zaten kaybetmişti. Tüm dostlarını kaybetmiş yanında onu kullananlar ise son kullanma tarihininin dolmasını bekliyordu.
 • ERDOĞAN ALTUNTAŞERDOĞAN ALTUNTAŞ5 ay önce
  Zümer Sûresi (18)اَلَّذ۪ينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ اَحْسَنَهُۜ اُو۬لٰٓئِكَ الَّذ۪ينَ هَدٰيهُمُ اللّٰهُ وَاُو۬لٰٓئِكَ هُمْ اُو۬لُوا الْاَلْبَابِ ﴿١٨﴾ MealSözü dinleyip de onun en güzeline uyanlar var ya, işte onlar Allah'ın hidayete erdirdiği kimselerdir. İşte onlar akıl sahiplerinin ta kendileridir. (18)Kehf Sûresi (102)اَفَحَسِبَ الَّذ۪ينَ كَفَرُٓوا اَنْ يَتَّخِذُوا عِبَاد۪ي مِنْ دُون۪ٓي اَوْلِيَٓاءَۜ اِنَّٓا اَعْتَدْنَا جَهَنَّمَ لِلْكَافِر۪ينَ نُزُلاً ﴿١٠٢﴾ Mealİnkar edenler, beni bırakıp da kullarımı dost edineceklerini mi sandılar? Biz cehennemi kâfirlere konak olarak hazırladık. (102)
 • Mesut SarpMesut Sarp5 ay önce
  Bilmedikleri ve görmedigi ve dahi kulaklarıyla şahit olmadıgı bir görüşme icin bu kadar uzun bir yazıyı kaleme alanın acaba yalan söylemenin ve iftira atmanın bu mübarek ramazan günlerinde ne kadar agır bir günah oldugunun farkında mı? Müfteri ve yalancı oldugunun fakında mı?

Günün Özeti