Bahtın açık olsun İstanbul

22 Haziran 2019 Cumartesi

Yarınki seçimi, olumlu-olumsuz bütün sonuçlarıyla tekrar tekrar düşünüp öyle karar vermek ve oyumuzu böylesi bir karar sonunda kullanmak durumundayız. 

Ancak kartalların taşıyabileceği ağır bir hamuleyi, sivrisineğin kanatlarına yüklemek ne ise, İstanbul’un idaresini İmamoğlu’na vermek aynen odur. Bu ağır ve bir o kadar da kutsal emaneti, bu işe ehil olduğuna dair aklının çok ötesinde seyreden hırs ve ihtirasından başka hiçbir emare görülmeyen; ehliyetsizliğini ifşa adına ise onlarca delil bulunan böylesi bir adaya vermek İstanbul’a yapılabilecek en büyük haksızlıktır; bile bile bu haksızlığı işleyenler hem vicdanlarına karşı hem de tarihe karşı sorumlu tutulmaktan asla kurtulamayacaktır.

31 Mart seçimlerinden sonra yaşanan süreçte hep birlikte görmüş olduk ki, Ekrem İmamoğlu, iç ve dış mihrakların hazırlayıp piyasaya sürdüğü bir proje adaydır; köpürtülmesi ondandır, kendisinde misafir bile olmayan yüksek vasıfların sabit adresi gibi gösterilmesi ondandır; gaye birlikteliği dışında siyaseten yanlış da olsa FETÖ ve PKK ile aynı karede yer almak zorunda kalışı ondandır.

İstanbul seçimini farzı muhal kazanacak olsa, İstanbul sadece İmamoğlu gibi bir beceriksizin elinde kalmanın zararına uğramış olmayacak; aynı zamanda Binali Yıldırım gibi yüksek frekanslı, maksimal donanımlı bir kabiliyetin İstanbul’a kazandıracaklarını kaybetmiş bulunmanın zararına da uğramış olacaktır. Yani İmamoğlu’nun seçimi kazanması İstanbul için telafisi imkânsız kayıpların geometrik çapta seyretmesi anlamına gelecektir. 

Geçen Pazar gecesi bir tartışma programı yapıldı. Binali Yıldırım’la Ekrem İmamoğlu karşı karşıya geldi ve İstanbul için gerçekleştirmeyi düşündükleri projelerle ilgili tezlerini savundular. Pek çok kamu araştırması Yıldırım’ın farklı galibiyetini dillendirdi. 

Olur, insan bazen konuşmada inkıbaz denilen tutukluluk hali yaşar; en çok bildiği meseleyi bile anlatmada güçlük çeker. İmamoğlu da herhalde böyle bir hal yaşadı, diyerek meselenin o cephesini pek de önemsemedim. Fakat sonra anlaşıldı ki, İmamoğlu bu kadar beceri yoksunu savunmalarını bile soruları, tartışmayı yöneten İsmail’den alarak gerçekleştirmiş. İsmail Küçükkaya, meğer üç gün önce bir otelde İmamoğlu ile buluşup neler soracağını onunla paylaşmış ya da tersi olmuş. Yani İmamoğlu kendisine sorulmasını istediği soruları İsmail’e dikte ettirmiş.  

En adil, en masum olunması gereken bir ortamda dahi adaletten sapan ve cürm-ü meşhut irtikap etmekten çekinmeyen bir insan emin ve güvenilir insan değildir. Emin olmayana emanet teslim edilmez; hele İstanbul gibi kutsal bir emanet… Biz de teslim etmeyecek, yarınki seçimde oylarımızı Cumhur İttifakının adayı Binali Yıldırım’a vererek, yabancı, yalancı ve karanlık mihrakların hazırlayıp önümüze koyduğu bu badireyi de atlatmış olacağız, inşallah.

CHP, geldiği çizgi itibariyle bütün politika felsefesini tahrip üzere konuşlandırmış bir siyasi partidir. Onlar için öncelikli mesele, yapmak, inşa etmek değil yıkmak, tahrip etmektir. Nitekim alelacele kaptığı mazbatayla belediye başkanlığı koltuğuna oturur oturmaz CHP’nin bu tavrı İmamoğlu’nda da nüksetmiş, ilk iş olarak her Ramazan ayında Sultanahmet’te düzenlenen dini eserler fuarını lağvetmekle işe başlamıştır. Ve yine ilk iş olarak, belediyeye ait veri tabanını kopyalatmak gibi bir ihanete imza atmıştır. Belediye başkan yardımcılarının kapı kilitlerini değiştirmek garabetini gösteren de yine odur. Bir de boş, lüzumsuz belediye hizmetleriyle hiç alakası olmayan laflar üretmiştir. Tabii bu arada çirkin bir davranışa da imza atmış ve VIP sevdasıyla gözü dönmüş bir hale mağlup olarak devletin temsilcisi valiye iğrenç bir üslupla hakarette bulunmuştur. Elbette her tarafından olumsuzluk dökülen böyle bir kişiyi seçerek İstanbul’un bahtını karartacak değiliz. Altın vuruş misal oyumuzu Binali Yıldırım’a vererek hem en isabetli davranışı sergilemiş hem de iç-dış bütün hain ve düşmanlara gerekli cevabı vermiş olacağız. 

Cennet ucuz değil, Muhammet Mursi bedelini ödeyerek inşallah şehadet mertebesine ulaştı ve Cennet’e hak kazandı. Ona bu zulmü reva görenlere de bir müjdemiz(!) var: Zalimler için yaşasın cehennem! Mursi için bütün dünyada gıyabi namaz kılındı; hayırla yâd edildi ve edilecek. Bakalım o zalimler öldüklerinde hayırla hatırlayanları bulunacak mı?

Murat Alan kardeşim, geçen hafta menfur bir saldırıya uğradı. Kendisini telefonla aradım, gazan mübarek olsun, dedim. Onu çok metin gördüm. Allah metanetini artırsın, her türlü kem halden muhafaza buyursun.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • BATI EZİĞİ MİKSERLERDEN ALLAH HERKESİ KORUSUNBATI EZİĞİ MİKSERLERDEN ALLAH HERKESİ KORUSUN1 ay önce
  LATİF BEY HER ZAMAN İÇTEN ANLAMLI DEĞERLİ YORUMLAR YAZDINIZ ALLAH RAZI OLSUN.İSTANBUL UN BAHTI AÇIK OLURSA TÜRKİYE NİN NABZI HER ZAMAN DÜZENLİ ATAR.İSTANBUL GERÇEK İLE YALANIN FARKINI İNŞALLAH ALLAH IN YARDIMIYLA BİR KEZ DAHA BİLECEKTİR.
 • RabiaRabia1 ay önce
  EuzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahimDoğrusu peygamberin hanımına iftira edenler, içinizden aralarında işbirliği olan bir gurupdur. Ey mü'minler! Bu olayı, kendiniz için şer sanmayın, belki bu sizin için bir hayırdır. İftira edenlere gelince, onların her biri işledikleri günahın vebalini çeker. İftira işinde başı çekenlere gelince, o da büyük bir azaba uğrayacaktır.nur süresi 11ayet.elhamdulillah.isittik ve itaat ettik.rabbim sen bizi bağışla şüphesiz ki dönüş sanadır.haklisiniz Sayin Erdoğan.saygilar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel vekil deriz
 • Rıfat Rıfat 1 ay önce
  İstanbul CHP zihniyetine teslim edilemeyecek kadar değerli bir şehirdir!...
 • Sami AslantürkSami Aslantürk1 ay önce
  Bahtın açık olsun İstanbul. Aşağı tükürsen CHP-İYİP-HDP, yukarı tükürsenBebek katili-AKP-MHP ittifakı. Gerçekten Allah yardımcın olsun ihanete uğramış güzel İstanbul.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  Secim secim, birileri secilecek ve gecinecek ! Secenler sadece sectiklerinin yaptığı yanlışlardan sorumludur. Sectiği insanın dünyalık için yaptığı yanlışlar seceni bağlamaz. Secilennin kitabullaha aykırı yaptığı her yanlıştan secen oy veren mesuldür. Oy veren kişi sen milletsin sectiğin kişi vekil yani senin adına yapıyor yaptığını her yanlışı senin adına alıyor her kararı.
 • SofuoğluSofuoğlu1 ay önce
  Yazıldı, çizildi fakat bir türlü yazılanlara, çizilenlere BİNALİ BEY, kaale almadı.Yahu, CHP+İYİ+HDP+KANDİL+CUMHUR İTTİFAKINA KARŞI OLAN HER KESİN adayı olan EKREM BEY, Amerikan orijinli kanalın Türkiye şubesinde sunuculuk yapan İ.KÜÇÜKKAYA kim?CHP'nin adamı değilmi?Bu FOX kanalsabahtan akşama kadar pislik dizilerle milleti sapıklaştırmaya çalışan, haberlerinde de (AKP+MHP+BBP) CUMHUR İTTİFAKINI eleştiri bombardımanına tutmuyor mu?Bu durumlar her kesce bilinmesine rağmen,Binali Bey bir itirazda bulunmadı.Sanki memlekette bu moderatörlüğü yacak hiç bir kimse yokmuşcasına gidip CHP'nin yandaş+fikirdaş+gönüldaşı olan İ.KÜÇÜKKAYA'yı kabul ederek, yalan yanlış söylemekte FETÖ'cülere taş çıkartacak CHP'nin adayı ve İ.KÜÇÜKKAYA'nın arkadaşı Ekrem İMAMOĞLU'yla karşılaşması bence hataydı."Körler sağırlar, biri birlerini ağırlar"ata sözünden gibi.İsmal KÜÇÜKKAYA+Ekrem İMAMOĞLU, Binali YILDIRIM'a tuzak kurmak için günler önce görüşüp karara bağlamışlar.Ancak"Ava giden avlanır"misali yaptıkları tuzak kendilerini ele vererek deşifre oldular.Bu deşifre neticesinde E.İMAMOĞLU'nun ne kadar sahte ve yalan makinesinin biri olduğu tüm çıplaklığıyla ortaya döküldü."Yalancının mumu yatsıya kadar yanar" E.İMAMOĞLU'nun mumu çabuk söndü.Adam(E.İ) milletin gözünün içine baka baka yalan söylüyor.Böyle bir sahte ve yalacının İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı seçilmesi halinde, ALLAH,İLK ÖNCE BELEDİYEDE ÇALIŞAN PERSONELE, DAHA SONRA TÜM İSTANBULLULARA DAHA SONRA DA TÜM TÜRKİYE'YE YARDIM ETSİN!
 • PKKPKK1 ay önce
  CHP kazanırsa arabanızı parkettiğinizde karşınıza çıkan İSPARK elemanı PKK mensubu olacaktır. Yazın bir yere. HDP-CHP anlaşması yapıldı. Hiçbir destek çıkarsız olmaz.
 • VatandaşVatandaş1 ay önce
  Latif abi. Bu sefer cemaatler ne yapacak lar bu seçimde . Bu konu yu işleseniz.
 • Ahmed SerhendAhmed Serhend1 ay önce
  Essebebü kel-fâ'il.Hayra sebeb olmak ne güzel. Hayra sebeb olmak ne güzel...

Günün Özeti