• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ali Karahasanoğlu
Ali Karahasanoğlu
TÜM YAZILARI

Müslümana düşmanlar; göç edene de, savaş edene de!

16 Ekim 2023
A


Ali Karahasanoğlu İletişim: [email protected]

 

Altılı masanın ne kadar ilkesiz, ne kadar suni ve ne kadar zorlama bir birliktelik olduğunu; her geçen gün, yeni bir konu ile yeni bir tartışma ile bir daha bir daha görüyoruz. 

14 Mayıs seçimlerinden hemen sonraydı.

Altılı masanın mevcut partileriyle cumhurbaşkanlığı seçimini kazanamayacağını gören CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 28 Mayıs ikinci tur oylamasında, Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ’ın da desteğini almak için, kendisine üç bakanlık teklif ettiği sonradan açıklandı.

Altılı masanın adeta koordinatörü gibi hareket eden Ahmet Davutoğlu, önce Kılıçdaroğlu’nu savunmaya kalktı, arkasından rezil oldu.

“Bakanlık teklifi yalan” diyen ve bunu Davutoğlu’na inandıran Kılıçdaroğlu, hemen ertesi sabah “notlarımı karıştırdım, doğruymuş” dedi.

Normalde akşamdan sabaha üç bakanlık gibi önemli bir konuda bir birine taban tabana zıt iki ayrı açıklama yapan bu Kılıçdaroğlu’nu, aslında akıl hastanesine kapatmak lazım ama, Davutoğlu hâlâ bu adamlarla siyaset birlikteliğine devam ediyor.

En son skandal, 28 Mayıs seçimlerinde birlikte hareket eden, Kemal Kılıçdaroğlu’na oy veren Davutoğlu ile Ümit Özdağ arasında çıkan büyük kavga. Resmen birbirlerine girmiş durumdalar.

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, altılı masanın son ortağı Ümit Özdağ için ‘Mossad’çı’ dedi.

Birbirini bu kadar ağır bir ithamla suçlayan Davutoğlu ve Özdağ’ın Tayyip Erdoğan’ı devirmek için bir araya geldiği kirli ittifakın izahını buyursun taraflar yapsınlar.

Ama bu kavgada ortaya atılan tezlerden Ümit Özdağ’ın, özellikle İsrail’in Gazze’ye saldırısını hedef alarak, Türkiye’deki Müslümanlara, “çok istiyorsanız biletlerinizi alalım, savaşa gidin, Gazzelileri destekleyin” şeklindeki hakaretleri sadece Davutoğlu’na yönelik değil dünya genelindeki mazlum insanlara sahip çıkan herkese yönelikti.

Maalesef ki bunlar böyle ahlaksızdırlar, sahtekardırlar.

“Gidin savaşın” derler, sonra üç tane mücahit gidip Filistinlerin yanında mücadele ederse, “İsrail’e yönelik savaşta, Filistinlilerin amacı topraklarını savunmak değil. İşte delili, Türkiye’den şunlar şunlar, Filistinlilerin yanında savaşa katıldı. Amaçları İslam devleti kurmak” derler.

Bu kadar ahlaksızdırlar.

Uydurmuyorum.

Çok eskilerden değil.

İki yıl önce CHP milletvekili ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Ünal Çeviköz’den örnek vereceğim.

Azerbaycan, işgal altındaki Karabağ topraklarını, Ermenistan’dan geri almak için operasyon başlattığında..

Hiçbir CHP’linin, hiçbir altılı masa mensubu siyasetçinin itiraz etmediği skandal cümleler, Ünal Çeviköz’ün ağzından, tarihe not olarak düşülmüştü:

“Maalesef gelen haberlerde, Türkiye’den Azerbaycan’a silah yardımı yapıldığı ve söylentilere göre cihatçı grupların da Azerbaycan’a gönderildiği ifade ediliyor.” 

Ünal Çeviköz, bu ifadelerle de yetinmedi, Azerbaycan’a destek için silah yardımı ve cihatçı gönderdiği için, Türkiye’nin uluslararası mahkemede yargılanabileceğini de belirtti.

Şimdi siz bu altılı masanın bileşenlerinin ve medyadaki uzantısı konumundaki embedded gazetecilerin “biletinizi alalım gidin İsrail’e karşı savaşın” sözlerine nasıl inanabilirsiniz?

Filistin’de İsrail’e karşı savaşacak 2.500.000 Müslüman var.

Onların eksiği insan değil.

Onların eksiği iki saniyelik de olsa “Allah yardımcınız olsun” duası.. Devamında da “İsrail’e lanet olsun” sözleri!

Filistinlilere dua da etmeyen, İsrail’e lanet de okumayan bir avuç Kemalist kafa, dindarlar Filistin’e yardıma gidecek olursa da, Ünal Çeviköz gibi hemen ispiyona başlayacaklarından emin olabilirsiniz.

“Bakın bakın Ümmetciler birbirlerine nasıl yardım ediyorlar, aslında bunlar İsrail’in zulmüne karşı durmuyorlar, Orta Doğu’da İslam devleti kurmaya çalışıyorlar” diyeceklerinden emin olabilirsiniz.

Şu çelişkiye de dikkat etmemiz gerekir.

Suriye’den Türkiye’ye gelenler için bu Kemalistler, “Esed’e karşı niye savaşmıyorlar da Türkiye’ye geliyorlar” diyerek hakaret ediyorlar.

Eset halkına zulmediyor, burası doğru.

Ama Suriye’de, bir başka ülkenin Suriyelilerin toprağına göz dikmesi söz konusu değil.

Dolayısıyla Suriyeliler sadece can güvenlikleri sebebiyle Türkiye’ye göç edip bir süre sonra tekrar vatanlarına dönmeyi planlıyorlar.

Ama Filistin’deki olay tam da oradaki insanların topraklarına bir başka devletin göz dikmesinden kaynaklanıyor. Onun için de Filistinliler topraklarını bırakıp başka ülkelere göç etmiyorlar.

Ama Suriyelilere niye savaşmıyorlar diyenler, şimdi Filistinlilere İsrail’e karşı niye savaşıyorsunuz niye roket atıyorsunuz diye kılçıklık yapıyorlar.

Yani göç de etse Müslümana karşılar, topraklarında kalıp mücadele de etseler Müslümana karşılar.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

SİZE, M.KAMALİN ASKERİYİZ DİYENLERE "İT SÜRÜSÜ" DİYORDU YOLDAŞINIZ SIRRI

Bu hakarete tepki vermemiş kınamamıştınız bile. UTANMADAN, SIKILMADAN BURADA YORUM YAZIYORSUNUZ. AKİT GAZETESİ OKURU OLARAK "hadi oradan İT SÜRÜSÜ" MUŞLUADAM

dostum

Sen şuna desene, bizim mücahitligimiz klavyeden öte geçmez diye. Yada fazlasina şeyimiz yemez diye.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23