FETÖ ile mücadelede torpil mi, adalet mi?

09 Eylül 2018 Pazar

Sözcü diyor ki: “Darbeden tutuklu generalin kardeşi büyükelçi oldu!”

Verdikleri isimler, 15 Temmuz darbe girişiminde karargahtaki olaylar sebebi ile tutuklanan Mehmet Dişli ile, AK Parti yönetiminde uzun yıllar görev alan, şimdi de Lahey Büyükelçiliği’ne atanan Şaban Dişli..

“Kardeşlerden birisi cezaevinde iken.

Diğeri, nasıl büyükelçi olabiliyor” diye soruyorlar..

Ben dahasını söyleyeyim: Darbe yapan örgüte üyelikten tutuklu olan Celal Bayar Üniversitesi eski rektörü Mehmet Pakdemirli’nin kardeşi Bekir Pakdemirli, 24 Haziran’dan sonra Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı koltuğuna oturtuldu..

Bu iki olayı, ve daha onlarca verilebilenecek somut olayları; zihniyetinize göre, iki türlü yorumlayabilirsiniz:

Birinci yorum tarzı şu:

AK Parti iktidarı, aslında FETÖ ile mücadele etmiyor. Mücadelesi görüntüde olan ve sahte bir mücadele..

İçten içe, FETÖ ile anlaşma yapılıyor. Kardeşlerin bakan, büyükelçi yapılması da bundan..

Bu bir yorum.

İkinci yorum ne?

Birincinin tam zıddı: 

AK Parti FETÖ ile ölümüne mücadele ediyor. Ancak bu mücadele sırasında, suçlu ile suçsuzu da ayırıyor. Haksızlık etmiyor.. Kimsenin hatasını, bir başkasına yüklemiyor.. At izini, it izine karıştırmıyor.. Kardeşlerin bakan olabilmesi, büyükelçi olabilmesi de, bu objektif uygulamalardan, hukuka bağlılıktan kaynaklanıyor.

Hangi yorum daha haklı?

Şu partiden insanları.

Bu partiden insanları konuşturursak..

Olayı çözemeyiz..

AK Partililer olayı kendi lehlerine yorumlarlar.

CHP’liler, muhalefet partisine mensup kişiler de, karşı yorumu tercih ederler..

O zaman, siyasi parti mensubiyeti gözetmeden..

Kimi CHP’li.. Kimi Vatan Partili.. Hatta kimi İyi Partili.. Kimi MHP’li.. 

Kimi Ergenekon’dan tutuklanmış sanık. 

Kimi Balyoz tutuklusu..

Ama çok büyük çoğunlukla, hemen hepsi AK Parti’ye oy vermedikleri halde..

FETÖ bağlıları tarafından hedef seçildikleri için, bu örgütü iyi tanıyanlar şunu demiyorlar mı?

“Tayyip Erdoğan olmasaydı, FETÖ ile bu kadar net bir mücadele yapılamazdı. Türkiye’de hiçbir siyasetçi, bu denli sert bir mücadeleyi göze alamazdı. Bugüne kadar zaten, hiç kimse FETÖ ile bu netlikte ve sertlikte mücadeleyi göze alamadığı için, örgüt bu kadar büyüdü.”

AK Partili olmadıklarını açıkça beyan edenlerden bu yorum geldikten sonra..

Artık hiç kimsenin, “AK Parti, FETÖ ile muvazaalı bir dövüş içinde” demeye hakkı olmasa gerek..

Bu durumda da..

Kardeşlerin birisi FETÖ’den tutuklu iken.. Diğerinin devlet kademesinde göreve getirilmesinin yorumlanmasında tek çıkış noktası kalıyor: 

“FETÖ ile mücadelede, mümkün olduğu nispette, adaletli davranılmaya çalışılıyor. At izi ile it izi birbirine karıştırılmamaya çalışılıyor. Suçların şahsiliği prensibine bağlı kalınmaya çalışılıyor..’

“FETÖ ile mücadelede muvazaa hakim mi?” sorusuna, siyasi iktidar açısından cevap vermiş olduk..

Peki..

FETÖ’cü olmadıklarını iddia ederken..

Hatta FETÖ ile yeterince mücadele edilmediğini iddia ederken..

Karşımıza çıkanların, FETÖ ile mücadele samimiyetlerinde durum nedir?

Buyrun..

“Darbeden tutuklu generalin kardeşi büyükelçi oldu” diyen Sözcü’den örnek vereyim..

Düne kadar, “FETÖ’cülükle ilgisi olmayan insanlar, sırf FETÖ’cü birisinin kardeşi, oğlu, babası olduğu için tutuklanıyor, suçlu muamelesi yapılıyor!” diyenlerden, somut örnek vererek, gerçeği gösterelim:

Sözcü gazetesinde Saygı Öztürk’ün 11 Ekim 2017 tarihli köşesinde, MHP’den o tarihte istifa eden İYİ Partili Nuri Okutan konuşturuluyor:

Başlık şöyle:

“HAMURABİ KANUNUNDA BİLE YOK”

Neymiş, “Hammurabi Kanunu’nda bile olmayan?”

Nuri Okutan’a atfen anlatılıyor:

“Suçların şahsiliği ilkesi var. Cezası varsa, bunun cezasını kendisi ödemeli. Nerede görülmüş annenin, babanın konuşması yüzünden çocuklarının zarar görmesi. Otomobiline, bankadaki parasına, amcasına, dayısına, kardeşlerine ceza kesiliyor. Ülkemizde can güvenliğinden başka mal güvenliği de tehlikeye girdi. Babil devleti döneminde ilk kanunu hazırlayan Hamurabi kanunlarında bile böyle bir uygulama yok.”

Nasıl bir ahlaksızlık ile karşı karşıyayız görüyor musunuz?

AK Parti’ye vurmak için, “Birinin suçundan dolayı, çoluğu-çocuğu cezalandırılamaz” diyerek, bunun Hammurabi kanunlarında bile olmadığını kendi sayfalarından haykıranlar.

Şimdi..

Abisi darbeci diye, kardeş Şaban Dişli’nin de cezalandırılmasını istiyorlar..

Bu örnek yetmez ise..

Bir somut örnek daha vereyim..

Bu sefer konuşturulan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu..

9 Eylül 2016 tarihli Sözcü gazetesinde yayınlanmış haberden aktarıyorum:

“Kılıçdaroğlu, Veda Hutbesi’ni hatırlattı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, OHAL uygulamasıyla ilgili eleştirilerde bulunarak, ‘Suçların şahsiliği diye bir kavram var. Kolektif suç yarattılar. Veda Hutbesi’nde sevgili Peygamberimiz, ‘Herkes işlediği suçtan sorumludur. Bir kişinin işlediği suç ailesine mal edilemez’ diyor. ‘Birisi bir suç mu işledi, bütün ailesi, akrabaları hep beraber aynı suçtan mahkum olacak’ algısını yerleştirmeye çalışıyorlar. Oğlunu arıyorsun, tekerlekli sandalyedeki annesini rehin alıyorsun. Buna da hukuk devleti, adalet deniyor. Böyle bir anlayış olamaz’ dedi.”

Affedersiniz..

Hz. Peygamber ile arasına milyonlarca kilometre mesafe koyan CHP’nin tepesine bile, Veda Hutbesi’nden istismarda bulunarak konuşmalar yaptıran ve suçlarda şahsilik prensibini hatırlatan Sözcü..

Şimdi niye, tam aksi uygulama yapılması için, tahrikte bulunuyor?

Eleştirdiği yanlışa imza atmayan AK Parti iktidarını şimdi manşetten suçluyor?

Çünkü tek ilkeleri var: “İlkesizlik..”

Tek kuralları var: “Ahlaksızlık!”

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • CahitCahit5 ay önce
  26Nisan 2017de toplu şekilde açığa alındım. Sebebini öğrenemedim çünkü adli idari hiçbir soruşturma geçirmedim. Fetö ile mücadele nasıl yapılıyor. Neye göre insanlar fetöcü oluyor. İnsan kendini bilmezmi hiçbir kriter bulunmadığı için şark görev yerimde ikametimi bozmadan göreve iademi bekledim. 1,5 senede bir insandan kurumu ifade almazmı? Ohal bitiyor, Soruşturmada geçirmedik göreve iademizi beklerken. 8 temmuz ihraç... Neden açığa alındım ? Neden ihraç edildim ? Bilmiyorum öğrenmek için yazdığım dilekçelere cevap alamıyorum. Ohal bitti komisyonu kaldı bakalım ne zaman sıra gelecek? Geldiğinde boş olan dosyamda kurum insiyatifi yazıyorsa, neye göre kurum insiyatif vermiş sorgulayacak mı ? Bu zamana kadar çekilen ve çekilecek sıkıntılardan nasıl helallik isteyeceksiniz tüm makam sahipleri ve tüm sesini duyurabilenler...
 • Hakkım helal değil!Hakkım helal değil!5 ay önce
  Ben sadece kayınbiraderime verdiğim kamu GSM hattı nedeniyle ihraç oldum.7 ay hapis yattım.Haber yapacak cesaretiniz varsa binanıza masum olduğumu gösterir belgelerimle gelirim. Eğer hakka hukuka uygun davranılmış olsa dediklerinizde katiyyen haklısınız.Fakat darbeci generalin kardeşi önce Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, sonra da Hollanda Büyükelçisi olurken gariban polis,asker,öğretmen,memur eşinden, kardeşinden,ana,babasından ihraç oluyorsa dedikleriniz masaldan ibaret değil.Bırakın Fetö üyesi olmayı kapısından geçmemiş binlerce insan mağdur.Misal evinizin adsl şifresi Fetöcü komşunuz tarafından kırılmış olsa ve o adsl hattından komşunuz Bylock indirmiş olsa en az 6 ay tutuklu, işinizden ihraç ve toplumda terörist idiniz. Beraat alsanız bile kurum kanaati veya iltisaklı diye red almanız muhtemel. Oysa ki bizzat siyasi tanıdığı olanlar Bylock kullansa bile kayıtları sildirdiler. İşlerinde hala çalışıyorlar.Velhasıl işlemediğim suçtan dolayı beni iki seneden fazladır açlığa mahkum eden, masum insanlara leke atan,işini görevini eksik yapan ve bu haksızlıklara sesini çıkarmayıp kafasını kuma gömen başta İslâmî camia olmak üzere bütün topluma hakkım helal değildir!Ve bunu bana yaşatanların Cenabı Allah'tan ne eksik ne de fazla aynısını yaşamaları tek temennim.
 • Gül pareGül pare5 ay önce
  Zalimler için yaşasın CEHENNEM!!! Allah kimim doğru kimin yanlış yaptığını kaydediyor Adaleti mutlak olan Rabbim mahkeme-i kübrada hakettiğini hakettiğine elbet verecektir Âmennâ
 • Hayretti Hayretti 5 ay önce
  Siz kardesleri abisi veya eşi için atilan olmadığını söyliyorsaniz çok büyük bir yanılgı içindesiniz.Cumhuriyet tarihinde böyle bir kıyım yok.Beni ihrac ettin ben niye 14 aydır dışaŕida dolaşıyorum.sana göre peşinen suçluysam niye hskkımda hiç işlem yapilmiyor.Suçum ne niye bana söylenmiyor....
 • Burhan akkaya Burhan akkaya 5 ay önce
  Hakkımızda hiçbir hukuksal suçlama olmadığı halde gerekçe gösterilmeksizin, bir ifade dahi alınmadan suçumu dahi öğrenemeden ihraç oldum... Vatanın bekası için ÜÇ yetmez dediler bizleri yeni doğan 4 çocuğumla açlığa sefalete yokluğa mahkum ettiler... Neticede vatan sağolsun dedik lakin benim canparelerim hakkettikleri halde bana bağlı olarak girdikleri mülakaatlarda sıpır sıpır elendiler... Suçun şahsiliği ilkesi başgöz üstüne hatta yetmez başımı bile veririm... Zulüm üzerine zulüm yaşıyoruz. Sizin kaleminizbunları da yazarmı
 • MacitMacit5 ay önce
  Abi bu cematin tabanı yok artık birbir ayrılıyorlar anadoluda ayrılmışlar istanbulda şekerci hanında bir gurub var ayrilmislar yani bunlar gazete cemati altaki cemat cok az oda büyük şehirlerde aslinda gazeteyi kapatmaklazim said nursiye zarar veryor aslinda risalelere zara veriyor cunki insanlar onunla imanlarını kurtarmaya vesile yapıyorlar
 • Murat çelebi Murat çelebi 5 ay önce
  ... Birinci dereceden aile fertleri yüzünden mağdur edilmiş binlerce insan var bu ülkede şuan.Ne ailede bir fetöcü var, nede Fetöye destek verdik, üstüne birde yıllarca Fetö aleyhinde yazılar yazdım ama kriptoların elinden kurtulamadım. Devlet en azından hukuken aklananları, TAKİPSİZLİK ve BERAAT alanları, acilen İADE etmelidir. Çok sayıda mağdur oluşturdular.Fetö ile mücadele edenleri bile İHRAÇ ettiker. Elbette edenler kripto yapılar veya ahlaksız kişiler ama devlet buna engel olmalıydı.
 • EyüpEyüp5 ay önce
  Beni sorgulayan müftüAilende senin gibi işten atılan var mı diye bir soru sorduMadem suçun şahsiliği ilkesi yürütülüyorO halde bu idari tasarrufu yapan ve aynı zamanda dini bilen birisi neden bana bu soruyu sorarÇok müslüman akitçiler cevap versin bakalım
 • RecepRecep5 ay önce
  ... ben ihraç oldum diye abim korucu olamadı. Eşim ücretli öğretmenlik yapmasına izin verilmedi. Nerde suçun sahsiligi o sadece size var bize garibanlara sokmuyor
 • Mahmut SezginMahmut Sezgin5 ay önce
  Başkasının ne dediğinden ziyade bizim ne yaptığımız/ söylediğimiz önemli. Suçun şahsiliği ilkesi bizim de inandığımız evrensel bir hukuk ilkesi. Bu ilkenin günümüzde herkes için uygulandığını elimizi vicdanımıza koyarak söyleyebilir miyiz? Hayır. O zaman bunun üzerinde durmalıyız. Bunu yapmadığımız/yapamadığımız için bazılarının söylediği doğrular bizi rahatsız ediyor...
 • ORHAN İNANORHAN İNAN5 ay önce
  HAY ALLAH RAZI OLSUN
 • Turhan Turhan 5 ay önce
  Kimse başkasının günahını yüklememeli öyle degilmi rabbimiz bunu emrediyor. Hangi ülkede yaşıyorsunuz...hiç bir şeyden haberiniz yok yada işinize gelmiyor. Hiç bir gizli ajandası olmayan soru çalmamış darbeyle alakası olmayan şiddetle reddeden kanunen suc sayılan bir fiil işlemeyen sadece yasal haklarını kullandıkları icin sendika üyeliği gerekçe gösterilerek onbinlerin ekmeği ile neden oynandı oynanıyor...Istifa ettiğim sendika nedeniyle neden onurumuz la oynanıyor...Ne den bir kez olsun hakikaten hak hukuk adalet penceresinden kanunen aklanmış beraat etmis takipsizlik almis insanlarin dertlerine den vuracak yazı yazamıyorsunuz.Masumu savunmak sizi fetocu yapmaz...ya korkaksiniz ya da işinize gelmiyor...
 • Mehmet AnılMehmet Anıl5 ay önce
  Onların tek kuralı var ahlaksızlık! Bizimde tek kuralımız yalakalık, yanlış doğrunayırd etmeksizin iktidarın her şeyini savunmak olmasın üstad.. Kimse Dişli hapse atılsın demiyor ki.. Bir çok sıradan vatandaşın, kardeşi, ana babası, falan yakını fetö ile veya falan örgütle ilişkisi var diye bir çok haktan mahrum edilirken, bazılarının üst düzeyde fetöcülerle akrabalığı olduğu halde taltif edilmesi biraz garip kaçmıyor mu?
 • sahin sahin 5 ay önce
  sayın ali bey hakkı gizlemene lafı evirip çevirmene gerek yok. Fetö ile mücadele gariban ile mücadeleye döndü. 10 bin takipsizlik ve beraat alan 8 bin hakkında hiç adli koğuşturma yapılmayan alt kademe memur khk ile işinden oldu. Hiç mi allahtan korkmazsınız Allah adaleti emrediyor.Dişliye suçun şahsilik ilkesi ya garibana neyin ilkesi. ben de khk ile ihraç oldum 5 ay cezaevinde yattım. takipsizlik kararı ile hakim karşısına çıkmadan tahliye oldum. 2 yıldır neden cezaevinde yattım neden khk ile ihraç oldum hala bilmiyorum. suç isnat etmeden savunma almadan ceza verilebilir mi. tek bildiğim daha önce yolsuzluk yapmaktan yargılanan emniyet müdürünün benim adımı khk listesine yazdırdığı. Milli görüşten gelen ak partiliyim hayatımda fetö ile benimbir bağım olduysa allahın laneti benim üzerime olsun. eğer ben masum isem ismimi khk listesine yazdıran onaylayan yapılan işlemi aklamaya çalışan herkese rabbim lanet etsin. Ali bey aşşağıda işler sizin anlattığınız gibi gitmiyor. Sizlerde hakkı biliyor ve gizliyorsunuz sizlere de hakkım helal değildir. Fetö ile mücadele ancak adaletle olur. masum insanların cezalandırılması ancak terör örgütüne zemin sağlamaya yarar. yarın pişman olmayın sözcü mözcü onları bırakın gariban ezilen haksız yere terörist ilan edilen yargıda aklandığı halde görevine iade edilmeyen çok mağdur var. eğer bilmiyorsan sosyal medya da insanlar bağırıyor biraz bakın. 2 yıl olmuş ben takipsizlik alalı OHAL komisyonu hala inceliyormuş. ulan ne varda neyi inceliyon bylok mu kullandım yok, bankaya para mı yatırdım yok, sohbete mi gittim yok, himmet mi verdim yok. ne var ulan neyi inceliyon ne zaman karar verecek komisyon söyle ali bey söyle. ulan beş sene sora beni görevime iade etsen ne olacak ali, fetö sümüklüsününsümüğünü yalayanlar methiyeler dizinlerfetö ile mücadele ediyomuş, güç nerde onlar orda sizi hakkı ve adaleti yazmaya davet ediyorum. Fetö terör örgütüdür bu örgütle adam gibi mücadele etmek lazımmasum insanları cezalandırmakla olmaz bilesiniz. çok su katıldı haberiniz
 • ErdemErdem5 ay önce
  Vela tezirü...öyle yüce bir hakikattir ki kimin dediğine bakılmaz...
 • abidinabidin5 ay önce
  ali abi her dediğin doğru olsun tamam. ama ülkede adammı kalmadı da Şaban Dişli büyük elçiliğeatanıyor. yanlış , yanlış.şaban dişli evliya olsa ben yinede ondan şüphe ederim.
 • Erkan kardağErkan kardağ5 ay önce
  Fetö akpzamanın ďaha güçlü duruma gelmiştir ...
 • MüslümMüslüm5 ay önce
  Bu kadar da ince ironi yapılmaz ki kardeşim. Millet anlayamamış.
 • BilalBilal5 ay önce
  Recep bey yazınızın tamamını göremiyorum. ....
 • İkrarİkrar5 ay önce
  Gormek ve bakmak arasindaki farkgormek fark etmek tanimak bakmak sadece ilgilenmeden gordum nasildi kiyafeti simasi pek soyleyemez gormek tipa tip kesfetmek baslik olarak gordugunu yazmak gibi baslik atan yorumcu bunlar herseyi biliyor yazari bilmemekle dogru yazmadigi ima ediyor kimse kusura kalmasin cahil kim dersen herseyi bilen baskalarinin bilmedigini idda edendir burdaki yorumcularin alayi sozcunun, sozcusudur .dogrusunu mahkemeye bildir ve madur olanlari kurtar sevindir nicin zamaninizi heder ediyorsunuz
 • kibarcikkibarcik5 ay önce
  allahın dini islamla harpo edenbu zihnıyetlerın peygamberle ne alakalıolabılır alayı besmelesız bereketsız merhametsıztam bır kefereyı fecere anlayısı soyları kurusun veselam
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer5 ay önce
  İlkesizlik..ve...ahlaksızlık...hafif..kalır..Sayın..Karahasanoğlu ..Kardeşim..Sizin..söylemeye..diliniz..varmadı..Ben..söyleyeyim..Fikir..namusu..siyaset..namusu..Haberleştirme..namusu..YOK..bunlarda..
 • Ömer aydım.Ömer aydım.5 ay önce
  Milleti ilkesizlikle ahlaksizlukla sucluyorsunuz.reisi hiç yorum...
 • Osman CengizOsman Cengiz5 ay önce
  YAZAR bey! ..Anasi, babası , kardeşi sabıkalı olan biri BEKÇİ veya ZABITA gibi devlet memuru olamazken, kardeşi DARBEYE KATILMIŞ birini DEVLETİ TEMSİL makamı olan BÜYÜKELÇİLİK görevine getirenleri...
 • ESTERGONLUESTERGONLU5 ay önce
  HARİKA BIR YAZI MUHTEŞEM TESBITLER;ELINIZE SAĞLIK ALI BEY, BU FETÖNÜN DAHADÜNE KADAR SÖZCÜSÜ OLAN BU GAZETELERVE YAZARLARIVE YÖNETİMİDIŞ TASMALI VE GÜDÜLÜ OLDUKLARINI EHL-İ İMANBASIRETİVE FERASETİYLE IDRAK EDİYOR.
 • M.aliM.ali5 ay önce
  Bu prensip neden yukaridakilere tatbik ediliyor da ibadet sınıfı olarak tabir edilenlerin yakınlarına uygulanmıyor..Onlarcasina şahit olduk..Dedikleriniz ilkesizlik yapıyor doğru...Siyaset de ilkeli olsun biraz...
 • M.aliM.ali5 ay önce
  Bu prensip neden yukaridakilere tatbik ediliyor da ibadet sınıfı olarak tabir edilenlerin yakınlarına uygulanmıyor..Onkarcasina
 • BurhanBurhan5 ay önce
  Koskoca Türkiye de büyükelçi yapılacak adam mı bulunamadı, Akp nin fetö ile mücadelesi hiç inandırıcı değil!
 • ŞaşkınŞaşkın5 ay önce
  Camide ön safın daha sevap olduğunu da nereden çıkardınız!? Bırakın bu şekilsel yakıştırmaları, yazık ediyorsunuz bu dine!(Editörden: Peygamberimiz (asm), hem cemaatin faziletini hem de erkekler açısından ilk safın sevabını şöyle açıklamıştır:“İnsanlar ezan okumanın ve ilk safta yer almanın sevabını bilselerdi, ön safta durabilmek için kura çekmekten başka yol bulamazlardı. Namazı ilk vaktinde kılmanın sevabını bilselerdi, bunun için yarışırlardı. Yatsı namazı ile sabah namazının faziletini bilselerdi, emekleyerek de olsa bu namazları cemaatle kılmaya gelirlerdi.” (Müslim, Salât, 129; Buhârî, Ezan, 9, 32)
 • Timur Timur 5 ay önce
  Őmer bey. FETÖ yapilanmasi 1940 larda basladi .Sadece. NECMETTIN ERBAKANnin basbakanligindadevlete sizamadi.
 • Nail OrhanNail Orhan5 ay önce
  Taban da da suçların sahsiligi varmı itiraz buna yoksa suçların sahsiligi sadece siyaset için mi geçerli?
 • Mesut SarpMesut Sarp5 ay önce
  Bi bazı garip olguları illa haklı göstermek için, lafı hiç dolandırmaya gerek yok. Şu 80 mılyonluk koca Türkiyede Bekir Pakdemirlinin dışındaTarım ve Hayvancılık Bakanlığı koltuğuna oturtulacak işin ehli olan mı yoktu?..
 • tuzcutuzcu5 ay önce
  Böylelikle kapsamlı bir genel affa doğru yol alıyoruz vesselam....Seçimlere yetişir muhtemelen.
 • ÖmerÖmer5 ay önce
  Hangi iyi partili chpli fetö ile mücadelede erdoğan olmasa olmazdı diyor? İnsanların söylemediklerini söylemiş gibi göstererek tezinizi bi yalan üzerine kuruyorsunuz. Ak parti olmasaydı fetö diye bişey olmazdı. Dişli ve pakdemirli meselelerinde herkesin anlatmaya çalıştığı şey; madem bu adalet suçluyla suçsuzu ayırabiliyor, bizim öğretmenlerimiz gariban alt sınıfta çalışan kardeşlerimiz neden sadece bunların işletmelerinde sigortalı gözüktüler diye agır ceza mahkemelerinde süründürülüyor? Adalet nerde?
 • Kazım İSLAMKazım İSLAM5 ay önce
  tamam cok güzel bir yazı kaleme almışsınız olması gerektigi gibi at izi esek izine karışması kim ne suc işledi ise o kisi sorumludur ançak neden sadece akp ye yakın olanlar ve güclü olanlar icin bu gecerli fetö ile hic bagım olmadığı halde fetö den yargılanan takipsizlik alan bir kişi olarak neden halen ihractayım neden ihrac edildigımi kim tarafından sikayet edildigimi ihrac gerekcesini bile bilmeden ihrac olmusus vaziyette bekliyorum ihrac olmam bir yana bir terörle anılmam bunun icin yargılanmam devlet tarafından bu gözle görülmek cok ama cok kötü kabul edilmeyecek bir seý neden sadece güclü olanlar haklı yoksa benmi yanlış görüyorum ve anlıyamıyorum inşaallah en kısa zamanda her sey cözülür ve acıga cıkar daygilar...
 • ferhat ferhat 5 ay önce
  Bank asyanınSahibi? Kim Genel Müdürü kim? Açılışını kim yaptı Siz hangi adaletten bahsediyorsunuz. Oysa bu iktidar Bank asya dahesap açanı , abartılı ifade ileönünden geceni bile hapse attı!:...
 • DİN VE VATAN SEVDALISIDİN VE VATAN SEVDALISI5 ay önce
  Ali hocam...Büyüklere ulaşın.Fetö bitmedi .bazı illerde kadrolaşmaya devam ediyorlar.Bunların kuyruk acısı büyük.ALLAH(C.C.) AŞKINA Başta Emniyet olmak üzere Bütün kurumlarayeniden el atsınlar.Başta konya....
 • Sancar Sancar 5 ay önce
  Yenişafakyazarı Faruk Aksoy, "Bir bardak taze çay içmek için bile torpil lazım, ocakçıyı tanıyorsanız taze, tanımıyorsanız bayat çay içiyorsunuz, bunu herkes görüyor, herkes yaşıyor, adalet duygusu temelden sarsılmış durumda"
 • mm5 ay önce
  ş.d,şl, seneler önce akp deki görevlerinden kocaeli veya sakarya daki bazı şaibeli imar uygulamaları sebebiyle istifa etmiş veya ettirilmemişmiydi.ceza süresi dolmuş veya nedamet getirmiş olmalı
 • mehmetali mehmetali5 ay önce
  ALİ bey yanlişfetocub kardeşine ceza kes desen ceza kesmez etık degil ...
 • hayat...hayat...5 ay önce
  Yazınıza sonuna kadar katılıyorum. Ancak alt tarafta işler sizin dediğiniz gibi yürümüyor. Mesela vefat etmiş abimin ölüm yıl dönümünde kurumun tarafından abimle ilgili soruşturma geçirdim. Hemde abim görevine devam ediyorken vefat etmişti. Peki ben neden abimle ilgili soruşturmaya maruz kaldım. Nerede kaldı suçun şahsiliği.. Nerede kaldı masuniyet karinesi.. Yoksa sizin dikkatimize sunduğunuzla, bizim yaşadıklarımız farklı dünyalarda mı cereyan ediyor!? Allah milletimize ve devletimize zeval vermesin. Selametle...
 • İkrarİkrar5 ay önce
  Dislinin atanmasina ihtiraz edenler birgun sizede ihtiraz etmislerdir birakin devlet yapsin gorevini bizimkisi nefis muasrbesi hani camide on saf buyuk sevap oldugu icin kisi kendinin yerine on safa bir baskasina verir fedakarlik eder fakat dunya islerinde makam sohret mevki,de cekememezlik kiskaclik haset dedi kodu acaba sevap bundami der ,bilmeyen bencillikAllahim sonumuzu hayir etsin
 • Gördüğünü yazabilmekGördüğünü yazabilmek5 ay önce
  Bir gazeteci için ilke demek gördüğünü, kimsenin etkisi altında inandığı dogrulari yazabilmektir;bu gazetecinin ILKESIDIR..AHLAK ise ne gorev yapiyorsa yapsin işini layıkıyla yerine getirmektir;Şimdi burda kalkmış ders vermeye kalkıyorsunuz önce şunu bir gazeteci olarak açıklayın feto ile mücadeleden sonra cüppesini giymek arzusundaki bir kişinin partinin gobeginde(Bülent arinc)ne ile açıklanabilir?-Istanbul büyükşehir belediye başkanın damadı fetonun kucagindayken ve bizzat baskan fetoya yakin iken hicbir açıklama yapmadan görevden alınmasını sizce nasıl açıklanabilir?_Feto terör örgütünden hükümlülerin kardeşlerinin bakan büyükelçi (Akpli ise)değil ise işten atıldığı görevden el çektirildigi bir yerde Sizin deyiminizle ilke ve ahlak olarak açıklayabilir misiniz?
 • Nuran DevresNuran Devres5 ay önce
  Ali bey.... Suç şahsidir. Bu tamam. Dişli ve Pakdemir liyakatleri sebebiyle o makamlara getirilmiştir. Bu da tamam.Suç şahsi ise BankAsyada mevduatı bulunanın, önünden geçenin, Bylock kullananın, fetöcüpideciden yemek getirtenin, ayakkabı tamircisi fetöcü olduğu iddia edilenin, bırakın kendisini, eşi, kardeşi, çocuğu, yeğeni, amcası, dayısı, yengesi vb işten çıkarılmasını, emekli aylığının kesilmesini nereye koyacaksınız? Suç şahsi ise bunların bu eza ve cefaya maruz bırakılmaları yanlış, Suç şahsi değilse Dişli ve Pakdemirin o görevlere getirilmesi yanlış. Buyurun siz seçin.
 • gülgül5 ay önce
  devlete atamalar da ALLAH dan korkun .torpille devlette işe girenlere ALLAH o maaşı ağız tadıyla yedirir mi ya ahirett. başkasının hakkı olan işe yakınımız diyerek birilerini yerleştirmeyelim.bu olaya gelecek olursak sayın dişlinin atanması yanlış olmuştur.nokta.
 • Recep uyaroğluRecep uyaroğlu5 ay önce
  İnsanların akrabaları hasbelkader fetö ile İltisaklı diye işlerine son verilirken ...
 • BetonBeton5 ay önce
  Benim eşim 31 Aralık 2013' te BankAsya' dan paralarını çektiği halde ben ihraç oldum diye pasaportu iptal oldu. Çocuklarımın pasaportları da öyle. Çocuğum mülakatlarda elendi.
 • OzkanOzkan5 ay önce
  Sayın hocam bu ülkede darbe olduktan sonra 150 bine yakın insan terörist ilan edilip memurlugundan atıldı ve hiçbir hakkı verilmedi. Bu da haksızlık değil mi niye degerli hocalarımız çikıp tek kelam etmediniz 2 yildir.
 • GorecegizGorecegiz5 ay önce
  Aslında neyin ne olduğunu çok iyi biliyorsun ancak insanların gözlerinin içine baka baka yapacağını yapiyorsun. Böyle davranabilmek için ya inançsız olmak ya da nasıl olsa Allah affeder,nitekim dava uğruna yapıyoruz düşüncesinde olmak gerekir. Oysa ki peygamber aleyhisselam şakalarının dahi doğruluk zemini üzre olduğunu beyan eder. Kıyamet günü, sizlerin kafanızda kurduğu ve uğruna mücadele ettiği dava ile,Allah'ın davasının imtizaç edip etmediğini gorecegiz. Silkelen kendine gel derim. Insanın ferdi günahlarla Allah'ın karşısına çıkmasıyla, milyonlarca insanın vebalini yüklenipAllah'ın huzuruna çıkması aynı şey değildir!
 • Murat Murat 5 ay önce
  Hangi şartta olursa olsun feto yle yanyana gelen insanların yönetici yapilmasi doğru olmadı.16 yıldır her şartta sayın Erdoğani destekleyen 15 temmuz da canimizi bile verebilecek bizler bazı şeylerin doğru olmadığı gorusundeiz. Bütün dünyaya la mücadele eden devletimiz. Alçakça zam yapan şirket , grup, yada esnaflara hesap sormuuo. cok açık soylim artık insanların hemde Erdoğan sevdalısı insanların bile bazı şeylere tahammülu kalmadı.hayirli günler
 • NezirNezir5 ay önce
  Allah Akit vasıtasıyla ülkesine hizmet edenlerin yar ve yardımcısı olsun. Akit Tv. de gün başlıyoru izledim,esasını bildiğim konuların detayları anlatıldı.Yani Akit,Akitliğini yaptı ve Türkiye’nin yine en milli, en cesur Tv.si olduğunu gösterdi.Eğer yöneticiler,Millet sübliminal mesajın ne demek olduğunu ve hangi mesajları verdiğini bilseydi, okuyabilseydi eminim yeryüzünün gelmişgeçmiş en hainleri bu kadar rahat hareket edemezlerdi. Onlar gücünü sınırsız sorumsuz bastığı paralardan ve kaset tuzağına düşürdüğü insanlardan almaktadır.Ana gayesi kendisine hizmet edecek bir avuç insan haricinde 7 milyardan fazla insanı yok etmektir.Sahi bu konularla ilgili bizim bildiğimiz bir merci neden yok. Böyle bir birim olsaydı ve sadece fetonun hareketlerini izleyip, insanlara anlatsaydı, feto kalmadığı gibi fetonun hizmet ettiği o sapkınlar da yeryüzünde küresel olarak büyük kitleler nezdinde deşifre olur ve zararı minimuma düşerdi. Feto ve pionları ellerinde doğrular olmadığından yalanın ve aldatmacanın aleni olanlarına sarılıp, zaten kendilerini deşifre ediyorlar, o deşifreler hiç olmazsa medya tarafından insanların bilgisine sunulmalı.Uyanık bir gazeteci,yazar veya meraklısı bunların hareketlerini yine bunların yayın organlarından izlese o kadar çok malzeme bulur ki hemde bunların ne kadar karakter yoksunu ve apaçık şeytana hizmet ettiklerini tesbit edip,insanları uyandırabilirdi.Fetoculuk deccaliyetin bir hizmet koludur, yayınlarında pazıllar birleşiyor ve bu konuda şüpheye yer kalmıyor.
 • KardelenKardelen5 ay önce
  Ali bey ... Cumhurbaşkanımız at izi it izine karıştı dediğinde çok ümitlenmiştik. Tamam dedik nihayet haksızlıklara el atılacak. Ama bekle bekle iki yılı geçti. Meğer sadece üst kademedekiler için geçerliymiş adalet. Biz bekleriz ne olucak ki. Bizim gibi küçük insanların yaşadıklarının ne önemi var değil mi? Adalet sadece dişli ve onun gibilere lazım. Biz kim oluyoruz. Allah tan ahiret var o zaman herkes eşit olacak. ... Ateş düştüğü yeri yakmıyor kavuruyor.
 • Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Emin SEYHANDr. Öğretim Üyesi Ahmet Emin SEYHAN5 ay önce
  Bazı Müslümanlar O Dönemde Yaşamış Olsalardı, Asla İman Etmezlerdi!Günümüzde bazı müslümanlar eğer şu peygamberlerin yaşadığı dönemde yaşamış olsalardı, şöyle söyler ve o peygamberin getirdiği vahye/ mesaja asla inanmazlardı:Örneğin Hz. Âdem’in yaşadığı dönemde yaşamış olsalardı; “Bu ne biçim peygamber! Çocukları birbirini öldürüyor. Çocuklarına bile laf geçiremeyen bir adama mı inanacağız? Hadi canım sen de!” derler ve Hz. Âdem’i “çocuklarının hatası/ günahı/ yanlışı üzerinden yargılar” ve o dine kesinlikle inanmazlardı.Aynı şekilde Hz. Yakub’un yaşadığı dönemde yaşamış olsalardı; “Bu ne biçim peygamber! Oğulları bile onun sözünü dinlemiyor, kardeşlerini kuyuya atıyor. Çocuklarına bile laf geçiremeyen bir adama mı inanacağız? Hadi canım sen de!” derler ve Hz. Yakub’u “oğullarının hataları üzerinden yargılar” ve o dine kesinlikle inanmazlardı.Aynı şekilde Hz. Yusuf’un yaşadığı dönemde yaşamış olsalardı; “Bu ne biçim peygamberlik! Babadan oğula geçiyor. Nerede liyakat! Kaldı ki eğer bu adam iyi biri olsaydı kardeşleri onu kuyuya atmazdı. Şimdi kalkmış ‘ben peygamberim’ diyor. Bu nübüvvet değil saltanat! Kabul etmiyoruz” derler ve Hz. Yusuf’u “babası Yakub’un peygamber oluşu ve kardeşlerinin hataları üzerinden yargılar” ve o dine kesinlikle inanmazlardı.Aynı şekilde Hz. Dâvud’un yaşadığı dönemde yaşamış olsalardı; “Bu ne biçim peygamberlik! Babadan oğula geçiyor. Şimdi de Dâvud’un oğlu Süleyman peygamber olmuş. Hadi canım sen de! Bu nübüvvet değil saltanat! Kabul etmiyoruz” derler ve Hz. Süleyman’ı “babası Hz. Dâvud’un peygamber oluşu üzerinden yargılar” ve o dine kesinlikle inanmazlardı.Aynı şekilde Hz. Mûsâ’nın yaşadığı dönemde yaşamış olsalardı; “Bu ne biçim peygamberlik! Kardeşi de kendisi gibi peygamber oluyor. Bu torpil değil de nedir? Nerde liyakat! İki kardeş birden peygamber mi olurmuş canım? Bu nübüvvet değil, hanedan kurma çabası! Kabul etmiyoruz” derler ve Hz. Mûsâ’yı “kardeşi Hz. Hârun’un peygamber oluşu üzerinden yargılar” ve o dine kesinlikle inanmazlardı.Aynı şekilde Hz. İbrahim’in yaşadığı dönemde yaşamış olsalardı; “Bu ne biçim peygamber! Babası Âzer bile ona inanmıyor. Babasına bile laf geçiremeyen bir adama mı inanacağız? Hadi canım sen de!” derler ve Hz. İbrahim’i “babasının müşrikliği üzerinden yargılar” ve o dine kesinlikle inanmazlardı.Aynı şekilde Hz. Nûh’un yaşadığı dönemde yaşamış olsalardı; “Bu ne biçim peygamber! Karısı ve oğlu bile ona inanmıyor. Karısına ve oğluna laf geçiremeyen bir adama mı inanacağız? Hadi canım sen de!” derler ve Hz. Nûh’u “karısı ve oğlunun inkârı üzerinden yargılar” ve o dine kesinlikle inanmazlardı.Aynı şekilde Hz. Lût’un yaşadığı dönemde yaşamış olsalardı; “Bu ne biçim peygamber! Karısı bile ona inanmıyor. Karısına laf geçiremeyen bir adama mı inanacağız? Hadi canım sen de!” derler ve Hz. Lût’u “karısının inkârı üzerinden yargılar” ve o dine kesinlikle inanmazlardı.Aynı şekilde Hz. Mûsâ’nın yaşadığı dönemde yaşamış olsalardı; “Bu ne biçim peygamber! Adam, katilin teki! Cinayet işledi, adam öldürdü, kaçıp gitti. Şimdi kalkmış ‘ben peygamberim’ diyor. Katil bir adama mı inanacağız? Hadi canım sen de!” derler ve Hz. Mûsâ’yı “işlediği, ama pişman olup tövbe ettiği cinayet üzerinden yargılar” ve o dine kesinlikle inanmazlardı.Sonuç olarak, “suçun şahsiliği” ilkesini dikkate almayan, “birisinin günahı nedeniyle bir başkasının yargılanamayacağı” kaidesini (el-En’âm, 6/164; en-Necm, 53/38; el-Fâtır, 35/18) göz ardı eden, Kur’ân’daki o kadar örneğe sırtını dönen ve peygamberleri “babaları, oğulları, kardeşleri veya eşleri üzerinden yargılayan” insanların doğru kararlar verebilmeleri imkânsızdır. Bu itibarla Firavun’un karısı Asiye’nin iman edişini esas almayan, sürekli duygusal mazeretler üretip kendilerini aldatan ve işi yokuşa sürenler “kendilerine zulmedenlerden başkası” değildir. (16.03.2018)Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Emin SEYHANKafkas Üniversitesi İlahiyat Fakültesi
 • Seyfi DizdarSeyfi Dizdar5 ay önce
  Bir gün de Pensilvanya'da zamanın hoca edendisi ile fotoğrafı olan yeni milletvekillerini yazar mısınız hocam? ..
 • Sancar Sancar 5 ay önce
  Suç" sadece AKP'liler için mi "şahsi"?İktidarın "suçun şahsiliği" ilkesine uyduğunu görmek güzel de neden sadece kendi mahallelerinde işletiliyor bu ilke? ...
 • EyupluEyuplu5 ay önce
  Yok arkadaş yok. Bu yazı ve alttaki bazı yorumcular ülkemizin neden bu halde olduğunun özeti. Yahu dünyanın hangi ülkesinde kardeşi tescilli terör örgütü üyesi bir insan devlet kurumlarında çalışabilir? Hem izin vermezler hem de kişi zaten istifa eder. İstifa etmemeyi ancak bizim ülkedeki yüzsüzler içine sindirir. Hala diyorsunuz ki adaletli mücadele, ne alakası var?
 • esenyurtesenyurt5 ay önce
  Tam 9 akp linin kardesi de HDP den aday oldu. Ona ne diyeceksin ali bey.
 • AhmetAhmet5 ay önce
  Ali bey ... size hak verebilirdim ama çevremde eşi işlem gördüğü için atanamayan, kardeşi işlem gördüğü için güvenlik soruşturmasından geçemeyen o kadar çok insan var ki...
 • Zeki AslantuğZeki Aslantuğ5 ay önce
  Yakınımın kızı fetöden cezaevine girdi yargılaması devam ediyor abisi emniyet teşkilatında görevli sorun yok
 • ŞaşkınŞaşkın5 ay önce
  Sayın Yazar hükümetin FETÖ ile mücadelesi konusunda muhalefetin görüşünü "kendi kafasında" aynen şöyle tanımlıyor: “Tayyip Erdoğan olmasaydı, FETÖ ile bu kadar net bir mücadele yapılamazdı. Türkiye’de hiçbir siyasetçi, bu denli sert bir mücadeleyi göze alamazdı. Bugüne kadar zaten, hiç kimse FETÖ ile bu netlikte ve sertlikte mücadeleyi göze alamadığı için, örgüt bu kadar büyüdü.”Tam aksine FETÖ AKP iktidarları döneminde TSK'yı, Adalet Sistemini, Emniyet Teşkilatını, Milli Eğitlmi, Diyaneti velhasıl tüm devleti ele geçirecek "cesareti" buldu!? İktidarın "gerçekten" FETÖ ile mücadele ettiğine ise ancak "Reis" ile "Gavs"ı karıştıranlar inanır herlde! Fetö'den tutuklanmış ya da zan altında kalmış olanların iki kuşak akrabası "devlet memuru" olamaz diye bir KHKmız yok mu bizim? Bu yanlış elbette! Ama kendi koyduğun kurallara uymamak daha da yanlış!
 • OzkanOzkan5 ay önce
  Simdi sayın Ali bey yazınızda "Bugüne kadar zaten, hiç kimse FETÖ ile bu netlikte ve sertlikte mücadeleyi göze alamadığı için, örgüt bu kadar büyüdü. " demissiniz. 2002 den beri ulkeyi yoneten sayin erdogan ve baktigimizda 2002 den sonra orgutun cok hizli bir buyumeyle buyudugu gorunen bi gercek. ..
 • H YılmazH Yılmaz5 ay önce
  Yakınları fetöcü olan bu isimleri bu görevlere getirmemek onları cezalandırmak olarak algılanmamalı. Bu görevlere layık olan birçok şaibesiz isim varken, toplumun fetöyle mücadeleye inancını zayıflatacak bu uygulamalardan vazgeçilmeli.
 • talibtalib5 ay önce
  Peki durum aşagıda sizin bahsettiğiniz gibi değil o kadar haksızlık var ki atlatsam da duyan yok nice bildiklerim yakınları sadece ilintili diye mülakatlarda elenmekte. atamaları yapılmamakta Cumhurbaşkanımızın gördüğü büyük fotoğrafı görüyorum bu ülkeye diz çöktürmeye çalışıyorlar bunu da biliyorum çabasını da biliyorum.Lakin il içi yer değiştirmelerde yapılanları bir görse cumhurbaşkanımız hatta siz bilseniz duysanız araştırsanız anlarsınız bu konudaki eleştirimin samimiyetini her türlü dalavere çevriliyor ma fatura cumhurbaşkanımıza kesiliyor haktan uzak öyle işler dönüyor ki istersenizöğrenenirsiniz. ne demek istediğimi
 • Hüseyin GürlerceHüseyin Gürlerce5 ay önce
  ... bu ülkede amcası,akrabası şüpheli diye o kadar işe alınmıyor işteyse atılıyor ki…..
 • VeyselVeysel5 ay önce
  Memur olmak isteyenler herhangi bir kişi, güvenlik soruşturmasında bir yakının fetö ile bağlantısı olması sebebiyle memurluğa alınmıyor.!!!
 • MemoMemo5 ay önce
  Bu konuda samimiyet testi. Madem Reis suç kişiyi bağlar diyor ve fetöcü generalin kardeşini büyükelçi yapabiliyor (hukuken doğru ama etik değil) e o zaman Kadir Topbaşın günahı neydi? Damadı fetöcü diye almadılar mı görevden? Aynı Reis aynı AKP ama farklı tavırlar. Her halükarda destek veren milyonlar. Allah herkese akıl fikir ihsan etsin.
 • Lütfi Uyan Lütfi Uyan 5 ay önce
  En büyük faal-i hayr, F.G. fitnesi hakkında milletimizin uyanmasıdır. Fitnenin asıl dinamiği olan “manevi masumiyeti” ve “hizmet hareketi” ciheti ölmüştür. Maddeten yani insan varlığı ve mali varlığı elbette devam eder. Ama milletimizin ve Alem i İslam ın gönlüne giremezler. Mensupları Elebaşı nın müjdeli ama mütemadiyen tersi tecelli eden rüyaları ile avunurlar. Hidayet Allah CC’ tandır
 • MematiMemati5 ay önce
  Ali Bey, kimse kardeşi fetöcü diye diğer kardeşi de hapse atın demiyor. Kardeşi terör örgütü üyesi olan bir insanı devlet kademelerinde üst noktalara getirmek ne olursa olsun risktir. Aslında işin doğrusu bu insanların kendilerinin istifa etmesidir ve devlet görevinden çekilmesidir. Çünkü kardeşinin çıkarları ile devlet çıkarları arasında her zaman bir çelişki olacaktır, bu da görevini düzgün yapmasını etkileyecektir.
 • MemetMemet5 ay önce
  Bence chp peygamberimizin veda hutbesini hatırlatarak ilkeli ve ahlaklı olmak gerektiğini ak partinin yüzğne çarpıyor ali ustam!
 • AssaAssa5 ay önce
  Ali bey ... Kimse bu fetöyle yargılananların kardeşlerini de içeri alalım cezalandıralım demiyor. Ama millette fetöye karşı hassasiyetin üst noktada olduğu bir dönemde bakanlık büyükelçilik yapacak başka adam mı yok memlekette. ...
 • İkrarİkrar5 ay önce
  Degeli hocam hep size yaziyor olsamda bir mesele iyi anlasilsin diye soyleme ihtiyaci duyfum diyelim aile fertlerinden biri fotocu olmus diyelim suclu devet ne kadar adil davranirken biri sucluysa digerlerini suclu kabul etmiyor dogrusuda bu asil soylemek istedigim bir aildenen biri devlete suc islemis bunu vatandas butun ailece devlete karsi buguz ve muhalefet ediyor niye aileden birini mahkum etti diye demiyorki bu ulke bizim sucluysa cezasini ceksin demesi gerekirken ailesi yetmez gibi konu komsu akrabasinida oy zamani foto taraftari partileri tercih etmeleri vstandasla devletdeki adaleti binmesi icin yazdim boyle dusunmeyenleri tenzih ederim belki herkas boyle deyil cok degisti degir insan devletine guvenir
 • MemoMemo5 ay önce
  Şaban'ın öz geçmişi çok iyi. Büyükelçilik görevini başarı ile ifa edebilecek birisi gibi görünüyor, flemenkçe, fransızca, ingilizce biliyor ve Hollanda'da yıllarca genel müdür düzeyinde çalışmış bir siyasetçi. Amma yine de insanın ağzında bir kekremsi tat bırakıyor bu tip atamalar işin doğrusu. Şaban'ın kardeşi general seviyesinde bir fetöcü günün sonunda, biraz daha seçici olmak lazımdı.
 • İkrarİkrar5 ay önce
  Selamun aleykum ahmet faruk efendi insanlari nasil taniman bu hukumetin hizmetlerine engel olanlari gormuyonmu duymuyonmu cevrende kimseyle konusmuyonmu bizim peygamberimiz sav islami irsat tebli ederken onune engel olanlari duymadinmidiyorsun basimizdaki put oyle put filan yok tarafsiz gibi gorunsende tsrfi fark edeceksin iki yol var iyi ve kotu hukumete taraf olmadigin belli farketmezsen seli goturur seni
 • İkrarİkrar5 ay önce
  Selam ve dua ile sayin hocam dunki haberde bir parti daha ulkemize kazandirilacak halki akp ,ile kandiramadilar belki bu partiyle kandiracak kuruculari ali babacan ahmet davutoglu ve mehmet simsek biz bunlari gorduk yasadik buna nasil sevinsek biz duze cikalim derken karsimiza cikiyor bir tumsek istiyorlar akp cok guclu ne yapsakda bolsek bolemezsekde niyetimiz bu bu ugurda olsek dergibi seziyorum .
 • Ahmet Faruk ÇarıkcıoğluAhmet Faruk Çarıkcıoğlu5 ay önce
  Ben vatandaşım, fazla kimseyi tanımam. Bu yüzden kişler hakkında yorum yapmam. O bucu değilizki başımızdaki put ne diyorsa onu yapalım, insanlara çamur atalım.Ama şu bir gerçek devlet fetöden temizlenmedikçe müslümana huzur yok. Bu temizlikte sabırla ve hakka riayetle olur.
 • AdAk AdAk 5 ay önce
  Ağzınıza sağlık yüreğinize sağlık. Sen doğru ol eğri belasını bulur demiş atalarımız. Sözcü gazetesini herkes iyi bilir ne olduğunu. Sizin gibi namuslu, ülkesini milletini devletini ve Din' ini seven hukukçu gazeteciler olduktan sonra sırtımız yere gelmez evelAllah.
 • kadrikadri5 ay önce
  SİZDE ÖYLE İLKE VARKİ BİRAZ DAĞITIN

Günün Özeti