Dindarlardan oylar alındı, sıra şampanya patlatmada!

25 Haziran 2019 Salı

Uyardık.

Hatırlattık.

Başaramadık.

İhaleyi alamayan çakallar..

“İhalelerde yolsuzluk var” diye kıyamet koparttılar..

Bir ayda 10 gün rapor alıp, adeta bankamatik memuru gibi çalışmak isteyince, amirinden zılgıt yiyen çalışanların köpürtmesi ile, yolsuzluk iddiaları ortaya atıldı..

Yeğenini belediyede işe aldıramayan dayılar, “liyakate göre iş yapılmıyor” yalanlarını havada uçuşturdular..

Bulunduğu makam yüzünden kendisine araç tahsisine imkan olmayan, alt birimdeki çalışanlar.. “Müdüre var da, bize niye yok” diyerek, kılıç kalkanları kuşandılar.. Algıyı ise, “Belediyede araç israfı” diye oluşturdular..

Meskun mahallin dışındaki hazineye ait arsanın üzerine yaptığı evin önündeki yolu asfaltlatamayan mahalle sakinleri, “Bizden rüşvet istediler” diyerek, iftiralara soyundular..

Bir uyanık da çıktı..

“Her şey daha güzel olacak” dedi..

Çakalların, haydutların, müfterilerin, hırsızların oluşturduğu algıya kanan saf insanlar..

Rüşvet dosyaları ile ünlü.. Beceriksizlikleri ile ünlü.. Koskoca İstanbul’un su sorununu, Yalova’dan tankerle getirilen su ile çözmeye kalkışması ile ünlü CHP’nin adayına oy verince..

O oy verenlere, CHP iktidarı döneminde Kur’an öğrenmek, öğretmek yasak olduğu için.. Sabit bir kurs açılamadığı için.. Trenlerde seyahat eder gibi yapıp.. Talebelere Kur’an öğreten mübarek insanın yolundan gittiğini iddia edenlerin bir kısmı da CHP adayına destek verince..

AK Parti kurucusu olup, bu ülkenin en üst makamına kadar çıkıp cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturanlar, o yaştan sonra makam hırsına kapılıp, “Şu yanlış, bu yanlış, eski dönemde bile bu olmadı” mavalları ile söylemler geliştirince..

Piyangodan ismi çıkıp, başbakanlık koltuğuna oturanlar, “Her şeyi ben yapmıştım, aslında onların bir bildikleri yoktu” şeytani dürtüsü ile yola çıkınca..

28 Şubat sürecinde sadece ve sadece, “Başörtü bir haktır” dediği ve ülke genelinde bir pazar günü yapılan el ele eylemine katılan 1 milyon insandan birisi olduğu için hakkında idam cezası talepli dava açılan, Tayyip Bey’in uçağından bir dönem inmeyen abimiz açık açık Ekrem İmamoğlu güzellemesi yapınca..

Nitelikli dolandırıcılık davasında ağır ceza mahkemesinde davası devam eden bir şüpheli, Türkiye’nin en büyük iline, belediye başkanı seçildi..

Hem de..

Rakibine 807 bin oy fark atarak..

Seçilince ne oldu?

Dindar insanlara sokaklarda tahkir eden sözler savruldu..

Cami önlerinde şampanyalar patlatıldı..

Göbekler atıldı.. Danslar yapıldı.. 

LGBTİ bayrakları, İSPARK kabinlerine asıldı..

Bunlar daha ilk günler..

Daha ne günler gelecek, ne günler..

Bunlar daha..

CHP’ye oy veren tabanın, ilk hareketleri..

Bir-iki gün sonra mazbatayı alsınlar..

Koltuğa bir otursunlar..

Daha neler göreceğiz, neler..

“Tabanın talepleri böyle” diyerek..

Koltuğa oturanların ne icraatlarına seyirci olacağız..

Bir bakacağız..

Eyüp Sultan Camii’nde Yasin Suresi’ni okuyan Ekrem.. Belediyenin temizlik yardımı yaptığı camilere desteğini kesecek..

Kur’an kurslarına yapılan destekleri kesecek..

Okullara, yatılı yurtları olan imam hatip okullarına yapılan belediye desteklerini kesecek..

Bunu açık açık da söylüyor zaten..

“Cemaatlere, tarikatlere yardımlar kesilecek” diyor..

Onun “Cemaat” dediğini.. “Tarikat” dediğini, anlayın artık..

Tüm seçim döneminde, sürekli tekrarlanan bir söz vardı..

“AK Parti kutuplaştırıcı söylem içinde.. Toplumu ayrıştırıyor.. Savaşa çıkılıyormuş gibi konuşmalar yapılıyor..”

Bunun karşısında da..

CHP adayı için karşı söylem geliştirilmişti..

“Ekrem İmamoğlu, toplumun her kesimini kucaklıyor. Herkese karşı hoşgörülü, sevgi dolu paylaşımlar yapıyor.”

Seçim dönemi bitti.

Şimdi bakın söylem nereye evrildi..

Ekrem İmamoğlu’nun açıklaması:

“Benim için sandıktan sefer görev emri çıktı..”

“Sefer görev emri” ne demek?

Hangi “sefer”den bahsediyor, Ekrem Bey?

Nerede hoşgörü?

Nerede “savaş” söyleminden uzak açıklamalar?

Ekrem Bey’i bir kenarda bırakıp..

CHP’nin uslu genel başkanının açıklamasına bakalım.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim yorumu:

“Kazanan Mustafa Kemal ve arkadaşları oldu!”

Süleymancı kardeşlerimiz bu söze ne derler, bilmiyorum..

Ahmet Taşgetiren abimiz, Karar gazetesinin yazarları..

Stratejik Derinlik kitabının yazarı Prof. Ahmet Davutoğlu abimiz ne der bilmiyorum..

Eşi başörtülü olduğu için, Mustafa Kemal düşmanı ilan edilen, Çankaya Köşkü’ne çıkmasının, cumhuriyete ihanet olduğu söylenilen Abdullah Gül, bu işe ne der bilmiyorum..

Ama..

Tam da savaş söyleminin.

Toplumu yarıdan ikiye bölmenin daha net olduğu bir konuşma hatırlamıyorum..

Mustafa Kemal taraftarları..

Ve.. Mustafa Kemal karşıtları..

Muhataplarımıza hayırlı uğurlu olsun..

Ekrem Bey’i ölümüne destekleyen İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile bitirelim..

O ne demiş?

“İstanbul, iktidarın kulağını kopardı!”

“Sefer görev emri” ile başladık..

Toplumu tam ortadan ikiye ayırarak devam ettik.. Savaş söylemi ile devam ettik..

Şimdi sıra geldi.. Kulak koparmaya..

Artık koparılan iktidarın kulağı mı olur, yoksa dindar insanların kafaları, gözleri, kalpleri mi, yakında görürüz..

Allah bu milleti, şer düşüncelilerden korusun..

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • LANLAZAR MARCUSLANLAZAR MARCUS20 gün önce
  Merhaba,Finansal ihtiyaçlarınızı çözmek için acil bir krediye ihtiyacınız var mı? 2.000.00 ile 100.000.000.00 arasında değişen krediler sunuyoruz, güvenilir, güçlü, hızlı ve dinamik, kredi kontrolü olmadan ve bu transfer süresi boyunca% 100 garantili dış krediler sunuyoruz.    Ayrıca tüm krediler için% 3 faiz oranıyla tüm para birimlerini kredi verdik. Eğer ilgileniyorsanız, WhatsApp numarası ile bize geri dönün: (+79037106753)Bu e-posta: Lütfen, ilgileniyorsanız, bize geri dönün: [email protected]                                                                 [email protected]aygılarımızla,Bay Lanlazar [email protected]@gmail.com
 • ZahirZahir21 gün önce
  La Ahmet öz ne çamur atması çamur atmak sizin zihniyetinizin işi
 • SuleymanSuleyman24 gün önce
  Allah. Anlı seçdeolan.chpdestek.verilen.dindarlara18sene.ezanyasak.getiren.anli.sececdeyegiden.hidayet.nasipetsi
 • Kemal ŞahinKemal Şahin24 gün önce
  Bediüzzaman Saidi Nursi'nin CHP ile ilgili tarihi tesbiti:"CHP bu milletin ihtiyarıyla iktidar olamaz."Zaten iktidar değil.Alnının akıyla hiç olamadı.Güneş Motel olayı.APO'nun Türkiye'ye,paketlenerek kargo ile teslim edilmesi akabinde oluşan rüzgâr.Şimdi ise İstanbul'da kirli ittifaklar.İyi Parti,Saadet ve hatta legal görünümlü HDP'yi kenara koy.Kandil ve Pensilvanya'nın açık açık destek vermesi,Ekrem İmamoğlu için kanserojen bir kamburdur.Bıçak vurup o kamburu söküp almak büyük risk.Metaztaz yapma riski var.Kambura ilişmeyip öyle bıraksan,ur kötü huylu olduğu için bütün vücudu sarma riski yüksek.Allah İstanbul ve Türk halkının yardımcısı olsun.Ekrem bey seçim atmosferinde Kandil ve Pensilvanya'ya açık,açık rest çekmeliydi.Sizin kirli oyunuz sizin olsun demeliydi.Bunun bedeli ağır olacak,Allah korusun.
 • gencerbeygencerbey24 gün önce
  sevgili SALİH KÖSEM kardeşim abim. ağzına yüreğine kalemine sağlık. "Ben adamımı yarı yolda bırakmam adamımı başkasına yem etmem"zihniyeti. unutmayalım ki dava kişilerle kaim değildir. o egemen bağışla bu davaya oy gelecekse gelmesin arkadaş. o ve o zihniyetli tipleri bu millet İLAYİ KELİMETULLAH için ve bu dava yücelsin diye oralara getirdi. indirmesini de bilir. Unutmayalım ki fıratın kenarındaki bir kuzunun hesabı HZ ÖMERDEN sorulacaksa bu davanın içindeki pisliklerin İSLAMI SULANDIRMA(ılımlı islama doğru hızla kayma) nın hesabı da REİS den sorulacak mahşerde. Çünkü bu millet bizler REİS e herşeyi verdik. Buna YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ dahil. Yani bundan sonra aldatıldık deme lüksümüz yokkk
 • gencerbeygencerbey24 gün önce
  sevgili derman kardeşim sizi anlıyorum. ben sosyolojik açıdan bakalım diyorum. unutma bugün 2002 de 3 yaşında bebek olan çocuklar oy kullandılar ve bunlar hiç yokluk sıkıntı dert tasa görmedi. bunlar 28 şubatta 1980 de sıkıntı işkence psikolojik baskı görmediler. biz çooook Kuranı Kerimi saklayarak okuduk. ve biz en yakınından 28 şubatı yaşamış birisiyiz. ve o 2002 de 2-3 yaşında olan bebekler ve bizim gibi dindar veya mütedeyyin kesimin evlatları şu anda hızla deist oluyor. Bize çocuklarımız Abdestsiz Kuranı Kerim okunur baba diyebilecek duruma gelmiş sevgili derman kardeşim. Bu çocuk şimdi böyleyse yarın ateist ve dinsiz olmaktan geri kalmayacak. Bu karşı taraftaki zihniyetin yıllardır yapmak istediği bu değilmi. bunu adamlar bizlere kendi ellerimizle yaptırıyorlar farkında olmadan. Bu adamların serzenişleri yarın bu çocuklarımızın hoşuna gidecek işine gelecek. ve oylarınıda onlara verecekler. Ben diyorum ki bu işin temeli Elif-Ba dır. Ehli sünnettir. İtikadın sağlam olmasıdır. Değilse öyle bir uçurumun kenerındayız ki. o uçuruma Düşmemiz uzak değil. Onun için o uçurumun kenarından uzaklaşıp hemen kendimize gelmemiz lazım. Değilse sonumuz hüsran olacak. Anlatmak istediğim sadece bu
 • HüseyinHüseyin24 gün önce
  Tesbitler doğrudur .asıl kaybın sebebi bu değil bence sn reisin seçime bir iki gün kala seçilse bile vitrin olacak uyumlu çalışma zorlaşacak sorunlar cıkaçak yönündeki sözleri ters algılandı çalıştırmak onu der gibi oldu sözlerden kasıt bu değilken. Birde bu sözler istanbulun kaybedileceğininbilindiğini millete deklare eder gibi oldu.
 • Mazlum müslüman Mazlum müslüman 25 gün önce
  Allah razı olsunhele bizim mahallemdekiler destek vericez diye bin türlüröle girdiler
 • 25 gün önce
 • DermanDerman25 gün önce
  Yorumcu,gencerbaya cevap olarak akp istanbulda niye kayip etti ekrem nasil kazandi.youtubede bir video izledim dogulu bir vatandas acikliyor.istanbulun yuzde 35 secmeni unacli kurt secmeni bunlar oylarini binali beye verecekti,munzur unuverditesinde,bir egitim gorevlisi ocalandan mektup var tarafsiz kalinacak deyince oylar ekreme gitmis burdaki sorun eif ba deyil ,ekremi kimler kazandirdi destekcilerinden haberin olsun.chp hdp pkk ip spabd almanya.
 • salih kosemsalih kosem25 gün önce
  Sayın Karaalioğlu; .. Ben herşeye rğmen hep AK partiye oy verdim ve AK partiden ihale ve avanta iş ya da para beklentim yok. Adalet ve kalkınma partisinden adalet ve kalkınma bekliyorum. Siz 4. kuvvet olarak yönetenlere ne düşündüğümüzü iletmez, hatalarına ışık tutmaz, en ufak eleştiriyi bile yerine iletmezseniz, halk bunu sandıkta iletti diye kızmaya hakkınız olmaz maalesef. Söylediklerinizin hepsinde haklı olsanız dahi bu millet neden beni dinlemedi diye düşünmeniz lazım. Her gazetede bir tanecik A. Dilipak kalmış olsaydı eğer, müslüman olmasına bile gerek yok, Umur Talu kadar adaletli yazabilen biriler olmuş olsaydı eğer, AK parti onu bu hale düşmesine sebep olan hataları yapmazdı yapamazdı.İhale ve avanta peşindeki insanların iftiraları değil onu bu hale düşüren; 20 yılda tek bir gençlik hareketi oluşturamaması, mahkemelerde milletin 5 senede boşanabilmesini sağlayacak kadar asgari bir adaletin sağlanamamış olması, üniversitelerin neredeyse tamamının bomboş olması ve tek işlevinin bir kısım genci işsiz istatistiklerine dahil etmiyor olmaları, gücü evde aldığı terbiyeyi ve imanını aştığı için kibirlenip zalim olmuş insanlar, çok kolay zengin olmuş ve bu zenginlikle yapabilecek başka birşeyi olmadığı için insanların görüne sokan AK partililer, millet fakirleşirken zenginleşen AK partili bir kısım insan yüzünden böyle oldu. Bütün bunları bizimle beraber görmesine rağmen gazetesinde tek satır yazmayan sizin yüzünüzden böyle oldu. Bu adamların görüldüğünü yakalandığını ve bedel ödediklerini halka göstermeyen sizin yüzünüzden oldu. Muhalif gazeteler zaten yok, olan da AK parti çevrelerinde itibarsız. Bunları sizin görüp kamuoyuna şikayet edip, AK partili yetkililerin cezalandırıp, neticenin de kamuoyuna duyurulması gerekirdi. Siz işinizi yapmayınca görülmediler, görülmeyice cezalandırılmadılar, cezalandırılmayınca halk vicdanı yaralı kaldı. Ya da seçmen üzerindeki algı bu. Seçmen üzerindeki algı: Allah'ın ayeti ile "Bu Bakara çok makara" diye alay eden ve buna gülen adamların hala ortalıkta gezdikleri. Yani demem o ki hep "AK parti ne kadar muhteşem" demekle olmuyor malesef. İnsanlar hakikaten sanıldığı kadar ahlaksız ve aptal olmayabilirler; dikkat etmek lazım. Şimdi bir mesajı aldınız. Ve gerçekten inanıyorum ki seçmeni çaresiz bıraktığınız için aldınız bu mesajı. Bu mesajla ne yapılacağınızı siz bilirsiniz.Hep yaptığınız şekilde de devam edebilirsiniz, İmamoğlunun basiretsizliği yüzünden birkaç seçim de kazanabilir tekrar AK parti. Öyle bile olsa bu sorunlar çözülmek zorunda. İş ehline verilmezse kıyameti beklemek lazım.
 • DermanDerman25 gün önce
  Her yerde bir tuzak hele cevrene bir bak sanki hiyar sanki kabak servis yapiyorlar tabak tabak.sanki morfin yemisler nasil uyarsak.bu sezai temelli bir yorumcu yazmis inonunun torunu bu bir kurt deyil fakat herbiri bir bilinmeyen yere getirilmis ayrica sanatci bildiklerimizin cogu ataist gecen kadir inanir neye inanir insanlikda sinifda kalir kapi filimin tanitiminda diyarbakira gitmis haalk,ka konusuyor gelirken araba cekilisi vardisansa cikar diye cekilise katiliyorlar cikmaya bilirde siz isi sansa birakmayin deyip isyana tesfik ettigini fark ettim boyle sanatci olanlarda var vaatani ugrunda olenide var.
 • gencerbeygencerbey25 gün önce
  Ben şuraya takıldım kıymetli yazar abim Ali bey; Kuranı Kerim okutacak mekan olmadığı için trenlerde Kuranı Kerim okutan Büyük Zatın yolundan gittiğini söyleyen ve kesinmidir bilmiyorum ama e imamoğluna oy verdiğini düşündüğünüz topluluk sizce neden e imamoğluna oy verdi sizce bu topluluğun derdi ne tasası ne bunları e imamoğluna oy vermeye iten neden nedir? Lütfen bi araştırsanız olayı gerçek mecrasından. ama sokaktaki 1-2 tanıdığınızdan veya taraflı yerlerden değil. Gerçek mecrasından öğrenseniz mesela. Siz gazeteci değilmisiniz abi. İşiniz bu değil mi rızkınızı buradan kazanmıyormusunuz? Kazanıyorsunuz. Lütfen bunu bi araştırın. Bakarsınız olayı anlar hak verir belki bi kardeş kardeşi barıştırmış olursunuz.Çünkü gördüğüm ve bildiğim kadarıya o topluluk sadece Allahın rızasını kazanmak ve sadece Allahın dinini öğrenmek ve öğretmek için uğraşıyorlar. Para makam mevki dertleri yok. Öyle olsa kendilerine emanet edilen çocuğa ELİF- BA ve İLMİHAL ÖĞRETMEZLER KENDİ FİKİRLERİNİ ÖĞRETİRLER VE BUNUN İÇİNDE FAHİŞ PARALAR ALIRLARDI. Benim anladığım kadarıyla adamların derdi başka. Mesela "ILIMLI İSLAM" DİNİ SULANDIRMAYA ÇALIŞILDIĞI İÇİN VS VS VS İÇİN OLABİLİRMİ. LÜTFEN ALLAH RIZASI İÇİN BU KONUYU ARAŞTIRIN VE BİTSİN BU DARGINLIK. EN ÖNEMLİSİ DE HANGİ KARDEŞİMİZ HAKLI HANGİ KARDEŞİMİZ HAKSIZ GÖRELİM VE DOĞRUYU BULALIM. Selam ve Dua ile
 • Yusuf Sami TürkerYusuf Sami Türker25 gün önce
  S.Aleyküm Kardeşim, çok güzel yazdınız. Kendisini “müslüman” zannedip “küfür” milletinden olanlara çok güzel bir hatırlatma yaptınız. Önümüzdeki yıllarda bu “müslüman kılıklı çakalların, hain ve ikiyüzlülerin” daha nerelere savrulup başlarına neler geleceğini hep birlikte ibretle izleyeceğiz. Eh, sonra gelip omuzumuzda ağlamasınlar: kendi düşen ağlamaz!
 • mehmetmehmet25 gün önce
  MEHMET....DENEN YORUMCU....Şunu unutma CHP zihniyeti tek kelimeyle müzlümanların bir numaralı dümanıdır sen bunu idarak edmiyorsun maşallah kendini sabunla yıkamış melek yerine koyuyorsun CHP oy veren bence dinzizlige imkan sunan dinin arşısında olan bir kafa yapısına sahiptir şerefsizin önde gidenizin...CHP demek islam düşmanı zalimler demek sarhoş kafa demek budadinsizliğin önünde gidenidir ..
 • BNTBNT25 gün önce
  ali bey,3 aydırburadan yorum yazamıyorduk.bloke olmuştuk.Aleyhte yorumlar bol bol yazıldı,Leyhte yazılamadı, bloke oldu.
 • BRNBRN25 gün önce
  o L a ndeğil,HAYALİ ALGI YAPIYORLAR. 1- ISRARLA VE ISRARLA 17 SENEDİRBATIYORUUUUUZ DİYE BAĞIRDILAR. 2- 8000 kalori ile beslenen 110 kiloluk kişiler AÇIIIIIZ DİYE BAĞIRIYORLARDI. 3- Lokantası FULL + FULL MÜŞTERİ DOLU ESNAF ,MİLLET AÇ KARDEŞİM AAAAÇÇÇ DEDİ. YÜZÜNE BAKTIM,ÇARPILIRSIN ARKADAŞ DEDİM,1 TANE AÇ KİŞİ SÖYLE DOYURALIM,DÜŞÜNDÜ AKLINA KİMSE GELMEDİ. 4- FETÖ CÜ GENERAL,ANKARADA """TARLA SATIN ALACAKTIM, O YÜZDEORALARDA GEZİYORDUM""" DEDİ. 5- DEPO SOĞAN DOLU.-- Aaabii bu sene soğan yok, en az 6 LİRA OLUR dedi.MİLLETE SOĞANI 6-10 TL YE SATTILAR,HALLERDE PKK, MASADA FETÖ,SOĞAN MANÜPİLASYONU BİLE YAPTILAR.milletin 1 MİLYAR TL SİNİ,HAKSIZ YERE CEBİNDEN ALDILAR, 3 AYDA.200 000 TON SOĞAN. KİLODA 2-3 TL MANÜPİLASYON YAPILDI. ---- MİLLETTEN 1 MİLYAR TL ÇALAN KARABORSACILAR ÖLDÜRÜLMELİYDİ. ---ORADA DEVLETİ TEST ETTİLER.Devlet aciz kaldı. Soğan da bile vatandaşın sorununu çözemeyen devlet, Vatandaşın gözünden düştü. MİLLET, MANÜPİLASYON YAPANLARA BİAT ETTİ,BÜYÜKSÜN DEDİ. 80 MİLYON KİŞİYE, 2LİK SOĞANI, 8 TLYE SATAN KİŞİ BÜYÜÜÜÜÜKİŞ BAŞARMIŞTIR, milletin aleyhine. FAKAT MİLLETİ KORKUTMUŞ,İŞBİRLİĞİ YAPACAKSINIZ, YOKSAAA!! BİLİYORSUN!!milleti sindirdiler ..... soğanı 8tL yapan ve cezasız kalan GÜÇ ODAĞI,martın sonu bahar,güzel olacak BİZE OY VERİRSEN.HAAAA OY VERMEZSEN SOĞAN 8 TL, BİBER 22 TL PARAN YETMEZ. sadece soğandan 1 milyar tL haksız kazanç. Böyle en az 100 kalem mal var.BİLİNÇ ALTI İTAAAT ETTİ, TAMAM ABİ,BÜYÜKSÜN,PARAMIZI ÇALMA YETER, OYUMUZ SANA. İTAAT EDİYORUZ.1 kuru soğan ile milletin soyulması, DEVLET İ SARSAR. SARSTI.HAKİMİYET HIRSIZA GEÇTİ. EN İYİ YALAN SÖYLİYENE GEÇTİ.
 • BNKBNK25 gün önce
  konuyumanüpile eden Yorumcular !1-Yargılanam Fetö mağduru oranı %1-2.Yargılanan 100 000 fetöcü den 1000 kişi mağdur olabilir, Onlar da sonunda temize çıkıyor.Seytanın Kılı Fetö cüler,mağdur edebiyatı yapıyorlar. İNKÂR EDİYORLAR. YEMEZLER.
 • VatandasVatandas26 gün önce
  Verilen mesaji sende anlamadiydan ali karahasanoglu ne diyelim bos.iyi guzel yazmissinda bende sana soyle soyleyim.Allah bu milleti munafiklarin serrinden korusun.gorunen dusmanla savarsirsin.ama munafikla savasmasi zor olur.akp genc nesli egitimi aileyi ekonomiyi herseyi bitirmistir.aileyi bitirmek demek bir toplumu bitirmek demek.dilimizde tuy bitti.ama hep kulak tikandi.eeee vatandas en guzel cvbi verdi ne yapsaydi eline silahmi alsaydi.vatandasi suclama.kendini sorgula sen.akp milletimizin orfunu adetini dinini ekonomisini yerle bir etmistir.ustunede suriyeli kardeslermizi basimiza bela etmistir.ben hep sunu soyluyorum.tuzu kuru olanlar akpyi cok guzel savunuyo.birde issiz gucsuz evini gecindiremeyen vatandaslara kulak verin.hep su ornegi veriyorum ulan devlet iki ay maas vermese size,en buyuk akp dusmani siz olursunuz diyorum.artik anlayana.tuzu kuru olanlar biseyler yazacakken issiz zor durumda olan insanlari dusunerek ona gore yazsin.bekara kari bosamasi kolaymis ali bey
 • Sevinenlere bak ders çıkarSevinenlere bak ders çıkar26 gün önce
  İstanbul seçimi sonuçları İsrail, PKK, Mısır, Suud, BAE ve Esed cephesini sevindirdi. PKK militanları Kamışlı, Tel Abyad, Ayn El Arap başta olmak üzere işgal bölgelerin de sevinç gösterileri düzenledi. Teröristler sınırında Türkiye’ye taciz atışları yaptı. Esed ve muhalifler arasında çatışmaların devam ettiği İdlib ve Hama cephelerinde ise rejim ve destekçileri secim sonuçlarını havaya ateş açarak geç saatlere kadar kutladı. Şam ve Lazkiye gibi Esed kontrolünde olan şehirler ise konvoylarla sevinç gösterileri yapıldı.
 • PKK konvoyu PKK konvoyu 26 gün önce
  Yeni Şafak gazetesinde yer alan habere göre, İstanbul’da seçim sonuçları açıklanınca PKK’lı teröristler Kamışlı, Tel Abyad ve Ayn El Arap (Kobani) başta olmak üzere işgal ettiği bölgelerde sevinç gösterileri düzenledi. Teröristler sınır hattında Türkiye’ye taciz atışları yaptı. Şam ve Lazkiye gibi Esed kontrolünde olan şehirlerde ise İmamoğlu için konvoy bile yapıldı.
 • Esed sevindiEsed sevindi26 gün önce
  Esed’e yakın Tişrin Gazetesi, sonuçları "Türkiye’nin İdlib, Fırat Kalkanı ve Afrin bölgesindeki varlığının sonlandırılması adına umut verici gelişme" olarak nitelendirdi. Esed’e bağlı Sema ve Ahbar Suriy gibi TV kanalları da sonucu bölgede dengeleri değiştirebilecek gelişme olarak adlandırdı. BAE, Suud ve Mısır medyasında, "Erdoğan için sonun başlangıcı", "Diktatör kaybetti", "Demokrasiye İmamoğlu ayarı" gibi provokatif başlıklar atıldı.
 • YasinYasin26 gün önce
  Yahu siz nasıl müslümansınız. Müslümanın görevi islamiyeti bıkmadan usanmadan anlatmak degil mi.Peygamberimiz islamiyeti anlatmak için ebu cehilin yanına kaç kere gittiğinden haberiniz var mı. Chpli insanları kazanmak varken onları ötelemek niye.
 • .... .... 26 gün önce
  Bu şehirde patates soğan uğruna kendini yunana bile teslim edecek bir kesim varmış. İzmirin gevuru kadar olamıyan sözde müslümanlar.
 • Milli dirilişMilli diriliş26 gün önce
  İyi oldu. Oy kaybından korka korka geldik davayı unuttuk. 15 temmuz şehitlerimize bile demokrasi şehidi diye saçma bir kavram taktık. Kendimiz olalım çekinmeyelim korkmayalım. Küfür tek millet. Münafıklar buna dahil.
 • ..........26 gün önce
  Büyük şehirin yozlaşmış müslümanları bunu hak ediyor. 5 sene.. dile kolay. Biz davamıza bakalım. Akdenize kafirleri gömerek yola devam.
 • herNherN26 gün önce
  tabi önce sülümancıları koparacaklar. ÇÜNKÜ, sülümancılar kudurmuş şekilde chpye çalıştılar.
 • 26 gün önce
 • Abdülkadir TiryakioğluAbdülkadir Tiryakioğlu26 gün önce
  Sayın Karahasanoğlu; gazetenizi, yayınlandığı ilk günden itibaren tanırım, bilirim. Ayrıca sizin yazılarınızı da okurum. 28 Şubat döneminde, askeri cuntaya karşı ortaya koyduğunuz tavrı saygıyla karşıladım. Ancak saygıyla karşılamadığım, asla tasvip etmediğim, hatta sözümona savunduğunuz İslami prensiplere taban tabana zıt olan yayınlarınız, yorumlarınız ve gerçeği saptıran haberleriniz de var. Ayrıca şunu da belirteyim: Önemli olan, yalnızca farklı inanç ve dünya görüşüne sahip kişi, kurum ya da kesimlerin yanlışlarını ortaya koymak, eleştirmek, onlara karşı iflah olmaz bir muhalefet sergilemek değildir! Asıl önemli olan; karşıtı olduğunuz kişi, kurum ve kesimlerin yanlışlarını ya da hatalarını belli bir edep ve seviyede eleştirmenin yanında; bu kişi, kurum ya da kesimlerin olumlu davranışlarını da takdir ve tebrik edebilmek centilmenliğini gösterebilmektir. Ayrıca sizden farklı düşünenleri eleştirdiğiniz gibi aynı zamanda sizin cenahınızdaki kişi, kurum, cemaat, dernek ya da partileri de eleştirebilmektir. Sayın Karahasanoğlu; siz ve gazeteniz, yukarıda belirttiğim hususları maalesef yapmış, kendisini İslami bir kurum olarak lanse eden sizler, İslam'ın asla ve kata cevaz vermeyeceği bir yayın politikası yürütmüştür. Bu konuda size yüzlerce örnek verebilirim. Ancak ben tek bir örnekle yetineyim: Gazetenizde Kemal Kılıçdaroğlu'ndan bahsederken KeMAL şeklinde bir ifade kullanmanız, bu konuda farklı görüş sahiplerine karşı saygısızlığınızın en müşahhas örneklerinden biridir. Sayın yazar şunu da belirteyim: İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini CHP'nin kazanmasının nedenlerini halkın cahil olduğuna, kandırıldığına yormaktansa, tarafı olduğunuz siyasi cenahın nerelerde hata yaptığı, ne tür eksiklik ya da acziyetinden kaynaklandığını çok ciddi manada analiz etmenizi tavsiye ederim. Sayın yazar;İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde CHP'ye oy veren 800 bin küsur seçmeni cahil olarak görmenizin, 2007 Milletvekili seçimlerinde AKP'ye % 47 oy veren vatandaşları "bidon kafa", "göbeğini kaşıyan adam" şeklinde aşağılayan Bekir Coşkun ve Yılmaz Özdil'in tavrından hiçbir farkı olmadığını da belirtmek isterim! Sizlerin; insafa, vicdana, hakkaniyete ve farklı görüşlere saygılı bir yayın politikası yürütmenizi temenni eder, bu minvalde ortaya koyacağınız çalışmalarınızda başarılar dilerim.
 • DermanDerman26 gün önce
  Yb 343675, rumuz kardesimi dusuncesi yorumundan dolayi Allah razi olsun begendim,iyiki varsiniz.
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer26 gün önce
  Binali..yıldırım..Yakında..CUMHURBAŞKANI..1..YardımCISI..olarak..atanır..TAHMİNİM..budur..Layık..olan..da..budur..Verilen..her..göreve.ALLAH.RIZASI..İÇİN..deyip..samimiyetle..yerine..getirmeye..çalışan..Liyaketli..Siyasetçilere..örnektir..Kendisi..kaybetmedi..İstanbul.kaybetti..Afedersiniz..Rahat..istanbullulara..battı..Selamlar.
 • Neden kaybedildi?Neden kaybedildi?26 gün önce
  Ali K.Abi hırs kötü bir huydur.Gözü kör öder.Düşünceyi bulandırır.Hatayı görmezden gelir. Abi biraz dinlen
 • Mustafa Mustafa 26 gün önce
  İşi ehline verin. Atalarne demiş " ekmeği ekmekçiye verin bir ekmekte üste verin" tenbel bencil liyakatsız insanlara tepeden bakanaldığı aylık karşılığı helal mi haram mı diye düşünmeyenlere iş verenler hep kaybetti kaybedecek.
 • hasan...hasan...26 gün önce
  Kişi, hatâsını bilmek gibi irfân olmaz..! @Levent Ertürk: Türkiye Cumhûriyeti Devleti 29 Ekim 1923'de, târîhin altın sayfalarında yerini alan Büyük Osmânlı Devleti gibi "İslâm Dîni'ni esâs alan" yeni bir Türk Devleti olarak ilân edilmiştir. Başında Mustafâ Kemâl Paşa, İstanbul Dolmabahçe Sarayı'nda bir Halife yi Müslimîn vardı ve resmî dînî de "İslâm" idi..! Vesselâm...
 • Yb343675Yb34367526 gün önce
  Abim üzülme biz seferle mükellefizZafer ALLAH'ındır.Şimdiben müslümanlardanım deyip islamın açıkdüşmanı chp'ye oy verenlere soruyorum sizi bu kadar kızdıran neydien kötüdüşünce ile ehvenişer olan bu hareket biz müslümanları nereden nereye getirdi. Kafiri, zalimi ,teröristi, hırsızı bir araya gelmiş hangi itikadi iman ile bunlara destek oldunuz. Bu zalimler topluluğuyla can siparane mücadele eden RECEP TAYYİP ERDOĞAN'ahangivicdan ile bir darbede sen vurdun... hadi bunları geçeyim daha basit sorayım günahkar bir Müslüman sebebi ile mensubu olduğun dini ümmetidemi terk edeceksin imanındandamı vazgeçeceksin... içim yanıyorrrr eman yarabbi kalbime gönlüme sükunet ver RABBİM...Olanda hayr var teselli ediyor elhamdülillah. .. Nefsi ferasetinin önüne geçenler tövbe edin rabbimize sığının yoksa emin olunbunca mazlumun mahsunun vede benim gibi için yananların ateşi sizide yakar cehennemi Size aratır.
 • Mustafa Mustafa 26 gün önce
  Gönülden partiye hizmet ettiğini zannedenler hep yanılmıştır cıkar için hizmet edenler bir şekilde bir makam kapar. Gönülden hizmet edenler küser.
 • VatandaşVatandaş26 gün önce
  Sayın yazar bizim bir kedimiz vardı diri güçlü ve kapıyı kendi açacak kadar da akıllı idi ama bir kusuru vardı,birisi kuyruğuna bassa geri dönüp bakmaz, önünde kim varsa ona dalardı. Şimdi sizde hiç geri dönüp bakmadan günü birlik mazeret arıyorsunuz. AKP geçmişlerde yüzde 60 civarında oy almiyormuydu. Ne oldu da o oy sahipleri vazife geçti. Önce onları tesbit ve özür dileyip yeniden kazanmak gerekmez mi. Mesela Fetö olayında,partiyi gerçek fetoculara barınak yaparken, sizlere kanip bilerek giden yardım eden niceleri vatan haini gibi işten atıldı askeriyeden emniyet ten atıldı.bunlari aile ve çevresi ile hesap edin kaç oy kaybı var görün.Göstermelik Fetö mücadelesi diye başarılı başkanları görevden almakla halkı inandırdık zannettikleri. Önce oradan bağrı Yamanlar la bir barış sağlanırsa eski günler geri gelir zannederim
 • UmitUmit26 gün önce
  AsılAllah bu ülkeyi siz ve sizin gibilerinden kurtarsın insallah ne hale getirdiniz canım ülkeyi ekonominin icine ettiniz ulkenin icine ettiniz egitimin icine ettiniz insanlarin yasamlarinin icine ettiniz
 • MertMert26 gün önce
  Klavuzu karga olanın gerisini siz düşünün, ali bey size kim akıl veriyor bilmiyorum ama kendiniz bunları düşünüp yazıyorsanız valla düşünmeden yazın çünkü düşüp yazdıklarınız çok mantıksız birde düşünmeden deneyin.
 • Hüseyin atilganHüseyin atilgan26 gün önce
  Onu bunu birak. Pazar günü Ekrem sandıkta seçmenden dayağı yiyecek diye yazdin mı yazmadın mı. Bin dereden su getirmissin gene yenilgiyi açıklamak için ama hepsi yalan hepsi yanlış.
 • mustafa yıldırımmustafa yıldırım26 gün önce
  misafir adlı arkadaş çok güzel yazmış. suçu başkasına atmaya gerek yok. akpdeki bir çok münafık kendini gizleyip gizleyip vurdu . defalarca ikaz edilmesinerağmen hiç dikkate alınmadı. sayın yazarın bahsettiği bazı menfi durumlar sebebi ile olmadı. halkın genelinde kızgınlık yaratan durumları akp nin bizzat başında olanlar yaptı. fitneye yol açacak işler yapıyorlar.. akitin birçok yazarı ikaz ettiler. yok dinlemiyorlar. karşı tarafın insanlarını memnun etmek içinkendisine her daim destek veren oy veren kitleleri kırdılar,üzdüler. inşallahhalkın sesine kulak verirler. sadece bir örnek vereyim 22 bin lira milletvekili maaşı alan (asgari ücret 2200 tl )bir motorcunun ayak ayak üstüne atıp poz vermesi çok güzel bir şeymi.onu oraya aday olmasınıkim sağladı. can başlaakp için çalışan bir işçiyi niye aday yapmadı. müslüman kimliğini ortaya koyup müslümanca davranmayanları tekrar milletvekili yaptılar.en çok da neye üzülüyorum.islamiyetin kurtuluş olacağına inananların ümitlerinikırdılar. birkomünist tuncelide komünist gibi davranıp öyle oy aldı . lakin bizim cenahdakiler müslüman göründüler.ama ama israfçı kibirli zengin görünümüne büründüler. bu ülkede islamın filizlenmesineengel oldular yazıklar olsun
 • DermanDerman26 gün önce
  İsci partisi erkan bas ,sayin soyluyu uyarmak istrmis ,istanbul seciminden cesaretmi aldiniz.pek ortalikda gozukmuyordunuz. Simdimi uyandiniz.apoyami pkk ,yami ypg dayandiniz sizin ayakda duracaginiz yok ayyaslar siz kendinize bakin sayin soyluyu uyarmaya gerek yok o zaten uyumuyor.
 • Ali özaltınAli özaltın26 gün önce
  Halk olarak kendimize bakmazda hep yöneticilerin kusursuz olmasını istersek sonuçta kusursuz bir proceye oy verir buluruz kendimiziAllah bizi doğru insanlara oy veren insanlardan eylesin çevredeki dindarların
 • DermanDerman26 gün önce
  İki yuzlu insanlar,pazar tezgahi gibidir.onune iyileri dizerarkasi curuktur.
 • Suluman Suluman 26 gün önce
  Homo deyince durup düşündüm yahu bu ülkede şeyh bilmemne kisvesi altında bademleme vs şekilde homo ilişkilere ses çıkarmıyorsun bunlar en ağır cezaya carptirilsin demiyorsun birkaç homo sole böle yaptı die konuşuyorsun dindarlık dilden düşmüyor uygulamada bişi yok
 • MisafirMisafir26 gün önce
  31 Mart ve 23 Haziran tarihlerinde yapılan İstanbul Belediye Başkanlığı seçimlerinde yaşanan sonuç maalesef AKP için bir hezimet olmuştur. Bunu da üzülerek görmüş olduk. Dahası tekrarlanan bu seçimin sonucu hezimetinde ötesindedir. Çünkü 31 Mart seçimlerinde çok çok az bir farkla kazanmış olan Ekrem İmamoğlu mağdur durumuna girip 23 Haziran’da ciddi bir fark attı. İstanbul halkının çoğunluğu karşı tarafın lehinde oyunu kullandı. Burada en önemli nokta ise AKP seçmeninin oylarının karşı tarafa kaymasıydı. Diğer seçmen kitlesinden bahsetmiyorum bile çünkü bu kitlenin kime oy vereceği gün gibi belliydi. Ancak bunun tek sorumlusu olarak AKP seçmenini sorumlu tutmak büyük bir hatadır. Olayın bu noktaya gelmesinde AKP yetkililerinin uyguladığı yanlış politikaların çok büyük bir payı var öyle ki yetkililer bu hataları görmezden gelip bu hataları yapmakta ısrar ettiler. Bunun bir sonucu olarak seçmen tabanının ne düşünmekte olduğunu göremediler. Reisi de yanılttılar. Bu yapılan hataların bazıları:• Belediye seçimlerinde halkın desteklediği adaylar yerine AKP il/ilçe teşkilatlarında bulunan kişilerin tanıdıklarının veya halkın onaylamadığı kişilerin listeye dahil edilmesi.• Eğitim sisteminde ise ezbercilik hâkim olup öğrenciler at yarışına hazırlanır gibi LGS sınavına hazırlanıp lise seçimi yapmaya zorlanıyor ki büyük bir çoğunluğu da hayal kırıklığı yaşıyor aileleri de tabiki. Ve ısrarla bu sistem sürdürülüyor. Bu sistemin benzeri Fransa da uygulanıyor ve Fransız öğrencilerin ciddi bir kısmı lise ve sonrası eğitimlerini bu sebepten dolayı başka ülkelerde tamamlıyorlar. Ülkemizde maalesef özel okullar veya devlet okulları normal eğitimi bırakıp çocukları yarışa hazırlar gibi sınavlara hazırlıyorlar.• Ömür boyu nafaka ile ilgili sorun hala çözülememiş olup birçok insanı canından bezdirir hale getirmiştir. Böylece aile yapısı ciddi bir yara almıştır.• Şu anda kritik bir süreçten geçen ekonominin başarılı bir şekilde yönetilememesi.• Tarım ve Hayvancılığı olan bir ülke iken tarım ürünlerinin çoğunu ithal eder hale geldik (örneğin tonlarca fasulye ve mercimeğin Kanada’dan gelmesi ki buna bizzat Mersin de şahit oldum) veya ülkemizde yetişen ürünlerin fiyatlarının pazarlarda bir zamanlar ucuza bulduğumuz fiyatlardan kat ve kat pahalı olması ve yurtdışındaki fiyatlarla başa baş olması. Büyükbaş ve küçükbaş hayvanları ithal eder hale gelmek de cabası.• Suriye’den gelen göçmenler ile ilgili sürecin düzgün bir şekilde yönetilememesi• Medya da oyların karşı tarafa geçmesinde önemli bir rol oynadı. Özellikle AKP’yi destekleyen medya objektifliğini kaybedip dost acı söyler ama gerçeği söyler prensibinden uzak kaldı.31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinin ortaya çıkardığı sonucun aslında bu yapılan hatalara karşı seçmenin verdiği tepki olarak okunması gerekir. Ve dahası bu hatalarda ısrar edilmesi karşı tarafın eline bu fırsatı altın tepside sunmuş oldu. Youtube’da arama yapıldığında halkın çeşitli kesimlerine mikrofonu uzattıklarında, AKP seçmenleri oylarını karşı tarafa neden verdiklerini eğip bükmeden açık açık söylüyorlar. Hatta 31 Mart’ta AKP’ye oy verip de 23 Haziran’da fikrini değiştirip karşı tarafa oy verenler bile var gerekçeler yine aynı.Objektif olarak bakıldığında ise karşı tarafın ve karşı tarafı destekleyen unsurların İstanbul’u ele geçirip bu kadar güçlenmelerinde vebal ’in kimde olduğu aşikardır.
 • REİSREİS26 gün önce
  CHP''DHKPC"li ataistbeyaz TÜRK PKK"lı zerdüşt KÜRT FETÖ, ABD dindarıİP"li kemalist ülkücüİST, BBB' sini YÖNETSİN bekliyoruz
 • Muh.Muh.26 gün önce
  Ne o yorum seçen kardeş ... demek suçmuki bizi eledin hadi taktak diyelim
 • Sıla yurtSıla yurt26 gün önce
  Kalemine rabbim güç kuvvet versin.
 • YılmazYılmaz26 gün önce
  Olacakların en hayırlısı olmuş olandır,yani olan da hayır vardır,İslamın başkenti İstanbul ve ülkemiz için hayırlısı olsun inşaallah.Yalnız gerçek olan şu ki sağ ve muhafazakâr kesimi sürekli koyun,bidon kafalı,göbeğini kaşıyan,makarnacı,kömürcü gibi hakâretlerle aşağılayan,demokrasi yok,baskı altındayız,bölündük,parçalandık,kamplaştık,kutuplaştık,diktatörlük,diktatör bozması,yargı ve hukuk ellerinde,yenilemeyi tekrar kazanmak için yaptırdılar,YSK'da ki  gibi akla hayâle gelmeyecek ifadelere sığınarak algı yaratarak ve bahane üreterek yazan,çizen,akademisyen ve daha nicesi aşağıladığı o sağ ve muhafazakârkesimin ne kadar duyarlı,hesap sorucu,hesap ödeten,boşa değil doluya okuyan,anlayan,demokrat,yanlışı sorgulayan ve kendi zihniyetlerine de sandıkta rey vererek seçim kazandıranbir zihin yapısına sahip olduğunu bu seçim ile göstermiş ve kendisi için o aşağılıkça düşüncelere sahip olanlara demokrasi dersi vermiştir.Diktatör ! ve İBB Ak parti adayı seçimin kazananını tebrik etmiştir,oysa ki Cumhurbaşkanlığı seçiminde adam kazandı diyeni seçmenleri ve diğer mecrada ki destekçileri hakaret ve aşağılamalarla bir kenara fırlatmıştır.Tepki alacağım lakin karşı taraf bu özelliklere asla sahip değildir,ideolojik bakar.Yalanı,yanlışı,aldatmayı,hainle,teröristle iş tutanı,koruyup kollayanı,beraberce ittifak yapmayı,şehit cenazesinde acısından dolayı tepki göstereni teröris olarak etiketleyen liderive daha bir çok nedeni sorgulama cesareti gösteremez.Demokrasi kazandı düşüncesinde olanlar,demokrasinin lafla olamayacağını görmüş oldular açıkcası,demokrasiyi ayakta tutan duyarlı halk kitleleridir.Demokrasi köşelerinden,ekranlardan,koltuklarından,makamlarından ve meydanlarda atılan nutuklardan getirilemez.
 • keçilikeçili26 gün önce
  Ali abi seni sever sayarım . söylediklerinin hepsine kabulüm amma AK Partide hırsız yok, ihalelerde kayırma yok dersen bunu kabul etmem ve senin hakkında düşüncem negatif olur. AK Parti oy kaybettiyse içindeki hırsızları, arsızları temizleyememesindendir. egosu tavan yapmış halka tepeden bakanların partiyi istila etmesindendir.hırsızlar arsızlar bu partiden uızaklaştırılmalıdır.
 • yılmaz türkyılmaz türk26 gün önce
  İHSAN Bey şunu neden söyleyemiyoruz : EHLİ SÜNNET İTİKADIN DANUZAKLAŞILIRSA sonuç budur.
 • Ali beyAli bey26 gün önce
  Chp dine ve dindara zulmetti yasakladı.. bu zulme uğrayan müslüman onurlu samimi hasbi idi zulum artınca halk akp yi iktidara getirdi ilk başlarda adam gibi çalıştılar sonra ceketimizi atsak kazanırız demeye başladılar bal tutan parmağını yalamaya başladı her pisliğin üzerine din diyanet kuran ezan kısaca MUKADDESAT perde yapıldıkredi almak kolayladık faize bulaşmayan hacı hocakalmadi söyler misin Allah aşkına chp dönemindeki müslümanları akp donemindekilermi daha samimi chp mi dine daha çok zarar verdi akp mi vicdanına sor hemşehri..dünyalık saltanat icin dinin ve dindarlığısaygınlığını yitirdiler
 • güncegünce26 gün önce
  Eline kalemine sağlık, ALİ bey.Aklını beynini yemiş ler, abest alıp namaz kılanlarda fetöşçü hdpkk chpkkya iyi sp ye bugün oy verdiler öbür mahşerde hesap veremesinler. Sampanyaylamı ne haltla eğlenieseniz eğleninde gelip caminin önünde yapmakla neyin mesajını veriyorsunuz,siyonist haçlılardan ne farkınız kaldı, yoksa içkileri zıkkımlanıyorsunuz kimse karışmıyor,gelin yeni mahallenin hizmeerini görün yeşil alan parklarının kenarlarına çiçekçi kafe kokoreççi mantıcı nargileci bunlar parkların içine yayıldı spor aletleriyle birleşti ne yazıkkı helebir meydan var orda gidin sayısı belirsiz kahveciler sözde içkiden gençler berbat şekilde chpli belediyelerin sayesinde gençlerimizi malesef kaybedecez.Tabiki camilere temizlikçilere vs giden payı hdpkklılara vermek zorunda. dönmelerlezzolar onlar için farketmez toplum ahlakı bozulsunda nolursa olsun.Caminin önünde şampanya patlatan patlasın inşallah
 • 26 gün önce
 • suzan çataloluksuzan çataloluk26 gün önce
  Sayın meslekdaşım,Yazınızı üzülerek okudum. Siyasete küşmüş bir okur yazar olarak şunu ifade etmek zorundayım ne yazık ki:Hâlâaynı noktadasınız. O kadar büyük bir özgüven içindesiniz ki AKP'nin seçim stratejisi ile ilgili tahlillerinizde hakikati görmemekte ısrar ediyorsunuz. Benim gibi sağ eğilimli bir olan seçmeni dahi irkilten şu gelişme ve çarpıkları sokaktakidoksan yaşında olan Ayşe nine bile fark etti: 1- Sevgili TürkiyeAKP'nin anlıkpolitikaları bizleri yıldırdı: Bir tarafta bölücü kanlı örgütle vatan için çarpışan kınalı kuzularımız şehit olurken diğer tarafta Kanlı katil terörist başına temenna edilip mektup istendi, kardeşi TRT'de yorumcu yapıldı. 2-3 Mart seçiminden sonra AKP adına konuşan yetkililer hata değil, vahim hakaret suçlarını işlediler. 30 yıllık hukuk hayatımda böyle bir şey görmedim, siyaset dilinin bu kadar kabalaştığına hiç rastlamadım!3-YSK başta olmak üzere 31 Marttan 23 Hazirana kadar zaten çok yıpranmış olan hukuk perişan edildi.4- Beka dendi, beka tarifindeki bütün esaslar bizzat AKP tarafından çiğnendi. Terörist başına "yerli ve milli" dendi.5-Bıçak sırtı giden ekonominin gerçekleri ortada iken yeni yeni hayali ve bir hayli romantik paketler açıklandı!!! Oysa işsizlik ortada idi. Mutfaktaki yangın binayı yakıyordu. Eğitimin kalitesi mağma tabakasına inmişti. Sosyal tabakalar artık sınıf gerçeğine dönüşmüştü. Sadece iki sınıf ortaYa çıkmıştı: Yoksullar ve görgüsüz zenginler!Öte yandan:1-Çocuklarımızamukaddes kitabımız Kur'an-ı Kerim'i öğretmekle görevli olan pek çok din adamı kılıklı iblis tecavüz ediyor ve AKP ve yandaşları bunlara gereken cezayı verme yerine üstünü kapatıyorlardı;2-Evliya olduklarını anlatan bir takım zevatın şatafatlı yaşantısı, kendilerini haşa Allah yerine koyan sahtekar paganistlerin o korkunç halleri ve güya "keramet" gösterileri aziz dinimiz adına dehşet verici görüntülerdi ve bunlar devam ediyor. Yavrularımızı tehlikeye sokan ve muazzez dinimizde varmış gibi ballandıra ballandıra "bademleme" diyeanlatılan oiğrenç hikâyelerinin sahibi Yahudi sakallılarbu ülkede. Yine bu münafıklar din adına fetva verirken bu sahtekar evliya , şeyh bozuntularından erkeklerimize dahi yönelen ruhsal ve cinsel saldırılar yaşanıyordu Sevgili Türkiye'de. Unutmayınız, örnekler ortada. Meselâ: Konya'da mahkeme kayıtlarına geçmiş rezillikleri hepimiz okuduk!3-Başına bir buçuk metre parıltılı kumaşı dolayıp daracık pantolonları, göğsü açık elbiseleri giyen hanımlar, gösterişli umre seferleri, geçmişi belli olan sanatçı müsveddelerinin AKP ile iç içe olmaları, adama göre iş yaratmalar ve daha pek çok haksız ve haram olanicraat ortada iken Samsun'da açlıktan ölen bebeğine ağlayan genç babayı gördü halk bu dönemde.4- Mühendislik tahsili yapan kızımız tezgahtarlığa dahi razıyken iktidar kartıyla bankamatik memur olanları da gördü.5- Yeşil Türkiye bu dönemde ne kadar yeşil kaldı, dünyada kendine yeten altı ülkeden biriydi Sevgili Türkiye. Şimdi...Şimdi sarımsağı bile Çin'den soğanı İran'dan alır olduk...6- Dış politikaya gelince: Emevi Camiinde namaz kılacaktık! Ama gelinen noktada Türkiye'nin Güneyinde boydan boya İsrail-Kürt enerji koridoruaçıldı ve fiilenyine boydan boya Amerikan-İsrail güdümlü (PKK-PYD ) ve kukla olan bir Kürt devleti kuruluyor. 7- Doğu Akdeniz ve Kıbrıs, Ege kıta sahanlığı üzerindeki bütün haklarımız büyük tehlikede.8-Biz Filistin'e çok destek veriyoruz. Elbette vereceğiz. Ama Filistinlilerin dedeleri o Osmanlı topraklarını parayla Yahudiye satmadı mı? Şimdi de bizim anlı şanlı inşaat sektörümüz büyük miktarlarda gayrımenkulüyabancıya satmıyor mu? Alanya, Didim başta olmak üzere kimi turistik bölgelerimizde yabancı kolonizasyonu başlamıştır. Bu ne zaman oldu? Mütekabiliyet ilkesini yerle bir eden AKP iktidarı nelere sebebiyet veriyor?Satıları çok uzatabiliriz ama sanırım bu kadar yeterlidir. Selamlar Muhterem Meslekdaşım.
 • Levent ErtürkLevent Ertürk26 gün önce
  Türkiye cumhuriyeti demokratik, laik bir hukuk devletidir. Her ne kadar bu ilkeler AKP zamanında zarar görmüş olsa da, Türk milleti asla büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün yolundan dönmez. Türkiye din referans alınarak yönetilemez. Eşcinsel insanlara yönelik ayrımcılık ve nefret dili içeren bu yazıyı kınıyorum. Eşcinseller de bu ülkenin vatandaşıdır ve kamuda hizmet almak, hizmet vermek dahil olmak üzere her şeyden yararlanma hakları vardır. Saygılarımla.
 • Abdullah ozdemirAbdullah ozdemir26 gün önce
  Osmanli doneminde payitah olan Istanbul zaafa dustugunde bu millet Mustafa Kemal liderliginde Anadoluda kurtuus mucadelesi baslatti.Tum anadolu Asker oldu.Simdi kemal cikmis Mustafa Kemalin askerleri kazandi diyor oha lan oha pkk hdp pensilvanyali meral dhkp c li ler lgpt li ibneler ingiliz temelABD si AB siIsrailsuudi rejim BAE Yunanistan Kipris rum kesimi yani tum meymenetsizler ne zaman Mustafa Kemal'e asker yazildi.Soytari Mustafa Kemal seninde dahil oldugun Dersim bolgesi kurtulus savasinda onun oncesinde Osmanli doneminde asker vermedigi devlet otoritesine baskaldirdigi icin isyan harekatina karsi askeri tetbir uygulandi.Simdide Eski baskent Istanbulumuz ve yeni baskent Ankaramiz yeise kapilmasin Arkalarinda dag gibi Anadolu var
 • Özkan DemirtaşÖzkan Demirtaş26 gün önce
  Hocam size tavsiyem gazetemizin değerli köşe yazarlarının yazılarına bir göz atman olacak. Saygılar.
 • Abdullah ozdemirAbdullah ozdemir26 gün önce
  Ali beyIkigundur yazmis oldugun makalelerle turnusol kagidi gorevi yaptin.Demek ki biz %45 misiz yorum yazip sana hakaret edenler yada Akparti de surda hata yapti bizde Ekrem'e verdik diyenler bizden degil hocanin dedigi gibi patates dininden Ekrem fareli koyunkavalcisi gibi kavali caldi fareleri koyden goturdu simdi bu beyinsizlerin cocuklarini goturecek bakalim o zaman ne verip onlari kurtaracaklar .Bu kadar yalanci bu kadar kaypak bu kadar alcak adami kendine baskan secen guruh birde Ak partiye ayar vermeye kalkiyor bu lafim ayni zamanda sizin kose yazarlarinizaAk parti sereftir Ak parti dogruluktur icindeki ayriklar bu vesile ayrilmistir.Biz Istanbul da %45 misiz dost dediklerimiz dis dusmanlarimizin pesinden gitti dusmanlarini dost edindi.Bundan sonra bizim dostumuz degiller kendilerineeski dusmanlarini dost edindilerALLAHIM ICIMIZDEKI BEYINSIZLER YUZUNDEN BIZI HELAK EYLEME(amin)
 • Kuddusi KızılçakçakKuddusi Kızılçakçak26 gün önce
  Hançet adıyla"Ali bey kardeşim; tescilli yalancıyı, İstanbul'a belediye başkanı seçen sağ görüşlü, sözde dindar görünen seçmenlere yazıklar olsun." diyen arkadaş geç bunları ne sağı ne solu adamlar aldıkları emri uyguladılar.
 • mervemerve26 gün önce
  ihaleyi alan cakallar demişsiniz yok cocugunu işe sokamayanlar vs vs siz iyi analiz yapamıyorsunuz.herşey bu kadar basit degil azıcık sn dilipakın yazılarını okuyun sizin gibi yazarlardan rabbim bu vatanı korusun
 • Kimse kimKimse kim26 gün önce
  Yaşar Bozbay ihlasa para yatıranlar yatırırken Tayyibin zoruyla yatırmadılar. Taamahtan yatırdılar yan yattılar. Aklın olsaydı paranı kaptırmazdın. İUEİU adıyla yazan puşt oğlu puşt da bunu yayımlayan editör kafasını ne ile dumanlamış acaba. Huuu Akit. Kendi imkânlarınla yazarlarına sövdürmekten zevk mi alıyorsun?
 • ALLAH IN KULU ALLAH IN KULU 26 gün önce
  HANİ KAZANAN ÖZÜ, SÖZÜ BİR OLSA, GEÇMİŞİ TEMİZ, İCRAATLARI GÜZEL OLSA... BENDE SEVİNECEM, NİHAYETİNDE BU ÜLKEYE BAYRAĞI DEVRALACAK VE DAHA İLERİYE TAŞIYACAK LİDERLEREDE İHTİYAÇ VAR. MAALESEF DAHA İYİSİNİ BEKLERKEN.../ KISACASI HERŞEY BOMBOK OLACAK! HADİ DİYELİM KAZANAN İYİDE BİZ HATA ETTİK, GÖREMEDİK, BASİRETSİZ BİR GÖRÜŞTE BULUNDUK VE KAZANAN ADAM ÇIKTI! NE GÜZEL... ÜLEMİZ İÇİN SEVİNİRİM VARSIN ÜLKEMİZ KAZANSIZ AMA BUDA MÜMKÜN DEĞİL. NEDENİ, ARKASINDA, SEÇİM GÜNÜ SANDIKTA MİLLET ADAYININ BROŞÜRÜ BULUNAN SANDIK GÖREVLİSİNİ UYARAN SEÇMENE, SENDE BAŞÖRTÜNÜ ÇIKAR DİYEN VE CAMİ ÖNÜNDE ŞAMPANYA PATLATIP KUTLAMA YAPAN BİR KİTLE VAR. KISACASI HERŞEY BOMBOK OLACAK! NOT : ALİ KOÇ, FB BAŞKANI OLDUĞUNDA BURADA, AYNI YERDE, İDDİA EDEREK BİR YORUM YAZMIŞTIM, BU ADAM FB BATIRACAK DİYE. İŞTE YİNE İDDİA EDİYORUM BU FİLM AYNI SONLA BİTECEK. YALNIZ ENTERESAN OLAN ŞUKİ; YÖNETMENDE, SENARİSTTE AYNI, HİÇBİRŞEY TESADÜF DEĞİL VE HİÇBİRŞEY GÜZEL OLMAYACAK, HERŞEY BOMBOK OLACAK!
 • 26 gün önce
 • Yaşar BozbayYaşar Bozbay26 gün önce
  İHLAS FİNANSA para yatıran inançlı 70 000 insan 18 yıldır kendilerini dinleyecek birini bulamadı.AK PARTİ bu mağdurlar yerine dolandırıcı M. ÖRENİ dinledi.5 ŞUABAT 2019 'da İHLASZEDELERİN sorununu mecliste görüşmek için verilen önerge AK PARTİ ve M.H.P tarafından red edildi.Bu insanlar daha ne yapsın!
 • zaferzafer26 gün önce
  Hayır bilinen de şer şer bilinen de hayır vardır inşallah. Düne kadar C.Başkanının uçağına binebilmek, masası etrafında görünebilmek, aynı fotoğraf karesinde yer alabilmek için çaba sarfeden varsa bugün daha ilk sallantıda savrulmaya, ilk rüzgarda yön değiştirmeye, ilk damla suda gemiyi terketmeye başlamış, eskiden ben de AKPARTİ'ye oy vermiştim, ben dediydim demeye başlamışlardır. Bu da AKPARTİ içindeki (AKP'lileri)n ortaya çıkmasına vesile olmuştur
 • CEMİLCEMİL26 gün önce
  Allah razı olsun tüm güzellikler ve hayır seni bulsun Ali İhsan abi...kitabın ortasından yazmışsınız yine..çok tşekkür ederim..
 • MuharremMuharrem26 gün önce
  Zaten ne yaptıysa bu ülkede cehape yaptı. Kurtuluş savaşını ATATÜRK ve Silah arkadaşları vermedi. Cemaatler tarikatlar verdi. Cemaatler ve tarikatlar cumhuriyeti kurdu. Lozan baris anlasmasini cemaatlerin ve tarikatlarin olusturdugu heyet yapti ve sonraCehape gelip hepsinin içine etti. Yani size gore cehape dinsiz oylemi? Bana gore asil siz ve sizin gibiler dinsiz.
 • BB26 gün önce
  Ağzına kalemine sağlık Ali abiduygularımıza tercüman olduğun için.Senin bu yazılarını çok bilmiş Kenan ALPAY okumuyor mu?
 • aliali26 gün önce
  Adaşım süper bir yazı olmuş yorumları okudum okuyucu hepsi birleşmiş
 • ZaferZafer26 gün önce
  Ak parti son zamanlarda laikliğe Atatürkçülüğe sanatçılara yatırım yaptı Binali operaya gitti Erdoğan din müslüman düşmanı Fazıl say konserine gitti gitsin birşey dediğimiz yok aynı şekilde bir alimin hocanın vaazın'a sohbetine gidebilirlermi korkusuzca, falanca kesim bir şey dermi kaygısı taşımadan bu ve buna benzer örnekleri de saymak gerek niye kaybettiklerimizin arasına
 • abdullah kılıçabdullah kılıç26 gün önce
  Hocam yanlış anlamayın, şimdi belediyelerde yolsuzluk yapılıyor diyenlerin niyeti beni ilgilendirmez fakat siz olmadığını mı iddia ediyorsunuz.... ciddi iseniz özelden telefon numaramı vereyim.. konuşalım ..saygılar.
 • NihalNihal26 gün önce
  Bu nasıl istismar Mustafa Kemal ve arkadaşları kazandı demek nedir biz neyiz kimizBu ülkede her vatandaş asker olmakta ülkesini savunmakta bu hep böyledir Kurtuluş savaşındadabu böyledir bu çok ağır bir cümle ötekileştirmenin danişkası bizim Mustafa kemal ve arkadaşlarınakarşı düşmanlığımız mı vardı o zaman diğer partilere ne gerek var bu nasıl saçma bir sözdür..BizAk partiye ve o cenahtaki partilere oy verdiğimiz zaman muhafazakar vatandaşları ezmesinler bizdevarız haklarımızı koruyalım diye veriyoruz her hangi bir düşmanlığımız yok.O zaman DHKP-C liler miCanan kaftancıoğlu gibiler mi HDP liler mi(it sürüsü diyen) Mustafa kemalin arkadaşları oldularBir partinin genel başkanından söylenen bu sözü şiddetle kınıyorum.Kaldıki çok partili Sisteme geçişideMustafa Kemal Paşa onaylamıştır bu nasıl bir bölücülüktür yazıklar olsun!!!Demekki CHP ye oy vermeyenler Mustafa Kemal ve arkadaşlarına düşmanlarmış bunların şerlerinden Allaha sığınırım.
 • nurinuri26 gün önce
  ALLAH CC. Senden razı olsun üstadım! hem nahına ,hem mıhına.derler ya anlayana elbette??!! yerinde ve müthiş bir makale. bu vesile ile nice maskeler düştü.artık kime dost diyeceğimiz,kimi okuyacağımız,açısından da iyi oldu .SİZİN ŞER BİLDİĞİNİZDE,HAYIR. HAYIR BİLDİĞİNİZDE ŞER VARDIR. Vesselam.
 • zaferzafer26 gün önce
  Bir de Dilipak'ın yazısını okumayı tavsiye edenler bir de Tuzluca Belediye Başkanı Ahmet Sait Sadrettin Türkan'ı dinlesinler!!!
 • HançetHançet26 gün önce
  Ali bey kardeşim; tescilli yalancıyı, İstanbul'a belediye başkanı seçen sağ görüşlü, sözde dindar görünen seçmenlere yazıklar olsun.
 • YorgunYorgun26 gün önce
  Yorgun ve yılgın adamlarla haseki - yıldırım - zeybekçi büyükşehir yarışına girersen kadınlar ve gençler bu işi bitirirler hiç öyle derin analize dini siyasallaştırmaya gerek yok ali bey, millet ineklerin gazı atmosferi kirletmesin diye gaz yapmayan yem icat ediyor sen hala dini, camiiyi inancı sömürüyorsun keriz değil hiç kimse, çocuklarımızı okuttuk paralarımızı harcadık ama işsiz güçsüz evde oturuyorlar.
 • bir çift mavi gözbir çift mavi göz26 gün önce
  yazılanlara bakılırsa çatlayıp ölecek halin var, dikkat et Hasan Karakaya'nın eceline yakalanmayasın, sana çok ihtiyacımız var gidersen içimizdeki kini kimin üzerine kusarız, bizi sensiz bırakma
 • PolemikPolemik26 gün önce
  CeHaPe nin khp savunuculari bu ulkenin namus dusmanlaridir. Hersey guzel olacak, namusunuzu alacaklar elinizden.
 • UbeydUbeyd26 gün önce
  Dindar insanlara Allah’ın izni olmadan kimse dokunamaz,gerçek dindarlar Allahu Teala’nın koruması altındadır.
 • ENDERUNENDERUN26 gün önce
  Kendini AKParti ye yakın hisseden ve seçim sonrası özeleştiri yapmaya hazır olanlarin özellikle Ali Bey in bugünkü DILIPAK'in yazısıni okumasını tavsiye ediyorum.AKParti liler mu yazıyı çerçeveletip Genel merkezin her katına asmalilar bence.Böylece okudukca akılları başlarına gelir belki.
 • müslümmüslüm26 gün önce
  Yani Ali bey Ak Parti aksütten çıkmış. Geçmişte kendisine düşmanlık eden kim varsa hepsi şu anda Ak Partide. siz bukafayla giderseniz daha çok şaşırırsınız. İnsanların feryadlarını duymayacaksınız, sadece kendi istediklerinizi duyacaksınız. Olmaz böyle şey. Biraz kafanızı kumdan çıkarıp etrafınıza bakınız. Evet Ak Parti başörtüsünü serbest etti, Kur'an Kurslarınının önünü açtı, İmam Htiplerin önünü açtı. Ama son zamanlarda ne kadar vurguncu soyguncu varsa hepsi Ak Partiye dadandı. Hak, hukuk, adalet, liyakat, doğruluk, dürüstlük kul hakkı diye birşey kalmadı. Yani bunları görmemek için kör olmak lazım. En basiti mülakat...
 • AhmetAhmet26 gün önce
  Koyun dediler, bidon kafali dediler ama alni secdeloler gitti cellatlarina verdi oyu. Deme ki adamlar hakliymis omurgasiz koyunmus hepsi
 • 26 gün önce
 • MehmetMehmet26 gün önce
  Allah kimseyi senin durumuna düşürmesin karahasanoğlu. İçinde hiç insan sevgisi yokmu. Millet senin gibi kindar adamlardan bıktı. Kimin imanlı kimin imansız olduğunu sadece ALLAH bilir. Senin gibiler bilmez. Alkolün etkisi geçer ama kul hakkının etkisi geçmez. Sen sadece kendini dindar zannediyorsun ama ben senin yaşadığın dinden değilim. Benim dinimde iftira yalan kul hakkına girme yok.
 • alkanalkan26 gün önce
  ALİ BEY ALGI OLUŞTURULDU DİYORSUNDA GEL KOCA ELİ KÖRFEZ İLÇESİNDE AKP Lİ BELEDİYENİN YAPTIKLARI NI CHP Lİ BİR BELEDİYE YAPMIŞ OLSAYDI CHP LİLER GARİBAN HALKI EVİNDEN YURDUNDAN ETTİLER. ÇOCUK PARKINI MAHALLENİN ASMA SOKAK VE KARANİ SOKAK LARINI İMARDEĞİŞİKLİĞİ ADI ALTINDA ŞİRKETLERE PEŞKEŞ ÇEKTİLER DİYE YAY GARA KOPARIR DINIZ.ŞİRKETLERİN ÖNÜNÜ AÇARKEN 35 40 YILLIK MAHALLE SAKİNLERİNDEN BİNBİR GÜÇLÜKLE ARSA ALIP PİLANLI PIROJELİ BİNBİRLİK GÜÇLÜKLE MÜSTAKİL EV YAPTILAR.DEPOLAMA ŞİRKETLERİNİN YOLUNU AÇAN BELEDİYE ORADAKİ EVLERİN YOLUNU SATTI EVLER DEPOLARARASINDA KALDI VE YAGMUR YAGINCA EVLERİNE GİREMEDİĞİNDEN İM KANSIZLIK VE YOKLUK İÇİNDE KİRAYA ÇIKMAK ZORUNDA KALDILAR.PEKALA BU MADUR EDİLEN VATAN DAŞA KİM SAHİP KALACAK.BUNA SEBEB OLAN LAR HALEN İKTİDARDA BUNUN VEBALİ GÜNAHI SİZLERİN BOYNUNA OLSUN.BU BİR ALGI DEĞİL GERÇEK GÖRMEK İSTERSEN KÖRFEZ İLÇESİ KABAKOZ MEVKİSİNE GEL BİR ÇAYIMIZI İÇDE DESTEKÇİSİ OLDUGUN AK PARTİNİN GARİBAN HALKI NASI MAGDUR ETTİ GÖZÜNLE GÖR.BU BİR GERÇEK AKP Yİ KÖTÜLEMEK DEĞİL GERÇEĞİ DİLEGETİRMEKTİR..SİZİ GELİRSENİZ DENİZ SOKAK GÜVEN OK LOJİSTİK BİTİŞİĞİNDE BEKLEYECEK OLACAGIM.BUYRUN GELİN AVUKAT OLARAK YAPILANLARI YERİNDE GÖRÜN.
 • ENDERUNENDERUN26 gün önce
  Sayin yazar,seçimi kaybeden AKPartı dahil her kesim ozelestirisini yapiyor,siz hala neyin pesindesiniz anlamak mümkün değil. Hala din uzerinden insanları bolmeyi,ayrıştırmayı kendinize siar edinmiscesine faveran ediyorsunuz. Halktan gün geçtikçe dahada koptugunuzun göstergesidir bu serzenisleriniz aslında. Otokontrolunuzu kaybettiğinizi görmekten hakikaten üzüntü duyuyorum.Bir başka hususta;Sürekli olarak İçki meselesini CHP ile zikrederek bir algı yaratma gayretinizi görüyorum.(Bu arada ben CHP li degilim) Memlekette sanki içkiyi bir tek CHP liler içermisde başka kimsecikler icmezmis gibi bir üslup.Gidin Kayseri ye,Konya ya görün bakalım kimler içiyor kimler içmiyor. Kayseri nin muhafazakar gecinen o ikiyüzlü badem biyikli Gobişlerihafta sonlari Ürgüp Göreme ye kaciyorlar.Kayseri de yapamadiklarini oralarda yapıyorlar. O yüzden diyorumki ezbere yazmayın,halkın arasına karışın,gözünüzü açın biraz.Aksi taktirde gülünc durumuna dusuyorsunuz benden söylemesi.
 • Mustafa Alioğlu Mustafa Alioğlu 26 gün önce
  Sayın yazar, kusura bakmayın ama başınızı kuma gömmüş saydırıyorsunuz. Ben bir şey demeyeceğim. Sadece Abdurrahman beyin yazılarına bir göz atın belki hayal dünyanızdan uyanırsınız.
 • alkanalkan26 gün önce
  ALİBEY AK PARTİ BAŞKAN BAKANLARI VE PARTİ YETKİLİLERİ YALAN İFTİRA VE TOPLUMU KUTUPLAŞTIRMA DİLİ ÇOK KULLANILDI.SP İSTANBUL ADYI YOKDENİLDİ SP SİNİ TERÖR ÖRGÜTLERİYLE İŞBİRLİĞİ VAR DENİLDİ SÜLAYMAN SOYLU SP TERÖR ÖRGÜTLERİYLE İŞBİRLİĞİ İÇİNDE DEDİĞİNDE SP VATANDAŞ İHTİRAZ EDİNCE ELLERİNE KELEPÇE VURULDU GÖZ ALTINA ALINDI.MALATYA YÜREĞİRDE SP LİLER SEÇİM GÜNÜ AK PARTİLİLERİN YANLIŞINA ENGEL OLMAYA ÇALIŞIRKEN GÖZLERİNİ KAN BÜRÜMÜŞ AK PARTİLİLERCE ŞEHİT EDİLDİ.ELMADAG SP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KAÇIRILDI VE NELER YAŞANDI İSE SP ELMADAG BELEDİYE BAŞKANI ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ.SAN CAK TEPE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SUDAN BAHANELERLEBAŞKANLIGI DÜŞÜRÜLÜRKEN PKK TARAFTARI TUTUKLU AHMET ÜRK BAHÇELİ VE AKP LİİERİN SAYESİNDE HAPİSTEN ÇIKARILDI BELEDİYE BAŞKANLIGINA ADAY OLDU VE SEÇİLDİ.HASTA VE YAŞLIYSA EVİNDE VE YA HAPİSTEN ÇIKAN ZATBELEDİYE BAŞKANLIGI YAPACAK KADAR SAGLIKLI İSE HAPİSTE OLMASI GEREKMMEZMİYDİ.AKP Lİ BELEDİYELERİN OLDUGU İLLERDE PKK AFİŞ VE PANKARTLARI ŞEHRİN HER YERDE ASILIRKEN SP NİN AFİŞ VE PANKARTLARI TOPLATILDI ÇÖPLERE ATILDI YETMEDİ SP AFİŞİ ASANLARA ALÇAKÇASALDIRILAR YAPILDI. SONUÇ SABIK BELEDİYE BAŞKANI GÖKÇEK VE AKP Lİ BAZI SİYASET ÇİLER VATAN HAİNİ DEDİKLERİ VE HERTÜRLÜ YALAN VE İFTİRA ATTIKLARI SP LİLERLE BİRDEN BİRE KARDEŞ OLDUKLARINI HATIRLADILAR.HATTA SEN DAHİ SP LİLERE YAPILANLARI GÖRMEZDEN GELEREK SP TABANINI AKP OY VERMEYE DAVET ETTİN.
 • MuratMurat26 gün önce
  Siz ne yazarsanız yazın sayın Karahasanoğlu. Milliyetçi, muhafazakâr ve aynı zamanda kapitalist bir nato ülkesi olan Türkiye'de Müslümanlığın "Kur'an'a tabi olmak değil de sola (sosyal demokrasi, sosyalizm, komünizm) karşı olmak" şeklinde algılanmasınınnedenlerini sorgulayan gençler giderek artıyor (M.B.). Bu sizi ürkütmemeli.
 • ihsanihsan26 gün önce
  dindar geçinen ve ekreme oy verenler olanların musebibidir
 • ZeynebZeyneb26 gün önce
  Meydan çakallara kaldı müstehaktır !!!Müslümanlar birbirlerini tutmadıkları için dünyanın her yerinde başlarına bela geliyor Ülkemizde olduğu gibi sözde müslümanlar o patlatılan şampayalarda azgınlıklarda günaha ortaklar belki secde ederler ama her patlatılan şampayada her sevinen düşmanlarda hisseleride var Maun suresi onların namazlarına yazıklar olsun der
 • YAVUZ ÖZTÜRKYAVUZ ÖZTÜRK26 gün önce
  1946 Seçimlerinde hile yapan CHP 'yi halk14 Mayıs 1950 'de sandığa gömdü. Darbe oldu buna kızan halk1961 de Demokrat Parti devamı olanAdalet Partisine oy verdi. Kenan Evren'nin işaretine rağmen Anavatan yani Özal kazandı. 89 yerel seçimlerinde belediye başkanlarını çalıştırmayız diyen Özal'a karşı SHP yani Erdal İnönü'yü kazandırdı. 94 seçimlerinde yok sayılan soruşturma ile tehdit edilen, medyatarafından linç edilen Erdoğan kazandı. 2007 de Anayasa Mahkemesiyle 367 kararına kızan halk Ak Partiyi % 47 taşıdı. YSK'nın haksız iptal kararına , temelsiz bir şeyler oldu çalındı iddialarına inanmayan , medyanın linç ettiği ettiği İmamoğlu'na bu sefer 800 bin oy farkla seçti. Ülkemizde demokrasi eksik olabilir ama Halk her zaman sandık namusuna sahip çıkmıştır. Olay bu kadar basittir.
 • Mithat BingölMithat Bingöl26 gün önce
  Atalarımız Ne demiş : Bükemediğin Bileği öpeceksin. Adam Kazandı, Ağlamanın-Sızlamanın faydası yok. İMAMOĞLU ' na Yıllarca Alışmak için Hazır Olun CANIIM.
 • hasanhasan26 gün önce
  Gazetenizde hertürlü yoruma yerverdiğiniz için yorumlar Türkiye gerçeklerini ve halkın nabzını kesinlikle çok açık gösteriyor.Siyaset yapanların,özellikle akp li yetkililerin okuyup kendilerine yön vermelerini tavsiye ederim.Bunun için teşekkürler Yeni Akit.
 • abdullah kurucaoğluabdullah kurucaoğlu26 gün önce
  hiç boşuna buralarda yorum yazarak kendimizi yormayalım arkadaşlar. Maalesef sesimizi reis duymuyor.
 • NebilsinlerNebilsinler26 gün önce
  İstanbul’un birinci kuşatmasını bilmeyenler, ikinciye ortak olduklarını nebilsin. .. asıl kalleşler ortaya çıktı. Yıllarca beleş yaşadılar, artık diyet ödeme zamanı, sefil olsunlar.
 • din günü geldiğinde!din günü geldiğinde!26 gün önce
  Bakın bizim demek istdiklerimiz sayın dilipak "Seçim sonuçları üzerine" yazısında çok ayrıntılı bir şekilde yazmış; amma; "anlayana sivrisinek SAZ anlamayana DAVUL ZURNA AZ" demişler.
 • ÖNDERÖNDER26 gün önce
  Bakınız Ali Bey ikide bir İmamoğlu'na oy veren alnı secdelileri suçlayıp duruyorsun. Lütfen 15-25 Aralık sürecinden geriye doğru cumhuriyet tarihimize bir bakın. Ben baktığımda evet CHP zulmünü görüyorum; Müslümanlara zarar vermis, birçok haklarından mahrum etmiş fakaat dinine, imanına asla zarar verememiş ve Müslüman tebaanın direncinin artmasına asla engel olamamıştır. Ama şu son 20 yılımıza baktığımız vakit görüyoruz ki birçok sağ parti özellikle AKP desteği ile palazlanan bazı gayrı meşru dini oluşumlar Müslümanlara günün sonunda fiziki anlamda zarar verdikleri gibi gün içerisinde aktif oldukları süreçte imanlarına halel getirmiş, psikolojikmen din düşmanlarına karşı mahkum etmiş, birçok dini hassasiyetlerin tartışılmasına ve unutulmasına yol verilmiş, bazı AKP ileri gelenleri tarafından dahi İmam-ı Gazaliler, İmam-ı Hanifiler tartışmaya açılmıştır, kahir ekseriyet milletimiz DİB ve İHL’ler dahil bu memleketin güzide vakıf, cemaat, tarikat vb yapılarına karşı şüphe ile yaklaşır hale gelmiştir… Bakınız bu memlekette diyalogcu Mehmet Aydın’ı Diyanetten Sorumlu Devlet Bakanı, Hüseyin Çelik’i Mili Eğitim Bakanı, İ.Naim Şahin’i İçişleri Bakanı, Sadullah Ergin’i Adalet Bakanı, hali hazırda 15 Temmuz’a kadar aymadığını hatta şu anda dahi aydığı meçhul olan Bülen Arınç’ın oğlunu vekil, zatını YİK üyesi yapan ne CHP ne de Sayın İmamoğlu’dur. Bu ismini zikrettiklerimin hakkına girdiklerinin haddi hesabı yok, toplumda açtıkları yaralar daha taptaze, ne kadar süreceği de belli değil. Siz tüm bu veballere rağmen vicdanen rahat bir şekilde halâ AKP şakşakçılığı yapıyorsanız, dönün kendinizi bir sorgulayın derim. Ayrıca CHP’nin sağ seçmene yaklaşması, bundan böyle daha saygılı bir tutum içerisinde olacağını beyan etmesi ve buna uygun adaylar ile yarışması size neden rahatsız ediyor? Yeni CHP’ye bir şans veren mütedeyyen insanlara neden sallayıp duruyorsun? Bunun bir tek açıklaması var oda AKP’ye rakip çıkması size ziyadesiyle rahatsız etti. Rahatsız olmayın, belki bu sayede siyasete bir kalite gelir.

Günün Özeti