"Cumartesi anneleri" mi "dağa kaçırılan çocukların anneleri" mi?

16 Eylül 2019 Pazartesi

 

Kimseyi, kimse ile karşılaştırmaya niyetim yok.

Bir “anne”nin karşısına, bir başka “anne”yi koyma niyetim yok.

Ama zekamızla alay edenler var ise.. Midelerinden Kandil’e, beyinlerinden Pensilvanya’ya bağlı olanlar var ise.. Onlara da hadlerini bildirmemiz lazım..

Cumartesi anneleri devam ettirdikleri eylemlerinde ne istiyorlar?

1990 - 1996 döneminde ağırlıklı olarak kaybolan çocuklarını istiyorlar.. “Mümkünse diri, olmuyorsa, bari ölüsünü bulun” diyorlar..

Haklı bir talep mi?

Haklı bir talep..

Üzerinden ortalama 25 yıl geçmiş kayıplar sözkonusu olduğuna göre, o çocukları diri bulma ihtimali var mı?

Pek mümkün değil..

Ölüsünü de bulup, annelere “Şuraya gömelim, en azından mezarını bilirsin” dememiz gerekir mi? Gerekir.

Peki, Diyarbakır’da HDP il başkanlığı önünde bekleyen anneler ne istiyorlar?

Daha birkaç yıl önce. Hatta bazıları birkaç ay önce dağa kaçırılan çocuklarını istiyorlar.

O çocukların canlı bulunma ihtimali var mı?

Var. Hem de büyük ihtimal.

O zaman?

Cumartesi annelerinin talebi mi daha acil, Diyarbakır annelerinin talebi mi daha acil? Hangisinin talebi olumlu neticelenmeye daha uygun?

Birisinde kayıpları canlı bulma ihtimali nerede ise sıfır. Diğerinde canlı bulma ihtimali nerede ise % 100.

Bu tablo karşısında, “Cumartesi anneleri”nin dahi koşup, Diyarbakır’daki annelere destek vermeleri gerekmez mi? Gerekir.

Ama gördüğümüz ne?

Bırakın “Cumartesi anneleri”ni.. Onlara destek verenler dahi. Bir tanesi eksik olmaksızın, Galatasaray Lisesi’nin önüne gelip, gösterilerini sürdürüyorlar. Sezgin Tanrıkulu ile Mahmut Tanal ile Hüda Kaya ile.. Diğer figüranları ile..

Ama aynı isimlerden tek bir tanesi bile.. Diyarbakır annelerinin yanına gitmiyorlar.  Hepsinin ağzında aynı maval: “Gideriz tabii. Niye gitmeyelim..”

Bunu söylüyorlar ama.

Ne hikmetse, şu ana kadar bir tanesi bile, Diyarbakır’daki annelerin yanına gitmediler..

Bu bir kenara.. Cumartesi annelerinin çocuklarını bulma ihtimalleri sıfıra yakın olsa bile. Gösterilerini mazur görmemiz için, ne olması gerekir? Bu iktidar döneminde çocukların kaybolması gerekir..

Çocuklar, bu iktidar döneminde mi kaybolmuş? Hayır.

Şu an gösteriye destek için gelen CHP milletvekillerinin koalisyon ortaklığı döneminde kaybolmuşlar.

O zaman, burada kirli bir oyun yok mu?

Sen parti olarak, iktidarda olduğun dönemde, kadının çocuğunu kaybet, öldürt.

Sonra.

İktidar değiştiğinde, kendi faili olduğun cinayeti gerekçe gösterip, o cinayetleri sona erdiren rakip partinin iktidarında, gösteri yap, huzuru boz..

Sezgin Tanrıkulu için söylüyorum.. Mahmut Tanal için söylüyorum.. Bulunmasını istediğiniz çocukların hemen tamamı, sizin partinizin koalisyon ortaklığı döneminde kayboldu.

Ama sizler.. Kendi partinizin önünde yapmanız gereken gösteriyi, gidip başka yerlerde yapıyorsunuz..

Derdinizin, “kaybolan çocukları” bulmak olmadığını da, Diyarbakır annelerine destek vermemekle ispatlıyorsunuz..

Şunu da kabul ederim. “Ben, Cumartesi annelerinin eylemine gitmek istiyorum” dersiniz..

“Var, git” deriz.. “Niyetini, samimiyetsizliğini gösterdin” deriz.. Destek vermeyiz, normal bir tavır olarak yorumlamayız ama..

Ölümüne size karşı da çıkmayız..

Ama sizler..

Cumartesi anneleri için gösteriye gidip, 25 yıl önce kendi koalisyon ortaklığınız döneminde kaybolan insanlar üzerinden, bugünkü iktidarı suçlarken..

Diyarbakır’da, çocukları dağa kaçırılan annelerin eylemleri için, “Köpürtülüyor. Devlet organize ediyor, kayyım atamalarını gözlerden kaçırmak için devletin bir operasyonu” derseniz.

Ben size.. “Alçaksınız” derim Ahlaksızsınız” derim. “Namussuzsunuz” derim.. “Teröristsiniz” derim..

Ulan öküzler..

Velev ki devletin böyle bir niyeti olsun..

O annelerin çocukları dağa kaçırılmış mı?

Kaçırılmış.

Anneler, çocuklarının dönmesi için eylem yapıyorlar mı? Yapıyorlar..

Bu eylemin arkasında devlet olsa ne olur..

Olmasa ne olur?

Kanal D’ye bağlanan Ayşe öğretmen, “Çocuklar ölmesin” dediğinde..

Biz, “Devlet zaten çocukların ölmemesini istiyor. Siz de destek verin, çocuklar ölmesin. Siz de PKK’ya çağrı yapın, çocukları öldürecek zemini hazırlamasınlar. Terörist yakalayacağız diye, devlet yanlışlıkla da olsa, çocukları siper edenlerin tuzağına düşmesin” dediğimizde, ne dediniz:

“Annelerin isteğine, nasıl karşılık veriyorsunuz?”

Ayşe öğretmeni, Anayasa Mahkemesi kararı ile beraat bile ettirdiniz..

Şimdi geldik, Diyarbakırlı annelere..

“Çocuğum dağa götürüldü. Geri gelmesini istiyorum” diyen annelere.. “Çocuklar ölmesin” diyen annelere.. Ne diyorlar: 

“Gösteriyi devlet organize ediyor, annelerin eylemi için tahriklerde bulunuluyor, onun için her geçen gün, eylemci anne sayısı artıyor..”

Namussuz gördüm ama, bu kadarını görmedim.. Ahlaksız gördüm ama, bu kadarını görmedim. 

Not:

Türkiye İş Bankası A.Ş.’den bir açıklama geldi.

Açıklamada şöyle deniliyor:

“Sayın Karahasanoğlu. Yeni Akit gazetesinin 3 Eylül 2019 tarihinde yayınlanan ‘Ölen Cumhurbaşkanı’na saygılar, hayatta olana ölüm!’ başlıklı yazınızda Eralp Özgen’in bankamızda geçmişte Yönetim Kurulu üyeliği ifade ettiğiniz görülmüştür. Kamuoyunun yanlış bilgilendirilmemesi adına, Eralp Özgen’in Bankamızda Yönetim Kurulu üyeliği yapmadığını bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla. Türkiye İş Bankası A.Ş. vekili Av. Adem Ak.”

Ben de düzeltiyorum, Eralp Özgen’in İş Bankası yönetim kurulu üyesi değil, hukuk müşaviri olduğunu belirtiyorum.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Adnan KeskinAdnan Keskin27 gün önce
  Petrole %10 zam gelmiş iken mazota 7 kuruş zammın peşine koşanlar, avrupada bedavaya mı alıyorlar?
 • Aydın KaptanAydın Kaptan27 gün önce
  İmamoğlu ile hükümet arasındazam konusunda şu fark var. İmamoğlu yapmayacağım dedi. hükümet, gerektiğinde zam yapıyoruz diyor.. Bu farkı farkedemiyor musunuz?
 • Mustafa BerkMustafa Berk27 gün önce
  Ulan öküz sensin hadsiz.....
 • alinamlıalinamlı27 gün önce
  Murat Aslan kardeşim , doğru, petrolün varil fiyatı %10 arttı ; peki devletinbenzin ve mazottan %70vergi aldığınıne yapacağız !!! Bunun sorumlusu kim ! Bu arada şunu belirtmek isterim ki bir araçtan devlet tam 8 (sekiz ) çeşit vergi almaktadır !Benim 55 bin liraya aldığım arabanın , 25bin lirası vergi idi! Araba sahipleri bu devletin enayisi mikardeş ! Selam ve sevgilerimle
 • ErcanErcan27 gün önce
  Murat Aslan benim amacım Akit gazetesinin İmamoğlu'nun yaptığı zamları manşet yapıp hükümetin yaptığı yaptığı zamları görmezden gelmesini eleştirmektir.
 • Kadir Kadir 27 gün önce
  Meydan da abisi olunca ona buna diklenen çocuk gibisin Ali bey, çırpınışlarını anlıyorum sonu sen de hissediyorsun ondandır böyle sesinin anlamsız gür çıkması, yiğit olan meydan dolu iken erkeklik gösterir. Bu analara da sahip çıkılır Cumartesi analarına da işide katılan oğluna ağlayan anaya da, biz vicdanımızı patronumuzun ağzına bakarak konuşturtmayız, biz kim miyiz Halkız. Senin öve öve bitiremediğimiz sermayeninyanlısı olmayan işçinin emekçinin anaların babaların çocukların oluşturduğu Halk. Senin gazeteni ibb almayı kesti reklamı kesti ondandır bu saldırıların biliyoruz. Bu analar çözüm sürecinde ortaya çıksa onları da fetocu ilan ederdiniz, boşuna bizlere o anaları düşünüyormuş gibi yapma, Yemiyoruz.
 • Murat kaptanMurat kaptan27 gün önce
  Mahmut tanal, Ali beye giydirmiş.. Ali bey bu konuda ne düşünüyor acaba?
 • murat aslanmurat aslan27 gün önce
  Bugün motorine zam geldi diyen Ercan.. Arabistan petrol tesisini Tayyip erdoğan mı bombaladı. Petrolün varili bir günde % 10 artmış, bunu Erdoğan mı yaptı? Biraz akıllı olun. mantıklı olun
 • II.MuratII.Murat27 gün önce
  Ali,Anneler arasinda vicdansizlar ayirim yapar.Sen ve senin gibi vicdani körermisler,ne zaman Cumartesi annelerinin acisini icinizde hissettiniz.Ne zaman o konuda kalem oynattiniz?Simdi de ahkam kesiyorsunuz.Tamda Kindar ve Dinci (Dindar insanlara saygim sonsuz)grubuna giriyorsunuz benim gözümde.
 • Mustafa Mustafa 27 gün önce
  Yedi eminlerde Oto parklarda binlerce araba var sahipli sahipleri aranmayan
 • Mesut Mesut 27 gün önce
  Bir eylem de işide katılan çocukların annelerinden bekliyorum,
 • Bilal Bilal 27 gün önce
  Okadar doğru şeyler demişsiniz ki ama adama sormazlar mı, sen hdp önündeki eylemi yazarken hatta gitmeye karar verirken 25 yıldır kayıp Cumartesi annelerinin yanına gittin mi, yada sizin cenah polis onları joplarken haber yaptınız mı ? Şimdi çıkarına göre yazı yazınca doğru mu diyorsun oluyor Ali bey, oturup kendini eleştir önce ondan sonra insanları. Akp nin siyaset ağzına bakıp yazı yazmakla ne köşe yazarı olunur ne de vicdanlı insan. Analar ağlamasın diyenleri bile terörist ilan eder oldunuz, memlekettin yarısını fetocu PKK lı ilan edin sonra da millete akıl verin yemezler, hdp önündeki analar çözüm sürecinde bunu yapmış olsalardı onları bile fetocu terörist ilan ederdiniz, geçin bu yalanları iki yüzlülüğü, samimiyet Yok sizde.
 • Mehmet Ali yıldırımMehmet Ali yıldırım27 gün önce
  Ali İhsan bey maalesef Diyarbakır'da lgbti'partisi HDP'nin önünde eylem yapan annelerin dağa kaçırılan çocuklarının birinci dereceden failleri o annelerin ta KENDİLERİDİR. O bölgede HDP'ye yüzde 70-80 çıkan oylar aynı zamanda o annelerin oylarıdır. 7/24 roj tv önünde büyüttükleri çocuklarından başka ne beklenebilirdiki? 
 • RefikRefik27 gün önce
  Cok güzel ve gercekci bir yazi. Elinize yazik! ALLAH zihin acikligi versin Dilinizi ve kaleminizi haksizliktan, hukuksuzluktan, adaletsizlikten Korusun!Aminnn
 • ErcanErcan27 gün önce
  Bugün 16 Eylül, motorine zam geldi, zamlar için İmamoğlu'nu yerden yere vuran Akit gazetesinde tık yok.
 • AHMEDAHMED27 gün önce
  Bugüne kadar cumartesi annelerine en küçük bir destek verdin mi? Hayır! O insanlar onyıllardır baskı görüyor bu durumu hiç protesto ettin mi? Hayır! İşte iki yüzlülük budur.
 • AdaletAdalet27 gün önce
  Sayın yazar anneler arasında ayrım yapmayalım diyip bal gibide yapıyorsunuz. Bari burda toplumu bölmeye çalışmayın. Yazılarınızlabu ülkeye zarar veriyorsunuz ...
 • KubilayKubilay27 gün önce
  Her iki tarafın da çocukları aransa kıyamet mi kopar... Bu aklına gelmiyor çünkü art niyetlisin ideolojik düşünüyorsun..
 • Refıgül BaltacıRefıgül Baltacı27 gün önce
  Anne ağlarsa dünya ağlar. Sayın yazarımız yazınızdan dolayı cok teşekkür edıyoruzSelam ve dua ıle
 • DermanDerman27 gün önce
  Kayseriden selamlar ,bence daga kaciralan evlatlarin anneleri selam olsun onlarasayin arinc ,ne dusunuyor Akite selam olsun
 • Alaaddin kısa Alaaddin kısa 27 gün önce
  Allah sizden razı olsun bu çıkışların devamını bekliyoruz
 • birisibirisi27 gün önce
  bankanın açıklaması ne kadar kurnazca. sizin düzeltmeniz olmasa hayalinizden bir isim uydurduğunuz düşünülür.
 • NURAN DEVRES NURAN DEVRES 27 gün önce
  Diyarbakır'daki anneler acı ve çaresizlik içinde. Nereye, kime bașvuracaklarını bilemiyorlar. Ama bazıları çocuğunun oraya girip bir daha dönmediğini biliyor. PKK nın çocukları kaçırdığı, zorla terörist yaptığı, kaçmaya çalışanlara ișkence uyguladığı biliniyor. Bu uzun yıllardır devam eden bir durum, yeni değil. Anneler orada birarada acılarını paylašıyorAcı, paylaşıldıkça azalır. Birbirlerini anlıyorlar. Dayanıșma içinde olmaları onlara güç vetiyor. Ayrıca bütün siyasetin, medyanın halkın dikkatini de bu olaya çekiyorlar. Ama pratikte bunun bir sonucu olmayacağını, çocuklarının iade edilmeyeceğini de biliyorlar. Hepimiz biliyoruz. HDP onlara ne diyor? Bilmiyoruz,haberimiz yok diyor. Bașka ne diyecek? Evet, biz PKK ile ișbirliği içinde o çocukların Kandile götürülmesini sağladık mı diyecek? Pardon, yanlıș yapmıșız, buyurun iște çocuklarınız mı diyecek? Elbette hayır. Çocukları geri verirlerse bu bir itiraf olur. Bu suçu elbette kabullenmezler. Yani buradan toplumsal bir farkındalık yaratmanın dıșında bir sonuç çıkmaz. Peki bu çaresiz anneler ne yapabilir? Gidip meclisin ya da külliyenin önünde mi otursunlar? Devlet zaten onları bertaraf etmek ičin elinden geleni yapıyor. PKK ile sürekli savaș halinde. Uçaklar, bombalar, roketler. Baška ne yapacak? Çok acı ama bu išinçaresi yok. Ya o çocuklar kaçman>n bir yolunu bulup kaçacak ya PKK tamamen bitirilecek. Ama ABD sürekli onları donatıp eğitirken, sınırımızda tüm terör örgütleri ile 100.000 kișilik ordu kurarken bu da ne yazık ki mümkün değil.
 • ELİNE SAĞLIKELİNE SAĞLIK27 gün önce
  HARİKA BİR YAZI
 • UrfaUrfa27 gün önce
  Allah razı olsun ali kardeş hertürlü ürkütü destekleyen allah onların belasınıversin allah ülkemize huzur ve güçversin
 • ArabiArabi27 gün önce
  Bu karahasanoğlu nu oldum olası sevmemiştirim, ama bu yazısı ile ilk defa milli cepheden emperyalizme kurşun sıktığı için ufakdan gözüme girdi.
 • alinamlıalinamlı27 gün önce
  Adaşım , bu sefer yazınızın tamamınaaynen katılıyorum ; her şey yerli yerine oturmuş , hepsi doğru ve gerçekçi !Eline sağlık ; selam ve sevgilerimle ..
 • Mehmet aydınlıMehmet aydınlı27 gün önce
  Hüda Kaya, öncelikle HDP il başkanlığına gitmeli. çünkü onun oğlu da dağa kaçırılanlardan
 • Murat küçükMurat küçük27 gün önce
  Ben yazının sonundaki açıklamayı anlayamadım. İş bankası ne demek istiyor? Eralp bey yönetim kurulu üyesi olmasa da. hukuk müşaviri imiş. niye onu gizleyerek, açıklama yapmışlar? kamuoyunu, açıklama yaparken bile kandırmak mı istemişler
 • Halim SelimHalim Selim27 gün önce
  Yazinin sonuna kadar okumaya katlandım. Bir kelime bile " imamoglu" gecniyor. Iyi misin sen Ali abi?
 • ORHAN İNAN ORHAN İNAN 27 gün önce
  ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN. İÇİM RAHATLADI. YÜREĞİM SÜKUNA ERDİ. RİYAKARLIĞIN VE UTANMAZLIĞIN, HER KESİMDEN İNSANLAR TARAFINDAN SIKÇA KULLANILDIĞI ŞU SIRALAR SIKIŞAN KALBİMİ BİR NEBZE DE OLSA RAHATLATTINIZ. HİSSİYATIMIZIN YAZINIZDA İFADE BULMASI BİZLERİ MUTLU ETTİ. BU MAZLUM MİLLET CİDDİ BİR İŞGALİN PENÇESİNDE VE BUNDAN KURTULABİLME ÇABASINDA. .ANCAK, HER OLUMLU HAREKETİN KARŞISINA DİKİLENLER, HER ŞER HAREKETİN DE YANDAŞI OLUYORLAR. BU ÜLKE BU KADAR CİDDİ KUŞATILMA İLE HİÇ KARŞILAŞMAMIŞ İDİ. BUNU YAPAN MALUM ÇEVRELER, ALENİ VE GİZLEMEDEN BU İŞİ BÜYÜK BİR GÖREV AŞKI İLE YOLLARINA DEVAM EDİYORLAR. BEKA MESELESİNİ ALAYA ALAN BİZİM ÇEVREDEKİLER DE AYRI BİR ALEM. .SANKİ SAĞ GÖSTERİP SOL VURUYORLAR.İFADESİ ZOR BİR İHANET SARMALINDA İLERLİYORUZ..BÜTÜN ŞERLERE KARŞI YÜCE ALLAH, A SIĞINIYOR VE BU MİLLETİN SEVDALILARINI, UYKULARINDAN UYANMAYA DAVET EDİYORUM..
 • sefersefer27 gün önce
  Son parağrafa istinaden diyorumki yönetim kurulunda olunca maaş alınıyorda hukuk müşaviri olunca maaş alınmıyormu?.
 • sonersoner27 gün önce
  Son seçim öncesi sezai temelli nin sanırım mardin kızıltepe konuşmasında buralar arzı mevhud toprakları demesinin chp dp ip nazarında bir hükmü yok
 • erhanerhan27 gün önce
  Ayşe öğretmen yalan söyledi Beyaz da buna çanak tuttu. Beyazıt kumpasa geldi yapımcı yönetmen tarafından desek bile beyazıt ın gezi olayları sırasında programındaki izleyicilere hadi hep beraber eyleme gidiyoruz demesi kendinin bu günkü niyetini de ortaya koymazmı. Hani nerde beyazıt hani nerde tarkan hani nerde cem yılmaz hani nerde mahsun özcan bedri ayseli. Galiba onlar dizi sinema reklam müzik tiyatro sektörünü elinde tutan burjuva sol elitlerin tavrına göre ya ekonomik ya ideolojik yada genetik nedenlerle vatandan milletten ümmetine annelerden yana değiller
 • KelamKelam27 gün önce
  Ali beybir üçüncü annelerde eklemen gerek zindanlara takılan gencecik anneler lohusa anneler..bu üç anne gururununsa mazlum ve mağduriyetinde doğrudan veya dolaylı parmağı olanları Rabbim Kahhar ismiyle kahreylesin
 • ErcanErcan27 gün önce
  Aradaki fark Cumartesi annelerine biber gazı, dağa kaçırılanların annelerine yemek servisi yapılıyor.
 • mustafa kemalmustafa kemal27 gün önce
  babasından dayak yiyip eve not bırakıp istanbula kaçan çocuğun annesi gibi sulu meselelr için oturan maşa anneler.kedilerini kabeden de oturuyor iğnesini kaybeden de..işide kaçan çocuğu da akepeden sorsunlar...çocuğu kayıpsa hukuki minval bellidir.devletten sorsunlar..acıyorum.pis ve kranlık oyun.bu sulu olay bi süre akepeye can simidi olur ama ülke zarar görür.ayıp
 • M.Ali Şahin M.Ali Şahin 27 gün önce
  Ali bey gözden kaçırılan birşey var bunu gündeme getirin ısrarla bu dönemde iyi parti ve yetkilileri nerede ittifak yumuşak karnını gizliyor herşeyi CHP goğusluyor iyi partiyi gözlerden uzak tutuyorlar TV.lerde görünen anlı şanlı yorumcular bir tek soru sormuyorlar iyi parti bu konuda ne düşünüyor diye. Böyle ortamlarda rakibinizi mindere cekmelisiniz kaçmasına izin vermemelisiniz. Selam ve dua ile.
 • gümüşoğlugümüşoğlu27 gün önce
  Cumartesi anneleri kanımca dış destekli bir organizasyon. Diyarbakır'daki anneleri canı gönülden destekliyorum fakat hükümeti bu konuda samimi bulmuyorum. buradan ekmek yemeye çalışıyor. Sizi bu konuda hiç samimi bulmuyorum çünkü vicdan sahibi birisi tren kazasında ölen çocukların annelerine de değinirdi! biraz objektif ol. bir yeri görüp diğer tarafı görmezden gelme kardeş.
 • cem06cem0627 gün önce
  Hapisteki terörist HDP millet vekillerini zanaları.A. türkleri vs kanun düzenleyerek hapisten çıkaran kimdi? İşte onlar 16 yıldır dökülen mehmetcik kanlarının sorumlularıdır.
 • Ali bey Ali bey 27 gün önce
  Annenin cumartesisi yada bilmem nesi olmaz.anne cikmis 14 yil olmus diyor daga kacirilalali cocugu evden cocugunuz kacsa 14 yil sonra baslamazsiniz aramaya.ama anadir herzaman arar cunku soz konusu evlattir.ama bu gidip hdp den aranmaz dunya lideriyim herseye hakimim diyen partilide olsa cumhurbaskanindan yani devletten aranir .hep tarafli ve yanlisiniz allah kitap askina sunlari aşın artik insanlari kiyaslayarak ayristirmayin.hangi partiden kimden neden olursa olsun hakliysa hakli haksizsa haksiz deyin.chpsi akpsi yok insanlara haklarini aramasini soyleyin bizde allah razi olsun diyelim bu kadar zormu bu
 • SağduyuSağduyu27 gün önce
  Vicdanımız, biz onu öldürmediğimiz müddetçe yanılmaz bir yargıçtır. Balzac söylemiş bu günün insanlarıyla örtüşen bu özlü sözü. Bağrı yanan anaları da birbirleriyle kıyasladık ya lanet olsun gözü dönmüş menfaatçiliğe, yağcılığa, yalakalığa...Bir anne yavrusunu (ne şekilde olursa olsun) kaybetmişse, yanında değilse, sesini duyamıyor onu bağrına basamıyorsa hiç bir sebep o annenin acısını hafifletmez, bize de onları kıyaslama hakkı vermez. Allah kimseyi yavrusuyla sınamasın. Haddimizi bilelim, bu işler politika malzemesi yapılamaz. El insaf.
 • tuncay kahvecituncay kahveci27 gün önce
  Ağzına sağlık kardeşimbenim..selam ve dua ile.....
 • SelmaSelma28 gün önce
  Bekliyorum,Ekrem imamoğlu koşa koşa hdp li kayyumla görevden alınan başkanlara destek olmak için hiç zaman kaybetmedi gitti ammaaaa çocukları dağa kaçırılan annelere "gözleri kör kulakları sağır onlar gerçekleri görmezler çünkü onlar bozguncular münafıklar"Buyurur YÜCE ALLAH (c.c)Ekrem imamamoğlu hani herkesi kucaklayacaktın yalancıııııı.....
 • ÖmerÖmer28 gün önce
  Ali abi yazılarınızı çok beğeniyorum.Ozellikle bu insanların iki yüzlülüğünü çok iyiortaya çıkarıyorsunuz.
 • YasinYasin28 gün önce
  Size genellikle muhalifim Ali Bey ancak bu yazınıza tamamen katılıyorum. Neymiş parti değil devletten bu istenmeli imiş. Kaçıranın hiç mi suçu yok. Keşke o annelerin sayısı her hdp binası önünde binlerce olsa. Tabandan destek alamayan hdp terörle arasına set çekse. Teröre destek nasıl toplumsal ise çözümü de aynı şekilde. Hdp iyice köşeye sıkıştırılmalı.
 • HA BÖYLEHA BÖYLE28 gün önce
  Düzeltirirler Ali. İndirtirler aşşaa.

Günün Özeti