“Babamı bile haber yaparım” diyen sahtekarlar!

01 Eylül 2018 Cumartesi

 

Biz bu ülkede.. Yakın tarihte..

“MİT TIR’ları” diye bir olay yaşadık..

Bizim bildiğimiz kadarı ile, MİT TIR’ları ile Suriye’deki Türkmenlere ilaç yollanıyordu..

İlaçların yanında da, birkaç savunma amaçlı malzeme vardı..

Solak gazeteciler..

Kıyameti koparttılar..

Bire bin kattılar..

Can Dündar’ı.. 

Enis Berberoğlu’su.. Şusu busu..

Malzemelerin Türkmenlere gittiğinin üstünü örtüp..

Büyük bölümünün ilaç olduğunu gizleyip..

Sadece silah gidiyormuş..

Ve daha önemlisi, DAEŞ’e gidiyormuş gibi, manşetlerden iftiralar attılar..

Basın toplantısı düzenleyip, yurtdışındaki patronlarına jurnallemeler yaptılar.. 

O tarihte hatırlattık:

“ABD binlerce TIR’la, PKK’ya silah yolluyor. Rusya bütünü ile orda.. İran bütünü ile orda. Üç tane TIR’ın hesabını mı yapıyorsunuz? Bu attığınız manşetler ülkenize hainliktir.. Velev ki silah da olsun, Türkmenlere giden silahı deşifre etmeniz, MİT’in çalışmasını sekteye uğratmanız, hainliktir!”

Onlar ne dediler?

“Biz gazeteciyiz. Bizim işimiz haber vermek.. Biz babamızı bile satar, haberimizi yaparız.. Eğer bildiğimiz bir şeyi haber yapmaz isek, işte o zaman hainlik etmiş oluruz. Mesleğimize hainlik etmiş oluruz..”

İnanmadık..

İnanmadığımızı söyledik..

Ama..

“Bir gün gelir, somut belgesini de koyarız önünüze” deyip, notumuzu aldık..

Şimdi o gün geldi..

Hainlerin, inanmadığımız o “gazetecilik” dürtüsü ile hareket etme numaralarının yalan olduğunun belgesini sunmanın vakti geldi..

15 Ağustos’ta, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Akit’i hariçte tutarak, bir takım gazetecilerle Ankara’da buluşmuştu..

Gazetecilerle yaptığı sohbette, bazı anlatımları için, “Bunları yazabilirsiniz” diye söylemiş..

Bazıları için de “Bunları yazmayın” diye hatırlatmış..

Ama..

Ertesi günkü gazetelerde..

Ordaki anlı-şanlı gazetecilerin hiçbirisi..

MİT TIR’ları için deli divane olup, iki tane "boru"yu füze yapıp önümüze koyan solcusu, sağcısı, liberali.. 

Eren Erdem’in yalakası..

Enis Berberoğlu’nun çırağı.. 

Hiçbirisi..

“Kemal Bey, bazı konularda anlattığı noktaların yazılmamasını rica etti. O konuları yazmıyoruz” notunu vermeden..

Sanki Kemal Kılıçdaroğlu’nun anlattığı her şeyi yazmışlar gibi, sohbeti haberleştirdiler..

Biz de okuduk..

Şimdi aradan 15 gün geçtikten sonra öğreniyoruz ki..

Meğerse o sohbette, daha neler konuşulmuş neler..

Ama, yazılmamış..

Bu ülkenin istihbarat örgütünün gizli çalışması için bile, “Bize ne.. Biz haberimize bakarız. Neymiş gizli bilgi.. Gazeteci eline geçen her şeyi yazar..” diyerek, hem de çarpıtarak haber üretenler..

Şimdi üç kuruşluk CHP’nin genel başkanlık koltuğunu sağlama almak isteyen şahsın anlattıklarını, gizliyorlar, yazmıyorlar..

Ve bu yaptıklarını da, yine “gazetecilik” olarak bize takdim ediyorlar!

Sahtekarlığın bu kadarına da, pes doğrusu...

“İddia ediyorsun ama.. Bir de somut belgesini aktar” diyeceksiniz..

Aktarayım..

ABC internet sitesinin, soldan çarklı Merdan Yanardağ’ı anlatıyor:

“Bu tartışmanın kaynağı aslında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 15 Ağustos 2018 tarihinde, Ankara’da verdiği akşam yemeğine kadar uzanıyor. Çankaya Belediyesi’ne ait Ahlatlıbel Tesislerinde verilen yemekte, Kılıçdaroğlu, bir bölümü ‘yazılmamak kaydıyla’ olmak üzere, ekonomik kriz, Muharrem İnce ve seçim gecesine ilişkin çarpıcı açıklama ve değerlendirmeler yapmıştı.”

Ne demek, “yazılmamak kaydıyla..”

Devletin haremini, bütün çıplaklığı ile yazmak için can atan solcular..

Niçin solcu partinin genel başkanının “yazılmamak kaydı” ile anlattıklarını, “Emriniz emirdir” diyerek alıp, uyguluyorlar?

Devletin gizli bilgilerinin, üç kuruşluk bir partinin genel başkanının ricası kadar hatırı yok muydu?

Ki..

Bir de Türkmenlere gittiğini bildiğiniz halde..

O bilgiyi de çarpıtarak, “DAEŞ’e gidiyordu” diye, iftiraya dönüştürerek manşetlerinize taşıdınız!

Tekrar Merdan Yanardağ’ın itirafına döneyim..

Bakın devamında, nasıl anlatıyor, “gazetecilik” sahtekarlığını:

“Doğrusunu isterseniz, benim de katıldığım, bazı gazete ve televizyonların Ankara temsilcileri ile genel yayın yönetmenlerine verilen yemekte, Kılıçdaroğlu’nun ‘yazılmamak kaydı’ ile söylediklerinin mutlaka kısa sürede sızacağını düşünmüştüm. Bu nedenle hemen o gece, hava limanında uçak beklerken yemekte konuşulanları ben de yazmış ve beklemiştim. Yani akşam yemeğine katılanlardan biri yazarsa ben de hızla önce ABC Gazetesi’nde yayınlayacak, ardından da TELE 1’de canlı yayında anlatacaktım. Ancak, beklentim gerçekleşmedi ve ‘yazılmamak kaydı’ ile söylenenleri, yemeğe katılan hiçbir gazeteci bugüne (30 Ağustos’a) kadar yazmadı ve açıklamadı. Ben de yazdıklarımı beklettim. Mesleğimiz adına gurur verici bir durumdu. Etik kurallar hala dikkate alınıyor, verilen söze sadakat gösteriliyordu.”

Vay vay vay..

MİT TIR’larını yazarken, etik kural-mural yok..

Yaz gitsin.

Yanına bir de iftirayı da kat..

Ama CHP’nin içişleri söz konusu olursa.

Orda dur..

Orda, “etik kural” devreye girsin..

“Ne o? Her şey yazılır mı kardeşim.. Adam ne demiş, ‘Yazmamak kaydıyla söylüyorum’ demiş. Tabii ki yazmayacağız..” deyip.. Gerçekleri gizlemenin, bir de övgüsünü yapıyorlar.. 

İçlerinden bir tanesi bile çıkıp, dememiş ki: “Ne demek yazmamak kaydı ile? Bizi sen, ‘üç maymunu oynayalım’ diye mi çağırdın?.. Alın yemeğinizi, başınıza çalın. Biz yazmayacaksak, buraya dedikodu yapmaya mı geldik? Alın yemeğinizi, başka maymunlara yedirin!”

Kuzu kuzu dinlemişler.

Yemeği yemişler..

Haberi yapmamışlar.

Bir de bununla övünüyorlar!

Sizi gidi “üç maymun”lar, sizi!

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • RECEP ÇIVGIN RECEP ÇIVGIN 5 ay önce
  Yazılmamak kaydı ile söylenenler yazılırsa bir daha bedava yemekli davetlere çağrılmaz
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer5 ay önce
  Bunların..suratına..tükürsen..yağmur..yağıyor..derler..Kaleminize..sağlık..Deşifreye..devam..
 • HaticeHatice5 ay önce
  Yazilir bu ulkenin koylusune bu ulkenin dindarina kufreden bu ulkenin kaymagini yiyen bu ulkeye menfaati ve cikari icin ihanet eden bir zamanlar devlet eliyle uyusturucu bile satan bir parti konusuluyor chp bu ulkede kurulmus ama kuruculari disarda olan bir parti bu ulkenin bir zamanlar bagli oldugu islam dinini carpitan bir parti su andaki parti genel baskanida ataturkun sulalesini yok etmek istedigi birisi yani chp icin o kadar cok yazilacak olay ve konu var ki bunlar sadece bir kac tanesi
 • MahmutMahmut5 ay önce
  İski'yi Uğur Dündar patlatı cehape liydi yolsuzluğu kimin yaptığı önemli değildi ya siz Allah cc aşkına belediyeleri birkez yazdınızmı yolsuzluk yapan sizden olunca dilsiz şeytan oldunuz asıl reise ve davasına siz ihanet ettiniz
 • Güney DoğuluGüney Doğulu5 ay önce
  Turgut rumuzlu şahıs yaşını bilmem ama CHP diye bir aparatın içerisi sapkınlarla,hainlerle, FETÖ-PKK-siyonislerin maşalığı yapanlarla dolu. Halkçılıktan kopmuş, Milliyeçiliğin gramı kalmamış, Laiklik diye batı sömürü sistemini bize yutturan, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi düşmanarımızla birlik olup yıkamaya çalışan ve yeniliklere inkılaplara, kalkınmaya kapısı kapalı örümceklenmiş beyinlerin bir arada olduğu böyle aparata sözde partiye halen sempati gösterdiğiniz için size ve sizin gibilerine acıyarak bakıyorum. CHP çok partili sisteme girildiği günden beri faşizmin ve emperyalizmin temsilci olmaktan öteye geçememiştir. Menderes ile Demokrat Partisi, Özal ile Anavatan Partisi ve Başkan Erdoğan ile AK Parti hizmetinde siyonist ırkçı emperyalizme ve onların ilbirlikçileri partilere karşı tarihsel mücadelesini vermiştir. Halen bu istiklal mücadelesi bayrağını Başkan Erdoğan ve AK Parti taşımaktadır. CHP -HDP- İP partisi- SP gibi partiler ise Türkiye düşmanlığı yapmaktadırlar. Kulağınız duymuyorsa duysun. Gözünüz görmüyorsa görsün. Diliniz söylemiyorsa ikrar etsin. Yoksa siz de dilsiz şeytanlardan olursunuz. Uyanın artık.
 • Güney DoğuluGüney Doğulu5 ay önce
  Turgut rumuzlu şahıs yaşını bilmem ama CHP diye içerisi sapkınlarlar,hainlerle, FETÖ-PKK-siyonislerin maşalığı yapanlarla dolu. Halkçılıktan kopmuş, Milliyeçiliğin gramı kalmamış, Laiklik diye batı sömürü sistemini bize yutturan, Türjşye Cumhuriyeti Devletimizi düşmanarımızla birlik olup yıkamaya çalışan ve yeniliklere inkılaplara, kalkınmaya kapısı kapalı örümceklenmiş beyinlerin bir arada olduğu böyle aparata sözde partiye halen sempati gösterdiğiniz için size ve sizin gibilerine acıyarak bakıyorum. CHP çok partili sisteme girildiği günden beri faşizmin ve emperyalizmin temsilci olmaktan öteye geçememiştir. Menderes ile Demokrat Partisi, Özal ile Anavatan Partisi ve Başkan Erdoğan ile AK Parti hizmetinde siyonist ırkı emperyalizme ve onların ilbirlikçileri partilere karşı tarihsel mücadelesini vermiştir. Halen bu istiklal mücadelesi bayrağını Başkan Erdoğan ve AK Parti taşımaktadır. CHP -HDP- İP partisi- SP gibi partiler ise Türkiye düşmanlığı yapnakradırlar. Kulspunız duymuyorsa duysun. Gözünüz görmüyorsa görsün. Diliniz söylemiyorsa ikrar etsin. Yoksa siz de dilsiz şeytankardan olursunuz. Uyanın artık.
 • Mustafa MankaloğluMustafa Mankaloğlu5 ay önce
  ...........BİRKAÇ SAVUNMA AMAÇLI MALZEME ?o zamanlar Türkmenbaşı açıklama yaptı ' Böyle bir sevkiyat bize hiç ulaşmadı ' pekiKİME GİTTİ ?
 • Cesur kelamCesur kelam5 ay önce
  ARKADAŞLAR NASIL Kİ KANSER VİRÜSU BİR BÜNYEDE HÜCRELERİ ETKİSİZ VE TAHRİŞE VE TAHRİBE MEYİLLİ OLARAK FAALİYETTE MEMUR İSE (İMANIM GEREGİ HÜCRE EMİR TAHTINDA FAALİYETİNİ GÖRMEKTEDİ) BİR İNSANDA ŞÜBHE, KİN, TARAFGİRLİK,AHİRETTE BENİM SÖYLEDİKLERİM,YAZDIKLARIM LEHİME YADA ALEYHİME SAHİDLİK EDECEKTİR DİYE İMANI VARSA BİN DÜŞÜNÜB BİR YAZMAYA MEYL EDECEKTİR.ONUN İÇİN GARAZKAR VE KİNSAR BİR SIR NEDİR MAHREMİYET NEDİR ONUN BİRİFADE MANA TAŞIMIYORA GÜN GELİR SÖYLEDİKLERİYAZDIKLARI ÖNÜNE KOYULUR,EPER UTANMA DUGUSU YOKSA BİN DEREDEN SU GETİRTİR TÜRÜ TÜRLÜ TEVİLE YANAŞIR BU GİBİ VATAN İMAN DOĞRUK GÜZEL HASLETLERİ YİTİREN KİMSADENDE MERHAMET BKLENİLNEZ BUDA BÖYLE BİLİNE.
 • ŞahinŞahin5 ay önce
  dedesli adında yok hayır fikrinde mi olacak köle fikirli maymunlar
 • İkrarİkrar5 ay önce
  Selam ve dua ile ali hocamben babama saygim var kotu niyetliiinsanlardan kaygim var. Bu sene turkiye,ye tatil yapan tanidigim yabanci aileoyle menmun kalmislarkiben tatili uzatacagim demis bin sene beraber yasadigimiz insanlar yabancilar,kadar menmun olnayanlarinsan kendi ulkesinin kiymetini bilmezse tipki kendi evinde hanimlini bilmeyen baskasina hizmetci olurmus
 • dedeslidedesli5 ay önce
  ...korkmayin...insanlar birbirinin aynasidir...kendi yanlisini degilde, baskasinin yanlisini görür..sizlerdebenim yanlisimi göreceksiniz...böylece birbirimizi aydinlatacagiz...
 • dedeslidedesli5 ay önce
  ...bu tirlarda ilac varsa neden gizleniyor?türkmenlere tabiki yardim yapilmali...girer asker o bölgelere ve türkmenleri korur....abd liler türk askerlerinin basina torba gecirdiginde ne tepki gösterdiniz..?nerde görülmüs türk askerinin basina torba gecirildigi..? ...
 • 145314535 ay önce
  Onların hangi ayarda ve hangi çap'da gazeteciler olduğunu herkes bilir isteyen ne düşünürse düşünsün.Mesela anlı şanlılarından biri yıllar önce milletin değerleri ile ilgili bir haberi sunarken adeta ahlaksızlık yapılıyormuş gibi habercilik sergilerken,eşi ile ilgili bir haber karşısında deliye dönmüştü ekranlarda eee ne demişler ; Ele verir talkını kendi yutar salkımı,çap meselesi demiştim lakin çapsızlık meselesi bunların ki.
 • celalcelal5 ay önce
  Doğru Ali bey de milletimiz de hdp barajı geçti diye pilav dağıtanlara ve her seçim öncesi bu ikdidardan nasıl birlikte kurtuluruz diye AB büyükelçileri ile toplantı yapanlara saygı sevgi mi beslemeli mi!!!!
 • LütfiLütfi5 ay önce
  Garınları şiş kebap rakı tıka basa doymuş.Nasıl yazsınlar.Bi daha öyle gel der mi kk. anlaşılan.
 • 3 kuruşluk koltuk.....3 kuruşluk koltuk.....5 ay önce
  Ali abi eline koluna sağlık...."güven vermiyor" dediği adamı Chp nin üç kuruşluk koltuğuna oturmamak için Türkiyenin başına oturtmaya çalışan KK nın ruh hali bu...bizler önce Türkiye dedikce KK önce Chp koltuğu kafasını yaşıyor...demokrasilerde seçim kaybedenler koltuğu geriden gelenlere bırakır..fakat ne hikmetse KK her kaybettiği seçimden sonra bırakın gitmeyi daha fazla o üç kuruşluk koltuğa yapıştı....durmadan diktatör diyerek Erdoğanı saldıran KK aslında kendi taraftarlarını diktatör gibi yönetiyor...bir an böyle birinin ülkemizin başına geçtiğini düşünün....vay halimize.
 • TurgutTurgut5 ay önce
  Ali bey iyi diyorsun devlet sırrı ifşa edilmez ama sizde yüzde yirmi beş seçmeni olan bir siyasi partiye üç kuruşluk deyip halkın yüzde yirmi beş üç kuruşluk demeyin hem nedir bu sizlerin CHP saplantısı ülkede doğal afet olsa bile CHP elestriyorsunuz hele Engin ardıç her gün CHP yazılır mı
 • MemoMemo5 ay önce
  Önce memleket mi yoksa mesleğine olan saygınmı? Yani önemli bir konuyu, hükümete zarar vereceğini bile bile haberleştirebilir misin? Buna içten bir cevap ver önce, sonra şu soruya cevap ver; önemli bir konuyu chp'ye zarar vereceğini bile bile haberleştirebilir misin :) 
 • Tarık EreganTarık Eregan5 ay önce
  Bunlar şeytanın askerleri...İslam ve Türk düşmanları kalitesiz dinsizler...İçimizdeki maskeli hainler! Türkiye cumhuriyeti devleti ni zaafa uğratmak onların en büyük ideali! Ama başaramayacaksınız ey maskeli dinsizler! Hz Allah kâfirler istemese de Nurunu tamamlayacak inşallah...

Günün Özeti