Türkiye’nin yeni birAK Parti’ye ihtiyacı var

04 Eylül 2019 Çarşamba

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yerel seçim sonrası hemen her konuşmasında değişimden, yenilikten bahsederek herkesi büyük bir beklenti içine soktu.

Hem kabinede hem partide değişim beklentisi yüksek, atacağı adımlar merakla bekleniyor.

İkiyüzlü, pervasız, hilekâr, yeri geldiğinde çukura dönüşen bir siyaset zemini, ilkelerini rafa kaldırmış siyasilerin başrol oyuncusu olduğu bir siyasi iklimde yeniden tırmanış için değişim şart, hem de olmazsa olmaz bir şart.

AK Parti’de büyük kongre tarihinin bir yıl öne alınması değişimin teşkilat yöneticilerinin seçim süreci ile başlayacağı kanaatimizi güçlendirdi.

AK Parti’de tepeden tırnağa bir değişim mutlak şart. AK Parti tabanın sesine kulak verip, kendini yeniler ve değiştirirse yoluna devam edebilir. Ak Parti’de davanın özünü kaybetmiş kişilerin elenmesi zarurettir.

Davasına, geleneklerine, ilkelerine bağlı ve milli nitelikleri güçlü toplumsal çoğunluğun küstürülerek, kızdırılarak, incitilerek evine ve sessizliğe çekilmesi AK Parti ile toplum arasında bir kopuşun oluşmasına sebep oldu.

Milletle olmak ve milletin emrinde olmak düsturu sekteye uğratılınca hâsıl olan değişim ihtiyacını millet sandıkta kendisi yapıyor.

Jübilesini yapması gereken, emekliliği dolmuş siyasetçilere yeni bir “siyasi meşgale alanı” açmak için istişare heyeti üyeliği ile asgari ücretin sekiz katı maaş verip susturmak değişim ya da öze dönüş değildir.

Ak Parti’de kucaklayan, gülümseyen, misyonu ve vizyonu yüksek, dünya ile bütünleşecek, zamanın ruhuna ve toplumun genel beklentilerine cevap verecek isimlere ihtiyaç var.

Ak Parti’de siyaseti sosyolojik, dini ve ekonomik hayatta dâhil olduğu grubu temsil eden değil doğrudan millet mensubiyetiyle yapan milletin adamlarına ihtiyaç var.

Ak Parti’de siyaseti geçim kaynağı görmeyip, şahsi menfaatleri için kullanmayan, siyaseti dava gören ve bunun için koşan dava adamlarına ihtiyaç var.

Milletin umutlarını yeşertecek, gelecek beklentisini yükseltecek değişimini tamamlamış yepyeni bir AK Parti’ye ihtiyaç var.

Siyaset pazarının yeniden kurulmaya çalışıldığı bir siyasi iklimde millette karşılığı olmayan isimlerin milletin önüne getirilmesi takdir değil tepki oluşturuyor.

Türkiye’de  bütün siyasi kimlikleri tek cephede toparlamaya çalışan bir siyasi mühendislik çalışması yürütülürken partiyi asıl kitlesinden koparan, uzaklaştıran, izole eden kişileri silkeleyip atmazsan millet beklentilerine cevap verecek birilerini arayacaktır.  

Zayıf liderlerin, köksüz hareketlerin, derinliği olmayan siyasi akımların istilası altındaki siyaset sahnesinde çalışmayan, proje üretmeyen, halka dokunmayan kibir abidelerinin,  güç sarhoşu olanların yapılan ikazları dikkate almıyor olmaları milletin geri çekilmesine ve düşünmesine sebep olmuştur.

Son dönemki dövizdeki oynaklık, mevcut zamlar, belediyelerin şımarıklığı, memura, emekliye verilen dört+dörtlük zam oranı toplumun bazı şeyleri sorgulamasına yol açmıştır.

Değişime direnmek akıntıya karşı kürek çekmek gibidir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dava adamlığına yaptığı vurgu ve birlik olma fikriyatını öne çıkardığı konuşmalar çözüm yoluna döşenen taşlar olarak yön tayinini yapmaktadır.   

Dünya genelinde artan tansiyon, yükselen küresel tehditler ve coğrafyamızın ateş çemberiyle çevrili olması, bizlere de yeni sorumluluklar yüklüyor.

Türkiye’nin bugünkü yükselişinin, güçlenmesinin, kendi havzasına dönmesinin, kendi tarihine ve hafızasına dönmesinin önüne geçmeyi hedefleyen dâhili ve harici bedbahtların oyunları bozmak, hayallerini yıkmak için kabuğumuza çekilmek yerine sahaya inmeli, oyuna katılmalıyız.

Reisin etrafını saran yağdanlıkların, menfaatçilerin dağıtılması ve günümüz siyasetinin işsiz takımının partiden atılması için milli ve yerli kimliğiyle mücadele edecek, beka cephesini güçlü kılacak sevdalılara ihtiyaç var.

Hizmet aşkı değil, makamları ve menfaatleri için “AK”lanmaya çalışan, alkış ve şöhret sarhoşluğu veya açlığını gidermek için her yolu mubah sayan, en küçük tökezlemede kaçmaya hazır ve nazır tuzlukları saf dışı bırakacak milli direnişçilere ihtiyaç var.

 İçeride “çokuluslu cephe” inşası adına yürütülen siyasi mühendisliğin önüne geçebilecek ve milli ruhunu şahlandıracak gönüllülere ihtiyaç var.   

Millete tepeden bakan, kibir taslayan, derdiyle hemhal olmayan aksine lüks, konfor, refah ve şatafat içinde yaşamı seçen teşkilat başkanı, belediye başkanı, bakan ve milletvekillerini yerinden edecek, tabanın sesine kulak verecek, gücünü milletten alacak yeni yüzlere ihtiyaç var.

Binecek at arayan eski makam sahiplerine jübilelerini yaptırıp inlerine itecek akıllara ihtiyaç var.

Değişime kendinden başlayanlar ancak köklü değişimlere öncülük edebilirler. Bunun başka yolu ve yöntemi de yoktur, bu böyle biline…

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • DermanDerman5 gün önce
  Benim yorrumum yorumcu adem ademoglu,oyle insanimiz varki,sayin erdogandan rahatsiz bana gore ,bahtsiz .ikincisi,cavus aynaci bilgilerini saglik bakanligi ile paylas,sin.ucuncusu10 yilda darbe 10 yilda yeni parti ,benim hosuma gitti begendim fatih erbakana soyledileri yeni parti kurmakla babasina hakaret edenlerden hesapmi sordu babasinin hesabini sormayan kimin hakkini savunacak baska partiye ihtiyac yok sayin erdogan bize yeter diyor.
 • Adem AdemoğluAdem Ademoğlu11 gün önce
  Sayın Yazar bu saydığın husus ve yanlışların tamamı REİS diye tabir ettiğiniz kişide mevcuttur eğer değişmesi gereken biri varsa o da bu şahıstır zira bu liderde artık Metal yorgunluğu hakim ve herşeyi kendine hamleden bir kibir abideliği sözkonosu bu bakımdan eğer AKP de değişmesi gereken biri varsa millete tepeden bakan ve milli iradeyi tanımayan bu lider değişmeli. KISA SÜRE ÖNCE MİLLETİN 13000 Oyla galip ettiği bir Belediye başkanını 13000 oyla başkan mı olunur diyen lider milli irade gaspçısı değil mi? Oy çaldılar deyip oyu çalanı bulması gerekirken milli iradeyi çalmaya çalışan lider bence değişmelidir. Onun için yeni bir AKP ancak yeni bir liderle olabilir. Çillerden medet arayışına çıkan liderle yeni bir AKP boş bir hayaldir.
 • Yusuf EroğluYusuf Eroğlu11 gün önce
  Hay ağzına sağlık tam da aklımızdan gecenleri dile getirmişsiniz.inşallah bu yazıyı okuması gerekenlerde okur.kendilerini sakladıkları inlerinden çıkarlar.yoksa yarın çok gec olacak.
 • NejmiNejmi11 gün önce
  İsinntuhaf olanı ne biliyormusunuz.milletin kendi arasinda soyledigi akpartide diğer partiler gibi oldu.is takibi rüşvet yolsuzluk var ama yinede eniyisi akparti.baska kime oy verecez diyorlar
 • müslüman.müslüman.11 gün önce
  chp nin iktidara geleceği gün müslümanların zaferi olacak. adım adım gerçek hakiki net müslüman olacağız çelik gibi zırh gibi sert dimdik.
 • Mustafa Erdoğan Mustafa Erdoğan 11 gün önce
  Biz Ak Partili bürokratlar dururken ne kadar komünist- kafir varsa boş kadrolara AKP’li bakanlar tarafından atandı. Biz homurdanınca da bize “2 kişiden birinin oyunu aldık, elbette dolcu kardeşlerimize de kadro vereceğiz!”diyerek savunma yaptılar! “Görev istenmez verilir!” Dediler. İktidar olduk; boş kadrolara atanan seyyar kıbleli bu şerefsizler yüzünden muktedir olamadık. Dolayısıyla bu yapılanları biz fazlasıyla hak ettik! Bir şey söylemeye hiç hakkımız yok!Kongre falan hikaye, gemi batmak üzere! Sanayi ve Teknoloji bakanlığında 55 yaş altındaki Ak Partili 50 bürokratı emekliliğe zorlamak için doğuya sürerken 70 yaşındaki adamı Bakan Yardımcısı yaptılar! Bu sürgünlerde AKP’li bakanın imzası vardı, CHP’nin değil!Onlar, şerrinden emin oldukları için, dostlarını kendilerinden uzak tuttular. Kendilerine bağlamak ve kazanmak için de; düşmanlarını yakın tuttular. Yakın tuttukları düşmanları dost olmadı. Ama uzak tuttukları dostları düşman oldu. Herkes düşman safında toplanınca yıkılmaları mukadder oldu.Selvi gibi ümitler Döndü birer iğdeye Geçti Bor’un pazarıSür eşeğini Niğde’ye!
 • Eski TürkiyeEski Türkiye11 gün önce
  Sen o pislikleri temizlersen oyun da bir anda yüzde yirmibeş falan düşüverir. Onlarsız artık yapamazsınız. Güldürmeyin adamı.
 • FeritFerit11 gün önce
  Montesqiu der ki: Terzi kendi söküğünü dikemez.
 • Ergin YaşarErgin Yaşar11 gün önce
  İpini koparan AK Partiye geldi oldu AKP.Artık geç kalındı.Fayda vermez.Hatta zarar verir.Temizlenenleri Davutoğlu-Babacan toplar.Bu da çöküş intibaını kuvvetlendirir.Damat ile 3-5 bakanı değiştirse yeter.Amma Reishatada inat ediyor.Soylu,Akar,Çavuşoğlukalmalı.
 • İzzet İzzet 11 gün önce
  18 yılın başarısı AKP nin1-ADALETSİZLİK2-EĞİTİM = 03-YANDAŞLIĶ 4-TORPİL5-IŞSİZLİK6-EFLASYON7-LÜKS YAŞAM
 • nurinuri11 gün önce
  Yavv hee he,Sen neslini yetiştireme. Aile kurumunu koruyama.Partiye istediğini uygula,İstediğin yenilikleri yap".GEÇTİ" 17. Senedir gençliğe yatırım yapanlar kazandı Kazanıyor!!! her 19.yaşındaki bireyin zihniyeti belli !!! BAKALIM İBRET ALALIM...
 • Eren Eren 12 gün önce
  Akpartini yalnızca içi dışı aynı olan, ekonomide sağlam basan insanlara ihtiyacı var...
 • AbdullatifAbdullatif12 gün önce
  2 // Sayın Akif bey diyorsun ki " Davasına bağlı ... ve milli nitelikleri güçlü ... çoğunluğu küstürerek ... " kendi ayağına kurşun sıkarak hedefe varılmaz. Hain Fetodiğer hainlerin dışında kalan ibadet takımı yanılan hata eden ve pişman olan; Devletinin yanında olan insanlar neden affedilmez. Fetonun Amerikanın, İngiliz'in,İsrail'in ve Türkiye düşmanlarının kucağına atılırlar. Feto bu Müslüman gençleri camide topladı, düşman ülkelerinden toplayıp getirmedi. Bu ibadet takımının% 90 AK Partiye oy veren gerçek taban. Türkiye'nin 30 yıllık en zeki gençlerini heder etmeyin, bunlar Türkiye'nini geleceği, bunları düşman kucağına atmayın.Bunları kazanın, bunlar sızın evlatlarınız. Lütfen At izini İt izinden ayırın. Herkesi aynı ateşte yakmayın. Allah idarecilerimize ve Müslümanlara feraset versin.
 • ORHAN İNANORHAN İNAN12 gün önce
  BÜTÜN SİYASİ PARTİLERİN ,ÜÇ AŞAĞI BEŞ YUKARI ÇALIŞMA ÜSLUPLARI AYNI..PARTİ ORGANLARININ SEÇİMLERİ MEVCUT YASAL DÜZENLEMELER DOĞRULTUSUNDA ŞEKİLLENİYOR..İŞTE BURADA SEÇİCİ OLMAK ÇOK ÖNEMLİ..HALK İLE İSTİŞARE HALİNDE,ONLARLA İÇ İÇE OLANLARIN,ÖZELLİKLE MÜTEVAZİ VE İHLASLI OLANLARIN TERCİH EDİLMESİ GEREKLİ Kİ BAŞARIYA GİDEN YOLLARDAN BİRİ AÇILMIŞ OLSUN..İKİNCİ VE DAHA ÖNEMLİ OLAN İSE İKTİDARIN HALKA DÖNÜK YÜZLERİ BAKANLARI VE BÜROKRATLARI DA AYNI NİTELİKLERE SAHİP OLANLARDAN SEÇİLMELİDİR..BAZILARININ ERDOĞAN'A DUYDUĞU ÖFKE AKILLARINI KÖRELTMİŞ İKEN ,NE YAPILIRSA YAPILSIN BAŞARI SINIRLI OLACAKTIR..İSTANBUL SERGİLENEN SON SEÇİM BUNUN GÖSTERGESİ GİBİ..AKILLAR TATİLE ÇIKMIŞ HALDE..
 • engineerengineer12 gün önce
  menderes,demirel, özal,rte , yok aslında birbirimizden farkımız, ama biz osmanlı bankasıyız, Türkiye'nin yaklaşık yetmiş yılına damgasını vuranların Ülke ve Milleti getirdikleri noktaya bakınız, etradfınıza bakınız İslam diyarına benziyormu, milletin evlatlarına bakın Müslüman evladına benziyor mu? Hak Şeriatten eser kalmış mı? siz hâlâ yeni akp bekleyin.
 • AbdullatifAbdullatif12 gün önce
  Akif zor günlerin adamıydı, Akif Bedir ismine yakışanı yazmışsın. Güzel yazın için teşekkür ederim.Bu dört+dörtlük zam nedir.İnsan utanır. Bu verilen zamkimseye yakışmadı, Hükumete hiç yakışmadı. Üniversite mezunuyum MAİYETİMDE ÇALIŞAN İLKOKUL MEZUNU İŞÇİM EMEKLİ OLDU VE 5.300 TL EMEKLİ MAAŞI VE 215 000 TL TAZMİNAT ALDI. BEN EMEKLİ OLSAM 41 YILLIK 3 400 TL.AK Parti bu yanlışı düzeltmedi, hep ipe un serdi. Allah İdarecilerimize feraset versin.
 • HakikatHakikat12 gün önce
  Ne güzel söylemişsiniz ama bunu yapacak irade nerde şakşakçıların sarmanladığı bir yerden ne çıkar o fasıl bitti boşuna milleti avutmayın .onu yapabilmeniz için irade sahibi insanların söz sahibi olması gerekir ,iştişareye önem veren bir kadronun olması gerek oda hayal .
 • Çavuş AynacıÇavuş Aynacı12 gün önce
  Hz.Yakup ve evlatları yıllarca  lezzetli olan adam otu (mandragora) adındaki üç kimyasal zehir ve sihir ihtiva eden tükettikleri sadece bir nebat nedeniyle 79 yaşına kadar kesintisiz süren elim bir ağrı, sızı amalık çok şiddetli bela ve musibetlere maruz kalmış olduğu dini literatürlerde kayıtlıdır.Zira Beni İsrail kroniklerınde Hz.Yakup'un ailesiyle birlikte adam otu yeme alışkanlıkları anlatılır. İslami kaynaklar yaşadığı hastalık, bela ve musibetlerden bahsederlerken beslenme alışkanlıklarına fazla değinmezler ! Bugün zehirler kendi aralarında çok güçlü, güçlü, orta dereceli, normal ve zayıf olarak sınıflara ayrılırlar. Kur'an hayatın içindeki olayları misaller üzerinden anlatır. Bizim ulema ise hemen hepsini soyutlamaya meyillidirler. Onlara göre peygamberler diledikleri zaman mucizeler gösteren kimselerdir. Kur'an'ın içindekilerle değil onun cismiyle İslam'ın ismiyle ömür heba ederler ! Kuran terminolojisinde zehirin adı Zakkum'dur,sihirli madde ve gıdalara eşlik eden yani içleri ve etraflarında  bizlerin göremedikleri ruhanilere Harut ve Marut denilirler.Görevleri ise canlıların ruh ve bedenlerini harap ve helak edip dünya hayatlarını zindan eylemektir. Anlaşılan o ki Harut ve Marut tüm sihirli madde ve gıdalara ev sahipliği yapıyorlar. Söz konusu ruhaniler gıda yoluyla insan bedenine ulaştıklarında hemen öldürmeyip süründürüyorlar.Kronik hastalıkların nedenlerinden biri de vücutta bulunan bu ruhanilerin uzun süre insana ızdırap verip acı çektirmeleridir. Sihirli ve zakkumlu gıdaların ortak özellikleri helak edici ve öldürücü yoğun enerjilere sahip olmaları ve sürekli radyasyon ve morötesi ışınları emip enerji olarak depolamaları söz konusudur ! İstemeyerek ve bilmeyerek her insanın vücudunda besinlerle alınmış iskelet ve ete dönüşmüş kilolarca zakkum ve sihirli madde güneş ışığında mevsim ve güneşin durumuna göre  her gün görülür veya görülmez ışığın tüm dalga boylarından  oluşan 4 ile  8 kilowatt'lık bir enerji alıp depoluyor ! Hekimler ise zakkum ve sihirli gıda ve maddelerden habersiz fakültelerde şartlandırıldıkları tıbbi cehaletleriyle  ilaç firmalarının zehirlerini hastalara reçeteleyip kendi ve patronlarını zengin etmede şahinler gibi yarışıyorlar ! Günümüzde en modern toksikolojik yöntemler uygulanılarak bir kimyevi maddenin zehirlilik veya öldürücülük ölçüsünü belirlemek için  önceden belirlenmiş bir kimyasalla fare veya kobaylarda uzun süreli deneyler   yapılarak  yaklaşık toksiklik (zehirlilik) limiti (sınır değeri) ortaya çıkarılır. Türkiye'deki  güya şifalı bitki, alternatif tıp ürünleri satıcı, pazarlayıcı ve uzmanları veya hekimler hangi toksikolojik bilgileriyle millet karşında tıbbi ahkamlar kesiyorlar !? Peygamberlerin dahi sustukları bir yerde nasıl oluyor da kendilerini özellikle  kronik hastalıklar hususunda batıl bilgilerle donatmış hekim ve herbalistler mutlak tıbbi bilgilere sahip olmaksızın başkalarına gıdalar hakkında sağlık öğütleri veriyorlar ! Bu konudaki cesaretlerinin kaynakları soyut tıbbi cehaletleri olsalar gerek !  Sihirli bitkiler Allah'ın Elçilerilerini zehirlemede müsamaha göstermezlerken iman veya imansızlıkları hürmetine hastaları mı zehirlemekten  vazgeçecekler !? Peygamber Efendimiz (s.a.v) Hayber Gazvesi'ndezehirlenmiş de çareyi hacamat yaptırmakta bulmuş. Yani Yahudi bir kadının ikram ettiği önceden zehirlenmiş oğlak etini yedikten sonra  vücutta dağılan zehiri büyük oranda kan aldırmakla uzaklaştırtmış. Anlaşılan o ki zehir, peygamber ve kafir ayırımı yapmadan herkesi helak ediyor ! Adam otu içerisindeki çok zehirli etkin kimyasalların toksikolojik verileri ( zehirlilik değerleri) :1.Hyosogamin : 95 mg /kg2.Atropin :75 mg /kg3.Scopolemin :1275 mg /kgİnsan sağlığı üzerine en kötü etki bırakan zehirlerden bazıları da doğal gıdalarda bulunan radyoaktif bileşiklerdir. (atom bombası maddeleri) Zira sadece belirli nebatlar yani tabiatları gereği zehir ve sihirli bitkiler kökleriyle toprakta sürekli ve çokca var olan değişik radyoaktif bileşikleri alıp bünyelerinde depo ediyorlar ! Besinlerin tüketilmesi yoluyla bedene yerleşen radyoaktif bileşikler bedende en az altmış yıldan fazla kalıp insanı helak ederek fosilleştiriyorlar! Gözleri olup çeyrak akılllı olanlar sokaklardaki yürüyen fosilleri bir bakışta tanırlar ; fakat nelerin insanları yürüyen, deliren iskelet yığınları hallarine düşürdüklerini bilemezler ! Ekranlar ve medyada bedensel olgun ve yaşlı bebeklere sağlık masallar anlatıp uyutan ünvanlı tıbbi cahil dadılar türemişlerdir. Auragrafik yöntemlerle film edilip ölçüldüğüne göre zehirlerin (toksik)  ortak özellikleri, kimyasal yapılarının dışında çıplak gözle görülemeyen, farklı dalga boylarındaki radyoaktif temelli morötesi (ultraviyole) güneş ışınlarını sürekli emip bünyelerinde çok yoğun enerji olarak depo etmeleridir. Auragrafi : Madde ve insanın herhangi bir bölge ve hacminin renkli enerji resmi (renkli ruh resmi) Son zamanlarda hasta organ ve dokuların tanısında kullanılan radyolojik tıbbi yöntem. Bu yöntem; bazı ülkelerde bilim, teknik ve tıpta  yaygınlaştırılmaya başlandı. Bu metodla önceden mevcut tıbbi yöntemlerle tespit edilemeyen ağrı, hasta doku ve organlar   çok yoğun enerjilerinden dolayı renkli olarak bir film veya ekrana resmedilmesiyle çıplak gözle  belirlenebiliyorlar. Yani hasta organlar ve etraflarında  aşırı deformasyonlar ve enerji fazlalıkları var. Sağlıklı  organlar ve etraflarında  ise deformasyonlar ve aşırı enerji yoğunlaşmaları söz konusu değil ! Hasta doku, organ veya bölgenin üç boyutlu renkli enerji resmini ekrana taşıyarak ve önceden belirlenmiş sağlıklı organın resmiyle kıyaslayarak hastalık teşhisi kolaylaşıyor! Aurografik veri tespitlerine göre tedavisi imkansız ruh ve beden hastalarının kafa ve bedenlerinde sihir ve zakkumlu besinlerle hasıl olan enerji yoğunlukları hüküm sürüyorlar ! Ayrıca insan sağlığı üzerine etki eden önemli faktörlerden biri de yerin ekvatordan başlayarak kutuplara doğru artan magnetik alanıdır . Magnetik alan terimi yanlıştır. Aslında magnetik hacim olması gerekir, lakin öyle alışılagelmiştirMagnetik hacim yoğunluğu fazla olan bölgelerde insanlar ve hayvanlar daha çok hastadırlar. Son altmış yıldan beri eloktoniğin gelişmesiyle her geçen gün artan TV, uydu,radar bilgisayar, cep veya akıllı telefon ve diğer cihazların yaygınlaşmalarıyla yaşam alanlarında kaçılnılması imkansız sağlığa kötü etki eden güçlü eleletromanyetik alanlar ortaya çıktılar! Mesala, magnetik alan gücü  zayıflığından ötürü Akdeniz'in kıyısında yaşayan bir kimsenin Moskova'da yaşayan birine göre  kendisini daha iyi  hissetmesi söz konusu. Tabii ki sağlığa etki eden diğer faktörler aynı kalmak şartlarıyla! Olayı somutlaştırmak için  şöyle düşünebiliriz : İçerisi elektrik enerjisi dolu  50 ve 100 kilowatt'lık iki büyük aküden birincisnde bir Türk, ikincisinde bir Rus bulunuyor. Türk'ün Rus'tan daha sağlıklı olması beklenir. Tabii ki sıhhati etkileyen diğer faktörler aynı kalmak koşullarıyla! Harut, Marut ve Azrail'in orduları hastaların bedenleri ve ruhlarına tahtlar kurmuşlar çareleri cahillerin katlarında arıyorlar ! İki üç tanesi dahi bir insanı öldürebilecek   bir adam otu yumrusu çok miktarlarda üç farklı çok güçlü toksik ihtiva ederken hastalık sebeplerini bilmeksizin hekim ve herbalistler hastalara ilaçlar reçeletemeye, gereksiz besinler önermeye devam ediyorlar ! Yukarıda bahsettiğim  adam otu yurttaşların öldürücü olduğunu bilmedikleri  bazı bölgelerde sebze olarak kullanılan çok zehirli  yumruları yer altında gelişen patates gibi bir bitkidir. Adam otu : Ülkemiz, Suriye ve Irak'ta Türkmenlerce sevilerek besin maddesi olarak  çokça tüketilen bir nebattır !Yenildiği takdirde  hemen hemen kimsenin anlayamacağı kaza, bela, musibet ve ölüm getirir. Sağlık Bakanlığı, hekimler ve herbalistler bu nebatın zehirlilığınden gafil ve bihaberdirler! Türkiye'de tüketilen bütün besin maddeler toksikolojik kimyasallar bakımından henüz incelenmemişlerdir.
 • AliAli12 gün önce
  Tebrik ederim. Harika bir yazi
 • Hakan Hakan 12 gün önce
  Cumhurbaşkanı kendi yakın çevresinden başlarsa herkes bir şekilde kendini düzeltir. Her şey ortada...
 • fakirfakir12 gün önce
  aferin yorumcular ! bölünün bölünün ki chp dinsizine hdp teröristine vb yol açın. tebrilerrrr
 • SeytanSeytan12 gün önce
  Merak ettiğim ak partinin milletvekillerini belediye başkan adaylarını kim belirliyor. Temayül yoklamasında sıfır çeken hırsız yandaş dalkavuk aday oluyorsa milletvekili oluyorsa hz.omeri neden arıyorlar .
 • ayşe gülayşe gül12 gün önce
  ALLAH aşkına ,ak partinin seçtirdiği kime? neye? hizmet eder anlaşılmaz m.vekilleri var. o zamanlardan yapılan hatalı seçimler var. yerel seçim de de tekrarlanan aday seçimleri oldu. pek umudum yok bu yenilenecek kişilerde. yine zenginler,mıy mıy yapanlar evet efendimcimler vs...
 • OkurOkur12 gün önce
  Çukura dönen siyaset zemininden bir cacık olmaz.
 • AbdullahAbdullah12 gün önce
  Çok güzel bir yazı olmuş. Bursa'da bu çakallar çok. Alınan Kibir abidesi başkan gibi bir sürü iş takipçisi hâlâ ortalıkta. Birde banka yönetim kurulu görevi verilen eski bakan gibi kişilere hâlâ değer verilir ise Bursa da elden çıkmaya mahkum.
 • MortoMorto12 gün önce
  Islami kesim.sorgulamayi başarır ve verdiği çekin karşılığını sorarsa ak parti o zamandeğişir. Yoksa daha çok cennet satan şeyhlere inaniriz
 • Anti dusunceAnti dusunce12 gün önce
  Bu yazdiklariniz gazoz ağacı oda bu memlekette yetişmez.
 • ZippoZippo12 gün önce
  Sag iktidar sürekli yalan söyleyen masuk gibi . Aşığa hep vaat ama başkalarıyla alemde eglencede.Aşığın kendisinden ayrilmayacagindan emin ve bunu hoyratça kullanıyor. Arabesk bir ilişki var. Aşığın boynu hep bükük sıranın kendisine gelmesini bekliyor ama sadece uzaktan buse ike idare ediyor. Vuslat mi başka bahara
 • BILGEBBILGEB12 gün önce
  o dediginiz insanlari birakmadiniz ki.18 yillikniktidarda VATANSEVER ve dürüst insan yetistirmediniz.Ne yazık ki sağ kesimin açık çek verdiği ak parti tüm parayı bitirdi. Üstüne borclandi. Ceremesini yine taban çekecek.
 • HarunHarun12 gün önce
  Adaylık için trilyondan fazla bağışın şart koşulduğu ortamda Hz.omerlerin Aday olacak parası yok.Kaldi ki adamlar bu bağışı bir şekilde çıkaracaklar. Kimse kimseyi kandırmasın. Sn.cumhurbaskani fetocu leri önemli makamlara atıyor. Onlardan ömer çıkmaz. Yalaka ve RANTCILARI koruyan kollayan yanında tutan iktidarın kendisi.CEHENNEMIN YOLLARI IYI NIYET TASLARI ILE DOSELODIR
 • saygısaygı12 gün önce
  "AK Parti’de tepeden tırnağa bir değişim mutlak şart. " Değişime kendinden başlayanlar ancak köklü değişimlere öncülük edebilirler. " ""Ak Parti’de siyaseti geçim kaynağı görmeyip, şahsi menfaatleri için kullanmayan, siyaseti dava gören ve bunun için koşan dava adamlarına ihtiyaç var." "Reisin etrafını saran yağdanlıkların, menfaatçilerin dağıtılması " "Hizmet aşkı değil, makamları ve menfaatleri için “AK”lanmaya çalışan, alkış ve şöhret sarhoşluğu veya açlığını gidermek için her yolu mubah sayan, en küçük tökezlemede kaçmaya hazır ve nazır tuzlukları saf dışı bırakacak milli direnişçilere ihtiyaç var." "Millete tepeden bakan, kibir taslayan, derdiyle hemhal olmayan aksine lüks, konfor, refah ve şatafat içinde yaşamı seçen teşkilat başkanı, belediye başkanı, bakan ve milletvekillerini yerinden edecek, tabanın sesine kulak verecek, gücünü milletten alacak yeni yüzlere ihtiyaç var." ihtiyaçlar güzel sıralanmış ama işin baaşındakilere görede böylemi onlarda böyle mi düşünüyor acaba.?? sınkıntı burada. değşim tepeden tınağa ve önce kendinden olmalı demişşin. asıl can damarı burası ama bunun sinyalini alamıyoruz. BU DOĞRULTUDA ATILMIŞ BİR ADIM YOK OLMAYACAĞADA BENZİYOR. milletin sandıkta verdiği mesaja ve çıkardığı sese kulak veren yok. DEĞİŞİM SADECEDEŞİFRE OLMUŞ YİYİCİLERİN DEĞİŞİmiYLE SINIRLI KALACAĞA BENZİYOR. reisiiktidar yapan öbür partilerin yolsuzlukları yanlış uygulamaları ve yanlış kadrolaşmalarıydı. erbakan postallılar karşısında dik durup mührü bırakıp seçime gitseydi. bahçeli katiline payendelik yapıp 28 şubatı hortlatmasaydı. bu gün REİS iktidarı diye bir şey yoktu. .
 • Ahmet hocaAhmet hoca12 gün önce
  Dava adamlarınınAkpartinin içinde sözü geçmiyor reise Allah yardım etsin etraf çıkarcı doldu artık partiye dava adamları uğramıyor çünkü sözleri geçmiyor yalaka ve yağadanlıklardan dolayı selamlar
 • 10 yılda bir darbe; 10 yılda bir partiye evrildi: komik!10 yılda bir darbe; 10 yılda bir partiye evrildi: komik!12 gün önce
  Evet yeni bir partiye değil; yenilenmiş bir Ak Parti' ye ihtiyaç var, neden? Mesela Fatih parti kurdu, hiç bir şey bildiği yok tabii! Eyyy Fatih, bir densiz çıkıp 28 Şubatta, senin merhum pederine, hâki örtünün koruma ve kollaması altına girip, af buyur; "pezo!" dedi! Sordun mu bunun hesabını o ite? Varisi olarak birkaç milyon dolara mahkum ettirdin mi onu? Duymadık! Peki, babanı savunamayan sen, benim hangi hakkımı savunacaksın kardeşim? Müsamerecilik mi oynuyorsun? Sen yat kalk, Taayib amcana dua et ki, bunların bayağı bir bacaklarını kırdı! Bizim Erdoğan' dan başka birinin partisine ihtiyacımız yok!

Günün Özeti