• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Akif Bedir
Akif Bedir
Akif Bedir
TÜM YAZILARI

Seçim öncesi yine kirli oyunlar sahnelenmeye başlandı

30 Kasım 2022
A


Akif Bedir İletişim: [email protected]

 

Türkiye, kırk yıllık PKK’yla mücadele dönemini sonlandırıp beyaz bir sayfa açmaya hazırlanırken, ülke tarihinin en önemli seçimlerinden birinin arifesinde karanlık odaklar bir kez daha işbaşı yaptılar.

Türkiye, seçimler öncesi yine kumpasa alınmaya çalışılıyor. Fay hatlarını tetikleyen, sağduyulu düşünmeyi güçleştiren, kutuplaşmayı körükleyen her enstrüman sonuna kadar kullanılıyor, kullanılacak.

Seçime kadar ülkede çıkarılacak kaoslarla ülkeyi istikrarsızlaştırmak amacındalar. Muhtemelen seçime kadar tansiyon iyice yükseltilecek ve PKK/PYD, DEAŞ, DHKPC gibi çok sahipli taşeron örgütler kullanılarak sansasyonel eylemler yapılacak. 

2023’teki seçim sâdece Türkiye’yi değil, bütün dünyayı ilgilendiriyor. Dolayısıyla, dünyayı sömüren emperyalist “çıkarcı” güçler, seçimde destekledikleri kukla yönetimi iktidara getirebilmek için, planladıkları her türlü oyunu sahneye koyacakları gerçeğiyle yüzleşmek ve bu realiteden hareketle planlar yapmak mutlak şarttır.

Birileri yine manidar bir zaman ve zemin üzerinden “kukla” örgütleri harekete geçirdi. Şiddete yatırım yapan, efendileri namına tetik çeken, siyasi maksatlarla kullanılan eli kanlı “piyonlar” yeniden sahne alıp masum canlara kıymaya başladılar.

İstiklal caddesi saldırısından sonra yapılan taciz ateşleri devletimizin hedeflerine, milletimizin istikbaline karşı yapılmış birer saldırıdır. CHP, HDP köhne zihniyetlerin ve destekçisi kiralık kalemlerin gerçeklere gözlerini kapayıp meseleyi kısır politik çerçevede değerlendirmesi manidardır.  

Oysa terör bütün semavi dinlerde, tüm kutsal metinlerde, tüm insani öğretilerde yasaktır, kınanmıştır. Masum canları hedef alan, gönülleri yaralayan ve toplumsal değerleri çürüten teröre karşı çıkmak insanlık borcumuzdur.

Gerilim isteyen, sandıktan korkan, sokakları ateşe veren ve kriz duasına çıkan “birleşik şer güçleri” uzun zamandır kargaşa çıkarmak için uğraşıyor.

İstiklalde patlatılan bomba bu planın bir parçasıdır.

Yapılan taciz ateşleri, istismar ve kutuplaşmayı manivela olarak kullanan, PKK/PYD’nin yok edilişini engellemeye ant içmiş küresel koalisyonun bir marifetidir.

Terör saldırısının ardında ahlaksız bir hedef yatmaktadır. Terör örgütü PKK’nın kiralık bir çete olduğu dikkate alındığında menfur eylemlerle neyi amaçladığı ve hedefi sır olmaktan çıkacaktır. 

Silahlar sadece masum halka sıkılmıyor, atılan bombalar halkın “Yeni Türkiye” talebine ve sıkılan kurşunlar ülke insanının misyonuna sıkılıyor. 

Yapılan taciz ateşleri 5 yaşındaki çocuğun şahsında devletimizin büyüme arzusuna, milletimizin istikbaline karşı yapılmaktadır. 

İktidarı seçim yoluyla değiştiremeyen, meydanlarda halktan istediğini alamayan “sandık furuattır” fetvasına sığınarak çözümü şiddette, molotofkokteylli partilerde arayan çiğ zihniyetlerin, maskeli dimağların kendi ayaklarına sıktıkları kurşunlardır bunlar. 

Partilerini, gazete ve televizyonlarını bu ülkenin aleyhine çalışan karargâhlara çevirenlerin intihar eylemidir bu kurşunlar.

Bu hain saldırılar yalnızca merhum şehitlerimize yapılmamıştır. Patlatılan bombalarla bütün Türkiye vurulmuş, 80 milyon hedef alınmıştır.

Şimdi muhalefet cephesinde ve medyadaki kirli akıllar, iç ve dış derin yapıların desteğiyle yeni bir çatışma hattı oluşturmaya çalışıyor. 

Toplumsal cepheleşmelerden memnuniyet duymayan, terörü ve şiddeti lanetleyen, bu yolla yapılacak her türlü hak arayışını gayri meşru sayacak siyasilerin ortak “saf” tutması elzemdir. 

İdeolojisi, siyasi partisi, etnik kökeni, dini, mezhebi ne olursa olsun sadece terör ve şiddet karşıtı insanların koşulsuz ve pazarlıksız bir araya geldiği bir insanlık safına, bir insanlık hattına, cephesine ihtiyacımız var. 

Koşulsuz ve şartsız şiddeti reddeden, terörü lanetleyen, kamplaşma ve kutuplaşmaya karşı çıkan, kötüye ve kötülüğe göğüs gerip güzeli yakalamak için gayret saf eden herkesle aynı safta bulunmak bir insanlık vazifesidir. 

Terörün, cinayetin, şiddetin, istismarın ve kutuplaşmanın karşısında olmak, karşısında olanlarla aynı safı paylaşmak, aşılmaz bir vicdan duvarı örmek bir insanlık vazifesidir.  

Canımızın yandığı böylesi bir günde saflarını sıklaştırmayan, tavrını aleni olarak belli etmeyen, teröre karşı çıkmayan, şiddete meydan okumayan, şehidine sahip çıkmayan herkes kaybeder. Ahlaken kaybeder, vicdanen kaybeder, siyaseten kaybeder.

Can üzerinden ahlaksız siyaset yapan, karanlıklardan medet uman yarasalar, soysuz siyasiler yine avuçlarını yalayacaklardır. 

Türk halkı gerçekleri görüyor ve biliyor artık. Bu millet sorguladığı için her seçim öncesi vizyona sürülen bu oyunları reddediyor ve figüranlarını sandığa gömüyor. Millete uzatılan her kötü el sahibinin suratına milletin tokadı olarak dönüyor artık. 

Bu oyunlar da tutmayacak, kuklaları da milletten cevabını alacaklardır inşallah.  

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Okur

Her seçim öncesi yükselen terörist eylemlerin kime yaradığına baksak ne görürüz. Her seçim öncesi aynı acı günleri tekrar tekrar yaşıyoruz. Bu millete yazık oluyor.

Alper

Amin rabbilalemin
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23