• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Akif Bedir
Akif Bedir
Akif Bedir
TÜM YAZILARI

Katranı kaynatsanız da olmuyor şeker

14 Haziran 2023
A


Akif Bedir İletişim: [email protected]

 

Milletin ruh kökünü kurutmayı amaçlayan marazi bir yapı olan CHP’de işler arapsaçına döndü. Partide kolektif bir “pişkinlik” var, Kılıçdaroğlu ise çaresiz, yorgun ve kaygılı.

İktidara giden yolun Batı’nın beklentilerinden, vesayet odaklarından veya terör örgütlerinin desteğinden ya da siyasi hokkabazlıklardan değil milletin gönlünden geçtiğini bir türlü öğrenemeyen CHP zihniyetinin baskıcı, nobran ve halka rağmen halkçı alışkanlığı yeniden dillendirilmeye başlandı.

Kılıçdaroğlu, seçim mağlubiyetini “milletin cahilliğine” bağlamış.

Artık siyasetin değil, tıp ilminin, psikiyatrinin konusu olan Kılıçdaroğlu, seçimde aldığı yenilginin faturasını kurduğu “kirli ittifaka” kesmek yerine, köylüleri hedef tahtasına oturtup, TRT izleyen “cahil” köylülerin kendisine oy vermediğini söylemiş.

Siyasi tükenmişliğin girdabındaki tek parti faşizmi tarafından ülkemize giydirilen deli gömleği yeniden hortlatılıp aziz Türk milleti kendi öz yurdunda yeniden hor görülmeye başlandı.

Kendilerini bu toprakların gerçek sahibi, bu milletin efendisi olarak gören kerameti kendinden menkul, azgın azınlığın eski alışkanlıkları yeniden neşvünema buldu, genlerinde var olan, zihin haritası yeniden gün ışığına çıktı.

Cumhuriyet değerleri diye feveran edip, Cumhur’un reyine zerre kadar itibar etmeyen kentli laik beyaz Türkler, çalışmadan, üretmeden, hiçbir riske girmeden kazanmaya alışmış tufeyliler eski söylemlerini yeniden dillendirmeye başladı.

Bunlar, kendileri gibi düşünmeyeni “göbeğini kaşıyan adam” etiketiyle karalayan, her seçim döneminde, “benim oyum ile dağdaki çobanın oyu niye bir” homurtularıyla uyanan kibir abideleridir.

Bunlar “siyasi yandaşları olmayan” seçmeni nush ile olmadı tekdir ile tekâmüle davet eden, daha da kötüsü bu millete eğitilebilir geri zekâlı muamelesi çeken bir zihniyetin “gölgeleriyle savaşan samuraylar”ıdır.

Köylü un çuvalına benzer, vurdukça tozar” diyen de İsmet Paşamız değil miydi?

Milleti dinden uzaklaştırmak için dilimizle oynayan, yazımızla oynayan, eskiye ait bütün aidiyetlerimizi, alışkanlıklarımızı, örf ve adetlerimizi ortadan kaldırmak için ne gerekiyorsa yapan bu zihniyet değil mi?

Milletin hayrına olan her düzenlemenin karşısında duran, TBMM’nin saygınlığına gölge düşürecek her türlü eylemin içinde yer alan CHP zihniyeti değil mi?

Bu ülkenin milli kimliğinden, duygularından, şahlanışından, yükselmesinden rahatsız olan, terör örgütleriyle bile ortaklık kuran bunlar değil mi?

Bu milletin siyasi genetiğini, tarih yapıcı, coğrafya inşa edici gücünü gömüp, unutturup, hafızasını ve hatırasını yok edip, kimliklerini aşındırıp köleleştirmek isteyen bunlar değil mi?

Bu milleti ekonomik zorluklarla, fakirlikle, terörle, ilkellikle, beyinlerindeki kötü düşüncelerle boynu bükük, özgüvenini kaybetmiş hale getiren bunlar değil mi?

Bunlar yıllarca laiklik dedikleri, “helvadan put”u insanları terbiye etme anlayışının simgesi yapmadı mı? Laiklik müdafaa hattı oluşturulup bir bardak suda fırtınalar koparmadılar mı?

Bunlarda Müslümana hakaret var, kumpas var, yalanın alası var, rüşvet var, zina da var.

Bunlarda küfür, taciz, kişilik haklarına saldırı, nezaketsizlik, terbiyesizlik, ileri gitme, haddi aşma yani aklınıza ne geliyorsa hepsi var. 

Maalesef “kolektif şizofreni” hastalığıyla kıvranan CHP ile akıl, özgürlük, demokrasi bir araya gelmiyor.

İtici güç olması gereken ana muhalefet CHP her zaman olduğu gibi kaos ve kargaşayı nasıl üretirimin peşinde.

Demokrasiyi, partilerinin koruyucu kalkanı, partilerine mensup “mutlu azınlık” grubunun yaşam standardını koruyucu bir aracı olarak görüp kullandılar.

Demokrasiyi çoğunluktaki gariban halkın inançlarına göre yaşamak hakkına müdahale yolu olarak görüp, milli kültürü, milli kimliği, milli kişiliği engelleyen tabular ve yasaklar manzumesine çevirdiler.

CHP bu milleti tanımıyor. Halkın isteklerini, hassasiyetlerini bilmiyor. İnançlara saygı göstermiyor. Din kelimesinin geçtiği her konuda CHP, ön yargılı bir karşı duruş sergiliyor.

Yani “genlerinde olanın gereğini yaparak” toplumu kutuplaştırma adına CHP zihniyetini seslendiriyorlar.

Türkiye’de, sudan bahanelerle insanlar arasında ayrım yaparak, herkesin sahip olması gereken hakları bir kısmının elinden alarak, toplumun bir kısmını giyim tarzı, kişisel tercihleri gibi nedenlerden dolayı yücelterek, diğer kısmını beşinci sınıf vatandaş olarak görerek halkı birbirine düşman hale getirmeye çalışmak CHP’nin “zihin haritası”dır.

CHP’nin kutsalı kokuşmuş zihniyetidir. O zihniyet de kendi çıkarını, makamını düşünür, kutsal olan sadece zihinsel tortularıdır.

 Bu zihniyetin arka planı da, ön planı da çirkinliklerle doludur. Bu zihin haritasının içi de dışı da batakhanedir. Bu düşünce tarzında gizli düşmanlık, kendi halkına güvensizlik, kendi milletinin milli ve manevi değerlerine yabancılaşma vardır. Bu zihniyetin acilen tedaviye ihtiyacı var. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Bırak katranı, zifti kaynattılar

Şeker değil, bal diye içiriyorlar

ÜRMÜŞ

yusuf KUMAR VE İÇKİ PARASINI ÖRTÜLÜ ÖDENEKTEN ALAMADIĞI İÇİN ÇÖPLÜĞÜN KÖPEĞİ ÜRMÜŞ
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23