• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ahmet Gülümseyen
Ahmet Gülümseyen
1969 yılında Bayburt’ta doğdu. İlköğretim ve Liseyi Bayburt’ta okudu.1994-1998 Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu / Spor Yönetimini bitirdi. 2004 -2005-Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) / Yüksek Lisans Özel Öğrencisi.2016-2018-Gelişim Üniversitesi BESYO /Spor Yöneticiliği Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. 2000-2002 Bağcılar Ensar Koleji Beden Eğitimi Öğretmenliği.2002-2005 Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Uzmanı /ANKARA.2005-2008 İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü-Spor Uzmanı.2008-2011 İBB Spor Etkinlikleri A.Ş.- Spor Tesisi Müdürlüğü. 2014-2018 İBB Spor İstanbul Engelliler Koordinatörü. Gazetecilik ve Televizyon tecrübeleri: 1993-1995 Foto-Maç Muhabirlik.1995-1997 Bakırköy Postası Dergisi (Spor Sorumlusu) 1995-1997 Fanatik Gazetesi-Anadolu Ajansı (Fahri Muhabirlik). Akit-Anadolu’da Vakit Gazetelerinde Köşe Yazarlığı 1997- Devam Ediyor. İstanbul Büyükşehir Beledisi WEB TV’de Spor Muhabirliği ve 2012 Avrupa Spor Başkenti Program Yapımcılığı. Akit TV’de ‘Spor Sohbetleri’ Program Yapımcı ve Sunuculuğu. Birçok spor branşında hakemlik ve antrenörlük belgesi sahibidir.
TÜM YAZILARI

Sporun paydaşları, Siyonist İsrail’in Gazze katliamının neresinde?

23 Şubat 2024
A


Ahmet Gülümseyen İletişim: [email protected]

 

Siyonist İsrail teröristlerinin Gazze soykırımının üzerinden tam 138 gün geride kaldı. Batının bölgedeki maşası konumundaki fanatik Yahudilerin hava, kara ve denizden gerçekleştirdiği saldırılar sonucunda 30 bine yakın Müslüman kardeşimiz hayatını kaybetti, on binlerce mazlum insan yaralandı. 

Biz bu yazıyı yazarken, aşama aşama Yahudileştirilmeye çalışılan Filistin İslam coğrafyasında hangi bölgeye kaç bomba düştü, kaç kardeşimizin evi yağmalandı, kaç masum insan katledildi acaba? 

Düşünmek bile istemediğimiz böylesi gerçekler karşısında yazmanın bölgeye yaşanan ve duyarlı vicdanlara ne kadar merhem olabilir ki diye düşünürken, verilecek mücadelede üzerimize düşen görevden kaçamama bilinciyle hareket etmek zorundayız. İnsan olma ve insanca yaşama sorumluluğumuz bunu gerektiriyor…

Her defasında altını çizdiğimiz bir konu var. Bizler spor camiasının içinde yer alan kişiler olarak, bir asra yakın aşama aşama Filistin topraklarında Yahudilerce gerçekleşen işgal ve soykırım, günümüzde hat safhaya ulaşan sürecin neresindeyiz? 

‘Elimiz, dilimiz ve kalbimiz’ ile insanca yaşama hakları elinden alınan Müslüman kardeşlerimizin yanında nasıl olabiliriz ki? 

Her ortam ve platformda gündeme getirilmesi, Siyonist anlayışı protesto edilmesi gerektiği sorumluluğu yaşıyoruz. Bugün bir spor müsabakasını milyonlar izliyor, şöhret olmuş sporcu, çocuk ve gençler için örnek teşkil ediyorsa, spor meydanında olup biteni, sporcusu-başkanı-teknik direktör ve seyircisi, kısacası spor paydaşlarının sürecin takipçisi olmak durumdayız. 

Yeri geldiğinde protesto, yeri geldiğinde boykot etmeli, asla ve asla sürece seyirci kalınmamalı. Bizler ‘bildiğimizden sorumlu olduğumuz’ kadar, yine bizler ‘birbirimizden sorumlu’ değil miyiz? 

Elimizde olan veya olmayan, önemsediğimiz veya yadırgadığımız konularda, eğer yeri ve vakti geldiğinde gereklilik yapılamadığında, alışkanlığın sıradanlığa dönüştüğünü görüyoruz. Bugün Siyonistlerin İslam beldesindeki katliamının bilmem kaçıncı günü. Her güne yüzlerce Müslüman katledildiğinin notu düşüyor. Evet, Filistin’de büyük Siyonist katliamlarının yaşanma başlangıcı olan ve bugün dört ayı geride bıraktığımız süreçte, 7 Ekim 2023 tarihindeki acıyı hissedemiyorsak vay halimize… 

Spor camiasının temsilcilerinin, ulusal ve uluslararası düzeyde Siyonist İsrail terör örgütünü protesto ettiğini görüyoruz. Bu protestolar insani bir yaklaşımın bir yansıması olduğu için, maalesef ama maalesef yeterli düzeyde değil. 

Bugün ülke futbolunu yönetenlerin (TFF) işgal ve soykırımcı İsrail’in yanında olanların (McDonalds) sponsorluklarıyla övünüyorlarsa, kimlerin sürecin neresinde olduğu ve rolleri önem taşımaması! Sıklıkla, kendi kendimize şikâyetçi olduğumuz ‘kişinin iki yakasının yan yana gelmemesi’,  işlerinin ‘arzu ettiği şekilde yürümemesinde’ki temel nedeni, yaptıklarımızdan başkası olamaz. Masum ve mazlum insanların bombalandığı ve tarihi soykırıma şahit olduğumuz dönemin insanı olarak, vicdanımız bize ne gibi rol biçiyor. İnsanlığımızın gerekliliğini ne kadar yerine getirebiliyoruz, acaba…

Gecenin en karanlık anı, güneşin doğmaya yakın olduğu andır, diye tanımlanır. Allah (cc) dost edinmemiz gerektiğini emrettiği Yahudi ve Hristiyanlık, her fırsatta İslam’ın dünyaya hakim olmasından korkuyor. 

Hal böyle olunca da, Gazze’de yaşanan insanlık dışı soykırımı yaşanıyor, bizler de imtihana tabii oluyoruz. Bu sürece seyirci kalınmaması noktasında, duyarlı vicdanlar harekete geçiyor. 

Hafta sonu Antalya’da Etnospor Forumu vardı. Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, dünyanın farklı ülkelerinden bakanlar düzeyinde katılım gösterdiği forumda yaptığı konuşmasında “Batı otoriteleri Rusya’yı cezalandırılacağım diye genç sporcuları cezalandırıyor. İsrail soykırıma imza atarken İsrailli sporcularla ilgili benzeri tavrı göremiyorum” dedi. Takdir edilmesi gereken konuşmalardan çıkarılacak sonuç, Siyonistlerin Filistin’deki katliamı kınarken, ülkemiz içerisinde destekleyicilerini deşifre edip, temizlemek…. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Nail alkan

Kalemine yüreğine sağlık Ahmet hocam maalesef Gazze konusunda spor olarakta ve her konuda snıfta kaldık gazze imtihanını kazandı biz müslümanlar olarak kaybettik bunun bedeli çok ağır olur hem bu dünyada hem ahirette hafta sonu İstanbul 2 bin 3 bin Londra 500 bin Norveç 25 bin kiş gösteri kimsenin umurunda değil

Abdullah Kaan

Toplumun sosyal psikolojisini okumadan, hastalıklarını teşhis etmeden resmettiğiniz tabloyu anlamak ve tedavi etmek mümkün olmayacaktır. Yetkililerin, bir an önce meselenin kaynağına inerek bu cinnet halini çözmesi, sorumluluklarını yerine getirmesi elzemdir.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23