• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Maç saatleri iftara göre ayarlansın TFF, bu manzaralardan hiç mi utanmıyor!

Giresunspor-Keçiörengücü maçında futbolcuların bir duraklamadan yararlanarak saha kenarında iftar açmak zorunda kalmaları, Türkiye Futbol Federasyonu’na tepkilerin yükselmesine sebep oldu. Spor camiası ve ilahiyatçılar, “Müslüman bir ülkede yaşıyoruz. Maç saatleri iftara uygun olarak düzenlenmeli” dedi.

Yeniakit Publisher
2021-04-15 10:59:00 -
Maç saatleri iftara göre ayarlansın TFF, bu manzaralardan hiç mi utanmıyor!

Türkiye’de halkın inancı dikkati alınarak yapılan pek çok düzenleme varken, bunların bazılarında da hatalar yapılmaya devam ediliyor. Futbolda, Ramazan ayı düşünülerek bir düzenleme yapılmaması objektiflere yansıyan karelerle tartışma konusu oldu. Ramazan ayının birinci gününde Giresunspor-Keçiörengücü maçında konuk takım futbolcuları, karşılaşmanın sakatlık nedeniyle durmasıyla oruçlarını saha kenarında açtı.

Yabancıya tanınan imkan yerli oyuncuya tanınmıyor

Erciyes Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Spor Yazarı Mustafa Gürbüz, “Bazı yabancı futbolculara, özellikle dini günlerinde veya bayramlarında özerklik tanınıyor. Yurtdışından gelen futbolculara böyle bir imkan tanınıyorsa bizim yerli futbolcularımız neden kendi dini günlerinde herhangi bir izin yapmıyor” ifadelerini kullandı.

Tüm faaliyetler iftar saatine göre ayarlanmalı

Diva-Sen Genel Başkanı Mustafa Çopursuz da, “Buldukları bir boşlukta saha kenarında iftarını açan futbolcu kardeşlerimizin daha rahat bir şekilde iftar yapmalarına yardımcı olunması son derece isabetli olacaktır. Bu nedenle, spor ve tüm faaliyetlerin saatinin iftar saatine göre ayarlanması cihetine gidilmesi daha isabetli olacaktır” şeklinde konuştu.


Yeni Akit Gazetesi
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ed

Ali ne derse onu yapıyor ikiside Ramazan ayı gelmiş dinlermi namazda gözü olmayanın ezanda kulağı olsun Allah sizi görüyor yaptıklarınızdan dolayı sizi üzecek
 • Yanıtla

Sami Polat

Spor Bakanımız Dindar Futbolcuların bu perişan durumuna bir çözüm bulması lazımdır
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23