• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Zekeriya Say
Zekeriya Say
TÜM YAZILARI

Tek kullanımlık İmamoğlu efekti!

21 Nisan 2022
A


Zekeriya Say İletişim: [email protected]

Yerel seçimler öncesi türbe türbe dolaşan, bir gecede 70 iftara katılan, iki rekât namaz kılmak için iki seccadeyi üst üste koyan CHP’li Ekrem İmamoğlu, sadece İstanbul’a değil, kimseye hayır getirmedi. 

Malatya ziyareti sırasında uğur getirsin diye atkısını takıp, “Göreceksiniz bu dokunuştan sonra Malatyaspor çok daha başarılı olacak” diyen İmamoğlu yüzünden, Yeni Malatyaspor daha ligin bitimine 6 hafta kala küme düşmeyi garantiledi.

İmamoğlu İBB’ye dokunduktan sonra, verilen namus sözlerine rağmen binlerce personel işten atıldı, Adalar’ın simgesi fayton atları öldü, Marmara’yı müsilaj kapladı, toplu ulaşım felç oldu, İBB’nin bütçesi sıfırlandı, borçları iki katlandı, kentin yeşili katledildi, cami inşaatları yıkılmaya çalışıldı, sosyal tesislere içki geldi, eşcinsel sapkınlar belediyede istihdam edildi, personele zorunlu olarak LGBTİ dersleri dayatıldı..

Hasılı..

“Her şey çok güzel olacak” diye bekleyenler büyük bir hayal kırıklığına uğradı.

İmamoğlu sadece İstanbul’a değil, dostlarına da uğursuz geldi.

İBB başkanlık koltuğuna oturduğunda Ekrem’i ilk tebrik eden yabancı isimler arasında yer alan ve ona, “Paris›in dostluğundan şüpheniz olmasın» mesajı gönderen Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo, İmamoğlu’na temas ettiği günden beri felaketi yaşıyor.

Hidalgo, canlı yayında “eşcinsel” olduğunu açıklayan Paris’in eski Belediye Başkanı Bertrand Delanoe’dan sonra bir ilki gerçekleştirerek Paris’in ilk kadın belediye başkanı seçilmişti.

11 yıl ‘Homo Başkan’ Delanoe’ın yardımcılığını yürüten Hidalgo’nun, “Paris’in ‘Aşk şehri’ yapma vaadi, onu başkanlık koltuğuna getirmeye yetmişti. Çünkü destekçilerinin gözünde, o tam bir aşk kadınıydı. İki kez evlenen ve “Siyasi Arenada Bir Kadın” başlıklı bir de kahramanlık kitabı olan Hidalgo, siyasi arenada “öteki kadın” olarak biliniyordu ve tıpkı Yeşilçam yıldızları gibi kariyerini yataklara borçluydu. Dört çocuk babası olan Eski Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile ilişki yaşadığı ve bu ilişkiden bir de “çocuk” peydahladığı bile ileri sürülmüştü.

Paris’in ilk eşcinsel belediye başkanının yardımcısı iken Paris’in ilk kadın belediye başkanı seçilen ve adına kahramanlık kitapları yazılan Hidalgo, yerel seçimlerde kazandığı zafere ve “İmamoğlu efekti”ne aldanarak, 10 Nisan 2022’de yapılan Fransa Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday oldu. 

İmamoğlu›nun, “Arkadaşım ve meslektaşım Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo’ya, Fransa cumhurbaşkanı adayı olarak yeni yolculuğunda başarılar diliyorum” mesajına rağmen Hidalgo, Macron ve Le Pen gibi faşist liderler karşısında bile ancak yüzde %1.7 oy alarak, tarihi bir hezimet yaşadı. İmamoğlu’nun başarı dilekleri ve Hidalgo’nun yataklarda biriktirdiği siyasi deneyimi(!) onu Elysee Sarayı’na taşımaya yetmedi.

İmamoğlu’nun sihirli dokunuşuyla kısa süreliğine parlayan ardından karanlığa gömülen yıldızlardan biri de Gergely Karacsony oldu.

Muhalefetin ortak adayı olarak girdiği 2019’daki yerel seçimlerinde, Macaristan Başbakanı Viktor Orban’ın adayını yenerek tarihi bir zafer kazanan ve başkent Budapeşte’nin Belediye Başkanı seçilen Karacsony, seçimden sonra yaptığı açıklamada, başarısını İmamoğlu’na borçlu olduğunu söylemişti. Ekrem’den «çok önemli tavsiyeler» aldığını itiraf eden Karacsony, “Sevgi Budapeşte’de de kazanır mı” sorusunu sorduğu İmamoğlu’nun kendisine, “Sevgi her yerde kazanır” cevabını verdiğini açıklamıştı.

“Sixtiin bilim pipılın” Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan aldığı tavsiyelerle 19 yıllık Viktor Orban iktidarını sarsan ve Budapeşte’deki seçimlerden zaferle çıkan Karacsony, göreve gelir gelmez ilk iş olarak, tıpkı Ekrem gibi eşcinsel sapkınlara selam çakmıştı. İmamoğlu’nun tavsiye ve tebriklerine mazhar olan Karacsony, vatandaşa hizmet etmek yerine tarihe geçecek bir rezalete imza atarak Budapeşte Belediye binasının önüne LGBTİ sapkınlarının paçavrasını asarak,”Budapeşte herkesindir” mesajı vermişti. Bununla yetinmeyerek, LGBT yürüyüşüne katılmış ve eşcinselliğe meşruiyet kazandırmak için elinden geleni yapmıştı. 

Buradan aldığı gazın üstüne bir de “İmamoğlu efekti” eklenince, Karacsony de tıpkı Hidalgo gibi kendisini 2022 seçimlerinin favori adayları arasında gördü. Soros destekli Batı yanlısı 6’lı muhalefetin adayı olmaya çalıştı. Fakat ajans yapımı efekler ve astığı LGBTİ paçavraları onu daha ileriye götüremedi. Orban’ı devirmek isterken tarihi bir hezimetin parçası oldu.

Şovla, algıyla, ajans kurgusu efektlerle yerel seçimlerin kazanılabileceğini fakat lider olup milletin karşısına çıkılamayacağını acı bir şekilde anladı. Özetle, her sevginin değil ancak milletin sevgisinin zafer kazandıracağını büyük bir hezimetle öğrendi. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Herşey

Çok güzel olacaktan ne beklediğin önemli bu Konstantinapolis tekfurunu destekleyenlerin "Herşey çok güzel olacak" dan anladığı Konstantinapolis tekfurunun şu sizin olumsuzluyarak anlattıklarınız aslında, yâni bunu destekliyenler memnundur. Konstantinapolis tekfuru afedersiniz bunların başına s....sada bunu destekleyenler "oh ne güzel oldu yâ Rabbî şükür" derler. Mesela örnek mi istiyorsunuz şekil a İzmir. İzmir i b...k götürüyor, bunlar da memnun mesut yaşayıp gidiyorlar.

bir

LGBT ci, yalancı Müslüman düşmanı ekrem İmamoğlu 112 çınarı devirdi, kesti, İBB çılgın projeyi bırak normal proje yok, batırdı Milletin parasını HESABINI soracağız,
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23