Müslümanlara yönelik toplu katliamın failleri ve suç ortakları

16 Mart 2019 Cumartesi

Gün yok ki, İslam ve Müslümanlara saldırı olmasın. 

Müslümanlara yönelik Avrupa’da yaşanan saldırılar, bu sefer dünyanın diğer bir köşesi kabul edilen Yeni Zelanda’da gerçekleştirildi.     

Yeni Zelanda’nın doğusunda yer alan Christchurch kentindeki Al Noor ve Linwood camilerine Cuma namazı sırasında eşzamanlı ve profesyonel bir organize sonucu Müslümanlara yönelik bir ‘toplu katliam’ gerçekleştirildi.

Yazımı hazırlarken, camilerden birinde 30, diğerinde ise 10 kişinin öldüğü belirtilmişti. Ancak ilerleyen zaman içinde sayı 49 olarak açıklandı. 20’si ağır 49 yaralı olduğu için katledilenlerin sayısında artış olacağı tahmin ediliyor. 

Saldırıların ardından 5 eylemcinin gözaltına alındığı açıklandı. 

Araçlarında çok sayıda otomatik silah ve el bombası bulundu. 

Savaşa gider gibi hazırlıklı olan bu sadist ruhlu caniler, Cuma namazı için camide bulunan Müslümanlara yönelik toplu katliamlarını ayrıca sosyal medya üzerinden canlı yayın yaparak dünyaya duyurdular. 

Şu gerçeğin altını çizerek ifade etmek isterim ki, Müslümanlara yönelik bu saldırılar ne ilktir, ne de son olacaktır.

İSTANBUL’U DA KÜSTAHCA 

TEHDİT ETTİ

Sosyal medya üzerinden bu vahşeti canlı yayınla dünyaya duyurup, çok çarpıcı ve eylemlerin son olmayacağı mesajları verildi.

Saldırganın 70 sayfalık bir manifesto yayınlandığı ortaya çıktı. Bu manifestoda Türklerle ilgili bir kısım da yer alıyor ve burada;

“Topraklarınızda barış içinde yaşayabilirsiniz, size zarar gelmeyecek. Boğaz’ın Doğu yakasında... Ama Boğaz’ın Batı yakasında herhangi bir yerde yaşamayı dener, Avrupa’ya gelirseniz sizi öldüreceğiz ve hamamböceği gibi topraklarımızdan atacağız.

Konstantinopolis’e (İstanbul’a) gelir, tüm cami ve minareleri yıkarız. Ayasofya, minarelerden kurtulacak ve Konstantinapol hak edildiği gibi tekrar Hristiyan şehri olacak” ifadeleri yer alıyor.

Müslümanlara yönelik saldırı ve toplu katliamlar, emperyalist ülkelerin, sömürgeci politikalarını sürdürebilme adına İslam’ı çağ dışı, Müslümanları ise potansiyel suçlu gösterme politikalarının bir parçası olduğu gerçeği bu mesajlardan da açık bir şekilde görülmektedir.

İSLAM KARŞITLIĞI, 

FİKİR ÖZGÜRLÜĞÜ OLAMAZ

Avrupa’da İslam ve Müslümanlara karşı devam eden saldırıların toplu katliama dönüşmesi ise an meselesidir. 

Çünkü, Avrupa’nın kendine ait olduğunu iddia ettiği demokratik değerler, insan hakları bağlamında eşitlik ve hukuk devleti ilkelerinden uzaklaştığı ve ırkçı, faşist akımların her geçen gün güçlendiğine şahit oluyoruz.

Avrupalı istihbarat servisleri ve ırkçı akımlar ile sivil toplum kuruluşu adı altında İslam karşıtlığı karalama kampanyaları üzerinden hem bir algı oluşturuluyor, hem de bir örgütlenme söz konusudur.   

Nitekim, eylemcilerin başı, İskoç bir aileden gelen ve Avustralya’da doğan 28 yaşındaki Brenton Tarrant isimli kişidir. Yani Avrupa kökenli bir kişidir.

EYLEMCİLER KADAR EYLEMLERİ 

YÖNLENDİRENLER DE SUÇLUDUR

Avrupalı siyasiler gibi ABD başkanı Trump da İslam ve Müslümanlara karşı tavır almakta, kışkırtıcı dil kullanmaktadır. 

Ayrıca, Avrupa ve ABD basınında yapılan haber ve yorumlarla İslam ve Müslümanlar hedef gösterilmektedir. 

İslam ve Müslümanlar, ‘İslamofobi üzerinden suçlanmakta ve karalanmaktadır. 

İslamofobi; Müslümanlara ve İslam dinine karşı sürdürüle gelen ön yargı ve ayrımcılıktan kaynaklanmaktadır. Müslümanlara karşı duyulan irrasyonel nefret, ayrımcılık, düşmanlık ve kin besleme anlamına gelir.

İşte o kin ve nefret üzerinden sürdürülen propagandalarla İslam ve Müslüman karşıtı eylemcilerin yetişmesi, hazırlanması ve eyleme geçmelerine destek verilmiş oluyor.

Müslümanlara yönelik eylemler irdelendiğinde, yanlış bilgilendirme ve özel hazırlanan karalama kampanyaların (İslamofobi) etkili olduğu görülmektedir.

Müslümanlara yönelik saldırı ve toplu katliamların baş sorumlusu eylemi gerçekleştiren sadist ruhlu caniler kadar, bu canileri kışkırtan, destekleyen, yöneten ve yönlendirenler de aynı derecede suçlu ve sorumludur.

Emperyalist güç odakları, İslam dünyasına yönelik sömürü politikalarını devam ettirebilme adına saldırı ve işgallerini sürdürürken, diğer yandan İslam topluluklarına yönelik saldırı ve toplu katliamlara destek verilmesi utanç vericidir. 

ABD ve Avrupa ülkeleri terör örgütlerine sağladıkları desteği kesmeli ve İslam karşıtı karalama kampanyalarını yasaklamalıdırlar. 

Aksi halde daha üzücü olayların müsebbibi olarak ‘insanlığa karşı suç işlemek’ten dolayı lanetleneceklerdir. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Alper Alper 3 gün önce
  Acaba feto terör örgütü boğaz köprüyü kesmeleri istanbulu batı tarafını anadoludan ayrirmak istemeleri bu cani teröristin söylemleri bir birini tutuyor gibi hiristiyan devleti ilan deceklerdi belki.
 • Mustafa Mustafa 3 gün önce
  Demirden kuvvet alanlar ,kuvvet almayanlarin kafasına kafasına vuruyor. Ne zaman Hadid suresi 25 i okuyup anlayacağız.
 • Mustafa Mustafa 3 gün önce
  Hadid suresi 25 i anlayamadık anlamama için gayret etmiyoruz. 1400 yıl önce uyarıldık. Okumuyoruz ki uyarıyı dikkate alalım.Allah subhanehu ve teâlâ aşkınaokuyun. Allah daha nasıl uyarsin .
 • Mustafa Mustafa 3 gün önce
  Birlikteliği Kuran Kerim'dearamayanlarin hiç mi suçu yok. Maide suresi. 51. Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. Zira onlar birbirinin dostudurlar (birbirinin tarafını tutarlar). İçinizden onları dost tutanlar, onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğuna yol göstermez.
 • Mustafa Mustafa 3 gün önce
  60-MÜMTEHİNE1 - Ey inananlar! Benim de düşmanım, sizin de düşmanınız olan kimseleri dost edinmeyin. Onlar size gelen gerçeği inkar ettikleri, Rabbiniz Allah'a inandığınızdan dolayı Resulü ve sizi (yurdunuzdan sürüp) çıkardıkları halde siz onlara sevgi ulaştırıyorsunuz. Eğer benim yolumda savaşmak ve benim rızamı kazanmak için çıktınızsa içinizde onlara sevgi mi gizliyorsunuz? Oysa ben sizin gizlediğiniz ve açığa vurduğunuz her şeyi bilirim. Sizden kim bunu yaparsa doğru yoldan sapmış olur
 • OkuyucuOkuyucu3 gün önce
  Muslumanı hergun katleden suuidileri görmüyorsunuz yemeni bombalayan Suudi pilotun şükür namazını biliyormusunuz musluman muslumanı Savas sayesinde veya mezhep yüzünden olduruyorsa elin kafirine fırsat vermiş olmazmışız
 • SofuoğluSofuoğlu3 gün önce
  "Hak ile batılın savaşı kıyamete kadar sürecektir"Bu bir ÇAĞDAŞ HAÇLI savaşıdır.Adamların kinine bakarmısınız?Her ne kadar içimizdeki batı(AB)putuna tapmış, onlar gibi Hristiyan'laşmış olanlar kabul etmeseler de Osmanlı Devletinin 2.Viyana seferine atıfta bulunması, Osmanlı Devletinin büyüklüğünü, ve bu saldırının arkasında da İslam düşmanlığının boyutunu gözler önüne sermektedir.Bu terörisler, arkalarında tüm Hristiyanların olduğunu görerek(çok azı saldırıyı benimsemeyebilirler)TÜRKİYE ve REİS'i tehdit etmişlerdir."İtlerin ürümesi kervanı yolundan alıkoymaz."ama,LGBTİ TOPLULUĞU olan (AB) kapılarında milletimizi beklettirmenin hiç bir yararı yoktur.AB'ye üye olmak için yapılan tüm antlaşmaların yırtıp bunların suratına fırlatmanın zamanı çoktan gelip geçmiştir.Kaşa kaş, göze göz.Şehit olan kardeşlerimize ALLAH'dan rahmet diler, yaralılara acil şifalar dilerim.Kederli ailelerine de ALLAH sabırlar versin.
 • ABDiABDi4 gün önce
  Bu olayların olduğu ülkelerin ekonomileri de zayıflarsa biz göçmenlerin vay haline,bir sürü psikopat var işsiz sosyal destekle avunuyorlar şimdilik (bağımlılarda çoğu).yahudilere bir kelime söylemek yasak,bize gelince katli vacip?devletimiz bu ülkelere diyemezmi ki bu tepe tepe kullandığınız tebamı can,kültür,dil,din ve mal güvenliğini ya teminat edin yoksa tazminatlarını ödeyin geri çekiyorum,ne haliniz varsa görün,ekonomileri alt üst olur bizde malı mülkü bırakır dövizleri alır vatana gömerizzzz.

Günün Özeti