Kayyımlara karşı çıkmak, ihanete destektir

21 Ağustos 2019 Çarşamba

Bölücü terör örgütü PKK/KÇK ile ilişkileri tespit edilen Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanları, İçişleri Bakanlığınca, görevlerinden uzaklaştırıldı ve eş zamanlı olarak, Diyarbakır, Mardin ve Van başta olmak üzere 29 ilde bölücü terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik operasyonlar başlatıldı. 

Görevden almalar ve başlatılan operasyondan hemen sonra terör örgütünün hamiliğini yapan iç ve dış mihraklar harekete geçti. 

Yani, yine o bildik kuruluşlar ve yine o siyasi ve medya çevreleri…

Avrupa ülkelerinde bazı siyasiler ve basın kuruluşları tarafından “Kürt halkına hizmet veren belediye başkanları görevden alındı” başlığıyla haberler yapıldı ve Türk hükümetine ağır eleştiriler sıralandı. 

Avrupa Birliği (AB)’den ilk açıklama ise Türkiye Raportörü Kati Piri’den geldi.

Piri, sosyal medya hesabı üzerinden haddini aşan cümleler kurdu.  

Açıklamalarında siyasi nezaket kuralları ve AB –Türkiye ilişkilerini zorlayan bir üslupta Türk devletine hakaret, HDP üzerinden PKK terör örgütüne ise destek vardı.

Hem Avrupa basınında yer alan haber ve yorumlar hem de AB’nin ‘Türkiye Raportörü’ Kati Piri’nin açıklamaları, ülkemizin içişlerine müdahale niteliğinde düşmanca bir tavırdır.

AB, maalesef bunu hep yaptı ve de yapmaya devam ediyor.

Doğrusu biz de onların bu önyargılı eleştirilerini ciddiye almıyoruz.

Çünkü AB’nin bu tavrı siyasi bir yaklaşımdır.  

Tarihin derinliklerinden gelen nefret ve unutulmayan kinin bir sonucudur.

İşte onun içindir ki, Batılı siyasiler ve basın sürekli olarak Türkiye’yi tehdit eden bölücü terör örgütlerine hamilik etmektedir. 

İşte bu sebeple, bölge halkına değil, terör örgütüne hizmet veren ve bu sebeple görevlerinden alınan BelediyeBaşkan ve yöneticileri ile ilgili olarak “Kürtlere hizmet veren belediye başkan ve yöneticileri” olarak söz ediliyor.

Bu yaklaşımlarıyla, bölücü terör örgütleriyle bağlantılı oldukları bilindiği halde gerçekler kasıtlı olarak gizlenmekte ve masum gösterilmeleri için bir algı oluşturulmaya çalışılıyor.

Bu tavır Türk düşmanlığıdır.    

Batılı emperyalist güç odaklarının ‘Türkiye düşmanlığı’ ise iflah olmaz bir hastalıktır.

Bu nedenle Türkiye’nin terörle mücadelesine karşı çıkılıyor ve terör örgütleri yerine Türk devleti ile hükümeti suçlanıyor. 

Bu gerçekler gösteriyor ki, Türkiye’ye karşı takınılan bu küstahça tavır ne ilktir, ne de son olaraktır. 

OY UĞRUNA İHANETE ORTAK OLMAK

Hiç kimse devleti hiçe sayarak kanunları ihlal etme hakkına sahip değildir. 

Belediye başkanları ve diğer yöneticilerin, yerel yönetimler yasasını hiçe sayarak bir terör örgütünden aldığı emir ve direktiflerle hareket etmesi veya görevini kötüye kullanmaları suçtur. 

Bu suçun işlendiği tespit edildiği takdirde ise o başkan ve yöneticiler görevlerinden uzaklaştırılır.

Bu dünyanın her yerinde değişmeyen bir hükümdür. Türkiye’de yapılan da budur.

Bu gerçekler ortada iken hâlâ Avrupa basınında yer alan haber ve yorumların yanında bazı siyasilerin Türk hükümeti ve İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu’yu hedef alan değerlendirmeleri tek kelimeyle siyasi ahlaksızlıktır.

AB’nin karşı tutumu elbette acıdır, ancak daha acı olan, oy uğruna bölücü terör örgütünün siyasi uzantısı HDP ile işbirliği yapan siyasilerin pervasız davranışları ve destek beyanlarıdır.

CHP, HDP ve SP başta olmak üzere bazı siyasi parti mensupları ve parti kurmaya hazırlanan 11.Cumhurbaşkanı Gül ve eski Başbakan Davutoğlu’nun “Görevden uzaklaştırılmalar demokratik temayüllere aykırıdır” şeklindeki değerlendirmeleri ise oy ve siyasi ikbal uğruna gerçekleri inkâr ve de hukuka saygısızlıktır.

Kayyım atamalarına ve başlatılan operasyonlara karşı çıkılması, demokrasimiz ve ülke bütünlüğümüzün geleceği adına endişe vericidir. 

Bu karşı çıkış, aynı zamanda PKK/KCK’nın yerel yönetimlerde örgütlenmelerine destek anlamına geldiği için hem ihanettir, hem de suçtur.

Çünkü görevlerinden uzaklaştırılanlar; yasaları ihlal etmiş ve sorumluluklarının dışına çıkarak terör örgütünün emirleriyle hareket ettikleri yönünde İçişleri Bakanlığımızın elinde ciddi deliller mevcuttur.

Şöyle ki: 

İhaleler, örgütle yakın ilişkiler içinde olan kişilerin kurduğu paravan şirketlere yönlendirilmek suretiyle terör örgütüne maddi destek sağlanmıştır. 

Terör örgütünün emriyle belediyelere terör örgütüne yakınlığı olan kişiler işe alınmıştır ve belediyeler örgütün hâkimiyet alanlarına çevrilmiştir. 

Seçilmiş ancak soruşturmaları devam eden bazı örgüt mensupları, mazbatalarını alma haklarını elde etmedikleri halde önemli görevlere atanmışlardır.

Belediyenin tüm imkânları örgütün hizmetine sunulduğu gibi örgüt adına hareket eden vakıf ve derneklere ‘sosyal yardım’ adı altında maddi destek aktarıldı.

İçişleri Bakanlığı bu suçların işlendiği yönündeki tespitleri ile bazı bilgi ve belgeleri basın aracılığıyla kamuoyu ile paylaşmıştır. 

Şunu önemle belirtmek isterim ki, hiçbir belediye başkanı veya yöneticisi, Kürt veya başka bir etnik kökene mensubiyeti nedeniyle görevinden uzaklaştırılmış değildir.

Bu ve benzeri kanunsuzlukların yapıldığı tespit edildiği için adı gecen başkan ve diğer belediye yöneticileri görevlerinden İçişleri Bakanlığı tarafından alınmışlardır.

Elbette son kararı mahkemeler verecektir. 

Ancak altını çizerek ifade etmek isterim ki; “Kişilerin suçları mahkemece tescillenmeden suçlanan kişiler suçsuz sayılırlar” ibaresi ceza hukukunun temel prensibi olmakla birlikte, devleti korumakla görevli bakanlığın görevden alma ve operasyonlar başlatma girişimleri hukuka uygundur. 

Çünkü İçişleri Bakanlığımız, kanunların emredici hükümlerine göre hareket etmiştir ve etmektedir. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • YALNIZKURTYALNIZKURT25 gün önce
  MEHMET bey bu düşüncelerinizi açılım politikalarının uygulanması esnasında (etnik topluluk olarak hak talep etmek tüm dünyada bölücülük olarak hukuk litaretüründe yer aldığını )beyan ettiyseniz,kendi partisinin kapatılması endişesiyle parti kapatmanın önüne geçerken dillendirseydiniz, hdp nin2000 li yıllarda yerelde sadece bir kaç ilçede il bile yoktu yönetimi eline aldığında kararlı bir şekilde terörle mücadele kapsamında gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini söyleyenlerle beraber kamu oyu oluşturmaya ve iktidarı ikna etmeye çalışmadıysanız şimdiki söylediklerinin bir anlamı yok. bu yaptığınız zevahiri kurtarmaktan ibaret diye düşünüyorum selam.
 • Alı Faruk TERZİ Alı Faruk TERZİ 25 gün önce
  Hukuk zamana zemine ve kişiye göre değişmez. Senin kafana ya da kanununa uymayan adama Hain demek senin dilinden dökülen dört kelimenin sese dönüşmesidir başka bir anlam ifade etmez. Hukuk kanun değildir. Egemen’in ya da yandaşlarının Düşünceleri otoriteyi belirlemez. 28 Şubat sürecindedediğimi tekrar söylüyorum. Keser ve sap kıyamete kadar bu kafayla sürekli dönecek hesapta dönecek...
 • ÖmerÖmer25 gün önce
  Yani kayyum niye bu kadar tepki aldı anlamak zor. Hükümete muhalif olabilirsiniz eleştiri de olabilir ama böyle olmaz ki zaten terörü desdeklediklerini inkar etmiyorlar ki aleni yapıyorlar yani hükümet ne yapsın göz mü yumsun demokrasiymiş yok seçimmiş yeter artık sizin yüzünüzden teröristler yüz buluyor azıyor birlik olmalıyız tabi azıcık vatanımızı seviyorsak başka ne desem bilmem ki
 • Müh Müh 25 gün önce
  Koca kafalı femi abi bu konuda çok ibneceyazılar yazıyor aman dikkat çünkü Koca kafalı feminin kimin adamı olduğu ķmlerin değirmenine su taşıdığı herkesin malümudur.
 • hercaihercai25 gün önce
  Kurdo, o zaman sen  bir .. tekisin, hemde irkci bir! Kurtmusun sen yoksa ... Gercek musluman bir kurt bu sozleri asla ve asla agine almaz! Kurtlerin yuzde 50 si zaten bati illerinde yasiyor! Pis mahluk! Gercekleri gormeyen bas''IT' in bir
 • cahitcahit25 gün önce
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir yere gidiyor, bir açılış yapacak, kurdele geriliyor, makas uzatılıyor, Erdoğan kurdeleyi keserken diyor ki: "Ya Allah; Bismillah!"Sanırsın AKP, MHP koalisyonu on-on beş yıl önce kurulmuş...Çünkü hatırlayın sokaklarda ülkücü olanlar "ya Allah; Bismillah; Allahu Ekber!" sloganı atardı.Recep Tayyip Erdoğan'ın "Ya Allah; Bismillah"ı da işte bu ülkücülerin sloganına benziyor.Tevekkeli bu yüzden AKP'liler de Cumhurbaşkanına bir zamandır "Reis" diyor.Bir de mehter takımında mehter takımı önderi ya da "majör", -eğer yanlış hatırlamıyorsam mehter takımında ona "Çorbacıbaşı" denilmektedir- (bu cümleyle Cumhurbaşkanına asla bir hakaret amacım bulunmamaktadır.) çalınan marş bittikten, yeni bir marşa geçileceği zaman elindeki asasını yukarı kaldırıp aşağı çekerken der ki: "Has dur, Ya Allah"Gel gelelim işin uygunluk ve mana boyutuna... Bin dört yüz yıllık İslam ve uygulamalar bize göstermiştir ki, bir yere girilirken, bir yerin açılışı yapılırken "Ya Allah; Bismillah" şeklinde bir şey söylenmez.Bir yere giren, bir yerin açılışını yapan kişi "Bismillah" ya da tam açılımıyla "Bismillahirrahmanirrahim" der.Recep Tayyip Erdoğan'ın söyleyişinin manasına bakalım."Allah; Allah'ın adıyla..."Gerçekte olması gereken:"Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla..."Ya da "Esirgemesi ve bağışlaması çok Allah'ın adıyla... "İşin aslı bu olunca bir işe başlarken söylenmesi gereken sözün hakkı verilmezse o sözün acaba ahı mı tutuyor?Bizim daha besmelemiz, başlangıcımız yanlışsa işimizin gelişme ve sonuç bölümü de yanlıştır.
 • hüseyinhüseyin25 gün önce
  5 yıl işe gitmeden 251 bin lira maaş aldıŞanlıurfa Ceylanpınar Belediye eski Başkanı Atilla'nın kızına toplam 251 bin lira maaş ödendi. Bakanlığın ise geri istediği ortaya çıktı. Kaynak: 5 yıl işe gitmeden 251 bin lira maaş aldı
 • MuzafferMuzaffer26 gün önce
  Bizler alınan kararın arkasındayız, hatta tümünden yönetimler ellerinden alınmalıdır. Demokrasi hümanistlik martavallarına kanacak yerimiz kalmadı, topraklarımızda siyonizmin sevr planını yürüten pkk ve türevlerinin kanı görüldükleri yerde heder edilmelidir. Saadet partim beni ilk defa büyük bir üzüntüye uğrattın, bugüne dek yaşamadığım kırılmayı yaşattın. Cihangir islam bey yeter artık. Temel başkanım, bu hainlerin alınmasının ülkemize zararı nedir de karşı çıkıyorsunuz.
 • Mehmet ayMehmet ay26 gün önce
  Bu belediye baskanlari suc islediyse kanun neden müdahele edip ceza vermedi? Türkiye de adalet kanun öldü. Ruhuna el fatiha.
 • ORHAN İNANORHAN İNAN26 gün önce
  İSLAMCI RUMUZLU ŞAŞKIN.ÖNCE O RUMUZU DEĞİŞTİR ..PKK SEVİCİLİĞİN İSLAMLA NE İLGİSİ VAR Kİ,YANMAKTAN ATEŞTEN BAHSEDİYORSUN? ÖNCE SEN BU İKİ YÜZLÜ TUTUMUNLA ,KATİLLERE DESTEK OLMAKLA KAVUŞACAĞIN ATEŞİ DÜŞÜN..HER NEYSE,HER TÜRLÜ YORUMU KISITLAMADAN YAYINLADIĞINIZ İÇİN BENİM DE BAZEN SİNİRLERİM BOZULABİLİYOR..ELLERİNİZE SAĞLIK..YAZINIZIN SON HARFİNE KADAR ,HER CÜMLESİNE KATILIYORUM..BENİM DE ÜZÜLDÜĞÜM NOKTA ŞU;"SON SEÇİM KOALİSYONU SON SÜRAT GÖREVİNE DEVAM EDİYOR VE ARTIK GÖZLERİ BİR ŞEY GÖRMÜYOR..PKK SEVİCİLİĞİ DE BUNA DAHİL..KOCA KOCA SAĞDAN ,SOLDAN VE İSLAMCI KİMLİĞİNİ DEVAMLI VURGULAYAN TİPLERDEN BU DAVRANIŞ BOZUKLUĞUNU GÖRÜYORUZ VE ARTIK PKK DA HER ALANDA MEŞRU YAPILMAYA ELBİRLİĞİ İLE ÇALIŞILIYOR..İHANETİN ADI DEĞİŞTİRİLEREK DEVAMLI GÜNDEMİMİZE DEMOKRATİK BİR TAVIRMIŞ GİBİ SOKULMAYA ÇALIŞILIYOR..TAM BİR OPERASYON İLE KARŞI KARŞIYAYIZ VE ŞAYET BAŞARIRLARSA ,BUNUN SONU ÇOK VAHİM..PKK TEHLİKESİ ARTIK BİTTİ AMA BÖLÜCÜLÜK BAŞKA VE DAHA TEHLİKELİ BİR HALE DÖNÜŞTÜ..BU YENİ HAREKETİN HEDEFİ BELLİ ANCAK BESLENDİĞİ NOKTA ÇOK ÖNEMLİ..O DA NEFRET NEFRET VE YİNE NEFRET..BU KADAR NEFRET DOLU OLUŞUMUN BU MİLLETİN KENDİLERİNE BENZEMEYENLERİNE YAPACAKLARINI HAFIZAM TAHAYYÜL EDEMİYOR..YÜCE RABBİM(CC) BÜTÜN ŞERLERDEN ÜLKEMİZİ VE İSLAM ALEMİNİ MUHAFAZA BUYURSUN.ZULÜM ALTINDA İNLEYEN SURİYEDEKİ,FİLİSTİNDEKİ,DOĞU TÜRKİSTANDAKİ ,KEŞMİRDEKİ VE DÜNYANIN HER NOKTASINDAKİ BÜTÜN MÜSLÜMANLARI BİR AN EVVEL KURTARSIN..BUNU NASİP EDER İKEN DE ,GÖREVLERİMİZİ LAYIKI İLE YAPABİLMEMİZİNASİP ETSİN ,İNŞALLAH..
 • DinoDino26 gün önce
  Ak parti tabanı düşünceden ve yorumdan uzak çukur ve aşkı menüyü izleyerek her türlü haksızlığı yolsuzluğu meşru görüyor. Bu iktidara yansıyor. Israilde böyle yok oldu.fazla uzatmaya gerek yok.zaten anlamiyorlar
 • IslamciIslamci26 gün önce
  Yazık ki ne yazık sizin yüzünüzden müslümanların imajı yerle bir oldu.Adaletten hukuktan ayrıldınız.Zillete düşmeniz yakındır. Çünkü zalime verdiğiniz destek sizide yakacak
 • HarunHarun26 gün önce
  Kim inanıyor size yarın istanbul belediye başkanını da gorevd3n alacaksınız. 126.000 kişiyi delil olmadan ihraç ettiğiniz gibi.nasil olsa delile gerek yok.suphe kurum kanaati size yeter.Allah islah etsin.yaptiklarinizin seriatte de yeri yok.zalimler için yaşasın cehennem
 • AhmetAhmet26 gün önce
  Suç adalet tarafından tescillenmeden halkın iradesini gasp etmek, seçimde kaybedilenin masada kazanılması, daha doğrusu sivil darbedir
 • Abdullah ve Ahmet İHANET içindeAbdullah ve Ahmet İHANET içinde26 gün önce
  NEDEN ACABA? FETÖ KOKTUKLARI İÇİN OLMASIN. TEMEL DE İHANET ETMİŞ OLUYOR! MERAL ŞİMDİLİK SESSİZLİĞİ OYNUYOR! BÜLENT İN FARKLI DÜŞÜNDÜĞÜŇÜ SANMIYORUM ( bulunduğu konum itibariyle konuşamıyor) FETÖ=PKK! TABİKİ BİRBİRLERİNİ SAVUNACAKLAR
 • O.ural.O.ural.26 gün önce
  Tebrikler yazınızı noktasından virgülüne kadar onaylıyor ve A.gül ile A.davudoglu vb. karekterli ve omurgalı olmalarını tavsiye ediyor ve ikinizde bunca şehitlerin vebalini alırsınız bunu hesabını mizan kurulduğunda vereceksiniz karekterli olun karektersizlik yapmayın diye uyarmak bir vatansever olarak görevim bu zatlar bilsinlerki bu kayyum olayınakarşı çıkıp destek vermek düpedüz vatan hainligidir gül ve davudoğlu siz birer vatan h..isiniz sizlerin ipleri kimin elinde Allah'tan korkmuyorsanız kuldan utanın tabi utanmanız varsa .

Günün Özeti