İşgal, ihanetler ve ‘yüzyılın tükürüğü’

27 Temmuz 2019 Cumartesi

Mescid-i Aksa Camii’ne yapılan sistematik ihlallerine aralıksız devam eden işgalci İsrail, son olarak  Doğu Kudüs’ün Vadi el- Hummus mevkiinde yeniden başlattığı yıkım faaliyetinde Filistinlilere ait yüzlerce evi yerle bir etti. 

Direnen Filistinlilere karşı orantısız güç kullanıldığı gibi yüzlercesi tutuklandı, tutuklanıyor.

Kısacası, yine İsrail, yine yıkım, yine saldırı ve yine terör…

Diğer bir ifadeyle; yine İsrail, yine kan ve gözyaşı.

Bu yaşananlar elbette çok acı ancak, daha da acı olan, Filistinlilerin evleri yıkılırken ve direnen Filistinliler ağır saldırılara maruz kaldığı o esnada, İsrail’e bir ihanet ziyareti gerçekleşmiş olmasıydı.

O ziyaret sıradan bir ziyaret değildi ve o ziyareti gerçekleştirenler de sıradan kişiler değillerdi.

İşte asıl acı veren tarafı da burası.

İsrail Dışişleri Bakanlığı’nın daveti üzerine Suudi Arabistanlı ve Iraklıların da bulunduğu 6 kişilik Arap gazeteci grubu İsrail’i ziyaret ediyordu.

Önce İsrail Meclisi’nde ağırlandılar. 

Onlara bazı telkinler yapıldı ve işbirlikçiliğin ve satılmışlığın payesi olarak onlara ‘altın kalem’ hediye edildi.  

Bu satılmışlar, İsrail’in özel güvenlik ekiplerinin eşliğinde Batı Kudüs’te bulunan “Yad Vaşem” (Yahudi soykırım müzesi) ve Kudüs’teki kutsal mekanları ziyaret etmişler. 

Bu hainlerden biri olan Suudi Arabistanlı gazeteci Muhammed Suud Zeyd, işgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’yı ziyaret etmek için diğer satılmışlardan ayrılmıştı. 

Suud Zeyd, Mescid-i Aksa’ya doğru yürüdüğünü gören Filistinlilerden beklemediği sözlü hakaretlere maruz kaldı. 

Filistinliler tarafından kovuldu ve Harem-i Şerif’in avlusundan çıkarıldı.

Bütün bunların yanında tüm Filistin halkının duygu ve düşüncelerini özetleyen en anlamlı eylemi ise 12 yaşındaki bir Filistinli erkek çocuk gerçekleştirdi. 

Akıllardan çıkmayacak kadar etkili bir tarihi tavır olan o protesto eyleminin görüntüleri sosyal medyada paylaşım rekorları kırdı, kırıyor. 

O Filistinli erkek çocuk, Şunu herkes bilsin ki, Kudüs Filistin’in başkentidir ve Mescid-i Aksa da sadece Müslümanlarındır. Filistin davasını satan ajanların burada yeri yoktur” şeklinde yumruğunu sıkarak haykırdı ve sonra var gücüyle havaya zıplayarak, Suudi Arabistanlı gazeteci Muhammed Suud Zeyd’in yüzüne tükürdü.

İşte bu tükürük, ‘Yüzyılın Tükürüğü’ olarak tarihe geçti. 

Çünkü o tükürük sıradan bir tükürük değildi.

Kin ve nefret yüklüydü ve ihanete bir cevap niteliğindeydi.

O küçük adam, sadece Suudi Arabistanlı gazeteci Muhammed Suud Zeyd’in değil, işgalci İsrail yöneticilerinin ve onlara destek verenlerin ancak özellikle de Filistin davasını satan işbirlikçi Arap despotlarının yüzüne tükürmüş oldu. 

O küçük adamı “yüreğine ve ağzına sağlık” diyerek kutluyorum.

Cesur ve anlamlı olan eylemini takdir ediyor ve alkışlıyorum.

Zira o bunu fazlasıyla hak etti.

Onu görünce, işgalci İsrail tanklarına karşı taş atarak direnen Filistinli çocuklar ile İsrail askerlerinin üzerine yürüyen onlara kimi zaman tekme kimi zaman yumruk atan o Filistinli kız çocuğu Ahed et-Temim, aklıma geldi. 

Dünya onları, ‘Tanklarakarşı taşla direnen Filistin’in çocukları olarak hep hatırladı.  

O sarışın saçlı küçük kızı ise, “Filistin askerine yumruk atan korkusuz Filistinli küçük kız” olarak tanımıştı. 

Şimdi ise henüz adı bilinmeyen ancak görüntüleri büyük hayranlık uyandıran o 12 yaşındaki Filistinli çocuğu, ‘hainlerin yüzüne tüküren cesur ve onurlu protestocu çocuk’ olarak bilecektir. 

Onlar, küçücük cüsselerinde korkusuz büyük yürek taşıyan sembol direnişçilerdir.

Onlar küçük, ancak haklı davanın büyük savunucularıdır. 

Tarih ve insanlık onları, ‘Filistin direnişinin cesur çocukları’ olarak bilecek, tanıyacak ve de anacak.

Onların, o anlamlı eylemleri ‘özgürlük mücadelesinin direniş ruhu’ olarak hafızalarda hep yaşayacak…

Yıllardır bitmek bilmeyen İsrail işgali ve mezalimine karşı sürdürülen o şanlı direniş,  böylesi cesaret sembolü direnişçi çocukları da yetiştirmiş ve de yetiştirecektir. 

Yetiştirmeye devam edecek diyorum. 

Çünkü, bu işgal ve saldırılar ve ihanetler ne ilktir ne de son olacaktır.

Direniş ise, o işgal ve saldırılar ile kardeş ihanetlerine rağmen tavizsiz sürecektir. 

İşgalci Siyonist İsrail’i ve onun destekçileriyle Filistin davasını satan işbirlikçi Arap diktatörlerini lanetliyorum. 

İşgale karşı sürdürülen o mücadeleyi, tanklara karşı taşla direnen, işgalci güçlerin üzerine yumruğunu sıkarak yürüyen ve hainlerin yüzüne tüküren Filistinli çocukların direniş ruhunu selamlıyorum…

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Ali rızaAli rıza1 ay önce
  Ah ki ne ah , ne demeli ne yazmalı , bu islam ümmeti ne zaman uyanacak ? ne zaman kuraanı kerimi okuyup anlayaca bin beşyüz yıldır anlamadı bundan sonrada anlıyacağını sanmıyorum , bu gün israil müslüman olsaydı ve çevresindeki 22 arap devleti yahudi olsaydı ve hatta diğer 34 islam devleti yahudi olsaydı o devleti bir dakika orda yaşatmazlardı eminim peki şimdi biz neden böyleyiz , tarihten ders almadığımızdan , bilimi ıskaladık dini sadece namaz oruç hac vede sakal takke kadının şalvarı saçı sandık , o kadar net olan ıkra bismi rabbike lezi haalak , haalaka insene min gealak emrini ıskaladık Hz, Muhammede bedir savaşında kılıç çeken emevilerin islam yorumunu din sandık sıffın savaşında ve sonrasında Hz, Muhammed in neslini kurutanların izinde gittik muaviye ve yezidin , e şimdide birbirimizi yiyoruz mezhepçilik tarikatçılık üç ayeti bilene alim hoca dedik kuraanı kerimi evde duvara astık sakın yaklaşmayın çarpar ha dedik , ulan hiç akıl varmı be kuraanı kerimi türkçeye çevirtip millet dinini öğrensin diyenBüyük lider Atatürk ke pis dillerini uzattılar bu ümmet böyle olunca israil ne yapacaktı abd inğiliz ne yapacaktı , sen adam olazsan kimse seni adam yerine koymaz , en önemli sorun kadının saçının bir tek telini helalinden başkasına göstermesi helalmidir harammıdır tokalaşması helalmidir harammıdır , asmanın gölgesinde oturmak helalmidir harammıdır , önemli olan bu israil kudüsü almış filistini almış yarın kuzey ırakı fıratın kuzeyine kadar alırsa ürdünün kuzeyinden suriyenin doğusundan koridor açarsa ve fırtın doğusunu birleştirirse nemi olacak kocaman bir hiç , emevilerin torunları onlara yardım ediyor , unutmayın filistinliler şafii suudiler vahhabi ürdün ve mısırlılar hanefi yani mezhep mezhep islam ümmetini bitirdi gerçekte osmanlıyı bitirende yavuzla başlıyan mezhepçilik ve hala devam ediyor hiç kimse yolunu sorğulamıyor doğrumu diye,
 • Orhan İNAN Orhan İNAN 1 ay önce
  Ebrehe kocaman Filleri ve donanımlı askerleri ile birlikte Kâbe önlerine gelip,yıkım için harekete geçince, Yüce Allah'ın emri ile harekete geçen küçücük kuşlar koca orduyu bir anda yere seriverdi. Herhalde öyle bir zamana doğru hızla yaklaşıyoruz, gibi. En iyisini RABBİM bilir ama şerefli Filistin halkının başkaca umudu da kalmadı. RABBİM bizleri affetsin.
 • Mustafa Mustafa 1 ay önce
  İçeride ki örtülü ye küfreden fatih altaylı hala reytink yapıyor ise.Müslümanım diyenlerin kutsallarına küfreden emin cölaşan hala yazı yazıyor ise. Dişardaki düşmana uzanmayın içerideki düşmanlar dimdik ayakta
 • Rasim DUMANRasim DUMAN1 ay önce
  İSRAİL elbette yok edilecek, bu bize Rabbimizin vâadi ve o SÂDIK-EL VÂ'D (C.C.)'dir. İSRAİL'in yaptığı zulüm ve alçaklıklara destek olanlar da elbette hem bu dünyada, hem de âhirette rezil ve kepâze ve zelîl olacaklar ve hüsrâna uğrayacaklardır. Zaman çabuk geçer, hiçbir zulüm ilânihâye devam etmez. Rabbimiz bize, o zulmü kaldıranlardan ve o alçaklara "ceza verenlerden" olmayı nasip eylesin inşallah.
 • RabiaRabia1 ay önce
  EuzubillahiminesseydanirracimbismillahirrahmanirrahimOnlara geri döndüğünüzde kendilerinden vazgeçmeniz için Allah'a and içecekler. Artık siz onlara sırt çevirin.Onlar gerçekten pistirler. Kazanmakta olduklarının bir cezası olarak, onların barınma yerleri cehennemdir.tevbe süresi 95.ayet.elhamdulillah.evet Filistin askerine yumruk atan Filistinli küçük kız yazmissinizda yalancilarda böyle şeylere psikoloji de dil sürçmesi derler.bence bir açıklama yapın.tabi yürek varsa.gazeteci olsun ister kral olsun.onlar müslüman mı gerçekte ona bak.lanetli Yahudiler istedikleri kadar Kudüs bizim desin.mekke deki kabemiz müslümanlar in kıblesi olduğu günden beri dünyadaki önderlik artık elhamdülillah müslümanlar a geçmiş oldu haberin olsun.peygamber efendimiz sav Yahudiler e lânet etmiştir.ben müslümanlar danim.bende elhamdülillah peygamber efendimiz sav in diliyle Yahudilere lanet ediyorum.araplar günahkar müslümanlar olabilir ler Tevbe etmelerini umuyorum şu anda.tevafuk yazınızı okudum.bence yeniden yazın.hep boylesiniz zaten sizden bir şey anlamadım.Allah hidayet versin.saygilar selam ve dua ile Allah'a emanet olun teşekkürler HasbinAllah'u ve nimel vekil deriz.ben Allah'a şükrediyorum.
 • abiabi1 ay önce
  mısırla butun ilizkilerimizi kestik ama israille iliskiler ticaret tam gaz devam van minut dedik şov yaptik ahh ahh yeni bir erbakan lazim bu ulkeye zaten degeri kaybedilince anlasiliyor degerli insanlarin..
 • AKINCIAKINCI1 ay önce
  FİLİSTİN ASKERİNE YUMRUKTEKME ATMADIİSRAİL ASKERİNE ATTI
 • emekliemekli1 ay önce
  yazmayla çizmeyle o bahsettklerinizin hiç birinde değişiklik olmayacak ve istemediğimiz her şeyi gerçekleştirecekler osmanlı zamanındaki ok kılıç balta top artık yok osmanlıda zaten ilmi bilmi arkaya attığı için yok oldu şimdi 5000-10000 km menzilli füzeler görünmez uçaklar nükleer uçak gemileri nükleer denizaltılar tanklar ne ararsan var onların ilmini bilmini yakalayamadığın an bu olacaktır kaçış yok sadece bizim gibi gelişmekte olan ülkelere sattıkları ilaçları kesseler 5 yılda milyon insanımızı kaybederiz

Günün Özeti