• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Av. Yaşar Baş
Av. Yaşar Baş
TÜM YAZILARI

Mescid-i Aksa için tek vücuduz

17 Mayıs 2021


Av. Yaşar Baş İletişim: [email protected]

Kirli bir saldırganlığın pençesinde insanlığın onuru Aksa Mescidi için ayaktayız.

Siyonist faşist saldırganlığın karşısındayız. İnsanlığın onuru ve namusu için üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız.

Söz konusu olan Mescid-i Aksa ise tüm ihtilafları ayaklarımızın altına alıyoruz. Filistin’de yaşanan insanlık dışı siyonist vahşete ve hak ihlallerine karşı sonuna kadar direneceğiz. Amasız, fakatsız ve ön şartsız olarak direneceğiz.

Sonucu ne olursa olsun siyonist vahşete izin vermeyeceğiz. Dünyanın her yerinden ve her yönünden insanlık tutsaklığa karşı sesini yükseltiyor. Daha da yükseltmeli.

Siyonist vahşetin faillerinin dizlerinin titrediğini de görüyoruz. Destek açıklamaları için kampanyalar düzenlemeye ihtiyaç duymazlardı önceden. Şimdi sahte destek listeleri yaymaya ihtiyaç duyduklarına göre demek ki zordalar. 

Bu sadece Müslümanların sorunu da değildir. Siyonist vahşetin tutsak almaya çalıştığı insanlığın sorunudur bu. Yani insan olan herkesin sorunudur.

Siyonist vahşetin parçası olmayan Yahudilerin de sorunudur, Hristiyanların da. Çünkü saldırıya uğrayan insanlıktır.

İnsanlık ölürse insan yaşayamaz. Aksa Mescidi bugün artık insanlığın sembolüdür. Aksa düşerse insanlık düşer.

Birlik olmamız gereken zamanda ihtilafları körükleyenlerin ihanetine hiç takılmamak gerekir.

Üzerine düşeni yapmak yerine başka ülkelerin duyarlılığını sorgulayan, bugün siyonist vahşete sırtını dönmek için mazlumların tarihine iftira atan ihanet şebekeleri değil bizim rotamız.

Kendisi hiçbir şey yapmadığı halde başkalarının yaptığını eksik görenler bilin ki siyonist vahşetin ortaklarıdır. Ortaklığı itiraf edecek yüzü ve karakteri olmayanlar, tarihten coğrafyadan, siyasetten şikayet ederek bu yüzsüzlüklerini örtemezler.

Bizim sorumluluğumuzun ölçüsü başkalarının yaptıkları veya yapmadıkları değil. Hepimiz tek başımıza öleceğiz, tek başımıza dirileceğiz ve tek başımıza hesaba çekileceğiz. 

Hiç kimsenin ne yaptıklarından ne de yapmadıklarından dolayı hesaba çekilecek olan biz değiliz.

Birliğe ihtiyaç olan ve insanlığın tek vücut olması gereken bu zamanda, ayrılıkları körükleyecek dil bir Müslümana ait olamaz.

Bugün insanlık için ayağa kalkma vakti. Bugün insanlığın değerlerini savunma vakti. Bugün tüm ayrılıkların ayaklar altına alınması gereken bir vakitteyiz.

Elhamdulillah İslam dünyası Mescid-i Aksa için tek vücut oldu. Farklılıklara rağmen bütün Müslüman ülkeler Filistin için ayağa kalktı. Belki de bu siyonist vahşet, vahdetin kapısını açacak, belki de vahdet rüyamızı gerçeğe dönüştürecek. 

Biz hiçbir hesap yapmadan Allah’a, Resul’üne, tarihimize, değerlerimize, ümmete ve millete, çocuklarımıza ve torunlarımıza karşı sorumluluğumuz neyi gerektiriyorsa onu eksiksiz yapacağız. Gerisi her şeyin sahibinin takdirine kalmış. Neyi takdir etmişse başımızın üstünde. 

İslam dünyası ayakta. Dünyanın her yerinden insanlığın sesi yükselmeye başladı. Küresel faşizmin ortakları da birer birer ortaya çıkıyor. Göreceksiniz faşizme karşı insanlık gelip gelecek.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

kehanet

başlığa baktım güldüm. asıl tepki ekonomik fiili darbe ile olur. bu ülkede hala kola satılıyorsa koçun malları satılıyorsa, mecbur kalınmadıkça .in, ab. abd rus yahudi menşeli mallar satılıyorsa bu başlık ve kudüs için ayaktayız cümlesi yalan olur.
 • Yanıtla

Onlar habire öldürüyorlar

Evet, biz de israilin kurulduğu günden beri tek vücut bekliyoruz öyle, derin dondurucudan çıkmış açılamamış vaziyette..
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23