• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Atilla Özdür
Atilla Özdür
TÜM YAZILARI
20 Temmuz 2020

Tekerlek…

Arka tekerlek öndekine tabidir. Öndeki ne tarafa yönelirse, arkadaki de o yana kıvrılır. Ön teker, Referandumda EVET istemişti. Muhalefet HAYIR çektiğinde, EVET’in takipçileri arasından her kim ki HAYIR çekti, hemen damgayı yedi..

Sen de onlardansın”!..

Bizim taban, “cumhuriyetli’ birisini camide görmesin, hiç tereddüt etmeksizin, ‘zındık. Ne arıyon lan burada ’yı basar. Muhafazakar birisi eğer ‘Halk TV’yi de seyrediyorsa, yeminli billahlı onlardandır..

Cehaletten mi, Biat şaşkınlığından mı?, bilinmez..

Gerçek Gündem”, gayri muhafazakar bir haber sitesidir.. Temmuz günlerinde bir ara gözüme takıldı. Güvercinlik’te 238 hektarlık bir alan 2007 yılında yanmış. Yangının hemen akabinde Orman şefliğinden, “Sabotajı düşünmüyoruz, derhal ağaçlandıracağız. Kimseler, imar falan düşünmesinler” denilmiş.

Haber olarak böyle yazıyordu. Resmine baktım, yanan alanda, üçer dörder katlı sahil boyunca uzunluğuna yayılmış bir otel..

Ne zaman kondurulmuştur bilemem. Belki şu son haftalarda, ihtimal yangının hemen ardından, paraşütle indirilmiş de olabilir..

Yukarıdakilerin ola ki, bu otelden haberleri yoktur. Görüp duymamışlar düşüncesiyle, bildirelim dedik. Ha unutuyorduk, Orman müdürü de Ankara’da mebus imiş.. 

Şimdi ne yapılmalı. Oteli yıkarsanız, benzerlerinin de geçmişine bakmaksızın yıkılması gerekir. En iyisi, boş vermeli. Zira, milli masraftır yapılan harcamalar, günah olur. Müteşebbisi demek ki, zeki ve yaratıcı bir insan. Devlet hizmetine alınmalı..

 Amma, evvela haber, doğru mudur yoksa, maaşına istediği zammı alamayan bir hizmetlisi, patronun başına dert açmak için böyle bir haber mi uydurmuştur?, bakmalı. Doğru ise, zaten yapılacak işi söyledik. Yalan ve iftira ise, uyduranın kafasını almalı.

 Boşa verilse de kafalar koparılsa da değişecek bir şey olmayacaktır. Başka bir Peygamber gelmeyeceğine göre, işler tamamdır, gününü beklemeli. Geçenlerde yine buna benzer bir hikaye daha kafamıza takılmıştı. İlaveten onunla ilgili birkaç laf edelim, belki bir işe yarar..

AKPli bir kadın mebus. Dünden bugüne Meclisin denetim hizmetinde en az faaliyet gösteren bir üyesi imiş. Kendi adına yazılı bir soru önergesi vermişliği yokmuş. Ortaklaşa önergede imzası da galiba dört beş ADET deniliyordu.. Doğru mu iftira mı anlamam. Bilmek istediğim, buna benzer bir başka konu.

Bezmialem Vakıf Hastanesi, bildiğimize göre tedaviye gelen garip gurebanın taburcu olup geriye dönüşündeki yol masrafları da Vakfın boynuna yük yazılıymış..

Şimdi üniversite olarak genişleyince, tedavi ücretinin bir kısmını hastalarından alıyor..

Ne yapıla? Mecliste pek fazla yorulmamış mebuslarımız var.. 

 Bunlar, Şöyle bir oturup da iyi kötü bir yirmi senelik zaman içinde hükümetin, hangi dernek ve vakıflara kaçar kez ve ne miktarda mal ve emval olarak hibe yardımında bulunmuştur. Eğer Bezmialem’e de yapılmış ise, ne kadar hibe desteği verilmiştir?..

Araştırıverseler, büyük bir iş yapmış, hizmet görmüş olmazlar mı?..

Bendeniz efendim 27 Mayıs darbe miydi ihtilal miydi?, her ne idiyse, darbeci efendiler, millete emrettiler.

Dibi delinmiş hazineyi doldurun”..

Menderes’in takımı Hazineyi soyup soğana çevirmiş. Milletçe yardım edelim. Kıymetli madenlerinizden, bileziklerinizden, gerdanlıklarınızdan, yediğiniz miraslarınızdan, maaşlarınızdan ve kısacası beş kuruşluk dahi olsa her türlü gelirinizden hatta düğün nişan takısı yüzüklerinize kadar bağışlarınızla Hazineyi derleyip toparlayın.

“Haydi bakalım, başlayalım”.

Öyle de oldu. O günlerde henüz okuyup yazmayı, memleket insanının huyunu suyunu bilmiyordum. Manzarayı uzaktan seyretmeyi tercih ettim. Ayrıca, neyim de vardı ki, vereyim!.

Milletin çoğunluğu korku belası, evlendiğinde hediye takılarına kadar, coşkuyla verilen emre uydular. Hatta, yeni doğan erkek çocuklarına “GÜRSEL” ismini koyanlar bile olmuştu Tabii vatanın sağlık ve selameti adına!..

Sonra gördük, duyduk ve inandık ki, kocaman bir mahalle inşa edilmiş, emre uyan milletin cebiri sadakalarıyla. 

Darbecilerin muvazzaf ve emekli arkadaşlarına..

Alyans Mahallesi”ni de pek güzel oturtmuşlar yerine..

Şimdi, tekerleğin önündekiler diyecektir ki,

Haa, onlar laikçiydi, Batıcıydı, yaparlar. Bize haram..

Öyledir, öyledir de tekerlekler de hep ayni çaptadır... 

Karşıkiler cünüp gezer… 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

fedakarlık

Benim yaratılışımda fevkalade olan bir şey varsa, Türk olarak dünyaya gelmemdir. Halbuki ben bir yahudiyim. Bu nasıl oldu ben de bilmiyorum, ama yapabildiğim her icraatı türklüğüme borçluyum.
 • Yanıtla

Ahmet hoca

Ağabey doğruları eğip bükmeden yazdın Allah razı olsun.Toplumda bu tip insanlar çok devlete ihalelere aç kurtlar gibi üşüşmüşler.Bunların partisi olmaz.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23