• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Atilla Özdür
Atilla Özdür
TÜM YAZILARI
18 Haziran 2020

Spor ayakkabı fiyakası...

Gözlerim, ihtiyarların ayaklarına takılırdı. Altı köseleli potine benzer mest ve onların üstüne giyilen düğmesiz bağcıksız siyah lastik pabuçlar. Markası da “Gıslaved”. Mektep çağına gelince, çocuklarda da, üstü bez altı lastik yazlık spor ayakkabı. Amma bunların hepsi yerli ve milli idi..

Zamanla memleket zenginleşir gibi olmaya başladı. “Gıslaved”ler hâlâ varlığını ve fonksiyonunu sürdürüyor. Zamanımızda yazlık sporlar çok değişti. Renkleri, desenleri, bağcıkları, şekilleri ve en önemlisi de, markaları çoğaldı gitti. Kullanım fonksiyonları da tabii..

Liberalizmin ülkelerinde bunların markaları, ırkçılığın fıtratına uygun, sosyal üstünlük listesinde sıralanır oldular. Türklüğün ve Müslümanlığın demokrasisinde hiç kimsenin bu tarz giyim kuşama laf etmeye hak ve yetkisi yok, devletin de…

Bu ayakkabıların hemen hepsi, ikinci üçüncü sınıf çok fakir memleketlerin üretimi..

Fakir ve siyahi memleket denilince, Bangladeş’i misal alalım. Genç erkekleri kadınlarıyla birlikte, Arabistan’ın beyaz adamına hizmetçilik yapan Müslüman millet, yani..

Belediyenin birisi, galiba İstanbul olacak, park ve bahçelerini güzelleştirme hizmetlerinde kaçak işçi çalıştırıyormuş. Bunlar, ayni zamanda Bangladeş ve o ayarda komşu vatandaşlar imiş..

Bu ülkeler ayakta kalıp geçinebilmek için dışarıda kol ve pazu işçiliği yapıyorlar. Altmışlı yetmişli yıllarda bizim “alamancılar” gibi. 

Çok düşük ücretle çalışmaya zorlandıklarından, yabancı ülkelerin beyaz insanları burada don gömlek fabrikası açıyorlar. Dışarının zengin küffarı, açtığı don gömlek, kadın bezi, saç tarağı, tırnak makası misali ıvırat zıvırat fabrikalarında çok düşük ücretle boğaz tokluğuna o ülkenin Müslüman insanını çalıştırıyorlar. Esir gibi..

Hasat mevsimi geldiğinde de, beyaz küffar, burada ürettikleri ayakkabıları, ultra lüks üstünlük belgesiyle birlikte, toplayıp, dünya piyasasında satışa sunuyorlar.

Türkiye’de de satılıyor ve giyiliyor bu hırsızlık malları.

Satanları bilmem amma, alıp giyenler, üstünlüğünü göstermek amacıyla alıp, kendilerinden daha aşağıdakilere fiyakalı fiyakalı hava atıyorlar. 

Amma bilmiyorlar ki, ayaklarındaki statü nişanesi yabancı markalı sporlar, hırsızlık malıdır ve Amerikan beyazının esaretinde inleyen küçük çocuk emeğinin çalınmış haklarıdır..

Bilseler, ne yazardı ki…

Türk vatandaşı ve Müslüman kişi olarak çoğul halde yaşıyoruz. Bir Allahımız var, kurallar koymuş, bir de devletimiz var, o da kurallar koymuş.

Devlet, kendisinin korunmasını ister. Hainlik yapamazsın. Devletin kişiliğine yönelik zararlı bir hareket görürsen, ihbar etmeni ister. Vergi kaçıranı ihbar ettiğinde ikramiye verir. İyilerin mükafatını, kötülerinin cezasını burada hal eder. Öte tarafla ilgisi yoktur. Herkes kendi başının çaresine kendisi baksın der. Liberaldir devlet..

Yaradanımızın da bizlerden istekleri vardır. Kötü gördüklerimizi ortadan kaldırıp temizlememizi emreder. Tabii görevimizin verdiği yetki çerçevesinde olmak kaydıyle. Güçlü Yetkin yok ise, içinden kalben okuyarak. Buna, buğz etmek deniliyor.

Bizim mahallenin oto yıkayıcısında biri adam ikisi delikanlı üç kişi çalışıyordu. Geçenlerde baktım, başka üç kişi, Horasan dolaylarından gelme üç delikanlı!..

Şimdi, kol ve pazu gücü gerektiren ekmek kapılarının pek, pek, pek çoklarında büyüklü küçüklü, kadınlı erkekli hep yabancı siyah Müslümanlar ter döküyor..

Türkiye’nin, boğaz tokluğuna siyahi emek arayan, beyazlarına hizmet ediyorlar, kendi anavatanlarında fiyakalı yazlık spor ayakkabısında çalışanlar gibi..

Ağlasam karı olacağım, gülsem kahpe.. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ŞAHİT

VERGİ KAÇIRAN DEMİŞKEN SÜLEYMANCI ARKADAŞIM VARDI. MUHASEBECİYDİ. SORDUĞUMDA BİLEREK, KASTEN ŞİRKETİN RAKAMLARIYLA OYNADIĞINI, DEVLETE AZ VERGİ VERDİKLERİNİ, KAFİR TC'YE KARŞI MÜBAH OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİ. KENDİSİNDEN İĞRENDİM VE UZAKLAŞTIM. NE BİÇİM İNSANLAR BUNLAR. SÜLEYMAN HİLMİ EFENDİ DE Mİ BÖYLEYDİ? YOKSA GÜNÜMÜZDEKİ MÜMESSİLLERİ Mİ HAİN VEYA DEVLET DÜŞMANI?
 • Yanıtla

Cengâver Arslan

Sevgili, Şahit.. Mümessilleri sıkıntılı.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23