• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Atilla Özdür
Atilla Özdür
TÜM YAZILARI
30 Mart 2020

Makarna avcıları...

CHP, sosyal ve siyasi kültürümüzü kökten değiştirmeye azmederek işe başladı. Tasarruf amacıyla Hacca gidişler yasaklandı. Türkçe ezan da bu politikanın eseridir. 

Hak ve hürriyetlere havasına göre dünyanın her yerinde müdahale ediliyor. Bazıları, siyasi ihtirasların baskısından veya gerekçeye dayalı çevre şartlarının zorlamasıyla hürriyetler kısıtlanabiliyor. 

Yirmili yılların ibadet kısıtları siyasi tercihin eseri olmalıydı. Günümüzün müdahalesindeyse, mantık çok net.. 

Bürokrasi, bir süreliğine toplu namazlara müdahale etti. Namaz ibadeti evlerin içerisinde serbestçe, ortak alanlarda ise isteğe bağlı olarak yine tek başına eda edilebilecek. 

Dayanak, Peygamberimiz Efendimizin Sünnetleri… 

¥

Diyanet İşleri Başkanlığı, ayet ve hadislerden hareket ederek sigara hakkında da buna benzer bir hükümde bulunmuş ve zararlarından ötürü tütünü, haramlar listesine almıştı.…

Tiryakiler, Ayet-i Kerimelerde sigarayla ilgili bir hükmün bulunmadığını ileri sürerek, bu fetvaya itiraz ettiler..

Diyanetin bugünkü ibadet kısıtlamasında gerekçe, yine kamu sağlığı, yüklemi de KORONA. Peygamber döneminin Hadis-i Şerif külliyatı arasında yer alan benzer müdahalede gerekçe, yine kamu sağlığı idi. Yüklemi de, VEBA.. O günlerin VEBA’sı, günümüzün KORONA’sı gibi bulaşıcı ölümcül bir hastalık..

İkisi arasında ses uyumuna varıncaya kadar en ufacık bir benzerlik bulunmamasına karşılık; öldürücü etkileri bakımından aynı tencerenin hoşafı..

Demek ki, ölümcül hastalık söz konusu olduğunda kısas yoluyla müdahaleye ”evet”. Lakin, ölümüne dek çeşitli hastalıklarla insan hayatını karartan, sigaraya, “hayır”?..

Niye?...                                                           

Sigara ve alkol gibi, insan sağlığıyla aile bütçelerine ne kadar zararlı olursa olsun, KORONA misali üç beş günde toparlayıp götürmediğinden, insanoğluna keyf ve konforundan ayrılmak zor geliyor…

¥

İlk virüs vakıasının duyulmasıyla birlikte vatandaşlar insiyaklarının etkisine kapılarak, o an için gerekli olup olmadığına bakmaksızın çarşı pazara yürüyerek rafları boşaltmış..

İnsanoğlu yapısı itibarıyla darlık buhranlarında, tepkilerinde birbirlerine benziyorlar.

Ekmek büfesi önünden geçerken sahibinin çıldırası şaşkınlığıyla karşılaştım. Tepkici halk gelip içeride ne var ne yok demeden, büfeyi boşaltıp gitmiş. Avrupa ve Amerika’da da aynı korku ve endişe..

Yarın aç kalırsak!...  .

Haydi, küffarın Allah inancı deizm felsefesini çağrıştırır diyelim. Bu inançla İslam dininin kul hakkı ve israf hakkındaki emir ve yasaklarını İsevi kaynaklardan okumamış ve duymamış olabilirler..

Ammaaa. Dünyanın siyasi ve beşeri münasebetlerinde, yardımlaşma ve milletlerarası sulh ve huzur politikalarında kendilerini sorumlu ve yetkili gören saygın temsilcileri(!), Evangelist Trump başta olmak üzere, Irak ve Suriye katliamlarının cellatları..

Onlar da heyhat ki, baba-oğul Bush ailesi!..

¥

Haydi diyelim ki küffar takımı, insani ilişkilerde siyaseten güven yoksunu memeliler taifesidir..

İyi amma, bilhassa şehirlerde şehir fıkhının kuralları altında Müslümanca yaşayanlara ne oluyor da, geride kalanları düşünmeksizin peynirinden ekmeğine çarşı pazarı silip süpürüyorlar?…

Anlaşılan, değişe değiştirile, Müslümanlar da değişmişler, Müslümanlıkları da..

¥

Neticeye gelelim…

Bursa ilindeki bir hastanede görevli genç kız. Yoğun bakım hemşiresi olarak bir kamu hastanesinde çalışıyor. Devlet Başkanları ile Sağlık Bakanı, önderlik ettikleri “KORONA cephesinin takdire layık” sağlık personelini halk ile birlikte topluca alkışlarken, bu sağlıkçının hastane civarında oturduğu kira evindeki bina komşuları, bu kahraman hanım kıza mahallelerinden kovarcasına şöyle saldırıyorlar;

Sen mikrop taşıyorsun buraya gelme. Asansöre de binme”.

Sanıyorlar ki, taa Çini Maçinden eşiği atlayarak gelen bu belalı tehlikeden kendi hayatlarını garantiye almış olacaklar. Tıpkı Amerika’nın cellat gâvurlarıyla, Türkiyeli makarna avcıları gibi..

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Baybars

Hemşireye yapılan tam beyinsizlik örneği. Onlar değil miydi soğan fiyatları arttı diye davasından vazgeçen, iki tane şerefsiz bulunduğu mevki makamı menfaati için kullandı, ders vermek lazım deyip şer ittifakına oy veren, Ankara ve İstanbul'u kaybettiren?
 • Yanıtla

Ayşe

Makarna bulgur yağ i kim yağmalandı çağdaş geçinen islam düşmanı chpkk zihniyet li pislikler hala suç müslümanlar da diyon
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı